Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) szabonagyur válasza mzso (#68748) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól, hogy te utorrent fan vagy még lehet az a gond, főleg ha a program megállításával a CPU használat is visszaesik...

De ok legyen csak minden hardverhiba, vetessünk új cuccot a kollégával ész nélkül, nehogy kipróbáljunk ennyit...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68752) jolti05


jolti05
őstag

A hardverhibát azért zárom ki, mert mint írtam korábban, úgy 1 évvel ezelőtt belefutottam ugyanebbe a hibába egy újratelepítés után, csak akkor nem akartam utána járni, érdeklődni, hogy mi lehet a baj, most pedig szeretnék. Ugyanez a konfig, működik a gépem, biztos vagyok benne, hogy valamely szoftver, vagy szoftverek együttállása okozza a jelenséget.

A uTorrentet kiiktattam, BitCometet töltöttem le helyette. Változatlan az eredmény. Úgy tűnik, minél nagyobb a hálózati forgalom, annál jobban kikészíti a rendszert valami. El tudom képzelni, hogy az újabb Atheros Killer Lan driverek ebben a környezetben így viselkednek, ezt okozza. A legújabb nVidia drivert (talán már ezt is írtam... valahova biztosan :) ) nem tudom feltelepíteni, mert el sem indul vele a Windows. Kékhalál és reboot, végtelenítve. Kizárt, hogy a videokártyám a rossz, ahogy az integrált lannal sem lehet gond, véleményem szerint.

Egy régebbi driver feltelepítése igencsak jó ötlet, azt kellene kitalálnom, hogy honnan szerzek egyet. Sajnos a (kettővel) korábbi verziót már letöröltem a gépemről.

A Rendszermegszakítások processzorleterhelése egyébként változó. Tudom, hogy minél precízebben kellene leírnom, hogy mi zajlik a géppel és mikor, de nem látok olyan "mintákat", amik mindig igazak lennének. BitComettel való letöltés közben csak 10-20%-ra rúgott fel ez a folyamat, mégis ugyanúgy meg-megakadt a gép.

Kissé kezdem azt érezni, hogy nem fogom megúszni a reinstallt, csak ha ugyanez lesz a végeredmény, akkor méérsékelten hülyét kapok :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#68753) szabonagyur válasza jolti05 (#68752) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bitcomet még rosszabb... :W

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68754) tpeter77 válasza RedCactus (#68746) üzenetére


tpeter77
addikt

Fülessel sincs hang. A hangszóróikon rendesen látszik, lehet hangerőt állítani (nincs áthúzva piros karikával)...
Felmerül a kérdés, mi van, ha lecsúszott a vezeték róla?!
Múltkor szétszedtem, hogy milyen WIFI vezérlő van benne... Pont aznap telepítettem újra a gépet amúgy és azóta nincs hang.
Nem tudom van-e összefüggés a kettő közt.

(#68755) tpeter77 válasza tpeter77 (#68754) üzenetére


tpeter77
addikt

Lehet hogy driver gond lesz, mert amikor a fizikai hangszóró gombot megnyomom, narancssárgán világít a kis ikon, és ekkor látszik hogy a hangszóró némítódik.
Amikor újra megnyomom marad narancssárgán a led, csak az óra melletti ikon vált vissza némításból normál hangra.
Gyanús hogy a driver sántít.
Slim driver jó lesz megfelelő drivert keresni? vagy valami másik megoldást javasolnátok?

(#68756) RedCactus válasza tpeter77 (#68754) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ilyenkor jönne jól egy LiveLinuxos pendrive. Arról bootolva kiderülne, hogy hardveres a gond vagy csak driver problémája van.

(#68757) szabonagyur válasza tpeter77 (#68755) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ebből, hogy jött a driver gond neked? Driver felment, hardver látszódik csak hangot nem ad... Fülessel szól? Ha a hangszóró kábele csúszott le akkor akkor a fülesen lesz hang.

Slim driver minek? Gyártói drivert neki és kész.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68758) jolti05 válasza szabonagyur (#68753) üzenetére


jolti05
őstag

Milyen klienst javasolsz?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#68759) mzso válasza szabonagyur (#68751) üzenetére


mzso
veterán

Én nem vagyok a "fan"-ja semminek. Te vagy a rögeszmés utorrent utáló.
Az utorrent nem fogja neked megakasztani a rendszert még ha tele is van tömve reklámmal.

"De ok legyen csak minden hardverhiba, vetessünk új cuccot a kollégával ész nélkül, nehogy kipróbáljunk ennyit..."

Én mondtam, hogy mit csináljon egyik sem új hardver vetetése volt. Ha olvasni nem tudsz, írni sem kéne...

(#68760) mzso válasza jolti05 (#68752) üzenetére


mzso
veterán

Én tettem javaslatot neked, hogy mit kéne csinálnod (meg pl tirszin is.)

"A hardverhibát azért zárom ki,"
Továbbra sincs alapod kizárni. Bár az én szótáramban a driver hiba is hardveres hiba, mivel ahhoz kapcsolódik, csak a driver közvetkeztében rosszul működik az egész.

Amiket leírtál azok alapján 99%, hogy a vagy a hálózati adapter vagy a drivere szarakszik.

"A Rendszermegszakítások processzorleterhelése egyébként változó."
Nyilván. Attól függően, hogy hogyan és mennyire van kihasználva a hálózati adapter.

Régi verziókkal nem tudok segíteni. Én általában megőrzöm amit frissítek.

(#68761) szabonagyur válasza mzso (#68759) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem vagyok utorrent utáló, ne adj a kezembe olyat amit nem írtam le...
De legyen, hallgatok a nagy mester szavára, aztán majd kiderül ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68762) jolti05 válasza mzso (#68760) üzenetére


jolti05
őstag

Én nem mosnám össze a drivert a hardverrel, előbbi egy szoftver.

Amint alkalmam nyílik rá, kipróbálok egy másik hálókártyát, illetve valami legacy drivert, ha találok.

Köszi a tippeket.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#68763) mzso válasza szabonagyur (#68761) üzenetére


mzso
veterán

Ha mester nem is vagyok, hasonló problémáim már voltak. A megszakítások folyamat meg sosem az alkalmazások miatt nő meg. Az meg nem kicsit gyanús, hogy letöltésnél nő meg.

"Nem vagyok utorrent utáló, ne adj a kezembe olyat amit nem írtam le..."

Az a megnyilvánulásaidból volt egyértelmű. Éppen, hogy te akartad rám ragasztani alaptalanul, hogy fan vagyok, hiszen csak a 3.1.3 használatát ajánlottam, mert az nincs reklámokkal elárasztva.
(De most már kiváncsi lettem. Te milyen BT klienst használsz?)

(#68764) ruskop válasza jolti05 (#68721) üzenetére


ruskop
senior tag

Egy észrevételt ha megengeded:
Most vettem nemrég egy új laptopot és feltettem én is egy torrent klienst. Amikor az futott akkor szinte semmit nem lehetett a géppel csinálni, de volt olyan is, hogy lefagyott. Ha leállítottam a klienst akkor is kellett egy kis idő mire visszatért az élet a gépbe. Nálam ez abból adódott, hogy egy hdd volt a gépben amit a torrent kliens folyamatosan kezel és mellette ugyebár a windowst is használná. De erre egy sima sata-s vinyó kevés. Szóval fogtam és teletömtem 12GB memóriával, a rendszert egy ssd-re tettem, ide telepítettem a torrent klienst is, viszont a letöltési mappát egy másik vinyóra tettem. Így zökkenőmentes a letöltés. Nem tudom neked milyen meghajtóid vannak de nálam ez bevált. Ez mellett kipróbáltam egy nagyon egyszerű klienst is aminek szinte nincs memória fogyasztása: Halite.

(#68765) jolti05 válasza ruskop (#68764) üzenetére


jolti05
őstag

SSD-n van a Windows és egy HDD-re töltök, ezért ott nem gondolom keresni a bottlenecket.
Ha speedtest.net-en futtatok egy sebességtesztet, akár torrent letöltés nélkül, már is találkozom a jelenséggel.

Végül csak ki fogok oda kötni, hogy újrarakom egyszer csak a rendszert és az első dolgom lesz, hogy egy hálózati adapter drivert felteszek és letesztelem úgy.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#68766) tpeter77 válasza szabonagyur (#68757) üzenetére


tpeter77
addikt

megvan a hiba!

BIOS-ban történt egy gyári visszaállítás, és alapból a "Speakers and headphones" vagy hasonló elnevezésű rész nem volt bepipálva!
Beikszelés után azonnal jó lett minden, újra van hang.
kösz a segítséget mindenkinek.

(#68767) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Anonym pályázat beadás miatt, meg kellene oldani, hogy a keletkezett file okról.
(PDF, excell, DWG)

Minden személyes információt el kéne távolítani, a kérdés mivel és hogyan ?
A lényeg az, hogy aki kinyitja a fileokat ne tudjon meg semmit arról, hogy az adott file ki hozta létre ki , módosította stb....
És persze a cég neve sem derülhet ki, tehát semmi !!!

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#68768) RedCactus válasza tpeter77 (#68766) üzenetére


RedCactus
senior tag

Na, erre nem gondoltam volna! :)

(#68769) tpeter77 válasza RedCactus (#68768) üzenetére


tpeter77
addikt

végső elkeseredésemben léptem be a Biosba, orditottam is amikor megláttam :)))

(#68770) dni válasza SP4C3 (#68713) üzenetére


dni
őstag

Nincs.

(#68771) jolti05


jolti05
őstag

Megtaláltam a hibát, ami az akadozást okozza. Becses neve: Bitdefender Total Security 2016

Szóval nem lan kártya driver és nem hardveres hiba. Éppen full sebességgel töltök le és meg sem döccen a rendszer. Hogy mit művelt a vírusírtó, nem tudom, de úgy tűnik, nélküle szebb az élet, csak kereshetek helyette valami mást :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#68772) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A buborékok képernyő kímélő ilyen ronda lila háttérrel jön be:

Lehet ezzel valamit csinálni?

Windows 7-ben ezt szoktam meg, és most is ezt akarnám tovább használni a 8.1-ben.

Köszönöm.

(#68773) fer válasza Ferink (#68772) üzenetére


fer
őstag

Szerintem felesleges ilyenekkel terhelni a gépet némelyik eléggé zabálja a procit, állíts be sima ürest, vagy kapcsold le a monitort!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68774) SP4C3 válasza fer (#68773) üzenetére


SP4C3
veterán

+1 :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#68775) tirszin válasza Ferink (#68772) üzenetére


tirszin
senior tag

A monitor energiagazdálkodása erre való, illetve sokkal jobb is, mert olyankor a fogyasztása lemegy 20...50-ed részére és nem használódik a háttérvilágítása sem. Cserébe nem sugároz, fekete képernyőt fogsz látni.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68776) tirszin válasza jolti05 (#68771) üzenetére


tirszin
senior tag

Próbálta szegény vírusirtó végigmonitorozni a net forgalmad, de nem volt hozzá elég az erőforrás.
Egyértelműen szebben futnának a rendszerek, ha nem kellene vírusirtókkal átnézni mindent.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#68777) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

erre tudna valaki valamit?

W8.1 Otthoni csoport "ikon" az asztalon, de mitől?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#68778) mzso válasza jolti05 (#68771) üzenetére


mzso
veterán

Biztos annak is van valami "remek" hálózatfigyelő funkciója. Rengeteg tré vírusírtó van.

Nálam már jó pár éve az a vírusvédelem, hogy nem telepítek hülyeségeket. Ha meg valami gyanús megnézem egy online vírus szkennerrel. Tűzfal az jó ha van anélkül maguktól is jönnek a malware-ek.

(#68779) DS39


DS39
nagyúr

üdv!

Win8.1-en mennyire erőszakosan téríti a MS a 10-est? olyan mint a 7-esnél?
illetve visszaolvastam 5-6 oldalt, nincs telesírva a 7-es topikhoz hasonlóan azzal, hogy lassú az update, ezek szerint itt 8.1-nél ez nem jellemző?

Laptopomon 7-esről frissítettem nemrég 10-esre és tulajdonképpen jó meg minden, de van egy két bug azért, ami korábban nem volt, és nincs hivatalos 10 támogatása sem a laposnak (intel hd graphics gpu-nál érezthető leginkább), ezért gondolkodom hogy tiszta telepítést csinálok, de inkább 8.1-gyel. (megtetszettek a csempés appok, ezért nem 7-esre váltanék vissza, plusz az update lassúság miatt)

3. kérdesem: offline fiókkal telepítek, később a store-ba belépve meg kell adni ms fiókot, a 10-esnél az tesztett, hogy ebben az esetben nem kötelezően vált a Win login erre az e-mail címes megoldásra, hanem választhattam. 8.1-nél is van ilyen, vagy alapból utána már e-mail címes megoldásra vált?

[ Szerkesztve ]

(#68780) szabonagyur válasza DS39 (#68779) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win10 erőltetés ugyanaz, kivéve Enterprise verziók :)

Update hibátlan teljes újratelepítéskor is.

Win8.1-nél is tudsz minden appot külön bejelentkezéssel telepíteni, nem köti egyből MS fiókot hozzá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68781) DS39 válasza szabonagyur (#68780) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi az infókat, ez megnyugtató. :)

hát Enterprise-om nem lesz, de majd rejtegetek.

(#68782) netpeti98 válasza DS39 (#68779) üzenetére


netpeti98
addikt

A csempés appoknál érdemes figyelembe venni, hogy itt már nem nagyon fog bővülni a Store és az appok se nagyon frissülnek már. A fejlesztők és a Microsoft is a tizesre koncentrál.

Az erőltetés ugyan az, sőt sokaknál az első indításkor már az asztal betöltése előtt felajánlja a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#68783) szabonagyur válasza netpeti98 (#68782) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az csak akkor történik meg ha a fiók beállítása előtt kiválasztod az automata frissítést vagy te magad integrálsz bele mindent, amúgy nem erőlteti már első induláskor :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68784) DS39 válasza netpeti98 (#68782) üzenetére


DS39
nagyúr

azért nem az a fő használati irányvonal, de a 7-esen már hiányozna pl: az időjárás, sport (ezek gyáriak), mindig tv, duolingo, guess the song.

(#68785) netpeti98 válasza DS39 (#68784) üzenetére


netpeti98
addikt

A Doulingo kivételével mind támogatja még a 8.1, de az webes felülettel pótolható. :)

[ Szerkesztve ]

(#68786) DS39 válasza netpeti98 (#68785) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi, igen. + android-on.

(#68787) jolti05 válasza tirszin (#68776) üzenetére


jolti05
őstag

Ezzel arra gondolsz, hogy lehet egy erősebb processzorral (tehát nem egy kétmagos tuningolttal, hanem mondjuk egy 4 magos szörnyeteggel) észre sem vettem volna, hogy a vírusirtó dolgozik, de jelen konfiggal ráfutottam erre a hibára?

mzso: A Bitdefender, ahogy olvastam, 2015 egyik legjobb vírusirtója. Az már más kérdés, hogy mi módon fekteti meg a szisztemet :) Attól, hogy nem telepítesz hülységeket, "szíkjúrabb" vagy az átlagnál, de attól még bármi-bármikor betalálhat. Persze ezzel nem azt mondom, hogy a Locky bármelyik válfajától megvéd egy víruskergető, de én valamivel jobban biztonságban érzem magam, ha van valami, ami dedikáltan figyel. Nyilván erre egy (például) web- és email szűrő célhardver lenne az igazi valamelyik nagyobb gyártótól (hozzáteszem, hogy azok sem nyújtanak 100%-os védelmet), de azzal kell megelégedni, ami elérhető :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#68788) quailstorm


quailstorm
nagyúr

12-13GB helyet nyertem az Office 2013 Office 2016-ra cserélésével.
Ezalatt a ma elérhető updatekkel ellátott verziókat kell érteni mindkét esetben.

[ Szerkesztve ]

(#68789) szabonagyur válasza quailstorm (#68788) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért ez így tudod, hogy nem releváns? Office 2013 mondjuk +SP1 meg egy halom frissítés szemben a 2016-al amihez se SP és frissítés is alig.

Ugyanennyi helyet nyertél volna ha az O2013-at egy integrált O2013-ra cserélted volna :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68790) quailstorm válasza szabonagyur (#68789) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azt már próbáltam és ugyanannyira lyukadtam ki 2010 és 2013-nál is. Mindig kori-féle integrált telepítőt használok.
Majd meglátjuk mennyire hízik meg a 2016, remélem nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#68791) fer


fer
őstag

A sajátgép nézetet hogyan lehet visszaállítani eredetire? Elállítottam véletlenül, és sehogyan se tudom visszarakni úgy ahogy eredetileg volt, kategóriákra osztva!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68792) cattus válasza Debilon (#68777) üzenetére


cattus
őstag

Az Asztalon nyomj egy F5-öt és eltűnik.

Do the thing!

(#68793) VoidXs válasza fer (#68791) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jobb klikk, csoportosítás, típus.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68794) fer válasza VoidXs (#68793) üzenetére


fer
őstag

Azt is próbáltam, de úgy ahogy eredetileg volt nem tudom beállítani, akkor a merevlemezek, és az optikai meghajtók külön csoportban voltak, most meg "eszközök és meghajtók" csoport van!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#68795) VoidXs válasza fer (#68794) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Most nem vagyok gépközelben, de a csoportosítás menü alján volt két pipa, ha jól emlékszem, és nálam a felső van kipipálva, és így jó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68796) Joker88


Joker88
őstag

friss telepítésű Windows 8.1 , és Medal Of Honor Pacific Assault problémája..

Origines játék,szóval legális.

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#68797) quailstorm válasza Joker88 (#68796) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XP kompatibilitási módot a PA exéjének. Lehet hogy nem látja a RAMot.

aerot is ki kell nyomni

[ Szerkesztve ]

(#68798) szabonagyur válasza Joker88 (#68796) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha nyomsz egy igent nem megy tovább? Nálam réges régen is volt ilyen szerintem és igen nyomásra tovább ment.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#68799) quailstorm válasza szabonagyur (#68798) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tecsőü videó alatt Win7 x64-re azt írják Aero off és megy. Még az XP kompatibilitás nem árthat. Rgazda jog nem hiszem hogy kell neki.
Viszont 8.1 alatt nem lehet kinyomni a desktop compositiont, ellenben XP-mód asszem kinyomja alapból.

(#68800) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Eddig semelyik gépemen nem tapasztaltam ilyen hibát, ezért fordulnék most hozzátok. A gép egy Fujitsu Lifebook AH544 i3-4000M, 4GB, HDD: HGST Travelstar Z5K500, 5400 RPM, 8MB Cache, SATA 6.0Gb/s, Nvidia GT720M. Windows 8.1-et használok, a probléma az, hogy a zene és a videolejátszás már kis terhelés hatására is elkezd akadozni. Nálam a zenelejátszó (VLC) folyamatosan megy, a kisebb terhelést úgy kell érteni, hogy megnyitok egy új lapot a chrome-ban, vagy megnyitom a sajátgépet, mappákban böngészek. Alaphelyzetben (pl. most amikor csak írom ezt a hsz-t és megy a zenelejátszó) a CPU kihasználtsága 20%-on, a RAM 55%-on, a HDD pedig 10% alatt van. Ha fut a torrentkliens: CPU:30%, RAM:60%; HDD: 10-15%, viszont a zene már hallgathatatlan az akadás miatt. Audio drivert nemrég tettem fel, de a helyzeten nem változtatott. VGA driver friss. Valamiért úgy érzem a HDD lesz a szűk keresztmetszet az alacsony terhelés ellenére is.
Ha van ötletetek kérném megosztani! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.