Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) Sn00k válasza Alex91 (#64700) üzenetére


Sn00k
veterán

Ezt most nem igazán értem :F
Nekem 1 gigas netem van. Amihez a fő deco ami AP módban van , vezetéken csatlakozik a tplink routerhhez, amibe megy a digi ONT eszköz.

3njoy the Lif3

(#64702) Alex91 válasza Sn00k (#64701) üzenetére


Alex91
félisten

Valahol a vezeteken 100 mbiten vagy, ennyi… Vagy xar valamelyik kabeled, vagy itt is inkompatibilitas van, es levalt a gigabites port 100-asra…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64703) Sn00k válasza Alex91 (#64702) üzenetére


Sn00k
veterán

De hogy lehetek 100on mikor beizzitottam a decokat hetekig jott 400-500 kozott utana nem is foglalkoztam vele. Hatra doltem vegre minden OK erre kb 1 hete ránéztem es latom 91 azota minden nap nezem es semmi valtozas. Ha kozvetlenul a routerhez csatlakozom persze wifin, ottt meg jon 500 körül :U

3njoy the Lif3

(#64704) Multibit válasza Sn00k (#64703) üzenetére


Multibit
veterán

Te írtad: "a fő deco ami AP módban van , vezetéken csatlakozik a tplink routerhhez". Esélyes, hogy ez a kábel KH-s.

(#64705) Fruityloops


Fruityloops
tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne. Tp link Wifi-s pendriveon veszik édesapám a gépen az internetet. A napokban olyan van, hogy kiírja a kapcsolatoknál, hogy rácsatlakozott amire kell, de felette ki írja, hogy nincs internet csatlakoztatva, és weboldalak sem jönnek be, pedig rávan csatlakozva a hálózatra amira kell csatlakoztatva azt írja. Ez mitől lehet?

(#64706) Alex91 válasza Fruityloops (#64705) üzenetére


Alex91
félisten

Attol, hogy nincs internet… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64707) Sn00k válasza Multibit (#64704) üzenetére


Sn00k
veterán

Igazad van. Most egy apple tv be bedugtam a főDeco kábel3t 3s tényleg 91 el jön. Több helyen is a házban. Amit nem értek mert eddig nem volt vele gond. A routerba megy egy switch ,amibe futnak be a falból a kábelek, ennek igy jónak kellene lennie gondolom :F

3njoy the Lif3

(#64708) csongi válasza Sn00k (#64697) üzenetére


csongi
veterán

Konfigold le.
Az invertert csatlakoztasd a Digi modemhez.
Aztán a decora csak olyat ami tuti tud menni.
TV, setupbox ilyenek nem fogják vissza, ha csak nem valami nagyon régi cucc.

(#64709) Sn00k válasza csongi (#64708) üzenetére


Sn00k
veterán

Kipróbáltam leszedtem az invertert a főDecoról. De nem változott semmi. A falból aami jön kábel azon jön 91el. Holnap megnézem a routert ott tesztelgetek valami ott nem stimmel. A dolgozóban a pc-ken viszont jól jön falból vezetékesen, de az közvetlenül a routerba fut nem a switchbe. Lehet a switchel lett valami. Holnap nem fogok unatkozni az biztos...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#64710) Alex91 válasza Sn00k (#64709) üzenetére


Alex91
félisten

Dugj mar ra vezeteken valamit arra a switchre…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64711) csongi válasza Sn00k (#64709) üzenetére


csongi
veterán

Ahogy elottem irtak.
Huzd ki a halozatbol switchet. Huzd ki a deco lan kabelt.
Olyan eszkozt dugj a deco portjaba ami tudja Gbit et. Pl laptop.
Inditsd el a switchet. Ha sikeres akkor azt a portot Gigabitesre allitja.
Kihuzod a la lapit, mehet bele a deco.

300/20 nettel. Deco M4 2pack
Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9256709820

[ Szerkesztve ]

(#64712) Fruityloops válasza Alex91 (#64706) üzenetére


Fruityloops
tag

De van internet. A szolgáltató adja a routeren a netet, telefonokon van wifi van net, csak a számítógépen nincs, és rácsatlakozik a hálózatra írja csatlakoztatva, de felette írja nincs internet csatlakoztatva, és nem jönnek be a weboldalak. :F

(#64713) Alex91 válasza Fruityloops (#64712) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor halozati hibajavitas a gepen...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64714) mezis válasza Fruityloops (#64712) üzenetére


mezis
nagyúr

Adapter beállítások - ... - IPv4 tulajdonságok: Automatikus?
IPv6 = Off ?

mezis

(#64715) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Üdv! Asus AX82U routerem van a nappaliban. A konyhában használom legtöbbet a notebookot, de ott gyenge a wifi jel. Hogyan és mivel tudná megoldani, h ott is erős legyen a wifi jel, és gyors legyen az internet? (Kábelt a nappaliból nem tudom elhozni a konyháig)

[ Szerkesztve ]

(#64716) Borisz76 válasza Amilo02 (#64715) üzenetére


Borisz76
veterán

Jelismétlő lehet a megoldás.
Csak olyan helyre kell tenni , ahol az eredeti wifi jelet még jól tudja fogni. Lehetőleg ne a padló felett 20-30 cm magasan lévő konnektorba legyen dugva....hanem fejmagasságban vagy fentebb. Az ilyen cuccok veszik majd sugározzák tovább a jelet ezért az elérhető sebességet azonnal felezi is.

Nem írtad , hogy családi ház vagy bérház.
Bérházban sok a zavaró wifi ezért oda 5GHz-s AC--s vagy AX-s javasolt.....rövidebb hatótáv , nagyobb adatátviteli sebesség.

Ha családi ház , akkor legjobb lenne egy kábel a konyháig és egy router AP módban a végére akasztva!
Kábel akár a padláson elvezetve.

Egy biztos : a legstabilabb , legolcsóbb megoldás a kábeles kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64717) Amilo02 válasza Borisz76 (#64716) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Értem. Sajnos a kábel nem opció. Családi házról lenne szó, nincs más zavaró WIFI jel a környéken. A nappali-konyha között a téglafalak gyengítik a jelet. Jelismétlőt csakis alacsony helyre tudnám tenni, mert csak ott vannak konnektorok. Egyébként az Asus AX82U routerhez milyen jelismétlő illene a legjobban?

(#64718) Borisz76 válasza Amilo02 (#64717) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam minden kábelezve van.
Jelismétlőt nem használok.... ezért nincs tapasztalatom.

Ismerősnél beállítottam egyszer egy kis konnektorba dugható TP-Link darabot.....pár perc volt és lassan 1 éve stabilan megy nála.
Érdemes külső antennás verziót nézni!
Valamint egy hosszabbítóval magasabbra lehet helyezni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64719) Amilo02 válasza Borisz76 (#64718) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Asus-TP-Link nem "veszik össze" egymással?
Agyalok a kábeles megoldáson, hátha meg tudom oldani valahogy. Mit lenne érdemes venni az Asus mellé ha a kábel megoldódna?

(#64720) Borisz76 válasza Amilo02 (#64719) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha kábelt tudsz vezetni ....
Ha van otthon feleslegesen egy régebbi routered azt is beteheted AP módban.
Nálam sokáig egy egy ezer éves TP-Link volt AP módba állítva.
Van olyan router amiben "gyárilag" van AP mód.
Amelyikben nincs azt pedig [így kell beállítani.]
Én is e szerint csináltam.

Ha nincs otthon , elfekvőben routered, akkor a [Milyen Routert ?] fóromban tudod elolvasni az összefoglalót és tudsz kérdezni.
Egy biztos :
Ezzel a megoldással lesz 2 db eszközöd ami wifi-t sugároz !
Ezért nem ajánlott ugyanazt az SSID-t használni !
Tehát legyen két különböző SSID a nevük.
Pl. : "nappali 2.4 GHz" és "konyha 2.4 GHz"
Ez azért lényeges mert így mindíg tudod, hogy éppen melyik wifi-re csatlakozol......vannak olyan készülékek amiket megzavarhat ha 2 wifi hálózat van de ugyanaz az SSID....

Jelszó lehet ugyanaz ....attól függetlenül, hogy az SSID eltéreő.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64721) Alex91 válasza Amilo02 (#64719) üzenetére


Alex91
félisten

Asus-t, amit AiMesh-be tudsz kotni a jelenlegi Asusoddal… Azt akkor lesz egy egybefuggo wifi halozatod :) .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64722) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Az jár még az eszemben, hogy azért a konyhában ugyan van még minimális wifi jel. Olyan megoldás van, hogy automatikusan a legerősebb wifihez csatlakozzon mondjuk egy telefon ha azzal egyik helyiségből a másikba szaladgálok?

[ Szerkesztve ]

(#64723) Alex91 válasza Amilo02 (#64722) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk a mesh… :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64724) Amilo02 válasza Alex91 (#64723) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Azt nem ismerem hogyan működik.

(#64725) Dr.NX válasza Amilo02 (#64724) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#64726) Amilo02 válasza Dr.NX (#64725) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Utánaolvastam reggel, megelőztelek vele bro. Csak ez nekem teljesen új utca, ezért kértem itt segítséget. De már vártam az ilyen hozzászólást😅😅

(#64727) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ha van egy TP-Link AX23 routerem, és azon van egy vendég hálózat, az miben különbözik attól, ha lenne két routerem?
Feltételezem, hogy a különböző antennák interferenciát okoznának két külön router esetén, a vendég háló meg csak logikailag van külön.
Jól sejtem?

Arra akarok kilyukadni, hogy megoldható-e, hogy két wifi router egy 73nm-es panelben megférjen egymás mellett zavarás nélkül.
Ez reális?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64728) Borisz76 válasza Bici (#64727) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerintem nem jobb megoldás.
Egy panelházban alapból sok a lakó ezért sok eszköz van...azaz telített a wifi , nem igen találsz szabad csatornát.
Ebbe a környezetbe tennél be plusz eszközt ami növeli a wifi számát......

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64729) Multibit válasza Bici (#64727) üzenetére


Multibit
veterán

Először azt áruld el, hogy mi a célod?

(#64730) Bici válasza Multibit (#64729) üzenetére


Bici
félisten

Az a cél, hogy legyen egy belső hálóm, amit tetszőlegesen konfigurálhatok (torrent, USB eszköz támogatás, saját dns, dyndns, stb.) pár eszköz számára. Ehhez van egy régi, de Padavan-t futtatni képes routerem.

A többi eszköz (14 db jelenleg) meg mehetne a TP-Link routerre.

Tudom, egy fasza router vásátlása lenne a célszerű, de ha könnyen megoldható a két wifi együtt, akkor azt választanám.

De ahogy Borisz76 mondja, ez nem egyszerű.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64731) Multibit válasza Bici (#64730) üzenetére


Multibit
veterán

Még mindig nem egyértelmű. Az a 14 eszköz mind wifi-n csatlakozna? Azt a 14 eszközt külön alhálózatra akarod tenni?
Én ragaszkodnék az egyroutetes felálláshoz! Nem ismerem, sem a Padavan sem a TP-Link szoftverének szolgáltatásait, de a helyedben azt használnám routerként, amelyik tud vendég wifi-t. Miért van szükség a másik routerre? Wifi lefedettség kiterjesztése céljából? Ez a két router nem fog neked seamless roamingot biztosítani. A környezetet nem ismerem, de kezdésnek megpróbálkoznék egy routerrel, a lakás közepén.

(#64732) mezis válasza Bici (#64727) üzenetére


mezis
nagyúr

Panel? Két WiF AP is egy lakásban?
És a szomszédoknak mi marad? [link]
Az 5GHz talán még használható.
A vendég WiFi általában ugyanazon a frekvencián nyomul mint a főnök WiFi-je.
(Ugyanazzal az elektronikával.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64733) Bici


Bici
félisten

Okés, akkor megpróbálom még jobban leírni.

Annak a 14 eszköznek jó a sima wifi, ami mondjuk a mostani AX23 lenne.
Van pár eszköz, amihez a többieknek "nem kell" hozzáférés, azaz jobb, ha nem férnek hozzá, és itt az okosabb szoftverre is szükség van (USB, torrent, stb.).

Mindkét felhasználáshoz adott az eszköz, de sajnos nem egyben, hanem két külön router személyében.

Igazából nem baj, ha új routert kell vennem, ami mindkét feladatra jó, csak gondoltam, megspórolom az eladással járó macerát, ha könnyű megoldani a kettőt együtt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64734) zsiga68 válasza Bici (#64733) üzenetére


zsiga68
senior tag

"Okés, akkor megpróbálom még jobban leírni."
Nem sikerült....

(#64735) Borisz76 válasza Bici (#64733) üzenetére


Borisz76
veterán

Kicsit zagyva nekem is.

Az alap wifi-t és vezetékes netet használhatja mondjuk a saját PC , NAS , stb.....minden "megbízható" eszköz.

Az "okos" eszközök ....amik kínában működő szerverre tolják fel az adatokat és onnan tudod irányítani , ki-be kapcsolni stb....nos ezen eszközöket érdemes külön hálózatra tenni, hogy ne férjenek hozzá a te elsődleges hálózatodhoz és az azokon található számodra fontos eszközökhöz.

Tehát két elkülönített hálózat kell....de ehhez nem kell 2 db router.
Elég egy ami támogatja a VLAN-t.
Azt hiszem.....
Remélem jól fogalmaztam meg....mert nálam nincs és még sosem állítottam be ilyet.
De ha rosszul tudom, akkor a szakik majd kijavítanak !
Remélem :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64736) csongi válasza Bici (#64733) üzenetére


csongi
veterán

Nalam a telekomos modem WIfi halozatra ment minden hasztaratasi eszkoz. Ezek amugy is lenyomjak a sebbeseget. Igy csak 2.4Ghz.

A mesh halozatban van a rejtett. Ide csak kivaltsagos, es a belso halizati hdd van.

Van egy vendeg halozat. Ide johet aki mar megbizhato, es neha vissza tero vendeg.
TPlink en megy mindketto.

Kertes haz, de kb 7halozat folyamatosan lathato.

(#64737) Bici válasza Borisz76 (#64735) üzenetére


Bici
félisten

Igen, pont erre van szükségem, megspékelve azzal, hogy a routerre szeretném kötni az USB-s winyót, amire a router töltöget torrentről, és a házi kamerarendszert.
Ezt a mostani D-Link 860L routerem tudja a Padavan firmware miatt. Viszont ennek a wifije gyenge (csak 5Ghz-en megy egy sérülés miatt - a pár fontos eszköznek így is jó), és nem is tudja az AX-et.

Van egy új AX23, ami tökélegesen beteríti a lakást, de nincs rajta USB, és buta a szoftvere.

Nyilván az lenne a tuti, ha olyat vennék, ami mindkettőt tudja, de gondoltam, mielőtt nekiállnék meghírdetni a két meglévőt, megkérdezem, hogy a két wifi megfér-e egymás mellett.
Mert ha igen, akkor elég felhasználnom a meglévőket - amint lesz rá időm végre.

Szóval akkor azt javasoljátok, hogy jobb megoldás eladni a meglévőeket és egy jobbat venni, ami mindkettő feladatra jó?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#64738) Gubek-Einste válasza Bici (#64737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szóval akkor azt javasoljátok, hogy jobb megoldás eladni a meglévőeket és egy jobbat venni, ami mindkettő feladatra jó?
Alapvetően igen, jobb ha minden feladatot egy eszköz végez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64739) chemand


chemand
tag

Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban:

A társasházunk villanyórái a ház külső fala mellett egy nagy fém elosztószekrényben vannak. Ettől a szekrénytől, a kültérre nyíló bejárati ajtónk kb. 10 m-re van. A saját villanyóránkra egy wifis eszközt telepítettem, mely a bejárati ajtónk feletti (kültéren lévő) AP-re csatlakozik változó jelerősséggel. (AP: 2.4Ghz, 20Mhz sávszélesség, power 20 dBm).
Az eszköznél a jelerősség -75 dBm, de vannak időszakok, amikor -82 dBm vagy rosszabb és ilyenkor rövidebb időre leszakad a hálózatról.

Hogyan tudnám stabillá tenni a wifi kapcsolatot a két eszköz között?
(3 különböző ubiquiti eszközzel próbáltam, nem sikerült javulást elérnem.)

[ Szerkesztve ]

(#64740) zsiga68 válasza chemand (#64739) üzenetére


zsiga68
senior tag

Javít a kapcsolat minőségén ha:
- Közvetlen rálátás van az eszközök között,nincs fal, lemez stb..
- Közelebb kerülnek egymáshoz.
- Más wifi hálózatok nem zavarják, esetleg más csatornát kell beállítani.
- Esetleg nagyobb nyereségű az antenna. /Nem feltétlen ez a megoldás/
- Javasolt kábel használata ha wifi csődöt mond..

(#64741) chemand válasza zsiga68 (#64740) üzenetére


chemand
tag

Köszi a javaslatokat/tanácsokat, esetemben:
- az elosztószekrényre közvetlenül rálát az AP,
- közelebb nem tudom helyezni az AP-t,
- az AP-n bekapcsoltam a "Channel Optimalization"-t, illetve ténylegesen is megnéztem a csatornakihasználást (elvileg nincs zavaró jel),
- az AP-ben nincs lehetőségem antenna cserére,
- kábelre sincs lehetőségem, mert a szomszédon keresztül kellene vinnem, és szerintem a közös villamos szekrényen sem fúrhatok bemeneti lyukat :F

egy tapasztalatok szerint ajánlott erősebb AP-ra gondoltam, hogy lecserélem a jelenlegi (egyébként beltéri, de védett kültéri helyre szerelt) AP-t

[ Szerkesztve ]

(#64742) mezis válasza chemand (#64739) üzenetére


mezis
nagyúr

Fúrsz egy lyukat a fém szekrénybe és kihozod az antennát a sötétből.
B-terv: a villanyóra szekrény cseréje a mai szabványoknak megfelelő műanyagra (anyagköltség kb 100eFt/villanyóra. + terv, engedély, kivitelező)

mezis

(#64743) kpityu2 válasza chemand (#64739) üzenetére


kpityu2
őstag

Annak a bigyónak kábé semmilyen antennája sincs és még fémburkolat mögött is van... az a csoda, hogy látod egyáltalán. Ha jól látom valami házibarkács cucc, esetleg megnézheted, hogy a wifi adapterét ki tudod e cserélni antennás verzióra. Vagy valami Powerline-szerűségre.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64744) chemand válasza kpityu2 (#64743) üzenetére


chemand
tag

sajnos nincs antennája de utánanézek, hogy esetleg le lehet-e cserélni antennásra (jó ötlet)

mezis: az "A" terv nem tudom, hogy szabályos-e?, illetve a kütyünek nincs antennája
a "B" terv azért nem jó, mert nem ér ennyit az egész. :N (4 db villanyóra... :Y )

[ Szerkesztve ]

(#64745) cidalain válasza chemand (#64744) üzenetére


cidalain
veterán

És ez miezis tulajdonképpen?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64746) chemand válasza cidalain (#64745) üzenetére


chemand
tag

Nálam az oda-vissza mérő villanyóra (pl.: Sanxing SX631) P1 portjára kötve, továbbítja az óra szerinti adatokat. (asszem 5 mp-enként)

Home Assistant-hoz használom a kinyert adatok egy részét:

ezekből aztán pl. ilyet lehet:

[ Szerkesztve ]

(#64747) mezis válasza chemand (#64744) üzenetére


mezis
nagyúr

A kütyünet van antennája: nyomtatott áramköri.

A képen látható antenna kivezetés lehet hogy nem a legszakmaibb (50Ω), de bizonyára sokkal jobb kapcsolatot eredményezne a fém börtönből kiszabadított antenna.

Én így oldanám meg. Ha a leolvasó problémázna, "levehető ajtósnak" módosítanám.

mezis

(#64748) zsiga68 válasza mezis (#64747) üzenetére


zsiga68
senior tag

És ha lenne egy repeater a villanyóraszekrényben? Annak van antennája. Az lehet hogy elérné a routert is. Arra meg tudna csatlakozni a mérő kütyü is.
De csak egy ötlet,nem ismerem az eszköz működését.

[ Szerkesztve ]

(#64749) chemand válasza mezis (#64747) üzenetére


chemand
tag

Köszi, látom te értesz ehhez a részéhez velem ellentétben. Átgondolom, mert ennek most nem mernék nekiállni, csak elrontanék valamit.

Van egy aliexpresses rendelésem, egy 1m-es kábel, gondoltam lecserélem a kügyühöz adott 0,5m-est. Talán a hosszabb kábellel ki tudom vezetni a szekrényen kívülre (a szekrényajtónál). Nem tudom, hogy mennyire lehet gond a 2x hosszabb kábel. :F

zsiga68: nincs 220V-os dugalj a szekrényben

[ Szerkesztve ]

(#64750) mezis válasza chemand (#64749) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem probléma a kütyünek a kültér, akkor az adatkábeles kihozatal a legjobb megoldás.
UTP kábel (RJ45-ös csatlakozó, 4 csavart érpár) 100m-ig tartja a max sebességet.
Pár méter az RJ12-es adatkábelnél sem lehet probléma.

Fa szekrényajtó már nem jelent lényeges akadályt a WiFi-nek.

Beltérre nincs "erősebb" AP. A gyárak, forgalmazók nem vállalják az engedélyezettnél nagyobb sugárzást. A nagyobb nyereségű antennának vétel üzemmódban van valamennyi jelentősége.

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.