Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60201) Tamy válasza #99499520 (#60198) üzenetére


Tamy
senior tag

Ha minden igaz gyári fw alatt itt tudsz fájlmegosztást beállítani:

Ez lényegesen egyszerűbb, mint felrakni, és beállítani az OpenWRT-t, de hosszútávon mégis az utóbbit javaslom.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60202) krealon válasza Pityke78 (#60196) üzenetére


krealon
veterán

"Ha jól tudom elvileg a windows-nak van olyan opciója, hogy vezeték nélküli kijelzőre kiküldjem a képét."

Az Intel Core processzorok masodik generaciojatol van ilyen opcio.
Intel® Wireless Display (Intel® WiDi) Platform and Operating System Compatibility

(#60204) Tamy válasza #99499520 (#60203) üzenetére


Tamy
senior tag

Felcsatolod, mint hálózati meghajtó, utána már úgy látod, mintha a saját gépedben lenne.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60206) Tamy válasza #99499520 (#60205) üzenetére


Tamy
senior tag

Mert nem jó helyen vagy. Nézd meg a képet, amit bemásoltam.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60207) brd válasza Laraxior (#60197) üzenetére


brd
nagyúr

A Win7 tud. Inkább BIOS/(U)EFI beállítás lesz a gond (ha az alaplap és az eszköz egyáltalán képes bootolni).

The only real valuable thing is intuition.

(#60209) Pityke78 válasza krealon (#60202) üzenetére


Pityke78
őstag

Akkor elvileg a HP Elitebook Folio 9470m-nak ezt tudnia kellene, nem?

A kérdés az, hogy miként tudom ezt előcsalogatni belőle, illetve beállítani?
Vagy másik fórumban kellene ennek utánakérdeznem?

Köszi

(#60210) Tamy válasza #99499520 (#60208) üzenetére


Tamy
senior tag

Mi az, hogy látod, de nem tudod lapozni?

Kitallózni kitudod? Vagy írd be, hogy \\router ip\megosztsánév, ahogy a példánál is mutatja, és üss egy entert. Mi történik?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60212) Tamy válasza #99499520 (#60211) üzenetére


Tamy
senior tag

De akkor most sikerült csatolnod mint hálózati meghajtót, vagy sem? Amíg nem csatolod nem fogod tudni beállítani az utorrentben sem.

Ezt csináld meg: [link]

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60214) Tamy válasza #99499520 (#60213) üzenetére


Tamy
senior tag

Tegyél be egy képet a torrent mappabeállításairól.

Egyébként értelemszerűen a már folyamatban lévő letöltéseket nem rakja át oda, illetve amikor hozzáadod az új torrentet rákérdez a letöltés helyére. Ez a beállítás csak az alapértelmezett mentési hely, ami felülbírálható.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60217) Tamy válasza #99499520 (#60215) üzenetére


Tamy
senior tag

Próbálni még sosem próbáltam, de ha az új torrent hozzáadásánál a routert adod meg neki letöltési helynek, akkor oda is kellene mentenie. Írni egyébként tudsz abba a mappába, amit létrehoz? Másolj be oda valamit próbaképp. Helyed van?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60218) Tamy válasza #99499520 (#60216) üzenetére


Tamy
senior tag

Egyrészt ha jól látom még mindig nincs felcsatolva, másrészt a második képeden mutatja is, hogy hová fogja letölteni. Ott van utána a három pötty, ki tudnád tallózni a router megosztását, ha fel lenne csatolva. De a torrent kliens beállításaiban be lehet(ne) állítani mint alapértelmezett mentési hely.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60221) Tamy válasza #99499520 (#60220) üzenetére


Tamy
senior tag

Mondtam hogy csináld. Ftp-t nem fogod tudni beállítani a torrentben.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60223) Tamy válasza #99499520 (#60222) üzenetére


Tamy
senior tag

Mi nem szerepel ott? A hálózati meghajtó hozzáadása? Most nincs előttem Home verzió, de amit korábban mutattál képet, az nem az volt, mint ahol én mutattam.

De ha úgy jobb, írd be parancssorba, hogy net use z: \\router ip címe\megosztás /persistent:yes

Erre mi történik?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60224) yanna válasza Pityke78 (#60209) üzenetére


yanna
őstag

Ha nincs olyan opció a vezérlőpultodban hogy képernyőkezelés/kivetítés, akkor a rendszereddel van gyík, mint ahogy már említettem a TV-s fórumon. :((

(#60226) Tamy válasza #99499520 (#60225) üzenetére


Tamy
senior tag

Akkor a router nincs rendesen beállítva. Hirtelen ezt találtam csak: [link]

A router megosztás részéről mutass még egy képet (az első képen pont kitakarod).

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60228) Tamy válasza #99499520 (#60227) üzenetére


Tamy
senior tag

Windowson már régen adtam meg így jelszót, de szerintem írja az, csak nem mutat semmit. Írd be, majd nyomj egy entert.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60230) Tamy válasza #99499520 (#60229) üzenetére


Tamy
senior tag

Szívesen. Szerintem sima módszerrel is ment volna, csak nem jó helyen nézted.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60232) Tamy válasza #99499520 (#60231) üzenetére


Tamy
senior tag

A jelszó nem probléma, de ahogy a legelején is mondtam, ez erősen nem ajánlott megoldás. Egyszer átjön az adat a routereden keresztül a gépedre, majd onnan visszaküldöd a routerre. Visszafelé ugyanez fordítva. A router nem számítógép, sokkal gyengébbek a képességei, valószínűleg nem bírja olyan gyorsan írni az adatokat a winyóra, mint ahogyan töltöd le, és mellette még az adatforgalmad is kezelnie kell. Ha mindenképp ezzel a megoldással akarod használni, akkor drasztikusan korlátozd le a sebességet, és a kapcsolatok számát az utorrentben.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60234) Tamy válasza #99499520 (#60233) üzenetére


Tamy
senior tag

Elvileg van rá OpenWRT, de a topicjában biztosan segítenek. Az persze ott is érvényes, hogy a vas gyengébb, mint a számítógép, csak legalább a felesleges adatáramlást levennéd a válláról. Másrészt az OpenWRT képes kezelni a Linixos ext fájlrendszereket, ami szintén kedvezően hat a routerre (kevésbé terheli). Ha a routerre akasztott winyón akarod tárolni a letöltött dolgaidat, mindenképp érdemes lenne azzal is torrentezni. Mindenesetre az sem két kattintás, előtte alaposan olvass utána. Több routerre vannak készre gyúrt OpenWRT-k is, amikben már alapból benne van a legtöbb ember számára szükséges program, köztük a torrent kliens is, de nem tudom a tiédre konkrétan van-e ilyen. Ha csak az alap OpwenWRT van rá, akkor neked kell felraknod minden szükséges dolgot.

De ez itt már tényleg nagyon off, vagy kísérletezel ezzel a verzióval, hogy mi az, amit még elbír, vagy elkezdesz ismerkedni az OpenWRT-vel (és persze ott is ki kell majd tapasztalnod, hogy meddig mehetsz el).

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60237) Tamy válasza #99499520 (#60235) üzenetére


Tamy
senior tag

A gépet nem lassítja. Lecsatoláshoz jobb klikk a Z meghajtóra, és ott lesz.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60239) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Utóbbi egy hétben többször is fogadott kékhalál boot közben, aztán újraindul és utána tökéletesen megy, majd napokig semmi ilyet nem produkál. Melyik számsort másoljam be a naplóból amiből megtudhatunk valamit?

(#60240) Winnie The P válasza #90933760 (#60239) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Szerintem a legegyszerűbb ha letöltöd a BlueScreenView nevű programot. Majd abban meg lehet nézni, hogy mi okozza a hibát. Azt a képet rakd ide be.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#60241) #90933760 válasza Winnie The P (#60240) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#60242) Winnie The P válasza #90933760 (#60241) üzenetére


Winnie The P
őstag

[Egy próbát megér]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#60243) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Nekem olyan Win 7-em van amin nincs SP1.Hiába indítom el az update keresést nem találja.Hogyan tudnám feltenni?32 bit-re.

(#60244) kispx válasza adsl (#60243) üzenetére


kispx
addikt

Témaösszefoglalót olvasd el. Sokszor kérdezték így belekerült.

(#60245) zoo8800 válasza adsl (#60243) üzenetére


zoo8800
veterán

Innen is le tudod szedni.

rip and tear, until it is done

(#60246) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,abban kérnék segítséget, hogy adott egy laptop amin windows xp és windows 7 is van, dual boot-os, ha windows 7-et frissítem 10-re utána működni fog még a dual boot, megmarad az xp?

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#60247) quailstorm válasza Butcher82 (#60246) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elméletileg nem nyúlhat más partícióhoz és nincs dolga az NTLDR-rel, szóval marad.
W10-nél a dual boothoz gyorsindítást ki kell kapcsolni, meg legacy bootmenüt vissza.

(#60248) Butcher82 válasza quailstorm (#60247) üzenetére


Butcher82
senior tag

Köszönöm, a linkeket kiváltképp :R

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#60249) sfefe válasza dugo_ (#60164) üzenetére


sfefe
őstag

Na beprobaltam az msi progival megoldani a pendrive gondot...
Fel siker. Van egy win amin csak sp1 van azt be lehet tenni a progiba de van olyan win ami pl augusztusig levo frissitesek benne vannak na ezt nem fogadja a a program. Ilyenkor ezt irja ki:
Invalid media. Please select the Windows installation file. Ez amugy iso-ban van. ( daemonal van beteve)

Amelyiket be lehet tenni a progiba (amin csak sp1 van) azzal sikerul megcsinalni ugy a pent, hogy ha bejon a win akkor van eger is meg usb is tehat latja a pendrivet.

A rufuszal meg meglehet csinalni a pendrivet az augusztusig megjelent frissitesekel ellatott windowsal de eger van usb viszont nincs mikor bejon a win igy nem latja a pendrivet sem.

Lehet faternak csak a sima sp1el ellatott win lesz pendriven megcsinalva mert igy ramasolom a pendrivera a drivereket es azok is rajta lehetnek....
(a masik winnel meg lemezezni kellene)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60250) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Alap láma kérdésem lenne:

Otthoni gépemen rendszergazda vagyok. Hol tudom állítani, hogy 10 perc tétlenség után léptessen ki. Vagy Zároljon vagy hasonló a lényeg, hogy csak a jelszóval tudjak újra bármit is csinálni?

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.