Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68201) szabonagyur válasza Memphis79 (#68198) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kilövöd és visszajön, elég nehéz megállítani.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68202) zoo8800 válasza Memphis79 (#68196) üzenetére


zoo8800
veterán

Az újabb utorrent kliensek telepítenek egy ilyen malware-t is, a régiek (pl 2.2.1) nem.
Dirtywindows-on van egy módszer, hogy kell leszedni a malware-t.

rip and tear, until it is done

(#68203) Sárpac válasza Memphis79 (#68200) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Neki termeled a lóvét miközben a villanyszámla neked jön, nem túl jó biznisz! :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#68204) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Köszi srácok,lehet akkor visszarakom valamelyik régebbi torrent klienst.

Origin:Memphis79HUN

(#68205) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Na a Win8.1-et is utolérte a Win7-et már egy jó ideje érintő WU lassú frissítés keresése...Ennyire erőszakos Win10 frissítés, hogy lehet... :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68206) SideKK


SideKK
csendes tag

Sziasztok!

Kutattam az interneten, többféleképpen is rákerestem de nem találtam megoldást.

Az a problémám, hogy anyám meghalt laptopjából kiszedtem a HDD-t és beletettem az én gépembe.

A probléma az, hogy ami a C meghajtón volt,a dokumentumok mappában, ott elég fontos adatok vannak és ki kellene onnan szedjem valahogy de nem jutok be, a következő üzenetet kapom:

Létezik erre bármiféle megoldás ?

Előre is kösz!

Üdv, S

[ Szerkesztve ]

(#68207) SideKK


SideKK
csendes tag

Időközben ráakadtam bizonyos megoldásokra, de egyik sem járt sikerrel. Szóval a Next Step az már igy néz ki:

Viszont a talált leírások egyike sem segít megoldani a problémát, mert nincs mit kipipálni, illetve nem is értem milyen objektumra gondol. Pls help!

(#68208) Franklin válasza Sárpac (#68199) üzenetére


Franklin
addikt

Illegálisan? Gondolom benne van az EULA-ban, amit telepítéskor el kell ugye fogadni.

Akit zavar, az használja a 2.2-es verziót.

(#68207) SideKK: Linux live USB-vel bebootolsz, az megnyit mindent :-)

[ Szerkesztve ]

(#68209) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már olyat, hogy a Windows 8.1 csak úgy megeszi a memóriát?
Windows 8.1 Enterprise (64 bit) van telepítve, a gépben 8 GB memória van. Bekapcsolásnál még csak olyan 1-2 GB memória van használatban, viszont egy kis idő után (1-2 óra) a memóriahasználat felugrik 5 GB felé, most pl. 6,9-7,2 GB van használatban, ami azért eléggé furcsa, főleg hogy az összes futó alkalmazás nem használ összesen annyit, de még a felét sem.
Sok feleslegesen futó kacat nincs a gépen, vírust se talált a vírusírtó (KTS), persze az nem biztos, hogy nincs rajta. Újratelepítve volt már, azonban a probléma nem oldódott meg és mivel még csak most tapasztaltam először ilyet, ezért gondoltam hogy rákérdezek itt, hátha van/volt valakinek ilyen problémája.
Egyébként érdekes mód, de ilyenkor a rendszermeghajtón is használja a lapozófájlokat, ami meg is látszik, ugyanis 0-100% között ugrál a lemezhasználat.

(#68210) #68216320


#68216320
törölt tag

Volna egy laptop, amihez hivatalosan adták a 8.1-et. Teljes újratelepítés lesz a laptopon, mert kerül bele egy ssd is. Azt szeretném megtudni, hogy a licensz ilyenkor hogyan vihető át az új rendszerre?

(#68211) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Valahol be lehet állítani, hogy a Win8.1 a leállításkor ne hibernálásba tegye magát?
Aki nem annyira jártas a témában, az sose indítja újra, mindig csak leállítja, magyarán a rendszer nem frissül fel, ezért szokott jelentkezni mindenféle furcsaság...na emiatt szeretném úgy beállítani, hogy kapcsoljon ki rendesen a leállításra kattintva - nem akarom a felhasználókra bízni az újraindítgatást.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68212) csabyka666 válasza #68216320 (#68210) üzenetére


csabyka666
addikt

Win7-en minden gond nélkül működik, csak a verziónak kell egyeznie. Gondolom a 8-as is ugyanaz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68213) Alteran-IT válasza csabyka666 (#68211) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Erre gondoltál? Én telepítés után automatikusan kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#68214) #68216320 válasza csabyka666 (#68212) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az a helyzet, hogy előtelepített rendszer volt és amikor aktiválni kellene nem tudom milyen kódsort kell begépelni. Ki lehet lesni valahonnét?

(#68215) szabonagyur válasza #68216320 (#68214) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Ha megvan még a rendszer akkor Aida 64-el megnézed milyen kulcsot ír ki.

Egy kérdés: ugye nem Win8.1 with Bing van a gépen?

Amúgy B megoldás lehet az is, hogy átklónozod a mostani rendszer majd nyomsz egy gyárira visszaállítást rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68216) csabyka666 válasza #68216320 (#68214) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha előtelepített, és az alján nincs matrica, akkor már csak a recovery partíció maradt. Ha az sincs meg, akkor szerintem nincs más megoldás.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68217) csabyka666 válasza Alteran-IT (#68213) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, megnézem hamarosan!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68218) #68216320 válasza szabonagyur (#68215) üzenetére


#68216320
törölt tag

Fene tudja, nincs még nálam. Majd csütörtökön kiderül mi van rajta.
Azért gondolom mivel géphez kötött a licensz és nem forráshoz, valami módon egy háttértár csere után lehet ugyanazon a gépen aktiválni egy újabb telepítést, nem? Nem az UEFI-ben van a serial?

[ Szerkesztve ]

(#68219) szabonagyur válasza #68216320 (#68218) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nálad lesz térjünk vissza...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68220) csabyka666 válasza Alteran-IT (#68213) üzenetére


csabyka666
addikt

Megnéztem, hát nem tudom, hogy konkrétan erre gondoltam-e, mindenesetre kikapcsoltam én is. Kereshettem volna egy darabig... :)

Emlékszem, olyan volt egyik Win8.1-es gépen, hogy a megnyitott programok is megnyitva maradtak, mintha hibernálta volna, pedig nem a hibernálásra mentem, hanem a leállításra. Aztán lehet, hogy rosszul emlékszem...

Nekem a lényeg az, hogy ne kelljen hetente újraindításra buzdítanom a felhasználókat, hanem a kikapcsolással frissüljön fel a 8.1, mint XP-nél anno.

Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#68221) #22907392


#22907392
törölt tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Xbox 360 Wired microsoft controller-t. Bedugom a gépbe és nem telepíti fel automatikusan, felrakom a drivert amit a microsoft honlapról töltök le. Akkor sem indul el. Középen a ,,guide" gombnál van h 1 világít van h 2 de van h mind a 4. A kontroller a hibás vagy más baj lehet. Sajna nem tudom máshol más gépben kipróbálni!

Előre is köszönöm!

(#68222) szabonagyur válasza #22907392 (#68221) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. világít akkor az lenne az első eszköz, ha 2. akkor második így tovább... ha mind a 4 akkor keres éppen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68223) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Van arra mód, hogy egy inaktív eszköz legyen mindig az aktív alap beállítás eszközkezelőben?
Valamiért a tévém kilövi az erősítő beállításait, ezért amint a tévét bekapcsolom az erősítő inaktív lesz és nem tudom a "rendes" beállításokat használni.
Ezt kellene kiküszöbölni.

(#68224) spiritex


spiritex
veterán

Rufus-szal telepítenék SSD-re win 8.1-et, de nem tudom, hogy a 3 mód közül melyik kell nekem, ha egyelőre nem lesz vinyó a gépben, vagy ha később lesz is, az sem lesz nagyobb 2 teránál. Az alaplapom (ASRock Q1900M) leírásánál ez szerepel: 64Mb AMI UEFI Legal Bios with GUI support.
Tehát milyen partíciós sémát és formázást válasszak?
Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68225) szabonagyur válasza spiritex (#68224) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha BIOSban UEFI-t állítasz be akkor a legalsó, ha nem legfelső.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68226) spiritex válasza szabonagyur (#68225) üzenetére


spiritex
veterán

De kérdés, hogy kell-e nekem az UEFI?
Mit kapok általa és mit vesztek? Gyorsabb lesz a boot idő, ennyi?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68227) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

rufusban akkor mérvadó az ntfs vagy fat32 fájlrendszer, ha az install.wim mérete nagyobb mint 4GB nem?
felette kell ntfs, különben nem megy le a folyamat?
most nekem fat32 formázta, 4094 mb az install.wim, akkor jó így gondolom fat32ben :D
bár az alaplap tudja mindkettőt sztem.. GPT-ben van formázva [5TB hdd]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#68228) #93794560 válasza spiritex (#68226) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én gépemen a Windows 8.1 csak UEFI-ben működik jól, stabilan, Legacy módban telepítve fagy, kékhalálozik, néha elveszíti a kapcsolatot egyes hardverekkel. UEFI-ben minden hibátlan. Olyan, mintha a gép hardveresen az UEFI-s Windows 8.1-hez lenne optimalizálva.

(#68229) spiritex válasza #93794560 (#68228) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, ez azért nyomós érv! Akkor bepróbálkozom én is vele. :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68230) szabonagyur válasza spiritex (#68229) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálam gépnek meg teljesen mindegy miben fut, arra figyelj, hogy ha lesz más OS is ott gondok lehetnek az UEFI miatt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68231) spiritex válasza szabonagyur (#68230) üzenetére


spiritex
veterán

Már fent is van. Brutális!
Ez normális, hogy 2-3 másodperc alatt ébred a gép SSD-ről Fast Boot (nem is Ultra Fast Boot) opcióval?! Tehát a bekapcsológomb megnyomása és az asztal megjelenése között ennyi idő telik el, tetszik!

(Ja, nem lesz más op.rendszer, 64GB nem olyan sok hely ;).)

(#68232) Franklin
Hát vinyóról lehet, hogy tovább ébredne, nem? Fast Boot ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68232) Franklin válasza spiritex (#68231) üzenetére


Franklin
addikt

Normális, de kérdés, hogy mennyire van értelme a fast boot-nak SSD mellett.

(#68233) szabonagyur válasza spiritex (#68231) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen jó érték, fast boot ugyebár csak amiatt számíthat, hogy ha HDD van ott talán hoz rajta, UltraFasthoz meg megfelelő VGA is kell, nem mind támogatja tudtommal.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68234) #54715584 válasza #54715584 (#68223) üzenetére


#54715584
törölt tag

Erre vki? :)

(#68235) spiritex


spiritex
veterán

Nem tudjátok véletlenül, hogy mi lehet az alaplapom driverei közt az:
- Intel Smart Connect driver
- Intel Sideband Fabric Device és
- Intel Trusted Execution Engine ?

Kellenek ezek nekem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68236) King Unique


King Unique
titán

Jött az idei első WU csomagban egy újabb diagnosztikai / telemetriai xarság: KB2976978. Beraktam ezt is a rejtettek közé... :DDD

(#68237) szabonagyur válasza spiritex (#68235) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

- Intel Smart Connect driver: ez ilyen alvó állapotban is figyel dolgokat, frissíti akár a drivert vagy programot, valami ilyesmi
- Intel Sideband Fabric Device: ez maganement cucc
- Intel Trusted Execution Engine: biztonsági cucc akar lenni inkább, hogy védje a gépet

Én a Smart Connectet a gépben BIOS szinten tiltottam anno, másik kettőt nem tudja a gépem, de max azért érdemes feldriverezni, hogy ne a Windows tegye azt valami kitudja milyennel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68238) spiritex válasza szabonagyur (#68237) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi! :K

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68239) Alteran-IT válasza Alteran-IT (#68209) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na végül is kiderült, hogy mi okozza a problémát, mégpedig a torrent kliens az (utorrent 3.xx) és úgy tűnik, hogy elég sok embernek van még ilyen problémája és már mindenféle beállítást kipróbáltak.

(#68220) csabyka666:
Nálam is volt ilyen probléma, mármint hogy egyes programok nem záródtak be, vagyis indításkor ugyan úgy megnyíltak, ezért is néztem utána, hogy ez mitől van és miután ezt a gyors indítást kikapcsoltam, azóta nincs ilyen problémám (ugye a Windows 8.1 gyorsaságának a titka ennyiben szinte ki is merül).
Egyetlen hátránya van csak, hogy kicsit lassabban indul, de erős hardver és SSD esetén ez észre se vehető.

Nincs mit :)

(#68240) szabonagyur válasza Alteran-IT (#68239) üzenetére


szabonagyur
félisten

Újabb utorrentek bugosak és tele van minden lommal, használj mást.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68241) Alteran-IT válasza szabonagyur (#68240) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az az érdekes, hogy most Bittorrentnél (7.9.3 Pro) is ezt csinálja, mert már 54%-nál jár, bár még várok egy ideig, ha felmegy itt is 70% fölé, akkor letörlöm a fenébe.
Ja és az a vicces, hogy csak felfele tölt ilyen 3-5 Mbit/s és akkor emelkedik így, letölteni még ma nem is töltöttem le semmit, tehát nem tudom, hogy mi a fenét ír a memóriába, a másik vicc meg az, hogy ha leállítom a torrenteket, akkor szépen visszaáll a memóriahasználat, amit megint nem értek.
Azt sem értem, hogy az új kliensek miért ilyen szarok. Régen utorrent 2.2.1-et használtam és nem is lett volna semmi baj, ha egy idő múlva nem csinálta volna azt, hogy a merevlemezt mindig túlterhelte, hiába is állítottam az átmeneti tárat nagyobbra.

Azon gondolkozom, hogy okozhatja-e az a problémát, hogy már egy ideje ugyan azokat a beállításokat használom, ráadásul minden újratelepítésnél mentem az akkori állapotot, majd visszaimportálom a beállításokkal és torrentekkel együtt. Már egy csomó szemét is van mappájában, ugyanis a törölt torrentek torrent fájljait se törli ez sz@r és már van nem is tudom hogy hányszáz fájl van benne, ha meg újrakezdeném elölről a kliens telepítését, bekonfigurálását és a torrent fájlok letöltését és a tartalmak betallózását, akkor az eltartana egy jó darabig, szóval ötletem sincs most, hogy mit csináljak.

(#68242) szabonagyur válasza Alteran-IT (#68241) üzenetére


szabonagyur
félisten

1. Bittorrent ugyanaz mint az uttorent.
2. Gondolom nem vetted meg a Pro-t, az is lehet probléma.
3. Van torrent téma, folytasd ezt ott szerintem, ez nem Win8 hiba, elő is jön más OS-en is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68243) Alteran-IT válasza szabonagyur (#68242) üzenetére


Alteran-IT
őstag

1. Annyira nem mondanám, bár a fejlesztő ugyan az, de a név legalább nem :D Bár nem értem, hogy egy fejlesztő miért foglalkozik kettővel, ha az alapok ugyan azok.
2. Ez igaz, de nem csak a Pro verzióval van probléma, csak mondom ha már lehet Pro, akkor legyen az, így is úgy is szar.
3. Igazad van, de először azt gondoltam, hogy Win8.1, mert 7-nél még csak 2.2.1-et használtam és nem is volt probléma, de 8.1-nél már váltottam, mert elég sok problémája volt és ugye 8.1 alatt jött elő ez a probléma.

(#68244) szabonagyur válasza Alteran-IT (#68243) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen mindegy, ez nem ide való téma, mivel nem OS függő. Bittorrent vagy milyen témában majd segítenek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68245) Alteran-IT válasza szabonagyur (#68244) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nyugi, már átmentem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68246) #68216320


#68216320
törölt tag

Egy Asus K55V laptopra szeretném DVD-ről telepíteni a 8.1-et. Most csak SSD van benne. Látszólag a telepítő létrehozza a GPT rendszerrel a partíciókat, elindul a telepítés, de az első reboot alkalmával kék képernyő közli velem, hogy nem fog működni a dolog és csináljak visszaállítást.
Nem lehet tiszta telepítést végezni a gépen csak a recovery-t lehet használni ami a HDD-n van?

[ Szerkesztve ]

(#68247) zoo8800 válasza #68216320 (#68246) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem lehet, hogy rossz a boot sorrend?

rip and tear, until it is done

(#68248) #68216320 válasza zoo8800 (#68247) üzenetére


#68216320
törölt tag

Mivel lehúztam az USB-s DVD-t, nem hiszem bármi másról tudna boot-olni. Amúgy a windows-bootmanager indul el az UEFI szerint. Mégis ezt kapom.

(#68249) zoo8800 válasza #68216320 (#68248) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem arra gondoltam. Nekem GPT-s telepítéskor 2 bootolható meghajtót hoz létre a telepítő. Ezek egyike a C meghajtó, és a másikról kell bootolni. Ha a C-ről bootolok, akkor BSOD lesz.

Vagy a másik meghajtó neve lenne a windows-bootmanager? Mert akkor nem szóltam :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#68250) hati válasza szabonagyur (#68237) üzenetére


hati
addikt

"Intel Trusted Execution Engine: biztonsági cucc akar lenni inkább, hogy védje a gépet"

Van TPM az alaplapodon, annak a kezelője. Ha használsz bitlockert, akkor kell.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.