Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71091) Sotho


Sotho
őstag

Sziasztok!

Lenovo yoga 2 -t upgadelődött win8.1-ről win10-re. A blutooth meg a wifi innentől kezdve egy kalap szar lett illetve nem azonnal pár giga frissítéssel később.
Biosba van beírva az eredeti win 8.1 product key. Ám ezt nem fogadja el a microsoft oldaláról letöltött win 8.1. Lenovo oldalán keresgéltem megoldást, ami az lenne hogy a Lenovo féle win8.1-et kéne felraknom csak hát az én gépem not supported. Kreatív ötleteket szívesen fogadok! :D

(#71092) bobalazs válasza Sotho (#71091) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ról letöltött win 8.1. Lenovo oldalán keresgéltem megoldást, ami az lenne hogy a Lenovo féle win8.1-et kéne felraknom csak hát az én gépem not supported

Olyan nincs hogy not supported ha az volt rajt. Olyan sincs hogy Lenovo féle, van windows 8.1 aztán kész.
A drivereket külön ráteszed egy 8.1-es telepítésre, aztán jónapot.

(#71093) bobalazs válasza Sotho (#71091) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

dupla

[ Szerkesztve ]

(#71094) Sotho válasza bobalazs (#71093) üzenetére


Sotho
őstag

Köszi, ezeken már túl vagyok sajnos nem fogadja el a kulcsot.
Van lenovó féle 8.1 amivel a lenovó annak idején az előtelepítést elvégezte. A kulcsokat a biosba integrálták a telepítő onnan olvasta ki és ezzel a kulccsal aktiválódott is a rendszer amikor online lett.(OEM verzió)

[ Szerkesztve ]

(#71095) zolee001 válasza Sotho (#71091) üzenetére


zolee001
őstag

A Recovery particiót kinyirtad?

(#71096) Sotho


Sotho
őstag

Már rég. :D 28 gigás az egész ssd

(#71097) zolee001 válasza Sotho (#71096) üzenetére


zolee001
őstag

NA igen,ha készitesz róla boot discet akkor sok szivástól kiméled meg magad
Egyébiránt Win 8.1 Homerendszerrel adták ki,amennyiben azt telepitetted akkor simán be kellett volna aktiválódnia
A Win 10zel meggyülik a bajod max a késöbbiekben mivel a minimum disk space 20 giga lett
Érdemes lenne megfontolni az ssd upgradet vmivel nagyobbra

(#71098) Sotho válasza zolee001 (#71097) üzenetére


Sotho
őstag

Ja kellett volna de eleinte jónak tűnt a win10 és kellett a hely. Írok a supportnak aztán meglátjuk. Valami csak lesz, mert 8.1-el tök jól használható kis gép. ;]
Szerintem ebben nem lehet upgradelni az ssd-t bele lehet forrasztva, de szétszedem és megnézzük.

[ Szerkesztve ]

(#71099) Sotho válasza zolee001 (#71097) üzenetére


Sotho
őstag

Home, azaz core edition, na ezt még nem próbáltam, kösz a tippet :R

[ Szerkesztve ]

(#71100) King Unique válasza Sotho (#71091) üzenetére


King Unique
titán

Mármint vélhetően korábban történt upgrade, vagy ha most, akkor te magad indítottad el külön programmal, ISO-ból stb., mert maga a Windows Update már rég nem ajánlja fel 7/8.1-re.
Az aktiválásnál biztos, hogy 8.1 OEM kulcs van a BIOS-ban, nem 8.0? Csak mert a 8.1 telepítésnél nem fogadja el a 8.0 kulcsokat, max. telepítés után a gépházban megadva. Az előbbihez ún. generic key szükséges. Továbbá értelemszerűn a licencnek megfelelő kiadást kell telepíteni, azaz ha Core (Home), akkor nyilván azt és nem pedig Pro kiadást. Ha az utóbbi történt, akkor nem meglepő, ha nem fogadja el a Core kulcsot.

(#71101) Sotho válasza King Unique (#71100) üzenetére


Sotho
őstag

Így van korábban történt az upgrade, az a kulcsról pontosan nem tudom hogy mihez tartozik lehet hogy 8.0-ás azt is kipróbálom, eredetileg ezen 8.1-es volt ami persze egy upgrade eredménye is lehet. köszönöm :R

(#71102) Sotho válasza Sotho (#71101) üzenetére


Sotho
őstag

Eredeti OS a Win 8.1 (core) aminek a telepítője nem fogadja el a kulcsot, tehát ugyanott tartok mint eddig. :) A Win 8.0-t is próbáltam ott sem jó, ráadásul driver gondok is vannak vele. :U

(#71103) cigam válasza Sotho (#71102) üzenetére


cigam
félisten

Fizetsz egy kicsi még a Lenovo-nak. Mondhatni tanulópénz, hogy mielőtt bármit csinálsz készíts mentést. Legyen az lemezkép, vagy recovery media.
Esetleg keress egy hasonló yoga tulajt, aki megcsinálta a helyreállító médiát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71104) King Unique válasza Sotho (#71102) üzenetére


King Unique
titán

Ha megfelelő verziót (8.1) és kiadást (Core/Home) telepítettél, akkor márpedig el kellene fogadni a telepítőnek a termékkulcsot, feltéve ha nem gépelted el és tényleg megfelelőt adtál meg. Meg ha a telepítésnél nem megy, akkor ott a generic key, majd telepítés után a gépházban aktiválni, ott megadni a termékkulcsot. Sőt, ha Windows 8.1-gyel előtelepített gép, akkor UEFI BIOS OEM key van, vagyis nem kell semmit külön kiválasztani, kulcsot megadni stb., mert normál esetben a licencnek megfelelő kiadás kerül automatikusan telepítésre, ami később automatikusan aktiválódni fog.

Sima W8-at telepíteni amúgy nem sok értelme volt, már rég nem is támogatott. :D Meg ha gyárilag az is van / lett volna rajta, akkor használható a 8.1 telepítője is, max. annál a telepítésnél generic kulcs kell, majd utána a gépházban aktiválni a 8-as kulcsával.

(#71105) cigam válasza King Unique (#71104) üzenetére


cigam
félisten

Elméletben ez jól hangzik, de nekem sem sikerült downgradelnem egy Toshiba Encore2-t. Már úgy vettem hogy W10-re frissítették, de sehogy nem sikerült visszatáncolnom W8.1-re.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71106) King Unique válasza cigam (#71105) üzenetére


King Unique
titán

Ha eredetileg W8.X volt rajta, ami később lett upgrade-elve ingyenesen W10-re, akkor normál esetben vissza kellene tudni telepíteni a 8.X-et. Meg közvetlenül az upgrade után X napig 10 alól is van lehetőség közvetlenül visszaállni az előző Windowsra.

(#71107) cigam válasza King Unique (#71106) üzenetére


cigam
félisten

Pedig nem megy. Az általános kulcsa telepítettem, és amit kiolvasott a nirsoft programja a BIOS-ból, azt nem fogadja el. A hibakód szerint blokkolva van. Mondjuk az érdekes, hogy a kulcs mellett nincs product ID-t.
Ha van ötleted, szívesen fogadom hogyan tudnék továbblépni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71108) King Unique válasza cigam (#71107) üzenetére


King Unique
titán

Mármint maga a telepítés nyilván megy, csak az aktiválás nem, ha jól értelmezem. Az utóbbi meg azért érdekes, mert ha BIOS OEM Key van, akkor alapesetben a telepítő nem fog külön kulcsot kérni, hanem azt olvassa ki és automatikusan az annak megfelelő kiadás kerül telepítésre, majd utána aktiválásra. Arról pedig korábban is volt szó, hogy attól mert sikeres 7/8.1->10 ingyenes upgrade történt, utána akár a korábbi Windows is visszatelepíthető - amiről az upgrade történt - és használható azon a gépen, nem vész el annak licence, próbáltam már és működött. Ha esetedben nem, akkor az eszközgyártónál, vagy a Microsoft telefonos ügyfélszolgálatánál lehetne érdeklődni, megpróbálni ott az újraaktiválást.

(#71109) cigam válasza King Unique (#71108) üzenetére


cigam
félisten

Igen, a telepítéskor kérte, hogy írjam be a szériaszámomat. Majd már a telepített rendszeren nem fogadta el a BIOS-ból kiolvasott kulcsot.
Az nem lehet hogy nem home verzió volt rajt, hanem valamelyik egyedi kiadás? pl. Windows 8 Single Language, vagy Windows 8.1 with Bing,...

Már csak azért is gondolom, hogy valami egyedi cuccos lehet rajt, mert még a support oldalon sincs PDW0AE modell:

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71110) King Unique válasza cigam (#71109) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan nézem a téma topikjában tavaly már meg volt járatva ez a kérdés. De akkor ezek szerint ott végül mégsem tudtak segíteni, azóta sem sikerült megoldani. Amúgy pl. itt van with Bing ISO, a Microsoft weboldalán pedig ott a Single Language kiadás 8.1-hez.

(#71111) Sotho válasza King Unique (#71104) üzenetére


Sotho
őstag

Ja ehhez én is így álltam hozzá de nem fogadja el a kulcsot ( nem gépeltem el :D ). De ezt már írtam fentebb.
Viszont most feltettem a win10-et amit előtte a ms oldaláról töltöttem le és csont nélkül beaktiválta, de nem ugyanaz a kulcs mint a biosban.

(#71112) King Unique válasza Sotho (#71111) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ott lehet mégsem stimmel a telepített Windows verziója, kiadása, mert normál esetben nyilván el kellene fogadnia. Ha BIOS OEM kulcs van, akkor meg automatikusan aktiválódnia, feltéve hogy az annak megfelelő verzió és kiadás lett telepítve.
Ha megvan arra a gépre a digitális jogosultság, akkor az nem meglepő, ha W10 a megfelelő kiadás újratelepítésénél simán beaktiválódik. Viszont ez esetben a digitális licencnél a generic key lesz bent a rendszerben, azt fogják kiolvasni a ProduKey és társai programok.

[ Szerkesztve ]

(#71113) Sotho válasza King Unique (#71112) üzenetére


Sotho
őstag

Ez pontosan így van.
Az ms oldaláról letöltött 8.1-ből az N verziót is próbáltam az se volt neki jó. Sok opció nincs...
Ha a telepítés elején beemelné a kulcsot akkor a nem megfelelő verziót fel sem kínálja.

[ Szerkesztve ]

(#71114) cigam válasza King Unique (#71110) üzenetére


cigam
félisten

Sikerült a végére járnom. Ez a fajta tablet 3 féle rendszerrel került forgalomba:
- WIN8.1 W BING LT9 TABLET
- WIN8.1 W BING LT9 TABLET/OFF365PERS
- WIN8.1 W BING SKY

Vagyis mindenik a Bing-es verzión alapszik. 9000+ÁFA áron ráhúzzák a szervizben, amit kicsit sokallok, hiszen maga a készülék sem ér sokkal többet (nincs HDMI kimenet, csak 1GB RAM,..)
Bevallom őszintén az internet archive-os link nem győzőtt meg róla, hogy nincs benne valami "ajándék". Ugyanakkor máshol nem is találtam...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71115) zolee001 válasza cigam (#71114) üzenetére


zolee001
őstag

Egyszerübb ha letöltesz egy olyan "nagysikerü" windows verziót valahonnan és a meglévó kulcsoddal aktiválod
(Kemény 1GB rammal nem lesz felhötlen az élet)

(#71116) cigam válasza zolee001 (#71115) üzenetére


cigam
félisten

Pont hogy W10-alol menekülnék. pl kétszer kell a pin kód mezőbe kattintani, hogy feljöjjön a billentyűzet. A W8-nál nincs ilyen. Nem csak a rendszer tűnik pörgősebbnek, de az érintőkijelző is pontosabbnak tűnik.
Kipróbátam a Bing ISO-t, de angol nyelvű a felülete. Csak a bill. és a régió magyar. Viszont azt írja magáról, hogy aktivált, és telepítéskor nem kért kódot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71117) King Unique válasza cigam (#71114) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis speciális kiadás volt rá előtelepítve, ahhoz való a licenc, ezért nem meglepő, hogy a sima Core/Home telepítése után nem lett aktivált. Ellenben az új infók alapján a with Bing kiadást telepítve láss csodát igen, azaz mégiscsak érvényes az, amiről eredetileg volt szó. :) A megadott letöltési forrás lehet nem microsoftos volt, de ha működik és nincs vele gond, akkor nem kell ezzel foglalkozni.

(#71118) cigam válasza King Unique (#71117) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem az eredeti magyar nyelvű verzió volt, szóval ilyen szempontból egyedi volt (plusz rajta volt az összes hozzávaló driver, és a recovery készítés lehetősége).
Hogy ez a letöltött rendszer mennyire sértetlen, talán sose derül ki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.