Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60601) Vikus válasza #93794560 (#60597) üzenetére


Vikus
tag

Még ha az lenne, hogy egyedül nézett rá, még akár feltételezhetném is, --- (( annak ellenére, hogy megbízok benne )) --- hogy vagy kamu az egész, vagy tényleg félre nézte. De tesó is megnézte, és tényleg azok a dátumok, idők, amire rá lehet húzni ezt az egészet. :U

(#60602) Vikus


Vikus
tag

Köszi, köszi --- igazából ezt a kapcsolat részt majd nyilván át kell értékelni és átbeszélni, ha úgy alakul, vagy lehetőség lesz rá.. Most igazából nem is ez a téma. Nem szeretnék "Móunika sóót" :D
Hanem hogy valójában hogy is fordulhatott elő ilyen, vagy mi okozhatott ilyen "anomáliát"? :U

(#60603) LK válasza LK (#60584) üzenetére


LK
addikt

Visszatérhetnénk a kérdésemre? :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#60604) #18193920 válasza brd (#60599) üzenetére


#18193920
törölt tag

+1 :C

(#60605) dugo_ válasza LK (#60603) üzenetére


dugo_
veterán

Nem szereti a Skylake a Win7-et, ha nem muszáj ne erőltesd, mert csak szívni fogsz.

http://wccftech.com/intel-skylake-remove-support-usb-based-windows-7-installation-platform-specs/

A pendrive-os installhoz meg kell patch-elni a telepítőt, hogy egyáltalán elinduljon a 100-as chipsetek alatt. Erre van pár gyártónak megoldása, nem tudom, hogy ezek lapfüggőek-e vagy használhatóak máshoz is.
Pl.:
http://www.asrock.com/microsite/Win7Install/

(#60606) LK válasza dugo_ (#60605) üzenetére


LK
addikt

Köszi. Van egy programcsomag,amit mindig felteszek telepítéskor,ezek mentéseivel együtt, csak az a bibi, hogy ez mind win7-es program. Ha win10-et rakok fel, ezeket most elfelejthetem? Mindenből win10-es verziót kell keresnem?
AMD vonalon hasonló hiba? mert jó lenne ha maradna a win7, mert rosszul vagyok a win8-tól, win10-et meg nem ismerem

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#60607) kispx válasza Vikus (#60586) üzenetére


kispx
addikt

Ha kikapcsolt állapotban volt, akkor nézze meg az eseménynaplót. Semmilyen eseményt nem fog látni arra az időszakra.

(#60608) dugo_ válasza LK (#60606) üzenetére


dugo_
veterán

AMD az totál zsákutca jelenleg. Ha kell a Win7, akkor építkezz 1150-re Haswell alapon.

(#60609) #18193920 válasza dugo_ (#60605) üzenetére


#18193920
törölt tag

Nekem az skylake van win7-el és tökéletesen rendben van minden.
A felrakás igényel egy "kis odafigyelést", de utána semmilyen probléma nem jelentkezik.

(#60610) Doky586 válasza LK (#60606) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Van egy programcsomag, amit mindig felteszek"...
Én is összeállítottam volt egy csomag programot +drivert még 1998-ban, de azóta már nem használom, mert mindenből van frissebb... :K

(#60611) LK


LK
addikt

dugø : AMD-t csak kínomban raknék össze, pedig régen AMD fan voltam, megnézem a 1150-et is

mrfrakk : milyen lapod van? a kis odafigyelés alatt mit értesz? olvastam néhány problémáról,de az Asrock lapoknál láttam leírást a megoldásukról, azt hittem én botor hogy csak náluk áll fent a probléma, de ezek szerint Giga és Asusnál is? (Van DVD megh. is telepíthetem arról is a win hetet) Hacsak be kell állítani biosban a PS/2 Simulator-t az menni fog.

Doky586 : oké, de mondjuk egy win7-es incredimail backup ,játékmentések vagy firefox könyvjelzők felmennek win10-es megfelelőjükre? illetve minden progihoz meg kell keresni a win 10-es verziót?

Köszi hogy foglalkoztok a kérdéssel :C

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#60612) quailstorm válasza LK (#60611) üzenetére


quailstorm
nagyúr

jézusom, azért ennyire ne
nyilván lehet, hogy egy-két backup nem fog úgy menni, de gyökeresen nem változott a rendszer, felhasználói programok mennek, basic driverek vista óta mennek
hacsak nem valami gányprogram, vagy hardvervezérlés akkor kb semmi hátrány nincs 10-en, minek kellene új verzió mindenből
nyilván törekedni kell a legfrissebbekre, de ez nem azt jelenti, hogy egy anno JÓL megírt Win32 app ne indulna el akármikor

(#60613) LK válasza quailstorm (#60612) üzenetére


LK
addikt

A PH! fórum azért van hogy lehessen kérdezni nemde? Ha tudnám a választ,nem kérdeznék :(((

azért köszi...

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#60614) quailstorm válasza LK (#60613) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nyilván, de mégis mit vársz ha egetrengető sületlenséget kérdezel?
Ez kb olyan volt, mint ha ezt kérdezted volna: "Ha új gáztűzhelyet veszek akkor vennem kell új edénykészletet, mert a régi nem működik majd rajta?"

Egyébként meg megkaptad a választ nagyjából. Ha lesz konkrét kérdés is/konkrét probléma, nem csak levegőbe puffogtatás, akkor szívesen segítek, viszont ezt a vallásos szemellenzős látásmódot nem kedvelem.

btw, ha rosszul voltál a 8-tól, a 10 még rosszabb az UWP-s gyönyör miatt (gépház)
a 8.1 még egész közel van a 7-hez felhasználói élményben, ha meg csak a startmenü hiányzott, azt meg lehet tanulni 10 perc alatt, bár már mindegy

Skylake-re lehet tenni 7-et, de lehetőleg olyat nézz, amire más már rakott, vagy van driver az alaplapgyártó honlapján

[ Szerkesztve ]

(#60615) #18193920 válasza LK (#60611) üzenetére


#18193920
törölt tag

MSI

(#60616) LK válasza quailstorm (#60614) üzenetére


LK
addikt

Van egy kis félreértés azt hiszem. Egy ismerősömnél láttam a win 8-at működés közben,és nagyon nem tetszett. Emiatt van az ellenszenv (nem vallásbeli). Amúgy 6 éve nem követem a win oprendszerek fejlődését, ezért mertem kérdezni, neked triviális dolgokat. Abban igazad van, hogyha meglesz az új konfig,és problémával szembesülök, konkrét kérdést írjak. Meg is teszem majd. Szeretek a problémák elé menni, és nem kapkodni fűhöz fához. Azt akarom,hogy elsőre sikerüljön. Kerestem,de nem találtam az általam kinézett lap topicját sem. Ezért merészeltem kérdezni,és lám hárman is válaszoltak a bagatel kérdésemre. Ahogy illik,meg is köszöntem (2x is) . Hasznos infókat írtál te is. Ezek után elvárnám a normális (személyeskedés felé hajló) mellékzöngéktől mentes választ.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#60617) Zoz válasza LK (#60611) üzenetére


Zoz
őstag

Firefox-ra a MozBackup-ot javaslom.

(#60618) NEMO1968 válasza Vikus (#60581) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Bocs hogy belevau-vau, mert erre a megoldást nem tudom, de kéreznék valamit.
Te értesz a géphez, de a barátnőd is?
Nem lehet, hogy nem volt kikapcsolva, csak altatva vagy hibernálva?
Eben az esetben (szerintem ) ekég könnyen fel lehet ébreszteni kívülről is úgy, hogy nem is veszed észre.
Cak azért dobtam be ezt a témát, mert elég sokan vannak, akiknek az Isten sem tudja megmagyarázni, hogy azért indul gyorsan a gépe, mert nem kikapcsolav volt, hanem csak hibernálva.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#60619) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

Óriási gond van.

Otthon, készítettem egy SD kártyára a win7 x64-ből egy telepítőt. Sima. Bootolt, ahogy kell. A laptopon is az sd kártyaolvasóból.
Viszont kellett az az sd kártya, linux alatt DD-vel lemásoltam majd tömörítettem. Aztán vissza akartam tenni erre az SD kártyára DD-vel, de ekkor már nem bootolt be. Nem is értem miért, mert bitről bitre átmásolt mindent rá.

Sebaj, átbootoltam win7-re windows USB/DVD download tool-al megcsináltam a laptopról.
Reboot, DE nem bootol be. Azt írja read error occured.
Ok no para, Rufus. Ugyan ez.
Ok no para kézi particionálás a diskpart-al parancssorból majd másolásl... UGYAN EZ A HIBA.
Egyszerűen nem bootol az sd kártya.
Sd kártyaolvasóból a DD előtt indult, most meg már nem.
Apró megjegyzés, hogy bármely linux distro simán bootol erről a kártyáról a beépített sd kártya olvasóból, de ez a nyomorult win7 telepítő akárhogy csinálom nem bootol sehogy sem.
Igen, aktív partíció, 16 gigás SD kártya, az hogy X64-es verziót készítenék x86 alatt nem kellene gondnak lennie.

Hajam kihullik most már, nem tudom mitévő legyek.

--- N/A ---

(#60620) LK válasza Zoz (#60617) üzenetére


LK
addikt

Gyűjtöm az infókat,köszi.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#60621) Doky586 válasza NEMO1968 (#60618) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a laptop utp kábellel volt hálózatra kötve akkor mindegy hogy kikapcsolva, altatva v hibernálva volt, WoL -al felébreszthető; viszont WIFI esetén nem hiszem hogy működne a WoL.. (vagy van ilyen?)

(#60619) jimmy399: tudom hogy hihetetlen, de még egy SD kártya is tönkre tud menni előbb-utóbb.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60622) Vikus válasza NEMO1968 (#60618) üzenetére


Vikus
tag

Szia!

Köszi, ebben nem gondolkodtam még... Ezt nem tudom látod, hogy hogyan kapcsolta ki, vagy mit nyomott meg, vagy úgy látta, hogy kikapcsolta, aztán közbe mégsem... Ez egy talány. De akkor elképzelhető, hogy ha hibernálva volt a gép, akkor valaki, vagy valami külsős dolog belemászhatott? Ki az aki csak úgy random valakinek a gépébe "belenéz"? :Y

(#60623) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Van egy ilyen gondom, hogy több percre megakad a gép, hol működik az egérkurzor, hol az sem, és semmit nem hajlandó csinálni. Eseménynapló-rendszerben az alábbi hibák fordulnak elő:
1.
Letelt egy időkorlát (30000 ms) a(z) Windows hibajelentési szolgáltatás szolgáltatás kapcsolódására való várakozás közben.
2.
Az eszköz (\Device\Ide\iaStor0) a határidőn belül nem adott választ.

Utóbbival kapcsolatban az energiagazdálkodási tippet és a lemezvezérlő eszköz eltávolít, Win újra felrak tippet már megléptem, nem akar működni.
HDD Sentinel minden érintett eszközt teljesen rendben talál (egy SSD és egy HDD van a gépben, ami egy TP T420i). Hogyan kezdjem el nyomozni, mi lehet a probléma?

42

(#60624) quailstorm válasza jimmy399 (#60619) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Adnék a pofájának egy durvább formázást. Ha teljes méretű SD, akkor mondjuk fényképezőgép. PC-n esetleg parancssoros diskpart. Láttam már hasonló csodákat telefonflashelésnél is. Tök jól ment az SD de a CWM nem látta. Egy SII-ben kellett megformázni újra...
Jobb ötletem nincs, max hogy legközelebb egy Rufusos cuccot lehet nem éri meg DD-zni, sose próbáltam nem tudom működött-e valaha, de hamar megvan Windows alól Rufusszal.

(#60623) Adrian Mole: nekem egy WD500 szervóhibája csinált ilyet ha arról futott az OS. Arra nem jelzett a Sentinel. Most is megvan a vinyó, szekvenciálisan még elmegy, random nem nagyon.

Amúgy passz. Parkolgatja a fejet?

(#60616) LK: vallásosságot a "Win10-en majd úgyse futnak el az appjaim" önmagadnak bemagyarázására értettem, ha nem világos. Ott keresd a bajt, számomra kiakasztó.

Játékok mentését gyakorlatilag bárhol megtalálhatod, játék válogatja. Registry, telepítési könyvtár, felhasználó dokumentumok könyvtárában valahol, vagy AppData Local. Nagyon ritkán van szignózva és másik gépre/rendszerre másolva nem megy, de elég sokat költöztettem már játékmentést.

A többit nem tudom, böngészőből Chrome-os vagyok, ott elég a user datát áthúzni.
Egyébként 2016 van, ha nem zavar a személyes adataid védelme, szinkronizálhatsz felhőbe is. FF-nek is van tán valami syncje. Steam elég sok játékot cloud ment. E-mail kliensedhez nem értek.

(#60625) NEMO1968 válasza Vikus (#60622) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ki támad szervereket, "csak úgy"?
Ki lop játékkaraktereket?
Ki tördel random Faceook fiókokat?
Bárki!!!
Valaki kipróbálta az új játékszerét, amit ki tudja mire szeretne használni.
Tudok még tippelni az indexelésre, és a WIN intézőre, hogy ezek közül csinálta a "viccet " valamelyik.
Gyanakodhatsz vírusra,lefuttatnák egy víruskergetőt.
Utánanézhettek, hogy az adott időszakban volt-e adatforgalom a routeren, és mennyi.(külső támadás)
Talán az eseménynapló is tényleg adhat valami támpontot.
Ha legalább 2 dolog,(eseménynapló és router adatforgalom is üres a kritikus időszakban), akkor már tényleg csak a WIN-en belül lehet keresni a hibát.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#60626) laskr99


laskr99
addikt

Nah sikerült. Elsőnek hibát dobott ki. Majd felismerhetetlen lett a pendrive erre gép restart. Gép kiírta ,hogy csatlakozott de sajátgépben nem. Eszközökben azt írta hiba. Rufus elindít erre lám felment.

(#60627) King Unique válasza jimmy399 (#60619) üzenetére


King Unique
titán

"Aztán vissza akartam tenni erre az SD kártyára DD-vel, de ekkor már nem bootolt be. Nem is értem miért, mert bitről bitre átmásolt mindent rá."

A Windows ISO-kat úgy tudom nem lehet DD-vel kiírni, az eleve a Linux ISO-khoz való. Valamint a telepítő SD kártyáról való futtatása is inkább utóbbiakkal oldható meg. Windows telepítőt nem nagyon próbáltam még arról bootolni, de vsz nem is minden gép tud róla. Lehet egyszerűbb lenne inkább keríteni egy pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#60628) Vikus válasza NEMO1968 (#60625) üzenetére


Vikus
tag

Köszönöm!
:R
így legalább van valami támpont, amin elindulhat az ember, vagy legalábbis valami lehetőség, hogy mégse vagyok annyira "lüke". Tehát nem csak a "szellemek" dolgoztak... :U :((

(#60629) Adrian Mole válasza quailstorm (#60624) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi!
A HDD elvileg csak adatot tartalmaz (igaz, user mappából elég sok minden általánosan ott van - dokumentumok, videók, zene, képek, tehát az alap Win User mappák teljesen át vannak oda irányítva), oprendszernek nem kellene megakadnia, hiszen application data maradt az SSD-n. Megpróbálok a HDD Sentinellel egy részletes tesztet futtatni a HDD-n. A fejparkolást hogyan tudom megnézni? A hangja tök minimál. Toshiba MK sorozat.

42

(#60630) sz.j válasza szabonagyur (#60545) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tegnap egy újabb gépre raktam fel a win 7-et és az első frissítések egyike előtt ez az üzenet jelent meg (ez más tartalmú mint az előző).
Idézet az üzenetből:
"Ön már nem kapja meg a Windows Update biztonsági frissítéseit, ..."

Na mit szóltok hozzá?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60631) Doky586 válasza sz.j (#60630) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

előbb frissíts Win7 SP1 rendszerre... :)

(#60632) sz.j válasza Doky586 (#60631) üzenetére


sz.j
nagyúr

Mint ahogy előbb írtam a telepítés utáni első frissítések egyikénél jött az üzi, talán az első vagy másodiknál amikor még nyilván nem töltötte le és nem telepítette még az SP1-et ...
Régebben hasonló telepítés után a frissítéseknél nem volt semmilyen üzenet nálunk.

De tételezzük fel, hogy olyan jó fej az MS, hogy figyelmeztet az SP1 hiányára (mondom régen ilyen nem volt!), de akkor mit keres ott a "Tudnivalók a Windows 10-ről" feliratú gomb??? És mire emlékeztessen később, netán arra hogy még nincs felrakva az SP1??? Ugyan már .... Mert ugye ott van az "Emlékeztessen később" feliratú gomb is ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60633) Doky586 válasza sz.j (#60632) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem értem minek vacakolsz W7 sp nélküli telepítőlemezzel... Töltsd le az összefoglalóból a W7sp1 integrált original Microsoft telepítőt és írd ki DVD vagy pendrivera.. Azt a muzeális lemezedet meg akaszd ki dísznek a kocsi visszapillantó tükre alá.. :P

[ Szerkesztve ]

(#60634) sz.j válasza sz.j (#60632) üzenetére


sz.j
nagyúr

Közben volt egy telefonom és a leglényegesebb cáfolat az SP1-es állításodra lemaradt

Ha csak az SP1 hiánya figyelmeztetne, akkor miért nem azt írja miért ezt:
" ... A Microsoft a Windows 10-re való frissítést ajánlja ...."

:D

Ui. #60633-ra

Rém egyszerű, mert az illetőnek SP1-nélküli DVD-je volt ...
Amúgy szvsz ez utóbbi hsz-ed csak elterelés az SP1-es melléfogásodról ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60635) Doky586 válasza sz.j (#60634) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"ez utóbbi hsz-ed csak elterelés az SP1-es melléfogásodról"

Akkord hívd fel a Microsoftot és jelentsd be hibára hogy ezt elfelejtették kivenni az átállás ajánlgatást évfordulós leállásából..

Azt hittem a megoldás érdekel, de eszerint nem. Csak bűnbakot keresel..

[ Szerkesztve ]

(#60636) kraftxld válasza sz.j (#60634) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aki 2016-ban SP1 nélküli Win7-et telepít az inkább jobban jár a Win10-el :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60637) sz.j válasza kraftxld (#60636) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem az SP1-en van a hangsúly hanem a Win10-re történő még mindig tartó "agitáláson" (ha jobban érdekel a téma egy két oldalt visszaolvasva láthatod a téma kezdetét)
Amúgy a múlt héten saját magamnak SP1-et is tartalmazó DVD-ről telepítettem újra a win7-et és ott is feljött az udvarias win10-re történő figyelemfelhívás csak más szöveggel.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60638) quailstorm válasza Adrian Mole (#60629) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A HDD SMART értékeinél kell lennie egy load unload cycle count-nak. egy grafikon

(#60639) jimmy399 válasza King Unique (#60627) üzenetére


jimmy399
senior tag

Korábban jól bootolt a win7 telepítő laptopon az SD kártyáról.
Igen, van USB-s telepítőm, csak ott a bökkenő, hogy a laptop mindkét USB portja használhatatlan, mert kitört belőle a műanyag pöcök, és így csak az SD kártyaolvasó használható telepítő futtatására.

--- N/A ---

(#60640) Kékes525


Kékes525
félisten

Az mitől lehet, hogy az internet az operációs rendszer felállása után csak néhány perccel lesz elérhető? Addig a tálcán lévő ikon is jelzi, hogy nincs internetelérés (piros kereszt van rajta). Régebben a rendszer indulásakor már azonnal volt internet. Hogy állíthatnám vissza az eredeti állapotot? Windows 7 pro 64bit up-to-date a rendszerem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60641) kraftxld válasza Kékes525 (#60640) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Router? Netkapcsolat? Kicsit bővebb infó a hálózatodról? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60642) Kékes525 válasza kraftxld (#60641) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs! TC7200.20 Wireless Voice Cable-em van. Telekom hálózatán vagyok. Semmit nem állítottam rajta, ami miatt ez történhetett. A WiFi csatorna számát és a WiFi jelszót változtattam meg még az üzembe helyezéskor. A probléma jóval ez után keletkezett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60643) szabonagyur válasza Kékes525 (#60642) üzenetére


szabonagyur
félisten

A router folyamatosan áram alatt van, vagy csak ilyenkor kapcsolod be amikor a gépet mondjuk egy főkapcsolóval?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60644) Kékes525 válasza szabonagyur (#60643) üzenetére


Kékes525
félisten

Folyamatosan áram alatt van, hetenként szoktam újraindítani (áramtalanítás 10 másodpercig). TV (IP TV) és a telefon is rajta van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60645) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, help kellene.

A képek önmagukért beszélnek. Szeretném kijavítani a hibákat, vagy legalábbis 1 részét, de nincs időm órákat olvasgatni róla, ráadásul nem is mindig célravezető a hibakód beazonosítás utáni segítség.

Kérem valaki, aki ért hozzá segítsen hát: hogyan és mit kell tennem?

[ Szerkesztve ]

(#60646) Adrian Mole válasza quailstorm (#60638) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Most, hogy az energiagazdálkodást átállítottam, kevésbé meredeken növekszik.

42

(#60647) King Unique válasza jimmy399 (#60639) üzenetére


King Unique
titán

Hát azt nem tudom, hogyan sikerült összehozni az USB-portoknál, de elég extrém...Amúgy, ha egyszer összejött a Windows bootolása, akkor elvileg utána is működnie kellene. Egy DD írás meg azért nem teszi tönkre az SD kártyát, illetve a diskpart alóli particionálás simán helyre szokta állítani. Ha utóbbi sem használ, akkor lehet a kártyával nem stimmel valami. Bár, ha egy Linux simán megy róla, akkor megint érdekes a helyzet...

Egyébként nálam ez nem opció, mert a laptop beépített kártyaolvasójából nem lehet bootolni, mivel nem jelenik meg a boot menüben...Ellenben egy pendrive, USB HDD/SSD működik minden további nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#60648) #93794560 válasza King Unique (#60647) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem a régi Acer gépemen lehetett SD kártyáról bootolni, de a mostani Lenovo notimnál már nem. A régi gėp beépītett kártyaolvasója usb2.0-s szabványú volt, ezt nem tudom, milyen.

[ Szerkesztve ]

(#60649) Zoz válasza #93794560 (#60648) üzenetére


Zoz
őstag

Sok újabb notiban már nem USB-s, hanem PCI-E a kártya olvasó.

(#60650) King Unique válasza #93794560 (#60648) üzenetére


King Unique
titán

Amin próbáltam, az is Lenovo. Illetve vsz köze van a fórumtárs által említett USB / PCIe dologhoz.

Amúgy meg úgysem annyira fontos számomra, mert egy átlag SD kártya azért nem éppen sebességbajnok és max. a csúcskategóriás típusok tudnak komolyabb értékeket. Bőven jó nekem egy USB 3.0-s pendrive ilyen célra.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.