Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60401) makoss válasza Viktor77 (#60389) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
Nagy része be volt már állítva a PC-n mikor win10-es tabbal hoztam össze.
Akkor néhányan a Serviio-t ajánlották ami ebben az esetben visszafogottabb mint az otthoni hálózattal.
Amúgy Serviio kiváló TV-re! :K

(#60390) Doky586: Wi-fi volt legelőször beállítva, van routerem, azzal netezek itthon. :K

(#60397) tordaitibi: FTP kapcsolatot már beállítottam, csak a gépről látom a mobilt, fordítva már nem.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60402) sajog159 válasza Fürkésző (#60352) üzenetére


sajog159
aktív tag

Szia,

Elindítottam a Win update. Volt is benne az nVidia hangkártya is, kipipáltam, stb.

Újraindítás után nem indult simán: indítási hibaüzenet. "Induljon a hibaelőtti állapotban" opciót választottam (nem emlékszem mi volt a másik lehetőség). Elindult, e semmi javulás.

(Ja, sajnos a Darkness és Richter36 - #60355, 60366 - javaslatai sem hoztak eredményt)

Valamit rosszul csináltam?

Üdv

(#60403) Fürkésző válasza sajog159 (#60402) üzenetére


Fürkésző
tag

Te nem nVidia-kártyához kerestél drivert a hozzászólásodban, hanem
"Intel 82945G Express integrált videokártya Win 7 driver" volt a kérdésben.

Azt kellett volna a Windows Update-ben kiválasztani. (Az én gépemen nincs ilyen választható frissítés, a nyíl csak azt jelezte, hogy ha van megfelelő frissítés nálad, akkor ott kell kipipálni.)

Nézd meg még egyszer, hátha a kérdésedben szereplő drivert is ott találod.

Közvetlen letöltéses módszerhez:
Megfelelő operációs rendszerhez tartozó drivert töltötted le?
A Windows 7 64 bitest, ha ilyen a rendszer, vagy a
Windows 7 32 bitest, ha olyan a rendszer?

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#60404) King Unique válasza SECTORnooB (#60385) üzenetére


King Unique
titán

A Windows telepítőből indított diskpart törlésnek normál esetben azért működnie kéne. Ha az említett lemez GPT volt korábban és rajta a Win8.1, akkor nyilván UEFI telepítés volt. Az pedig létrehozza a lemezen az alábbi kisebb partíciókat. Külső programban egy sima átkonvertálás ezeket általában nem tünteti el, mert pont az a lényege, hogy adatvesztés nélkül csinálja meg. Azt már nem tudom mit töröltél, mit formáztál, de nyilván ajánlott telepítés előtt rendesen letakarítani a lemezt.

Illetve kiderült, hogy 2 meghajtó van a gépben és a másikon egy Win10. Nem lett említve, hogy az pl. milyen telepítés, boot sorrend hogyan van beállítva stb. Valamint, ha a Win7 telepítésekor mindkét meghajtó csatlakoztatva volt és "szétszóródtak" a partíciók, akkor az megint bekavarhat. Erről egy másik topikban is nemrég szó volt.

[ Szerkesztve ]

(#60405) sajog159 válasza Fürkésző (#60403) üzenetére


sajog159
aktív tag

OK, értem.

Valóban, „Intel 82945G Express…” kártya van az alaplapon. És feltételezem most aligha várható, hogy ehhez az őslelet kártyához Windows küldjön (most már értem, miért írtál anno „Ha mázlid van, a megnyíló ablakban ott lesz a keresett driver.”)
Megpróbáltam az Intel oldalról

letölteni a xx945G express chipsethez való drivert, pontosabban egy könyvtárat, ahol indítható egy setup.exe file; a végén tényleg felinstallál egy drivert, de valami hibát jelez a setup utolsó lépésnél:

És nem is működik ez a driver.

Válaszolva a kérdéseidre: Windows 7/32 bit van a gépen és ehhez való drivert töltöttem, szándékom szerint.

Lassan ott tartok, mint annak idején a Kohn, akinek dögleni kezdték a libák, mire Grün: „Kevesebb vizet adjál nekik.”, de nem használt a jó tanács, mire a Grün: „Ne kukoricát adjál nekik, inkább korpát.”. Így ment egy ideje. Egy hónap múlva újra összeülnek meginni kis kósert és mondja a Kohn, sajnos megdöglött az összes libám, mire Grün: „Nagyon sajnálom barátom… pedig lenne még pá jó ötletem!”

Szóval vannak még libáim és nem is élet-halálról van szó!

Üdv,

(#60406) makoss válasza Viktor77 (#60389) üzenetére


makoss
addikt

Próbáltam beállítani ezt a ES File Explorer -t a PC és a mobilom összeköttetésére, de azt írja: "kiszolgáló nem található"
Mégis mit kell írni hova? :R
2011-es az írás, már a felülete sem a régi az appnak :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60407) kory24 válasza makoss (#60406) üzenetére


kory24
őstag

Hozzaadsz új tarhely. Lan/smb

Belépés név /jelszóval

(#60408) makoss válasza kory24 (#60407) üzenetére


makoss
addikt

Lehet törölni fogom, nem jó, hibát jelez :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60409) kory24 válasza makoss (#60408) üzenetére


kory24
őstag

Windows - ba jók a beállítások?

Van megosztva valami?
Jelszavas védelem bekapcsolva?

(#60410) makoss válasza kory24 (#60409) üzenetére


makoss
addikt

Annyit el tudtam érni, hogy érzékeli a gépet, ki is jelzi, de a mappákon belül már nem tudok navigálni (nem nyílik meg)
Természetesen van megosztva, meg most egy új mappát is hozzáadtam, látja is, de nem nyitja meg.
Jelszavas védelem tág fogalom, melyik?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60411) makoss válasza kory24 (#60409) üzenetére


makoss
addikt

A mobilban minden létező tiltást feloldottam, végig minden engedélyezve van, win 7-ben sem tudok semmi tiltásról mert tabon megy, de a mobilon továbbra sem nyílik meg semmi :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60412) kory24 válasza makoss (#60410) üzenetére


kory24
őstag

Erre gondoltam :

Esetleg alsó opciót atallitani hogy ne a Windows kezelje otthoni csoportok. Bár ennek elvileg nincs köze hozzá

[ Szerkesztve ]

(#60413) makoss válasza kory24 (#60412) üzenetére


makoss
addikt

Én azért nem gondoltam a wines beállításokra, mert a tabomra jók.
Ha megint elállítok valamit akkor meg az nem lesz jó :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#60414) embe válasza Szirtimorc (#60393) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi, meglesem. :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60415) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy windows 7 x64 ssd re telepítve egy kingston 300v re nos mondjuk a rendszer le foglal xy gb t meg ugye a telepített programok ami nem olyan vészes max 2gb ha van annyi,de most telepítettem a frissítéséket mert friss a rendszer és a mérete 98gb ről le ment 80,5 re aztán most 81,3gb n áll csak kérdem én egy egyszerű frissítés,hogy vett el ennyi helyet?A másik gépemben egy samsung 830 120gb ssd van és ott frissítés után nem igazán szokott sokat változni a foglalt hely mérete pedig azon is rajta van a windows 8.1 ,akkor a telepített programok meg időközönként a frissítések.

lemez karbantartóban töröltem a biztonsági frissítés másolatot vagy mit az volt 1gb

Egyébként z mi lenne?

Itt sehol sem észre vehető

a windows 7 mappa is 20gd foglalt helyet mutat

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#60416) brd válasza Pityu. (#60415) üzenetére


brd
nagyúr

Amikor lefagy valami, vagy egy bizonyos hibát tapasztal a Windows, akkor készít egy dumpot egy meghatározott könyvtárba (....\ReportQueue, adott user és a közös profilban is van ilyen), ezeknek ekkora a mérete nálad. A könyvtáron alapból be van kapcsolva az NTFS compress, így a háttértárolón elfoglalt hely ennek a töredéke, mivel nagyrészt szöveges adatok vannak benne. Töröld nyugodtan, az esetek 99%-ában semmi értelme az egész folyamatnak.

The only real valuable thing is intuition.

(#60417) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Külön partíción van a Windows és a programok, amelyek telepítve vannak. Ezen a partíción vészesen kezd fogyni a szabad lemezterület.

Tudnátok segíteni, hogy mit érdemes ilyenkor kitörölni és hogyan?
Gondolok ilyen dolgokra, hogy pl. valami lapozó fájlt ki lehet törölni? Ha igen hol lehet megtalálni és hogyan kitörölni?

Illetve ehhez hasonló dolgokat, mit lehet még törölni?

köszönöm szépen.

(#60418) Booker87


Booker87
csendes tag

cső. Nem tudom jó topic-ba írok e. Kaptam egy nagyon gyenge pc-t netezés céljára
E5300 (2.6Ghz, 2MBCache, 800FSB) Bővebben
Kingmax 2x1GB DDR2 800Mhz
Giga. Geforece 8400GS
Samsung 500GB SATA2
Lap. Giga. P31-ES3G (Szerintem ez)

? Erre a kis vasra érdemes e 64bit-es win7-t tenni (ha igen milyet?) vagy maradjak XP-nél?

(#60419) szabonagyur válasza Booker87 (#60418) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win 7 32 bit elég rá, és azt a verziót amit megvettél ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60420) Szirtimorc válasza Booker87 (#60418) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

64 bites rendszernek csak 3 giga ram fölött van értelme.

(#60421) yanna válasza Orionk (#60417) üzenetére


yanna
őstag

Pl. egy megoldás.

(#60422) dugo_ válasza Booker87 (#60418) üzenetére


dugo_
veterán

Ha csak netezni kell, akkor inkább Linuxozz egy ilyen gépen.

(#60423) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Sziasztok!

Egyik pillanatról a másikra megadta magát a Win7, minden előjel nélkül. A "Windows indítása" képernyőn túl nem jut, folyamatosan tölt percekig, illetve csökkentett módban sem indul. Pendrive-ról próbáltuk újratelepíteni, de ott meg a "Telepítés indítása ... " üzeneten nem jut túl. Hibaüzenetek sehol sem fogadnak. Most egy pendrive-ról bootolt live Ubunutval megy. Formáztam innen a C:\-t, de továbbra sem jut tovább a telepítés. Ötletek? HDSentinel 2 héttel ezelőtt 86%-os kondíciót mutatott a HDD-nek, kritikus hibákat nem talált.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#60424) mezis válasza haromegesz14 (#60423) üzenetére


mezis
nagyúr

- Töröld az összes particiót és hagy 30GByte-ot egy majdani Linux-nak. Így próbálkozz a Win installal.

- Tekintsd gyakorlásnak az installt, mert egy 86%-os HDD már csak arra való, hogy lementsünk róla mindent, ami menthető.

mezis

(#60425) haromegesz14 válasza mezis (#60424) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Akkor neki állok mentegetni ... Köszi a segítséget!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#60426) quailstorm válasza Booker87 (#60418) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Aliexpressről L5408 10$, MODBIOS itt.
Kicseréled még a RAM-ot 2x2-re, és nem egy nagyon gyenge géped van. Ennyit még talán megér.

(#60427) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Ha újra szeretném húzni a gépet, és meg szeretném tartani a beállításokat, jelszavakat,
telepített programokat, képeket, dokumentumokat. Hogyan lehet, vagy egyáltalán lehetséges
ebben a formában megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#60428) zuioch


zuioch
aktív tag

Udv sracok! Segitseget kernek, csinaltam egy vendeg fiokot (a lenyeg az volt hogy a D meghajtohoz ne lehessen hozzaferni... Ez sikerult is), de nincs internet kapcsolat. Mar vegneztem egy halom dolgot de nem jovok ra hogy hol kene beallitanom.

(#60429) zoo8800 válasza Booker87 (#60418) üzenetére


zoo8800
veterán

Mehet rá a Win7. Ennyi RAM-mal 32 bitest használnék

rip and tear, until it is done

(#60430) Zoz válasza haromegesz14 (#60423) üzenetére


Zoz
őstag

"HDSentinel 2 héttel ezelőtt 86%-os kondíciót mutatott a HDD-nek"
Akkor kellett volna kidobni gyorsan...
Ha mindenáron ezzel a vinyóval akarsz szenvedni, akkor tedd be egy rendszerbe másodiknak, és enged rá a HDSentinel felület tesztjeit Írás/Olvasás és Felület újrainicializálása módban, többször is. Ezzel elérni azt, hogy a bizonytalan szektorokat helyezze át a tartalék területre. Írás/olvasásánál állítsd be, hogy véletlenszerű adatbájtokkal teszteljen, mert csupa nulla bájt esetén kevésbé jönnek elő a hibák.
Lehet azt is csinálni, hogyha látod, hogy pl az első 5 gigán vannak a hibák, akkor úgy particionálod, hogy ez a terület kimaradjon, és a maradékot használod.

(#60431) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy kicsit off de azért megpróbálom.
E-bay-en hirdetnek pár ezer Forintért Win7 kulcsot. Azt írják teljesen legális és működik meg minden frankó. Az eladónak jó értékelése van, ebből több százat eladott már.

Van ilyen e-bay-es kulccsalvalakinek tapasztalata? Illetve ha teljesen frankó, akkor elvileg frissíthetem Win10-re is?

Köszönöm.

Nick: HE_Storm

(#60432) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok.Tud valaki valamit a windows update-val kapcsolatban?Újrahúztam és nem frissit az istennek se.Ha valaki tud valamit segítene?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#60433) kispx válasza javorszky (#60432) üzenetére


kispx
addikt

A téma összefoglalót olvasd át. Nagyon sokszor ismételt kérdést, így oda is felkerült.

(#60434) dugo_ válasza javorszky (#60432) üzenetére


dugo_
veterán

(#60435) Doky586 válasza javorszky (#60432) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

közel a segítség

(#60436) odrif válasza szbalogh (#60431) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én innen vennék:[link]

20 éve a Prohardveren

(#60437) zuioch válasza zuioch (#60428) üzenetére


zuioch
aktív tag

Erre senki nem tud valaszt? :(

(#60438) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, miért van az hogy van egy enterpriseom és amikor alvó állapotra nyomom és újra élesztem lefagy az egér és a billentyűzet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#60439) brd válasza Tiger. (#60438) üzenetére


brd
nagyúr

Szar az egér/billentyűzet HW, esetleg a driverük (ha van hozzájuk külön), ill. esetleg még az USB driver is lehet rossz (azé a vezérlőé, amelybe csatlakoznak). További hibalehetőség még, hogy ha esetleg vezetéknélküliek, akkor az a kis adapter a rossz, ami az USB portba van dugva. Nézd meg ugyanabban az USB portban másik típusú billentyűzettel (ez a másik lehetőleg minél butább legyen)! Ha ez működik, akkor egyszerűbb a helyzet, vagy a vezetéknélküli adapter a rossz, vagy a bill/egér HW vagy a driverük (gyártón leverni).

The only real valuable thing is intuition.

(#60440) Tiger.


Tiger.
nagyúr

A billenytyűzetem microsoft sidewinder x6
az egér meg razer abyssus 2014

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#60441) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Kezdek a tápra gyanakodni, megnézem másik billel is és máshová is raktam de felélesztésnél lefagyott.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#60442) akaido válasza zuioch (#60437) üzenetére


akaido
addikt

Win 7 típusa?

A Guest felhasználónak épp az a korlátja, hogy sok mindenhez nem férjen hozzá.

Több megoldás is lehet:
- [ms community angol nyelvű válaszok]
- [How to Enable User-Specific Wireless Networks in Windows 7]

- Közelíts fordított irányból a problémához: Ne a Guest user-t használd, hanem Standrad user -t készíts, és a D: meghajtóhoz való hozzáférési jogokat felhasználókra állítsd be. Esetleg titkosítsd pl VeraCrypt-tel, vagy ha a win 7 verziód engedi, lehetőség van beépített BitLocker használatára is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#60443) szbalogh válasza odrif (#60436) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi. Tehát a matricát is és szerződést is meg kell kapnim, akkor legális. A legtöbb e-bay-es hidetésben is OEM selejtezett gépről kulcsot kapnék de a legtöbbhöz nem adnak matricát. Bár olcsóbban is árulják, harmadáért az általad linkeltnek.

Nick: HE_Storm

(#60444) zuioch válasza akaido (#60442) üzenetére


zuioch
aktív tag

Koszonom!

(#60445) styrex


styrex
csendes tag

Megmondanátok, hogy mi a baja?

(#60446) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Win7 x64 prof.

SSD-t használok op. rendszernek a pc-mben.Illetve van még mellette egy HDD is

Hogyan tudnám beállítani alapértelmezett helynek a HDD-t OneDrive-nak?
Már ha van rá mód.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#60448) hódmaci válasza dugo_ (#60447) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#60449) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Na úgy néz ki megfejtettem az alvó mód fagyást:)
A winyó volt a ludas ott is egy kábel a táp kábel ami közvetlen az ssd-től jött most kapott egy távolabbit és azóta jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#60450) bandi0000


bandi0000
nagyúr

le lehet valahonnan tölteni a win7-et, ami tartalmazza a legtöbb frissítést?
igen próbáltam az MS oldalról, de kéri a kulcsot, nekem viszont ez a fősulis kulcsom van, amit azon az oldalon nem fogad el, de amit én meg le tudok tölteni az csak prof és csak angol nyelvű

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.