Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) pinnacle válasza PiroGrim (#65899) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

dudika10 routert nem tudom arrébb helyezni, másik AP-t sem berakni, ráadásul ugye az vezetékes összeköttetéssel lenne az igazi. Időként újra tudom indítani a routert vagy veszek egy AX-es routert, annak jobb a térereje, illetve az OpenWrt is jó lehet. Azt mondták azzal is jobb a térerő, mint a gyárival.

[ Szerkesztve ]

(#65902) dudika10 válasza pinnacle (#65901) üzenetére


dudika10
veterán

De akkor mit varsz, mi fog tortenni?
AX-es eszkozokre pont ugyanaz a teljesitmenykorlatozas ervenyes. Attol hogy AX-es, nem lesz erosebb. Az OFDMA miatt jobban viselkedik erosen terhelt kornyezetben, de a kliensnek is AX-esnek kell lennie. Azok a klienseid?
Openwrt-vel is ugyanaz a teljesitmenykorlatozas vonatkozik a routerre. Ha szabalytalanul megemeled a sajat routered teljesitmenyet az alacsonyabb csatornakon, hogy neked jobb legyen, azzal a kornyezetedben mindenkinek rosszabb lesz, annak is, aki a szomszedban esetleg rendesen kiepitette a halozatat. Azert, mert te nem akarod ezt megtenni (panelben is lehet kabelezni, kabelcsatornaban, parketta szegelylecben, stb.).

Cserelhetsz firmwaret, akar routert is, lehet kulonbseg, de ahogy le lett irva sokszor, csak probalkozassal derul ki, mert mindenkinel masok a korulmenyek. Szoval ne megfejteni akard a szabvanyt, azt kitalaltak mar, hanem probalkozz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65903) mezis válasza pinnacle (#65896) üzenetére


mezis
nagyúr

"... a sugárzás erejét is lehet állítani..."
Általában a gyári fw.-el is lehet, az engedélyezett maximumig. Alapbeállítás is a max. szokott lenni.
Ha arra gondolsz, hogy a hw. tudna többet is, az nyáron hátrányos lehet. Most télen legfeljebb lejjebb csavarod a radiátorokat, mivel fűtene a WiFi-d (MIKROHULLÁM!) ;]

mezis

(#65904) pinnacle válasza dudika10 (#65902) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Samsung A52s, iPhone 11-től telefonok, iPad Air 4 tudják az AX-et. Ha 3-4 naponta kell újraindítani a router, azt kibírom, ha naponta 2x, akkor kipróbálom az OpenWrt-t vagy veszek egy AX4200-t. Azzal gyárival is jó a lefedettség.
Egyébként a 80MHz 106-nál (már ez is lefedi a teljes lakást, amíg nem vált le) nem jobb 160MHz 114 csatorna? Lehet ott radar sincs. Illetve az is fura, ha a radarok nem is itt üzemelnek, akkor mit érzékel a router annak. Egyébként írták valami talán új tulajdonság miatt érzékenyebb a radarokra az ASUS 65P, de lehet nem is radart érzékel annak.
Mondjuk szerintem nem is radar miatt mászik el a 100 (106)-ról, mert az nem 3-4 naponta jár erre. Szerintem valami eszköz kavar be. Régebben is szívtam ezzel a csatornaváltással, kiderült a Samsung J5 telefonom miatt volt. Letiltottam az 5GHz-ről megszűnt a probléma.

mezis OpenWrt-re azt mondták, azzal jobb a router, arról nem volt szó, valamit variálni is kell vele, az csak lehetőség. ASUS-on hol lehet a sugárzás erején állítani? Mondjuk mindegy ha alapból a maximumon van, de azért megnézném.

[ Szerkesztve ]

(#65905) zsiga68 válasza pinnacle (#65904) üzenetére


zsiga68
senior tag

(#65906) mezis válasza pinnacle (#65904) üzenetére


mezis
nagyúr

Van egy ilyen elektroszmog jelzőm. 50MHZ-5GHZ Power density.
Nekem az egekben (50uW/cm2) volt az az elektroszmog a 35-ös út kb 1km-es szakaszán. Egyetlen alkalommal, bár azóta többször jártam azon az útszakaszon.

? Műholdról földradar éppen arra szkennelt?
? Éppen arrafelé pásztázott egy katonai repülőgép? (MIG 25: radar 600kW :Y ! miközben a mikrohullámú sütőm csak 1kW).

mezis

(#65907) pinnacle válasza zsiga68 (#65905) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez mi? :) Így megszűnik a túlérzékenység vagy a sugárzás irányát lehet beállítani?

mezis elekrtoszmog is okozhat téves radar jelzést? Egyébként nincs valami program, ami kimutatná, mi ez a radar jelzés?
3 nap után váltott le.
4427. Feb 11 13:17:36 kernel: [WrapDfsRddReportHandle]: Radar detected !!!!!!!!!!!!!!!!!
Mondjuk ilyen sűrűn újra tudom indítani, pláne ha ezen egy AX-es router sem segít. Egyébként a 80MHz 106-nál (már ez is lefedi a teljes lakást, amíg nem vált le) nem jobb 160MHz 114 csatorna? Ha ott nincs radar, akkor lehet megéri venni.

[ Szerkesztve ]

(#65908) mezis válasza pinnacle (#65907) üzenetére


mezis
nagyúr

Elektroszmog: Azon elektromágneses hullámok összessége, amire Neked nincs szükséged. Vagyis met. radar, szomszédok,....

mezis

(#65909) mezis válasza pinnacle (#65907) üzenetére


mezis
nagyúr

Parabóla tükrök az antennákon.
Ha jól van méretezve, görbítve és az antenna a fókuszban van, akkor elvileg párhuzamosan tükrözi ki a rá eső elektromágneses hullámokat.
A többi meg megy amerre lát...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65910) zsiga68 válasza mezis (#65909) üzenetére


zsiga68
senior tag

Vannak próbálkozások :) [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#65911) MaCS_70 válasza zsiga68 (#65910) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jópofák ezek az antennareflektorok.

A jelenség kétségtelenül létezik, a Voyagerrel is tudunk még kommunikálni.

De arra azért kíváncsi lennék, hogy ezek az egyentükrök hogyan alkalmazkodnak a helyi igényekhez. Mert arra könnyű és geometriailag egyértelmű megoldást találni, hogy két pont között jól irányítsa, koncentrálja a hullámokat. A cél viszont ugye az lenne, hogy a lakást egy adott szögben sugározzuk be oda-vissza.

Meg aztán érdekes kérdés még az EIRP értéke is...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65912) mezis válasza MaCS_70 (#65911) üzenetére


mezis
nagyúr

Fókusz 45mm, szélessége 210mm. Fókuszban LED 1,5W GU5.3. Tükör: golyómintás ALU lemez.
Oldalra így sugároz:

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65913) MaCS_70 válasza mezis (#65912) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, nyilván létezik megfelelő tükörgeometria mindenre, csak éppen azt kétlem erősen, hogy ez laikusok számára papírból kiügyeskedhető lenne.

Te tudtad, hogy mit csinálsz. Csak ez sajnos finoman szólva nem az átlagos szint.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65914) PiroGrim válasza pinnacle (#65907) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Főnök, ugye érted azt, hogy a 80MHz meg 160MHz azok csatornaösszefogások?
Tehát 160MHz-nyi csatornát összefűzöl és mindegyiket használod.
A 80 MHz-s csatornádat azért 106-nak hívja az eszköz, mert az a középértéke. (100-112) A 160 MHz-él meg 114 (100-128).
Ergó teljesen mindegy melyiket választod ki, ugyanúgy benne lesz a 100, 104, 108, 112-es csatorna. Bármelyiken is érzékel radar tevékenységet a router akkor le kell kapcsoljon. Itt nincs olyan, hogy okés akkor az alsó 5 MHz-n kicsit visszafogom magam :)
Amúgy meg attól nem lesz jobb a lefedettséged, hogy nagyobb csatornaösszefogást használsz. (Elméletben picivel nagyobb erősvel sugározhat a router, de a nagyobb veszteség miatt kompenzál.) Használj kisebb csatornákat, hátha van egy olyan amiről nem kell elugrálnia a routernek. :)

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65915) dudika10 válasza pinnacle (#65907) üzenetére


dudika10
veterán

A radarok nem a szakteruletem, de jellegzetes a hasznalt frekvencia, az idotartam es a teljesitmeny is nagyobb mint a wifi eseteben.
A felisemreshez feltetelezem a routerek pattern recognitiont hasznalnak (miutan nem tudok semmifele protokollrol), igy nem gondolnam eletszerunek, hogy elektroszmogot radarnak gondolnanak.

Arra, hogy mitol 80 es mitol 160MHz szeles "egy" csatorna, arra meg PiroGrim mar valaszolt.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65916) pinnacle válasza mezis (#65909) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

PiroGrim a fenébe :D , azt hittem, csak a 106-on vagy 114-en megy, de most látom, hogy ott nem egy kocka hanem sáv van alattuk. Gondolom ezen az OpenWrt sem segít.
Viszont ha kérek DIGI-s AX routert vagy veszek egyet, akkor ha 160MHz 114-ra állítom, a 80MHz garázdálkodó radar vagy ki tudja mi, ugye nem fogja ledobni? Akkor van szívás, ha 160MHz-n is van valami.
Kisebb csatornáknak semmi térerejük nincs a távolabbi szobában, ezért kell mindig visszaállitani 100-ra.

[ Szerkesztve ]

(#65917) dudika10 válasza pinnacle (#65916) üzenetére


dudika10
veterán

Nem jott at, amit PiroGrim irt itt #65914. Meg egyszer:
A 80MHz-es 106-os csatorna lefedi a 100-104-108-112-t.
A 160MHz-es 114-es csatorna IS lefedi ezeket, es meg ezen felul meg egyszer ennyit!
Szoval a radar megtalalasara az eselyed legfeljebb noni fog.

Sokadjara, 100-as csatorna felett azert mukodik a tavoli szobaban, mert ott nagyobb teljesitmeny van megengedve cserebe azert, hogy scanneled, hogy zavarsz-e mast, es ha igen, akkor eltunsz onnan (DFS. Szerinted ha egy AX-es eszkoz megoldana a problemad nem azt ajanlottuk volna ahelyett, hogy kabelezz?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65918) PiroGrim válasza pinnacle (#65916) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Hali!
Mint írtam, de, ugyan úgy ledobja.
A 160MHz első/alsó 80 MHz-je megegyezik a most általad használt 80 MHz-vel.
Értsd a 100-as csatorna középértéken 5500 GHz (5490–5510)
Ha csinálsz egy 80 MHz-s összefogást, akkor összefogod a 100, 104, 108, 112-es csatornákat, tehát 5490-től 5570-ig. (Középérték 106-os csatorna. 5530 GHz)
160-nál pedig már 8 csatornát, 100, 104, 108, 112, 116, 120, 124, 128 fogsz össze, 5490-5650GHz tartomány. (Középérték 114 / 5570 GHz)
A lefedett tartományon bárhol érzékel ilyen eseményt, akkor csönd és pont.
Teszem azt 5503,89 GHz-n érez radart a router. Teljesen mindegy, hogy épp csak a 100-as csatornát használod 20 MHz-n, vagy 80-as vagy 160-as összefogásban, a routerednek kutya kötelessége elhallgatni.
Ezt csak akkor úszhatod meg, ha a 100-as csatornán van az esemény, te pedig csak a 104-es csatornát használod épp. (vagy 108 vagy bármelyik másikat.)
A kissebbet úgy értettem használj 20/40 MHz-t. Így megpróbálhatod körbelőni, hogy hol van az esemény. Ha a 108-as csatornán, akkor használd 20MHz-n bármelyik másikat, vagy 40MHz-n a 100-104-et, 116-120-at stb...

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65919) pinnacle válasza dudika10 (#65917) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi dudika10, PiroGrim!
Itt írják lehet nem is radart érzékel annak a router. Router áthelyezés, mesh nem lehet, akkor marad az újraindítás, remélhetőleg csak 3-4 naponta. Kikapcsoltam az energiatakarékos funkciót, ha nem is a radarban segít, de a stabilabb lesz a jel.

[ Szerkesztve ]

(#65920) PiroGrim válasza pinnacle (#65919) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Dense user environments that create transient noise that might be detected as radar where in idle user times, no radar is detected (weekends/nighttime.)
Ezért is kéne elengedni mondjuk a 80MHz-t...

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65921) pinnacle válasza PiroGrim (#65920) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Viszont ebben az esetben lehet mégis készülékfüggő. Úgy emlékszem írták is, hogy az Asus 65P valamilyen új tulajdonsága miatt, túlérzékeny a "radarokra". Lehet ez mind fals riasztás.

(#65922) mezis válasza pinnacle (#65919) üzenetére


mezis
nagyúr

"Itt írják lehet nem is radart érzékel annak a router. "
"AP detects radar on a 5Ghz DFS channel even when there is no radar source nearby"

Hogyan tudta kizárni a radarhullámok jelenlétét? :F
Műhold: földradar, repülőgépek,...

mezis

(#65923) woodworm válasza pinnacle (#65921) üzenetére


woodworm
veterán

Tedd már fel az openwrt-t! Ha fals érzékelés/szoftverhiba miatt vált el, akkor ellenpróbának pont jó lenne.

(#65924) pinnacle válasza mezis (#65922) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet van aki be tudja mérni. De az a lényeg, hogy fals riasztás is lehet. Majdnem csak nekem volt radar problémám, illetve más is írt erről az Asus topikban, szintén 65P-vel. Szinte biztos vagyok benne, hogy fals érzékelés. Ezt az időnkénti újraindítást el tudom viselni. Ha megunom először kérek a DIGI-től, azt mondták TP-Link Archer AX10-et adnak. Ha azzal sem lesz jobb, akkor veszek egy másikat.

woodworm igen, azt is megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#65925) mezis válasza pinnacle (#65924) üzenetére


mezis
nagyúr

Én naponta indítom újra a Vodafone (UPC) STB-ját. Este Off reggel On.

mezis

(#65926) smaul


smaul
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék kiépíteni egy mesh hálózatot a családi házban, de nem igazán igazodom ki a jelenlegi rendszereken és a segítségeteket, tanácsaitok és tapasztalataitokat kérném.

Van egy TP-Link AX55 routerem, ez easymesh képes elvileg. De ahogy nézem, csak vezeték nélkül, az ethernet backhaul csak beta firmwareben elérhető, ráadásul, hiába szabványos, azt mondják, csak TP-Linkekkel fog jól együtt működni. A házban szinte mindenhol van ethernet kiállás, ezért nem szeretném vezeték nélkül kiépíteni a mesh-t, mert pont az a bajom, hogy beton falak vannak sok helyen és nem viszi át a wifi, tehát nekem a tisztán vezeték nélkül felépített mesh nem opció.

Tudnátok-e ajánlani olyan eszközöket, amelyekben jól működik (nem beta) az ethernet backhaul Mesh-hez, és ideális esetben (tapasztalati úton) együtt tudnak működni a TP-Link routeremmel, hogy ne kelljen azt eldobni? Ráadásul, ha már wifi 6-os a router, jó lenne, ha a satellite pontok is azok lennének, de persze ne méregdrágán.

Számomra felfoghatatlan, a TP-link miért csinált 3 féle mesh hálózatot, amelyek egymással nem kompatibilisek. Volt szerencsém használni a TP-Link deco rendszert, de nem tetszett benne, hogy szinte nulla volt a konfigurációs lehetőség.

Van esetleg tapasztalat olyan márkával, ami stabilan működő mesh, vezetékes összeköttetéssel és bónuszként működik a meglévő routeremmel? Vagy tapasztalat AX55-el meshben?

Nagyon köszönök minden segítséget,
Üdv,

(#65927) bozont


bozont
veterán

Üdv
Az AP 5GHz rádiója megadta magát, így egy új router kerül a rendszerbe, ami eddig ellátta azt a feladatot megy AP-nak.
Kérdésem hogy okoz-e bármi problémát ha az új router WPA3 titkosítással megy, a régi meg WPA2-vel? Csak a 2,4GHz és 5GHZ sávnak van külön SSID. Az azonos sávok ugyanazzal az SSID-vel és jelszóval lesznek beállítva a két eszközön.

(#65928) mezis válasza bozont (#65927) üzenetére


mezis
nagyúr

SSID: Van akinél nem jelent problémát az azonos SSID, van akinél meg igen. Kliensfüggő.

Ez olyan, mintha egy családban az összes fiút Jóskának, a lányokat meg Katinak hívnák. :D

mezis

(#65929) Multibit válasza bozont (#65927) üzenetére


Multibit
veterán

Az új router nem csak WPA3-at tud, ismeri a WPA2-t is. Úgyhogy, azok a kliensek is tudják használni a router wifi-jét (WPA2-vel), amelyek köhögnek a WPA3-tól.Az sem gond, ha két SSID különböző titkosítással megy.

[ Szerkesztve ]

(#65930) pinnacle válasza pinnacle (#65877) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet kiderült, hogy miért dobál le az ASUS 65P a 100-as csatornáról, radarra hivatkozva. 4 napja kikapcsoltam az energiatakarékosságot, azóta nincs probléma. Nincs semmilyen radar a XIII. kerületben, csak fals riasztást ad takarékos üzemmódban.

(#65931) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok!

Adott egy Telekom által adott Sagemcom F@st 3896 Home Box névre hallgató modem/router, ami egy kb. 95 m2-es ház egyik szélén lévő szobában helyezkedik el. A ház másik szélén, egy szinttel lejjebb (a pincében) van egy okostermosztát és egy magát szintén okosnak mondó kazán, akik szeretnének internetezni, de nem tudnak, mert ytong-, kisméretű tégla- és régi vastag szilikátfal, na meg egy vasbetonfödém is útjukat állja.

Van a fiókban egy ASUS RT-AC57U v1 router Padavan firmware-rel (amit egyik fórumtársunk hegesztett rá, így vettem tőle).

A kérdéseim:
Megoldható-e ezen két eszközzel vezetékes összekötés nélkül, hogy egyetlen, felerősített hálózat legyen a házban?
Vagy ha ez nem, akkor ugyanez vezetékkel?
Esetleg két, egymást látó hálózat vezeték nélkül?
Vagy vezetékkel?
Esetleg valami más eszközt (wifi extender/repeater) kell beszereznem?

Ebben a hierarchiában érdekelnének megoldások.
Minden hozzászólást előre is köszönök! Az se baj, ha - amennyire lehet - konyhanyelven, hátha úgy én is megértem. :)

(#65932) Gubek-Einste válasza La Magra (#65931) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egységes hálózat nem lesz a két jelenlegi eszközöd között.
Ahhoz, hogy egységes hálózat legyen valamilyen mesh hálózat kellene amivel minimum két eszközt kellene beszerezned.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65933) La Magra válasza Gubek-Einste (#65932) üzenetére


La Magra
tag

Köszi! Akkor enyhítek a feltételeken, szerintem két külön hálózat is jó lehet.
Van erre vezeték nélküli lehetőségem valamilyen beállítással, vagy mindenképp kell vezeték a két router közé?
Illetve van ehhez valami útmutató valahol? Mert azt már kipróbáltam, hogy egy kábellel rákötöttem az Asust a Telekom eszközére, és volt is netem bármiféle állítgatás nélkül, de valami kegyetlen lassú...

(#65934) Gubek-Einste válasza La Magra (#65933) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van erre vezeték nélküli lehetőségem valamilyen beállítással, vagy mindenképp kell vezeték a két router közé?
Lehet mindkét megoldást használni de ajánlott kábeles kapcsolat.

Mert azt már kipróbáltam, hogy egy kábellel rákötöttem az Asust a Telekom eszközére, és volt is netem bármiféle állítgatás nélkül, de valami kegyetlen lassú...
Megfelelő beállítással nem kellene sebesség gondnak lennie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65935) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

előrebocsátom, hogy teljesen süket vagyok ebben a témában, viszont szükségem lenne némi segítségre, mert gondom van a wifi hálózattal.

Digi 1000-es internetem van, a Digi saját Huawei eszközét használom, ami wifi router is egyben (EchoLife HG8143A5), valamint van egy TP link repeater is.

Először a céges laptoppal kezdődött a gond, egyszerűen nem töltötte le az outlookból az új e-maileket, vagy csak nagyon lassan, a mobilomon pedig nem töltődtek be a gif-ek, 5 perc volt, amíg lefrissült a gmail, illetve néhány app is nagyon lassan töltötte be a dolgokat. Megkértem az IT-s kollégát, hogy nézzen rá a routerre, de sajnos elég sok beálíltásból ki vagyok tiltva a Digi által, így nem tudott segíteni. A megoldás az lett, hogy kértem a Digitől egy "ONT eszköz újraindítást", ezután megjavult egy kis időre, majd újra előjött.. újabb újraindítás, ismét jó, ésígytovább..

Sajnos a legutóbbi alkalommal nem segített a restart, a mobilomon ugyanúgy fennáll a probléma, teljesen mindegy hogy a repeaterre csatlakozok, vagy a routerre. Mobilnettel minden működik. Vezetékes hálózat is rendben van a gépen.

Van valakinek ötlete, hogy mit kellene állítani, és ha igen, azt megosztaná velem szájbarágósan, mert tényleg nem értek ehhez a témához.

Nagyon köszönöm!

(#65936) Borisz76 válasza Askformore (#65935) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerezz be egy jó , modern routert és a szolgáltató által adott eszközt állítsd BRIDGE módba.

Részletesebben : [link]

Számodra a 3. pont az érdekes !

Megj. :
Ha nagy a ház és szeretnéd " Egyben " , egy wifi azonosítóval ...azaz SSID-vel lefedni és használni, akkor lehet érdemes MESH képes eszközöket ( igen....többet , minimum 2 db ) vásárolni !
Ezeket az eszközöket érdemes vezetékkel ( utp kábel ) összekötni a stabil és gyors működés érdekében.

Ha bérházi lakásban élsz, akkor pedig érdemes az 5GHz-s wifi-t ( AC , AX , Wifi6 , Wifi6E elnevezésű eszközök ) előnyben részesíteni ....mert a hagyományos 2.4 GHz-s eszközökből dunát lehet rekeszteni és rendkívüli módon tudják egymást zavarni....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65937) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, adott egy L alakú lakás, aminek a legtávolabbi pontjába most készült el egy szoba dupla gipszkarton fallal.
Előtte konyha, ott még jó a wifi, de a szobában már nagyon gyenge, illetve a szobába rakott wifis kamera nem tudja továbbítani a képét.

Elvileg tudnék arrafelé kábelt húzni és ilyesmi jelerősítőbe berakni vagy csak simán megfogni a konyhában lévő wifi jelet és továbbítani.
Alapvetően nem is ezzel kapcsolatos a gondom, mert oké, lesz net, tudnak netezni a szobában, hanem a kamera, ami helyi hálózatra van korlátozva, nem neten keresztül érem el jelenleg.
Az továbbra is elérhető lesz?

Tehát hogy egy ilyen jelerősítőt, függetlenül attól, hogy kábellal vagy vezeték nélkül kapja az alap hálózatot és azt adja tovább, be lehet úgy állítani, hogy az alap router hálózatáról (192.16.1.x) elérhető legyen a többi eszközről, ami a routeren lóg?

Meshben most még nem gondolkodom, mert csak egy másfél éves időtartamot kéne kibírni ezzel, max 20$ költséggel.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#65938) Gubek-Einste válasza Zirowe (#65937) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg tudnék arrafelé kábelt húzni és ilyesmi jelerősítőbe berakni vagy csak simán megfogni a konyhában lévő wifi jelet és továbbítani.
Alapvetően nem is ezzel kapcsolatos a gondom, mert oké, lesz net, tudnak netezni a szobában, hanem a kamera, ami helyi hálózatra van korlátozva, nem neten keresztül érem el jelenleg.
Az továbbra is elérhető lesz?

Igen

Tehát hogy egy ilyen jelerősítőt, függetlenül attól, hogy kábellal vagy vezeték nélkül kapja az alap hálózatot és azt adja tovább, be lehet úgy állítani, hogy az alap router hálózatáról (192.16.1.x) elérhető legyen a többi eszközről, ami a routeren lóg?
Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65939) csaszi75 válasza Zirowe (#65937) üzenetére


csaszi75
senior tag

De minek rendelnél ilyen gagyit Kínából?
Itthon is van ilyen kategória ezen az áron.. csak nem noname..
https://www.google.com/search?q=tplink+wifi+range+extender
Ezektől az extenderektől csodát ne várj..

(#65940) Borisz76 válasza Zirowe (#65937) üzenetére


Borisz76
veterán

Az ilyen "jelismétlők" , "jelerősítők" aakor működnek jól ha olyan helyre teszd ahol még az eredeti wifi jelet aránylag stabilan lehet venni. Aztán wifi-n veszi a jelet majd maga is sugároz egy jelet....majd megint veszi , megint sugároz.....ezért FELEZŐDIK az elérhető sebesség !

Ha nincs kábelezésre lehetőség, akkor is működik de hát na...
Ha tudsz kábelt húzni, akkor meg inkább egy router-t tegyél a végére Acces Point , AP , Hozzáférési Pont módban !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65941) MiniXD55


MiniXD55
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre teszem-e fel a kérdést, de felteszem ide.
Adott egy laptop (Lenovo Y520) és próbálnék a telefonomról(Iphone 13 Pro) osztani rá internetet azonban sehogy se látja, se sima hotspottal se bluetoothal, és kábellel sem, mi lehet a probléma?

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#65942) Borisz76 válasza MiniXD55 (#65941) üzenetére


Borisz76
veterán

Eszközkezelő látja a modult ?
Ha látja is....sárga felkiáltó jel esetleg ?
Mert akkor valami nem jó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65943) kpityu2 válasza MiniXD55 (#65941) üzenetére


kpityu2
őstag

Hotspot 2.4G-n legyen, SSID látható és mondjuk fixen a 6. csatorna. Esetleg tegyél egy USB wifit a laptopba, ha a beépítettel gond van.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65944) MiniXD55 válasza Borisz76 (#65942) üzenetére


MiniXD55
tag

Nem, egyátalán nem látja.

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#65945) MiniXD55 válasza kpityu2 (#65943) üzenetére


MiniXD55
tag

Van itthon másik ilyen laptop is, abban usbs wifi van, nem működik azzal se

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#65946) kpityu2 válasza MiniXD55 (#65945) üzenetére


kpityu2
őstag

Akkor a telód a ludas. Nézd meg nincs-e valami trükkös iPhone kapcsoló/beallitás.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65947) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok. Telekom 1000 nethez kertem 2 db mesh eszkozt, mukodik is. Annyi kerdesem lenne, adott ugye az egyik, ami a wan portjan ra van kotve a modemre (vagyis a falba), a masik vegpont eszkoznel van ertelme szinten bekotni a wan portra a netet?

(#65948) doddencs válasza doddencs (#65947) üzenetére


doddencs
senior tag

Visszaolvasva latom, hogy ajanlott is ethernettel osszekotni az eszkozoket. Szoval targytalan a kerdes.

(#65949) Dika22


Dika22
tag

Szevasztok! Minap vettem egy Tenda A9 jelerősítőt, de valahogy nem tudom összehozni az itthoni telekomos wifi router-el.
Hiába zölden világít a jelerősítőn a lámpa, hogy minden jó, de mégsem tudom vagy 10-15 métertől messzebb fogni a wifit. Mi lehet a gond?
Ő lenne az itthoni router:

"Samsung s23 ultra®

(#65950) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok! A router 2 meg 5 g-s wifit sugároz, a telefonok S23 és S23 U veszik az 5 g-s wifit, viszont a Tab S6 nem is látja csak a 2 g-s wifit. Ez gondolom a fejletlenebb wifi vevő miatt lehet, a Tab Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac tud a telefonok meg Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e. Vagy tévedek?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.