Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) zolee001 válasza erikke17 (#71195) üzenetére


zolee001
őstag

Oda van irva a hiba,acpi.sys
driver reinstall esetleg sfc /scannow megér egy misét

(#71202) erikke17 válasza zolee001 (#71201) üzenetére


erikke17
őstag

Igend e mit lehet vele kezdeny? :F
Milyen driver? :F
Előre is köszönöm. sfc már volt

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#71203) cigam válasza erikke17 (#71200) üzenetére


cigam
félisten

De miért ...
Miért fáj az a pár byte, miért "optimalizáljátok" házilag a rendszert? Mer a Norbi monta? Hát akkor javítsa meg a Norbi...

Eseménynaplóról még nem írtál semmit. Megnézted?

Sfc scan talált hibát de nem tudta javítani
Pontosan milyen hibát talál, és miért nem tudja javítani?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71204) zolee001 válasza erikke17 (#71202) üzenetére


zolee001
őstag

A géped driverei között letölthetö az acp(többek között az energiagazdálkodásért felelös)
A gyártók szeretik valami hangzatos névvel ellátni avagy összecsomagolni más komponensekkel együtt

(#71205) erikke17 válasza cigam (#71203) üzenetére


erikke17
őstag

Nincs hibakód egy figyelmeztetés volt, hogy Bluetooth nem támogatjaa Low energy funkciót. Tiltottam BT-t de változatlan.
Nem irta hibát, csak hogy találta de nem tudta javítani :(

Zolee001 - Az okés de eddig jó volt? Úgy, hogy WU is ki van kapcsolva.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#71206) zolee001 válasza erikke17 (#71205) üzenetére


zolee001
őstag

Na ezt csak te tudod,hogy mi volt és mi nem,leirásod alapján most rossz
Támpontot tudtam adni a hibakereséshez,többet nem tudok tenni

(#71207) erikke17 válasza zolee001 (#71206) üzenetére


erikke17
őstag

Persze jogos, csak ha semmi driver változtatás nem történt érthetelenül állok előtte. Most meg kikapcsoltam sötét minden venti süvít tovább aztán elkezdett bekapcsolni magától...
Ebből hétvégén gyalu lesz.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#71208) cigam válasza erikke17 (#71205) üzenetére


cigam
félisten

Csökkentett módban indítva is ugyanaz a vége?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71209) erikke17 válasza cigam (#71208) üzenetére


erikke17
őstag

Igen, csökkentett módban is tekeri procit. Plusz ha Winből indítom csökkentett módba úgyan úgy be áll gép. Hosszú bekpacs gombal leállítom majd be aztán úgy indult el csökkentettbe. Szóval ennek kakukk. Ha le állítom gépet és nem állítom le főkapcsololóval ujra indul win... :(((

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#71210) Fire/SOUL/CD válasza erikke17 (#71209) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mivel már úgyis mindegy (írtad, hogy gyalu lesz), ezért ezeket még próbáld meg. (W7 driverek, de talán megeszi őket a W8.1)

Elsőre ezt telepítsd és restart (ez fontos)
Alapértelmezett rendszerbeállítások Windows 7 operációs rendszerhez

Ha nem segít, akkor meg ezt telepítsd és restart (szintén fontos)
Intel AMT Driver

Az vigasztaljon, hogy rosszabb már nem lehet (vagy mégis, ha eltűnsz egy napra, akkor mégis)... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71211) erikke17 válasza Fire/SOUL/CD (#71210) üzenetére


erikke17
őstag

Okés teszek egy probát vele előtte :D Ez húgom notebookja, de hétvégére kell időzítenem mivel kell online sulihoz neki :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#71212) Fire/SOUL/CD válasza erikke17 (#71211) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor szigorúan csak hétvégén kísérletezz a linkelt driver-ekkel, mert lehet, hogy csak egy fekete képernyő bal felső sarkában villogó kurzor marad a masinából (legalább nem fogsz unatkozni hétvégén, húzhatod újra a gépet) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71213) SP4C3


SP4C3
veterán

Jókis WiNdOeS

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71214) cigam válasza SP4C3 (#71213) üzenetére


cigam
félisten

Ez frissítés esetén teljesen normális. A háttérben molyol, de amint elkezdesz dolgozni a géppel, felfüggeszti, és teret ad a többi programnak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71215) zolee001 válasza SP4C3 (#71213) üzenetére


zolee001
őstag

Ha WU utáni telepitést ábrázolja a kép akkor ez "normális",idövel végez vele,föleg WS2012 servereken találkozok ezzel a "feature-el"
A .Net frameworköt optimalizálja

(#71216) SP4C3 válasza zolee001 (#71215) üzenetére


SP4C3
veterán

Optimalizálom énis őt mindjárt. :)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71217) SteveAd


SteveAd
tag

Asus Vivotab Note 8 tableten factory resetet nyomtam. 32 bites Windows 8.1 (gyari, OEM). Viszont semmilyen update-et nem tesz fel (error code 8007000E a telepitesek keresesenel). Factory reset azert lett mert korabban sem akart frissiteni (2019-es update-ek voltak csak rajta), de most a 2014-es allapotnal nem tudom frissebbe varazsolni.
Mit lehet meg ezzel tenni?

(#71218) cocka válasza SteveAd (#71217) üzenetére


cocka
veterán

Ha tudsz várni délután 5-6 felé küldök egy csomagot amiben a telepítendô frissítések vannak ahhoz, hogy egyáltalán találjon update-et.

(#71219) zolee001 válasza SteveAd (#71217) üzenetére


zolee001
őstag

https://www.repairwin.com/windows-update-8007000e-error-solved/

(#71220) SteveAd válasza zolee001 (#71219) üzenetére


SteveAd
tag

Köszönöm. :R

(#71221) cocka válasza cocka (#71218) üzenetére


cocka
veterán

[link]

Na ezt a hármat feltelepíted a sorszámuknak megfelelő sorrendben és ennyi. Azokat a bohócmutatványokat teljesen felesleges elvégezni. Ráadásul:

The instructions below applies to Windows 7 OS.

Ja hogy 32 bites... ja hogy tablet... Akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#71222) SteveAd válasza cocka (#71221) üzenetére


SteveAd
tag

Kozben meg a reggel feltettem a KB2919355 csomagot (egy Dell forumban talaltam), ugy tunik azzal is beindul a frissites most mar.
De akkor felteszem meg az altalad ajanlott masik harmat is.
Jelzek, hogy mi lett az eredmeny

(#71223) cocka válasza SteveAd (#71222) üzenetére


cocka
veterán

Ja, csak én azt 64 bites desktop felületre (vagy nem tudom milyen az a tablet, hogy mobil os vagy desktop os fut rajta) 8.1-hez szántam.

(#71224) SteveAd válasza cocka (#71223) üzenetére


SteveAd
tag

Hibrid, desktop, de speci 32-bites. Szoval akkor fel sem teszem a 64-biteseket, sajnos. De ugy latom, eleg volt a KB2919355, utana mar frissit magatol

(#71225) Szomby


Szomby
csendes tag

Sziasztok! A laptopomon Windows 8.1 Pro N fut. Eddig nem volt vele semmi gond. Viszont egyik napról a másikra kiirta, hogy le fog járni a liszensz, és kéri, hogy aktiváljam. Vettem is hozzá egy aktivácios kódot, viszont csak 8.1 Pro-t találtam, nem gondoltam, hogy az "N" változat más kódot kérne. Azt írták, egyszer használhato online aktiváció lehetséges. Mikor be írom a kapott kódot kicsit gondolkodik, majd azt írja, hogy a kód az én verziómhoz nem használható.
Mitől lehet ez? Tudna valaki segíteni, hogy ilyenkor mit lehet csinálni? Már nem friss a telepítés, van több program amit nem szeretnék ez miatt újra be szerezni....
Előre is köszönöm!

Most írom.....

(#71226) King Unique válasza Szomby (#71225) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván nem jár le az OEM és Retail licenc, max. az ilyen 180 napos KMS aktiválás, pláne ha tákolt, meg a MAK kulcsok, ha utólag letiltják... A N-es kiadások meg eleve külön SKU-nak számítanak, vagyis a Pro N kiadáshoz ezért nyilván nem lesz jó a sima Pro termékkulcs, nem lehet vele aktiválni.
Vagyis a megoldás az, hogy vagy veszel Pro N kiadáshoz való licencet, termékkulcsot és azzal újraaktiválod, vagy Pro kiadást használsz, újratelepíted a W8.1 Pro kiadást a laptopra és azt aktiválod.

[ Szerkesztve ]

(#71227) Szomby válasza King Unique (#71226) üzenetére


Szomby
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Viszont ismét szükségem lenne rá. Egyszerűen nem találok Pro N - hez aktiváló kulcs vásárlási lehetőség :W.
Tudnál egy linket adni hol tudnék venni? A Google nem a barátom most :W.

Most írom.....

(#71228) Armagedown válasza Szomby (#71227) üzenetére


Armagedown
őstag

Mégis ki az, aki az Nes verzió hiányosságaival akarná szopatni magát? :))
Eléggé mazochista ember vagy :)
Vegyél sima Pro verziót, vagy inkább Windows 10 Prot, abban nem is olyan ronda az UI

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71229) cigam válasza Szomby (#71227) üzenetére


cigam
félisten

6 éve nem kapható kereskedelmi forgalomban(dobozos). Csak annyit tehetsz, hogy rákérdezel az MS-nél, hogy a W10Pro N is lehetőséget ad-e W8.1Pro N downgrade-re. Plusz annak aktiválásának pontos folyamatát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71230) King Unique válasza Szomby (#71227) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 7 és 8.X rendszerek PC-kre előtelepített és kiskereskedelmi forgalmazása már évek óta megszűnt, max. az EU-ban használt szoftver formájában lehet venni, vagy esetleg xy külföldi webáruházakból az aktiváláshoz (nem feltétlen jogtiszta) termékkulcsokat. De ott is elsődlegesen a normál kiadásokat, nem az N, KN. Vagy esetleg még hardveraprón lehetne rákérdezni egyik-másik eladónál, hogy N-es kiadáshoz is van-e licencük, termékkulcsok. Vagy másik opció a 8.1 Pro clean install, ahhoz van is megfelelő termékkulcsod az előzőleg leírtak alapján. + Lenne egyéb is, de az nem publikus itt. :DDD
Amúgy nem derül ki miért Pro N kiadást vettél, telepítettél anno, de nem volt túl jó ötlet... :N

(#71231) Szomby válasza King Unique (#71230) üzenetére


Szomby
csendes tag

Nem írtam, hogy az N-verziót én vettem és telepítettem, így került hozzám :DDD.
Marad a gyalu és az új telepítés.
Köszöntem még egyszer :DD.
Ha további nyomorom lesz jövök ismét felzaklatni a kedélyeket ;].

Most írom.....

(#71232) mzso


mzso
veterán

Helló!
Az miért van, hogy ha UHD felbontásra váltok különböző grafikus elemek a képernyőn kívülre kerülnek? Pl a start menüből is épphogy látszik egy csík jobboldalt. A total commamdernek hiányzik a bal oldala, madvr osd-jének a bal oldala, meg ilyenek.

(#71233) Szirtimorc válasza mzso (#71232) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szerintem változik a képfrekvencia és a felbontás, emiatt a monitor rosszul pozícionálja be. Valamelyik képernyőmön volt is olyan gyorsmenü, hogy Autopozíció vagy valami ilyesmi. Lehet, hogy driver is képes javítani, de azt még nem próbáltam.

(#71234) mzso válasza Szirtimorc (#71233) üzenetére


mzso
veterán

Nekem ilyen probléma csak CRT időkből rémlik.
Most nincs előttem, de az volt a benyomásom hogy más dolgok megmaradtak normális méteten.

(#71235) mzso


mzso
veterán

Van még valaki rajtam kívül aki kínlódik AMD kártyával win 8 vonalon?
Úgy néz ki hogy a telepítő nem hajlandó telepíteni a drivert win8.1-re... Kompatiblitási mód win7-re állítása nem elég a telepítő átveréséhez.

(#71236) jobesz válasza mzso (#71235) üzenetére


jobesz
tag

Egyre több lesz az ilyen hiba. Ryzen re sem megy fel...
A rendszer jó de tamogatását vlassan kiírják...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71237) mzso válasza jobesz (#71236) üzenetére


mzso
veterán

Amúgy Ryzenen futott a rendszet. Frissítettem 10-re. Szokás szerint ezzel meg minden féle bugba futok. Még az animált lockscreen sem megy rendesen...

(#71238) jobesz


jobesz
tag

Van valami defender ki bekapcsolgató, konfigoló tool?
Fontos lenne..

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#71239) SP4C3 válasza jobesz (#71238) üzenetére


SP4C3
veterán

Gpedit.msc

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#71240) King Unique válasza jobesz (#71238) üzenetére


King Unique
titán

Ki lehet kapcsolni a saját kezelőfelületén, szolgáltatásoknál letiltani, akár a registry-ben, valamint Pro kiadástól csoportházirendben is, lásd az alábbi leírásokat: [link], [link]. + Külső program is van ehhez Defender Control néven.

Amúgy miért akarod kikapcsolni? :F Ha 3rd party antivírus programot telepítesz a Defender helyett, akkor automatikusan kikapcsol és a külső program veszi át a rezidens védelem szerepét. Ha az a gond, hogy valamit blokkol, karanténoz, akkor hozzáadható a kivételekhez.

[ Szerkesztve ]

(#71241) FastFox66


FastFox66
kezdő

Sziasztok!
Lenne egy Core 2 Duo E4600 procis gép, 3Gb rammal, a kérdésem az lenne, hogy hogy futna rajta a 8.1 32bit? A 64bitessel meg se merek próbálkozni, mert ahoz kevés lenne a gép.

Ha próbálkozol nem vesztesz, ha nem próbálod nem nyerhetsz.

(#71242) Szirtimorc válasza FastFox66 (#71241) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

SSD-vel elketyeg, átlag dolgokra jó lesz.
Fölösleges is, csak akkor kell 64 bit, ha több a ramod.

(#71243) Armagedown válasza FastFox66 (#71241) üzenetére


Armagedown
őstag

SSD nélkül elég is elég gyors lesz, gyorsabb, mint Windows 10el, hasonló lesz a sebessége, mint 7el.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71244) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
adott egy laptop, amely minden egyes indításnál, előhozza az Windows telepítése utáni, első inditáskori
"eszközök előkészítése"
"Alkalmazások telepítése a Windows áruházból"
"Kezdődhet valami új"
képernyőket. A rendszer már újralett telepítve, tiszta eredeti forrásból. Az eseménynaplóban nem látok olyan bejegyzést, amely utalna erre. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

(#71245) MeroM


MeroM
senior tag

Összefoglalóba most már be lehetne írni hogy a 2 videókártya gyártó cég nem támogatja az oprendszert.
Win7 ok win 10 ok win 8.1 re nincs friss driver.😟

(#71246) Joker88 válasza MeroM (#71245) üzenetére


Joker88
őstag

az AMD-ről tudtam, hogy passzolta már régebben a 8-sa vonalat,merthogy nincs sok felhasználója, de az Nvidia is így tett volna ? :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#71247) MeroM válasza Joker88 (#71246) üzenetére


MeroM
senior tag

igen én a 1650S nél szembesültem vele. :( úgyhogy most marad a win 7 amíg lehet ....

(#71248) elder troll


elder troll
senior tag

User error lehet, hogy képtelen vagyok csatlakozni egy win 8.1-es notebookra RDP-vel?
Egy speciális célszoftver van az adott notebookon, kapott pár "csattot", így mozgatni már nem merjük, de távoli asztalra szükség volna.
VPN-en keresztül elérjük az összes gépet lanon és wifin is, de ha fejen pörgök esőtánc után, akkor sem tudok erre a win 8-as gépre csatlakozni. Mivel az összes gépet én állítottam be (VPN, RDP, stb), így nincs kihez fordulni ez ügyben.
Sok éve erről a gépről csatlakozott kolléganő a benti gépekre vpn-en keresztül, de fordítva nem akar működni.
Engedélyezve van a távoli asztal, ip-t fixáltam, esőtánc, fejen pörgés, élő áldozat, mindenen túl vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71249) cigam válasza elder troll (#71248) üzenetére


cigam
félisten

Helyi lan-on keresztül megy?
VPN-en IP-vel próbálod? Biztos hogy az alap 3389-en lehet elérni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71250) elder troll válasza cigam (#71249) üzenetére


elder troll
senior tag

Lanon (kábelen) nem néztem, de viszek holnap egy kábelt. Eleinte a wifire fogtam volna, de a tárgyalóba nem húztunk kábelt, így az ottani gép wifin van, és működik az RDP oda-vissza. Csak win 10-es gépek vannak a win 8-as notebookon kívül, és mindent elérek mindenről notit leszámítva. Egy elrottyant zsanér miatt az irodában hagytuk ezt a gépet, előtte erről csatlakozott otthonról kolléganő vpn-en keresztül a helyi hálózatra, és ip alapján elérte a többi gépet. Igazából még egy hétig érdekes a dolog, a célszoftver utána 3/4 évig nem lesz bolygatva, de át fogom rakni egy másik gépre, csak nagyon időigényes a fapados szoftver miatt.
Portot így messziről nem mondom meg, de nem módosítottam rajta. Alapvetően az lett volna a kérdés, hogy ha win10-es gépről win8-as gépre akarok csatlakozni távoli asztallal, akkor van-e bármi extra dolog, amire figyelnem kell?
szerk.: most esett le, hogy csak azon a gépen van egyedül eset vírusgyilok, annak a tűzfala is be tud zavarni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.