Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) bobalazs válasza Joker88 (#71050) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem működik az alaplapcsere windows újrarakás nélkül is. Ha újrarakod wsus offline segitségével letöltheted előre a frissitéseket és magad felrakhatod, úgy is előrébb vagy mintha a gyári frissitőre bíznád magad.

(#71052) King Unique válasza Joker88 (#71050) üzenetére


King Unique
titán

Ha integrált telepítő kell, akkor pl. oprenden vannak most friss 8.1-esek. De egyébként ha a telepítéshez tartozóan a főbb beállítások nem változnak az új BIOS-ban, akkor akár újratelepítés nélkül is megoldható az alaplapcsere, az újabb Windowsok jól kezelik a hardverváltozásokat. A licenc viszont más dolog, mert az (OEM) egy alaplapcserénél pont ugorhat, kivétel ha Retail.

[ Szerkesztve ]

(#71053) Joker88 válasza King Unique (#71052) üzenetére


Joker88
őstag

tuti újra kell dobnom,mert az alaplap BIOS-ról UEFI-re fog változni..
Amúgy OEM a licenc, max az üfsz segít.. Ha nem tud,akkor meg elkezdek a Linux erdejében mászkálni.. Nem játékos gép,szokásos otthoni dolgos gép.. szövegszerk,net,zene, FB,YouTube, stb..

Köszönöm neked is #71051 bobalazs

:R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71054) bobalazs válasza Joker88 (#71053) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem olyan biztos az mivel majdnem mindegyik alaplapban van hibrid legacy-uefi bios pont ezért, (boot mode select hogy bootolható legyen bios drive is. Aztán ha bootol akkor többnyire úgyis csak arról szól az egész hogy felrakja a device-eszközöket telepítek üzenetet aztán működik ugyanúgy.

(#71055) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Windows 8.1 alatt a Skype-pal használnék Logitech H600-ast. Korábban működött hiba nélkül az összeállítás, azonban a legutóbbi Skype frissítés (8.51.0.92) után a mikrofon működik, de a hangszórókból nem bírok hangot csiholni.

A hagyományos (vezérlőpult) hangbeállításoknál lehet mindenfélét csinálni vele, és még a teszt hangokat is jól hallom. (Más hangforrással nem próbáltam, de miért is ne működne?)

Viszont a modern felületű beállításokban a Privacy szakaszban nincs semmilyen hivatkozás a fejhallgató részre, míg a mikrofonjára igen. Lehet-e ez az oka, és mit lehet ilyenkor csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#71056) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Belinkelem ide is, hátha windows probléma. [link]

(#71057) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerősömnek bootres.dll sérülés miatt nem indul el a számítógépe. Nem sikerült megszüntetnem a hibát.
Amennyiben alaphelyzetbe állítom a gépet a fájlok megtartása lehetőséggel, akkor minden olyan fájl amit rámásolt a gépre megmarad? Egy csomó képük van rajta és nem szeretné ha elvesznének. :R

(#71058) cigam válasza smallmer (#71057) üzenetére


cigam
félisten

Ha valóban nem szerette volna, hogy elvesszen, készített volna mentést róluk. Amit most te is megtehetsz. Papíron pont az lesz az eredménye, hogy felteszi újra a Windows-t, és se a felhasználó fiókokat, se semmit nem töröl. De mivel az ördög nem alszik, jobb ha van mentés.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71059) Joker88 válasza smallmer (#71057) üzenetére


Joker88
őstag

esetleg egy Live Linux-al indulsz, majd kirántod egy külső merevlemezre/USB kulcsra a fontos fájlokat..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71060) #66323456


#66323456
törölt tag

Windows 8.1 Enterprise aktiválható Pro kóddal?

(#71061) zolee001 válasza #66323456 (#71060) üzenetére


zolee001
őstag

nem

(#71062) #66323456 válasza zolee001 (#71061) üzenetére


#66323456
törölt tag

Köszi.
B kérdés: rátelepíthető a Pro úgy, hogy a lényeges dolgok megmaradjanak és aktiválható legyen?

[ Szerkesztve ]

(#71063) Joker88 válasza bobalazs (#71054) üzenetére


Joker88
őstag

hát megszívtam... aktivációt kér az alaplapcsere után.... úgyhogy holnap keresek a neten valami 'akcsiót' Windows 8-ra.. esetleg 10-re,bár az annyira nem jön be...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71064) cigam válasza Joker88 (#71063) üzenetére


cigam
félisten

Előbb hívd fel az MS támogatást. Szerintem segítenek beaktiválni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71065) zolee001 válasza #66323456 (#71062) üzenetére


zolee001
őstag

Windows Anytime Upgrade-Add features to Windows 8.1 a control panelen (vezérlöpult) és ott megadod a helyes pro kulcsot akkor máris downgradeltél

(#71066) zolee001 válasza #66323456 (#71062) üzenetére


zolee001
őstag

Ooops,lázzal küszködök,benéztem,hogy enterprise,azzal nem nagyon fog menni de egy probát megér

Igy talán sikeredik

Open registry editor (run regedit.exe) and navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE→SOFTWARE→Microsoft→Windows NT→CurrentVersionDouble click on ProductName and change to "Windows 8 Professional".Double click EditionID and change to "Professional": enter image description hereNow navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE→SOFTWARE→WOW6432Node→Microsoft→ Windows NT→ CurrentVersionDo the same as you did in steps 2 and 3.Close regedit (You don't have to restart your computer).Close and insert Windows 8 Pro CD and install.

(#71067) #66323456 válasza zolee001 (#71065) üzenetére


#66323456
törölt tag

Nem találtam ilyet (mert magyar), angol nyelvi csomagot nem hajlandó feltelepíteni, valamiért leáll közben, így átállítani sem tudom, egyébként meg ITT az írja a net, hogy enterprise-nál nem is jelenik meg ilyen opció, mert nincs hová bővíteni, illetve ITT meg kifejezetten azt írják, hogy csak tiszta telepítéssel lehet visszalépni.

Közben látom, te is szerkesztetted a választ, alszok egyet, mielőtt elolvasom az új ötletet...
köszi

[ Szerkesztve ]

(#71068) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Jut eszembe Windows 8.1-ről. Nekem mióta felraktam azóta a konzol vagyis parancssor programjainak helpjei mind angolul jönnek be. Na nem mintha zavarna, csak érdekelne, hogy nem lehet ezt valahogy magyarra átállítani?

Ha pl. beírom a command line-ba, hogy chkdsk /?, akkor ne angolul írja ki a szöveget, hanem magyarul? Vagy valahol meg lehet nézni, hogy eredetileg milyen nyelvű az oprendszer. Nyilván most magyarul használom, de lehet, hogy angolul telepítettem fel anno és rátelepítettem a magyart kiegészítő nyelvi csomagként.

(#71069) cigam válasza cocka (#71068) üzenetére


cigam
félisten

Tudtommal csak a GUI van lefordítva, a parancssoros programok (súgója) nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71070) cocka válasza cigam (#71069) üzenetére


cocka
veterán

De windóz 7-ben meg magyarul jelenik meg. Akkor az volt az utolsó, ahol még fordították?

(#71071) cigam válasza cocka (#71070) üzenetére


cigam
félisten

Az könnyen lehet, mert most megnéztem magyar W10-ben, és ott is minden angol(mármint a parancssorban)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71072) cocka válasza cigam (#71071) üzenetére


cocka
veterán

Köszönöm. Akkor nem görcsölök a hogyan magyarítsuk a cmdt témán.

(#71073) jimmy399 válasza cocka (#71072) üzenetére


jimmy399
senior tag

Aki parancssorban turkál, annak illene tudni angolul legalább olvasás szintjén...

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#71074) cocka válasza jimmy399 (#71073) üzenetére


cocka
veterán

Egyrészt attól még, hogy érdekel, hogy hol lehetne magyarra állítani a cmd nyelvét talán tudhatok angolul ugye?

Másrészt ugye nem vagyok köteles megindokolni, hogy miért is olvasom szívesebben magyarul? (talán mert így szoktam meg és nem óhajtok multilingual oprendszert, ha nem muszáj?)

Harmadrészt az oprendszerem nyelve is magyar (csak billentyűzet kiosztásnál van feltelepítve angol is, ha néha programozni támad kedvem, mert így kényelmesebb a zárójelezés), mint valószínűleg a magyarok többségének.

(#71075) Joker88 válasza cigam (#71064) üzenetére


Joker88
őstag

fú, köszönöm ezt a tanácsot.. időben olvastam..
Tegnap kora délután egy tört magyarsággal beszélő nénivel beszélgettem, "no probléma" ahogy kifejezte magát..
annyit mondott,ma délelőtt próbáljam meg aktiválni.. És sikerült !
Köszönöm ! :R

szerk 1 : annyi lenne a kérdésem, hogy a 8.1-ben megtalálható Defender megegyezik a Windows 10-ben találhatóval ? Vagy keressek rá egy önálló vírusvédelmi megoldást ? ( ugyanis az ESET licenszem pár nap múlva jár le.. )

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71076) cigam válasza Joker88 (#71075) üzenetére


cigam
félisten

Tippem szerint nem ad olyan komplex védelmet. A W10 ezt írja verziónak:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71077) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!

Van nálam egy laptop javitásra.A gépen Win 8.1 van eredeti.Van olyan lehetőség,hogy rajtalévő Windows serial kódját megtudnám nézni valahol?
Szeretnék ha újratelepiteném a rendszert Win10-re,de a kód levan kopva az alján lévő ragasztól.

Hogy tudnám megnézni vagy milyen progival esetleg? :B Köszi!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#71078) Joker88 válasza Szabikaa20 (#71077) üzenetére


Joker88
őstag

egy próbát megérhet :

Első lehetőség

Második lehetőség

Harmadik lehetőség az AIDA64 teljes verziója.. Ez minden alkatrészt ki tud listázni az esetleges driver utánajáráshoz..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71079) King Unique válasza Szabikaa20 (#71077) üzenetére


King Unique
titán

Van rá több módszer is pl. ezen leírás alapján a W10 mintájára. De az egyik legcélszerűbb talán erre szakosodott spéci segédprogramokkal kiolvasni (pl. Nirsoft ProduKey), amiket a másik válaszban is említettek.

Egyébként a matricázás a régebbi Windowsoknál, pl. a Windows 7-es gépeknél, laptopoknál volt jellemző. Az újabbaknál Windows 8.X és 10 rendszerekkel előtelepítve viszont rendszerint az UEFI BIOS tartalmazza az OEM kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#71080) Szabikaa20 válasza Joker88 (#71078) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Köszönöm szépen,holnap kipróbálom! :R

King Unique: Köszi neked is!Azt nem tudtam,hogy a Bios is tartalmazza a kulcsot.Minap csináltam szintén egy laptopot.Ott se kérte a kulcsot,de akkor ezért volt. :B

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#71081) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Még egy kérdésem lenne.Kiolvastam a kódokat.Íme:

A Windows Bios OEM key nem egyezik a Windows 8.1 pro-val...És a Windows nincs aktiválva se!Kérdeztem a tulajt nem e mókolta valaki.Azt mondja ezt így vették újonnan nem nyúlt hozzá senki azóta.Pedig ezek szerint de,mert így nem lehetett volna.

A kérdésem az lenne,ha most feldobom a 10-est akkor a Windows Bios OEM kódot írjam be vagy a Windows 8.1 pro-ét? Gondolom a ...bios OEM kódot kéne ugye? :R

És esetleg azt is megtudom valahol nézni,hogy a Bios OEM kód igazából milyen Windowshoz tartozik?

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#71082) cigam


cigam
félisten

Az időjárás megint elromlott. Megint írja hogy van frissítés, és már nem tölti be a háttérképet, csak az adatokat mutatja.

Szabikaa20
Bár az MS lehetővé teszi, hogy W8 kulcsal aktiváld a W10-et, de a hivatalos ingynes upgrade időszak lejárt. Szóval működni fog, de nem lesz legális.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71083) Szabikaa20 válasza cigam (#71082) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Akkor ezért nem működik! :/ Feltelepítettem most a Win10pro-t és nem tudom aktiválni a Win8.1OEM kóddal.Akkor viszont letöltöm a 8.1-et és marad az.Köszi a segítséget!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#71084) cigam válasza Szabikaa20 (#71083) üzenetére


cigam
félisten

Nem. Pont hogy működik, de a kiadásnak egyezni kell. W8 home kulcsal csak W10home-ot tudsz aktiválni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71085) Joker88


Joker88
őstag

OFF: ejha,de megváltozott a Ph fórumkinézete..

ON: a " PIN kódom" az otthoni PC-n 4 darab szám. nem lehet rávenni a Windowst arra hogy a bejelentkezés előtt kapcsolja be a NumLock billentyűt ? most be kell kapcsolnom és úgy tudom beírni a feloldókódot..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71086) cigam válasza Joker88 (#71085) üzenetére


cigam
félisten

Megoldható, de utána meg az lesz a baj, hogy be van kapcsolva. :)
Miért nem jó a sima betűk feletti számsor?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71087) King Unique válasza Szabikaa20 (#71081) üzenetére


King Unique
titán

Ha a BIOS OEM key W8.X Core = Home kiadáshoz tartozik, akkor nem meglepő, ha a Pro kiadást telepítve az nem aktiválható az előbbi termékulcsával... Illetve ha Pro kiadást telepítesz, akkor értelemszerűen az ahhoz tartozó termékkulcsot kellene megadni, nem az előbbit, pláne ha az csak Home kiadáshoz jó. Meg a másik topikban már említve volt, hogy a W10-ből is eleve a W8.x kulcsának megfelelő kiadást kell telepíteni ahhoz, hogy aktiválható legyen azzal. Ahogyan arról is volt szó, hogy bár hivatalosan megszűnt a korábbi ingyenes upgrade lehetősége, de a gyakorlatban még mindig elfogadhatja a 10-es a 7, 8,1 kulcsokat.

(#71088) Joker88 válasza cigam (#71086) üzenetére


Joker88
őstag

mert egy alakzatot formáz, és pont kézreesik a numerikus részen :D
a sima számsoron meghát... :DDD
amúgy köszönöm :R

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71089) ergoGnomik válasza ergoGnomik (#71055) üzenetére


ergoGnomik
tag

Downgrade-eltem a Skype-ot 8.34-es verzióra (mert ezt találtam a gépen) és így újra működik. Azért ezt nem gondoltam volna. :N

(#71090) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Win 8.1 van a gépemen Classic Shell Start menüt használok. Szeretnék egy Win 10 megjelenésű tálcát használni. Van valakinek ötlete, hogyan tudnám megoldani? :R

(#71091) Sotho


Sotho
őstag

Sziasztok!

Lenovo yoga 2 -t upgadelődött win8.1-ről win10-re. A blutooth meg a wifi innentől kezdve egy kalap szar lett illetve nem azonnal pár giga frissítéssel később.
Biosba van beírva az eredeti win 8.1 product key. Ám ezt nem fogadja el a microsoft oldaláról letöltött win 8.1. Lenovo oldalán keresgéltem megoldást, ami az lenne hogy a Lenovo féle win8.1-et kéne felraknom csak hát az én gépem not supported. Kreatív ötleteket szívesen fogadok! :D

(#71092) bobalazs válasza Sotho (#71091) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ról letöltött win 8.1. Lenovo oldalán keresgéltem megoldást, ami az lenne hogy a Lenovo féle win8.1-et kéne felraknom csak hát az én gépem not supported

Olyan nincs hogy not supported ha az volt rajt. Olyan sincs hogy Lenovo féle, van windows 8.1 aztán kész.
A drivereket külön ráteszed egy 8.1-es telepítésre, aztán jónapot.

(#71093) bobalazs válasza Sotho (#71091) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

dupla

[ Szerkesztve ]

(#71094) Sotho válasza bobalazs (#71093) üzenetére


Sotho
őstag

Köszi, ezeken már túl vagyok sajnos nem fogadja el a kulcsot.
Van lenovó féle 8.1 amivel a lenovó annak idején az előtelepítést elvégezte. A kulcsokat a biosba integrálták a telepítő onnan olvasta ki és ezzel a kulccsal aktiválódott is a rendszer amikor online lett.(OEM verzió)

[ Szerkesztve ]

(#71095) zolee001 válasza Sotho (#71091) üzenetére


zolee001
őstag

A Recovery particiót kinyirtad?

(#71096) Sotho


Sotho
őstag

Már rég. :D 28 gigás az egész ssd

(#71097) zolee001 válasza Sotho (#71096) üzenetére


zolee001
őstag

NA igen,ha készitesz róla boot discet akkor sok szivástól kiméled meg magad
Egyébiránt Win 8.1 Homerendszerrel adták ki,amennyiben azt telepitetted akkor simán be kellett volna aktiválódnia
A Win 10zel meggyülik a bajod max a késöbbiekben mivel a minimum disk space 20 giga lett
Érdemes lenne megfontolni az ssd upgradet vmivel nagyobbra

(#71098) Sotho válasza zolee001 (#71097) üzenetére


Sotho
őstag

Ja kellett volna de eleinte jónak tűnt a win10 és kellett a hely. Írok a supportnak aztán meglátjuk. Valami csak lesz, mert 8.1-el tök jól használható kis gép. ;]
Szerintem ebben nem lehet upgradelni az ssd-t bele lehet forrasztva, de szétszedem és megnézzük.

[ Szerkesztve ]

(#71099) Sotho válasza zolee001 (#71097) üzenetére


Sotho
őstag

Home, azaz core edition, na ezt még nem próbáltam, kösz a tippet :R

[ Szerkesztve ]

(#71100) King Unique válasza Sotho (#71091) üzenetére


King Unique
titán

Mármint vélhetően korábban történt upgrade, vagy ha most, akkor te magad indítottad el külön programmal, ISO-ból stb., mert maga a Windows Update már rég nem ajánlja fel 7/8.1-re.
Az aktiválásnál biztos, hogy 8.1 OEM kulcs van a BIOS-ban, nem 8.0? Csak mert a 8.1 telepítésnél nem fogadja el a 8.0 kulcsokat, max. telepítés után a gépházban megadva. Az előbbihez ún. generic key szükséges. Továbbá értelemszerűn a licencnek megfelelő kiadást kell telepíteni, azaz ha Core (Home), akkor nyilván azt és nem pedig Pro kiadást. Ha az utóbbi történt, akkor nem meglepő, ha nem fogadja el a Core kulcsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.