Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) zsiga68 válasza Wovbagger (#64999) üzenetére


zsiga68
senior tag

Biztos hogy az usb-s wifi vevő az aktív azon az "eszközön"? Nincs benne más beépített wifi?

(#65002) Wovbagger válasza kpityu2 (#65000) üzenetére


Wovbagger
tag

Mivel az lesz a vége, hogy el kell zarándokolnom a tetthelyre így ezt is ki fogom próbálni, köszönöm.

zsiga68: egy egyszerű asztali számítógépről van szó, amiben nincs beépített wifi kártya, ezért használják (használnák) hozzá ezt az USB-s adaptert (ha ez a helyes megnevezés).

(#65003) zsiga68 válasza Wovbagger (#65002) üzenetére


zsiga68
senior tag

Javallt egy usb hosszabbító használata hogy más pozicíóban is elhelyezhető legyen a vevő.

(#65004) Wovbagger válasza zsiga68 (#65003) üzenetére


Wovbagger
tag

Köszönöm, de ezen már az első hozzászólásom előtt túl voltak. (nem szerettem volna minden apró részletre kitérni, így is elég terjdelmes lett az a hozzászólás)

(#65005) chatran válasza Szabi® (#64998) üzenetére


chatran
őstag

Ha a szüleid torrentről vagy máshonnan töltenének le, akkor szinte biztos, hogy túl fog melegedni az USB wi-fi stick és le fog dobálni a netről.
Nekem T4U van már 3megabájt/sec-kel is folyton ledobált, ha torrentről töltöttem vagy steamre szedtem egy játékot. Külföldi fórumokon is téma ez, a tp-link fórumban linkeltek is valami nem hivatalos drivert, de azzal sem lett jobb.

Vettem helyette egy PCI-E-es belső adaptert, amelynek kivezethető antennája van. Na ezzel már betonstabil a letöltés a 4K filmeket szedi 25-30 mbyte/sec-kel. PUBG alatt is sokat javult, szinte alig vannak már szakadások, korábban gyakori volt a network lag.

(#65006) Szabi® válasza chatran (#65005) üzenetére


Szabi®
addikt

Csak kizárólag kis youtube/facebook lenne. A telepítése mennyire bonyolult egy ilyennek egy laikus számára ?

(#65007) chatran válasza Szabi® (#65006) üzenetére


chatran
őstag

Arra bőven elég lesz. :) Úgy rémlik, hogy a windows 10 telepíti automatán, nem kell letölteni a Tp-Linktől a driverét. Ha végzett, akkor a tálca jobb alsó sarkában lehet csatlakozni a routerre.

(#65008) Szabi® válasza chatran (#65007) üzenetére


Szabi®
addikt

Értem köszönöm a választ. És akkor gondolom olyan drivert nyom mellé, ahová majd a wifi jelszavát meg kell adni ?

(#65009) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Üdv.
Konnektorba dugható, wifi range extender-t tudtok ajánlani? Ami stabil, megy, nem kell áramszünet után újrakalibrálni?
Vidékre vinnék rokonéknak egyet, hogy az egész telket lefedje. Bennt szobába van wifi, de pl kint a lugas alatt a hintán nincs. Én ritkán megyek, ők nem tudják beállítani. Levinném, beállítanám, otthagynám amíg működik. Ritkán megyek, messze vannak.
Xiaomi range extender mennyire megbízható? Egyik másik komment szidja, hogy eldobja jelet, nehezen tér magához.
Tp-link a router, voda nettel...
Köszönöm. :R

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#65010) hobizoli válasza Bajgunar (#65009) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy Tp-Link AC750 RE200-m van evek ota
2.4 es 5GHz-t is komazza es lehet UTP halozatot is csinalni a vevoi oldalon vele

több drón kell ;P

(#65011) Gubek-Einste válasza Bajgunar (#65009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Konnektorba dugható, wifi range extender-t tudtok ajánlani?
Bennt szobába van wifi, de pl kint a lugas alatt a hintán nincs.
Ez a kettő erősen üti egymást.

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (pl Asus több eszköze) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65012) kpityu2 válasza Gubek-Einste (#65011) üzenetére


kpityu2
őstag

Vagy egy nagy antennás kültéri ap/repeater ha már az egész telket le kell fedni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65013) Bajgunar válasza Gubek-Einste (#65011) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Köszönöm. :R

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#65014) Gubek-Einste válasza kpityu2 (#65012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyilván az volna a legjobb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65015) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Egy ilyen Asus pl nem lenne megfelelő?
Egy ablak közeli konnektorba dugnám onnan már csak lefedné a kinnti teraszt, lugas alatt. Nem?
Nem szükséges, hogy hasítson a net.
Csak böngészni, fb-ozni, videóhívásozni lehessen.
Mert ha kinnt vagyunk, nincs térerő.
Nem kapunk üzit, nem látjuk ha hívnak messengeren, mamáékkal sem tudunk videóhívni. HA nem bennt ülnek a szobában a router környékén. Vagy ha a kinnti konyhába vannak. Fel kell szaladgálni.
Nem akarok nagy csinnadrattát.
Max áthelyezem a routert. Kábelem is van, krimpelő fogóm is. Ezt meg kijjebb helyezem a házban, ahol még jó a vétel. Azt annyi.
Csak egy megbízhatót keresnék. Amit ha otthagyok, menni fog kb jövő nyárig. :U míg újra lejutok hozzájuk személyesen.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#65016) Gubek-Einste válasza Bajgunar (#65015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próba szerencse alapon jó lehet de egy kábelen bekötött normál méretű eszköz biztosabb megoldás lenne, akár használtan is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65017) mezis válasza Bajgunar (#65015) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha vályogfal, akkor inkább az ablakba tedd, vagy fúrd át a falat és az eresz alá egy kültérit.

mezis

(#65018) Salex1


Salex1
senior tag

Valaki használ Mercusys Halo H30G mesh rendszert.
Most két router van, de megőrjíti a családot, hogy fent-lent között nem váltanak az eszközök rendesen (pont van annyi jel, hogy még nem vált át az eszköz, de már akadozik a net). És ilyenkor kézzel kell váltani a két kapcsolat között, ha fel/le megy az ember.
Szóval, jól értem a HALO tud backhaul módot, hogy kábellel kössem össze a két eszközt?
És így egy hálózat lesz, ami stabilabb?

(#65019) kpityu2 válasza Salex1 (#65018) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha jól tudom a Mercusys a TP-Link almárkája. Nem tudom ott hogy van, de az ASUS-nál a wifi beállításokban van egy olyan, hogy barangolási asszitens és ott be lehet állítani, hogy mekkora térerőnél váltson. Valami olyasmit keress, hogy -60-80 dBm. Ha ezt feljebb állítod (-50 v -60 dBm) akkor hamarabb vált. Azonkívül lehet játszani a térerőkkel is, hogy ne legyen nagy átfedés a zónák között. Nem muszáj max. teljesítménnyel dolgozni a wifinek, ha a mesh lefedi a lakást. A vezetékes backhaul mindenképpen ajánlott, ha az eszköz támogatja.

Itt egy jó videó arról, hogy állítsuk be a mesh hálózatot az akadásmentes roaminghoz: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65020) Warface


Warface
csendes tag

Sziasztok.
Fent a lakásban (beépített tetőtérben) egy TP-link Archer AX50 muzsikál.
Viszont nagy a kert (kell nyírni a füvet is rendesen XD ) és ott már nem tudok csatlakozni a wifire. Van 2 műhely. Az egyik vastag favázas (teteje beépített annak is) A másik pedig hatalmas fém szerkezetű előtetővel van.
A faváézas műhely a nagyobbik kertrés és a wifi rooter között van. A kisebbik kertrész pedig a másik irányba, a wifi jel minden eszközön megszakad.

Az egyik műhelybe már levittem egy kábelt egy laptopnak az már használatban van, a másikhoz meg le fogom vinni (35-35 méter)

2 eszközt szeretnék vásárolni. 3-5 eszközt kellene ellátni wifivel, időszakosan.

A hátsó, nagyobbik kert irányába egy wifi extendert szeretnék, wifi jel továbbítót, vagy mit, olyan 5000-7000 FT értékben (tető alatt müanyag dobozban lenne, nem érzem szükségesnek kültéri eszközt venni), csak az lenne a kábel végén, legalább N-est szeretnék. (vannak "tippjeim", lejjebb)

A már most is használadban lévő kábelre vaklami olcsóbb routert tennék, a lényeg, hogy minimum N-es legyen ez is és a laptop továbbra is kapcsolódhasson kábelen is. Szintén olyan 6-7 ezer értékben gondolkodom. (nem tudom ide mit kellene vegyek)

Ti milyen eszközöket ajánlanátok?
ezek a jelismétlők jók?
1:
https://www.xiaomishop.hu/mi-wi-fi-range-extender-pro
2:
https://kutyubazar.hu/851-wlan-wifi-repeater-jelismetl-konnektorba.html?gclid=CjwKCAjw44mlBhAQEiwAqP3eVsPAYbiX-yaHNR_49efgPyaGODK2PbeE6XOgNcqJ7m042BquPzR4hxoCVZIQAvD_BwE

3:
https://www.joom.com/hu/products/62d53d0045db6a017186b02d?currency=HUF&variant_id=62d53d0045db6a907186b032&utm_ticket=d08d2afe-7955-4f95-b8f4-842b53caa5eb&utm_productid=62d53d0045db6a017186b02d&gsAttrs=eyJyZWdpb24iOiJIVSJ9&utm_source=google_shopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=googledp_(20237565580)&gclid=CjwKCAjw44mlBhAQEiwAqP3eVm3RPo8Hl21hGvTMIqHBVDJQnyAoZ93iu8M4v384l_K-UEDetMjoexoCzRkQAvD_BwE


Nagyon szépen köszönöm a véleményeket és a segítséget előre is.

(#65021) Patice válasza Warface (#65020) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyiért nem fogsz kapni normálisat.
Én két TP-Link EAP225-ös Access Pointot raknék ki kábellel bekötve.
Nálad nem szokásos távolságok vannak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65022) Gubek-Einste válasza Warface (#65020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél használtan egy-egy sima wifi router-t és azokat használd AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65023) mezis válasza Warface (#65020) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
"...tető alatt müanyag dobozban lenne...": [link]

mezis

(#65024) Warface válasza mezis (#65023) üzenetére


Warface
csendes tag

ventit tudok bele tenni, nem lenne probléma, vagy nem kell a doboz se, hisz tető alatt lesz.

(#65025) Warface válasza Patice (#65021) üzenetére


Warface
csendes tag

A távolság nem sokkal nagyobb, az itteni (érdi, parkvárosi / postástelepi) telkeknél nagyobb valamivel. A műhelyekben sok az elektromos kábel és a fém szerkezetek is.
Ezeket "kerülném ki".
Most azért, hogy a hátsó és előkertben is legyen normális Wifi jel pár eszköznek, nem költenék rá 60ezret...

(#65026) Warface válasza Gubek-Einste (#65022) üzenetére


Warface
csendes tag

esetleg tudnál ajánlani, linkelni valamit?
Sose vettem még használt routert (ki tudja hogy hol használták, hány fokab, stb....)
azt sem tudom, milyen márkájú routert kellene vennem.

(#65027) Patice válasza Warface (#65025) üzenetére


Patice
nagyúr

OK, akkor amit előttem javasoltak - használt router AP-ként konfigurálva - járható út, csak legyen nekik kábel a fő routertől, ahonnan netet kaphatnak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65028) zsiga68 válasza Warface (#65026) üzenetére


zsiga68
senior tag

Lan portok legyenek gigabitesek....

(#65029) Buvana válasza Heimdallr75 (#64939) üzenetére


Buvana
aktív tag

Lett valami megoldás? Silány a kaon. Nekem megvan másfél éve, (4 db) és van olyan telóm ami azóta mobilnetre kárhoztatott.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#65030) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Nem találtam jobb topicot, hátha valaki látott már ilyet.
Édesanyámék szomszédjában lett egy ilyen antenna, amit nem is paranoia miatt kérdezek, hogy lehallgatnak-e :DDD hanem, hogy mi lehet ez?
Van a családban, aki érzékeny az elektroszmogra. Nyilván az ő házukra telepítették, szóval ők is ott élnek, csak gondoltam megkérdezem, hátha valaki tudna felvilágosítást adni.

A kép nem adja vissza, de ilyen 10-15 méter magasra saccolnám.

Köszii :))

(#65031) Patice válasza rwin5 (#65030) üzenetére


Patice
nagyúr

Nekem távoli wifi AP-nak tűnik. Pár km-rel arrébb lehet egy másik ilyen, amivel összekapcsolódik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65032) mezis válasza Patice (#65031) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Két parabola antenna igen szűk térrészbe sugárzással.
Megnyugtatásra akár egy ilyen elektroszmog mérő is elég lehet. (Mérési tartománya 50MHz - 5GHz)
Méréseim:

Talán a "Napelemes térfigyelő kamera"-hoz hasonló lehet a sugárzása. Az is WiFi-n továbbítja a képeket.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65033) kpityu2 válasza rwin5 (#65030) üzenetére


kpityu2
őstag

Sima wifi csak magasra kellett emelni az antennát mert nincs jó rálátás. Én is hasonlón kapom a netet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65034) rwin5 válasza kpityu2 (#65033) üzenetére


rwin5
őstag

+Patice, Mezis

Köszi mindenkinek a gyors válaszokat.
Lehet beszerzek az adott mérőt is, de ez már elég volt így megnyugtatásra, hogy nem valami komolyabb dolgot kell elképzelni. :R

(#65035) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Hát én már egyszerűen nem tudom hová tenni a köv. problémát: röviden Asus AiMesh hálózat+Sasmsung S21 wifi probléma. Úgy néz ki a hálózat, hogy van a Digi ONT bridge módban, mellette fsz-en a router egy AX56U. Emeleten az egyik node, AX55, lent a garázsban a másik, egy AX1800U. Mindkettő Ethernet Backhaul-al csatlakozik. A tünet néha az én S21 telómon jelentkezik, nem tudom a roaming miatt-e, de néha az emeleten azt veszem észre, hogy nem csatlakozik wifire. A hálózatot látja, full jele van, de egyszerűen képtelen rá felmenni. Most volt a legdurvább, még a wifi kikapcsolás sem segített. Újraindítottam a routereket is, telót is, de hiába. Csak úgy sikerült megoldani, hogy a telón hálózat elfelejtése, majd újracsatlakozás, és egyből fel is ment. Közben feleségem iPhone 13-asa meg nem produkál ilyet. Mi a tosz van mégis az enyémmel, miért kezeli a roamingot ilyen szarul? MÁr ha tényleg azzal függ össze a dolog :F

(#65036) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#65035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Használt csatornák fix-re vannak állítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65037) kpityu2 válasza Gabesz87 (#65035) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézz bele a logba hátha látsz valamit. Illetve tedd fel a WiFiman nevű appot az kijelzi az AP váltást és nézd meg, hogy mi történik ha egyik zónából a másikba mész.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65038) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#65036) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, plusz van benne egy alulvonás (_), de ez csak nem okoz talán problémát? :Y 2,4-en fix-en volt, 5GHz-en nem, de most fixre raktam. Kertvárosi rész amúgy, szóval nincs egy csomó látható hálózat. 5GHz-en pl. csak egy gyenguszka idegent láttam.

#65037 kpityu2:
Nekem az teljesen kínai, de pár órára visszamenőleg a tegnap este letöltött log itt van, hátha ti láttok benne valamit: [link]. A telóm, ami sokszor szerepel, a 30:60:a0 végű MAC cím. Van a telómon wifiman, megnézem majd, mi történik. De hol, mit nézzek egyébként rajta?

(#65039) kpityu2 válasza Gabesz87 (#65038) üzenetére


kpityu2
őstag

A WiFiman főoldalán alul a második ikon a Signal. Ha arra ráböksz akkor kiadja a jelerősséggrafikont, alatta meg az adatokat. Legalul meg az Access point roaming aktuális csomópontját. Amikor átmész egyik zónából a másikba és a jelerősséged a routerben beállítottt határérték alá csökken fél percig, akkor át kell váltson az erősebb csomópontra és ezt kiírja a WiFiman.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65040) Gabesz87 válasza kpityu2 (#65039) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ok, köszi, meg fogom nézni. Mi lenne amúgy a megfelelő, reális dBm határérték, amit a routerben be kellene állítani? Bár gondolom ez függ nyilván a körülményektől. Mert ezzel már játszottam korábban, most -63 van beállítva.

(#65041) kpityu2 válasza Gabesz87 (#65038) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha jól látom, 3 node között vándorol mikor melyik van közelebb neki. Viszont van egy olyan sor, hogy:
COEX: downgraded chanspec 0x1805 to 0x1003: ctrl channel 3 SB not aligned with existing 40BSSCOEX: downgraded chanspec 0x1805 to 0x1003: channel 1 used by exiting BSSs


Nem tudom mit takar pontosan, de úgy tűnik mintha a wifi csatornakiosztással lenne baja, pontosabban a vezérlőcsatornával és az ahhoz tartozó sávszélességgel... Nincs engedélyezve az extra csatornák használata (Asus esetén sárga figyelmezetőszöveg van a beállítási lehetőségnél)? Ezek használatát befolyásolni szokta, hogy a kliens milyen régióba van regisztrálva és hogy abban a régióban az adott sáv használata engedélyezett-e.

Ha a roaming határt túl alacsonyra állítod akkor hamarabb elkezdi keresni a váltási lehetőségeket, viszont ha sok vagy nagy az átfedő zóna akkor folyton keresgél és váltogat a node-ok között. Azt hiszem -70 v -80 az alapérték. Ha nagyon átfendek a node-ok zónái akkor vagy távolabb kell tenni őket vagy csökkenteni az adásteljesítményt. Ezért is jobb a vezetékes backhaul, mert akkor nem kell közel tenned a node-okat hanem eltávolíthatod őket annyira, hogy egyértelmű legyen a döntés.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65042) kpityu2 válasza Gabesz87 (#65040) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez egy jó videó a mesh beállításához: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65043) Gabesz87 válasza kpityu2 (#65041) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, 3 eszköz van: main router+2 node. Vezetékes backhaul-t használok, ahogy írtam is korábban. ENnél távolabbra alligha tudnám tenni őket. Ok, az emeleti és a fsz-i az majdhogynem egymás alatt vannak, de ugye más emelet, plusz a router - bár tudom nem épp ideális elhelyezés - előszobában beépített szekrényben van.

Melyikre gondolsz itt?

[ Szerkesztve ]

(#65044) kpityu2 válasza Gabesz87 (#65043) üzenetére


kpityu2
őstag

A wifi teljesítményt állítsd performance-ról good-ra (vagy Teljesítmény-ről Jó-ra nem tudom hogy magyarították). Ha nem javul a helyzet, a teljesítményt állítsd vissza. Nézd meg a 2.4 GHz-et is hátha az okozza a gondot.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65045) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy milyen hálózatot érdemes építeni nyaralóba ahol az egyetlen internet hozzáférési opció a mobil net (tehát SIM kártyát kellene betenni a routerbe). Nagy a telek tehát valami mesh megoldás lenne célszerű.
Egy tégla fal lenne a két router között és 10-15 m távolság.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#65046) sztanozs válasza The.Bali (#65045) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem nyaraloba erdemesebb vinni egy mobil routert (hotspot) es azt oda rakni, ahol vagytok - es raadasul a kocsiban is tudjatok hasznalni amig utaztok.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#65047) The.Bali válasza sztanozs (#65046) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Szia. Köszönöm a gyors választ, de folyamatos internetre lenne szükség mert kamerarendszer lenne kièpítve de internetre csak SIM kártyás megoldás van.
Nem tudom milyen routerek lennènek erre alkalmasak. Pl TP-LINK TL-MR6400 300 Mbps ami 4G képes? De nem tudom alkalmas e mesh-re és milyen egyéb routereket lehetne rákötni?

[ Szerkesztve ]

(#65048) Gubek-Einste válasza The.Bali (#65047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link MR6400 nem mesh képes.

Mennyi lenne a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65049) The.Bali válasza Gubek-Einste (#65048) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Igazából nincs keret csak az ésszerûség. Nem szükséges AX-es szabvány mert a mobil net 4G képes, valószínűleg elég lenne egy AC is.

(#65050) Gubek-Einste válasza The.Bali (#65049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás egy kültéri mobilnet modem/router ami csak modemként működik és mellé egy normál mesh rendszer. Nem a legolcsóbb megoldás de viszonylag rugalmasan kialakítható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.