Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60101) brd válasza Dot (#60097) üzenetére


brd
nagyúr

Hmm, akkor Home-od van, így a válasz szomorú: ezzel nem fogsz software-es RAID1-et csinálni.

Doky586: Milyen dinamikus D:-ről beszélsz? Lemez lehet dinamikus, nem betűjel. Azonkívül Windows 7-nél nincsen a tükör tekintetében megkülönböztetve a rendszer-nem rendszer, ugyanúgy működik mindkettővel.

The only real valuable thing is intuition.

(#60102) Doky586 válasza brd (#60101) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem gondoltam hogy pont neked kell ilyen szájbarágós módon leírni: ha egy dinamikus raid kötethez D betűjelet rendelek akkor a D: az dinamikus lemez lesz, elég egyértelmű vagy ragozzam tovább? Ha a D-vel nem értesz egyet akkor felőlem lehet X is, vagy E, F, G és így tovább. Felsoroljam az összest? :D

De nem kötekedned kéne hanem megoldást mondani. Amit eddig mondtál arra visszaírt hogy nem megy..

(#60103) Dot válasza brd (#60101) üzenetére


Dot
őstag

Esetleg valami progival lehetséges ez? :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#60104) brd válasza Doky586 (#60102) üzenetére


brd
nagyúr

A D: nem lesz dinamikus, mert az egy betűjel, de még a D:-vel reprezentált partíció(/kötet) sem. Ami dinamikus lesz, az a lemez (amely tartalmazza a kötetet). ;) Írtam megoldást és azt is, hogy az neki miért nem működik, ha valaki nem tud olvasni/értelmezni, arra nem nyújtok támogatást. ;)

Dot: Ha (fél)HW-es megoldás nincsen a laptopban, akkor Prof-tól felfelé tudja ezt a Windows7 (=Home-mal nem, az nem támogat RAID 1-et/mirrort). Ill. talán meg lehet hekkelni a rendszerfile-okat, mint annak idején az XP-ben is, hogy tudja az akkor csak servernél támogatott software RAID-et, de ezt Win7-nél még nem próbáltam (és ha igen, akkor sem lesz jogtiszta). Egyébként mire kellene egy laptopban RAID1? Akkor már inkább legyen rendszeres, partíció/lemez-szintű mentés (akár egy külső eszközre), mert laptopban szerintem úgysem fogsz menet közben lemezt cserélni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#60105) Doky586 válasza brd (#60104) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ez a tipped sem jött be.. :O
Ha Home lenne az egyáltalán nem kezelné a dinamikus lemezt, nem hogy fusson róla mint most.. [kép]

(#60106) brd válasza Doky586 (#60105) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem legalább vannak. ;) Egyébként cseppet se zavarjon, hogy ő írta, Home Premiumja van. :W Kíváncsi lennék, ezt hogyan egyezteted össze azzal az elképzeléseddel, hogy nem fut róla. :P Én csak azt nem tudtam biztosan, hogy az kezel-e tükrözést (nem találkozom napi szinten HP-vel), de a jelek szerint nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#60107) margithid


margithid
veterán

Feltettem egy win7-et, hogy majd frissítsem win10-re. Elöszőr megpróbáltam egyből win10re frissíteni, telepítő elakadt 99%nál kb 3 óra után meguntam, elkezdtem win7 frissítéseket keresni, hátha annak hiánya miatt nem települ win10, de azt is már 20 perce csak keres :F
Mi lehet a gond?

(#60108) dugo_ válasza margithid (#60107) üzenetére


dugo_
veterán

Nem kell bonyolítani, egyből telepítheted tisztán a 10-est a meglévő 7-es kulccsoddal, kihagyva a win7 alól frissítést.

(#60109) margithid válasza dugo_ (#60108) üzenetére


margithid
veterán

És ha nem is szeretném aktiválni a win10et? akkor se kapok frissítéseket?

(#60110) core i7


core i7
addikt

Én is visszatértem jó öreg windows7-hez nemérdekel már a Directx12 sem

(#60111) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e úgy futtatni egy bizonyos programot általános felhasználói fiókból rendszergazdaként, hogy megjegyezze a rendszergazda jelszavát és ne kérje újra? Semmi másra nem szeretnék rendszergazda jogot adni, csak erre a programra. Én a jelszó birtokában vagyok, de kiadni nem akarom, tehát szeretném ha másban nem tudnának garázdálkodni a gépen, csak ez a program fusson rendszergazdaként. Van erre ötletetek?

(#60112) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Létezik valami megoldás arra, hogy egy laptop képernyőjének fényerejét szoftveresen fixáljuk? Adott egy noti, ami legnagyobb fényerőn kicsit villog, viszont 1 fokozattal alatta tökéletes. Ezt be lehet valahol maximális értéknek állítani, hogy az fn billentyűkkel se lehessen erősebbre tenni?
Win7 32 bit, ASUS F5SL a noti, de a notebookos topik halott... :(

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60113) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

van egy laptop aminél nem tudom, hogy mi baj van, de néha nem csatlakozik fel rendesen a wifi-re. Egy olyan kérdésem lenne, hogy valahogy nem lehet megoldani azt , hogy az összes hálózati beállítást visszaállítsam a gyárira? egy idősebb bácsi gépe és mindent össze-vissza nyomkod :)

(#60114) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem, hátha tudtok segíteni.

1. Win7-ben hol találom meg az alábbi Értesítések ikont és azon belül a Kivetítés menűt?

A kép win10-ről készült, de nem tudom win7-ben ez hol található.

2. Van arra lehetőség, hogy egy asztali gépet valahogy elindítsak külső eszköz (laptop, iPhone) segítségével, ami ugyanarra a netre kapcsolódik wifi-vel, mint az asztali gép? Vagy ilyenre nincs lehetőség?

Köszi

(#60115) Darkness válasza syler123 (#60111) üzenetére


Darkness
aktív tag

mivel nem mondtál konkrétumot, én két dolgot próbálnák ki:
1, runas /savecred (home fölött működik csak)
2, teljes jogosultság adása arra a könyvtárra a felhasználónak.

vagy ennek a kombinációja...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60116) Pityke78 válasza Pityke78 (#60114) üzenetére


Pityke78
őstag

Bocsi, javítom annyival, hogy vezeték nélküli megjelenítőeszközhöz szeretnék csatlakozni és nem tudom ez az opció él-e már a win7-ben is.

A laptop képét szeretném kitenni egy androidos TV-re.

Köszi

(#60117) syler123 válasza Darkness (#60115) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Hiába adok teljes jogosultságot, az nem működik. Itt pl az a program rendszergazdaként van aktiválva, másik felhasználónál újra kellene aktiválni hogy működjön, de ha rendszergazdaként futtatom, akkor persze működik, de jelszót kér, akkor is ha beállítom hogy alapból rendszergazdaként futtassa a programot.

Ezt a runas /savecred, ezt hová kellene beírnom? Parancsikonnál a cél után? Azt hiszem Win7 pro rendszer van a gépeken.

Vagy parancssor : runas /savecred /user:Rendszergazda <C:\Program Files (x86)\Winamp\winamp.exe> "Jelszó"????

Konkrétan találtam valamit amivel működhet, csak itthon nem tudom kipróbálni, mert nincs jelszó a rendszergazda fiókomon.

Ez lenne, írok egy .bat script-et, aminek a tartalma:

runas /user:Rendszergazda <C:\Program Files (x86)\Winamp\winamp.exe> "Jelszó"

Ez most csak egy példa, nyilván nem a Winamp-ot akarom elindítani így :D Akkor ebből csinálok parancsikon és ugyanúgy fog kinézni az ikon, csak rendszergazdaként fut az adott program és nem kér jelszót a felhasználótól.

[ Szerkesztve ]

(#60118) Darkness válasza syler123 (#60117) üzenetére


Darkness
aktív tag

akkor, lehetett volna telepítésnél a felhasználót rendszergazdai joggal felszerelni, és úgy telepíteni, majd megvonni utána. A másik, hogy nézd meg a C:\ProgramData (rejtett folder), hogy nincsen -e ott is valami beállítási lehetősége a programnak. ha van, akkor ottan is teljes jogot adhatsz neki.
a runas -t pedig CMD ben is lehet futtatni, de lehet parancsikonként is...
pl.:
runas /user:rendszergazda "c:\Program Files (x86)\Winamp\Winapm.exe" /savecred

ekkor majd az első futtatásnál megkérdezi a jelszót. utána többször nem kell megadni (jobb esetben .:) )

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60119) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Meghajtókkal lenne egy kis problémám. Volt egy F meghajtóm, azt átmásoltam egy másik merevlemezre, ez lett H. Na most ezzel az az egy gond van, hogy a Google Sketchup azon a meghajtón volt, és most se feltelepíteni se törölni nem tudom, azt írja, hogy invalid drive F:\\ - persze, hogy invalid, rossz helyen keresi.

Mit lehet ezzel kezdeni?

...Szeretem leracsniztatni...

(#60120) Darkness válasza Pete55555 (#60119) üzenetére


Darkness
aktív tag

esetleg, ideiglenesen vissza teszed F:\ meghajtónak? Uninstall. Utána beállítod H:\ -nak és installálod megint?

vagy egy sokkal hosszabb, amikor nem kell variálni a meghajtókkal: regedit... :)

:))

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60121) syler123 válasza Darkness (#60118) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, így elvileg jónak kell lennie, kipróbálom.

(#60122) Pete55555 válasza Darkness (#60120) üzenetére


Pete55555
addikt

esetleg, ideiglenesen vissza teszed F:\ meghajtónak

Na, idáig eljutottam, csak a megvalósításhoz nem tudom hogy kezdjek hozzá :)

Bár közben valami csoda folytán elindult a program, szóval lehet így marad...

...Szeretem leracsniztatni...

(#60123) Darkness válasza Pete55555 (#60122) üzenetére


Darkness
aktív tag

Legközelebbre:
Számítógépen jobb klikk - Kezelés. Lemezkezelés - jobb oldalt a megkeresed a kívánt meghajtót, jelen esetben a "H:\" -t. azon jobb klikk, majd az előugró menüből válaszd ki a "Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása..." parancsot. A "Módosítás..." gombbal változtathatod meg az aktuális meghajtó betűjelét.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60124) Pete55555 válasza Darkness (#60123) üzenetére


Pete55555
addikt

:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#60125) Zola007


Zola007
veterán

Adott egy laptop Win10-el
Win7re is szükség lenne mellé.

Tudtommal nem igazán lehet felrakni simán, mert a régebbi rendszer eldózerolja a Win10 loaderét.
Korábban találtam PH-n egy írást, hogy mivel lehet megoldani teljese újrahúzás (Win7, majd a Win10) nélkül, de most nem találom

Tud valaki erre esetleg valamilyen megoldást?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#60126) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Van arra lehetőség, hogy egy géphez akár 2 db billentyűzetet, vagy 2 db egeret csatlakoztassak és mind a kettőről lehessen vezérelni a gépet?

Köszi

(#60127) Darkness válasza Pityke78 (#60126) üzenetére


Darkness
aktív tag

igen, lehet. :) csak éppen az vezérli majd a gépet, aki erősebb... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60128) Pityke78 válasza Darkness (#60127) üzenetére


Pityke78
őstag

Igazából egyszerre csak az egyikről lenne vezérelve és az attól függne, hogy épp melyik kijelzőt nézném (monitor, vagy kiterjesztett HD TV). Két külön szobában van a két kijelző, ezért a HD TV szobájába gondoltam egy touch pados vezeték nélküli billentyűzetet, amivel onnan is tudnám irányítani a gépet.

Vagy ez így hülyeség? :D

(#60129) Darkness válasza Pityke78 (#60128) üzenetére


Darkness
aktív tag

Mivel egy gépről van szó, így tök mindegy hol ülsz. tudod vezérelni akár a HD TV elől vagy, esetleg a monitor elől is, lényeg, hogy legyen rálátása a beviteli eszköznek a gépre (nem vagyok nagy szakértője a vezeték nélküli cuccoknak). Ettől függetlenül működne a dolog. Bár nem Kiterjesztett, hanem klónozott megjelenítőt használnám, ha már két külön helyiségben vannak. persze, remélhetőleg ugyan abban a felbontásban. :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60130) kispx válasza Zola007 (#60125) üzenetére


kispx
addikt

(#60131) brd válasza syler123 (#60111) üzenetére


brd
nagyúr

A mások által írt bonyolítások helyett ezt úgy kell megoldani, hogy készítesz egy ütemezett feladatot, amely elindítja az adott alkalmazást emelt szinttel, majd az eredeti alkalmazás helyett ezt a feladatot indítod el (C:\Windows\System32\schtasks.exe /run /tn "Létrehozott feladat neve"), a nem rendszergazda felhasználóval, mert erre már lesz joga.

The only real valuable thing is intuition.

(#60132) Darkness válasza brd (#60131) üzenetére


Darkness
aktív tag

kicsit kifejtenéd bővebben? ha nem probléma... :R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60133) Zola007 válasza kispx (#60130) üzenetére


Zola007
veterán

sajnos nem
de vajon ez működik Win10-el is?
Úgy értem, hogy ha mostani Win10 mellé feltolom a Win7-et, az pedig elkaszálja a boot loadert, akkor a Win10 "javításávál" visszahozható a Win10 beöltője?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#60134) yanna válasza Pityke78 (#60116) üzenetére


yanna
őstag

Igen, W7 is tudja megfelelő hardver esetén (tapasztalat), de most nincs előttem a mikéntje.

(#60135) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Egy ksi segitseget szeretnek kerni.
Pendrive-rol szeretnem a win7-et telepiteni de nemigen jon ossze.
Rufus-al is meg ahogy itt Fire/soul/cd is leirta probaltam a pendriv-ot megcsinalni....
Vegulis a win telepito bejon de amikor megnyomom a telepites gombot akkor kijon egy ilyen uzenet:

Illesztoprogram betoltese ablak
Egy cd/dvd meghajto ilesztoprogramja szukseges, es ha ez cd/dvd vagy usb eszkozon van helyezzem be....

De hat cd/dvd nincs is a gepben es nem enged tovabb a telepito, mit szurtam el?

Elore is koszonom.

udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60136) IstvánLászló válasza sfefe (#60135) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A Pendrive-rol bootolt a géped gondolom igen de csak kérdezem?

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#60137) sfefe válasza IstvánLászló (#60136) üzenetére


sfefe
őstag

Beraktam a pendriveot es bekapcsoltam a gepet.
Az elejen megy a windows fajlok masolasa mint amikor egy lemezrol telepitek, bejon a telepites ablak ott ranyomok, hogy telepites a telepito indul, akkor jon ki ez az iras....

(msi b150 mortar lap, 6100 proci,)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60138) Doky586 válasza sfefe (#60137) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

USB2-be dugd az USB2 pendrive-ot..

(#60139) sfefe válasza Doky586 (#60138) üzenetére


sfefe
őstag

abban van, vegig probaltam az osszeset amugy..

define r5 haz, a haz elejen is ami van usb2 abban is volt de semmi valtozas.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60140) csabyka666 válasza sfefe (#60139) üzenetére


csabyka666
addikt

Az USB driverrel van gond. SP1-es képpel próbáltad?

Rufus-szal ne GPT-s pendrive-ot hozz létre, hanem az első opciót válaszd.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60141) kispx válasza Zola007 (#60133) üzenetére


kispx
addikt

Vissza kell hoznia. De én a
bootrec /fixboot
bootrec /fixmbr

parancsokat szoktam használni erre a célra.

(#60142) sfefe válasza csabyka666 (#60140) üzenetére


sfefe
őstag

Igen Win7 Ultimate +sp1 x64.....

rufuszal mindket verzio be volt rakva (marmint az elso valasztasi lehetoseg) , mbr particios sema biosos vagy uefis gepekhez.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60144) King Unique válasza sfefe (#60142) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI módban akarsz telepíteni, akkor azt nem feltétlen kell erőltetni, más is szívott vele korábban. Legacy-ban célszerű, oda jó az említett program első opciója is. Illetve optikai lemezről (DVD) érdemes még megpróbálni, ha nem akar pendrive-ról menni. Utóbbit illetően ezen cikk alapján az új vasaknál megint problémás lehet a telepítés. Aztán olyan is volt, akinél nem USB, hanem más drivert hiányolt.

[ Szerkesztve ]

(#60145) sfefe válasza King Unique (#60144) üzenetére


sfefe
őstag

dvd meghajto nincs ezert szeretnem pendriverol.

A rufusznal az elso opcio volt valasztva.
Amelyik gepen csinaltam a rufuszal azon 32es win volt nem 64es ez gond?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60146) King Unique válasza sfefe (#60145) üzenetére


King Unique
titán

A program működését nem hinném, hogy befolyásolná a 32/64 bit egy újabb Windows esetén. Max. esetleg egy 32bites XP-nél, amiben aszem alapból nem volt választható a harmadik opció, de abból a GPT támogatása is hiányzott.

[ Szerkesztve ]

(#60147) zoo8800 válasza sfefe (#60137) üzenetére


zoo8800
veterán

A telepítődből hiányzik pár driver. Integrálnod kellene bele minimum a chipset és az usb drivereit. Vagy telepítés közben megadni...

rip and tear, until it is done

(#60148) brd válasza Darkness (#60132) üzenetére


brd
nagyúr

Nos, elöljáróban azt tudni kell, hogy erre (másik user nevében futtatott program, UI megjelenítésével, UAC kikapcsolása nélkül, de UAC prompt nélkül, emelt jogosultsággal) tudtommal nem létezik tökéletes megoldás Vista óta (ha valaki tud ilyenről, kérem szóljon!). Ha tényleg rendszergazdai jog kell a programnak (már úgy értem, hogy emelt jogosultság), és meg kell jelennie UI-nak, azzal az a baj, hogy a Vista-ban bevezetett szeparálás miatt csak úgy lehet megcsinálni, hogy megjelenik egy ilyen üzenet és itt rá kell nyomni a felső gombra, akkor látszik a program, majd az ott megjelent üzenetre kattintva térhetünk vissza a saját desktopunkra. Ha simán, másik user nevében futtatjuk, pl. runas-szal, azzal nem lesz emelt jogosultsága, csak a másik user nevében fog futni. Ha emelt jogosultságot kérünk, akkor viszont jön az UAC prompt. Ha felveszünk egy ütemezett feladatot, ami emelt jogosultsággal indítja a másik user nevében, akkor viszont nem lesz GUI-ja (csak ha van emelt jogosultsághoz jogunk és úgy állítjuk be a feladatot, hogy csak a már bejelentkezett user nevében fusson - így lehet mellesleg emelt jogosultságot kérő programot automatikusan, UAC prompt nélkül futtatni pl. bejelentkezéskor, de ezzel a tasknál beállított user felületén jelenik meg, nem a taskot indító user felületén). Ha viszont az elindított feladaton belül kérünk interakciót a desktoppal (pl. psexec -hi programneve), akkor jön a feljebb linkelt üzenetesdi. Ezenkívül a taskot indítani óhajtó (nem admin) usernek is jogot kell adni a megfelelő Windows könyvtárhoz (ahol a Taskok vannak). Így is érdekel? ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#60149) sfefe válasza zoo8800 (#60147) üzenetére


sfefe
őstag

Inkabb veszek egy dvd lejatszot nem pocsolok ezzel ennyit.... nem er annyit az egesz....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60150) brd válasza sfefe (#60149) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg a háttértárolót vezérlő eszköz drivere kellene, és nem az USB-é. Feltéve, hogy akkor jelenik meg az ablak, amikor a telepítés helyét választanád ki. Ezen a DVD sem fog segíteni, mert maga a telepítő nem látja a háttértárolót, ahová telepítenél.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.