Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) kali válasza Zoley74 (#30999) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld ki más/minden cstornán a szórás, lehetőleg magyar régióban, 1 - 11 közötti csatornán.
milyen titkosítás (wep, wpa, wpa2) van beállítva?
az ssid és/vagy a jelszó nem tartalmaz ékezetes betűt, vagy nagyon speciális karaktert?
milyen firmware van a telefonon? gyári, vagy főzött?

(#31002) bercee


bercee
tag

Hello
Szeretnék segitséget kérni hálózatépitésben.
Egy házban szeretnék kiéiteni wifit úgy hogy lefedje az egész házat.
Van egy tp-link router és vettem egy TL-WA5210G access point antennát is.
Összehangoltam a kettőt, universal repeater módot használva. Ugyanazokat a beállitásokat alkalmazva a routernál és az access pointnál is.
Sajnos valamiért sokszor elmegy a jel illetve azt irja ki hogy korlátozott hozzáférés amikor kapcsolódni akarok a hálózathoz. Valamikor tökéletesen megy. Ugye az access pont csak a wep titkositást fogadja el, viszont ha akarok kapcsolódni a hálózatra és beirom a jelszót utána még kiirja hogy további beállitások szükségesek.
Mit lehetne csinálni?
Mi lehet a probléma?
Köszi

(#31003) krealon válasza bercee (#31002) üzenetére


krealon
Topikgazda

A TL-WA5210G egy kulteri, iranyitott AccessPoint. A sugarzasi nyilasszog: vizszintesen 60 fok, fuggolegesen 30 fok.
2 dologra jo:
- AccessPointnak, hogy a kabelen erkezo netet elerhetove tegye a kulteren levo Wifi-s eszkozok szamara
- AccessPoint Kliensnek, hogy a tavolrol erkezo WiFi internetkapcsolatot a LAN kabelen keresztul elerhetove tegye.

Te repeaternek allitottad be, ami annyit tesz, hogy a sugarzasi iranybol jovo jelet megismetelve visszakuldi. Magyarul zavaro-allomast keszitettel. Gratulalok. :B

(#31004) balightt


balightt
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Otthoni hálózatról van szó, nem rég kezdődött a gond [a net T-Home-os kábel, azzal szerintem nincs baj]. A régi routerrel már sok volt a baj, a hatótávja is kevéske volt, így régóta érett egy csere. Múlt héten arra lettem figyelmes, hogy félóránként megáll a net böngészés közben - nem tud betölteni semmit (semelyik böngészőben). Ilyenkor hiába csatlakoztam fel-le a WIFI-re nem lett jobb, sőt kábellel a routerre kötve sem- néha segített, ha újra indítottam a routert, de néha a gépet is muszáj volt. A tabletemen ment gond nélkül a net ilyenkor is (ugyanaz a hálózat).

Gondoltam akkor itt a router csere ideje, vettem egy új ASUS-t. A háztartás mind az 5 WIFIT használó eszköze vidáman netezget rajta, de az én gépem (Acer ultrabook, WIN 8) kétóránként eljátssza ugyanazt, mint korábban: böngészőkben, FTP-n egyszer csak semmi aktivitás, se kábelen, se anélkül. Csak reboot segít a gépen. P2P (torrent) gond nélkül megy ilyenkor is, szépen van fel-le töltés. Mi az isten lehet a baj? Már újra instaláltam 1x a WIFI drivert is. :F

Ha elindítom a windowsos diagnosztikát a hálózaton, akkor azt mondja, hogy "Diagnosztika-házirend szolgáltatás nem fut".

Valami ötlet?

Előre is köszi.

(#31005) Intruder2k5 válasza balightt (#31004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a p2p megy, akkor gyaníthatóan DNS szerver probléma lesz! Amikor legközelebb előáll a hiba, próbáld megnyitni ezt a címet...

http://173.194.39.95/

(#31006) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Üdv.

Erre esetleg tud valaki valamit? Köszi szépen! :)

(#31007) balightt válasza Intruder2k5 (#31005) üzenetére


balightt
csendes tag

Köszi, meg fogom próbálni. És ha ez sikerült, azt mit jelent? Igazoltam, hogy DNS probléma áll fent?

(#31008) balightt válasza Intruder2k5 (#31005) üzenetére


balightt
csendes tag

Kipróbáltam, nem tölti be. Most mi legyen?

(#31009) Intruder2k5 válasza balightt (#31008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így roppant érdekes, mert abból, hogy a p2p megy tovább folyamatosan, arra lehetett következtetni, hogy van net elérés, csak a dns szolgáltatás nem elérhető valamiért! Ez esetben viszont ip alapon bármilyen oldalt el kellene, hogy érj...

(#31010) balightt válasza Intruder2k5 (#31009) üzenetére


balightt
csendes tag

Akkor sejtésem szerint ez egy win 8 reinstall lesz.

(#31011) Intruder2k5 válasza balightt (#31010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, szerintem is az oprendszer vonalon kellene elkezdeni a keresést...

(#31012) Glassesman


Glassesman
csendes tag

Sziasztok! Ségítség kéne! Van egy D-Link DIR-600 as routerem, odabent pedig egy Pirelli, ami szét oszt
mindent, és az a baj hogy ami onnan jön kábel a dir 600 asba: ha a wan-ba van akkor van net a gépemen a nas pedig csak látom de nem tudok belépni, viszont ha mondjuk a lan3 ba van (mert az 1es meghalt..:)) akkor nincs net viszont a nas-ról tudom nézni a filmet.
Persze lehet dugdosni a kábelt de biztos van rá megoldás. Csak annyira nem vagyok jártas ez ilyenekben!

Előre is köszi a helpet!

(#31013) krealon válasza Glassesman (#31012) üzenetére


krealon
Topikgazda

(#31014) Glassesman válasza krealon (#31013) üzenetére


Glassesman
csendes tag

Köszi!

(#31015) RPka91


RPka91
tag

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen [link] routert. Az lenne a kérdésem, hogy megoldható e, hogy váltogassa az IP címeket? T-Home-os netem van, dinamikus IP-vel, viszont mióta beállítottam, azóta fix.

Lehetséges ezt megoldani? :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#31016) LordX válasza RPka91 (#31015) üzenetére


LordX
veterán

Az IP címet a szolgáltatód adja, nem a te eszközöd befolyása alatt van.. Ha nagyon kell a változó külső IP cím, akkor reklamálj a szolgáltatódnál, de erősen gyanús, hogy hülyének fognak nézni, mert inkább a fix címért szoktak sírni (és havi x ezer JMF-ért lehet is kapni).

(#31017) RPka91 válasza LordX (#31016) üzenetére


RPka91
tag

Ugye eddig mindig új IP-t kaptam, ha le-fel csatlakoztam a netről, csak most nem találok ilyen opciót a hálózatnál. :U

(#31018) Intruder2k5 válasza RPka91 (#31017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Változtasd meg a WAN MAC címét...

(#31019) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy tl-wn722n usb-s stick-em amire felpattintottam egy tl-ant2408cl-t! Balatontól 50m-re sem lakom,tehát elég jó rálátásom van a környékre,de ezzel a bot antennával sajnos elég kevés hálózatot tudok befogni,és azok is elég gyengék,ezért gondoltam hogy beszerzek egy nagyobbat,(ne kérdezzétek miért de rá esett a választásom)Katt,hazaérvén összeszerelve viszont váratlanul ért hogy az eddigi~10-15 hálózatból sajnos csak 1 maradt,és ahhoz sem lehet csatlakozni!

Kérdésem: milyen antennát kellene beszerezzek hogy gyarapíthassam a látható spotok számát,és valamennyivel erősebben (stabilabban) be tudjam őket fogni!

Köszönöm!

(#31020) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni az otthoni hálózatom létrehozásához.
Van egy T-Home-os ADSL net-em, amit az általuk adott ZTE modem/router-rel használok. Engedélyezve van a wifi és minden jól is működik.
A ház 2 szintes. Ez az eszköz a födszinten a bejárat mellett van. A földszintet nagyon jól beszórja, de az emeletre (a vasbeton födém miatt, gondolom) nagyon gyenge jel megy fel.
Ezért elterveztem, hogy teszek egy másik eszközt az emeletre. Van kiépített kábelezés, tehát ezt egyszerűen meg tudtam oldani. Vettem egy Tp-Link TL-WR841ND (kicsit elhamarkodottan), hogy majd azzal megoldom. (van benne WDS Bridge funkció) A tervem ez volt, hogy "kiterjesztem" a wifi hálózatot az emeletre. Rádugom a Tp-Link routert, létrehozok egy hálózatot ugyan olyan névvel és paraméterekkel, mint a lenti és akkor minden jó lesz.
Viszont most van 2 wifi hálózatom, egy az emeleten, egy a földszinten. Mivel azért egy picit mind a kettő működik a másik szinten, csak gyengén, gyakran előfordul, hogy nem kapcsolódik át az adott hálózatra a wifi eszköz. Ezt szeretném megszüntetni. Egy wifi hálózatot szeretnék létrehozni, de két hardver eszközzel.
Létezik erre megoldás?
A munkahelyemen van 2 Cisco Access Point a hálózatban, és itt csak egy wifi hálózat van. Pont ugyan ezt szeretném elérni otthon is, csak nem Cisco eszközökkel ;)
És persze szeretném viszonylag olcsón megúszni. Gondolom egy Access Point kellene nekem, amit az emeleten rádugok a hálózatra. Csak az nem tiszta, hogy hogyan lesz ugyanaz a hálózat.
A Repeater mód azért nem lehet megfelelő, mert gyenge a wifi jel az emeleten. Nem tudom elképzelni, hogy abból egy repeater jobb jelet tudna csinálni.
Kinéztem egy Zyxel NBG-418N routert, amiben van AP is. Nagyon olcsó. Meg is felelne, de nem tudom, hogy használható-e arra, amit szeretnék.
Tudnátok tanácsot adni?

Nagyon köszönöm!
Lidl

(#31021) junkeer válasza Kisfundy (#31019) üzenetére


junkeer
tag

Az egy Yagi antenna, amit vettél... remélem nem úgy raktad fel, mint a körsugárzót.... :) :) :)

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31022) Kisfundy válasza junkeer (#31021) üzenetére


Kisfundy
aktív tag

Természetesen nem! :N

(#31023) junkeer válasza Lidl (#31020) üzenetére


junkeer
tag

Ubiquiti UniFi accesspoint... Belépőszint 15.000 nettó / db...
Ez képes roamingolni a klienseket az AP-k között...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31024) junkeer válasza Kisfundy (#31022) üzenetére


junkeer
tag

Akkor viszont, horizontális és vertikális polarizációval is, körbe kell forgatnod 360 fokban, 10 fokos lépcsőben, az antennát, hogy ki tudd mérni a teljes spektrumot... sokkal több hálózatot fogy vele találni, mint a kis bot antennával...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31025) Gubek-Einste válasza Lidl (#31020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami szeretnél azt SOHO kategóriában nem nagyon lehet megvalósítani mivel az ilyen funkció már inkább profi eszközöknél van jelen. Jó lesz a mostani TP-Link is, állíts be más nevet a hálózatnak és akkor az erősebbre fognak csatlakozni az eszközök.

#31023 junkeer Ennél jóval olcsóbb megoldás keres szerintem.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31026) junkeer válasza Gubek-Einste (#31025) üzenetére


junkeer
tag

Mikrotik RB951-2n ez olcsóbb, kb 8000 nettó... viszont sokkal konfigurálás igényesebb...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31027) Lidl válasza Gubek-Einste (#31025) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

igen, ez van most (így legalább tudom, hogy mikor melyikre kapcsolódok), de sajnos nem a jel erőssége alapján dönt a kliens. Egy androidos telefonról van szó.
Ha pl fent voltam, és lemegyek a telóval, akkor végig a fenti hálózaton marad, mégha 8-10 Mbps-re vissza is esik a sebesség, a jelerőssége pedig nagyon kicsi lesz.
Ha kézzel átváltok, akkor gond nélkül átmegy a másik hálózatra és gyors, de automatikusan nem teszi meg.

A Mikrotik RouterBoard-nak belső antennája van. Nem gyenge az egy kicsit? Csak 1,5 dBi-t írnak rá.

A 15e HUF a határán van már annak, amit rászánnék. Az UniFi eszözök ígéretesek. Utánuk olvasok.

Köszi az infókat.
Lidl

(#31028) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdést már kétszer feltettem, ezek szerint eddig nem jó topicokban.
A laptopomban van beépített wlan. Fogok szerezni egy express card wwan wlan combót, és van egy wlan n usb stickem.
Gyakran netezem free wlanokról, ott azonban 40-60-100-120kbit/s ra vagyok korlátozva.
Elvileg az útválasztó a mac cím alapján oszt hálózatot az eszközöknek, igaz?Ez alapján elvileg akár 3 eszközzel is csatlakozhatok ugyanarra, vagy párhozamosan több wlan hálózatra, de lehet egy gépnek 2 ip-je?

A kérdéseket összefoglalva:
-Lehet párhuzamosan csatlakozni több eszközzel ugyanarra a hotspotra, vagy két különbözőre, windows 7 alatt?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#31029) krealon válasza Arlekim (#31028) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Elvileg az útválasztó a mac cím alapján oszt hálózatot az eszközöknek, igaz?"

Ha az "oszt halozatot" alatt IP cimet (beallitasokat) ertesz, akkor igen.

"Ez alapján elvileg akár 3 eszközzel is csatlakozhatok ugyanarra, vagy párhozamosan több wlan hálózatra, de lehet egy gépnek 2 ip-je?"

Ahany interface (halozati csatotlo), annyi halozatra lehetsz felkapcsolodva, igy annyi IP cimed is lehet.

"Lehet párhuzamosan csatlakozni több eszközzel ugyanarra a hotspotra, vagy két különbözőre, windows 7 alatt?"

Lehet csatlakozni, de a savszelsseg nem fog osszeadodni.

(#31030) mefistofeles

Láma vagyok a kérdésben ezért itt tenném fel!
Ha egy nyilvános wifi rendszeren küldök el "valahová" egy levelet akkor az visszanyomozható? Nem internet betyár vagyok......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31031) kali válasza mefistofeles (#31030) üzenetére


kali
legenda

amennyiben saját munkaállomással csatlakozol fel adott wifi hálózatra, úgy bár nem könnyű, de - bizonyos feltételek mellett - nem teljesen lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#31032) mefistofeles válasza kali (#31031) üzenetére

Hááát ez bizonyos feltételek között, elég értelmezhetetlen válasz.
Nem arra gondoltam, hogy a CIA meg tudja e fejteni, hanem pl. egy "egyszerű" rendszergazda, informatikus stb képes lehet e rá?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31033) anonymus89


anonymus89
addikt

Szép estét!

Egy olyan kérdésem volna hogyan lehet az, hogy wifin mobilon keresztül felenged viszont notirol mar nem?
tp-link 843n routerrol van szó de az itthoni 642g-n nincs ilyen problema.

Értetlenül állok az eset elott.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#31034) kali válasza mefistofeles (#31032) üzenetére


kali
legenda

azért nem írtam konkrétumot, mert nem írtad, hogy ki szeretné visszanyomozni!?!?
egy nyomozati jogkörrel rendelkező hatósági szerv sokkal többre képes, hiszen kérhet ki hivatalosan információkat a szolgáltatóktól...stb, mint például egy rendszergazda, vagy a szomszéd pistike...
amikor rácsatlakozol a notiddal adott wifi hálózatra, akkor a munkaállomásod wifi moduljának a mac adress azonosítója rögzítésre kerül az ellenoldali eszköz adminisztrációs felületén, ez például lehet kiindulási pont, és innen már több tényező függvénye, hogy ki mire képes, mire van rálátása...stb.

(#31035) Tegla80 válasza kali (#31034) üzenetére


Tegla80
addikt

"...a munkaállomásod wifi moduljának a mac adress azonosítója rögzítésre kerül az ellenoldali eszköz adminisztrációs felületén,...."
akkor Én fedve vagyok :B ,mert rendelkezem egy bug os telóval ami minden csatlakozáskor más MAC et ad meg (uccsó 6ot cseréli :)) )

Sony® & PlayStation®

(#31036) Arlekim válasza krealon (#31029) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Semmilyen módon nm oldható meg hogy a sávszél összeadódjon? pl több szálas letöltés, stb?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#31037) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

DD-WRT telepítési hibába ütköztem. Feltettem volna először a factory.img-et, de nagyon sokáig nem csinál semmit. Kikapcs bekapcs után narancssárgán villog, ha nyomok egy hosszú reszetet, akkor zöldre vált a villogás. De bejönni nem jön be semmi. Ha megpingelem a 192.168.1.1-et, akkor kapok választ.

Mit javasoltok? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31038) V.Stryker válasza V.Stryker (#31037) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Senki? :O

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31039) LordX válasza V.Stryker (#31037) üzenetére


LordX
veterán

Mit jelent a "nagyon sokáig"? Egyes routereknél ez a frissítés akár fél óra is lehet, és addig gyakorlatilag semmi életjelent nem ad magáról. Viszont ha flash írás közben áramtalanítottad, akkor valószínűleg sikerült gyártanod egy téglát.

Valószínűleg azért kapsz a pingre választ, mert a bootloaderje még működik, úgyhogy valószínűleg meg lehet javítani relatíve könnyen - de az típusfüggő, hogy hogyan. Keress rá a típusra, hogyan kell újra életre kelteni.

(#31040) sztanozs válasza V.Stryker (#31037) üzenetére


sztanozs
veterán

TFTP-vel próbálj felrakni egy olyan FW-t ami biztos jó a gépedhez. Nem csak a gyártó és a típusszám fontos, bizonyos típusoknál a HW verzió is komolyan számít. Ha nem jó HW verzióhoz való cuccot raksz fel, akkor tégla lehet a vége.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31041) V.Stryker válasza sztanozs (#31040) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

TFTP-vel megcsináltam a factory feltöltést....felmegy, utána meg megint nincs változás. A HW verzió tuti jó, amit feltettem, talán hamarabb húztam le, mint kellett volna. :W De hát ilyen 5-10 percekről írtak mindenhol.

Na, szóval akkor felmegy látszólag tftp-vel, de nincs változás, ugyanúgy narancssárga villogás és újraindulás, hosszú reszetre zöld villogás és nincs újraindulás, ismét elérem. Sőt, böngészőből kiírja,hogy nem jön be az oldal, de a fülön látszik a dd-wrt logó. Csakhogy innen nem megy semerre. Próbáltam gyári .img-et rátolni, arra hibát dob, csak a factory.img megy fel a dd-wrt-től, de az így nem hozott változást. Régebbi verziót is próbáltam feltölteni, változás nincs, de felmenni felment.

További ötletek? A gyér angol tudásomnak köszönhetően érdemi infót típusfüggően nem találtam. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31042) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#31037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen routerről van szó?

(#31043) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#31042) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Netgear WNR2000v3

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31044) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#31043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DD-WRT Router Database-ben mindhárom felajánlott fw webflash verzió!

Telnet-en nem éred el?

[ Szerkesztve ]

(#31045) V.Stryker válasza Intruder2k5 (#31044) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Megpróbálhatom, de ahhoz nem találtam leírást. Mit kéne tennem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31046) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#31045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Abban az állapotban, amikor a webes fülön megjelenik a DD-WRT felirat, próbálj meg PuTTY-al csatlakozni! Megadod az IP címet, 23-mas portot, telnet-et, és Open! Esetleg SSH-val a 22-es porton, de azt kétlem, hogy menne, főleg, ha még a telnet se megy!

[ Szerkesztve ]

(#31047) V.Stryker válasza V.Stryker (#31045) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Beírtam,hogy telnet 192.168.1.1...kiírja,hogy csatlakozás, majd hogy nem tudott csatlakozni. :(

Puttyval se...bezáródik.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31048) Arlekim válasza krealon (#31029) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Jelenleg úgy fest, hogy a speedtest.net a két párhuzamos hálózat együttes sebbeségét méri :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#31049) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok.

Adott két TP-link router wr941ND router.
A elsőhöz be van állítva a net (PPPOE), valamint WPA2 titkosítású wifi.
IP: 192.168.0.1
Subnet Mask:255.255.255.0

Ehhez szeretnék a másik routerrel kapcsolódni mint AP, de nem WDS-el, mert azt olvastam hogy annál a sebesség a felére esik vissza.
A másodikon hogy állítsam be a LAN ip-t? Ha jól tudom ezen ki kell kapcsolni még a DHCP-t, és a WAN beállításoknál az első adatait kell megadni, de miket (IP, Subnet, Gateway)? A másodiknál a WIFI beállításokban is be kell állítani valahogy a WIFI jelszót?

(#31050) Intruder2k5 válasza V.Stryker (#31047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor sajnos passzolom, esetleg keresd meg Wind-Storm fórumtársat, hátha tud rajta segíteni! Egyéb ötletem nincs...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.