Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) Voice24 válasza mezis (#64849) üzenetére


Voice24
őstag

Ma megtörtént a reset-elés, utána gond nélkül be tudtam őket üzemelni. Korábban is felmerült bennem ez, csak gondolkodás nélkül kerestem a kamerán a Reset-gombot. Aztán mivel nem találtam, próbálkoztam anélkül. Ma végre egy videóban ráakadtam, hogy a kamerából kijövő három vezetékcsonk egyikének végén található a Reset. Többet ésszel, mint erővel, igaz a mondás. :)
Köszönöm a javaslatokat! :R

(#64852) Attikavarga válasza Gubek-Einste (#64775) üzenetére


Attikavarga
újonc

Nem valószínű, hogy hardveres a hiba, inkább szoftveres lesz. Ha lefuttatok egy kódsort parancssorban, akkor egy ideig visszaáll a rendes működése, majd egy kb 2-3 óra után elkezd újra kikapcsolni, majd pár másodperc múlva magától visszakapcsol, aztán egyre sűrűbben kapcsol ki és be, míg el nem érünk oda hogy megint csak a kódsor lefuttatása segít. Miközben megszakad az internet, és kikapcsol az adapter, közbe videót nézek, akkor mielőtt kikapcsolódik a videó elkezd szaggatni, és hang is eltorzul és ilyen recsegés hallatszik csak. Hiába kerestem rá megoldást, a kódsor az egyetlen megoldás ami legalább ideiglenesen működik, így már az újratepelítésen gondolkok, de bízok benne, hogy tud valaki rá megoldást, és megúszom a sok program újratelepítését.

(#64853) mezis válasza Voice24 (#64851) üzenetére


mezis
nagyúr

Ahogy az írás szól: "Ha minden kísérletünk csődöt mondott, olvassuk el a kezelési utasítást!" Vagy röviden RTFM.

mezis

(#64854) Gubek-Einste válasza Attikavarga (#64852) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos akkor úgy tűnik, hogy csak az újratelepítés fog segíteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64855) chatran válasza Patice (#64850) üzenetére


chatran
őstag

Nincs, de ez jelen esetben irreleváns. Most a hangyányi antennával rendelkező T4U-t vetjük össze a 2db 5dBi-s antennával rendelkező Cudy AX5400-zal. És itt a Cudy csúnyán elvérzik.
Nyomok egy modem resetet, mert megint összesz@rta magát a digi netem, leváltott 100mbit-re.
Amúgy az is érdekes, hogy 100Mbit-es maximális netnél, 94Mbit-et képes elérni a Cudy, 1000Mbit-nél meg mindössze 200-300-at.

(#64856) Voice24 válasza mezis (#64853) üzenetére


Voice24
őstag

Az a baj, maga a rövid kezelési útmutató nem segített abban, hol található a Reset gomb, az csak egy videóból derült ki. De hamarabb is rákereshettem volna, egy kis bosszankodástól megkíméltem volna magamat.

(#64857) Dr.NX válasza chatran (#64855) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az a hírem van, hogy a Digi nem "sz@rta össze magát", hanem rossz a kábeled vagy a csatlakozód.
Egyébként 100 Mbps-nél minden eszköz 94 Mbps-t tud.

Elfogadom a sütiket.

(#64858) chatran válasza Dr.NX (#64857) üzenetére


chatran
őstag

Ha rossz a kábel, akkor egy modem restart miért szokta megjavítani hetekre?

(#64859) mezis válasza Voice24 (#64856) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi a kamera típusa?

mezis

(#64860) Voice24 válasza mezis (#64859) üzenetére


Voice24
őstag

Kínai "világmárka", Guudgo. Amúgy nincs velük gond, teszik a dolgukat.

(#64861) xAttilaxB


xAttilaxB
csendes tag

Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen eszközökkel oldanátok meg az alábbi problémát. Adott egy nagy ház amelyet wifikkel kell lefedni, összesen 3 AP elegendő. Wifi backhaul nem lényeg, mert az egész ház csillagpontosan be van vezetékelve szóval van ethernet backhaul. Ami számomra bonyolította a dolgot, hogy a 3 AP-ból az egyik kültéri kellene hogy legyen illetve mindhárom falra szerelhető ha POE is van az extra. Néztem a tp-link Deco szériát abból is az x50-est de számomra túl drága. 100e Ft-ból kellene a 3 AP-t megoldani, ami mindenféleképpen kellene a seamless roaming illetve normális sávszél. (digi 1000 net van) Omada-t ismerem, de nem szeretnék külön controllert illetve az omada széria fali szerelése nem lehetséges mert már a végpontok ki vannak alakítva csatlakozókkal így nem tudom már felfúrni őket.

Segítségeteket előre is köszönöm.

üdv Attila

[ Szerkesztve ]

(#64862) kpityu2 válasza xAttilaxB (#64861) üzenetére


kpityu2
őstag

Az Asus-t szoktuk javasolni mert annak az AiMesh rendszere elég rugalmas. Gyakorlatilag bámelyik AiMesh képes eszözüket csatlakoztathatod a mesh hálózathoz vegyesen és vezetékes backhault is tud. Szóval szerintem az oldalukon nézz körül, hogy van-e az egyéb igényeket is kielégítő AiMesh képes termékük.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64863) nyaxi


nyaxi
csendes tag

Sziasztok!

Vettem pár hete egy jelismétlőt... alább a típus.
Elvileg a gyorsabbat, "nagyobbat". A problémám, hogy összepárosítottam, az egyszerű volt. Viszont a jel hol jó, hol még gyengébb, mint amit a router tud a házon belül, ugrál. Ha a router mellé teszem, ha másik helyiségbe, úgy sem igazán jó.

A másik problémám pedig, hogy a gép másik helyiségben van, oda pedig az 5 ghz hatótávja nem ért el rendesen. A jelismétlőn keresztül viszont sehogyan sem képes 100-150 mbps sebességnél többet nyújtani. A routeren keresztül simán lejön a 250 mbps. Ha odébb megyek 1 szobával, a jelismétlőn keresztül már csak 70-80 mbps.

https://www.emag.hu/tp-link-wi-fi-mesh-ac1200-hatotavnovelo-re300/pd/D5LZM5BBM/

(#64864) kpityu2 válasza nyaxi (#64863) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát ez ilyen. A jelismétlő felezi a sávszélességet. Amúgy a kütyün van valami Smart Signal Indicator aminek a segítségével megtalálhatod a legoptimálisabb helyet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64865) Dr.NX válasza nyaxi (#64863) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#64866) Borisz76 válasza xAttilaxB (#64861) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Korábbi hozzászólásaimat linkelem be, hogy nálam, hogyan van megoldva ( Családi ház , Digi optika net 1000/300 ) :
otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_56325-56325

Második, képekkel :
otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_56349-56349

Ami lényeges és fontos !
A fali Patch panel és a fali aljzatok között a falban / csövekben TÖMÖR RÉZ kábelezés van.
Minden más kábel a "szokásos" sodrott rézvezetékes LAN kábel.

Egy db / a ház közepén a mennyezetve rögzített / AP van felszerelve.
Ennek a kábele megy fel a padlásra ( a bejövő optika és a felmenő koaksz mellett ). Az AP egy : TP-Link EAP660 HD

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64867) Bmx


Bmx
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy jelerősítőre/jelkiterjesztőre az alábbi feladatra:
- Router az első emeleten a lakásban
- Garázs földszinten de nem a lakás alatt hanem eltolva
- Router és garázs között 3-4 fal valamint nagyjából 8-9 méter
- Wifis mosógép kerül be és jó lenne ha látná a hálózatot

Telefonom néha látja a wifit, de felkapcsolódni nem tud. Mac készülékem van a garázsban, ami mindig fogja a jelet, de eléggé gyenge a sebesség.
Szeretném elérni hogy a telefon és a mosógép is wifin legyen lent, erre kérnék termék ajánlást kinek mi vált be hasonló problémára.

Első körben vele próbálkoznék Xiaomi Mi Range Extender Pro.

Köszönöm :R

(#64868) zsiga68 válasza Bmx (#64867) üzenetére


zsiga68
senior tag

Itt olyan helyet kell találni ahol még stabil a router wifije és onnan még letalál a jelismétlő wifije. Szóval falak és árnyékolás kérdése az egész. Vagy utp kábelt kell lehúzni és rá egy wifit sugárzó eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#64869) Bmx válasza zsiga68 (#64868) üzenetére


Bmx
tag

Sajnos az upt kábel nem opciós, azért szenvednék valami erősítő kütyüvel :)

(#64870) mezis válasza Bmx (#64869) üzenetére


mezis
nagyúr

Valami ezek közül a jelismétlő, jelfogadó (kliens) helyének keresgéléséhet. Almára NetSpot.

mezis

(#64871) simsoner


simsoner
tag

Üdv, van egy hp elitedesk 800 g1 dm minigépem amin a netet TP-LINK Archer T3U Plus AC1300 -al oldom meg, de ha 5ghz re van csatlakozva youtube zenehallgatás közben be-be akad néha a hang, ha 2,4 ghz en van akkor nem. Mi lehet a probléma? Egy másik usb wifivel is probaltam azzal is ugyan ez van. Kábelen tökéletes.

(#64872) kpityu2 válasza simsoner (#64871) üzenetére


kpityu2
őstag

windóz?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64873) simsoner válasza kpityu2 (#64872) üzenetére


simsoner
tag

Friss win10.

(#64874) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Üdv!
Egy TP Link AX73 routert szeretnék helyhiány miatt falra tenni.
Alkalmas ez a készülék e célra, mármint bármilyen hátránya lesz ennek?

[ Szerkesztve ]

(#64875) krealon válasza Fox Mulder (#64874) üzenetére


krealon
Topikgazda

A készülékházon van csavaros rögzítésre használható horony (itt találtam képet a hátuljáról).
A WiFi minősége a fal rádiótechnikai paramétereitől függ.
Lehetőleg kerüljön távol a falsaroktól és az antennák ne legyenek teljesen párhuzamosak a fal síkjával.

(#64876) kpityu2 válasza simsoner (#64871) üzenetére


kpityu2
őstag

Lehet pl. interferencia. Az 5ghz-nek kisebb a hatótávja is. Az is lehet, hogy a nagyobb elméleti sávszélességet érzékelve az oprendszer több adatot próbál átpréselni mint amennyi stabilan átfér. A Win10 Feladatkezelő hálózat fülön azt hiszem már részletesen meg lehet nézni, hogy mi mennyi netet használ.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64877) simsoner válasza kpityu2 (#64876) üzenetére


simsoner
tag

Nincs messze a routertől, kb 4 méter. Megoldás?

(#64878) Gicz


Gicz
addikt

Tudnátok ajánlani arra otthoni wifi routert, ami tudja azt, hogy ha elvágják a bejövő optikát, és nincs net, akkor átvált külső, USB-n csatlakoztatott, vagy beépített LTE modemre? Nem nagyon találok erre megoldást.

(#64879) kpityu2 válasza simsoner (#64877) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézd meg, hogy nincs-e sok AP azon a csatornán. Próbáld ki fixen 20 vagy 40-es sávszélességen. Nézd meg, hogy nem-e DFS csatornát használ. Tedd át a 36-48 tartományba ha igen.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64880) Kicsirics77 válasza Gicz (#64878) üzenetére


Kicsirics77
veterán

asus 4gac68u
asus ax55
ami tudja a dual wan-t az elméletileg jó erre is
én konkrétan a 4gac68u routert használtam sim kártyával meg upc koaxos nettel és remekül működött is.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#64881) Gicz válasza Kicsirics77 (#64880) üzenetére


Gicz
addikt

Köszi, az ax55 szimpatikus, most is tplink van.
Valahogy a számomra ideális home routert még nem gyártotta le senki :D

Kellene a 4G modem, akár usb-n, 4x4 AX, 8 lan port, amiből legalább 2db 2,5G-s. Miért állnak meg a home wifi routerek 4 port körül? :F

(#64882) simsoner válasza kpityu2 (#64879) üzenetére


simsoner
tag

Megpróbáltam ezeket, igy is beakadozik a hang.

(#64883) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy fontos segítséget kapni tőletek. Ez egy elméleti kérdés

Van egy kültéri kamera ami a kertben van mondjuk 50 méterre a wifi extendertől.
A kamera wifi teljesítménye csak 25m.
A wifi extenderé 200m.

A kérdésem az, hogy a kommunikáció fog-e működni? A kamera a Wifi extender segítségével hatósugáron belül van, de igaz-e az hogy a kamerának is legalább 50m teljesítmény kell, hogy legyen kommunikáció?

Elég e annyi hogy a wifi extender lefedettsége eléri a kamerát?
Kérem a segítségeteket.

A kérdés lényegében az hogy a wifi extender hatósugarában benne legyen a kamera vagy fordítva is igaznak kell lennie?

Azért kérdezem mert idáig azt gondoltam hogy az extender pont azt a célt szolgálja, hogyha az eszköz túl messze van akkor a wifi extender ezt megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#64884) kpityu2 válasza simsoner (#64882) üzenetére


kpityu2
őstag

Vanj optikai rálátás, vagy fal van közben? Térerő mekkora? Keress valami Win10-es wifi analizátort meg ping monitort hátha mutat valamit. Pl. : [link] [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64885) hobizoli válasza Mexildos (#64883) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a kamera honnan kap a mukodesehez aramot?

több drón kell ;P

(#64886) kpityu2 válasza Mexildos (#64883) üzenetére


kpityu2
őstag

Itt elsősorban a kamera fog adatot küldeni, ezért az ő hatótávja számít, meg az extender vételi érzékenysége. Tehát benne kell legyen az extender a kamera hatótávjában.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64887) simsoner válasza kpityu2 (#64884) üzenetére


simsoner
tag

Nincs fal, és 4 méterre vannak egymástól. Nézem.

(#64888) simsoner válasza kpityu2 (#64884) üzenetére


simsoner
tag

Feltettem a programokat mit kell néznem?

(#64889) Mexildos válasza hobizoli (#64885) üzenetére


Mexildos
aktív tag

simán rendes tápról van szó :) tehát nincs poe.

(#64890) Mexildos válasza kpityu2 (#64886) üzenetére


Mexildos
aktív tag

A kép amit mellékeltem, a kis kör a kamera és annak hatótávolsága. A nagy kör a wifi extender és a hatótávolsága.

Ez az ábra akkor hibás, mert a két eszköz nem fog tudni kommunikálni. Jól értettem a válaszodból? Mivel a kamera sugárzása nem ér el a wifi extenderig.
Vagy pedig mivel a wifi extender sugárzása lefedi a kamerát ezért a kommunikáció létrejön és nem kell a kamera wifi antennájának elérnie a wifi extenderig.

Lehet ez nektek egyértelmű, de nekem nem.

(#64891) Borisz76 válasza Mexildos (#64890) üzenetére


Borisz76
veterán

A kamera wifi-je nem ér el a jelismétlőig.
Így jó lehet....át kell helyezni a kamerát :

Vagy kábelt húzol addig ( ez a legstabilabb kapcsolat ) ,

vagy egy másik jelismétlőt teszel a kamera mellé, ahol áram van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64892) dudika10 válasza Mexildos (#64890) üzenetére


dudika10
veterán

Milyen hatotavolsagrol beszelunk?
Hullamterjedes van, jel/zaj viszony, antenna nyereseg, hibatures, stb. van.
Olyan, hogy az egyik hatotavolsaga 25 a masike meg 50m, olyan nincs. Akkor sem, ha valaki ezt irta egy marketing anyagba.

Csak akkor tudod meg, ha kiprobalod. Es akkor is siman megszakadhat a kapcsolat esoben pl, ha verofenyes napsutesben meg mukodik is valahogy.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64893) kpityu2 válasza simsoner (#64888) üzenetére


kpityu2
őstag

A csatorna analizátorban azt, hogy a te SSID-d közelében van-e valami másik zavaró, meg, hogy mekkora a térerő. A legjobb lenne ha betennél ide egy képernyőfotót. A ping tesztnél, meg, hogy egyenletes-e a késleltetés, vagy vannak-e kiugró tüskék amikor késik a jel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64894) kpityu2 válasza Mexildos (#64890) üzenetére


kpityu2
őstag

A kamera adását nem tudja venni az extender és továbbítani a router felé. Ez kétirányú kommunikáció, kölcsönösen benne kell lenniük egymás adászónájában. Az ábrád szerinti elrendezésben olyan, mintha te hallanád a másikat, de ő nem hallana téged.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64895) mezis válasza Mexildos (#64890) üzenetére


mezis
nagyúr

- A kamera fix, nincs forgás, bólogatás (vezérlés)?

- A WiFi extender kültéren van ?

- Hatótávolság: A jelszint függvénye. A gyári adat jó ha a Hortobágy közepén teljesül.
Van közvetlen rálátás a kamera és az extender között? (Fák, falak vannak közben?)

- Jelszint: okosra WiFi Analyzer, NetSpot vagy valami hasonló. Mérj a kamera közelében.

mezis

(#64896) simsoner válasza kpityu2 (#64893) üzenetére


simsoner
tag

Rendben, az jutott eszembe, hogy van egy wifi erosito a konyhában ami 2,4 és 5 ghz et is sugároz az bezavarhat?

(#64897) mezis válasza simsoner (#64896) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az 5GHz-es és 2,4GHz-es AP-nek is ugyanaz a neve (SSID), akkor az lehet probléma.

Melyikhez csatlakozol? A jelismétlőhöz vagy az AP-hez?
Melyiknek nagyobb a jelszintje? A jelismétlőnek vagy az AP-jének?

mezis

(#64898) kpityu2 válasza simsoner (#64896) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. A jelismétlők alapból felezik a sávszéleséget, ráadásul plusz terhet ró a rendszerre, hogy eldöntse melyik AP-vel kommunikál. Ha nem tudod átvariálni a dolgot, még megpróbálhatod, hogy a lejátszó többet puffereljen. A mai netsebesség mellett gond nélkül előrepufferelhet annyit, ami áthidalja a szakadozást. Ehhez persze olyen lejátszó is kell amin ezt tudod állítani.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64899) simsoner válasza mezis (#64897) üzenetére


simsoner
tag

Ugyan az a router 2,4 és 5ghz neve, a jelerositonek kulon 2 neve van. A routerhez csatlakozok , ennek a jele erosebb.

(#64900) simsoner válasza kpityu2 (#64898) üzenetére


simsoner
tag

Nem erre csatlakozok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.