Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64251) Angie™ válasza SunMount3r (#64249) üzenetére


Angie™
addikt

Volt most a kezeim között két ugyanilyen router, és ugyanezt csinálták. Mind2 új volt, nemrég állítottam be őket. Most azon a helyen, jól működnek az eszközök, először én is rácsodálkoztam a jelenségre, de mivel nem volt gond az eszközökkel, továbbléptem.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#64252) dik


dik
őstag

Helló!

Olyan kis kérdésem lenne lehet nem teljesen ide való elnézést érte. De olyat szeretnék kérdezni van nekem egy TP-Link RE200 WIFI jel erősítőm. Ennél esetleg valami erősebb antennás létezne ami nem sokkal drágáb? Havernál vájog fal van a router és a jel erősítő között és nem szereti annyira(Szobába router, konyha jel erősítő közte meg a vájog fal.) Elboldogul vele, de piros a ledje ami mutataná mennyire jól veszi a router jelét. Tehát ilyen körülmények közé ismer valaki valami erősebb antennásat nem sokkal drágábban(10-15 ezer Ft körül természetesen maradni szeretnék a jól bevált TP-Link vonalon)? Sajnos nem kivitelezhető közelebb vinni egymáshoz a rotert és a jel erősítőt. Routerje Tp-Link 840... ha esetleg ez számítana valamit...

Nagyon köszönöm előre is ha valaki tudna segíteni!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64253) Lali-213 válasza dik (#64252) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Sajnos (érezhetően) erősebb eszközt nem fogsz találni. Ha a router és az access point kábelt húzol ki, az lesz az igazi. RE450-nel van személyes tapasztalatom, ami a RE200-nál fejlettebb darab.

(#64254) dik válasza Lali-213 (#64253) üzenetére


dik
őstag

Igen ettől tartottam. Kábel húzás meg nem opciós annyira így akkor marad az RE 200 vagy egy RE 220. Vagy valami okoságot ki kell mást találni... :) Köszönöm a segítséget!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64255) Lali-213 válasza dik (#64254) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ég és föld a különbség, ha kábellel van összekötve a router és az access point.

Repeater módban kb. 40 Mbitet mértem az RE450-nel, míg kábellel (AP mód) 500-550 Mbit az eredmény.

(#64256) dik válasza Lali-213 (#64255) üzenetére


dik
őstag

Akkor falat kell fúrni ajjjajjj ahhoz nem tudom mit szól majd a komám. Vagy venni valahonna nagyon hosszú kábelt... :) Na majd lesz valami... Vagy így marad. Net 20 vagy 30 megás nála nem valami vadállat. :) Picit kis fejlesztést akar kihozni azt annyi nincs sok igény csak stabil legyen menjen ahogy kell...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64257) SunMount3r válasza mezis (#64250) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ezt konkrétan hogyan kell használni? Az Analyzer progi mutatja majd melyik csatornák a "legszennyezettebbek" és majd a router-ben arra állítsam át, mai a legtisztább? Csak a csatornát kell átállítani, semmi mást nem kell berhelni?

#64251 Mushu™: Mármint mit csináltak ugyan úgy? Eltünedeztek az eszközök a hálózati listájáról?

(#64258) Lali-213 válasza dik (#64256) üzenetére


Lali-213
senior tag

Én egy olcsó szerelt Cat6-os kábelt vettem, majd elvágtam és úgy húztam át a falon. Az RJ45-ös csatlakozót magam krimpeltem rá.
Annyiból szerencsésebb volt az én helyzetem, hogy a fúrás már megvolt, csak át kell fűznöm a 3 falon át a kábelt.

(#64259) dik válasza Lali-213 (#64258) üzenetére


dik
őstag

Igen 45 -50 vájogon átfúrni ahhoz fúrószár is kell nem olyan kicsi. :) A vezeték sem olcsó ami megkerülné (nem gazdaságos meg nem is akar kanócot húzni még a végén ahogy ismerem őket feltekerednének rá ;] :DDD )így szerintem mivel nem nagyon lesz térerőben nagy előre lépés egy drágább EXT.-rel sem így marad az alap elgondolás nem épp a leg acélosabb, de ahhoz képest amilyen volt jobb lesz...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64260) Lali-213 válasza dik (#64259) üzenetére


Lali-213
senior tag

Fúrni nem lesz élmény, elismerem. De a vályog és a wifi jel nem barátok.

(#64261) SunMount3r válasza SunMount3r (#64257) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát így nehéz dolgom lesz:
Ez az 5GHz-es mérés, ott, ahol a teló szokott lenni:

Itt a zöld csillagos "legjobb" csatornák közül egyel sem tudok mit kezdeni, mert ahogy látom, a Router-em beállításaiban csak 36-tól 48-ig lehet csatornát választani. Akkor ezzel nem is tudok mit kezdeni?


A 2.4GHz-es csatorna alapból sokkal rosszabb és nagyon kiszámíthatatlanul változik, hol ezt mutatja, hol azt pl. ez a három kép is 10 percen beül készült: 1, 2, 3. (De amint látszik ezt is az 5GHz-es csatornára csatlakozva mértem a telón, csatlakozzak át a 2.4GHz-es csatornára, ha arra akarok mérni, számít ez valamit?)

[ Szerkesztve ]

(#64262) mezis válasza dik (#64259) üzenetére


mezis
nagyúr

Vályoghoz fúrószár? :F
75cm-es legalább 6-os gömbvas (betonacél), hegye áttüzesítve, laposra kalapálva.
Akár már melegen is mehetsz a vályogfaladnak. Talán még sima fúrógép is elég hozzá.
Igényesebbek a hegyét reszelhetik, kb olyanra mint a spirálfúrók éle.

14mm-es lyukon az UTP csatlakozó már átmegy, de én inkább védőcsövezném.

Szellőzéshez 120mm-es lyukat fúrtam vályogfalon alkalmas átmérőjű vascsőből barkácsolt "korona" fúróval.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64263) mezis válasza SunMount3r (#64261) üzenetére


mezis
nagyúr

Csillagos égnél könnyebben értékelhetők a csatorna grafikonok.

Lehet hogy 5GHz-en magasabb csatornát csak Automatikus üzemmódban engedélyez?
DSF csatornák (meteorológiai radarok).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64264) SunMount3r válasza mezis (#64263) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet hogy 5GHz-en magasabb csatornát csak Automatikus üzemmódban engedélyez?-> Mármint a Router-em beállításaiban? Hát ahogy látszik is a képen ott minden ami Auto-n lehet, az Auto-n van, beleértve a "Vezérlőcsatornát" is ...?

Grafikonos mérések:
5GHz, Itt a "kék" az enyém.:

Itt a "zöld" az enyém:

2.4GHz:

(#64265) kpityu2 válasza SunMount3r (#64261) üzenetére


kpityu2
őstag

Milyen típus? Jó lenne a 100 fölötti csatorna, mert ott nagyobb teljesítményt engedélyez a magyar területi beállítás. Már ha figyelembe veszi ezt a firmware.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64266) SunMount3r válasza kpityu2 (#64265) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már írtam: Asus RT-AC55U
A csatornaválasztásnál, ami a linkelt képen is látszik a legördülő menüben csak ennyit ír ki, amit választani lehet.

[ Szerkesztve ]

(#64267) mezis válasza SunMount3r (#64266) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy is néz ki az a "legördülő menü"?
Használati utasítást használod?

mezis

(#64268) kpityu2 válasza SunMount3r (#64266) üzenetére


kpityu2
őstag

Pedig a hardver fizikálisan tudja a felső csatornákat: [link] Lehet, hogy valami beállítás, vagy FW verzió miatt nem éred el a felső csatornákat. :F Nekem is az egyik Samsung tabom nem látja ezeket, kikódolni meg nincs kedvem.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64269) woodworm válasza kpityu2 (#64268) üzenetére


woodworm
veterán

Szándékos korlátozás az asus fw-ben. Régió és country állítás pl. csak nvram matatással érhető el, és az sem biztos, hogy figyelembe is veszi a rendszer.

(#64270) SunMount3r válasza mezis (#64267) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#64271) mezis válasza SunMount3r (#64270) üzenetére


mezis
nagyúr

Az SSID rejtésének nem sok értelme van. Legfeljebb addig, amíg használnád a WPS pároztatást.
Úgy látszik a RT-AC55U így ebben az állapotában ennyit tud.
Fw. a legfrissebb?
OpenWRT esetleg?

A szomszédok közelsége miatt nagyobb sebességre csak a helyiségenkénti 5GHz-es AP-kkel számíthatsz. Az AP-k UTP kábellel kapcsolódjanak a routerhez.

mezis

(#64272) MaCS_70 válasza old-dog (#64245) üzenetére


MaCS_70
félisten

A legtöbb router gyárilag ismeri a jelismétlő üzemmódot, úgyhogy nem kell feltételnül kábel -- csak nagyon ajánlott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64273) SunMount3r válasza mezis (#64271) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt is írtam már, hogy a legújabb FW van fent rajta (igaz, kb. egy éve már nem is talál újabb FW-t, mert szerintem az Asus már elengedte a support-ját.)

OpenWRT esetleg?-> Ez alatt nem tudom mit értesz pontosan? De custom (Padavan, vagy mi) FW ehhez a Router-hez nem készült tudtommal.

A szomszédok közelsége miatt nagyobb sebességre csak a helyiségenkénti 5GHz-es AP-kkel számíthatsz.-> 5Ghz-en, amin a teló van, nem a sebességgel van gond, hanem, hogy nekem valamiért gyanús az, hogy eltünedezik a teló a router eszköz listájáról, mintha néha megszakadna a kapcsolat. Meg hogy pl. a Viber hamarabb csörög, ha hívnak a PC-men (ami kábellel csatlakozik), mint a telón, van hogy fél-1-2 perccel is később. De ezzel is kezdtem, hogy miért vetem fel a kérdést egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#64274) Doky586 válasza SunMount3r (#64270) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

AX55-nél ez így néz ki:

(#64275) SunMount3r válasza Doky586 (#64274) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, Ok, nagyon jó, de amint látod az én Router-emen meg máshogy...

(#64276) Doky586 válasza SunMount3r (#64275) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy a legelején is írták ezért kéne megkeresned a menük más részén ahonnan áthelyezték ide a logikus helyre a kapcsolót az új típusnál. És az ssid rejtést is kapcsold ki, az is bezavarhat.

(#64277) mezis válasza SunMount3r (#64273) üzenetére


mezis
nagyúr

"...valamiért gyanús az, hogy eltünedezik a teló a router eszköz listájáról,"
A csatolt képek alapján nem gyanús, hanem biztos (99%) a WiFi szakadozása.
Csoda lenne (csekély adatforgalom a szomszédoknál) ha nem így lenne.

És miért csak mostanában jelentkezik a szakadozás?
Karácsony, névnap, szülinap: a gyerek is kapott egy újabb WiFi routert, jelerősítőt, MESH rendszert, újabb torrent huszár jelent meg az éterben,...

mezis

(#64278) SunMount3r válasza Doky586 (#64276) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig akárhogy keresem én nem látok ilyen plusz beállítást sehol.
Ez a Vezeték nélküli beállítások többi fülein belül is csak teljesen másra vonatkozóak vannak. Professzionális fülön pedig ezek:

[ Szerkesztve ]

(#64279) danielsjack7


danielsjack7
friss újonc

Sziasztok!

Társasházi lakásban szeretnék egy jól működő hálózatot létrehozni. Telekom 1000-es net lett bekötve, viszont a szolgáltatós modem-routert(Sagem F@st 5670v2) a bejárati ajtónál lehet csak elhelyezni a kábelezés miatt. A falban átvan húzva az UTP a nappali közepébe ahol a TV-is van, így az androidos box megkapja, viszont én oda még egy saját routert is be szeretnék üzemelni, hogy az adja a wifit, illetve legyen kb 3 lan port amit tudok használni. (Ps, tv stb.)

Van 2 fajta eszközöm, hátha lehetne őket haznosítani:
-D-link 869
-Tp link deco e4 (2 darabos)

Próbálkoztam azzal, hogy a nappaliban lévő UTP megy a dlink routerbe, abból a tv boxba, és még szórja is a wifit. Így viszont a wifi speedtest alapján 50-60 mbit/s-t tudott. Ha a bejárati ajtónál lévő routert használom, az wifin 400 mbit/s-t tud kb, szóval akkor jobb az is.

Kérdés az, hogy tudok-e valamit router beállításokkal ügyeskedni, hátha valami nagyon visszafogja, vagy lehet a falban húzódó utp régebbi, és csak ennyit tud? Utóbbi esetben gondolom cseszhetem.

Van ötletetek? Vagy nincs nagy értelme itt építgetni, fogadjam el ezt a sebességet és lefedettséget?

Ha megoldható beépíteni egy plusz routert, akkor azt meg tudom csinálni, hogy a 2 router 1 hálózatot adjon? Vagy akkor egyszerűbb a szolgáltatóson kikapcsolni a wifit?

Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#64280) Doky586 válasza danielsjack7 (#64279) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A kábeled végére teszed a dlink et.

(#64281) dik válasza Lali-213 (#64260) üzenetére


dik
őstag

Igez ezt tapasztaltam nem haverok... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64282) dik válasza mezis (#64262) üzenetére


dik
őstag

Ütni vágni úgy úgy előbb utobb enged az. ;] :DDD Na itt barmolás nem lesz... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64283) Doky586 válasza SunMount3r (#64278) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig az hogy 5GHz-en az 5db lehetséges független 80MHz csatornából csak 1db-ot tudjon a router az szinte elképzelhetetlen.
Az hogy ugyanazon egy csatornát használtok hatan (amiből hármatoknak azonos a térereje) az simán megmagyarázza a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#64284) woodworm válasza Doky586 (#64283) üzenetére


woodworm
veterán

Korábban leírtam, tipikus asus jelenség.

(#64285) Doky586 válasza woodworm (#64284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mármint mit?
Övé is asus, enyém is asus, övé is magyar enyém is magyar, egyetlen különbség hogy az övé AC enyém AX...
Nálam stabilan 100as csatornán megy.

(#64286) woodworm válasza Doky586 (#64285) üzenetére


woodworm
veterán

A hasonlító típusjelzés nem jelent semmit. Gyárthatja két külön beszállító eltérő chipsettel és tartozhatnak másik fejlesztőcsapat fennhatósága alá. Tipikus asus jelenség, hogy nincs választható régió és country beállítás, ezért a célpiacokon engedélyezett lehetőségek részhalmaza a lehetséges csatornalista.
Vagy nevezzük mesterséges belépőszinti korlátozásnak, dilettantizmusnak vérmérséklettől függően. Egy biztos, nem minden asus terméken érhető el az összes területileg engedélyezett csatorna.

(#64287) Doky586 válasza woodworm (#64286) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A wikipedia szerint a 100-as csatorna csak az orszoknál és kínában tiltott, mindenhol máshol engedélyezett. Az Asus pont nekik kedvezne? És mindenkit 1db csatornára kényszerítene az ac típusokon? :F

(#64288) kpityu2 válasza Doky586 (#64285) üzenetére


kpityu2
őstag

Simán lehet, hogy a régebbi fw nincs felkészítve a DFS csatornák használatára. Ez ugye azt a célt szolgálja, hogy az időjárási radarok frekvenciáját is lehessen használni, cserébe a routernek nem szabad zavarnia az időjárási radart amikor az dolgozik.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64289) SunMount3r válasza Doky586 (#64283) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát, azért nem 1db-ot tud, itt látszik, hogy melyik 4-et tudja. Tehát a 100-tól kezdődőeket ezek szerint már nem. De az analyzer mérések szerint ezek egyikével sem lenne jobb a helyzet, csak a 100-as csatornáktól kezdve.

[ Szerkesztve ]

(#64290) Doky586 válasza kpityu2 (#64288) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt a DFS csatornákat azért nem kell túlparázni.
Az én lakó kerületemben (Bp18) is van egy meteorológiai radar, mégse váltott sose az alsó csatornákra se a gyári ax55 se a ddwrt tplink 4300 routerem (legalábbis nem vettem észre).

(#64291) Doky586 válasza SunMount3r (#64289) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez 4db 20MHz csatorna, azaz 1db 80-as. 5GHz-en a csatornák helye már szabványosított (nem úgy mint 2,4-en). Bármelyikre állítod ugyanazon 80-as csatornán marad. Ez itt jól látszik: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#64292) mezis válasza Doky586 (#64283) üzenetére


mezis
nagyúr


Manual 106. oldal.

RTFM. :o ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64293) kpityu2 válasza Doky586 (#64290) üzenetére


kpityu2
őstag

Mindegy, az fw nem tudja, úgyhogy ez rajta nem segít.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64294) Doky586 válasza mezis (#64292) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát jól mondtam. A képen látható 5db 80-as csatornát tudnia kéne.

(#64295) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr


Asus website legutóbbi verzió:

A FW terén én már többet nem tehetek.

(Amúgy lehet direkt korlátozás is, hogy hardverből tudná, de hát csakazértis, mert miért is ne vennék már akkor helyette egy még újabb Router-t (pl. megint pont Asus-t), amiben már engedélyezik is a felsőbb csatornákat. Hiszen anno pont azért (is) vettem AC-s router-t, hogy az 5GHz-en esetleg kevesebb legyen a zavaró körülményt, nemde?)

[ Szerkesztve ]

(#64296) mezis válasza Doky586 (#64294) üzenetére


mezis
nagyúr

:F
5150 - 5250MHz: Én 4db 20MHz-es,.., vagy 1db 80MHz-es csatornát látok. (Manual 106. oldal.)

mezis

(#64297) Doky586 válasza mezis (#64296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te csatoltad a képet (nem én): [link]

[ Szerkesztve ]

(#64298) dik


dik
őstag

Egy kis lényeges kérdést elfelejtettem kérdezni. Itt a fotón látható módon van csatlakoztatva a router és az fekete kábelen az antenna(ilyen megoldást még nem láttam). Náluk ilyen rádiós net van. Arra gondoltam ne legyen a EXT ennyira messzire a Routerhez közelebb (szobán belüli mozgás beleférne) kellene vinni így remélhetőleg már még jobb lesz a jel a vájog falon át is aa jel erőssége. Ehhez a fajta csatlakozáshoz milyen fajta toldó és kábel kellene, hogy jó legyen? Nem értek annyira ehhez és ilyet még nem is láttam sosem így nem tudom milyen lehetőségek lennének. Persze lehet semmi extra nincs benne... :)

És még annyi érdekelne most nézegetem ezeket az erősítőket az RE 200 és a RE220 között milyen különbségeket vannak? Sokmindent nem találok. Persze ha van lényegi egyáltalán...:) Talán még a keretbe bele férne egy TP-Link RE315. Esetleg ezt érdemesebb lenne kipróbálni vagy kb. ugyan azt tudja antenna erősségben?

Elnézést előre is még ezért a pár kérdésért...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64299) mezis válasza Doky586 (#64297) üzenetére


mezis
nagyúr

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64300) Doky586 válasza mezis (#64299) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

SunMount3r routere (és az enyém is) max 80MHz széles csatornákat támogat, nem értem mit akartál a 160-ra mutató nyilakkal.
A 100MHz-re utaló idézeted pedig csak azt jelenti hogy ezen sáv kizárólag beltérben használható. Mivel beltéri eszközről van szó, ezt felesleges tovább ragozni. De nem jelenti az hogy a 100 feletti csatornákat nem ismeri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.