Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) cidalain válasza chemand (#64749) üzenetére


cidalain
veterán

Ja hogy az adatkábel cserélhető?
Basszus, ne add fel, az egy méteres szerintem hülye ötlet, kábelezd be a lakásig. Ez adatkábel, simán átmegy a jel 10-20 méterig, kábel kérdése, de minőségi madzaggal 100 méter is elmegy erősítés nélkül. Sima fali utp kábellel csináld, oké az 8 ér, de neked elég 6. Ilyen RJ12-es csati fillérekbe kerül, mittudomén 100 Ft/db. UTP kábel métere szintén annyi. Már csak egy fogó kell kölcsönbe, amíg megszereled (de meg lehet lapos csavarhúzóval is, csak az gyakorlatot igényel)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64752) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Segítsetek mert én még ilyet nem láttam és felrobbanok lassan. Van egy wifis tp link pendrive, amit a párom gépébe szeretnék rakni, feltelepítettem, lát vagy 15 wifis hálózatot a környezetébe csak a mi rohadt telekomos routerunket nem írja ki!
Át tettem az én gépbembe, feltelepítettem, és itt látja a wifis pendrive a telecomos routert! A telefonom is látja a routert! Csak párom gépébe nem látja de minden más 15 wifis hálózatot a környezetéből lát! Ez mi lehet? :F

(#64753) kpityu2 válasza Fruityloops (#64752) üzenetére


kpityu2
őstag

Milyen oprendszerek?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64754) Fruityloops válasza kpityu2 (#64753) üzenetére


Fruityloops
tag

Párom Win 7 enyém Win 10.

(#64755) Patice válasza Fruityloops (#64752) üzenetére


Patice
nagyúr

Telekomos router ad mindkét frekvencia sávban (2,4 és 5 GHz)?
A wifi adapter, melyiket tudja?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64756) kpityu2 válasza Fruityloops (#64754) üzenetére


kpityu2
őstag

Vagyis más driver. Van 2.4G vagy csak 5G-t használtok? Mert lehet, hogy a Win7 driverrel nem látja a DFS (100+) sávokat és pont azon üzemel a router.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64757) Fruityloops válasza Patice (#64755) üzenetére


Fruityloops
tag

b@sszus erre nem is gondoltam..lehet hogy pont 5 ghz-en adja a telekomos router a dolgot, a wifis meg megnéztem 2.4-et tud pff.....köszönöm...már csak kérdés, hogy tudom átállítani a routerben hogy 2.4 g menjen...
de akkor a win 10-es gépemen miért látta, akkor csak 2.4-en megy a telecomos router. :-/

[ Szerkesztve ]

(#64758) Fruityloops válasza kpityu2 (#64756) üzenetére


Fruityloops
tag

Igen ez is lehet, köszönöm, hogy írtál, okosabb vagyok. Akkor ezért nem látja lehet. + Ahogy a másik úrnak is írtam itt, az én gépemen akkor hogyhogy látja, mert akkor 2.4-en megy a telecomos router mégis, csak ahogy írod a driver miatt?

[ Szerkesztve ]

(#64759) kpityu2 válasza Fruityloops (#64758) üzenetére


kpityu2
őstag

A 2.4-et minden látja. Az 5G DFS sávjait csak akkor, hogy olyan driver/vagy firmware van telepítve ami engedélyezi (ez országfüggő). Nekem pl. a mobilom látja az 5G 100+ csatornákat, a tabletem nem, mert olyan országkóddal van telepítve az Android ami titja.
Ha a Win7-en nem látja a Win10-en meg igen akkor nyilván vagy driver vagy ilyen konfigurációs probléma van mögötte. A Win 7 régebbi, nem biztos, hogy a driver fel van készítve a DFS csatornákra. De a 2.4-et mindkettőnek látnia kell, hacsak nem rejtett.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64760) chemand válasza cidalain (#64751) üzenetére


chemand
tag

azért rendeltem 1m-es kábelt (ami szerinted hülye ötlet volt), mert van egy 1,8m-esem azzal nem ment a kütyü (az is 6 eres)

(#64761) cidalain válasza chemand (#64760) üzenetére


cidalain
veterán

Hmm, az elég érdekes. Biztosan jó az az 1.8 méteres kábel? Jól vannak bekötve az erek? Kizárnak tartom hogy ilyen rövid kábelen nem megy át jeladat

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64762) chemand válasza cidalain (#64761) üzenetére


chemand
tag

elképzelhető, hogy rossz volt a kábel, már nem tudom meg, mert időközben több régi cucctól megváltam, köztük volt az is :)

az a gond, hogyha lenne is egy 15m-es kábelem, a lakásunkig nem tudom úgy elvezetni, hogy ne látszódjon.. ahhoz fel kell szedjem a közös járdánk térkövezését :U annak senki sem örülne, ráadásul az egyik szomszéd bejárati ajtaja előtt is bontani kellene a térkövezést :N

(#64763) cidalain válasza chemand (#64762) üzenetére


cidalain
veterán

Nem tudom miért gondoltam hogy ez egy társasházi lakás.
Így, hogy a fél kerten kell átvinni, az nem jó ötlet. Ilyen kábelt spéci kábelcsatornában kéne vinni a föld alatt, mert amúgy szétporladna a francba, meg megenné a vakond.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64764) mezis válasza cidalain (#64763) üzenetére


mezis
nagyúr

"...A társasházunk villanyórái ...." [link]

mezis

(#64765) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Üdv!

Melyik mesh rendszer támogatja a wireless backhaul-t?

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#64766) Alex91 válasza MADcat (#64765) üzenetére


Alex91
félisten

Mind… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64767) MADcat válasza Alex91 (#64766) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Akkor sajnos zavarban vagyok. Nézzetek el tudatlanságom. :R Régről olyan (tév?) infóm van, hogy a drágább szetteknek a tulajdonsága, hogy kábel nélkül tudják hozni papíron a sebességet külön wireless hálózaton. Sajnos a vezetékes összekötés nem opció. Remélem érted mire akarok kilyukadni. :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#64768) Alex91 válasza MADcat (#64767) üzenetére


Alex91
félisten

Tri-band keszulekeket kell akkor nezni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64769) MADcat válasza Alex91 (#64768) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Arra tudsz megbízható ajánlást?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#64770) Alex91 válasza MADcat (#64769) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez egy olcsobb… Aztan, higy mennyire megbizhato… :F
[link] , ez meg dragabb, valamivel jobb wifi-vel… Megbizhatosag ugyanaz :D .

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64771) MADcat válasza Alex91 (#64770) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Csak a baj van velük?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#64772) Alex91 válasza MADcat (#64771) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, csak ahany haz, annyi szokas… :)

Olyan nincs, aminel 100%-ban garantalhato, hogy semmi gond nem lesz vele..

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64773) Attikavarga


Attikavarga
újonc

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit lehetne tenni azzal, hogy az elmúlt hetekben az Intel(R) Wi-Fi 6 Ax201 160 MHz wifi adapterem először csak néhány másodpercre kikapcsolt, majd az elmúlt napokban bekapcsoláa után egyből hibát jelent (10 és 42-es hibakód), és el tűnik minden wifi kapcsolat. Próbáltam frissíteni, más drivert felrakni, bármi mást telepítek fel, akkor is ez jön vissza, és van amikor egyből, van amikor csak órák múlva jelent hibát. Intel és az Asus weboldalról letöltött driverekkel is hasonló áll elő. Minden segítség jól jönne, mert a Google keresőben talált megoldások után is fenn áll a helyzet.

(#64774) holodp


holodp
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést, ha nem jó topik, de nem találtam jobbat.Egy Lenovo Thinkcentre Tiny M93P miniPC-t szeretnék Wifi kártyával bővíteni.
Találtam róla videót, hogy hogyan kell, még kártyát is, de csatlakozó antennákat sehol nem lelek a neten, vagy csak ilyen 4-15 ezer Forintért, amit nem adok ki egy vagy két vacak kábelért és műanyagdarabért.
Esetleg van valami neve ezeknek a csatlakozóknak, vagy minden Wifi kártyához speckó antennák és csatlakozók kellenek és nem kompatibilisek egymással?
Köszönök minden segítséget.

(#64775) Gubek-Einste válasza Attikavarga (#64773) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A laptop szétszedésével kellene ellenőrizni, hogy nem-e csúszott le az antenna kábel az adapterről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64776) mezis válasza holodp (#64774) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

Veszel egy ilyen kétantennásat és kitermeled belőle a kábeleket, antennákat.
A lecsavarható antennást könnyebb lesz átszerelni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64777) Hejja1234


Hejja1234
tag

Sziasztok,
szükségem lenne egy olyan jó minőségű hálózati eszközre (lehet wifi router vagy access point is), ami 5GHz-s wifi hálózatra (Ubiquiti Unifi eszköz adja) tud csatlakozni és a LAN portjain leadni az internet hozzáférést. Nem kell nagy sávszélesség, meg semmi egyéb extra tudás.

Ár érték arányt figyelembe véve mit tudtok erre ajánlani?

(#64778) Gubek-Einste válasza Hejja1234 (#64777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legoptimálisabb egy használt router lenne ami tud kliens módot gyári vagy custom firmware-rel.
Újonnan kapható eszközök közül pl jó lehet az Asus AX1800U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64779) mezis válasza Hejja1234 (#64777) üzenetére


mezis
nagyúr

Fog tudni csatlakoznI? Vagyis lesz megfelelő térerő? [link]

mezis

(#64780) hobizoli válasza Hejja1234 (#64777) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Range Extender-k tudnak ilyet

több drón kell ;P

(#64781) Hejja1234 válasza Gubek-Einste (#64778) üzenetére


Hejja1234
tag

#64778Gubek-Einste
[link] "Működési mód :Access Point, Media Bridge, Repeater, Router"
Ezek közül mi lehet jó nekem? A repeater funkciót ha lehet szeretném elkerülni, mert csak tovább bomlasztja a WiFi-t. Kliens üzemmódut keresnék leginkább.

#64779mezis
Lesz, ha nem is fullos, de annyi lesz amennyi kell.

#64780hobizoli
Ha lehet nem bomlasztanám tovább a WiFi-t további szórással.

Egyébként eddig is volt üzemben egy ezer éves TP-Link AP, ami ellátta ezt a feladatot, csak mióta beüzemelték az Unifit, azóta a többi Wifi használhatatlan. A régi TP-Linkkel meg nem tudok az Unifire csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

(#64782) Gubek-Einste válasza Hejja1234 (#64781) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus eszközökben Media bridge-nek nevezik a kliens módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64783) Hejja1234 válasza Gubek-Einste (#64782) üzenetére


Hejja1234
tag

Rendben, köszönöm, akkor remélem ez beválik.

(#64784) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Adott két különböző típusú, Asus router mesh-be kapcsolva. Minden remekül megy, egy androidos mobilt kivéve. Bizonyos időközönként azt játssza, hogy nem tud a 2,4-es csatornához csatlakozni, amire rá van irányítva. Minden más, csak ezt ismerő készülék vígan megy róla. Egyedül az segít, ha a fő routert, tehát gyakorlatilag a wifi rendszert újraindítom. Se a hálózat elfelejtetése, se a telefon újraindítása nem segít. Ebben az állapotban bármi más eszköz is csatlakoztatható a 2,4-hez. Köszönöm a tippeket!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#64785) Gubek-Einste válasza tylerddd (#64784) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az SSID/jelszó csak angol abc betűit és/vagy számokat tartalmaz?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64786) gyulank


gyulank
addikt

Rossz körülmények közt, ha fák meg eső van 2db. 16dBi-s egység közt, várhatóan hányszor lesz jobb a 2,4GHz-es eszközzel az átvitel, mint az 5GHz-essel?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64787) tylerddd válasza Gubek-Einste (#64785) üzenetére


tylerddd
veterán

A név/jelszó stimmel. A csatorna auton van, +lehetőség a 12-13, de azokat pipálni kell, ha az auto kiosztásba be akarom venni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#64788) mezis válasza gyulank (#64786) üzenetére


mezis
nagyúr

Ki kell próbálni. Lehet akár fordított eredmény is.
A H2O lehet hogy jobban szereti a 2,4GHz-et. A mikrohullámú konyhai "sütők" is 2,4GHz környékén működnek.

mezis

(#64789) gyulank válasza mezis (#64788) üzenetére


gyulank
addikt

De azért kérdeztem, hogy azelőtt tudjam, hogy vennék...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64790) Borisz76 válasza gyulank (#64789) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt így senki nem fogja tudni megmondani.
Pont amiatt mert a wifi érzékeny jószág.
Minden IS befolyásolja ezért a végeredmény szinte megjósolhatatlan.
Ki kell próbálni.
Ha nem válik be , akkor meg vissza kell küldeni a boltba...14 napos elállás létezik ha jól tudom. Persze online vásárlás esetén.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64791) gyulank válasza mezis (#64788) üzenetére


gyulank
addikt

Mindenesetre azért ha már elképzelem, mert nem kaphatok választ, mert ezt még soha senki nem derítette ki, és nem is akarja, akkor is úgy gondolom, hogy ha sugárzok, és az jobban átmegy a fák közt, és elnyelődik valamennyi a vízben, még akkor is több sugár jut át, mintha a száraz fa is jobban akadályozza, és a víz is szórja, és tükrözi.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64792) Alex91 válasza gyulank (#64791) üzenetére


Alex91
félisten

Kerdezd meg a ChatGPT.t, hatha o tudja! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64793) gyulank válasza Alex91 (#64792) üzenetére


gyulank
addikt

Hinni anélkül is tudok dolgokat. Nem azért kérdezek, hogy higgyek.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64794) And válasza gyulank (#64791) üzenetére


And
veterán

A helyzet a következő: már a kérdésed sem egzakt, így elég nehéz rá korrekt választ adni. Pl. mit jelent az hogy 'hányszor lesz jobb'? Átviteli sebesség, vételi szint, megbízhatóság, elég sok jellemzője lehet egy linknek. Kettő dolgot fixáltál, az antennanyereséget és a sávot, ami nem túl sok, megspékelve a rossz körülményekkel. Csakhogy ezeken felül van egy csomó olyan tényező, ami döntően befolyásolhatja az átvitel minőségét még akkor is, ha a telepítési hely ugyanaz marad mindkét állomásnál. Ezek közül van, ami pontosan számítható vagy előre jelezhető, de olyan is, ami nem:
1.) Szabadtéri csillapítás: ez a legegyszerűbben számítható tétel, mert tudjuk, hogy ugyanazt a távot feltételezve kb. 7 dB-t csökken (azaz javul), ha 5 GHz-ről 2,4 GHz-re váltunk. A víz / pára többletcsillapítása szintén csökken egy ilyen sávváltással.
2.) Adóteljesítmény: 2,4 GHz-en a megengedett EIRP csak tizede annak, amit az 5 GHz-es sáv kültéri szegmenseiben használhatunk. Ez 5 GHz-en 10 dB-es előnyt jelent, vagyis rögtön semmissé teheti az 5 -> 2,4 GHz-es váltás előző pontban leírt hatását.
3.) Terjedési (avagy Fresnel-) zóna: itt vegyes a kép, mert a nagyobb frekvenciájú sávokban a zóna átmérője kisebb, de ez - akadályokkal terhelt linknél - éppúgy lehet előny, mint hátrány.
4.) Wifi-szabvány: ez ugye eleve behatárolja többek között a link sebességét, márpedig a 802.11n kivételével a szabványok sávhoz vannak kötve, így a sávváltás a legtöbbször egyben szabványbeli váltást is jelent.
5.) Külső hatások: zavar, sávfoglaltság. Az 5 GHz-es sáv itt általában előnyben van.
Tehát nem azért ködösítenek a válaszadók, mert sosem próbáltak még ki egy ilyen váltást, hanem mert egyfelől viszonylag kevés kiindulási infót adtál, másfelől meg egy nem tiszta rálátással rendelkező kültéri link tulajdonságai (és annak időbeli változása, pl. évszaktól való függése) még úgy is nehezen becsülhető, hogy minden ismerhető adatot megadsz.
Nekem van olyan kültéri linkem, amely kezdetben 2,4 GHz-en működött (beltéri routerek + külső irányított antennák), aztán kültéri 5 GHz-es eszközökre váltottam, és mindenféle tekintetben jobban jártam az utóbbiakkal.

(#64795) Agony


Agony
aktív tag

Sziasztok!

Új helyre költözünk és kicsit elveszem a wifi kártyák tengerében. Nagyon macerás lenne a kábelt elvezetni, úgyhogy adnék egy esélyt a wifinek, de nem tudok dönteni az alábbiak között:

TP-Link Archer TX3000E AX3000
TP-Link Archer TXE75E AXE5400

ASUS PCE-AC88 AC3100
ASUS PCE-AX58BT AX3000

Eddig kábellel csatlakozott a gépem az ASUS XT8 mesh hálózathoz úgyhogy hajlanék az ASUS PCE-AC88 AC3100 felé már csak a 4 antenna miatt is, ugyanakkor az XT8 és jövőállóság szempontból jobb lenne AX-est venni, abból meg a TP-Linkek jobb választásnak tűnnek.

Van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel az eszközökkel vagy valami jó ért egyik/másik mellett?

Előre is köszönöm az infót! :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#64796) lo_jo válasza Agony (#64795) üzenetére


lo_jo
senior tag

TP-Link Archer TX3000E AX3000
Ilyenem van fél éve, sajnos nem volt opció a kábelezés. Alapvetően 5GHz-en használom, tökéletesen teszi a dolgát, 310-320Mbps környékét simán hozza ugyanott, ahol az iPhone 11 Pro Max 220-230-at, a céges laptop az Intel AX201-gyel pedig 170-180-at. Egy TP-Link Archer AX55-tel használom.

A többivel semmi tapasztalatom nincs.

(#64797) gyulank válasza And (#64794) üzenetére


gyulank
addikt

Egyszerűen azért nem kérdeztem rá mindenre mert minden érdekel... A korrekt válasz kitér arra, hogy mi hogy változik. Amúgy ubiq M5 helyett M2-re váltás van tervben kb. 100m-en 16dBi-s reflektorral maradva. És a legrosszabb esetet írtam le, ami mostanában van. Szóval nem évszakfüggő, mert télen nem lesz lombos esős, és ilyenkor a legrosszabb, esőben meg is szakad.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64798) gyulank válasza And (#64794) üzenetére


gyulank
addikt

Akkor a dB-t nézve azt mondod, hogy csillapítással együtt ~5x nagyobb teljesítménnyel megy át az 5GHz? Mert 7dB a 10-7. És a nem levegő, hanem vizes ág, levél, és vízcsepp, nem okoz különbséget a terjedésben a 2 frekvencián?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64799) Agony válasza lo_jo (#64796) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi a választ! :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#64800) And válasza gyulank (#64798) üzenetére


And
veterán

Nálam a 10-7 az 3-mal egyenlő: 10 dB-t nyersz a teljesítményen és 7-et vesztesz a terjedési csillapításon. De ezzel továbbra is az a baj, hogy csak nyílt szabadtérre igaz, az akadályok plusz elnyelése igen nehezen számítható. A gyakorlat itt sokkal többet jelenthet, az aktuális vételi térerőt meg tudod nézni az állomások weboldalán, ahogy azt is, hogy mennyire csökken le, amikor esőben megszakad. Ezekből azért sok érdekesség kiderülhet.
Ekkora távnak nem szabadna gondot okozni, csak nagyon rossz körülmények között. A levegő víztartalma vagy az esőfüggöny számíthat, meg biztosan el is tér a két sávon a csillapítása (az esőfüggöny hatása 2,4 GHz-en ennél jóval nagyobb távú linknél is nehezen kimutatható), de nem 100m-en. A fákon megálló víz viszont mindkettőn jelentős gyengülést okozhat.
Amúgy ha jól tudom, az Ubiquiti-M5 23 és 27 dBi-s verziókban létezik. Mindenesetre 2,4 GHz-en ugyanakkora nyereségek elérése jóval nagyobb tükörméretet jelentene, vagyis a 16 dBi mindenképp visszalépés lenne az 5 GHz-es változatokhoz képest. (És az is ide tartozik, hogy az M5 jóval nagyobb kimenőteljesítményre is beállítható, a végfokozata 200 mW-ot tud, ami nyers adóteljesítmény, nem EIRP).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.