Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60251) kispx válasza psg5 (#60250) üzenetére


kispx
addikt

A kiválasztasz egy képernyővédőt (mondjuk az üreset). És mellette lévő "bejelentkezési képernyő" feliratú checkboxot bepipálod.

(#60252) psg5 válasza kispx (#60251) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Kipróbálom!

F.K.T.

(#60253) Darkness válasza brd (#60154) üzenetére


Darkness
aktív tag

bocsi. csak most értem haza (mocskosul fáradt vagyok) és tudok érdemben foglalkozni a felvetett dolgokkal. A csöcsöket kihagyhatod... :) nem hiszem, hogy eme topic elbírná a feldobott látványt... minden "káros" "mell(ék)hatás" nélkül... :)
Az első mire utaltam az a megvalósítás volt az időzített taskra.
a másik lpt átirányítás. van egy gép amin van egy megosztott nyomtató, legyen "A". hogy legyen érthető :) "B" gép szeretne nyomtatni "A" gép megosztott nyomtatójára. Windows alól nincsen ezzel probléma. Ellenben, mikor a "B" gépen lévő programból szeretnénk nyomtatni LPT1 -re, mert sajnos a program csak ezt az egy formátumot ismeri, és az XP -s korszakból megmaradt "net use lpt1 \\192.168.1.12\hp4000 /persistent:yes"
a válasz... ööö... na az nem jut most hirtelen eszembe, de hibát dob ki. ellenben rendszergazda alatt nincsen ilyen.
Remélem most valamivel érthetőbb voltam... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60254) brd válasza Darkness (#60253) üzenetére


brd
nagyúr

LPT1 átmap-elése: az a helyzet, hogy az LPT1 mindig beállítódik telepítésnél, mint egy (fake) HW. Ezért a nem admin user nem tudja átmap-elni máshová, mert ehhez csak adminnak van joga. Több lehetőség is van: pl. vagy adminként lekapcsolod az LPT1-et (pl. devcon disable *PNP0401 - domain-ben pl. group policyből több gépen), vagy pl. ha az adott program tud nyomtatni LPT2-re, akkor azt a nem admin is át tudja irányítani egy hálózati nyomtatóra, így csak át kell állítani a programot arra.

The only real valuable thing is intuition.

(#60255) sajog159


sajog159
aktív tag

Nem tudom "jó helyen" e klrdezem..

Egy ismerősömnek az alábbi probléma van a HKC 2216a monitorral.

A gépén eddig Win XP volt és most fel lett rakva Win7 (nem került szóba, de feltehetően nem Windows telepítő CD-ről…) Alapvetően nincs probléma, de a kép nem tölti ki a monitor egész felületét. Körbe van 2-3 cm fekete sáv. A monitor MENÜ-ben, a „MÉRET ÉS POZÍCIÓ” menübe nem lehet belemenni: átugrik azon. Hol lehet beállítani, hogy egész képernyőre legyen „széthúzva” a kép?
Kontrrol panel/Képernyő-ben nem leltem megoldásra elsőre

Kösz

(#60256) jeni válasza sajog159 (#60255) üzenetére


jeni
félisten

A Windows 7 Grafikai menüjében próbáld a felbontáson állítani.
Ha van saját VGA kari akkor ahhoz tartozó programon belül tudsz állítani.
Nvidia-Ati esetleg integrált?

(#60257) sajog159 válasza jeni (#60256) üzenetére


sajog159
aktív tag

Hát, én sem vagyok túl profi…

Próbálom telefonon keresztül valami infót „kicsiholni”.

A Vezérlőpult/Rendszer/Eszközök/Videokáryák ezt írja ki:

„Intel ® 82945G express chipset family”. Ezt beírva Googliba, ezt találom az Intel oldalon:

Letöltsem a Drivert és majd ott talán lesz valami beállítási lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#60258) sajog159 válasza jeni (#60256) üzenetére


sajog159
aktív tag

Most olvasom a neten, hogy az Intel 82945G egy integrált kártya

(#60259) jeni válasza sajog159 (#60257) üzenetére


jeni
félisten

egyszerűbb ha megadod a paramétereiket mit is tud az a LAPTOP vagy az asztali gép?

(#60260) sajog159 válasza jeni (#60259) üzenetére


sajog159
aktív tag

asztali ... de most saját gépem előtt ülök és telefonon kersztül feltehtően nem fog menni a dolog vagy probálkozzunk?
Azért kösz

(#60261) yanna válasza sajog159 (#60258) üzenetére


yanna
őstag

Azt is be lehet állítani rendesen, mint sok más Intel integrált vga-t is. :K

(#60262) sajog159 válasza yanna (#60261) üzenetére


sajog159
aktív tag

és vállalkozol egy távoktatásra ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#60263) jeni válasza yanna (#60261) üzenetére


jeni
félisten

teamviewer 10 ezzel könnyen lehet

(#60264) sajog159 válasza jeni (#60263) üzenetére


sajog159
aktív tag

jól értem, hogy a "teamviewer 10" két PC távoli összekapcsolásra használható? Így mehet a "távoktatás"?

(#60265) yanna válasza sajog159 (#60262) üzenetére


yanna
őstag

:U Csak kibírja amíg oda nem érsz személyesen... :U

(#60263) jeni: Telefonon azt is jó lehet beállíttatni... :B

(#60266) sajog159 válasza yanna (#60265) üzenetére


sajog159
aktív tag

Persze, nem élet és halál kérdés.
Majd ha ott leszek a „beteg PC” mellet, megpróbálom segítséget kérni

(#60267) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Dell laptopon (E5440) dolgozom, amin Win 7 található, illetve itthon sima UPC-s 30Mbites WIFI hálózat. Lenne egy problémám, hogy valamiért akárhányszor próbálok rácsatlakozni, kiírja, hogy "Windows unable to connect". Ugyanerre a hálózatra 3 mobileszköz, egy régebbi HP és Dell gép viszont probléma nélkül csatlakozik. Ezt még így el is fogadtam volna, hogy nem kompatibilisiek, viszont kipróbáltam, hogy a gépre local adminként jelentkezek be. Ebben az esetben elsőre csatlakozik minden esetben a WIFI-hez, tartja is a kapcsolatot. Ti mit gondoltok, mi lehet a probléma oka? Mert sajnos local admintként nem nagyon tudom használni a gépet...

(#60268) Darkness válasza brd (#60254) üzenetére


Darkness
aktív tag

:)
tudom. s itt pont ez a legnagyobb bibi, hogy csak LPT1 -re hajlandó kiküldeni az adatot... :)
na? :) én is itt kezdtem kicsit vakarni a buksimat... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#60269) brd válasza Darkness (#60268) üzenetére


brd
nagyúr

Na mi? Leírtam, mit lehet tenni. :F

The only real valuable thing is intuition.

(#60270) Rakodó


Rakodó
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémával küszködök, próbálom frissíteni az adobe illustrator programomat de valahányszor próbálkozom azt az üzenetet kapom hogy a rendszergazda letiltotta a frissítéseket. Le van kapcsolva az uac, a fájlok nem írásvédettek és rendszergazdaként futtatom a fájlt. Egyedül a mappák írásvédettek de azokat ha jól tudom win 7-en nem lehet egyszerüen védetlenné tenni.
Azt szeretném megtudni hogy hogyan tudom kényszeriteni vagy az update fájlt a telepítésre vagy a frissítést engedélyeztetni a rendszerrel?

(#60271) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

win7 starter alatt nem tudok raidot sehogy létrehozni? :R szoftvereset

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#60272) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok!

A windows 7-em update rendszere megadta valamiért magát :(
Múltkor ezt a hibakódot írta ki 80244019.
Van ötlet arra, hogy ezt miként lehet rendbe tenni?

Köszi előre is!

(#60273) szabonagyur válasza enginev3.0 (#60271) üzenetére


szabonagyur
félisten

A starter mint neve is mutatja egy kezdő, alap kiadás, ne várj sokat tőle.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60274) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Cégnél szeretném az SW-ket rendbe rakni, mindenki minden sz@rt telepített. Kérdéseim a következők:
-elég-e ha a nem kívánt progikat uninstall-al szedem le, lehet-e ez probléma egy esetleges ellenőrzéskor? Egyáltalán ha van ilyen, akkor "meddig mehetnek el"? Pl. registry túrkálás? Előző munkahelyemen csak a számlákat és a telepítőket ellenőrizték, de nem tudom mi az eljárás, nem is akarom megvárni, h kiderüljön... :)
-ha nem elég, akkor egy előre telepített ghost-ból felrakva a win + frissítések, officet és az alap progikat (java, adobe reader, ilyesmik) és utána megadva a win licenc és office (2007 van) számot rendben van-e, megoldható-e?
-win defender helyett van-e vmi normális AV, amit cég használhat, és ingyenes? Ezzel van a legtöbb para, mindenki felrakott amit otthon szeretett, csak ugye azok cégnek fizetősek.
-win7 automatikus frissítés még mindig erőlteti a win10-re váltást? Mert ez sokakat zavart, sok gépre tök értelmetlenül le is töltötte... :(((
-talán még ezt is inkább ide, nem akarok mindenhol kérdezni, totalcommander helyett van free normális 2 ablakos filekezelő? Kb. 70-100k lenne ennyi gépre, ezt is mindenki felrakta, hiszen ingyenes... még tanult mérnök kolléga is kerek szemmel nézett, mikor mon'tam, h nem egészen... :B

Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60275) Zoz válasza ViZion (#60274) üzenetére


Zoz
őstag

Produkey-el meg tudod nézni a telepített Windows/Office sorozatszámokat. Ideális esetben ezeket találod meg a rendelkezésre álló telepítőkön (iil. a gépre felragasztva). Ha olyan közismert számokat látsz, amit a google dob az első oldalon az adott program serialjára keresve, akkor nincs rendben az ügy :)

Igen, lehet így csinálni, hogy szám nélkül telepítesz, és aztán a gépeken az aktíváláskor adod meg.

Már nincs Win10 erőltetés. Más probléma van a frissítésekkel, frissen telepítve a végtelenségig fog keresgélni. Olvasd el a topic összefoglalóban a megoldást, pár frissítést kézzel kell felrakni, utána már működik.

Esetleg Multi Commander?

[ Szerkesztve ]

(#60276) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Mióta vettem egy másik laptopot, és felraktam rá a 7-est, a képernyő nem kapcsol ki x perc inakvititás után (tök mindegy, hány percet állítok be).
A fényerőt se csökkenti és a képernyőkímélőt se aktiválja.

Megpróbáltam azt is, hogy kihúzom a Logitech egér kis érzékelőjét az USB-ből, hátha amiatt, de nem..
Valakinek ötlet hogy mitől?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#60277) krealon válasza koshmar (#60276) üzenetére


krealon
veterán

"Mióta vettem egy másik laptopot, és felraktam rá a 7-est, a képernyő nem kapcsol ki x perc inakvititás után (tök mindegy, hány percet állítok be).
A fényerőt se csökkenti és a képernyőkímélőt se aktiválja.
"

Az eszkozkezelo szerint minden eszkozhoz van jol mukodo meghajtorogram? (Nincs sarga felkialtojeles eszkoz? Mert ez szokta blokkolni az energiagazdalkodasi beallitasokat elsosorban.)

(#60278) koshmar válasza krealon (#60277) üzenetére


koshmar
őstag

Amint a képen is látható, van egy pár- mindnél megpróbáltam driver update-et, vagy háromnál sikeres volt, a többinél nem. A lényeg viszont, hogy most visszatérve a géphez láttam, hogy kikapcsolt a kijelző (és a képernyőkímélő animációt is aktiválja, ha úgy állítom be) szóval valamelyik megoldotta. Köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#60279) #18193920 válasza koshmar (#60278) üzenetére


#18193920
törölt tag

A gyártó oldalán nem találhatóak hozzá win7-es driverek, esetleg nem adtak hozzá driver cd-t?
Amíg ezeket az eszközöket nem szeded rendbe, soha nem fog normálisan működni a rendszered.

(#60280) Winnie The P válasza Scorpion (#60272) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hali!
Kb. 2 percembe tellett: [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#60281) ViZion válasza Zoz (#60275) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm!
Akkor inkább újrahúzás, mint takarítás? Mert nem a win és office a baj, hanem a mindenféle egyéb progik, amiket felraktak. Uninstall elég? Belenézhet vki a registrybe?

Nem szeretnék fél év múlva kapkodva 30 gépet újrahúzni... :) Ez is olyan hőstett, h mindenki lesz@rja, de ha baj van/lenne, akkor engem rógnának tökön, én osztályomon van a legtöbb gép.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60282) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

windows update-el lenne problémám
van egy asus laptopom és a win update csak keres és keres,már vagy 2 órája.....
ugyanakkor a asztali pc-m 1-2 percen belül megtalálja

mi lehet a gond?,már újratelepítésen gondolkozom...
segítsetek légysz-köszi

(#60283) dugo_ válasza petya2012 (#60282) üzenetére


dugo_
veterán

Összefoglaló elolvasása ajánlott. Újratelepítés nem fogja megoldani, pár update csomagot manuálisan kell felrakni, utána működik.

[ Szerkesztve ]

(#60284) petya2012 válasza dugo_ (#60283) üzenetére


petya2012
őstag

elolvastam,de ott júliusi update van és nekem 10.25-én rendesen feltette

(#60285) lorcsi


lorcsi
veterán

kb. 4-5 éve telepítettem egy win 7-et a 120-as ssd-re
ami mostanra úgy elterjeszkedett, hogy 8 giga szabad helyem maradt :Y

hihetetlen nagy progik egyáltalán nincsenek telepítve..
egy darab játék sem

mit töröljek vagy futtassak, hogy a fölösleges sallangok letörlődjenek ?

(#60286) krealon válasza petya2012 (#60284) üzenetére


krealon
veterán

A referencia oldal, a hozzaszolas ota frissult az aktualis teendokkel.
http://wu.krelay.de/en/

Sajnos pillanatnyilag nem elerheto... :(

(#60287) dugo_ válasza lorcsi (#60285) üzenetére


dugo_
veterán

CCleaner
Wise Disk Cleaner

Valószínűleg a rendszer-visszaállítási pontok, illetve a win update után maradt szemét foglal ennyi helyet. WinDirStat-tal ránézhetsz a lemezre, azzal gyorsan látszik, ha valamelyik mappa túl nagyra nőtt. Hibernálást is kikapcsolhatod ha nem kell, illetve lapozófájlt is redukálhatod, ha elég a ram.

petya2012:

Azért próbáld meg végigzongorázni azt a ~6 frissítést. Akkor is megoldódik ezzel általában, ha mondjuk épp csak egy nem volt telepítve belőle.

[ Szerkesztve ]

(#60288) zoo8800 válasza lorcsi (#60285) üzenetére


zoo8800
veterán

Rendszervisszaállítási pontok törlése...

rip and tear, until it is done

(#60289) lorcsi válasza zoo8800 (#60288) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt megcsináltam
kemény 1giga lett szabadon :(

(#60290) krealon válasza lorcsi (#60289) üzenetére


krealon
veterán

Lemezkarbantarto / Disk Cleanup ?

(#60291) petya2012 válasza krealon (#60286) üzenetére


petya2012
őstag

az az érdekes,hogy asztalin bejön az oldal,a laptopon meg nem

egyébként letölteni kell a fájlokat vagy megnyitni
köszi

(#60292) krealon válasza petya2012 (#60291) üzenetére


krealon
veterán

"egyébként letölteni kell a fájlokat vagy megnyitni"

En le szoktam tolteni az MSU fajlokat, illetve a kisse lejjebb tallahato script-et is (InstallPrereqMsu.cmd).
Ezutan beallitom a Windows Update viselkedeset, hogy soha se toltson le frissiteseket, majd leallitom a Windwos Update szolgaltatast (ha eppen fut) es az inditasat "kezi" modra allitom.

Ha ezzel megvagyok, akkor a script-et adminisztratorkent futtatom.
Ha egyes frissiteseknel 2030-as visszateresi erteket latunk, akkor a script futasa utan ujrainditas szukseges. Egyebkent errol tajekoztat is a script (persze angolul) a futas vegen.

Ha nagyon magas erteku (2millio) a visszateresi ertek, amit kiir a script, az azt jelenti, hogy az adott frissites mar telepitve van.

[ Szerkesztve ]

(#60293) lorcsi válasza krealon (#60290) üzenetére


lorcsi
veterán

visszanyerhető terület 11,2 MB

nem mondanám jelentősnek

(#60294) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ilyen retek a szoftveres RAID?

Rosszabb teljesítmény hoz, mint simán a HDD.

(#60295) lorcsi válasza lorcsi (#60285) üzenetére


lorcsi
veterán

találtam egy könyvtárat:
C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming

20 gigás..
itt menynire szabad törölgetni ?

a c:\Win könyvtáram 60 gigás

ez normál esetben mekkora?

[ Szerkesztve ]

(#60296) FF23 válasza lorcsi (#60295) üzenetére


FF23
senior tag

A lemezkarbantartóban mindent kipipáltál? Mert a 11 mega kicsit kevésnek tünik.
A C:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappa tartalmát törölheted.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#60297) gebro válasza lorcsi (#60295) üzenetére


gebro
aktív tag

Úgy emlékeztem, hogy volt már itt erről korábban róla szó, és meg is találtam.
Link1, Link2

(#60298) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Újabb problémám lenne:
Win7-es notebook, kollégám kér vegyek hozzá neki egy BT-s egeret. Próbálom föltelepíteni, nem megy.
Lényeg, a gép semmilyen BT-s kapcsolatot nem bír létrehozni semmivel, és őt sem látja semmilyen készülék.
Windows (Ultimate), driver, BIOS frissítés nem oldotta meg. Kínomban beraktam egy USB-s BT modult, ugyan az a probléma, az se megy.
Raktam rá másik Win-t (Home premium), és úgy se megy. Mit nézzek meg még?

(#60299) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Adott egy Z170-es chipset-el ellátott alaplap, amin friss Windows 7 alatt nem működik az USB portok semelyike.

Bármit kötök, bármelyik USB-be a gépbe, nem történik semmi.
A külső vinyó villog, hogy kap áramot, az USB-s DVD olvasó szokásosan felpörög benne a lemezzel, de semmi.

Windows telepítés USB-s DVD íróról, megy.
Pendrive-ról a BIOS/UEFI frissítés sikerült a legújabbra.
Egér és bill működik.
SATA csatlakozón HDD-t kötve az alaplapra Windows alatt felismerte.

Mi lehet a gond?

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#60300) szabonagyur válasza Szirtimorc (#60298) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen egeret vettél?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.