Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) King Unique válasza Luck Dragon (#71300) üzenetére


King Unique
titán

Előzőleg még arról volt szó, hogy a korábbi javaslat után ki lett kapcsolva / el lett távolítva a 3rd party AV, de akkor ezek szerint mégsem teljesen, ha amiatt továbbra sem működött az áruház, frissítés. A DLL probléma pedig megint érdekes, bár az ilyen gyárilag előtelepített, gyártói + egyéb programokkal megszórt, ki tudja esetlegesen hogyan módosított rendszernél az sem annyira meglepő...
Lehet egyszerűbb és gyorsabb lett volna kapásból egy 8.1 clean install. :))

[ Szerkesztve ]

(#71302) Luck Dragon válasza King Unique (#71301) üzenetére

3rd party AV programok kínos voltak kapcsolva . Kulcs az a csekély 88 darab DDL hiánya.

Lehet egyszerűbb és gyorsabb lett volna kapásból egy 8.1 clean install. :))

- De abban mi lett volna a kihívás ? :DDD
Amúgy már elő volt készítve a dolog . Pendriveon már rajta volt, csak közben meglett a megoldás .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71303) thoger


thoger
csendes tag

Üdvözletem!

Egy jól működő laptopra (HP Probook 4330s 4GB-RAM i5-PROC 128-SSD) szeretnék Windows 8.1(x64)-et telepíteni de nem sikerül.

Előélet:
A lapos tényleg jól kell hogy működjön. Windows 10 Pro(x64) felment rá. Android-x86 felment rá. Annó valami Linux is került rá, ott sem tapasztaltam problémát. Utoljára a Win10(x64) futott rajta.

Probléma:
A telepítő ugyanazon pendrive-ről bootol, amin a tegnapi nap frissen próbatelepítettem a Win10(x64)-et.
A boot sikeres, az egyéni telepítőt választva és SSD-t ledúrva indítom az installt. Az install szépen fut probléma nélkül, majd újraindítja a gépet, a kék windows logó alatt elindul a százalék számítás "Eszközök előkészítése" vagy valami hasonló kiírásnál elszáll a telepítő kék-képernyővel:
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Amit próbáltam eddig:
-Próbáltam több Windows 8.1 verzióval. Enterprise N, Industry Pro úgy látom nem segít a váltás.
-Volt telepítő pendrive csere
-Volt usb port cserebere

Mi lehet a baj? Soha életemben nem találkoztam teljesen szűz telepítés esetén ilyen problémával. És fura hogy egyébként minden más felmegy rá.

MEGOLDÁS: :))
Mire megírtam a szép hosszú hozzászólásom meg lett a probléma. A wifi kártya okozza a bajt. Kiszereltem, nulláról újraindítottam a telepítőt, és hála Istennek elindult a Win8.1. Megpróbálom majd visszaszerelni, hátha elindul vele a Win és gyorsan felrakni a megfelelő driver-t.


Költői kérdés:
Hogy lehet ekkora fatális hiba a Win 8.1 telepítőben? Hány csillió laptopnál képes elszállni a telepítő mert olyan kártya van benne ami neki nem tetszik?????!!!!!! :W :(((

(#71304) cocka válasza thoger (#71303) üzenetére


cocka
veterán

És a feltelepített verziónak megtetszett a kártya? :D

(#71305) thoger válasza cocka (#71304) üzenetére


thoger
csendes tag

Természetesen nem ;) .
Bootol, megjelenik a kék winfos logó, és úgy is maradt órákon keresztül.

Mivel media center lesz belőle (igen, Win 8.1 metrócsempés, kodi-s stremio-s, böngészőből stream szolgáltatós, retroarch-os, Isten nyila) alapból is vezetéken használtam volna... de minden más esetben eret vágnék. :DDD
Egyébként az eredeti terv android lett volna, de sok sok alkalmazás (HBOGO NETFLIX HORIZONGO RTLMOST) nem működik teljesen vagy csak nem teljeskörűen a x86-arhitektúra miatt... úgy voltam hogy maradok a jó öreg de rommá kusztomizált winfosnál. A csempés mutatvány miatt pedig a Win 8.1 lehet a befutó...)

(#71306) Szirtimorc válasza cocka (#71304) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Win7 is csinált nekem ilyet. Igaz ott a wifi modul se volt 100-as, néha eldobálta a netet, gondoltam újratelepítéssel az is megjavul, utána jött ugyan ez a hiba.

(#71310) MeroM válasza thoger (#71303) üzenetére


MeroM
senior tag

ez valami hardwer hibára utalhat ha nem tud végigfutni a telepítő.

(#71311) icewatch


icewatch
újonc

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy feltelepítettem a számítógépemre a Windows 8.1-et a Windows 10 helyett, mivel a gépem nem olyan erőteljes. Azt vettem észre, hogy sok emoji nem jelenik meg weboldalakon, és a Discord alkalmazásban sem. Mi tévő legyek? Nincs erre valamilyen megoldás? Minden frissítve van.

(#71312) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

2.1GHz Core2Duo (Pentium) proci, 4GB RAM-os noti, ezzel megérné Win 8.1-el próbálkozni? Jelenleg Win 7 van rajta, de csak mert sok helyen olvasom, hogy a 8.1-nek kevesebb az erőforrásigénye, mint a 7-nek volt, így lehet gyorsabban is futna rajta? Már ha persze egyálralán felmegy rá, mert elvileg a Win 10 már nem menne fel rá, mert a proci-ból hiányzik egy utasításkészlet ami kellene hozzá.

Köszi!

(#71313) cigam válasza SunMount3r (#71312) üzenetére


cigam
félisten

Előtte mentsd el a jelenlegi rendszered, hogy legyen hova visszatérni, ha mégsem jön be a W8.1. Milyen programokat használsz? Egy Linux nem lenne jobb(biztonságosabb) megoldás?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71314) SunMount3r válasza cigam (#71313) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, használok bőven Win only programokat is. De elég ha csak a PP-t, vagy Word-öt mondom, ezeket nem akarom "újra megtanulni" pl. Open Office-ban.

(#71315) King Unique válasza SunMount3r (#71312) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt a főbb rendszerkövetelmények eleve megegyeznek W7, W8.1 és W10 esetén is, vagyis ilyen alapon nem kell annyival kisebb erőforrásigényre számítani 8.1 esetén sem, meg nagyban függ az adott szoftverkörnyezettől is, stb.
Másrészt a CPU felől a PAE/NX/SSE2 utasítások támogatása W8/8.1 óta feltétel, vagyis ha ezeket nem támogatja a CPU, akkor nemhogy a W10, de a W8.1 sem fog települni.

(#71316) cocka válasza King Unique (#71315) üzenetére


cocka
veterán

Viszont nekem van egy százéves laptopom még DDR2-es ramokkal és 8.1 fut, win 10 el se indul. Szóval az bőven elhamarkodott kijelentés, hogy amin a 8.1 fut, azon a 10 is fog. Hát korántsem biztos!

[ Szerkesztve ]

(#71317) King Unique válasza cocka (#71316) üzenetére


King Unique
titán

Itt most a PAE/NX/SSE2 támogatásról volt szó, ami ugyanúgy követelmény W8.1-nél is. Az hogy abban a blogbejegyzésben mit írtak kísérőszövegként, az egy dolog, amivel amúgy a nem legjobb megfogalmazás ellenére olyan nagyon azért nem lőtt mellé, mert amelyik hardverkonfiguráción elfut a W8.1, azon gyakran általában a W10 is szokott, még ha nem is feltétlen minden esetben a-tól z-ig.

[ Szerkesztve ]

(#71318) SunMount3r válasza cocka (#71316) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én a fordítottjára gondoltam, hogy amin a W10 nem indul el, azon a 8.1 még lehet, hogy igen?

King Unique: Egen, sajnos az NX hiányzik:

Pentium(R) Dual-Core CPU T4300 @ 2.10GHz
Intel64 Family 6 Model 23 Stepping 10, GenuineIntel
Microcode signature: 00000A07
HTT * Hyperthreading enabled
HYPERVISOR - Hypervisor is present
VMX - Supports Intel hardware-assisted virtualization
SVM - Supports AMD hardware-assisted virtualization
X64 * Supports 64-bit mode

SMX - Supports Intel trusted execution
SKINIT - Supports AMD SKINIT

NX - Supports no-execute page protection
SMEP - Supports Supervisor Mode Execution Prevention
SMAP - Supports Supervisor Mode Access Prevention
PAGE1GB - Supports 1 GB large pages
PAE * Supports > 32-bit physical addresses
PAT * Supports Page Attribute Table
PSE * Supports 4 MB pages
PSE36 * Supports > 32-bit address 4 MB pages
PGE * Supports global bit in page tables
SS * Supports bus snooping for cache operations
VME * Supports Virtual-8086 mode
RDWRFSGSBASE - Supports direct GS/FS base access

FPU * Implements i387 floating point instructions
MMX * Supports MMX instruction set
MMXEXT - Implements AMD MMX extensions
3DNOW - Supports 3DNow! instructions
3DNOWEXT - Supports 3DNow! extension instructions
SSE * Supports Streaming SIMD Extensions
SSE2 * Supports Streaming SIMD Extensions 2
SSE3 * Supports Streaming SIMD Extensions 3
SSSE3 * Supports Supplemental SIMD Extensions 3
SSE4a - Supports Streaming SIMDR Extensions 4a
SSE4.1 - Supports Streaming SIMD Extensions 4.1
SSE4.2 - Supports Streaming SIMD Extensions 4.2

AES - Supports AES extensions
AVX - Supports AVX intruction extensions
FMA - Supports FMA extensions using YMM state
MSR * Implements RDMSR/WRMSR instructions
MTRR * Supports Memory Type Range Registers
XSAVE * Supports XSAVE/XRSTOR instructions
OSXSAVE * Supports XSETBV/XGETBV instructions
RDRAND - Supports RDRAND instruction
RDSEED - Supports RDSEED instruction

CMOV * Supports CMOVcc instruction
CLFSH * Supports CLFLUSH instruction
CX8 * Supports compare and exchange 8-byte instructions
CX16 * Supports CMPXCHG16B instruction
BMI1 - Supports bit manipulation extensions 1
BMI2 - Supports bit manipulation extensions 2
ADX - Supports ADCX/ADOX instructions
DCA - Supports prefetch from memory-mapped device
F16C - Supports half-precision instruction
FXSR * Supports FXSAVE/FXSTOR instructions
FFXSR - Supports optimized FXSAVE/FSRSTOR instruction
MONITOR * Supports MONITOR and MWAIT instructions
MOVBE - Supports MOVBE instruction
ERMSB - Supports Enhanced REP MOVSB/STOSB
PCLMULDQ - Supports PCLMULDQ instruction
POPCNT - Supports POPCNT instruction
LZCNT - Supports LZCNT instruction
SEP * Supports fast system call instructions
LAHF-SAHF * Supports LAHF/SAHF instructions in 64-bit mode
HLE - Supports Hardware Lock Elision instructions
RTM - Supports Restricted Transactional Memory instructions

DE * Supports I/O breakpoints including CR4.DE
DTES64 * Can write history of 64-bit branch addresses
DS * Implements memory-resident debug buffer
DS-CPL * Supports Debug Store feature with CPL
PCID - Supports PCIDs and settable CR4.PCIDE
INVPCID - Supports INVPCID instruction
PDCM * Supports Performance Capabilities MSR
RDTSCP - Supports RDTSCP instruction
TSC * Supports RDTSC instruction
TSC-DEADLINE - Local APIC supports one-shot deadline timer
TSC-INVARIANT - TSC runs at constant rate
xTPR * Supports disabling task priority messages

EIST * Supports Enhanced Intel Speedstep
ACPI * Implements MSR for power management
TM * Implements thermal monitor circuitry
TM2 * Implements Thermal Monitor 2 control
APIC * Implements software-accessible local APIC
x2APIC - Supports x2APIC

CNXT-ID - L1 data cache mode adaptive or BIOS
MCE * Supports Machine Check, INT18 and CR4.MCE
MCA * Implements Machine Check Architecture
PBE * Supports use of FERR#/PBE# pin

PSN - Implements 96-bit processor serial number
PREFETCHW * Supports PREFETCHW instruction
Maximum implemented CPUID leaves: 0000000D (Basic), 80000008 (Extended).

[ Szerkesztve ]

(#71319) cocka válasza SunMount3r (#71318) üzenetére


cocka
veterán

Hát mivel sokkal több régi eszközhöz van legalább 8-as driver, mint 10-es. Így ilyen esetekben szerintem igen.

Tehát úgy mondanám, hogy ha olyan régi a hardver, hogy a win10 nem fut rajta, de mondjuk van a támogatás oldalán 8.1-hez is driver, akkor miért ne futna?

Ráadásul ha mondjuk eleve 8.1-et telepítesz, akkor van egy pár offline frissítés, amit le kell futtatni, utána a normál frissítések fixen fognak jönni és nagyjából minden gépre ugyanazok. A windows 10-zel ellentétben, amiből már vagy 6 verzió (funkciófrissítés) volt és ezerrel ment összevissza a varia. Úgy nehezebb is átlátni, hogy mi miért nem műxik.

(#71320) SunMount3r válasza cocka (#71319) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Driver-ek még Win7-et is úgy megy némelyik, hogy (legalábbis a nevében) Vista-sok. De pl. a szintén ősi asztali gépem alaplapjához/chipset-hez sem tettem gyári drivert, alapból jó vele a Win10.

(#71321) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Hol a fenében lehet kikapcsolni azt az idegesítő funkciót, hogy ha egy kisebb ablakot tologatok, és véletlenül a képernyő tetejéig viszem, abban a pillanatban maximalizálja azt?

Köszönöm!

(#71322) cocka válasza Szirtimorc (#71321) üzenetére


cocka
veterán

Hmm.. nem is tudtam, hogy maximalizálja is.

Megoldás:

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Kezeléstechnikai központ\Az egér használatának megkönnyítése

Az ablakok automatikus elrendezésének tiltása a képernyő szélére helyezésükkor (pipa be)

Nálam a nagyobb szívás, hogy hosszas netes kutatás és registryben túrás után sem sikerült rájönnöm, hogy egy beloginolás után ha kijelentkezek és másik felhasználóval vissza, mi a rákért tünteti el a parancssori ablakból a 8×12-es raszteres megjelenítést.

(#71323) Szirtimorc válasza cocka (#71322) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszi, ez volt a megoldás.
Kipróbáltam, nálam is ezt csinálja. Valami olyan bug lesz, amit sose fognak kijavítani. Ha kijelentkezéskor más méreten volt, akkor is ezt tünteti el?

(#71324) cocka válasza Szirtimorc (#71323) üzenetére


cocka
veterán

igen de ha más méreteket állítasz defaultra azokat nem "törli". Persze csak azzal van baja, amit mindenki használ(na)

(#71325) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, olvastam, hogy win8-ra start menühöz használják az iobit-ot és classic shell-t, megelégedettséggel. Jelenleg mi a helyzet? Win7 start menü érdekelne, tovább butított változatok nem (98, xp). Az más, ha az alkalmazás annyira de annyira okos, hogy mindent tud. Na ez sem..

[ Szerkesztve ]

(#71326) cocka válasza helgi (#71325) üzenetére


cocka
veterán

Classic shell az jó. Rengeteg beállítás van, de ez nem olyasmi, amit rendszeresen állítgat az ember. Egyszer beállítod úgy, ahogy tetszik vagy ha nem tudod megszokni, átállítgatod még pár napig, aztán beállsz egy fix opcióra.

(#71327) King Unique válasza helgi (#71325) üzenetére


King Unique
titán

A Classic Shell mondjuk már nem fejlesztett, helyette az Open-Shell van, az utóbbit javasolt használni vagy ezeket / ezeket az egyéb alternatívákat. Vagy másik lehetőség a WinX menü + Kezdőképernyő kombó. :))

(#71328) helgi


helgi
aktív tag

Köszi az infókat, nézegetem, de ez a ViStart8 mintha régi lenne. Ezt biztos hogy még fejlesztik? Nem találtam új verzsiönt.
Eddig ami tetszik az a Open Shell, start menü8, vistart, startisback.

[ Szerkesztve ]

(#71329) cigam válasza helgi (#71328) üzenetére


cigam
félisten

Ha tudja azt amit szeretnél, miért baj, hogy nem fejlesztik? A W8.1-et sem fejlesztik már, mégis használod ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71330) helgi válasza cigam (#71329) üzenetére


helgi
aktív tag

Ebben az értelemben nem számít. Oks.

(#71331) cocka válasza King Unique (#71327) üzenetére


cocka
veterán

Engem pedig mindig is az ablakkezelő módosítása érdekelt volna, hogy afféle XP-s retro stílusra átszínezhessem, de rá kellett jönnöm, hogy ez esélytelen. Még kontrasztos nézettel sem megy. Az ablakkezelőt a 8-ban már úgy átvaritálták, hogy teljesen nonszensz területeket vesz összetartozónak és azokat csak egyféle színnel lehet átszínezni.

Mutatom mit szeretnék:

valami ilyesmit

Van egy ClassicTheme.exe nevezetű fájlom, de már a helpjénél is leírták, hogy a nézetet ugyan visszaállítja erre a retro classicra vagy legalábbis közel azonosra, ugyanakkor tönkreteszi az oprendszer működését. Nekem konkrétan az elején, mikor 8.1-et kezdtem használni, egy újraindulás után csak fekete kép fogadott. Na mondom akkor vissza az egész, ez nem mehet a működés rovására.

Azóta nem néztem, hogy mi újság ezügyben, de van itt pár kis litánia a témához:

https://phorofor.github.io/The-Windows-Classic-Theme/
https://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?t=113024
https://winclassic.boards.net/board/3/classic-theme-general

(#71332) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Egy ismerősöm kért meg hogy segítsek neki.. De én már kezdem feladni.. Egy online játékkal szeretne játszani... Solaris2... Kliens letöltve elindul az alkalmazás de a játék elindításakor kiírja hogy hiányzik api-ms-win-crt-convert-l1-1-0.dll file. Rákerestem oké ez a Microsoft Visual C++ keretrendszer rakja fel.. Felmegy 2008-tól mindegyik, kivéve a 2015-ös... Mert ez nem megy fel. Próbáltam uninstalálni majd újból megpróbálni de a telepítés végén "beazonosíthataltan" hibával elszáll...
Win8.1 Windows update-k letolva... kb a neten sem taláéltam semmi okosat erre... Esetleg valakinek lenne rá tippje?
Köszi előre is

(#71333) cigam válasza bacsis (#71332) üzenetére


cigam
félisten

Egy db admin fiókból kezel mindent, nincs is más fiókja? Hozz létre egy másik fiókot, és onnan próbáld meg frissíteni/telepíteni a 2015-ös runtime-ot. Tudom furán hangzik, de találkoztam már olyan profil sérüléssel/beállítási hibával volt ami működött, volt ami nem.
Esetleg egy tiszta telepítés?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71334) bacsis válasza cigam (#71333) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szinte szűz az OS, szóval tiszta telepítés nem hiszem hogy segít... Ez a másik profil létrehozás egy tippnek jó lesz... De senki többet harmadszor? :))

(#71335) cigam válasza bacsis (#71334) üzenetére


cigam
félisten

Eseménynaplót átnézni telepítéskor, vagy más esetben nem panaszkodik valamire? Esetleg konkrét hibakód a telepítéskor, és az alapján? Előtte egy fájlrendszer ellenörzés.
Ha parancssorból indítod a telepítőt, add meg neki a /log naplo.txt paramétert, hátha abból kiderül valami.
Ja és a játék készítőinek oldalán/fórumán is érdeklődnék.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71336) Joker88


Joker88
őstag

Windows 8.1-re (64bit) hol találnék én ehhez a VGA kártyához illesztőt? Van,mert működik,régebben raktam fel drivert hozzá,csak nem mentettem le a telepítőt.. :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71337) helgi válasza Joker88 (#71336) üzenetére


helgi
aktív tag

Talán idei májusi ? Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

(#71338) MeroM válasza Joker88 (#71336) üzenetére


MeroM
senior tag

Win 8.1 hez évek óta megszűnt a hivatalos támogatás mind NV mind Radeon részről... Sajnos :R

(#71339) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Egy netbookon próbáltam a 8.1-et és azon agyaltam, hogy a Win 10 és 11 is aktiválható Win 7 és 8.x kulcsokkal, de akkor a 8.x miért nem aktiválható 7, vagy 10 kulccsal még most sem? Miért lóg ki ennyire a sorból? (költői kérdés) Vannak olyan gépek, amin jól fut a 8.1 pl egy HDD miatt, de a 10-et nem támogatja és lassú lenne... Hiába van hozzá W7 kulcs, nem lehet hivatalosan frissíteni 8.x-re. :(

(#71340) cocka válasza Krystal_s (#71339) üzenetére


cocka
veterán

Nekem van olyan ezer éves laptopom, amin csak a 8.1 fut rendesen. A 10 el se indul, de ha esetleg wintousb-vel sikerül rátrollkodni a 10-et a belső SSD-jére, aztán elindítanám, akkor is bukó van. Ugyanez van akkor is, ha telepíteni akarom, belefagy a telepítésbe. LOL A 11 meg elindul, de nincsenek hálózati driverek, ha usb-s tp-link wifi adaptert feltelepítem CD-ről, akkor ha hirtelen kap netet felismeri hogy milyen hálókártya driverek kellenek, fel is rakja, de az eszközkezelőben azt írja: az eszköz nem működik, indoklás: az eszköz nem létezik. LOL Ja és persze videokártya drivert se tud felrakni, tehát gondolom ezért nem futott rajta a 10 se, mert a hardverfelismerés közben fagy le. 11 meg csak egy standard szart rak fel, és az update-ek is basznak felismerni a videokártyát.

Úgyhogy igen, vannak gépek, amiken csak a 8.1 fut rendesen, meg nyilván annak elődei.

[ Szerkesztve ]

(#71341) Fire/SOUL/CD válasza cocka (#71340) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pusztán kíváncsiságból kérdem: Mi a lapos pontos típusa? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71342) cocka válasza Fire/SOUL/CD (#71341) üzenetére


cocka
veterán

Küldök egy összesítő hardverlapot AIDA64-ről. Gondolom az jó lesz.

(#71343) Fire/SOUL/CD válasza cocka (#71342) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, tökéletes, Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71344) Armagedown válasza Krystal_s (#71339) üzenetére


Armagedown
őstag

A Windows 7 frissíthető volt Windows 10re, a mai napis frissíthető, de a 8.1nél nem volt ilyen lehetőség, azért nem fogadja el a 7 kulcsát.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71345) Krystal_s válasza Armagedown (#71344) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, de vajon miért lehet 10, 11-re ingyen frissíteni és 8.1-re miért nem? Ugyanaz a cég... 7-et már nem telepítenék, a 8.1 még pár évig használható lesz, de azon a gépen a 7-hez van gyári kulcs.

(#71346) King Unique válasza Krystal_s (#71345) üzenetére


King Unique
titán

Ha eleve köztudott évek óta és itt is leírták világosan, hogy ingyenes frissítési lehetőség a Windows 10 és Windows 11 rendszereknél volt és van, azok aktiválhatók Windows 7 és Windows 8.x termékkulcsokkal is, akkor miért kérdés továbbra is, hogy a Windows 8.1-nél miért nincs ilyen lehetőség amikor annál soha nem is volt ilyen tervben - max. a Windows 8.1 aktiválható Windows 8 termékkulccsal is, mivel a 8.1 a 8-ra egy ingyenes frissítés - , meg ha annyira érdekel, akkor miért nem a Microsofttól kérdezed? :B
A Windows 8.1 meg még kb. 1 évig lesz használható aktív támogatással, nem pár évig, mivel 2023 januárjában végét ér a támogatása. ;)

(#71347) Krystal_s válasza King Unique (#71346) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem is rossz ötlet, írok az MS-nek. 🙂 Bár nem nehéz kitalálni mi az oka a 10, 11-re terelésnek, de érdekel a hivatalos válasz., mert így értelmetlen a kivételezès.

(#71348) zolee001 válasza Krystal_s (#71347) üzenetére


zolee001
őstag

A windows 7/8 érában ugy hivták az MS vezérét,hogy Steve Ballmer,a 10 es érában pedig Satya Nadella,más a szemlélete a 2 embernek,ennyi

(#71349) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Megvadult a 8.1-em. Mikor a Letöltések vagy Képek mappára megyek, az alapértelmezés a dátum szerinti listázás, bő fél percig molyol minden alkalommal ahányszor megnyitom, hogy sorrendbe rakja őket. Szépen megy a zöld csík a felső részen. Egy hete kezdte kb., addig tökéletes volt. 400-500 file van bennük, és SSD természetesen.

(#71350) cigam válasza Szirtimorc (#71349) üzenetére


cigam
félisten

Időnként W11-en is tapasztalok hasonlót, a legváltozatosabb mappák esetén.
Esetleg próbáld meg ki/be kapcsolni az indexelést. Ilyenkor nem írkál valamit az eseménynaplóba? Esetleg egy fájlrendszer ellenőrzés? Az SSD állapota rendben van?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.