Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) mezis válasza laczkaba (#65399) üzenetére


mezis
nagyúr

A laposoddal is kellene szkennelni az étert, 2,4 és 5GHz-en is.
Channel Graph kép is jó lenne.

mezis

(#65402) gyulank


gyulank
addikt

Van egy ubiqity M5 2,4GHz-es AP-m. Úgy szeretném használni, hogy az optikai modemre wifin kapcsolódna, és kábbellel a gépre kötném. De amint station-re állítom, eltűnik a jel. És ha a modembe van bedugva akkor elérhető, ha a gépbe, akkor nem villog, meg át van húzva az ikon.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#65403) gyulank válasza gyulank (#65402) üzenetére


gyulank
addikt

Pontosabban airgridM2hp de ugyanaz a felület.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#65404) laczkaba válasza mezis (#65401) üzenetére


laczkaba
tag

Köszönöm,megoldódott.

(#65405) cantus


cantus
tag

Sziasztok!
Adott egy Telekomos sagemcom fast 5655v2 ac a lakás bal szélén, fix helyen beépitett szekrényben. Idióta módon lett elhelyezve, így persze a hosszú folyosós egyszintes ház jobb oldalán már nagyon gyenge a wifi. Különösebb kábelezés és barkács nélkül mit érdemes beszerezni egy normálisabb lefedettség és mininális jelveszteség érdekében?
Egy TP-Link RE315 jó lehet erre? Vagy kábel nélkül ez se ér semmit?
Nem akarok még egy routert-t venni és azzal is foglalkozni, csak erősíteni a wifi jelet. Telefonokon netezésére kell.
Köszi előre a konkrét tippeket!

(#65406) Borisz76 válasza cantus (#65405) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy repeater-t / jelismétlő-t olyan helyre kell tenni ahol még "jó" a térerő. Lehetőleg fejmagasságban legyen konnektorba dugva. A padló szint nem a legjobb elhelyezés.

Veszi az eredeti wifi jelet majd saját rádiót sugároz tovább.
Veszi, adja.....emiatt feleződik az elérhető sebesség.
Kábelmentes.....ennyi előnye van csak !

Kábeles kapcsolat esetén jobb eredmények érhetőek el.
A Telekomos sagemcom fast 5655v2 ac után kell kötni kábellel egy Acces Point / AP / Hozzáférési Pont eszközt vagy egy Router-t , amit AP módba kell állítani. Az eszköz lehetőleg AC-s ...vagy inkább AX képes legyen. Kábeles kapcsolat van a 2 eszköz között ....ezért gyors és stabil lesz.
Wifi-t szór és lesz LAN csatlakozási lehetőség is....
Ez a jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65407) old-dog válasza Borisz76 (#65406) üzenetére


old-dog
aktív tag

Igaza van Borisz76 fórumtársnak. [link] Ez a repeater nekem nagyot segített wifi jel erősítésen vályog falú házban. Kicsi jel azonban tényleg kell kábel nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#65408) nOvOp


nOvOp
senior tag

Tudtok javasolni olyan programot, ami jelzi ha nincs internet kapcsolat? Vagy olyat, ami esetleg automatikusan át is vált másik wifi hálózatra?

(#65409) Borisz76 válasza nOvOp (#65408) üzenetére


Borisz76
veterán

PC , Laptop , Droidos teló , Almás telefon ?
Milyen oprendszer ?

Amúgy ha szakad azt észreveszi az ember.
Telefon is PC is mutatja kis apró ikonnal.
Telefon magától vált 4G-re, 5G-re ha megszűnik a wifi és az adatkapcsolat be van állítva.

Erre lehet nem is írtak még programot....
Találtál egy piaci rést !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65410) zsiga68 válasza nOvOp (#65408) üzenetére


zsiga68
senior tag

Azért mert elmegy egy adott wifin a netkapcsolat attól még nem vált át mert az adott wifi kapcsolattal nincs gondja...

(#65411) nOvOp válasza Borisz76 (#65409) üzenetére


nOvOp
senior tag

Na igen :) Laptop, win10 + droidos teló. Nem vagyok folyamatosan a laptop mellett, így ha megszakad a net, nem látom. Viszont fontos lenne, hogy folyamatosan legyen net a laptopon. Ezért megosztom a droidos telón a netet (hotspot), így arra csatlakozhatna, ha elmegy a router wifin a net.

Amúgy furcsa, hogy nincs erre program (hang, ablak figyelmeztetés), azt hittem több is van, csak nem tudtam, hogy keressek rá.

@zsiga68: pont most próbáltam ki, hogy a mobil hotspotra csatlakoztattam a laptopot, de a mobilon kikapcsoltam szándékosan a mobilnetet. Egy idő után visszaváltott a router wifijére, mert érzékelte, hogy nincs net kapcsolat. Szóval ezt majd fordítva is kipróbálom, de csak holnap tudom. Ha ez így működik, akkor megoldva. Bár egy dedikált program biztosabb lenne.

szerk.: szóval win10-re kellene a progi :)

[ Szerkesztve ]

(#65412) zsiga68 válasza nOvOp (#65411) üzenetére


zsiga68
senior tag

" Egy idő után visszaváltott a router wifijére, mert érzékelte, hogy nincs net kapcsolat."
Nem a netkapcsolat szünt meg hanem a wifi kapcsolat. Azért váltott át.

(#65413) nOvOp válasza zsiga68 (#65412) üzenetére


nOvOp
senior tag

Lehet én nem értem, de a laptop wifin kapcsolódott a telóhoz (ahogy előtte a router wifijéhez), csak a telón nem volt net kapcsolat, de a hotspot ugyanúgy élt.
Na mindegy. Holnap kipróbálom, hogy a routeren állítom le a net kapcsolatot, de a wifije továbbra is élni fog. Kíváncsi leszek, hogy átvált-e a teló wifijére, ha beállítom a laptopon, hogy automatikusan csatlakozzon a teló wifi hálózatához is.

[ Szerkesztve ]

(#65414) nOvOp válasza nOvOp (#65413) üzenetére


nOvOp
senior tag

Na, kipróbáltam. A routeren bontottam a net kapcsolatot, de wifije még elérhető volt. A laptop érzékelte, hogy bár elérhető a router wifije, de nincs net, ezért keresett egy másik wifi elérhető hálózatot. Mivel korábban már csatlakoztattam a telót és bejelöltem a csatlakozásnál, hogy automatikusan csatlakozzon, így egy kis idő múlva (pár perc), megtalálta és csatlakozott is. :) Ez így nekem tökéletes, csak kellene, hogy működjön win11 alatt is és ott sajnos nem vált automatikusan, pedig elvileg ott is bejelöltem az automatikus csatlakozást. :( Még küzdök egy kicsit vele, de ha vkinek van ötlete, megköszönöm. :)

(#65415) kpityu2 válasza nOvOp (#65414) üzenetére


kpityu2
őstag

AutoSwitch

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65416) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Wifi adapterrel kapcsolatos kérdés jó helyen van itt ?

Milyen adaptert érdemes venni, hogy minél inkább kihasználjuk a hálózat lehetőségeit ? Lehet usb vagy pci is. Az alábbi eszközöket nem cserélnénk. Olyan ne legyen, ahol az antenna külön van és vezetékkel kapcsolódik még az eszközhöz.

Router: RT-AC65P
Alaplap: Asrock B450m steel legend / wifi nélküli /
Internet: Telekom 2Gbit / A router wan portja 1Gbit, a sávszél fele így elveszik, nincs link aggregation vagy ilyesmi sajnos/

(#65417) mezis válasza Gergello (#65416) üzenetére


mezis
nagyúr

USB, de nem valami pici, vacak, +hosszabbító kábel a jobbnál jobb vételi helyek kereséséhez. [link]

mezis

(#65418) nOvOp válasza kpityu2 (#65415) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi, megnézem!

(#65419) AlmaZoli


AlmaZoli
tag

Sziasztok, a következő a kérdésem: szeretném kihasználni az Asus RT-AX55-ös wifi router-em VPN képességeit. A Telekom optikai gerinchálózatához egy Huawei HG8245H modemen keresztül csatlakozik a ház, ahhoz van rákötve a fent említett wifi router. De hiába állítom be a Huawei modemnél a port forwarding-ot az Asus által leírt módon és adtam a wifi router-nek statikus IP címet, még mindig nem érem el a wifi routert külsőleg. Ha valakinek van hasonló kombója (Huawei + Asus), megosztaná a beállításokat? Nagyon megköszönném!

"Korán keltem, hol az arany?"

(#65420) Patice válasza AlmaZoli (#65419) üzenetére


Patice
nagyúr

Szolgáltatói eszköz router vagy modem módban van?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65421) AlmaZoli válasza Patice (#65420) üzenetére


AlmaZoli
tag

Azt hol tudom megnezni?

"Korán keltem, hol az arany?"

(#65422) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

A projektoros topikban próbálkoztam, de kicsit off-os a téma ott, ezért megpróbálom itt is.
A lényeg hogy kinéztem egy projektort, ahhoz van egy gyári wifis cucc is amivel az asztaliról tudnám nézni wifin keresztül a filmeket a projektoron.

De azt ajánlották hogy inkább tv boxot vegyek az tuti jó. Mivel csak és kizárólag filmezéshez lenne a projektor az is csak az asztalin lévő filmekből, ezért nekem a box teljesen felesleges lenne.

Aki otthon van a témában mit ajánlana nekem ahhoz hogy a projektoron wifin keresztül laggmentesen tudjak filmet nézni. (csak 720p és fhd-t)

Ha segítség ez lenne a projekor, ez hozzá a wifi modul, és ezt a boxot ajánlották.
:R :R

Walking Dead

(#65423) AlmaZoli válasza Patice (#65420) üzenetére


AlmaZoli
tag

Megtalaltam, ugy tunik szolgaltatoi uzennodban van

"Korán keltem, hol az arany?"

(#65424) Borisz76 válasza AlmaZoli (#65423) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy szolgáltató által adott eszköz szolgáltatói üzemmódban van !
Ez igen ! :R :R :R

Tehát akkor még egyszer :
- A szolgáltató eszköz ROUTER módban van ?

- Esetleg BRIDGE módban van...és mögé van téve egy saját router ami a csatlakozást intézi ?

Most olvastam vissza :
Szolgáltató : Telekom
Eszköz : Huawei HG8245H
IPTV van vagy nincs ?
Ha van , akkor nem igen lehet BRIDGE módba rakni az ONT-ot.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65425) kpityu2 válasza N.Ferry (#65422) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha a projektorod látja a Samba megosztást akkor az is elég lehet ha simán megosztod az asztali gépen. Nekem úgy van és tableten, chromecaston simán megy.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65426) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,
NAS miatt szeretném növelni a WLAN sebességemet.
Router: ASUS TUF-AX3000 v2 összekötve 2,5G-vel (2x UTP kábel)
Laptop: ASUS Vivobook AMD 5800H - 16GB RAM SSD - WLAN: MediaTek mt7921 - ez a kártya elvileg tudná az 1800Mb-es sebességet, viszont a Windowsban nekem csak 1201/1201Mb-nak jelzi a kapcsolat sebességét.
Routeren az 5GHz-es hálózat csak AX-es, illetve 160MHz-re van állítva.
Driver a legfrissebb elvileg ami az Asus oldaláról jött, de találtam már hozzá 2023/6 havit is (ha jól emlékszem) azzal is ennyit írt.
Mit nézzek még meg? :F

(#65427) zsiga68 válasza Sly189 (#65426) üzenetére


zsiga68
senior tag

"Mit nézzek még meg?"
Semmit,ez igy tökéles wifi sebesség.

(#65428) kpityu2 válasza Sly189 (#65426) üzenetére


kpityu2
őstag

Az MT7921 1201 Mbps-et tud. Az 1800 talán csak marketingfogás, mert hozzáadják a 2.4GHz 574 Mbps sebességét is. MT7921 Azt nem tudom, hogy a Smart Connect képes-e megosztani az adatátvitelt, hogy összeadja a sebességet, elképzelhető, hogy emiatt hirdetik 1800-nak ezeket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65429) AlmaZoli válasza Borisz76 (#65424) üzenetére


AlmaZoli
tag

Nos, a "Device information"- bol szurtem le laikuskent, hogy operatori uzemmodban van, de nyilvan tevedhetek. Nincs IPTV, csak sima net. Bridge uzemmodba milyen uton-modon lehetne tenni?

"Korán keltem, hol az arany?"

(#65430) sunavlys válasza AlmaZoli (#65429) üzenetére


sunavlys
senior tag

nem tudom, hogyan kell

szerintem be kell szólni az üfsz-nek

azt viszont tudom: egyszer lereseteltem és akkor az IPTV nem működött többé, be kellett jelentenem hibára, kijött a manyus, csodálkozott, hogy nincs IPTV, de azért rendes volt, ingyen megcsinálta

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#65431) Patice válasza Sly189 (#65426) üzenetére


Patice
nagyúr

Minden rendben a kapcsolattal, ez ennyit tud.
A következő lépcső a Wifi7 lenne, de ahhoz routert és WLAN kártyát is cserélned kellene.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65432) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Szeretnék Wifi6-ra váltani és a jól bevált Xiaomi Ac2350 routerem ami jelenleg AP módban van, leváltani, viszont az elmúlt időszakban utána járva arra jutottam hogy ez nem könnyű feladat ha az ember nem akar 100 ezrekért(Ubiquiti, Mikrotik) professzionális megoldásokat vásárolni. Eleinte az Asus Aimesh routereit nézegettem, tetszenek a gyárilag is nagyon bőséges funkciók miatt.
A fő problémám az hogy kábelmentes mesht kellene megoldanom, ugyanis az udvaron jelenleg egy sima N-es 5Ghz-es repeater van ami amúgy hibátlanul működik és kb. 30-40mbit sebességet biztosít az amúgy hatalmas kertben, szeretném kiváltani ezt is wifi6-ra és az sem lenne baj ha lenne egy kis sebesség növekedés, viszont nem szeretnék emiatt közel 30-40m kültéri utp kábelt kihúzni, de az Asus topikban azt olvastam hogy az Aimes nagyon rossz és instabil ha wifin használom, tehát arra kérnék tippeket, esetleg gyakorlati tapasztalatokat hogy aki mégis vezetéknélküli mesh rendszert használ, mik a tapasztalatok stabilitás téren? Valóban ennyire rosszul működik az Aimesh és a Tp-link megoldása is? Azért is lepett meg ez mert a jelenlegi N-es 150mbit-es 5ghz-es repeatert sosem kell újraindítanom és tökéletesen működik. Sokszor nem értem hogy csak azért húzzák-e le a vezetéknélküli mesht mert nyilvánvalóan sebességcsökkenéssel jár, ezzel tisztában vagyok és jelenleg sem okoz problémát, furcsa lenne ha egy jóval korszerűbb megoldás ezek után rosszabbul működne esetleg még lassabb lenne. A legfontosabb szempont a stabilitás és a jó wifi konfigurálhatóság, vendéghálózat, logok, kliens eszközök jelszintje és állapotának nyomonkövetése, konkrét eszköz elképzelésem nincs, de fő routernek egy Asus AX86S-t néztem ki (Merlin támogatása miatt) mesh nodenak pedig egy AX1800-ast gondoltam kintre de ez még nagyon nem eldöntött, csak félek belevágni a sok rossz tapasztalat miatt. Ami még kicsit aggaszt hogy a jelenlegi Xiaomi routerem wifije kicsit meg van piszkálva és így a 2 szintes házat tökéletesen lefedi 5gigán is mindenhol még a nagyon rossz wifi képességű Samsung telefonok is jól működnek, viszont ezek a ma kapható routerek már nem piszkálhatóak meg, így az is előfordulhat hogy az alsó szinte is kelleni fog egy mesh node, ahová szintén nagyon körülményes lenne a kábelezés, de szükség esetén oda megoldható lenne.

(#65433) Patice válasza Roland-87 (#65432) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha stabil rendszert akarsz, akkor kell a vezeték a node-ok között.
Akármennyire is kényelmetlen, vagy macerás, csak úgy fog jól működni nem csak az Asus megoldása, hanem bármelyik gyártóé.
Kültérre meg kültéri AP-ot nézz.
Ha a Xiaomi meg van hekkelve, hogy nagyobb teljesítménnyel sugározzon, akkor igen, várható, hogy bent sem lesz elég egy wifis eszköz.
TP-Link Omadát is megnézheted, olcsóbb, mint az Ubi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65434) dani999


dani999
csendes tag

Sziasztok!
Az asztali gépen csak wifivel tudom megoldani a netet. Vettem hozzá egy tp-linkes wifi jelvevőt. A hálózatot tökéletes látja 5/5-ös erősségen. Sajnos időközönként (1-1,5 óránként), többnyire ha játszok online, megszakad a wifi. Ilyenkor a tálcán a jelerősség teljesen lemegy 0-ra, olyan mintha rebootolna a wifi jelvevő. Eltelik 1-2 perc és újra maxon van a jelerősség. Nem tudjátok ez mitől lehet? (családi ház, nincsenek szomszédok, senki más nem csatlakozik rá a hálózatra)
-46 dBm a jelerősség
Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#65435) Patice válasza dani999 (#65434) üzenetére


Patice
nagyúr

Először nézd át a géped energiagazdálkodási beállításait!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65436) dani999 válasza Patice (#65435) üzenetére


dani999
csendes tag

és itt mit nézzek meg? vagy mit kéne beállítani?

(#65437) Patice válasza dani999 (#65436) üzenetére


Patice
nagyúr

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65438) zsiga68 válasza dani999 (#65436) üzenetére


zsiga68
senior tag

Hogy ne kapcsolja le a wifi eszközt energia megtakarítás miatt..

(#65439) dani999 válasza Patice (#65437) üzenetére


dani999
csendes tag

a legnagyobb teljesítményen van nekem is.

(#65440) Dr.NX válasza dani999 (#65434) üzenetére


Dr.NX
addikt

Melyik típus?

Elfogadom a sütiket.

(#65441) dani999 válasza Dr.NX (#65440) üzenetére


dani999
csendes tag

TP-Link T2U Nano WiFi USB Adapter

(#65442) kpityu2 válasza dani999 (#65441) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem melegszik túl? Ezeknek a nagy teljesítményű nano cuccoknak egy ismert hibája, hogy nem tudja leadni a hőt csak a csatlakozó fém részén keresztül és terhelésre túlmelegszenek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65443) dani999 válasza kpityu2 (#65442) üzenetére


dani999
csendes tag

hát elég forró mindig mikor kikapcsol, lehetséges, hogy túlmelegszik. Más fajta wifi adapter megoldhatná a problémát?

(#65444) kpityu2 válasza dani999 (#65443) üzenetére


kpityu2
őstag

Elképzelhető. Ha nem ragaszkodsz az USB-hez épp most nézegettem a PCIe hálókártyákat és ez a Tenda E30 Black Friday akciós az Alzánál, majdnem féláron van: [link] Ha meg USB kell, akkor valami nagyobb tokozásút keress.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65445) SzGábor


SzGábor
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy otthoni mesh hálózatra csatlakoztatott eszközt el lehet érni mesh hálózaton kívül is otthonról? Van az internet szolgáltatói eszköz , amire van kötve vezetékesen egy Router, és erre vannak kötve a számítógépek vezetékesen. Van egy vezeték nélküli nyomtató, amit el kellene a hálózatról érni a gépekről. A vezeték nélküli szolgáltatást MESH eszközökkel gondoltam megvalósítani, mert a nyomtató elég távol van a routertől (ami egyébként tud vezeték nélküli szolgáltatást is, de a jelerőssége gyenge), de kérdés, hogy a mesh hálózatra csatlakoztatott nyomtatót el fogják-e érni a routerre kötött számítógépek (azaz egy IP tartományban maradnak-e)?
Mesh hálózattal kapcsolatosan nincs tapasztalatom, a hálózati jelerősítők viszont képesek ugyanazon IP tartományt kiterjeszteni, csak hát a sebesség feleződik tudtommal és ezért inkább mesh irányba mennék, ha lehet...

A válaszokat előre is köszönöm!

(#65446) csaszi75 válasza SzGábor (#65445) üzenetére


csaszi75
senior tag

A MESH-en belüli eszközök is ugyanúgy az otthoni hálózatod részét képezik. A Mesh cuccok is az otthoni routeren keresztül kapnak netet és lokális hálózatot is..
Tehát igen el kell tudnod érni.

[ Szerkesztve ]

(#65447) SzGábor válasza csaszi75 (#65446) üzenetére


SzGábor
csendes tag

Kedves csaszi75. Ezt gyakorlati tapasztalatból mondod? Tehát ha a router 192.168.2.0/24 hálózatból oszt DHCP-n keresztül címet a mesh routernek, az pedig a párján keresztül egy 192.168.3.0/24-es hálózaton oszt ki címet a nyomtatónak, akkor a 2.0-ás hálózatból a gépek látják a 3.0-ban lévő nyomtatót ? Vagy ilyenkor nem oszt címet a mesh router, csak felcsatlakoztatja 2.0-ra a nyomtatót is? (Bocsánat a bizonytalanságomért, de egy ilyen mesh cucc 40-50.000 Ft-tól indul és tényleg nincs gyakorlati tapasztalatom.)

(#65448) krealon válasza SzGábor (#65447) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Tehát ha a router 192.168.2.0/24 hálózatból oszt DHCP-n keresztül címet a mesh routernek, az pedig a párján keresztül egy 192.168.3.0/24-es hálózaton oszt ki címet a nyomtatónak, akkor a 2.0-ás hálózatból a gépek látják a 3.0-ban lévő nyomtatót ? "

Jogos felvetés és ahogyan feltéteéezed, a .2.0-s alhálóból nem lesz elérhető a .3.0-s hálóban lévő eszköz.

Amit leírsz, az a routed MESH. (Main AiMesh router as Router mode)

Létezik switched MESH, amikor azonos alhálóba esik az összes eszköz. Ebben az esetben "mindenki lát mindenkit". (Main AiMesh router as AP mode)

Az ASUS eszközöknél itt a szemléltető leírás a két válozatról:
https://www.asus.com/support/FAQ/1044151/

A Xiaomi AX3000 MESH eszköze is tudja ugyanezeket az üzemmódokat. (tapasztalat)

(#65449) SzGábor válasza krealon (#65448) üzenetére


SzGábor
csendes tag

Köszönöm krealon! Az általad becsatolt hivatkozás szerint tovább olvasgattam és ezeknek a MESH eszközöknek többfajta működési módjuk is van, és ami nekem kell az az AP mód:
Set Mesh router as AP mode, and make sure front router/modem do have DHCP server and working. Cause all IP address from mesh system should dispatch from the front router/modem

Tehát AP módban nem képes címet osztani a MESH main eszköz, azt minden esetben az előtét router eszköz fogja megtenni. Pont erre van szükségem. AP módban a router, a mesh main eszköz a mesh node-ok is és a rájuk csatlakoztatott eszközök is ugyanazon hálózati tartományban lesznek jelen. Példával egy router mögé kötött két mesh eszközös hálózat esetén: előtét router IP: 192.168.2.1-re konfigurálva, mesh main eszköz IP: 192.168.2.2-re rezerválva és mesh node eszköz IP: 192.168.2.3 rezerválva. A mesh node-okra csatlakozott eszközök is a router által DHCP tartományból (pl. 192.168.2.100-200) kiosztott címet fogják felvenni ugyanúgy, mint amik közvetlenül a routerre vannak kötve.

A TP-Link Deco M4-2P eszközt néztem ki erre, mert az előtét router típusa is TP-Link (Archer AX72). A Deco-nál is van AP mód, úgy láttam, szóval megvalósítható az eredeti terv szerint a wifi hálózat bővítés:
Deco Series User Guide | TP-Link

(#65450) Quantum86


Quantum86
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus RT-AX56U routerem. Ma bekötötték a Telekom-os netet, amihez adtak egy Sagemcom modemet. Hiába kötöm össze a kettőt, az Asus nem kap netet, pedig több UTP kábelt is kipróbáltam. Nem tudom, hogy mit kellene beállítani a modemben, vagy a routerben. A modemhez van root hozzáférésem.
Tudnátok ebben segíteni?
Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.