Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60951) Tiger. válasza Top cat (#60950) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#60952) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Ma újratelepitettem a rendszert, minden jól ment, most egy picit nem értem, mert már lassan három órája csak frissitések után keres, ez lehetséges, mert ilyenre nem emlékszem, hogy eddig keresné? Támogatja még a windows7-et a microsoft?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#60953) dugo_ válasza JONAS77 (#60952) üzenetére


dugo_
veterán

Összefoglaló.

2020. január 14-ig támogatott.

(#60954) sz.j válasza JONAS77 (#60952) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az Összefoglalót nem is kell megnyitni, rögtön látható a megoldás.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#60955) Doky586 válasza JONAS77 (#60952) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem akarod a topikot olvasni akkor 1 hétig ne kapcsold ki a gépet és tűrd hogy lassúúú.. :DDD

(#60956) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Következő lenne a problémám (Windows 7 x64, eredeti, a notebook alján lévő termékkulccsal aktiválva)
Rámegyek a Windows frissítések keresésére, de csak szimulálja a keresést, valamint max órajelen dolgozik a proci. A Windows Update úgy van beállítva, hogy keresse a frissítéseket, de én töltöm és telepítem. Eddig ez működött az asztali gépen, jó 2 óráig kereste, és meg is találta azt a közel 200 db frissítést. A notit estére ráhagytam a héten többször is, de reggel ugyanúgy kereste a frissítéseket...
Szoktam notikat telepíteni, ott is megtalálja 2-3 órán belül a frissítéseket, aztán telepíthetem őket.
A folyamatokban és msconfig-ban megnéztem a Szolgáltatások között a Windows Update-t, fut és engedélyezve van
Hol lehet a hiba? A noti egy Dell Precision M6600-as

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#60957) kraftxld válasza Francia91 (#60956) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A hiba ott van, hogy olvasd el a topikösszefoglalót ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#60958) Lauda válasza Francia91 (#60956) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az osszefoglaloban mindjart a lathato piros linkeken lesz a megoldas. Sajnos nagyon gyakori hiba.

(#60959) Francia91 válasza kraftxld (#60957) üzenetére


Francia91
veterán

Köszönöm, közben megtaláltam :B
Nem gondoltam, hogy ennyire gyakori hiba, most találkozok vele először, pedig fene tudja, hány Windows 7-est telepítettem.. :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#60960) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Mappákat akarok átszínezni találtam is hozzá cikket, le is töltöttem ....állítólag free, de mielőtt átszínezné, felugrik az Instant Free Activation ,,,de nem szertnék e-mailt megadni,,,,lehet csak e-mail megadása után, tudok színezni, vagy tudtok teljesen ( e-mail cím ) free alkalmazást rá?

(#60961) gxcman


gxcman
tag

Tárgytalan....a RainbowFolders-el minden ok.

(#60962) akaido válasza gxcman (#60961) üzenetére


akaido
addikt

Hasonló progi, ami szintén tökéltes e szempontból a FolderMarker Free. Jobb klikkes menüből is tud átszínezni... is.

BUÉK Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#60963) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

BÚÉK Mindenkinek!

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#60964) allein


allein
addikt

Jó reggelt, boldog új évet kívánok mindenkinek. Adott egy 3TB. WD RED merevlemez. NAS azt jelzi, hogy tönkrement, kimentettem róla minden fontos infót. Összekötöttem tegnap laptoppal, szeretnék egy tesztet végezni HD Sentinel alatt. Töröltem azt a partíciót amit most szeretnék újra elérhetővé tenni. Segítsetek legyetek kedvesek, lemezkezelő csak 746 GB. jelenít meg. Tesztet az egész HDD-re szeretném elvégezni és nem csak a mostani 746 GB. Képek:

Próbáltam OSX alatt is formázni de hiába, nem jelenik meg a 3 TB.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60965) brd válasza allein (#60964) üzenetére


brd
nagyúr

Az USB átalakítód valószínűleg csak 2 TB-ig kezeli a háttértároló méretét, ezért csak a maradékot mutatja.

The only real valuable thing is intuition.

(#60966) allein válasza brd (#60965) üzenetére


allein
addikt

USB átalakító megjelenítette amúgy a hiányzó 2 TB. kötetet :K de én hülye töröltem, bízva abba, hogy a win 7 majd egyben megjeleníti az egész 3 TB.-ot.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60967) brd válasza allein (#60966) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt hogy érted? Az egész disk-et kellene egyben látnod a HDSentinelben, a kötetek itt (még) nem játszanak. A Win7 kezeli a 2 TB-nál nagyobb háttértárolókat, az biztos nem baj.

The only real valuable thing is intuition.

(#60968) allein válasza brd (#60967) üzenetére


allein
addikt

Még mielőtt töröltem volna a 2 TB. partíciót, usbn csatlakoztatva megjelent a lemezkezelőben. Ebből arra következtetek, hogy az usb csatlakozással nincs gond. Nem lehet valahogy parancssorban megjeleníteni és ott törölni vagy formázni?

Videó ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60969) brd válasza allein (#60968) üzenetére


brd
nagyúr

Értem. De mondom, a HDSentinel nem a partíciókat nézi, hanem a háttértárolókat és ott nem a megfelelő méret van, ez a baj. A Lemezkezelőben a partíciós táblába bejegyzett partíciókat is látod, de ettől még a háttértárolónak ott is a teljes méretét kellene látnod, bármilyen partíció is van rajta.

The only real valuable thing is intuition.

(#60970) allein válasza brd (#60969) üzenetére


allein
addikt

MIt javasolsz akkor?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60971) tpeter77 válasza allein (#60970) üzenetére


tpeter77
addikt

(#60972) King Unique válasza allein (#60964) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz, hogy az OS egyben kezelje a 3 TB-ot, ahhoz eleve GPT-re kellene inicializálni a lemezt. Erről nemrég több helyütt is volt szó. A videóban bemutatott diskpart módszer opció lehet, de a konvertálás hiányzott a parancsokból.

Továbbá abban igaza van a kollégának, hogy normál esetben mutatnia kellene a rendszernek / programoknak rendesen a HDD méretét. Ha netán MBR, akkor is pl. ilyen elrendezésnék kellene lennie. Sőt, ha törlöd a partíciót, attól még ugyanúgy ott kellene maradnia nem lefoglaltként. Tehát valami itt jól össze lehet kutyulva...

Aztán, ha csak egy USB 2.0 "izével" (ez sem lett megadva...) lett csatlakoztatva a laptophoz, akkor azoknál okozhat gondot a > 2 TB merevlemezek kezelése. Az USB 3.0-s típusokban viszont már fejlettebb vezérlők + újabb firmware-ek vannak, amelyeknél nem igazán szokott emiatt probléma lenni.

Ui.: Ha fontos adatok vannak rajta és még nem lettek lementve, akkor nyilván a lemez törlését, újraparticionálását stb. nem feltétlen kellene erőltetni!

[ Szerkesztve ]

(#60973) allein válasza King Unique (#60972) üzenetére


allein
addikt

Nagyon szépen köszönöm az infókat, sajnos semmi nem változott.

(#60971) rokafiu77 - Próbáltam már, de akkor sem látja a win 7 a 2 TB-os partíciót. Fogok vásárolni ma egy külső 3.5 HDD házat ami tudja kezelni aztán este majd otthon kiderül mi van :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60974) King Unique válasza allein (#60973) üzenetére


King Unique
titán

Azért az ilyet egy diskpart törlésnek, illetve egy tiszta újraparticionálásnak rendbe kellene tennie. Amúgy a laptop a BIOS-ban sem ismeri fel rendesen a tárkapacitást, illetve netán valami őskövület? Nem tudom a mostani USB-s cucc pontosan miféle, de ha külső házat veszel, akkor a fentebb említett ok miatt mindenképpen egy USB 3.0 típus legyen.

[ Szerkesztve ]

(#60975) allein válasza King Unique (#60974) üzenetére


allein
addikt

Win 7 alatt nem tudok belépni most a BIOS-ba, vagy lehet igen de még nem próbáltam :N Macról vagyok jelenleg melóban, fut parallels és ezalatt fut egy win 7, nem próbálgoztam így belépni BIOS-ba :N Este majd otthon megpróbálom, van otthon win 7 - es laptopom. Mindenképpen olyan házat veszek ami USB 3.0 típus.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60976) King Unique válasza allein (#60975) üzenetére


King Unique
titán

Nocsak, újabb infók...Tehát virtualizált Win7 alól próbálkoztál eddig? Ott megint lehetnek fura esetek —► [link], [link]. Tehát az alap, hogy éles környezetben kellene nekiállni particionálni stb.

[ Szerkesztve ]

(#60977) allein válasza King Unique (#60976) üzenetére


allein
addikt

Nem :) Tegnap este már próbálkoztam otthon win 7-es laptopon :) de gondoltam elhozom magammal a HDD-t és próbálkozom melóban is, nem jártam sikerrel.

Megnézem a két linket, köszönöm szépen, közben melózgatom is :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60978) brd válasza allein (#60970) üzenetére


brd
nagyúr

Másik USB vezérlővel ellátott átalakítót, preferáltan USB3.0-ást, annál esélyesebb, hogy külön utánaolvasás nélkül is kezelni fog 2TB+-os háttértárolót (ettől még USB 2.0-ás portra is kötheted, a kompatibilitás miatt működnie kellene).

The only real valuable thing is intuition.

(#60979) ALFA válasza allein (#60977) üzenetére


ALFA
senior tag

Van egy forradalmi javaslatom: add nekem az újév örömére és vegyél magadnak egy másikat. :))

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#60980) allein válasza ALFA (#60979) üzenetére


allein
addikt

:DDD :DDD :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60981) allein válasza King Unique (#60976) üzenetére


allein
addikt

Jó tudni azért, hogy ne próbálkozzam virtuális win alol :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60982) tordaitibi válasza allein (#60970) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs egy asztali pc a kozelbe?
Sata+tap. Ennel tisztabb nincs.
Csak azert javasolnam, mert pontosan most ezekben az orakban mentek egy doglodo hdd-rol, amit a tulaj probalt usb atalakitoval, sikertelenul. Nalam a w10 gep 30 perc molyolas utan is csak a ket particiot latta, meret nelkul, a jo oreg xp pillanatok alatt bemazsolazta, most huzom le rola ami kell.
Tetulassu, sata-sata masolas 2 mb/sec... A hdd hattyudala. :-) :-)

(#60983) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Van-e rá mód, arra, hogy a win7 hibernálódjon, ha fut a torrent, de nem értem hozzá az adott időn belül. Ha fut a torrent, akkor nem hibernálódik, akkor sem, ha nincs semmi töltés.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60984) allein válasza tordaitibi (#60982) üzenetére


allein
addikt

Sajnos nincs pc :( mentés már megtörtént. HD sentinel tesztet szeretnék csinálni, nem tudom , hogy a teszt erejéig szükséges-e láthatóvá tenni az egész tárhelyet :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60985) allein válasza allein (#60984) üzenetére


allein
addikt

Új HDD ház, USB 3.0 képes, HDD teljes tárhelye látható, éppen elindítottam a HD sentinel felület tesztet, köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60986) psg5


psg5
veterán

Sziasztok elnézést, ha duplázok (másik topikba is írtam, természetesen mehet a törlés, d enem tudtam hova való inkább a kérdés és hol történik elöbb reagálás):

Segítségre lenne szükségem.
Outlook 2016-ot használunk és kaptunk egy továbbított levelet, melynél az eredeti levélben rossza kódolás.
Régebbi oulookokkla simán tudtuk átkódolni, de 2016-ban nem találjuk.
Hol lehet?
Esetleg ha nem így akkor ha kimásoljuk egy word-be ott visszalehet kódolni?

Nagyon köszi előre is!

F.K.T.

(#60987) psg5 válasza psg5 (#60986) üzenetére


psg5
veterán

Jól sejtem, hogy továbbított levélben nem tudom visszakódolni csak az eredetiben?
Ha így van akkor word-ben ezt meg lehet tenni?

F.K.T.

(#60988) allein válasza allein (#60985) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Hol találom meg a teszt eredményeket, nem tudja valaki?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60989) brd válasza allein (#60988) üzenetére


brd
nagyúr

A HDSentinel logjában. ;) (Napló fül.)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#60990) King Unique válasza allein (#60988) üzenetére


King Unique
titán

Hát én pl. le szoktam menteni utána a screenshotokat, az a legcélszerűbb. ;)
Sőt, némelyik tesztnél közvetlenül a programban is van ilyen opció. Egyébként meg a témának van külön topikja —► Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan.

(#60989) brd:
Ott tudtommal pl. a különféle hibák bejegyzéseit szokta tárolni. Legalábbis, ha lefuttatok egy tesztet, akkor utána a naplóban nem lesz semmilyen arra utaló bejegyzés.

(#60991) brd válasza King Unique (#60990) üzenetére


brd
nagyúr

Így van. A teszt akkor ad eredményt, ill. változtat bármit is, ha oda kerül bejegyzés, akkor módosult ugyanis valamelyik SMART regiszter értéke, pl. változott a hibás sectorok száma..

The only real valuable thing is intuition.

(#60992) King Unique válasza brd (#60991) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen, utólag már nekem is leesett, hogy nálam azért nincs ott, mert szerencsére minden rendben. Nála viszont már nem és a hibákat a program is naplózza.

(#60993) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali. Az lenne a kérdésem, hogy van 1000gb-s hdd-m, de ebből a teljes kapacitása 931gb (gb-t) mutat a rendszer. Kérem szépen, hova lett csak úgy 69-70gb ????? most úgy őszintén ! Köszönöm a válaszokat előre is mindenkitől. :R

[ Szerkesztve ]

(#60994) szabonagyur válasza #10234880 (#60993) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez így van rendesen, a formázott kapacitás nagyon ritkán közelíti meg a névlegeset (ha megközelíti akkor több a névleges is).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60995) dugo_ válasza #10234880 (#60993) üzenetére


dugo_
veterán

(#60996) brd válasza #10234880 (#60993) üzenetére


brd
nagyúr

1000000000000/1024^3

The only real valuable thing is intuition.

(#60997) King Unique válasza #10234880 (#60993) üzenetére


King Unique
titán

Néhány infó egy másik topikból.
Illetve feltelepítheted te is a CDI programot, aztán annál meglesz a hőn áhított 1000 GB, sőt még kicsivel több is. :)

[ Szerkesztve ]

(#60998) #10234880 válasza King Unique (#60997) üzenetére


#10234880
törölt tag

és a 69-70 gb-m? akkor az nem is lesz soha?

(#60999) King Unique válasza #10234880 (#60998) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastad rendesen amit én és a többiek írtak?
Egyébként meg nem, nem lesz annyi. Illetve lehet úgy is tekinteni rá, mint afféle bruttó / nettó értékre. Valamint ez a többi adattárolónál (pl. pendrive, SSD, optikai lemez) is hasonlóképpen alakul.

[ Szerkesztve ]

(#61000) #10234880 válasza King Unique (#60999) üzenetére


#10234880
törölt tag

persze, csak biztosabban akartam még tudni ezt az infót, azért kérdeztem rá még1x. Köszi a kétséget eloszlató infókat afelől,hogy sehogy nemlesz megközelitve fizikailag sem az 1000gb. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.