Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) Dr.NX válasza petymeg (#65950) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem írtad a router típusát, de a Tab S6 is tudja az ac wifit (5 GHz), szóval valami beállítási hiba lesz.

Elfogadom a sütiket.

(#65952) zsiga68 válasza Dika22 (#65949) üzenetére


zsiga68
senior tag

A routerre nem tudsz csatlakozni vagy csatlakozik rá a repeater csak annak a jele nem megy messze?/ha pl belső antennás akkor nem is fog messze sugározni/
Egyébként ez nem "erősít" hanem ismétel. A repeaterre is a wifi szabályai érvényessek. Csodára az sem képes...
Ja, és a wifi sebességét is felezi.

[ Szerkesztve ]

(#65953) mezis válasza petymeg (#65950) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Állíts be fix 36-os csatornát az 5GHz-en.
- Ugye a két AP (2,4GHz, 5GHz) neve (SSID) különbözik?

mezis

(#65954) Dika22 válasza zsiga68 (#65952) üzenetére


Dika22
tag

Igen értelek. Felcsatlakozik a routerre, de pl a konyhában ami kb 10 méter, ott már nem fogja a jelet.

"Samsung s23 ultra®

(#65955) zsiga68 válasza Dika22 (#65954) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nézd meg a főrouter wifijének térerejét a Wifi Analyzer programmal. És keress olyan helyet ahol még elfogadható a jel és próbáld odatenni a jelismétlőt.
Ha más megoldás nincs akkor javalt egy utp kábel végén egy másik router beüzemelése.

[ Szerkesztve ]

(#65956) petymeg válasza mezis (#65953) üzenetére


petymeg
addikt

Asus Rt-Ax1800U a router.

Különbözik a 2 frekvencia neve. Csatorna váltás módját nem találom a telefonos appon.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#65957) Perry-sama


Perry-sama
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a laptopomon ha a Telekomos wifire csatlakozok itthon, nem megy az internet, vagyis a böngészők nem töltik be az oldalakat. (rácsatlakozik a hálózatra, ip címet is kap meg minden) Ha átváltok a telefonom hotspotjára, akkor pedig rögtön betöltődnek. Ötletek, hogy ezt mi okozhatja?

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#65958) Dika22 válasza zsiga68 (#65955) üzenetére


Dika22
tag

Köszönöm szépen! :)

"Samsung s23 ultra®

(#65959) mezis válasza petymeg (#65956) üzenetére


mezis
nagyúr

46.oldal: [link]

mezis

(#65960) Patice válasza Perry-sama (#65957) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezt a telekommal beszéld meg.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65961) tvamos


tvamos
nagyúr

Uj routerem van, (Archer AX53,) es a menuben felkinal egy kulon networkot az IOT eszkozoknek. Mire jo ez? Erdemes ezt hasznalnom?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#65962) Gubek-Einste válasza tvamos (#65961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak IoT eszközeid?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65963) kpityu2 válasza tvamos (#65961) üzenetére


kpityu2
őstag

A külön network nem látja a belső hálót, így ha meghackelik a kütyüt akkor se jutnak be az otthoni hálózatodra.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65964) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Sziasztok!

Feladat: építkezésen ideiglenes vezetékes internet csatlakozás automatika központhoz

Kérdésem: bárki próbált már LAN-os USB-C HUB-ot vagy USB-C LAN átalakítót okos telefonra dugni? Ehhez kell valami extra program, hogy IP-címet osszon a rádugott berendezésnek?

Ha más nem egy mobil router biztos tud, de a fenti egyszerűbb lenne.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#65965) MaCS_70 válasza tvamos (#65961) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lényegében egy vendég wifi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65966) Multibit válasza MaCS_70 (#65965) üzenetére


Multibit
veterán

Lényegében egy VLAN. Nem ördögtől való, hogy valaki a "normál" LAN-t, a vendég wifi-t, az IoT alhálózatot, esetleg a melós alhálózatot akarja külön kezelni, ezeket mind elszeparálva egymástól, tűzfal szabályokkal.

(#65967) Gubek-Einste válasza -=MrLF=- (#65964) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ehhez kell valami extra program, hogy IP-címet osszon a rádugott berendezésnek?
Elvileg gyári rendszerrel is működnie kellene.

Ha más nem egy mobil router biztos tud, de a fenti egyszerűbb lenne.
Pont fordítva, egy mobil router lenne az egyszerűbb megoldás mert a telefonos megosztás mindig is csak egy vész/ideiglenes megoldás lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65968) tvamos válasza Gubek-Einste (#65962) üzenetére


tvamos
nagyúr

Olyan 15 lehet.

#65963kpityu2
Jo szempont. Lehet, hogy akkor kell nekem az.

#65965MaCS_70
Vilagos. Olyat is tud, de meg sosem csinaltam olyat se.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#65969) kpityu2


kpityu2
őstag

A Kernel Pánik csatornára pont most került fel egy videó a VLAN-ról: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65970) Multibit válasza kpityu2 (#65969) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a videó azért is hasznos, mert rávilágít, hogy a VLAN nem merül ki a vendég wifi-ben! A bemutató kizárólag vezetékes példákkal él :K

(#65971) MaCS_70 válasza Multibit (#65966) üzenetére


MaCS_70
félisten

A TP-Link megoldását nem ismerem.

De egyébként a VLAN és a vendéghálózat két, metszettel rendelkező halmaz, de az, hogy a metszet mennyit fed le, gyártónként és gyártókon belül is változó lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65972) Top cat válasza MaCS_70 (#65971) üzenetére


Top cat
őstag

Sziasztok!
Mitől lehet az alábbi jelenség?

Adott egy szolgáltatói HGW. Nem egy mai darab. :D
Már régebb óta csinálta, hogy telóról, néha megszakadt a WiFi-n a net. Ilyenkor telón
WiFi ki-be és működött tovább.
Amikor meguntam, újra indítottam a HGW-t. Ez egy ideig hatott, majd újra kezdte.

De most már egy ideje, szinte pontosan 15 percenként, megszakad a netkapcsolat. :(((
Most már a WiFi ki-be "javítás" sem működik. Ilyenkor is, negyed óránként megszakad.
Ha újra újra indítottam a HGW-t, akkor egy-két napig megint nincs gond, de utána jön ez a 15 perces ciklus.

Szerk:
Nem válasz akart lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#65973) mezis válasza Top cat (#65972) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Hogy néz ki az étered? [link] vagy NetSpot.
- [link]

mezis

(#65974) Top cat válasza mezis (#65973) üzenetére


Top cat
őstag

Családi ház, nem panel, ahol sűrűn lenne idegen hálózat. :) Ráadásul vastag falak.
Csak egyedül van a HGW, a 6-os csatornán.

Csatornaválasztás és csatorna szélesség auto-n van. 2,4 GHZ-et tud csak.
A hálózat B/G/N Mixed módban.

Szerintem döglődik a WiFi része az eszköznek. Csak ez a folyamatos, 15 perces szakadás a fura.

[ Szerkesztve ]

(#65975) Borisz76 válasza Top cat (#65974) üzenetére


Borisz76
veterán

Kábelen van net amikor a wifi szakad?

Telefon az ügyfélszolgálatra : nézzenek rá a vonalra !
A szakadozást nekik is látniuk kell.
Ha ez megvan , akkor lehet kérni a szolgáltatóibeszköz cseréjét.

Ha csak a wifi szakad, akkor nehezebb rávenni őket a cserére.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65976) Top cat válasza Borisz76 (#65975) üzenetére


Top cat
őstag

Félre érted. Vezetéken, a géppel nincs gond. :N Csak a Wifi szakadozik, mobilról.

(#65977) mezis válasza Borisz76 (#65975) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#65978) Top cat válasza Top cat (#65976) üzenetére


Top cat
őstag

Beraktam egy régi D-Link routert. Ezzel nincs szakadás.

Majd kiderül, később lesz e.

(#65979) joczo1337


joczo1337
tag

Sziasztok!
Lett egy Telekomos F@ST 3896-os router,lecsereltem a regi Dlink 842-est,masodik AP-nak.
Megy is szepen DHCP nelkul AP-kent,viszont allandoan visszadobja 20MHz-es savszellessegre 5GHz-en,36-os csatornara.
Savszelessegnel nem lehet eroltetni,csak auto 20/40/80 illetve 20/40/80/160 van..illetve 160-ra egyszer sem volt hajlando atmenni.
Van erre valami megoldas?tudom,ertelmes AP-t kene hasznalni,de ha mar itt van,kihasznalnam hogy atjonne rajta a 2gbit-es net.

(#65980) mezis válasza joczo1337 (#65979) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Szomszédok, met.radarok? ( [link] vagy NetSpot.)
- Állíts be fix csatornát.

mezis

(#65981) joczo1337 válasza mezis (#65980) üzenetére


joczo1337
tag

Szomszedok csak a sajat masik ket AP(a rendes telekomos router,ami megy is szepen 160MHz-en,illetve egy szinten regebbi AC-s Mercusys,ami csak 36-64 kozott tud,nincs benne DFS csatorna).
100-144 kozott tok ures,de ha kezzel berakom ide akkor ideig-oraig marad csak,aztan szinten visszamegy 36-ra 20MHz-el..
Radar itt Pest megyeben 5625MHz-en lenne,de egyreszt 104-es csatornat 80-as savszellel nem erintene,masreszt a regi AP-kal szet tudtam szedni,volt amit oda raktam 122-re,es csak nagy viharban ment vissza.
Szoval nem tudom,magatol all vissza,es nem lehet rajta semmit eroltetni..
Valami nyitott firmware is eszembe jutott,van ezekre barmi?
Igy nez ki egyebkent a helyzet(most epp tartja a 80MHz-et,de 36-42-n,a ket masik ap alatt 🙄)

Shenzen Mercusys a regi AC-s fent az emeleten,a Sagemcom a most beszerzett telekomos,a masik 160MHz az ikerhaz tuloldalan,a szolgaltatoi,amirol at van huzva az utp.

(#65982) kpityu2 válasza joczo1337 (#65981) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha a radar miatt megy vissza, azt írja a logban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65983) mezis válasza joczo1337 (#65981) üzenetére


mezis
nagyúr

Minden AP-nek saját neve van vagy azonos névvel próbálsz MESH rendszert?

mezis

(#65984) Doky586 válasza joczo1337 (#65981) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ilyen rengeteg szomszédod van akkor 2,4G-n 20MHz, 5G-n max 80MHz az optimális. Állítsd fix 100-as csatornára.

(#65985) joczo1337


joczo1337
tag

Kpityu2:mindig viharban ment vissza,radioamator vagyok egyebkent,szoval logikus hogy akkor ert ide a radar jele,ami ugye pont a csatorna kozepe volt.
Mezis:nem pont mesh rendszer,de lenyegeben olyasmi,kulon ssid 2.4-nek,meg kulon 5-nek,de adott savban az ap-knak azonos,hogy ugraljon koztuk.tobbnyire meg is teszik,ha nem akkor wifi ki-be,es a legerosebben van.tudom rossz megoldas,de ingyen volt az osszes router :D
Doky586:sajat ap-k vannak csak.amennyire lehet igyekszem kulon csatornakra rakni,de a regi mercusys es a szolgaltatoi se tud dfs csatornakat,igy az egyik 80mhz-en,a masik 160-on van 36-64 kozott.a legutobbi telekomos tudna dfs-t,de epp ez a bajom,hogy barmit allitok be,X ido mulva visszadobja 36-ra 20mhz-re..pedig 100-144kozott nem lenne semmi,es radar sincsen.ezt probalom megoldani :/ 2.4-el nem foglalkozom,azt max a kert elott hasznalom par percre,mindig 5ghz-re teszem az eszkozeimet,igy ott kene rendet tenni,mar ha mukodne.meg ez a telekomos tudna 2400mbitet 160mhz-en,amit ki is hasznalnek ha mar megvan,de egyszeruen nem engedi..

[ Szerkesztve ]

(#65986) Doky586 válasza joczo1337 (#65985) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megmondtam, kapcsold ki a 160-at.
Azért mutattam a képet: 50 alatt 1db 80MHz csatorna van 50-64 közt egy másik, 100 felett pedig 3db
De 160MHz-ból nincs olyan amit ne érintene a dfs. A 4db 80MHz ből kisérletezd ki amelyik nem vált le és azt állítsd be, ne az auto választást.

(#65987) joczo1337 válasza Doky586 (#65986) üzenetére


joczo1337
tag

Ertem,es rosszul fogalmaztam:80rol is visszadobja 20-ra.ures csatornanal is ugyanez.ha nem dfs csatornara rakom 80-ra,akkor is visszadobja..
A 160 elferne,az egyik a szomszed hazban van,a masik nalam az emeleten,nem zavarnanak be annyit,foleg hogy kb csak azon lenne forgalom amin en vagyok.
Itt azzal van a gond,hogy nem csinalja amit beallitok neki,hanem visszadobal :F force-olni pedig nem hagyja magat,csak az auto 20/40/80-as savszelesseg opcio van..

[ Szerkesztve ]

(#65988) Doky586 válasza joczo1337 (#65987) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"csak az auto 20/40/80-as savszelesseg opcio van"
De én nem a sávszélességre hanem a csatornaszámra írtam az auto-t... :W

(#65989) joczo1337 válasza Doky586 (#65988) üzenetére


joczo1337
tag

Erteem :DD de kezzel kivalasztva is visszarakja,mint irtam.
Ezt pedig arra irtam,hogy savszelnel nincs is mas opcio,csak auto.
Egy mondatban a gondom:mindegy mit allitok csatornanak,savszelnek(amit csak auto-n enged) visszarakja ch36-ra 20mhz-re idovel.

(#65990) Gubek-Einste válasza joczo1337 (#65989) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetőséged van:
1; Elfogadod, hogy ez a helyzet és így használod, esetleg próbálod cseréltetni a szolgáltatóval hátha a csere eszköz nem fogja ezt művelni.
2; Saját eszközökkel építed ki a wifi-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65991) RoLand9696


RoLand9696
csendes tag

Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így a semmiből kérdezek be egy ilyet, de mivel az első hsz elég régi ezért a linkek sem mennek már belőle.

Nagyon érdekelnek a wifi hálózatok/antennák. Tudnáktok esetleg olyan forrásokat adni ahol eltudom kezdeni a tanulást ezekkel kapcsolatosan? Már próbálgatok 1-2 dolgot alfa network adapterrel és különboző antennákkal, de sokkal jobban szeretnék elmélyülni benne. Pl. csatornák, sávok hogyan tevődnek össze, hogya lehet a legjobban beállítani a wifi antennákat egy adott környezetben, stb.

Köszi előre is, hogyha tudtok segiteni.

(#65992) csaszi75 válasza RoLand9696 (#65991) üzenetére


csaszi75
senior tag

https://www.google.com/search?q=wifi+kisokos
Kezd az első 20 találattal.

(#65993) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Tudnátok ajánlani laptophoz egy USB-s wifi vevőt? Elég régi már a gépem, egy Thinkpad Edge E530, n-es wifi van benne, és nagyobb file-ok letöltésekor azért érződik a lassúság. Ugyanott telón (Galaxy S21) mérek 599/211Mbps-ot, a gépen 190/156-ot (Jó, mondjuk a teló wifi6-al megy). Úgyhogy upgrade-lném kicsit a gépet egy min. ac-s wifi vevővel. Lényegében nincs mozgatva a gép, közel van a router (Asus AX56U). Családi ház agglomerációban, úgyhogy nincs kismillió másik wifi hálózat. Ettől függetlenül fura mód azt vettem észre, hogy ugyanazon távolságban az 5GHz szinte mindig jobb, minden eszközön, úgyhogy azt használom, ahol lehet. Még annyi, hogy jó lenne a lehetőleg kis méret, ne legyen bazi hosszú, mint egy pendrive, nehogy véletlenül beleakadjunk. Valami ilyesmire gondolnék. Ez akár jó is lehet, vagy tudtok tapasztalat alapján jobbat?

(#65994) Borisz76 válasza Gabesz87 (#65993) üzenetére


Borisz76
veterán

Nincs azon a laposon egy jó öreg klasszikus Gigabites LAN port ?
Sokkal jobban járnál annak a használatával.
Pláne ha közel van a router ....mint írtad is.

Ha ragaszkodsz a vezeték nélküli usb-s megoldáshoz, akkor pedig javasolt a külső antennás megoldás ! [link]
Amit linkeltél az gyerekjáték kategória.
Nem állítom, hogy nem működik.....na de azé :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65995) Gabesz87 válasza Borisz76 (#65994) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na jó, azért nem karnyújtásnyira van a router, hogy bedugjam a kábelt. Akkor már megtettem volna. Kb. 4m. De van közte egy tolóajtó (laptop ebédlőben, router meg a bejáratnál, előtérben van). Köszi, akkor megnézem ezt.
Bár eszembe jutott még valami. Powerline adapter. Konnektor itt van mögöttem a laptopnál, úgyhogy be tudnám dugni az UTP-t. Van a konyha mellett egy beépített terasz, ott néha tornázni (elliptikus trainerezni) szoktunk, közben tablet megy, csak itt már gyengusz a jel, úgyhogy ide is gondoltam a powerline adapterre (ami wifit is továbbít, már ha van ilyen). Merthogy kívül a terasz alatt van a villanyóra a ház falán, ahol is van egy Smart Meter Gateway-m, és bár működik, nem szakad le a hálózatról, de elég gyenge a jele, -70dB körüli. Szóval ez is megoldás lehet, és egyúttal több "problémát" is orvosolnék.

(#65996) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#65995) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó megoldás lehet a Powerline de sokban függ az áram hálózat minőségétől.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65997) MaCS_70 válasza joczo1337 (#65985) üzenetére


MaCS_70
félisten

"kulon ssid 2.4-nek,meg kulon 5-nek,de adott savban az ap-knak azonos,hogy ugraljon koztuk.tobbnyire meg is teszik"

Az azonos SSID nem segíti az "ugrálást", ellenben alattomos kis zavarokat tud okozni. Ha nincs okosság az AP-ok rendszerében (pl. mesh), és az ember maga határozza meg az SSID-ket, akkor mindegyik AP-nak (logikailag, tehát egy dual bandes AP kettőnek számít) egyedi SSID-t ajánlott adni. Az azonos SSID semmiben nem segít, ellenben sok fejfájást tud okozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65998) kpityu2 válasza Gabesz87 (#65993) üzenetére


kpityu2
őstag

Megnézheted, hogy a laptopba tudsz-e megfelelő wifi kártyát szerezni. Nem bonyolult cserélni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65999) madle


madle
őstag

Sziasztok,
vettem egy TP Link AX 3000-et, beállítottam a gyári Tether alkalmazással valahogy, de utána mikor megnézném a Készülékeimet, kiírja, hogy nem tud csatlakozni az internethez, próbáljam meg a webes felületről... Fel sem ismeri a router típusát, csak valami általános routernek jelzi.
Telekomos HGW-n kiiktattam a wifit, a TP Link routeren pedig már nem jelzi külön a 2.4 és 5 ghzet hanem csak azt amire elneveztem, megy minden, de a Tether alkalmazás meg azt írja nincs kapcsolat..
Tudtok esetleg ebben segíteni? Szeretném majd frissíteni az újabb firmware-re, csak így nem megy.

(#66000) csaszi75 válasza madle (#65999) üzenetére


csaszi75
senior tag

Először próbáld böngészőben beállítani a routert.. ott talán átláthatóbb, hogy mi hibázik... Telekomos HGW bridge módban? TP link cucc jó módban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.