Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) laskr99 válasza kraftxld (#60847) üzenetére


laskr99
addikt

Most reggel bekapcsoptak és be se kapcsol. Hiba miatt nem tudott elindulni. Se billentyűzetet se egeret nem érzékel és a javításnál tart. Csak nem tudom megnyomni.

(#60852) Lauda


Lauda
félisten

Tudnatok ajanlani egy jo kis naptarprogramot? Mint pl ami az androidos telon mukodik, tudsz esemenyt letrehozni es hozza riasztast beallitani.

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#60853) kraftxld válasza laskr99 (#60851) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tápegység / alaplap hibának tűnik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60854) laskr99 válasza kraftxld (#60853) üzenetére


laskr99
addikt

Minden új. Előtte volt,hogy 8gb ramból 8 volt használva és avast nem talált semmit. Az avg 1 súlyos és 4 közepes vírust talált. Azóta csinálja ezt. Sikerült a windowsnak elindulnia és most win10 tiszta telepítés megy. Resettel már jó az egér és a bill csak előtte lehet mert nem nyomtam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#60855) zserbox


zserbox
őstag

szaisztok,

az a problémám, hogy friss win7 telepítés után órák óta csak keresi a frissítéseket de nem talál semmit. (természetesen van net :) )
és közben persze a svchost.exe 50% pörgeti a procit.
mi lenne a megoldás?

(#60856) galaxys80 válasza zserbox (#60855) üzenetére


galaxys80
veterán

Tekerj a lap tetejére. ;)

(#60857) laskr99 válasza zserbox (#60855) üzenetére


laskr99
addikt

Összefoglalóban ott a fix. Telepíts mindent és jó lesz.

(#60858) Lauda válasza zserbox (#60855) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Eloszor is inditsd ujra a gepet (fontos), majd startmenuben services.msc, a felugro ablakban windows update, ha fut allitsd le. Ezutan innen a felso hasabbol toltsd le a rendszeredhez a frissiteseket es telepitsd (enterrel/duplaklikkel indulnak). Ezutan restart es jo lesz.

[ Szerkesztve ]

(#60859) galaxys80 válasza Lauda (#60858) üzenetére


galaxys80
veterán

Már kérdezni akartam ezt korábban is, de miért nem elég ha a vezérlőpultban letiltom a WU-t?
Csak, mert én múltkor csak ott tiltottam le és gond nélkül felmentek a kézi frissítések.

(#60860) szabonagyur válasza galaxys80 (#60859) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel sokszor van, hogy már elindítja az user a WU keresést és a sima kikapcsolás ilyenkor nem mindig elég, jobb ha le van tiltva a szolgáltatás.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60861) galaxys80 válasza szabonagyur (#60860) üzenetére


galaxys80
veterán

Ja értem. Nálam mondjuk eleve úgy működik már a telepítés, hogy a legelején a beállításoknál már tiltom. És egészen addig úgy is marad amíg nem telepítettem kézzel a szükséges frissítéseket.

(#60862) zserbox válasza Lauda (#60858) üzenetére


zserbox
őstag

köszönöm a segítséget :R
nektek is: laskr99, galaxys80

(#60863) szabonagyur válasza galaxys80 (#60861) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem feltétlenül arról van szó, hogy automatára állítják egyesek. Simán elég ha manuális keresést indítasz a WU-n belül és már akkor is be tud ragadni, hiába rakod át utána letiltvára.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60864) #73959936 válasza Lauda (#60852) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1 :U

(#60865) galaxys80 válasza szabonagyur (#60863) üzenetére


galaxys80
veterán

Persze értem. Viszont aki már egyszer szívott a WU végtelen keresésével az addig ugyan nem indítja manuálisan a keresést amíg fel nem tette az ajánlott frissítéseket. :D

[ Szerkesztve ]

(#60866) PeL


PeL
addikt

Erről tud valaki bármit? Ma dobta fel az update nekem fontos frissítésnek. Az update információ nem tud róla semmit. Nekem a mérete miatt gyanús.

(#60867) Nyíl válasza PeL (#60866) üzenetére


Nyíl
tag

Nekem is felajánlotta (már korábban is, modjuk a verziószáma fura a screeneden) de a nem kötelező kategóriába, ezt találtam róla:[link] szóval ez az Intel® Extreme Tuning Utility (Intel® XTU) driver

[ Szerkesztve ]

(#60868) Lauda válasza #73959936 (#60864) üzenetére


Lauda
félisten

(#60869) #73959936 válasza Lauda (#60868) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#60870) PeL válasza Nyíl (#60867) üzenetére


PeL
addikt

Köszi, mindegy már kinyomtam hogy rejtse el, amúgy sem terveztem tuningolni.

(#60871) Grafirka válasza PeL (#60866) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem sok infot lehet errol talalni :U (67 kb ? ) A Microsoft Update Catalog sem ad tul sok infot. Drivers ( Other Hardware )

(#60872) Nyíl válasza PeL (#60870) üzenetére


Nyíl
tag

rossz dátumot néztem, mégsem a tuning driver az, de itt van a katalógusban a frissítés:[link]

[ Szerkesztve ]

(#60873) Nyíl válasza Nyíl (#60872) üzenetére


Nyíl
tag

az előző hozzászólásból kimaradt, itt van a részletesebb link a frissítésről:[link]

(#60874) krealon válasza laskr99 (#60806) üzenetére


krealon
veterán

"Szokásos progikat mutatja de összeadva se hozza ki az éppen 5 giga használat"

A problema forrasa, hogy a mikorotorrent (uTorrent) mindenfele keretlen programot (bitcoin banyasz es tarsai) telepit fel a hatterben, amik rejtozkodnek, es lefoglaljak a gep eroforrasait.
Reklammentesiteni kell a progit es le kell takaritani a keretlen dolgokat.

Administrator modban inditott Process Explorer mutat meg mindent, ezert nem latod a memoriafoglalas elkovetojet.

(#60875) laskr99 válasza krealon (#60874) üzenetére


laskr99
addikt

Ohh. Akkor legközelebb nem szedem le ha a war thunder frissít.
Avg kidobott 5 fájlt ami fertőzött volt majd azokst javította és másnap nem volt hajlandó a gép elindulni. Most win10 van fent.

[ Szerkesztve ]

(#60876) ALFA


ALFA
senior tag

Csak egy kicsit belekotyogok a nagyok dolgába, hogy talán az összefoglalót pontosítani kéne.

A win7 enterprise server helyett már egy ideje a win10 enterprise server próbáját lehet csak letölteni.

Valamint sajnos ez nem igaz:
ha rendelkezünk 25 jegyű termékkulccsal, akkor a hozzá tartozó telepítőkészlet innen tolthetjük le.

Ez csakis akkor igaz, ha valaki boltban vette a win-t. Ha géppel együtt, akkor a telepítő kódot nem fogadja el. Emiatt buktam az Ultimate-ot tavaly. :(((

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#60877) galaxys80


galaxys80
veterán

2 GB rammal szerelt laptopra fel lehet tenni 64 bit-es Win 7-et? Okoz bármi problémát?
Hamarosan bővítve lesz 4 GB-ra és nem szeretném utána megint újratelepíteni.

(#60878) PeL válasza galaxys80 (#60877) üzenetére


PeL
addikt

Nem lesz semmi probléma. :N

[ Szerkesztve ]

(#60879) Lauda válasza galaxys80 (#60877) üzenetére


Lauda
félisten

Fel lehet persze, nem lesz gond, azert majd tenyleg bovitsed a ramot mert ugy lesz az igazi. Nekem 5 eve megvan a hp probookom 4gb rammal 64 bites win7-el es tokeletes.

(#60880) krealon válasza ALFA (#60876) üzenetére


krealon
veterán

Frissitettem az osszefoglalot a felveteseknek megfeleloen.

(#60881) kraftxld válasza ALFA (#60876) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Windows 7 enterprise server - ez micsoda?
Ha buktad az OEM licenszet az a te hibád, mivel OEM a hardvergyártótól kell telepítőkészletet vagy image-t szerezni (a géphez járó recovery parition meg hova lett?).
Ha nem tudsz akkor pedig az internet bugyraiból letölthető az OEM verzió, azt aktiválhatod a biosból kiolvasott serial-al.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60882) Doky586 válasza kraftxld (#60881) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne csináljátok már... Ott van az is az összefoglalóban - csak 1 sorral lejjebb.
(akinek kell letöltheti serial nélkül is - szintúgy az összefoglalóban a link)

[ Szerkesztve ]

(#60883) #28752640


#28752640
törölt tag

Sziasztok.
Van itt valaki aki win 10 ről váltott vissza 7-re?
Nekem mostanában állandóan vacakolt a játékokkal.
Van esetleg tapasztalat hogy hogyan futnak az új játékok win7 alatt? Esetleg lehet számolni bonyodalmakkal azon kívül hogy újra kell tanulni a rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#60884) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok! Kis segítség kellene.Tegnap kiírta nekem,hogy a Windows nem eredeti.A jobb sarokba is írja.Tudok ez ellen tenni valamit?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#60885) dugo_ válasza javorszky (#60884) üzenetére


dugo_
veterán

Megvásárolod és aktiválod a kifizetett kóddal például.
Minden más megoldás viszont nem tartozik a fórumon tárgyalható témák közé.

[ Szerkesztve ]

(#60886) sz.j válasza javorszky (#60884) üzenetére


sz.j
nagyúr

A közelmúltban az egyik gépem újratelepítésekor nálam is ezt írta ki, holott jogtiszta win7 Pro-ról volt szó.
Egyszerűen nem hittem el, ezért megint újratelepítettem, ekkor már nem írt ki semmit csak kb. két nap múlva, amikor aktiválni akartan nem fogatta azt el ..
Maradt a telefonos aktiválás, ami pillanatok alatt gond nélkül lezajlott. :K

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60887) javorszky válasza dugo_ (#60885) üzenetére


javorszky
tag

Értem! Köszönöm a kielégítő gyors választ!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#60888) galaxys80 válasza PeL (#60878) üzenetére


galaxys80
veterán

(#60879) Lauda

Köszönöm.

Olyannal találkozott már valaki, hogy WU frissítés közben azt írja ki, hogy kevés a memória zárjak be valamit?
Nem is megy semmi azon kívül. 2 GB van benne.
Gondoltam újra indítom a gépet, de most meg 1 órája 15%-on van a frissítések konfigurációja.

(#60889) ALFA válasza galaxys80 (#60888) üzenetére


ALFA
senior tag

Érdekes a lábjegyzeted... :C Arra nem gondoltál, hogy egyszer elolvasd, ami a lap tetején szerepel? :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#60890) galaxys80 válasza ALFA (#60889) üzenetére


galaxys80
veterán

Elolvastad a kérdésemet figyelmesen? :U
Nem a WU keres-keres problémám van, ha erre utalsz.

(#60891) ALFA válasza kraftxld (#60881) üzenetére


ALFA
senior tag

1. Kreatív olvasás eredménye, az enterprise és a server egymás mellettiségét kihasználva összevontam a kettőt. :P

2. HP volt, és a hp-sek tojtak vele foglalkozni, amikor elszállt a hdd.

3. Nem töltögetek le semmit, hivatalos ultimate is volt x15- meg x17- kezdetű is, a buheráltakból meg nem kérek.
A home-ot már utánam dobták, ideiglenesen jó, engedi telepítgetni a különböző billentyűzeteket, majd ünnepek után megnézem alaposabban, nyelvek terén mi a helyzet, ha azt is engedi, akkor jó, ha nem, hamarosan lesz ultimate is, ahogy a sok idióta átáll 10-re.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#60892) ALFA válasza galaxys80 (#60890) üzenetére


ALFA
senior tag

Valamikor elolvastam az írást, ott szerepelt benne, hogy a wu mögötti service-el is vannak gondok, ezért az újraindítás nem mindig megoldás, de ehhez már a linkekre kell kattintani. ;)

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#60893) #18193920 válasza #28752640 (#60883) üzenetére


#18193920
törölt tag

1. igen
2. pl én
3. minden rendben, nyugodtan rakd vissza

(#60894) szabonagyur válasza galaxys80 (#60888) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna igen, én virtuális 7-en láttam amikor kevés memóriát adtam neki. Érdemes ilyenkor kisebb pack-ban letölteni, kb 15-20 max.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60895) galaxys80 válasza szabonagyur (#60894) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát itt 258-at kellett neki. :D
Végül újraindítottam és éjszaka sikeresen feltelepített a maradék 44-et is.

(#60896) szabonagyur válasza galaxys80 (#60895) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen azért is írtam, hogy egyszerre ez sok neki kevés memória mellett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60897) tobias88888


tobias88888
őstag

Van egy elég érdekes problémám. Programozó létemre fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka és a google keresés se dobta ki a választ. Akadozott mostanában a netem, és próbálkozások hatására kiderült, a gép az oka.

A számomra elég hihetetlen helyzet a következő:
Amennyiben a firefox (chrome) vagy az utorrent (másik böngésző is) teljes képernyőre kerül, iszonyatosan lekorlátozódik a net (steamben, torrentben, böngészőben is), amennyiben a tálcán vannak, működik a teljes sávszélesség. Más programnál nem jön elő és fogalmam sincs, hogy mitől lehet. Nem, ez nem vicc, vagy fél órát próbálgattam hogy tényleg és tényleg :D

Úgy vagyok vele hogy letörlöm a teljes win-t / ubuntu image-el megnézem hogy ott jó e, de gondoltam itt is rákérdek. Három különböző vírusírtó sem talált semmit és az alap windows service-eken kívül nem fut semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#60898) tobias88888 válasza tobias88888 (#60897) üzenetére


tobias88888
őstag

Újratettem az egészet, mert észrevettem, hogy monitor kikapcsolás bekapcsolás esetén is csinálta :W :W :W

Ez valami nagyon durva vírus lehetett, amit egyik virusírtó sem vett észre...

(#60899) whited


whited
addikt

Sziasztok
Miért van w7 alatt, hogy amikor wi-fi hálózathoz szeretnék csatlakozni és be van pipálva az auto csatlakozás akkor nem sikerül, de ha kiveszem a pipát, akkor kér kódot és sikerül is csatlakoznia ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#60900) #93794560 válasza whited (#60899) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem lehetséges, hogy az auto csatlakozás engedélyezésekor véletlenül rossz jelszó volt megadva, és azt mentette el? Miután kivetted a pipát, minden alkalommal újra kéri, és ha akkor jól adod meg, csatlakozik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.