Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Asasael


Asasael
csendes tag

Hali!
Lenne egy kisebb problemam a wifivel, megpediglen, hogy ujratelepitettem a laptopom (winxp sp1, azt upgradeltem sp2re), gyari drivereket felraktam (kulon CDn adtak) es ezek utan megprobaltam az egyetemen ujra hasznalni a wlant, de nem sikerult. Pedig itthon a routert latja, barhol tudok netezni, sot a szomszedunk jelet is lehet fogni. De az egyetemen a kozponti halot egyszeruen nem hajlando eszrevenni a gep. Probaltam eroltetni a keresest, de hiaba, nem megy, pedig a reinstall elott mukodott.
A helyzet ugyanez a PDAmmal, az szintugy mukodik itthon, de a suliban nem, az is csak mas gepeket lat meg, de a kozponti halo jelet nem. :( a boltban ahol vasaroltam, ott is mukodott mind2, tehat nem a keszulekkel van a gond, szerintem.
Vmi otletetek van, hogy mitol lehet ez a gond?
Elore is koszi!
by
Asasael

(#1002) ZCoyote


ZCoyote
őstag

#998-ra vki? :F

Romani ite domum.

(#1003) Oliverda válasza And (#1000) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszönöm az igen alapos leírást! :R Kiderítettem hogy 12dBi -s az antennám. Remélem elég lesz hozzá... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1004) rdi válasza Asasael (#1001) üzenetére


rdi
veterán

a koli hálózata teljesen nyilt, vagy esetleg rejtett?

esetleg kérdezd meg a többieket mi a háló azonosító neve

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#1005) Noxy válasza Asasael (#1001) üzenetére


Noxy
veterán

A NetStumblerel le tudod checkolni a rejtett hálózatot is. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1006) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a satec rf 5 kábelről mi a véleményetek? milyen a minősége? csak ilyet találtam egy boltban, és sürgősen kellett. a google annyira nem barátom, egyetlen magyar nyelvű találtatot se adott ki. egy német nyelvű oldal szerint a csillapítása hajszálnyival alacsonyabb, mint a Belden H155-nek (0.47 0.49 helyett).mondjuk merevebb is, ami nem feltétlen hátrány...

(#1007) Kubbi


Kubbi
tag

Sziasztok!
Nem értek annyira hozzá, ezért szeretném, ha segítenétek. :)
Karácsonyra szeretnék, venni egy USB-s wireless hálókártyát.
Az alábbi típust.
[link]
És lenne egy Lapotophoz tartozó
Gigabyte hálókártya
[link]
Ez a kettő kártya, fog működni együtt?
lletve megmerjem venni az edimax-ot, vagy maradjak a d-link-nél?[link]
Nem találtam igazán értelmes tapasztalatot az edimax-al kapcsolatban...
És ami még bosszant, nem tudom, mert sehol nem adják meg, hogy beltéren, és kültéren, mennyi a max hatótávolsága... :S
Mondjuk ,csak egy lakáson belül kellene...
Légyszi segítsetek!

(1 kérdést csak 1 helyre... mondjuk ide jobban illik, mint a routeresbe. a linkeket javítottam. NG)

(#1008) Csiriba


Csiriba
csendes tag

Sziasztok Infoguruk!

Múlt hét végéig szép volt az életem, aztán kaptam egy vacsiúj HP Compaq Nx7400 laptopot, rajta előtelepített Xp Home SP2-vel.
A lényeg, hogy a nyílt, titkosítatlan wlan-hálózatot (Broadcom 802.11 b/g kártya) hol látja, hol nem. Ha látja is, nem kommunikál a routerrel, nem fogad csomagokat. Ha épp látja a hálózatot, az állapot/támogatás: kapcsolat állapotánál sikertelen csatlakozások után kiírja, hogy ''nem sikerült hálózati címet kiosztani a számítógépnek''.
TCP/IP-nél pedig automata minden, DHCP engedélyezve, tűzfal lekapcsolva. Ilyen beállítással másik HP lapi látta a hálózatot. Ez a lapi máshol se látja a hasonló nyílt hálózatot, de kábelen keresztül ''vette a netet''. Kéne működnie oszt mégse működik :S
Próbáltam driverfrissítést is, az se segítetett. Broadcom wlan szoftvere sem.
Ha van valakinek ötlete, tanácsa, azt örömmel fogadnám!

Előre is köszönöm!

(#1009) uhumm


uhumm
csendes tag

Hali! Nekem van egy WRT54G-m v7 gyári firmwarel. Az lenne a gondom ha tudtok segíteni: beállítottam rajta dhcpt, (wpa-psk-t, mac címszűrést, ssid megváltoztattam, broadcastot levettem), és két wireless kliens megy rajta, de a hatótávolsággal ill. a jellel bajok vannak mert ha ott vagyok a routertól fél méterre akkor is rossz a jel, néha ipcím ütközést is kiír valamelyik kliens bekapcsolásánál. nem hiszem hogy zavarja valami már mnden zavaró tényezőt elvettem a környékről tv, hangfal stb. úgy sem jó a jel illetve néha ''jó''ra vált aztán vissza. lehet valamit elállítottam ,de mit? Reset után is ez van nem tudom mi lehet a baj! köszi a választ_ :F

(#1010) Noxy válasza uhumm (#1009) üzenetére


Noxy
veterán

Rakd fel ezt a fimwaret: [link]
A DHCP-t probáld meg kikapcsolni, a gépeknek meg adjál fix IP-t . (Átjáro + DNS a router IP címe)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1011) jogyerek001


jogyerek001
csendes tag

Üdv mindenkinek!Vettem egy dl-524-est és miért van az,hogy be irom a böngészőbe a http://192.168.0.1-et és nem történik semmi csak azt írja kí.hogy a lap nem jeleníthető meg.Ha tudná valaki a választ azt megköszönném. :W

(#1012) rozsdee


rozsdee
tag

Sziasztok! A router tűzfala mellett mennyire indokolt egy software-es tűzfal használata is? (Erősen gondolom) :)

(#1013) rozsdee válasza jogyerek001 (#1011) üzenetére


rozsdee
tag

Biztos, hogy ez a routered IP címe?

(#1014) ezekiel


ezekiel
aktív tag

hali skacok! a Gondom megoldódott! Több mint valószínű! lecséreltem egyrégebbi firmware -re amit egy kínai oldalon találtam! felraktam azzal működik rendesen a le fel csatizás! márcsak aza kérdés mennyire stabil vele a router! de ez kifog derülni!

most ezeket írja ki a log:

ec 19 11:07:13 pppd[8223]: Connect: ppp0 <--> /dev/pts/0
Dec 19 11:07:13 pppoe[8237]: Changed pty line discipline to N_HDLC for synchronous mode
Dec 19 11:07:13 pppoe[8237]: PADS: Service-Name: ''
Dec 19 11:07:13 pppoe[8237]: PPP session is 37752
Dec 19 11:07:15 pppd[8223]: local IP address 81.183.50.221
Dec 19 11:07:15 pppd[8223]: remote IP address 145.236.238.115
Dec 19 11:07:16 pppd[8223]: primary DNS address 195.228.254.30
Dec 19 11:07:16 pppd[8223]: secondary DNS address 217.173.42.200
Dec 19 11:07:35 syslog: IGD root device successfully registered.
Dec 19 11:07:37 syslog: Advertisements Sent. Listening for requests ...

(#1015) ngabor2 válasza jogyerek001 (#1011) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a beállítás idejére tedd fixre a saját ip-det, pl. 192.168.0.2 legyen, 255.255.255.0 maszkkal. átjáró 192.168.0.1

(#1016) DrLEEi válasza Csiriba (#1008) üzenetére


DrLEEi
tag

sztem szar a wlan kártya benne.
vagy gariztasd vagy cseréld ki ha mini PCI-os

2 féle ember létezik:vannak akik generálják a problémákat,és vannak akik megoldják azokat!

(#1017) DrLEEi válasza uhumm (#1009) üzenetére


DrLEEi
tag

ezt a windows írja hogy szar a jel?
Mert ha igen,akkor szard le. :DDD
Számos esetben találkoztam ilyennel,hogy pl. kiírta a marhája,hogy ''megszakadt a wireless hálózati kapcsolat,nincsennek elérhető hálózatok..''
közben meg neteztem online azon a kártyán! :C

Általában a wireless kártya SAJÁT szoftvere ír ki korrekt adatokat a jelszintről.

2 féle ember létezik:vannak akik generálják a problémákat,és vannak akik megoldják azokat!

(#1018) DrLEEi válasza ngabor2 (#1006) üzenetére


DrLEEi
tag

ez semmit nem jelent ez a külömbség.
Én nem ismerem ezt a kábelt,viszont az hogy merevebb,mindenképpen hátrány sztem! :DDD
Gondolj csak bele könnyeben törik,benne a kis rézcuccok..
Szerelni is nehezebb a merevebb kábeleket.
Erre találták ki pl, a Flexibilis kábeleket,amik horror áron vannak,nem véletlenül.. :)

2 féle ember létezik:vannak akik generálják a problémákat,és vannak akik megoldják azokat!

(#1019) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Lenne egy lámer kérdésem:
ezzel az eszközzel: [link] meg tudom osztani a hálózatot egy wlanos notebook részére?

<< Heimdal >>

(#1020) Retekegér válasza Retekegér (#1019) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Már nem tudtam módosítani...
Gyanítom wireless router kell hozzá...

<< Heimdal >>

(#1021) MGI


MGI
csendes tag

Üdv!
Van egy Linksys routerem a DHCP server kioszta 192.168.1.1.-től 14-ig az IP címeket. Vettem egy Edimax Acces Pointot, melynek a setapja 192.168.2.1. Ezt beírom, oszt nem jelenik meg. Mi a megoldás? Ha elérném a setup-ot: az AP-n engedjem az DHCP kiosztás, vagy fogadjam el a default disable-t?
Előre is köszönöm a bölcsek tanácsát.

(#1022) uhumm válasza Noxy (#1010) üzenetére


uhumm
csendes tag

Hello! szóval.....kaptam egy hivatalos firmwarét 7.0.0.3-at linksyséktől és azvan hogy sikerült frissíteni legalábbis ezt írta, de ezek után meg van halva: power gomb villog, folyton újraindul küzd a kapcsolattal, pedig már reseteltem is hátha aza baj, de semmi! .....utána egyszer bejött egy firmware update management kérte az új frissítést adtam neki, de megáll 45%nál már többször próbáltam! szóval nem tudom! lehet nagyon béna vagyok,de asszem ennek így mennie kellet volna! Ha van valakinek ötlete megköszönném! :F

(#1023) Djuree


Djuree
félisten

Hello.

Van egy notebookom és szeretnék rá vezeték nélküli internetet. Az a probléma hogy a PCMCIA kártya nem megy bele, mert ebbe már újabb fajta kell, ami még Mo.-n nem létezik. Hallottam valami USB-s kártyáról is, azt szeretném kérdezni ilyet lehet-e kapni valahol Mo.-n, vagy tudtok-e róla valamit?

Légyszi gyorsan válaszoljatok, mert sürgős lenne.
Köszi: Djuree
:R :R :R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1024) Noxy válasza Djuree (#1023) üzenetére


Noxy
veterán

usb wlan fficial&client=firefox-a" target="_blank">[link]
Oszt mért vagy te (fanatikus tag) :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1025) Djuree válasza Noxy (#1024) üzenetére


Djuree
félisten

Hogyhogy miért? :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1026) Noxy válasza Djuree (#1025) üzenetére


Noxy
veterán

Csupán azért, mert ha valamit keresel, vagy többet szeretnél róla +tudni akkor GOOGLE a te barátod. :D

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1027) Djuree válasza Noxy (#1026) üzenetére


Djuree
félisten

Ez igaz, goglén is keresek, de ''több szem többet lát'', több vasat tartok a tűzbe... :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1028) Csiriba válasza DrLEEi (#1016) üzenetére


Csiriba
csendes tag

Köszönöm a választ! Valóban úgy fest, hogy a wlan kártya hibás,mert USB-s külső wlan kártyával műxik minden, megy a net.
A gari egy incit macerás, mert céges laptopként nincs nálam garijegy, jótállásijegy, + Békés megyében nincs hivatalos HP szervíz :(

A kicserélés garin kívül mennyire megoldható?
1. lehetséges-e? (nem értek laptop-hardverekhez, erről a kártyáról is annyit tudok összevissza, hogy Broadcom 802.11b/g meg PCI 16)
2. ha lehet, mennyibe kerülhet?
3. ha lehet, a wlan ki/bekap gomb funkcionálni fog-e a jövőben?

(#1029) zed44 válasza Djuree (#1023) üzenetére


zed44
tag

Azért mielőtt megveszel egy USB stick-et, célszerű ellenőrizni (megkérdezni stb.), hogy a notiban van-e hozzáférhető mini PCI (alul, egy műanyag fedél mögött szokott lenni) és van-e antenna beépítve gyárilag. Egy HP notiba szereltem be egy évvel ezelőtt egy IPW2200BG-t így. Drágább, de sokkal elegánsabb (nem áll ki semmi). Létezik mini PCI WLAN/Bluetooth combo is.

(#1030) Lackó86


Lackó86
tag


Hali minden hozzáértő!
Tudna nekem segíteni valaki? H hogyna lehet beállítani a Routerem... már próbálta már is de még ez idáig nem sikerült!---
SMC WBR14T-G EU 108 Mbit Wireless Router erről a szerkezetről van szó!
mit és hogyan hol kell csinálni ADSL netem van... erről az asztali gépről csak tárcsázva tudok menni a netre .a wifin keresztül meg már nem is tudok ... a notival
szval azt kellene h mindkét gépről tudnék netezni (vagy akár többről is). EGYSZERRE! már holnap lesz egy hete h megvan a cucc! elvileg mennie kellene csak nekem nem megy. ment..
akinek ilyen routere van vagy érti és tudja mit és hogyan kell csinálni... mindent beleértve az kérem írjon! ide vagy a mailemre! nagyon fontos lenne most már.. :) ferrari1986_5c@freemail.hu ide is küldhetitek bátran! Előre is köszi!
ezt a szöveget több helyen is láthatjátok! ezért bocsi! rem minéál többen írtok és megoldódik a problémám! bye Lackó!

jambi

(#1031) rozsdee válasza Lackó86 (#1030) üzenetére


rozsdee
tag

Nekem ilyen SMC van csak 54-esben. Fejből nem tudok segíteni, de ha a kapott CD-n megnézed a mellékelt .pdf file-t, ott minden le van írva lépésről-lépésre (angollal hogy állsz?). Én is teljesen steril voltam/vagyok a témában, de azzal sikerült kb fél óra alatt beüzemelni két gépen a netet..
A mellékelt papíron csak nagyvonalakban vázolják a lépéseket..
Otthonról esetleg tudok majd segíteni estefelé! Üdv

(#1032) ngabor2


ngabor2
nagyúr

begyűjtöttem 10m rf5 kábelt, meg a végére csatlakozókat (N, SMA). ezeket kellene összepakolnom. elsőre nem tűnik vészesnek, de azért 1500ft-ot nem szívesen szórnék ki megint, ha elszúrom... valahol találok értelmes leírást az összeszerelésről? a google eddig nem segített, vagy nem jól kérdeztem (assembling sma plug).

(#1033) And válasza ngabor2 (#1032) üzenetére


And
veterán

SMA: [link],
N: [link].
Innen: [link], mivel rengetegféle van mindkettőből.

(#1034) ngabor2 válasza And (#1033) üzenetére


ngabor2
nagyúr

közben megcsináltam, és működik. mondjuk érdekes módon, ha nem teszem rá az antennát, akkor is 66%-nak írja a jelet, antennával 96% körülinek (biquad). házon belül, pár méter, és egy vékony téglafal van a router és a gép között. kifele viszont egyelőre nem lát, valami hosszabb cucc fog ahoz kelleni.

köszi a linkeket, ezeket én is meg találtam, de az pont nem volt benne (vagy nem találtam), ami nekem van.

(#1035) KVamikaze


KVamikaze
tag

Sziasztok, olyan USB-s eszközt keresek amire antennát lehet csatlakoztatni, vagy esetleg egy SMA csatlakozót be lehessen építeni. Régen mindha egy ilyen antenna beépítési linkem lett volna, de mind elveszett. Előre is köszönöm.

(#1036) DrLEEi válasza Csiriba (#1028) üzenetére


DrLEEi
tag

Általlában a Mini PCI könnyen hozzáférhető.
Kicserélése 2 mozdulat,általában ez nem igényel nagy szakértelmet.
Tudsz venni újat,használtat.
Pl. én tudok neked használtat,ha érdekel dobj egy mailt.. :U

2 féle ember létezik:vannak akik generálják a problémákat,és vannak akik megoldják azokat!

(#1037) And válasza KVamikaze (#1035) üzenetére


And
veterán

Az RF-csatlakozós USB-s adapter nem túl gyakori. Ha viszont kihajtjató (nem csak a nyákon kialakított hurok-) antennája van, akkor viszonylag egyszerűen le lehet forrasztani a belső antenna felé vezető koaxot, és a helyére tenni egy rövid, vékony pigtail-kábelt, aminek a másik végére pl. lengő SMA-aljzatot szerelhetsz. Természetesen a művelet garanciavesztéssel jár, és ha nincs valamennyi tapasztaladot, nem biztos, hogy érdemes egyedül nekiállnod. E topik: [link] elején régebben voltak fotók egy USB-s adapter hasonló módosításáról, de az idő már sajna kigyógyította belőle a képek jelentős részét. (Ha külső antennával szeretnél nyomulni, miért nem szerzel inkább egy PCI-os wlan-kártyát vagy egy gyárilag antennacsatlakozóval szerelt ethernetes eszközt?)

(#1038) Whaskes


Whaskes
senior tag

sziasztok! nem rég vettem egy wireless kártyát. pontos típusa: SMC2802W. olyan gondom van hogy: Betettem egy gépbe. MSI K8N Neo 4 alaplapba. driver és program telepítés után kékhalált dobott ki. 0x00000009C hibát dobja ki. Most egy DFI lapban próbáltam, de ott is ugyanez a szitu mind2 lap 939es. Pedig a kártya jó. Egy Gigabyte K8NS lapban jól muzsikát. Mi lehet a gond? csak akkor indul újra ha benyomom neki hogy Radio On. egyébként nem. :R Rendszer: WinXP SP2

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1039) KVamikaze válasza And (#1037) üzenetére


KVamikaze
tag

Laptophoz kellene nekem a cucc. Ugyan van benne Wlan, de sajnos küls antenna csatlakozása nincs. Szóval akkor olyan típust keressek amelyikkel kihajtható az antenna. Pingtail beforrasztása nem lesz gond. Köszi a segítséget.

(#1040) Csiriba válasza DrLEEi (#1036) üzenetére


Csiriba
csendes tag

Szia!

Kösz a segítséget, úgy tűnik, megoldódik a kártyacsere, felutaztatom a lapit BP-re, az eladóhoz, s kicseréli benne a kártyát (még nem láttam lapit belülről, elsőre félnék felnyitni)

Nyugodt, békés, kellemes karácsonyt kívánok mindenkinek!

(#1041) Lackó86 válasza rozsdee (#1031) üzenetére


Lackó86
tag

hallod hogyan tudnál nekem segíteni! ha itt leszel írj msn re: címem: ferrari1986_5c@freemail.hu köszi!
üdv.: Lackó

jambi

(#1042) Whaskes válasza Whaskes (#1038) üzenetére


Whaskes
senior tag

Erre valaki vagy itt megáll a tudomány?
NOh gyerekek valaki mondjon már valamit::) :DD

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#1043) Ripesz


Ripesz
csendes tag

Sziasztok!

TP-Link routeremmel sikerült megoldanom, hogy wireless kapcsolattal laptopon teljesen rendben megy az internet, de a vezetékes gépet nem tudom beállítani, pontosabban a logikájában nem vagyok biztos a beállításoknak.
Elvileg a helyi kapcsolattal kellene csatlakoznom a hálózatra, vagy létre kell hoznom egy új kapcsolatot?
Az rendben van, hogy a routeren beállítottam az ISP-s felhasználónevet és innét kezdve a laptopon bejelentkezve nem kér jelszót ISP-hez csatlakozáskor?
köszi, Ripesz

(#1044) rdi válasza Whaskes (#1038) üzenetére


rdi
veterán

''Take a look here http://aumha.org/win5/kbestop.htm Scroll down the
left column to 7f and 9c.
Sounds like a hardware problem.
''atvnut_bc@hotmail.com'' <atvnut_bc@hotmail.com@discussions.microsoft.com>
wrote in message news:A2E166D8-4F35-4AFF-A516-831F863BDDBC@microsoft.com...
> I need help with a blue screen error I am getting from WINDOWS XP. This is
a constant problem that happens sometimes once in a day sometimes i cannot
get the computer to stop reseting, can someone help me with this please? It
says it is a hardware error although nothing new has been installed in the
past year, and I always update with the Windows site.
>
> 0x00000009c
> 0x00000007f and other numbers come up, this is not an exact number, just
what I can read briefly as the error happens then the computer resets.''

Fej! Tor! Potroh!

(#1045) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Adott egy asztali PC XP-vel, amibe egy USB-s WLAN van dugva. A gépen van egy ''rendszergazda'' és egy ''felhasználó'' fiók.
Ha a gép indulása után a korlátozott felhasználó jelentkezik be, akkor a router nem pingelhető, nincs kapcsolat. (Miközben a tálcán azt írja, hogy csatlakoztatva van, és a jelerősség kiváló)
Ha a rendszergazda bejelentkezik, akkor minden OK lesz. A net a kijelentkezése és a felhasználó bejelentkezése után is működik.
Az USB és a router is DLink, statikus IP-ket használnak.
Az USB-t nem az XP, hanem a DLinkes beállító progi konfigurálja. Ez a korlátozott felhasználónál nem indul el.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1046) rdi válasza mr_ricsi (#1045) üzenetére


rdi
veterán

1)adjál több lehetőséget a korlátozott felhasználónak
2) ugy emlékszem van valami NET csoport. Vedd föl a felhasználót ide.
3) elindíthatod a dlinkes progit a sima felhasználó alól is, az indítás másként (?) menüpont alól (jobb egérklatyy)

Fej! Tor! Potroh!

(#1047) Dinikeee


Dinikeee
csendes tag

Segitség kellene, én egy lakótelepen lakom, egyik barátommal üzemeltetünk egy internetes hálózatot néhány lakó és baráti kör között, úgy hogy rendeltünk egy internet hozzáférést, és router segítségével megosztjuk magunk között, (valaki vezetéken valaki wirelessen kapja a netet), mindegy milyen típusú, tudom nem éppen legális, de nekünk megfelel így. Viszont jelentős átalakításokat tervezek a közeljövőben, több embert is be szeretnék vonni ebbe a dologba, érdeklődnék valakitől, nem-e tudja hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni, úgy hogy valamilyen szinten legális legyen, úgy értem nem tudja –e hogy hol lehet olyan internet hozzáférést vásárolni amit, legálisan megoszthatok, gondolok itt sávszél vásárlására, vagy mikrohullámú netre, vagy akármilyen nagyobb teljesítményű internet hozzáférésre. Úgy nézne ki a dolog hogy vennénk egy nagy csomó körpolarizációs antennát, routereket, felállítanánk egy internet szervert, és minden beszereznénk ami ehhez kell. Vennénk több tucat wireless adaptert, és ezt osztanánk ki azoknak akik szeretnek belépni.
Nagyon megköszönném ha tudnátok nekem segíteni, hogy mégis hol kezdjük el, ezt a jogi részét a dolognak, vagy tanácsot adni. Kellemes ünnepeket.

(#1048) DrLEEi válasza Dinikeee (#1047) üzenetére


DrLEEi
tag

:C
1.alapíts egy céget!
2.be kell jelenteni/engedélyezetni ezt a tevékenységet a volt HIF-nél most a Nemzeti Hírközlési Hatóságnál
[link]
3.Vegyél bérelt vonalat bármely cégtől aki ott tud neked adni.
4.legyél tele lóvéval,de rendesen,hogy mindeszt meg tudd valósítani :DDD

egyébként van is itt a PH-n valami topik ami ezzel foglalkozik..

2 féle ember létezik:vannak akik generálják a problémákat,és vannak akik megoldják azokat!

(#1049) mr_ricsi válasza rdi (#1046) üzenetére


mr_ricsi
veterán

1, ''adjál több lehetőséget a korlátozott felhasználónak''
nem véletlenül korlátozott

2, ''ugy emlékszem van valami NET csoport. Vedd föl a felhasználót ide.''
A ''hálózatbeállítók'' közé felvettem, változás semmi.

3,''elindíthatod a dlinkes progit a sima felhasználó alól is''
a progi fut a háttérben automatikusan, a korlátozott felhasználó jogaival

''az indítás másként (?) menüpont alól (jobb egérklatyy)''
Én el tudom, de nem fogok minden alkalommal odamenni gépet indítani! (Azt pedig gyorsan felejtsük el, hogy a korlátozott felhasználónak mondjam meg a rendszergazdai jelszót! )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1050) rdi válasza mr_ricsi (#1049) üzenetére


rdi
veterán

Egy kiemelt felhasználó még nem rendszergazda, de egyébként nem tudom mi lehet a megoldás. Hátha jön vki okosabb...

Fej! Tor! Potroh!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.