Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60651) #93794560 válasza Zoz (#60649) üzenetére


#93794560
törölt tag

Aha, köszi! Így már világos.

(#60652) jimmy399 válasza King Unique (#60647) üzenetére


jimmy399
senior tag

Helló!

Kettő usb port volt alapból a gépben. Úgy vettem, hogy a jobb oldali eleve rossz volt, be van ragasztva. A bal oldali kb 9 hónap után tört el, mármint ahogy írtam a kis pöcök belül. 2009-es noti amúgy, 7 éves gép, gondolom elfáradt a műanyag darab a portban, azért tört el végül.
Én se találkoztam ilyennel amúgy még, nem is gondoltam volna, de éppen egy pendrive-ot dugtam bele, amikor eltört a port.
Vettem már nem is régen egy USB 3.0-s Expresscard bővítőkártyát, ami müködik is simán, de erről nem lehet bootolni a gépet eleve, mert driver kell hozzá.
Az SD kártyaolvasóról meg szerencsére lehet bootolni, a BIOS-ban megjelenik mint SD card reader a boot opciók közzül.

Még mindíg olcsóbb volt venni egy expresscard-os usb vezérlőt, mint 20kért maszeknál, 40kért meg rendes szervízben megcsináltatni... Az egész gép nem volt 40k...

Amúgy ránézek még arra az iso képfájlra hogy egyáltaláb bootolható-e rendesen...

--- N/A ---

(#60653) krealon válasza Kékes525 (#60640) üzenetére


krealon
veterán

"Az mitől lehet, hogy az internet az operációs rendszer felállása után csak néhány perccel lesz elérhető? Addig a tálcán lévő ikon is jelzi, hogy nincs internetelérés (piros kereszt van rajta). Régebben a rendszer indulásakor már azonnal volt internet"

Hasznalsz virusirtot? Ha igen, milyet?

(#60654) Imi91


Imi91
aktív tag

Sziasztok!

El szált a rendszerem, újra telepíteni nem szeretném..., mi lenne a módja a rendszer javításának? A Windows telepítős javító program nem tudta javítani a hibát.
A hiba egy USB meghajtó driverének telepítése után jelentkezett nem tölt be a Win.
Hiren's lemez segítségével Live W7 alól kitöröltem a telepített driver fileokat(amiket megtaláltam), de nem indul továbbra sem és sok mappámhoz pedig nem férek hozzá(hozzáférés megtagadva móka). Szóval a wint lenne jó helyreállítani. Visszaállítási pontok nincsenek. Várom az ötleteket :))

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#60655) #93794560 válasza Imi91 (#60654) üzenetére


#93794560
törölt tag

Live linux alól mindenhez hozzáférsz, még ahhoz is, amihez Windows alól nem volt jogod.

(#60656) szabonagyur válasza Imi91 (#60654) üzenetére


szabonagyur
félisten

Visszaállítási pontok nincsenek

Pedig legalább driver telepítéskor kéne csinálni egyet, sok bosszúságtól megmentene.

Amit kolléga írt módszer talán a legjobb, magát a Windows-t helyrerakni szinte lehetetlen.

Gondolom vannak asztalon meg C-n is cuccok amik kellenének?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60657) sz.j válasza Imi91 (#60654) üzenetére


sz.j
nagyúr

Igaz "eső után köpönyeg", de a későbbiekre nézve nem ártana időnként egy-egy biztonsági mentést csinálni (pl. Macrium Reflect progival), mert ilyen esetekben percek alatt visszaállíthatnád a rendszert.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60658) Imi91 válasza sz.j (#60657) üzenetére


Imi91
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. A Linox ötletet köszönöm, nem jutott volna eszembe(pedig már kerültem meg ezt a hozzáférés megtagadva dolgot így).

Az egészet ami okozta egy Pendrive partícionálása :DDD Elsőnek ketté szedtem, de nem osztott a win csak az egyik partíciónak betűjelet. Manuálisan nem tudtam kiosztani( hiába állítgattam az elsődleges, logikai lehetőségeket). Na végül úgy döntöttem, hogy "átverem a win-t" frissítettem a pendrive driverét egy SSD Drivert dobtam fel és mint SDD meghajtót ismertete fel vele, úgy hátha a betűjelek is rendben lesznek. Na a Driver telepítése után újraindítottam és azóta nem indul. Ezt a módszert egyébként neten találtam, konkrétan itt
Valahogy nem lehetne mégis meg menteni a Win-t? Akár telepíteni is, de a jelenlegi win helyreállítása lenne a cél(telepített progik, játékmentések, stb) megmaradnának és használhatnám tovább :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#60659) lev258 válasza Imi91 (#60658) üzenetére


lev258
veterán

A Windows nem szereti és általában nem kezeli a több partíciós pendrive-ot (csak az első partíciót).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#60660) Doky586 válasza Imi91 (#60658) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gratulálok ! Ez szép megoldás volt ! ;]
meg is lett az eredménye.. de gondolom tanultál belőle

(#60661) Imi91 válasza Doky586 (#60660) üzenetére


Imi91
aktív tag

Köszönöm az elismerést :DDD Hát rájöttem, hogy nem ez volt a legjobb megoldás:D Egyébként a pendrive partícionálására is várnék (jobb) ötleteket, de főleg a Win helyre állítása lenne a cél

[ Szerkesztve ]

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#60662) szabonagyur válasza Imi91 (#60661) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy mi értelme pendrive-ot particionálni? Gyakorlatilag semmi sem kezeli jól.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60663) Imi91 válasza szabonagyur (#60662) üzenetére


Imi91
aktív tag

A fájl rendszer miatt. Egyik része NTFS a másik pedig Fat32 lenne. Vagy akár egyik részére lehetne készíteni egy Bootolható rendszert a másik része pedig adattárolásra lenne :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#60664) Doky586 válasza Imi91 (#60663) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

értelmetlen
Lehet akár 2TB fat32-d is. Bootolhatóvá is teheted (akár legacy akár uefi módhoz), egy külön könytárban bármilyen adatod elfér..

(#60665) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

16 Gb RAM esetén mekkora lapozófile méret a célszerű?

(#60666) dugo_ válasza Hauptmann (#60665) üzenetére


dugo_
veterán

Attól függ mit csinálsz. Ha tudod, hogy nem fogsz belőle kifutni, akkor elég 400MB-ot hagyni mutatóban, csak hogy legyen (pár szoftvernek szüksége van a meglétére, attól függetlenül, hogy hozzá fog-e nyúlni).

(#60667) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!

http://yeabd66.cc/

Ezt indítja Googli!!! :-(
Már próbáltam minden honnan törölni, de nem megy!Sőt valami .ddl file hiányzik, azt is feldobja töbször is.
Valami hatékony gyor megoldás kellene.
Avast van a gépen.
A 2016-os office-t felraktam a gépre, és azóta csinálja. Már az Office Activátort sem engedi futni!
Köszönöm

(#60668) Hauptmann válasza dugo_ (#60666) üzenetére


Hauptmann
addikt

Játék, meg net, ez a két fő alkalmazási terület.

(#60669) brd válasza Doky586 (#60664) üzenetére


brd
nagyúr

Viszont 4GB+ méretű file-od egy db. sem rajta és ez nagyobb probléma. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#60670) Doky586 válasza brd (#60669) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Total Commander filedarabolás:

akár parancssorból is összerakható a célgépen (ha ott nincs TC), és még mindig kompatibilisebb mint a több partíciós pendrv.. :)

de akár tömörítés nélküli zip-be is átvihető ugyanolyan gyorsan..

De használhat ntfs-t is, csak azt pl az alaplap firmwarje nem támogatja bios-frissítésnél, de azon kívül az is jó, vagy exFat...

[ Szerkesztve ]

(#60671) Imi91 válasza Doky586 (#60670) üzenetére


Imi91
aktív tag

Igen, csak akkor nem kellene a darabolással "bajlódni". Valahogy csak kivitelezhető. Volt egy pendriveom, na ott gyárilag 2 partíció volt. és volt rajta egy SW is amivel lehetett álllítani a partíciók méret arányát :)

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#60672) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Windows 7-et szeretnék telepíteni DDR4-es konfigra. Több módon (rufus, yumi, több zöldségboltos verzió) próbáltam, de mindig eldobja, hogy valami illesztőprogramot nem talál, és visszavonja a telepítést. Van ötleteteket, hogy miért csinálja ezt?
Semmi extra nincs a konfigban, GTX 760 VGA, I3 3600 CPU, 4gb ram, kártyaolvasó rákötve. Mit nem szeret? :(
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#60673) Doky586 válasza Imi91 (#60671) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, csak akkor kellene szoftvertelepítéssel, v particionálással (nálad win újratelepítéssel) foglalkozni az inkompatilitásokról nem is szólva.. :U

intensa_man: Nem recsegett a H97m amikor beledugtad a DDR4-et.. :F

[ Szerkesztve ]

(#60674) King Unique válasza Imi91 (#60658) üzenetére


King Unique
titán

A Windows a pendrive-okat & memóriakártyákat cserélhető lemezként kezeli és azoknál csak a legelső elsődleges / logikai partíció kerül felismerésre. Technikailag ugyan létrehozható rajta több is, de azoknak már nem oszt ki betűjelet. Viszont pl. Linux alatt nincsen ilyen korlátozás, az simán kezel több partíciót is a pendrive-okon.

De akadnak kivételes esetek is, amikor a Windows helyi lemeznek mutatja a pendrive-ot. Illetve a "bit átbillentésre" vannak különféle leírások, de ezzel nem igazán érdemes szórakozni, mint ugye esetedben is kiderült...

"Bootolható rendszert a másik része pedig adattárolásra lenne"

A kettőt eleve nem feltétlen szerencsés egy eszköznél vegyíteni, főleg ha fontos adatok vannak rajta. Sokan nem véletlenül használnak külön pendrive-ot telepítéshez és egy másikat adathordozáshoz. Ha meg annyira több partíciót akarsz létrehozni, akkor tessék inkább pl. külső HDD/SSD meghajtót használni! Azokat eleve helyi lemezként kezeli a Windows és ebből adódóan nincs a fentebb említett korlát sem. Illetve azokról is lehet Linux / Windows telepítőt bootolni (külön partícióról is), illetve akár magát a rendszert is kompletten rájuk telepíteni és onnan futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#60675) intensa_man válasza Doky586 (#60673) üzenetére


intensa_man
tag

Nem a sajátom a konfig. :D
Ez egy H110m-K, Intel Core i3-6100 3.7GHz LGA1151,4Gb DDR4....
Az imént rosszul írtam a CPU típus számát...

[ Szerkesztve ]

(#60676) Doky586 válasza intensa_man (#60675) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

100-as széria [link] ..?

(#60677) intensa_man válasza Doky586 (#60676) üzenetére


intensa_man
tag

Asus biosban sajnos nincs ps2 simulator beállítás. :(

(#60678) Doky586 válasza intensa_man (#60677) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ezt kéri csak..

(#60679) brd válasza Doky586 (#60670) üzenetére


brd
nagyúr

Nem azt írtam, hogy nem megoldható (én is meg tudom kerülni, csak az sokszor kényelmetlen a célgépen, pl. lassú a HDD, kevés a hely...), hanem azt, hogy nem lehet 4+ GB-nál nagyobb file-t tárolni rajta. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#60680) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

A fotón látható hardverrel rendelkező Fuji lifebook-al kapcsolatban szeretném kérdezni:

Melyik Windows-t (7,8,10) és annak melyik verzióját érdemes feltenni rá, hogy minél jobban legyenek kihasználva a gép csekély erőforrásai? 32 vagy 64?

Internetezős, filmnézős gép. 4Gb ram van mindössze egy i3-as Cpu-val, integrált vga-val.

Előre is köszönöm.

(#60681) szabonagyur válasza Ferink (#60680) üzenetére


szabonagyur
félisten

64 bit, és Win7/8/10 közül amelyik tetszik, amelyik megvan neked. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60682) Beldar


Beldar
tag

Szerintetek okozhat gondot, ha törlöm a "winsxs" mappa tartalmát?
Már 16 GB-ot elfoglal, veszélyezteti az SSD-m működését, alig van már szabad hely rajta.
Vagy van olyan progi amivel biztonsággal törölhető?
Köszi!

(#60683) kraftxld válasza #46129152 (#60667) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az aktiválos hülyeségeket elfelejteni, majd Malwarebytes-al takarítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60684) szabonagyur válasza Beldar (#60682) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, okozhat, el sem indul a géped.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60685) kraftxld válasza Beldar (#60682) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még mindig: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60686) yanna válasza Beldar (#60682) üzenetére


yanna
őstag

Nekem ez segített.

(#60687) Imi91 válasza King Unique (#60674) üzenetére


Imi91
aktív tag

Igen a helyi lemezes módszerrel szívtam meg. Nem, nem úgy hazsnáltam volna csak egy példa volt. Nekem csak adat tárolásra lett volna mind két partíció. A Fat32 csak az autó lejátszója miatt kellet volna, na meg, hogy ezt is kipróbáljam :DDD
Most a Windows foltozásával próbálkozok továbbra is.

Eladó!!!: ----> <----és----> <----NÉZZ BE!! :)

(#60688) attiati


attiati
veterán

Eszközkezelőben volt 3 nem működő USB driver / eszköz.

Ezután felraktam az alaplapom honlapjáról (Asrock FM2A85X Extreme4) az Etron USB 3.0 driver-t (1.0.0.114).

De nem oldotta meg a problémát, sőt megjelent egy negyedik felkiáltójeles USB vezérlő sor az eszközkezelőben.

Felraktam az AMD honlapjáról a legfrissebb AMD Chipset Driver-eket. és most eltűnt a kiinduló 3 hibás eszköz és maradt 1.

Hiába távolítom el, újra megjelenik. És nem is vagyok benne biztos, hogy jól működnek az USB3 csatlakozók.
Hogy lehet ezt az egyet megoldani?

:R

[ Szerkesztve ]

(#60689) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Van egy ismerősöm aki vásárolt egy gyári Fujitsu Siemens Esprimo iroda gépet.
Na ezzel van egy kis gondom, mert a PCI-E videókártyát feltelepítem és felkiáltó jel van elötte az eszközkezelőben.

Ezt írj hibára:
A számítógép beégetett kódja nem tartalmaz elegendő információt az eszköz konfigurálásához és használatához. Az eszköz használatához keresse meg a számítógép gyártóját, és szerezzen be egy frissített beégetett kódot vagy BIOS-t. (Kód: 35)

Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy inkább vigye vissza a gépet?
Fogalmam sincs a gép pontos típusáról!

Köszönöm!

Nem tudom jó helyre írtam-e

(#60690) kraftxld válasza Tomika86 (#60689) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet meg kéne próbálni azt amit írt :) Típus alapján bios frissítés.
Elég tápot kap a VGA? Utólag lett belerakva, vagy a gyári konfigban volt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60691) Tomika86 válasza kraftxld (#60690) üzenetére


Tomika86
senior tag

Utólag lett berakva Nvidia GT710 nincs rajta plussz csatlakozó, meg nem nagy teljesítményű.

BIOS-t nem tudom honnét szerezzek, nem tudom a pontos típusát a gépnek.

(#60692) kraftxld válasza Tomika86 (#60691) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondjuk Aida64-el megnézni a típusát :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60693) LK


LK
addikt

Ez működhet alaplap,proci,memória csere esetén? Minden más ugyanaz.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#60694) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kollegam vett egy oskovulet vista matricas fekvo HP gepet, mondtam neki hulye vagy, de ez most mellekes.
W7 van rajta, jol belakva, officezve, java, net fr. frissitesek oke, stb. Nem akarnam ujrahuzni, kicsit kigyomlalnam neki, DE:
Van egy fiok, korlatozott hozzaferessel, nem lehet sok mindent csinalni alola, viszont a rendszergazdai jelszoval vedett, es termeszetesen senki se tudja, aki telepitette par eve, az se.
Ilyenkor ha hozzaadok fiokot, azt lehet rendszergazdai?
valamint ha ujrahuzom, akkor gond nelkul aktivalhato?, kilestem a produkeyt, leirtam papirra.
Vasarolt, legalis w7.

(#60695) VeryByte válasza tordaitibi (#60694) üzenetére


VeryByte
őstag

Ha nem vagy rendszergazda, akkor hogy adsz hozzá fiókot?
Én mondjuk egy megfelelő boot DVD-ről aktiválnám a gyári Rendszergazdát, utána belépnék azzal, megváltoztatnám a rendszergazda típusú fiók jelszavát,belépnék azzal és újra deaktiválnám a gyári Rendszergazdát.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#60696) Zoz válasza LK (#60693) üzenetére


Zoz
őstag

Milyen a régi alaplap és milyen az új?
Az esetek 99%-ban működik az, hogy a lemezvezérlőt átállítod szabványosra (illesztőprogram frissítése, ne keressen automatikusan, listából választok) az alaplap csere előtt.
A BIOS-ban a SATA típusa ugyanolyanra legyen állítva (IDE/AHCI).

(#60697) Tomika86 válasza kraftxld (#60692) üzenetére


Tomika86
senior tag

Igen közben beugrott és tényleg BIOS frissítés és jó lett :)

Köszi!

(#60698) jimmy399 válasza jimmy399 (#60652) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nos, megoldottam a gondot.

Elég fura megoldás lett mondjuk. Valamikor régebben, valamiért kihagytam 10 GB-nyi üres particionálatlan helyet a noti merevlemezén. A windows telepítő létrehozta a kis 350 MB-os elsődleges partícióját a boothoz, aztán létrehozta a 210 GB-os rendszerpartíciót, ahová telepítette a windows 7-et, majd készítettem egy kiterjesztett partíciót (10GB) amire telepítettem az Arch-ot meg a swap (2GB) partícióját. Ezután maradt egy üres 10 GB-os partícionálatlan hely, amit így utólag Win7 alól ntfs-s partícióvá alakítottam, mint elsődleges partíció. Igaz, így az fdisk jelez, hogy a partíciós tábla bejegyzések nincsennek sorrendben (Partition table entries are not in disk order.)
Nos, erre simán felmásoltam a win7 telepítőt, majd futtatva a grub-mkconfig-ot megtalálta mint Windows Recovery image, és betette a menübe, mint választási opciót. Kiválasztva elindul a telepítés. Előtte mondjuk virtuális gépben indítottam azért a letöltött iso telepítő képfájlt, ami el is indult, de mivel 32 bites win7-ben akartam volna indítani a 64 bites telepítőt hibával elszállt.
Még szerencse, hogy a Grub ilyen rugalmas, mert még aktívvá sem kellett tennem a partíciót, hogy tudja indítani róla a telepítőt. :)

Örülök, sikerült megoldani végül. Remélem majd éles használat mellett nem lesz semmi gond, amikor újratelepítem majd a win7-et. Mellétettem a telepítőnek a drivereket, meg mindent amit szerettem volna. :)

--- N/A ---

(#60699) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Win7 Sartert tettem egy oskovulet gepre, nem mai darab a telepito, ezert
a kulon letoltott Sp1 pack siman felment, az Sp2 viszont hibaval kilep.
Net nelkul lesz a gep, ezert szervizpakkoznam fel manualisan, de nem megy fel az sp2.
Otlet?

(#60700) Doky586 válasza tordaitibi (#60699) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen ne csodálkozz, hiszen nincs sp2..

és még a vírus / botnet pack is elhasal ha nem olyan OS-en találja magát mint amire írták.. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.