Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60051) brd válasza AXisBOLD (#60050) üzenetére


brd
nagyúr

Ez egyértelműen HW. Alaplap(chipset)/CPU/RAM. Ha nem ECC-s RAM-od van, akkor próbálj BIOS-t frissíteni, esetleg beállítani a RAM időzítéseket (típusát, ha lehet bármit ezzel kapcsolatban változtatni) rendesen. Vagy bármi mást a BIOS-ban. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#60052) AXisBOLD válasza brd (#60051) üzenetére


AXisBOLD
addikt

normál ram nem ECC-s
BIOS-ban kb semmit...

Aurea mediocritas

(#60053) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Gyors segítség kéne.
Hogy tudnám logolni a hardver csatlakozást.

Pár másodpercenként / percenként villan a monitor, a hangszóróból meg hallom, hogy HW leválasztás.
Ekkor 1-2 másodperre elmegy a kép.
Majd pár másodperc múlva HW észlelés hangját halom, aminek hatásra megint villa a monitor.

Idegesítő, hogy el-el megy a kép egy pillanatra, és nem tudom beazonosítana milyen valós vagy virtuális eszköz hülyült meg.

Előre is köszi a segítséget.
Zoli

(#60054) krealon válasza World-Soft (#60053) üzenetére


krealon
veterán

"Pár másodpercenként / percenként villan a monitor, a hangszóróból meg hallom, hogy HW leválasztás.
Ekkor 1-2 másodperre elmegy a kép.
Majd pár másodperc múlva HW észlelés hangját halom, aminek hatásra megint villa a monitor.
"

En ilyet rossz minosegu DisplayPort kabel hasznalata mellett tapasztaltam.
Egy vastagabb, minosegi kabelre cserelve meggyogyult.

(#60055) brd válasza AXisBOLD (#60052) üzenetére


brd
nagyúr

Az azért baj, mert a BIOS azt üzeni, hogy ECC hibát észlelt az egyik csatornán (az ECC-s RAM fizikailag más, pl. van rajta egy plusz RAM chip). Egyrészt, honnan van benne ilyen üzenet, másrészt, ha valós is lehet az üzenet (mondjuk hasonló BIOS van egy hasonló, de ECC-s alaplaphoz is és ugyanaz a modul megtalálható ebben a BIOS-ban), akkor a CPU hibás erősen, esetleg az alaplap. Tuningolva semmi nincs ugye? Esetleg nem terhelésre jelentkezik az akadozás? Mert akkor tápegység is lehet a probléma forrása. De ez már itt nagyon off, át kellene fáradni valami másik topicba, keress egy megfelelőt, segítek én is szívesen (ha ott más esetleg nem tudna, de furcsa lenne ;) ), csak írd meg, melyik az!

The only real valuable thing is intuition.

(#60056) Szabikaa20 válasza Darkness (#60046) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Gugliztam már egy csomót! :) Lejebb vettem a ramok gyorsaságát 2400-ról 2133-ra azt mondja most jó,de csak pár órát volt használva...Majd hosszabb távon kiderül! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#60057) World-Soft válasza krealon (#60054) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Az érdekessége, hogy a kábelek vagy 2-3 éve vannak a helyén.
Tehát nem új kábel.
Megmozgattam őket, de így alapban semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#60058) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A következő a gondom:

Eddig közvetlen a lakásba bejövő UTP kábelre dugva csatlakoztattam a laptopom az internetre (Boroadband connection-al) és ha a bittorrent futott a háttérben (még akkor is , ha épp nem volt semmi adatforgalom), akkor nem ment el a gép sleep módba.

Most viszont egy Router-en keresztül csatlakozik és észre vettem, hogy ez megváltozott, tehát akkor is lemegy sleep módba, ha fut a Bittorrent a háttérbe. Ezt nyilvánvaló okok miatt szeretném ha nem tenné.

Tudom, hogy a Power menüből, ki lehet kapcsolni teljesen a sleep módot, de ez akkor sem a legjobb megoldás, csak azt szeretném, ha akkor nem menne le "alfába", ha fut a Bittorrent is.

Meg lehet ezt valahogy oldani (akár egy másik progival)?! :F

Köszi! :)

(#60059) AXisBOLD válasza brd (#60055) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ment pü :R

Aurea mediocritas

(#60060) SunMount3r válasza SunMount3r (#60058) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt találtam két programot rá:[link], a NoSleep és az ImWorking, amik fake user aktivitást szimulálnak. Csak az a gond, hogy így azt is megakadályozzák, hogy a laptop kijelzője kikapcsoljon 10 perc után (nekem ez az érték van rá beállítva a Power menu-ben). Ezt a funkciót pedig szeretném megtartani.

Tehát ne sleep-eljen a gép, de a kijelző, ugyan úgy kapcsoljon ki magától, ha nincs aktivitás. Ez, amíg nem router-en keresztül csatlakoztam a netre ugyan így működött.

Ötlet rá esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

(#60061) SunMount3r válasza SunMount3r (#60060) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Végül találtam rá egy elég jót itt: Don'tSleep (az oldal alján.). Elég jól lehet konfigurálni, de azt nem lehet benne külön beállítani, hogy csak akkor lépjen működésbe, ha elindítok egy másik programot (ami az esetemben a Bittorent) és ha kilépek belőle, akkor a NoSleep is bezáródjon/deaktiválódjon.

Szóval továbbra is várom az ötleteket... :) :F

[ Szerkesztve ]

(#60062) Krystal_s válasza SunMount3r (#60061) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, most így hirtelen ennyit találtam....
A programban alapból az van beállítva, hogy aktív torrent esetén ne lépjen alvóba a gép. Ez a beállítás nem változott meg nálad?

'BitTorrent is by default configured to prevent the computer from going in standby mode if there are active torrents.
To disable this feature:
Click on the Settings button > Preferences > General.
Uncheck "Prevent standby if there are active torrents".

(#60063) SunMount3r válasza Krystal_s (#60062) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Be van pipálva, de ez nem segít a problémámon: az "Active" nem = "Downloading" ugyanis van egy jó pár torrent-em, amiknél kevés a Seed-er és néha hosszabb időre le is áll, így kikerülnek az Active-ok közül.

Tehát köszi, de ezzel sajnos nem sokra megyek az én esetemben. Ha a "Downloading"-ra is be lehetne állítani, vagy ha csak arra, hogy amikor a Bittorent fut a háttérben, akkor megoldaná, de így nem... :(

(#60064) Doky586 válasza SunMount3r (#60063) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

hogy neked semmi sem jó... :N

(#60065) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

W7 uefi telepítőn ügyködök, de:
install.vim/1\Windows\Boot\EFI útvonalon, nincs EFI mappám.

Ez egy x64-x86 mindenes telepítő, nem is mai darab, hogyan tovább?

(#60066) Doky586 válasza tordaitibi (#60065) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

másold oda... x:\efi\boot\bootx64.efi [link]
Csak eredeti mókolatlan ISO-t használj..

[ Szerkesztve ]

(#60067) tombar


tombar
senior tag

sziasztok,

lenne egy kis problémám. sajnos a win update kicsit bosszantóan őszinte, szóval bár felrakta az összes frissítést, de problémázik, folyamatosan eszi a cpu-t az svchosttal. mikor lelövöm szerencsétlent megváltozik a start és a tálca, amit nem igazán tudok visszaváltoztatni.
valakinek tipp?
https://prohardver.hu/dl/upc/2016-10/28/303124_kv0gxpsdlfodwkzt_asztal.jpg

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#60068) quailstorm válasza tombar (#60067) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mivel az svchost a rendszer része, inkább az a csoda hogy még megy tovább. Ilyen faszomat haladjunkmá' scannelniakarok típusú lelövésből az lett hogy resetelni kellett...

Nem normális, hogy egy tényleg minden frissítést megkapott 7 ilyet csináljon. 1 magos Athlon 64 3000+-on sem teker.

(#60069) tombar válasza quailstorm (#60068) üzenetére


tombar
senior tag

szerencsére még nem volt fagyás. párszor volt h az explorert is sikerült bezárnom, akkor azért voltak gondok.

ezt az updates okosságot azóta csinálja, mióta kijött a w10. ráengedtem a 100x frissítést, végzett is pár nap alatt. :D reménykedtem h jó lesz tőle, de azóta meg soha címmel nem talál frissítést :D :D
gondolom ez valamilyen sajátosság.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#60070) quailstorm válasza tombar (#60069) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az is egy sajátosság, hogy 6 millió éves telepítőt használsz.

(#60071) King Unique válasza tordaitibi (#60065) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben kéne ott lennie EFI mappának. Tehát nem ártana beszerezni egy rendes 64 bites ISO-t.

Mondjuk az meg a másik, hogy nem feltétlen érdemes a Win7 UEFI módban történő telepítésével vesződni, mert pl. könnyen előfordulhat az alábbi eset. Valamint nemrég említette valaki, hogy a támogatás sem fullos. Szóval, érdemes meggondolni a Legacy boot szerinti telepítést is.

[ Szerkesztve ]

(#60072) tombar válasza quailstorm (#60070) üzenetére


tombar
senior tag

hajjaj, ha még tudnád h 2013 augusztus óta nem frissítettem, csak most. :D
de köszi így már meg is oldottam a problémát.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#60073) quailstorm válasza tombar (#60072) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem baj, hogy szeretsz veszélyesen élni, de ez a szar akár 2 hónapon keresztül is pörgeti a CPU-t, akkor is ha updatet service szinten tiltod. Szóval muszáj feltenni. Összefoglalóban még gondolom ott a link hozzá.

(#60074) tombar válasza quailstorm (#60073) üzenetére


tombar
senior tag

persze, mindenképp fel kell raknom. igazából maga a tálcás mizéria bosszant, hogy nem tudom visszaállítani.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#60075) tordaitibi válasza King Unique (#60071) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Pontosan az "alábbi eset" cipőben járok,
csak uefi mód van szóbanforgó pc biosában.

(#60076) kispx válasza tombar (#60074) üzenetére


kispx
addikt

Mivel a "témák" nevű szolgáltatás nem fut. Győződj meg, hogy indításkor elindul ez a szolgáltatás, majd állítsd be a személyre szabásnál egy másik témát.

(#60077) quailstorm válasza tordaitibi (#60075) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt próbáld meg követni (Win7 x64 rész). Már nincs meg mit szoptam össze a HP-val, de még az volt benne, hogy az ott kért és átnevezendő EFI fájlokat cseréld ki a Win7 telepítős pendrive-ban a Win8.1 fájljaira.

Ha nem bootol, vagy csak loading és utána nincs kép, akkor nincs UEFI 1.0 support.

Látom a 7z-nél akadtál el, ez esetben egy frissített telepítőt javaslok. MSDN-es friss ISO leginkább. Vagy berakod a 8 telepítőjéből.

[ Szerkesztve ]

(#60078) King Unique válasza tordaitibi (#60075) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem bootol be rendesen és nincs Legacy mód, illetve ez a CSM opció sem, akkor az szívás...Na persze még meg lehet próbálni a fórumtárs által linkelt megoldást, hátha összejön.

Amúgy egy Win8.1/10 nyilván simán felmenne UEFI módban, illetve az effajta telepítés is eleve inkább azoknak fekszik jobban. Ezeknél nem kell az ISO-t sem hegeszteni, fabrikálni, mint a 7-esnél...

[ Szerkesztve ]

(#60079) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok Xerox 3116-os nyomtató problémában tudnátok segíteni?

A 32 bites win7 helyett 64 bitesre tértem át, és azóta meghülyült a nyomtatóm

Megtaláltam a gyári drivert, feltettem, meg se nyikkan.

Leszedtem a 3117-es drivert, betallóztam, a nyomtatóknál zöld pipát jelzett. Fenn volt az USB drivere illetve a nyomtató drivere is a tulajdonságoknál. Meg se nyikkant tesztoldal nyomtatáskor :(

Ha bekapcsolom a nyomtatót, telepíti az USB-t, és egyből felismeri 3116-nak ( miközben a 3117 drivere vanfenn ) de drivert nem talál hozzá a windows, ha betallózom azt írja ki hogy nem találja. :(

Olvastam hogy állítólag a 32 bites nyomtató nem mindig kezeli a 64 bites rendszert.

Hogy lehetne életet lehelni bele? köszi.

(#60080) jksx válasza quailstorm (#60073) üzenetére


jksx
senior tag

Az a baj, hogy ez a sz@r update menetrendszerűen összecsinálja magát, hiába teszi rendbe az ember. Egy két hónapig jó, aztán megint csak azt látni, hogy az svchost pörgeti a rendszert.

(#60081) SunMount3r válasza jksx (#60080) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én kb. 1 hónapja rányomtam az Update-re, de azon kívül, hogy kiírta, hogy keresi őket, órákig nem csinált semmit, csak a kis sárga csík futkosott, aztán leállít magától, de frissíteni nem frissített semmit, mert nem is talált semmit... Jó az most már kikapcsolva is...

(#60082) quailstorm válasza jksx (#60080) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Volt ilyen problémám és nagyon súlyosan, két hónapig kínlódott apám gépe. Aztán megkapta a frissítéseket, 1-2 hónapja meg már automatán is jó.

(#60083) tordaitibi válasza King Unique (#60078) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

w10-től szabadulnék, nekem nagyon nem gyerebe....
Sajnos marad, még mielőtt mindent legyalultam volna, futtattam egy w7UpgradeAdvisor-t,
és a fele driverről nem is hallott a w7. Így necces, valószínűleg 1 hét hiabavaló drivervadászat után visszamenne a 10.

Ezeket nem ismeri:
HID-gombok megszakításos illesztőprogramja
Intel SD-állomásvezérlő
Intel SST Audio Device (WDM)
Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Display Participant
Intel(R) Dynamic Platform and Thermal Framework Processor Participant
Intel(R) HID Event Filter
Intel(R) Imaging Signal Processor 2401
Intel(R) Power Management IC Device
Intel(R) Serial IO SPI Controller
Intel(R) Serial IO UART Controller
Intel(R) Sideband Fabric Device
Intel(R) soros be- és kimeneti DMA-vezérlő
Intel(R) soros be- és kimeneti I2C ES-vezérlő
Intel Serial IO GPIO Controller

Mi az a "Sideband Fabric Device", ezt még én sem ismerem, nemhogy a win7. :-)

(#60084) jksx válasza SunMount3r (#60081) üzenetére


jksx
senior tag

Fórumtárunk itt leírta hogyan lehet gatyába rázni ezt a sz@r-t.
Most éppen 119Megányi frissítést tölt lefele, miután orvosoltam a szokásos hibáját.

quailstorm: nekem kb. kéthavonta besz@rik az update. Ez azóta van amióta a w10-es csoda megjelent.
Röhej, hogy azzal kell foglalkozni, hogy az update megy-e van-e kedve dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#60085) macskacsa


macskacsa
csendes tag

Helo,

Szeretném particionálni egyetlen meghajtóm (500Gb C: ) amit zsugorítanék úgy hogy van rajta 150gb szabad hely de csak 10 gb-t enged. Egy ~100Gb os partíció kéne hogy újratelepítésnél a zenék megmaradjanak.
Ez hogy oldható meg? :R

[ Szerkesztve ]

(#60086) brd válasza macskacsa (#60085) üzenetére


brd
nagyúr

Külső programmal, pl.: EaseUS Partition Master Free. A beépített csak azt a területet tudja zsugorítani, ahol nincsen áthelyezhetetlen adat. A külső program vagy le tudja zárni ezeket a file-okat, vagy egy újraindítással oldja meg.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#60087) King Unique válasza macskacsa (#60085) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván külső programokkal és leginkább az elsőt és a harmadikat ajánlanám. Viszont rendszerpartíciók átméretezése eleve macerás és lehet csak restart után PreOS módban tudja majd megoldani a program. Normál esetben nem szokott ilyenkor se gond lenni, de én már jártam úgy összevissza méretezéseknél, hogy utána a bootoláskor hibaüzenetet dobott a Windows...Szóval csak óvatosan!

[ Szerkesztve ]

(#60088) macskacsa válasza brd (#60086) üzenetére


macskacsa
csendes tag

köszönöm.

Itt hogy tudok csinálni egy 120Gb-s partíciót?

(#60089) brd válasza macskacsa (#60088) üzenetére


brd
nagyúr

C: Kiválaszt, Resize, méret megad, OK, vár, örül.

The only real valuable thing is intuition.

(#60090) Doky586 válasza macskacsa (#60088) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Veszel egy megfelelő méretű tartalék HDD-t mentésnek.. ez amúgy is alap dolog, particionáláskor vagy megmaradnak az adatok vagy nem (pl áramszünet, szomszéd elkezd hegeszteni, pislognak a lámpák, stb)

(#60091) Kommy


Kommy
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#60092) Kommy


Kommy
veterán

Lenne nálam egy Lenovo laptop amit újra kéne telepíteni, a gépen rajta van a Windows 7 Professional aktiváló kód, de sajnos a tualj elhagyta a helyreállító lemezt, így anélkül kéne felrakni rá, honnan tudnék egy telepítőt letölteni amit "kiírnák" usb-re és onnan telepíteném. Home Premium telepítőm van eredeti, de az gondolom nem jó ehhez.

Az összefoglalóban levő linkes letöltés nem jó, mert a Lenovo-hoz irányít.

(#60093) Doky586 válasza Kommy (#60092) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fent az összefoglalóban ott a link a letöltéshez.. (Microsoft Windows and Office ISO Download Tool)

[ Szerkesztve ]

(#60094) Dot


Dot
őstag

Hali,

Van egy laptopom amin szeretnék raid1-et. Nincs hardveres raid.
Windowsba meg lehet oldani a szoftveres raid-et a rendszer lemezen?

Tehát a C: meghajtót szeretném tükrüzni a maradék nem lefoglalt területre.
Még nem másoltam semmit a D: meghajtóra, tehát törölhető. A C:-t ki tudom bővíteni a teljes disk méretre(-100MB) ha úgy egszerűbb.
Vagy melyik progi lenne a megfelelő erre a célra?
W7 HP x64

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#60095) brd válasza Dot (#60094) üzenetére


brd
nagyúr

D: letöröl, a Rendszer feliratún (ez csak javasolt, mert itt található az OS indításához található bootmenü is) és a C:-n jobbgomb és tükör létrehozása(/hozzáadása?).

The only real valuable thing is intuition.

(#60096) Laraxior


Laraxior
titán

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy milyen drivert kellene telepíteni, hogy gyorsabban betöltsenek a programok indulásnál? Az Aida64 azt írja, hogy "Meghajtó betöltése" és ezzel elpepecsel elég sok ideig... és ezután még lenne hátra jópár program aminek be kellene jönnie :B

Kérdeztem az Aidás srácot, hogy mitől van, ezt válaszolta:

Ez a Windows kernel driver stack-jenek benasaga miatt van. Meg lehetne oldani, hogy fixen betoltve maradjon (telepuljon) a kernel driver, de az meg a hordozhatosagnak vagna keresztbe, ill. nehezkesse tenne az automatikus frissitest sok esetben. Igazandibol egyik sem idealis megoldas, de a mostani me'g mindig kevesebb kompromisszumot igenyel, mint a fix driver telepites.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#60097) Dot válasza brd (#60095) üzenetére


Dot
őstag

Ezzel lenne 1 kis prbléma: :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#60098) Doky586 válasza Dot (#60097) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem hozz létre egy dinamikus D: -t is és ott próbáld meg. (szerintem a rendszer köteteken nem fog menni)

[ Szerkesztve ]

(#60099) Dot válasza Doky586 (#60098) üzenetére


Dot
őstag

De pont hogy a C:-t is akarom. :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#60100) Doky586 válasza Dot (#60099) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor itt le is zárhatod. a lehetőségeid nincsenek összhangban a vágyaiddal. :B

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.