Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) szabonagyur válasza #68216320 (#68246) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehet nem kéne neki UEFI, nem minden gép szereti, próbáld hagyományos módban.

(#68250) hati : így van, de TPM chip nem sok otthoni alaplapon van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68252) #68216320 válasza szabonagyur (#68251) üzenetére


#68216320
törölt tag

UEFI-ben volt szerintem eredetileg is. Amúgy normál módban is elvérzik. Próbából Win7-et indítottam, az felment. Most csinálok egy új médiát, hátha ...

[ Szerkesztve ]

(#68253) szabonagyur válasza #68216320 (#68252) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lehetsége az is akár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68254) #68216320 válasza szabonagyur (#68253) üzenetére


#68216320
törölt tag

Új médiával is ugyanez a helyzet. ISO hash ellenőrizve lett írás előtt és az írás is.
Mi a fene okozhatja ezt. Nem lehet, hogy az előző rendszer valamit a BIOS-ba írt és ezért nem engedi telepíteni? Már UEFI nélkül próbálom, de eredménytelenül.

(#68255) spiritex válasza szabonagyur (#68251) üzenetére


spiritex
veterán

Ezen a kis olcsó (mindent bele) ASRock lapon van TPM Header.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68256) szabonagyur válasza spiritex (#68255) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen az csati, de TPM Chip nincs továbbra sem...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68257) spiritex válasza szabonagyur (#68256) üzenetére


spiritex
veterán

Értem.
Lenne még egy kérdésem a 8.1-el kapcsolatban:

Már a w7-nél is zavart, hogy az XP-hez képest homályosak lettek a betűk, és ott egy registry bejegyzés hozzáadásával visszaállítottam a homályos Segoe betűket az XP-nél megszokott éles, nagyobb Tahoma betűkre. Szerintetek nyugodtan hozzáadhatom a 8.1-hez is ugyanazt a registry bejegyzést minden módosítás nélkül?

Windows Registry Editor Version 5.00

;Remove Segoe UI
[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionFonts]

"Segoe UI (TrueType)"=""
"Segoe UI Bold (TrueType)"=""
"Segoe UI Italic (TrueType)"=""
"Segoe UI Bold Italic (TrueType)"=""
"Segoe UI Semibold (TrueType)"=""
"Segoe UI Light (TrueType)"=""
"Segoe UI Symbol (TrueType)"=""

;Font Substitution
[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionFontSubstitutes]

"Segoe UI"="Tahoma"

(#68258) szabonagyur
Sajnos nem segít, sehogy sem lesznek éles, 1 pixel vékonyak a betűk, amit szeretek és megszoktam.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68258) szabonagyur válasza spiritex (#68257) üzenetére


szabonagyur
félisten

Passzolom, de Cleartype ki vagy be kapcsolása nem segített?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68259) spiritex válasza szabonagyur (#68258) üzenetére


spiritex
veterán

Nálam ilyenek a betűk w7 alatt, erről beszélek, ezt szeretem:

[link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68260) szabonagyur válasza spiritex (#68259) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát akkor erre kell átállítani, a dolgok 99%-ban mennek ugyanúgy Win8.1 alatt is, tégy egy próbát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68261) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Lenovo pc és ezen előretelepített OEM Windows 8.1 With Bing operációs rendszer volt. Kicsit utána olvastam és láttam, hogy ilyen telepítőmédiát nem lehet készíteni a Microsoft eszközével (Media Creation Tool). Még az utoljára rajta lévő Windows-on Aida64-el kinyertem a licenc kulcsot és sikerült beszereznem egy Windows 8.1 With Bing-es telepítőt. Viszont sajnos nem fogadja el a saját eredeti kulcsát, néztem, hogy meg kell próbálni egy másik kulccsal telepíteni és utólag aktiválni az eredetivel. (Sajnos a telepítő semmilyen kulcsot nem fogad el.) Recovery partíció sajnos már nincs meg (tudom elvileg csak onnan kellene vissza állítani.) Valaki járt már hasonlóan, tudtok esetleg segíteni, hogyan tudom az eredeti gyári Windows-át rá varázsolni?
Előre is Nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

// -

(#68262) paler


paler
aktív tag

Jelenleg a laptopomon egy Win 8.1 OP van. Ez mellé szeretnék egy másik Win 8.1-et feltenni (duál rendszer), de míg az elsődleges rendszer egy SSD van, addig az másodikat HDD-re akarom felrakni. Máskor is használtam duál rendszert, de akkor mindkettő OP HDD-n volt. Szerintetek ebben a felállásban is működhet a duál OP rendszer ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#68263) spiritex


spiritex
veterán

Léteznek-e valami hasonló asztalra kirakható dolgok, mint win7-nél a gadget-ek voltak? Mert nagyon hozzászoktam pl. a mutatós órához, a Top3Process-hez, Shutdown-Restart-Időzítő gadget-hez, stb.
Van lehetőség ezeket valahogy kiváltani? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68264) szabonagyur válasza paler (#68262) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyen téren nincs különbség, hogy mi a háttértár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68265) paler válasza szabonagyur (#68264) üzenetére


paler
aktív tag

Köszi :R

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#68266) qqcqqc válasza spiritex (#68263) üzenetére


qqcqqc
őstag

(#68267) spiritex válasza qqcqqc (#68266) üzenetére


spiritex
veterán

Inkább az általatok kipróbált és bevált konkrét dolgokra lettem volna kíváncsi, nem az ismeretlen, külföldi, némi rizikót magukban foglaló találatokra, de azért köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68268) SP4C3 válasza spiritex (#68263) üzenetére


SP4C3
veterán

XWidget... :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68269) spiritex válasza SP4C3 (#68268) üzenetére


spiritex
veterán

yesss! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#68270) qqcqqc válasza spiritex (#68267) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam az első találat van :)

(#68271) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

2 napos rendszer, eddig semmi gondja nem volt. Most kapcsolnám be, a boot sikeresen lefut, megjelenik a win logó, alul a betöltőjel. Látszólag ezen is túljut, de amikor a bejelentkező képernyőnek kéne megjelennie, akkor nem csinál semmit, csak a fekete képernyő látszik. Mi történhetett vele? Gondolom csak az újratelepítés fogja megoldani... :(((

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#68272) qqcqqc válasza sgergi (#68271) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nincs véletlenül rádugva egy TV a gépre, ami ki van kapcsolva?

(#68273) sgergi válasza qqcqqc (#68272) üzenetére


sgergi
veterán

Nincs semmi, egy db monitor van összesen.

(#68274) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Próbáltam utána olvasni a dolognak de egyszerűen ott tartok, hogy kidobom a gépem és vagy az egerem.
A probléma:

Adott egy Lenovo Yoga 2 11 laptop Win8.1-el, beépített bluetotth breadcom modullal és egy Lenovo N700 egér.
A bluetoothnak az energia takarékos módja már ki van kapcsolva.

Az egér pairing módban van, meg is jelenik, de nem tudok csatlakozni.

Közben itt villog az egér, hogy ő csatlakozna.

Eddig kétszer valami isteni csoda folytán sikerült csatlakoztatni, de miután kikapcsoltam az egeret már nem csatlakozott újra. Csak váltogatta a paired/connected állapotot 1mp-enkén ha mozgattam az egeret.

Drivert már frissítettem, eltávolítottam majd újra vissza raktam stb.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#68275) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Egyre gázabb ez a WU meg .net telepítése Win8.1-en... lehet rosszabb, mint Win7 alatt már.. :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68276) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Tudtok valami progit ami leszedi a ASK Home Page-t,mert valahogy rátelepítődött és nem tudom leszedni!

Köszönöm!

Bendegúz

(#68277) szabonagyur válasza atka76 (#68276) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom javasolni a programok telepítése törlése részt, illetve a böngészőből szedd ki a bővítmények, kezdőlap közül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68278) atka76


atka76
tag

Ez zsiványabb,mert nincs a listában azon már túl vagyok!
Progi kell rá,de nem jut eszembe a neve

Bendegúz

(#68279) szabonagyur válasza atka76 (#68278) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig csak ki kell szedni a böngészőből ahogy írtam...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68280) netpeti98 válasza atka76 (#68278) üzenetére


netpeti98
addikt

Adwcleaner és/vagy Malwarebytes Anti-Malware

(#68281) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!

Az be lehet állítani, hogy a fast start up bekapcsolása mellett ne a rendszermeghajtót használja a hibersys fájl (ami ssd), hanem egy másikat (HDD)? Ha igen, akkor hogyan és hol?

Köszönöm!

(#68282) Janusz001


Janusz001
őstag

Sziasztok. Az alábbi problémával szembesülök egyre gyakrabban. Reggel az első indításkor a gép betölti az os -t, pár másodper után az egér elkezd akadozni, majd a képernyő elsötétül, stand by módba áll. Ilyenkor 3-4 reset kell (ezen próbálkozásokkor a windows be sem tölt, csak fekete képernyő van), de utána észhez tér és tudom használni a gépet, semmi probléma, mintha mi se történt volna, egész nap megy mindenféle fagyás nélkül.
Eseménynaplóban kernel power 41 hiba van, ezzel sokra nem mentem.
Konfig : i3770, 8gb corsair, fps aurum gold táp (1 éves) .... semmi tuning.
Valami ötlet? Vagy kezdjek el előkeresni a telepítőt?

(#68283) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Win 8.1-hez melyik a legjobb start menü program? Az a lényeg hogy minél jobban hasonlítson a win7 start menüjére! Asztal legyen, start gombra rá kattintok akkor feljöjjön a menü, legyen ott a gyors keresés, ki lehessen kapcsolni a csempés felületre átváltást. Idősebb embernek lenne új PC-re és tudom hogy falra mászna a csempés felülettől.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68284) tibike8 válasza s3toraph (#68283) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem az IOBIT-é jött be. Teljesen olyan mint a win7.

(#68285) tibike8


tibike8
őstag

Más. Van nálam egy hp tab sima gyár win 8-al. Bekapcsolva kaptam ismerőstől mert nem tudják használni. Na most talált egy rakat frissítés és persze a 8.1-et is felajánlotta és kezdte letölteni. Egyszer csak kikapcsolt a tab normálisan (shutting down) és azóta nem lehet bekapcsolni. Bekapcsolásnál eljut a jelszóig, majd megint kikapcsol szabályosan. Mit lehet csinálni? :F
Egy HP ElitePad-ról van szó. Egy power gomb van rajta összesen.

(#68286) s3toraph válasza tibike8 (#68284) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmm jól néz ki de találtam egy cikket ahol lehúzzák, hogy sok fölös dolgot felrak ha véletlenül nem figyelsz és amúgy sem jó. Neked mi a tapasztalatod vele?

Mindenkitöl: Classic shell mennyire jó? Ez jobban tetszik így első körben.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68287) tibike8 válasza s3toraph (#68286) üzenetére


tibike8
őstag

Hát én ezt próbáltam elsőnek és nekem 100%-os volt. Teljesen win7 menüm lett. Nem rakott fel semmit amit nem akartam. Mást így nem is próbáltam mert minek...

[ Szerkesztve ]

(#68288) ShadowX válasza s3toraph (#68286) üzenetére


ShadowX
őstag

Én a classic shellt használom. A végletekig testreszabható és témázható.

(#68289) s3toraph válasza tibike8 (#68287) üzenetére


s3toraph
senior tag

+(#68288) ShadowX: Köszönöm a segítséget! :R Agyalok egy sort melyik legyen.
Apropó, ezek ugye teljesen ingyenesek és nincsenek lekorlátozva egyes funkciók amiket csak fizetős verzióban lehet elérni? Bocs ha láma kérdés.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#68290) tibike8 válasza s3toraph (#68289) üzenetére


tibike8
őstag

Biztos jó a másik is. Amennyire testre akartam szabni, nekem tökéletes volt az IOBIT-é (és azért nem fapados ez), de ami neked szimpi, azt használod.

(#68291) RedCactus válasza tibike8 (#68285) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nem merült le az akksi? Töltőre dugva mi történik?

(#68292) tibike8 válasza RedCactus (#68291) üzenetére


tibike8
őstag

100% Most vettem le a töltőről.

[ Szerkesztve ]

(#68293) tibike8 válasza RedCactus (#68291) üzenetére


tibike8
őstag

Na sikerült összekeverni a válaszokat...

Szóval 100% Most vettem le a töltőről. Előtte is 75% körül volt csak elmentem itthonról és hagytam töltőm, hogy menjen 100%-ra. Közben megtaláltam a helyreállítási menüt és várom az eredményt... (Hang- és a pwr gomb) Tehát töltőre dugva ugyanaz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#68294) ShadowX válasza s3toraph (#68289) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez teljesen ingyenes.

(#68295) tibike8 válasza s3toraph (#68289) üzenetére


tibike8
őstag

Az IOBIT-os is full free.

[ Szerkesztve ]

(#68296) Hukimoo


Hukimoo
csendes tag

Sziasztok!
Egy windows 8.1-el kapcsolatos problémával fordulnék hozzátok!
(Kérem aki válaszol az az egész hozzászólást olvassa végig előtte)
A problémám a következő:
Adott egy laptop, típusa Acer Aspire E5-572G-52PE (NX.MQ0EU.028).
Ez egy nagyon jó kis gép, barátnőmnek vettem.
A gép egyetlen célja: Fusson rajta megfelelően a Far Cry 4. :D :D :D
Ezt a célt tökéletesen ki is elégítette, kedvesem High beállításon tolta rajta a mészárlást.
Sajnos egy nap bekapott valamiféle vírust, és ez teljesen megbénította a gépét. (el kezdett akadozni a farcry :D )
Adware vírus volt, legalábbis lépten nyomon felugrott neki böngészés közbe kéretlen reklámok, és társaik.
Persze a windows defenderen kívül más nem volt a gépen, mondván úgyis csak lelassítja a gépet.
...
Nha mondom akkor csináljuk meg a gépet, (lehetőleg újratelepítés nélkül), tehát vírus vírusírtót telepítettem, (több félét), csökkentett módban teljes írtást csináltam több féle programmal, valamint rendszer visszaállítást is végeztem amennyire csak engedte, (persze nem a gyári beállításokra) csak egy korábbi időpontra.
A helyzet jelentősen javult, de sajnos még mindig érezhetően néha beszaggat a gép játék közben, pedig elvileg már vírus nincs rajta.
Kérdés: Mit lehet ilyenkor tenni? Honnét lehet megtudni hogy a gép a maximális elérhető teljesítményt nyújtja, és nem valami megbénítja a rendszert? Hogyan lássak neki? Csak az újra telepítés marad? Ha nem ide, akkor hova kellene ezt a kérdsét feltennem? Megfelelő fórumot választottam? Amennyiben nem, elnézést tudatlanságomért.
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel,

dead end of the black lines

(#68297) #93794560 válasza Hukimoo (#68296) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a vírusirtást végezted először és utána a rendszervisszaállítást, akkor elképzelhető, hogy arra az időpontra lett visszaállítva, amikor a vírus a gépen volt, és így lehet, hogy most is ott van, mert visszaállítottad. Futtass ismét keresést, hogy talál-e!

[ Szerkesztve ]

(#68298) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám egy Dell Inspiron 7537-es laptoppal. Újratelepítés után, miután ha kihúzom a töltőt, nem vált át a gép Power saver üzemmódba, hanem marad Balanced-ben. Furcsa, mert előtte ez automatikusan működött. :D

Kerestem ilyen beállítást, de nem igazán találtam a Vezérlőpulton. :B

(#68299) Sanya válasza Hukimoo (#68296) üzenetére


Sanya
nagyúr

újra kell telepíteni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#68300) LallerHUN


LallerHUN
tag

Sziasztok!

Win 8.1. enterprise 64 bit van a gépemen, és mostanában minden bejelentkezéskor előjön az lábbi ablak:

kép

Erre tudtok valamit mondani?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.