Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60151) Darkness válasza brd (#60148) üzenetére


Darkness
aktív tag

na, akkor most tisztázzuk le az egészet. nem vagyok MS mérnök, de amit te leírtál az egy száraz, egyszerű embernek emészthetetlen duma. valami kézen fogható dolgot is alátolhatnál, amit bárki megért. valami egyszerű példával.
UAC, tudjuk mit jelent. Sokaknak nehézség, offolják is.
Amit első linkben írsz, az tuti nem jelenik meg. bocsi, legalább is nem láttam még és a másodikat sem. ezzel nem azt mondom, hogy nem létezik, de egyenlőre egy oly gépen sem találkoztam amin valamilyen programnak kellett volna kiemelt jogosultság. max dobott egy hibát és a LOG -ban olvastam mi a baja.
A psexec jó példa lenne, de ott is az aktív rendszergazda nevében futtatjuk a felhasználói felületen (alatt) az adott programot.

De, akkor miért van hogy user és user között nem megy a net use LPT1 átirányítás? :)

hogy mit szerettem volna ebből kihozni nem tudom, de jól mutat. :DD

dátum: 2 fél kevert. (akik tudják)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60152) sfefe válasza brd (#60150) üzenetére


sfefe
őstag

Amire telepítenék az egy adata ssd.
Amit kiir írtam mikor írja ki. Ssd miatt irna ki az illesztoprogram nem talal szoveget? De azt írja, hogy cd\dvd illesztoprogramot nem talal.....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60153) brd válasza sfefe (#60152) üzenetére


brd
nagyúr

Képet tudsz róla mutatni?

The only real valuable thing is intuition.

(#60154) brd válasza Darkness (#60151) üzenetére


brd
nagyúr

Rakhatok bele csöcsöket is, ám tartok tőle, elvonná a figyelmet. ;) Melyik része nem világos? Vista óta nincsen lehetőség egy session-ben egy másik (admin joggal) futó program felületét megtekinteni UAC prompt nélkül (tudomásom szerint, szívesen venném, ha valaki megírná hogyan lehet mégis), ezt lehet úgy-ahogy megkerülni a leírt módszerrel. A psexec csak azért kell, mert az tud olyan üzenetet küldeni az OS felé (-i), amitől az átvált kérésre a másik user session-jére, hogy látszódjon a GUI. Az LPT1-es átirányításnál pontosan mire gondolsz, hogyan nem működik? Egyik usernél létrehozod a map-et, ami a másik usernél nem látszódik?

The only real valuable thing is intuition.

(#60155) sfefe válasza brd (#60153) üzenetére


sfefe
őstag

Hu hat azt most nem mert fater geperol van szo es nem vagyok most nala.

Pendrive-ot megcsináltam a rufuszal is (abban az első lehetőséggez valasztva) meg ahogy regebben szerepel itt az oldalon soul leírása diskpart vagy milyen módon is.(most fejből nem tudom jol írtam e a programot, meg telőről írok éppen)

A gép Msi b150 mortar i3 61100 procival ha ez számít vmit. Adata 930-as ssdre menne a win.
Biosban ha jol latom ahcikent indul, úgymond bootol is róla mert elindult a win fájlok másolása mint ahogy lemezrol való telepítésnél szokott....
Bejött a formazas, formáztam utána tovább, bejon telepítés ablak ranyomok es utána írja ki, hogy cd/dvd illesztoprogram hiánya van. De cd/dvd nincs is a gepben.

Van a régebbi gepe( giga p35-os) abba is tettem ugyanilyen ssd-t es a win lemezrol simán felment. Ezért furcsalnam ha az ssd-vel lenne vmi gond, frissíteni kellene vagy nem tudom...

A neten tálaltam par embert akinek szinten volt ilyen gondja de megoldást nemigen talaltam.

Ezért gondoltam, hogy inkább veszek egy dvd meghajtót hatha úgy jo....

Összefoglalva kb ennyi a történet.🙂

Üdv:sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60156) csabyka666 válasza sfefe (#60155) üzenetére


csabyka666
addikt

Hajjaj...tehát az SSD-t és a rajta lévő partíciót látod, tudod törölni, újat hozol létre, és utána elkezdi a telepítést is, majd akkor írja ki a CD/DVD...stb. szöveget?! Akkor az nem driver probléma, én azt hittem, a vinyóig el se jut.

Ha mégis driver gond, Win8.1-ben biztosan benne van már, próbáld meg azzal, és ha működik, legalább a hardverhibát kizárhatjuk.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60157) brd válasza sfefe (#60155) üzenetére


brd
nagyúr

Tehát az SSD-t már láttad helyes méretben? Akkor valóban a telepítőt nem látja. Ez esetben az USB driver hiányzik a pendrive kezeléséhez. Ha jól látom a lapod leírását, van rajta 3.x és 2.x-es USB is. Próbáld meg 2.0-ás portból telepíteni (ami nem kék belül)!

The only real valuable thing is intuition.

(#60158) Alastair' válasza sfefe (#60155) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szedjél le bárhonnan egy újabb win7 telepítőt, ugyan azt a verziót amihez van kulcsod és próbáld meg. Ha nagyon régi a telepítő akkor szokott ilyen hibaüzenet jönni az újabb hardvereken.
Másik: az ssd-t ne formázd, csak töröld, majd új partició, létrehozza amit kell és formázás nélkül tovább.
Akár warez akár nem, le kell szedni a torrentről a legújabb frissítéseket is tartalmazó win 7-et, az tuti, hogy fel fog menni. Majd a meglévő kulccsal pedig aktiválni.
Hiába raksz bele dvd meghajtót, a régi telepítő ugyan így le fog állni lemezről is.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#60159) sfefe válasza brd (#60157) üzenetére


sfefe
őstag

Most utána gondolva ezen nem láttam az ssdt méretben az a másik gép volt a régi....
(egy időben raktam mind a két gepre a wint ugyanolyan ssdre ez bekavart.)
Ezen az ujon elakad ott ahol irtam a telepítésre nyomás után.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60160) csabyka666 válasza Alastair' (#60158) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem warez letorrentezni egy érintetlen, esetleg a Microsoft által integrált telepítőt, a saját, hozzá passzoló kulccsal úgyis tudod majd aktiválni. :) :K

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60161) csabyka666 válasza sfefe (#60159) üzenetére


csabyka666
addikt

Vagy esetleg még az lehet egy favágó megoldás, hogy USB eszközként csatakoztatod a géphez az SSD-t (például egy USB rackben), aztán WinToUSB-vel rányomatod a Win7-et, és visszarakod SATA kábelre. De csak tipp, még soha sem csináltam ilyet, hogy aztán SATA-ról bootoltattam volna.

Többiek? :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60162) Alastair' válasza csabyka666 (#60160) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én is így gondolom, illetve csináltam is többször. Havernak nemrég pont ugyan ez volt a hibája, mivel a telepítő már régi volt a gép pedig viszonylag új. Az alaplaphoz minimum szükséges drivereket sem tartalmazta a telepítő, annyira régi verzió volt.
Leszedte a legújabbat és gond nélkül felment, majd aktiválta a saját kulcsával.

zoo8800: biztos, hogy nem, ezért jön elő a hiba az újabb lapoknál. Emiatt kell használni a lelkes felhasználók integrált telepítőit. :D

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#60163) zoo8800 válasza csabyka666 (#60160) üzenetére


zoo8800
veterán

Microsoft által integrált telepítő

Az SP1 óta szerintem semmit nem integrált az MS a Win7 ISO-ba :D

rip and tear, until it is done

(#60164) dugo_ válasza sfefe (#60159) üzenetére


dugo_
veterán

Beállítottad a BIOS-t és elkészítetted a patchelt telepítőt az általam linkelt MSI-s leírás alapján?
Azok nélkül nem fogsz Skylake-re Win7-et felerőszakolni.

(#60165) zoo8800 válasza Alastair' (#60162) üzenetére


zoo8800
veterán

ilyen fél-integrált van nekem is, az összes driver benne van, na meg a kvázi-SP2 is.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#60166) King Unique válasza csabyka666 (#60161) üzenetére


King Unique
titán

Nem fog működni, az ilyen megoldások csak külsőként, USB-n keresztül használhatók. De pl. egy Macrium programmal történő klónozásnál már működik az említett felállás. Előbbire visszatérve, esetleg egy WinToHDD már ok lehet, bár még nem próbáltam vele ily módon telepíteni.

(#60149) sfefe:
Esetleg egy Win8.1/10 nem opció? Azok vsz simán felmennének, hiszen modernebb rendszerek és nem kéne velük ennyit vesződni...

[ Szerkesztve ]

(#60167) sfefe válasza dugo_ (#60164) üzenetére


sfefe
őstag

Még nem mert nem vagyok faternal.🙂 (Ő geperol van szó)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#60168) csabyka666 válasza zoo8800 (#60163) üzenetére


csabyka666
addikt

Passz, SP1 nekem elég, frissítéseket is kilövöm, még ha sokak szerint ezzel húdemicsoda butaságot csinálok...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60169) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Sziasztok!

Vettem 2 éve egy nem hardverhez kötött win 7 pro x64 kulcsot.
A hivatalos honlapról letöltöttem a megfelelő image filet, és USB-ről gond nélkül installáltam.

Most ismét le szeretnék tölteni egy friss image-t, mert újra akarom rakni a gépet, és a régi image-dzsel az update másfél napig tartott.
Viszont a honlap már nem fogadja el a kulcsom.

Mi lehet a gond, illetve mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#60170) Doky586 válasza FehérHolló (#60169) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az összefoglalóban van (kétfajta) link is a letöltéshez. Ezek biztonságosak a MS-től töltik.
De ha rá mered bízni a bankszámládat bárkire akkor torrenten is találsz (vírussal) integrátakat..

Az összefoglalóban van leírás a frissítéshez is, de a
KB3020369 + KB3125574 + KB3172605 trió is legalább annyira jó (ha nem jobb) azon módszernél..

(#60171) csabyka666 válasza FehérHolló (#60169) üzenetére


csabyka666
addikt

Baj van a Win7 updatejével, ezért tart ennyi ideig. Komolyan nem értem, minek vesződtök vele, update nélkül is gond nélkül megy a Win7, és ha van egy normális vírusirtó + tűzfal, nem érhet meglepetés. Na mindegy.
A régi ISO miért nem jó? Illetve az mit takar, hogy holnap nem fogadja el a kulcsod?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60172) zoo8800 válasza Doky586 (#60170) üzenetére


zoo8800
veterán

De ha rá mered bízni a bankszámládat bárkire akkor torrenten is találsz (vírussal) integrátakat..

Ez az üres hablaty eléggé gáz. Tudnál mutatni egy konkrét példát is? Vagy legalább fogalmazz úgy, hogy vírusos is van az integrált telepítők közt...

rip and tear, until it is done

(#60173) FehérHolló válasza Doky586 (#60170) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszi!
Figyelmetlen voltam, az összefoglalóban lévő első linken próbálkoztam korábban, átsiklottam a második felett.

csabyka666: Igen, tudom, hogy baj volt. (A honlap pedig azt írj a kulcsra, hogy vagy hibás, vagy nem támogatott verzióhoz van.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#60174) csabyka666 válasza FehérHolló (#60173) üzenetére


csabyka666
addikt

A kulcsod ha egyszer jó volt, akkor jó többször is. Úgy tudom alaplapcserénél van probléma, a többi alkatrészt cserélheted, nem veszik el a licensz.
Szerintem rossz verzióval próbálkozol. A "bit"-nek is passzolnia kell, a nyelv nem számlít.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#60175) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kerdes.

Adott ceges gep rendszergazda jelszoval vedve, halozatfelderites es halozatmegosztas letiltva rajta, csak a ceges tartomanyt latja.

Amikor otthon dolgozom vele, szeretnem latni az otthoni samba megosztasom, de az masik tartomanyban van.
Egyszeru az ok: mikozben melozok, menjen vmi film a hatterben.

A gep latja a halozatomban a dlna megosztas, de azzal korulmenyes a lejatszas, amikor atirtam az smb megosztast a geppel megegyezo tartomanyra, akkor azt latta is es minden rendben volt, csak ugy meg a tobbi sajat eszkozom beallitasa nem volt jo, ha nem allitottam vissza a tartomanyt.
Probaltam beirni az smb elerhetoseget az intezobe, de felugrik a rendszergazda jelszo ablak.

Van vmi egyszeru megoldas, hogy latni tudjam a megosztast, vagy marad a tartomany atiras?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#60178) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes még Win 7-et venni? Nagyon szeretem, nem szívesen váltanék 10-re.

(#60179) Alastair' válasza Ryder62 (#60178) üzenetére


Alastair'
nagyúr

MSDN kulcsot, pár ezerért. 10x lehet aktiválni, ha évente rakod újra 10 évig használhatod. :P

Alister from Hell

(#60184) adsl


adsl
aktív tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem hogy az nagy baj hogy nekem olyan Win 7-em van amibe nincs bent az SP1?Lehet belőle nagy bajom?

[ Szerkesztve ]

(#60185) sz.j válasza adsl (#60184) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hát semmiféleképp nem előny, sőt veszélyes is az SP1 és a többi frissítések hiánya (pl. biztonsági frissítések), ajánlott feltenni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60186) jeni válasza adsl (#60184) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
Tedd automatikus frissítésre az op.rendszeredet. Majd apránként szépen leszedi magától és telepíti.

Ryder62
Ha játszanál a gépen akkor egyes régebbi játékok nem futnak a Win 10 rendszeren.
Filmezésre,munkára használva nincs gond a Win 10-el.

[ Szerkesztve ]

(#60188) Tamy válasza #99499520 (#60187) üzenetére


Tamy
senior tag

Ha sambán osztanád meg, úgy egyszerűen megoldható, bár sok értelme nincs. Ha már úgyis oda töltesz, miért nem a routeren futtatod a torrent klienst is? Feltéve ha képes rá (van rá alternatív fw).

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60190) Tamy válasza #99499520 (#60189) üzenetére


Tamy
senior tag

Minden routeren máshol van, de valami olyasmit keress, hogy hálózati megosztás. Valószínűleg azon a részen lesz, ahol az ftp-t is beállítottad. Ha nagyon nem találod, kérdezz rá a routered topicjában, biztosan tudni fogják.

Egyébként milyen router?

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60192) Tamy válasza #99499520 (#60191) üzenetére


Tamy
senior tag

Arra van Openwrt, ami egy Linux alapú custom fw. Így futhatna a torrent kliens is a routeren. Javaslom olvasgasd kicsit az Openwrt topicot, de ha elakadsz segítenek is, sokan torrenteznek routerről (én egyébként pont nem).

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#60193) Elamaas


Elamaas
tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek aki foglalkozik ezzel a topikkal! Az Összefoglaló tökéletes megoldást nyújtott a win update proci pörgetésének kioffolására. Mostmár rendesen frissít és nem pörög a proci.

Üdv. :DD

(#60195) krealon válasza #99499520 (#60194) üzenetére


krealon
veterán

Az oldal jo, de ajanlatos elmelyulni a temaban es nem kapkodni, kulonben konnyen lehet feltegla a routeredbol.

(#60196) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki az alábbi témában segíteni? Már két napot elcsesztem rá.......... :(

Adott egy HP Elitebook Folio 9470m-es laptop, amin 64 bites Windows7 Enterprise fut.

Nos, ennek a laptopnak a képét szeretném kivetíteni egy Sony W857C-s androidos TV-re wifin keresztül.
Ha jól tudom elvileg a windows-nak van olyan opciója, hogy vezeték nélküli kijelzőre kiküldjem a képét.

Pontosan mi kell ehhez, illetve mit kell beállítanom, telepítenem a windows7-ben?

Köszi

(#60197) Laraxior


Laraxior
titán

Létezhet, hogy PCI-E porton keresztüli SSDről nem tud bootolni a Win7? Feltelepíteni engedi, de utána nem tud bootolni róla?

Alaplap: Gigabye z87-hd3

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#60199) jeni válasza Laraxior (#60197) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Ezt nem a BIOS-ban kellene engedélyeztetni?

(#60200) Laraxior válasza jeni (#60199) üzenetére


Laraxior
titán

Nem tudom, mivel nem nálam van az SSD, csak én adtam el, és most gondolom vissza kellene vásárolnom, mert nem tud bootolni róla.
Bár én a meghibásodásra vállaltam garanciát, úgyhogy ez érdekes lesz... :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.