Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) flash-


flash-
veterán

van egy windows 7 el ellátott gép amin nincs internet.

hogy tudnám elérni azt hogy mégis rákerüljenek a frissitések?

egy másik gépen hol tudnám ezek telepítőjét letölteni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#51152) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni az ismerősöm nevében, mert neki nem indul a gépe.
Amikor bejelentkezik, utána semmi nincsen a képernyőn, csak az egér. Hogy a futtatásba beírja, hogy explorer.exe, akkor 0xc0000022 -es hibát ír.
Tudtok erre esetleg valamilyen megoldást?

Előre is köszönjük.

Üdv:

Zoli

(#51153) peerke


peerke
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy van egy olyan problémám, hogy a gépem nem hajlandó bootolni, windows 7 usb telepítőről se linux telepítőről (szintén usb) ellenben windows 8, 8.1, 10 telepítőket minden féle gond nélkül betölti . A hiba az nagyjából úgy néz ki, hogy ha win7 vagy linux usb röl akarok bootolni, egyszerűen csak semmi nem történik, és a régi rendszert kezdi el betölteni. Az alaplapom egy MSI Z77A-G45 ,és nemtudom mennyit számít, de két ssd van mellé kötve illetve 2 winyó. Több pendrive-al is próbáltam, amiket rufussal és windows usb/dvd toolal is csináltam. Szerintetek mi a probléma?

Segítségeteket előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"Az idő illúzió. (...) Az ebédidő kétszeresen az."

(#51154) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok!
Windows 7-et szeretnék telepíteni egy lenovo G585-ös gépre usb-n keresztül. Ezt csinálja velem. Vannak adatok a gépen, emiatt a másik partíciót nem szívesen törölném. Mit lehet ezzel kezdeni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#51155) Doky586 válasza peerke (#51153) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Uefi-ben ki kell kapcsolni a Secure_boot opciót..

(#51156) DS39 válasza dokee78 (#51143) üzenetére


DS39
nagyúr

miért a fizetős trialját töltötted le? van ingyenes is. [link]
(bár ahogy látom a főoldalon lévő free download link mocsok, mert az a trialt ajánlja..)

[ Szerkesztve ]

(#51157) efi99 válasza kraftxld (#51145) üzenetére


efi99
senior tag

2 hét alatt nem olyan könnyű szétbarmolni.
És mint írtam, ez egy ismert és viszonylag gyakori hibajelenség, ezért érthetetlen, hogy nincs rá gyári javítás.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51158) wakond83 válasza brd (#51136) üzenetére


wakond83
csendes tag

Fura ez a VGA dolog amit írtál, nem is gondoltam volna.
Én azt hittem ha rá van írva,hogy 512mb dedikált akkor annak hihetek.

Akkor ez olyan mint a vinyóknál a hatásvadász GB-jelölés?

(#51159) brd válasza wakond83 (#51158) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. A VGA-n lévő RAM mennyisége, és amit a CPU/chipset közvetlenül meg tud címezni belőle, az 2 külön dolog. Én az utóbbiról beszéltem, ezt foglalja le a chipset/BIOS a VGA számára abból a 4GB-os területből, amit a 32 bites asztali Windowsok kezelni tudnak.

The only real valuable thing is intuition.

(#51160) brd válasza flash- (#51151) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel letöltöd (nyelvi és x86/x64 verziót, és egyéb dolgokat állítsd be benne, egyrészt, hogy ne töltsön le feleslegesen, másrészt, hogy gyorsabban végezzen vele) egy Internetet elérő gépen, majd az akár ISO-nak elkészített telepítőt átviszed a másik gépre, és elindítod.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#51162) Edorn


Edorn
aktív tag

Van egy esprimo p2560 (mi4w - d3041) gépünk, amiben alaplapot kellene cserélnünk. Van rá gyárilag telepítve egy Win7, a gépházon rajta a telepítő kulcs is.

A kérdésem: alaplapcsere után hol tudok szerezni hozzá win7 telepítőt, ami elfogadja a kulcsot? Illetve egyáltalán alaplapcsere után érvényes lesz a kulcs?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#51163) kraftxld válasza Edorn (#51162) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Alaplapcsere után minek telepítenéd újra?
Ha aktiválni kell simán aktiválod a matricán lévő serial-al aztán kész.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51164) wakond83 válasza brd (#51159) üzenetére


wakond83
csendes tag

Most már étem! Köszi a felvilágosítást :R

(#51165) dokee78


dokee78
félisten

Windows 7 telepítés.
Amikor választom ki hova települjön az nem rendszer,hanem dinamikus partíció.
Ez okoz majd valamilyen gondot?

Régebben is ide telepítettem és akkor rendszer partíció volt.
Pár napja Linuxot akartam rendszer mellé szerintem az kavart be.

(#51166) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

volt ma valami surgos javitas 14:45 korul ami indokolt egy automata restartot?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#51167) Tacsika válasza proci985 (#51166) üzenetére


Tacsika
aktív tag

nálam, w7/64/oem nem!

(#51168) Doky586 válasza dokee78 (#51165) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win7 esetén csak a PRO és magasabb kezel dinamikust, win10 esetén már a PRO sem hajlandó települni rá, így megakadályozza az esetleges frissítést!

Javaslom inkább töröld a dinamikus partíciókat, mert azzal nagyot fogsz szívni... :O

(#51169) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Van egy HP 620-as laptoptop. Újra lett húzva a windows 7. Frissítésekkel felismert minden hardvert, de halk volt a hang. Ekkor a HP-tól a hang driver le lett töltve, majd felrakva. Viszont két gond van vele...állandóan az alapméretezett hangkimenetet minden programban minden indításnál át kell állítani, és a youtubenál minden második videónak nincs hangja.

Van erre vmi ötletetek?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51170) akaido válasza V.Stryker (#51169) üzenetére


akaido
addikt

Letölteném innen a többi hiányzó drivert.
Installálási sorrend: Alaplapi chipset driver, utána Graf kártya driver, utána hangzsuga driver(ez már fent van ezek szerint), majd hálókártya.
Sok eszközt felismer alapból a Win7 de kell az a sok Dr.Iver ami orvosolhatja a problémákat.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51171) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Megoldhato hogy 1 regebbi inteles gepbol HDD kivesz es berak masik gepbe (amd) menni fog? Hogyan lehet megoldani ha lehet?
Probaltam inditasi javitassal de sajna az nem segitett.

(#51172) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség................ :(
A gépemben eddig egy sima HDD volt SATA-ra kötve, ami a boot HDD is volt. Most vettem bele egy 120 GB-os SSD-t, amit szintén rákötöttem a SATA-ra.

Amikor bebootolt a gép (még a HDD-ről), akkor az elején és a BIOS-ban is látszik, hogy felismerte az SSD-t.
Viszont mikor felállt a windows, akkor a meghajtók között nem jelent meg.

Utána bement a BIOS-ba és a SATA AHCI-t átállítottam Disabled-ről AHCI-ra.
Ezek után is felismerte az SSD-t, viszont most már el sem jut a windows indulásig. Megáll a Verifying DMI Pool Data........ után.

Hiába állítom vissza a SATA-t AHCI-ről Disabled-re, akkor sem indul el a windos, hanem ugyanúgy megáll a Verifying DMI Pool Data........ után.

Mi lehet a gond? Ötlet, vélemény?

Köszi

(#51173) brd válasza Pityke78 (#51172) üzenetére


brd
nagyúr

1. A meghajtók alatt ha a Sajátgép-ben látszódó listát érted, akkor egyelőre nem is fog, inicializálni kell (ne legyen dinamikus lemez!), és partíciót kell rá készíteni.
2. SSD kivesz, és úgy próbálni, ill. a bootsorrendet visszaállítani a HDD-re (ha elállítódott volna).

The only real valuable thing is intuition.

(#51174) akaido válasza gorje (#51171) üzenetére


akaido
addikt

Pontosíts az indítási problémádon légyszi.
Mielőtt átraknád a vinyót:
Indítási javítási javaslatok a W7-tel kapcsolatban:
- [link]
- [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51175) Pityke78 válasza brd (#51173) üzenetére


Pityke78
őstag

Közben úgy néz ki meglett a gond. Volt egy külső vinyó is, ami USB volt rákötve a gépet és miután kihúztam, elindult a windows. Valószínű arról akart bootolni, vagy nem tudom.

Szóval akkor hogyan tudom az SSD-t életre lehelni, mert a holnapi nap programja lenne, hogy feltegyek rá egy windows 7-et. :)

BIOS-ban mit kell beállítanom az AHCI modnál és az IDE módnál?

Köszi

(#51176) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Hali!

Újraraktam a win7-et és azóta folyamatosan kékhalált kapok, hogyha cs:go-zok. Előtte nem volt ilyen. Melyik program az amivel a "kékhalál fájlt" meglehet nyitni és ott diagnosztizálja nekem a problémá(ka)t?

halahala

(#51177) sz.cs


sz.cs
tag

Sziasztok :)

Windows 7 64 bit prof-al a következő problémával küzdök. Reinstall után miután beállítottam a media playerben/hálózati beállításokban minden szükséges dolgot, hogy eszközön játsszon le filmet zenét Stb-t. (TV-n)
És itt a gond, MKV kiterjesztésű filmeket nem akar lejátszani a Tv-n. Gépen természetesen igen, de amikor kiválasztom, hogy lejátszás eszközön, akkor csak annyit kapok, hogy "kapcsolódás a médiakiszolgálóhoz..." és annyi. Ez már korábban működött, de most valamiért nem akarja az igazat. Van valakinek valami ötlete?
:W

Köszönet előre is.

(#51178) gorje válasza akaido (#51174) üzenetére


gorje
senior tag

Szia!
Koszonom valaszod. Lenyeg ismerosom gepe behalt es adtam neki 1 masikat amibe vinyojat atraktam amin win7 starter van. Atrakva normal inditasnal ujraindul win betoltese kozben. Javitas eseten legutobbi helyes konfi nem erheto el es automatikus javitasnal is hibaba utkozok. W7 telepito nincs. Bootrec elerheto de melyik lehet jo nekem itt ?

(#51179) akaido válasza gorje (#51178) üzenetére


akaido
addikt

A két gép hw felépítése: proci, alaplap, vga különböző, tehát nem meglepő a problem, hiába "rugalmas" a W7.

Ezeket próbálnám:

bootrec /fixmbr "újraépíti" a master boot recordot

bootrec/FixBoot A win fő betöltő rekordját írja újra.

---------------------------------------------------------------------------

xenom0rph:

[BlueScreenView v1.55 ]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51180) gorje válasza akaido (#51179) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi de pontosan honnan kell inditani a parancsot? X:/windows/system32 az alap amit dob.

(#51181) xenom0rph válasza akaido (#51179) üzenetére


xenom0rph
őstag

Köszönöm

----

Megnéztem és a WN111v2w7.sys a hiba forrása a legtöbb esetben. Ez a WN111... Az USB-s wifinek a fájlja. (Sajnos lan-t nem tudok ide elvezetni a szobába). Driverek a legfrisebbek megnéztem. MIt tudnék ezzel tenni?itt van a bluescreenvieweres kép is.

[ Szerkesztve ]

halahala

(#51182) brd válasza Pityke78 (#51175) üzenetére


brd
nagyúr

SSD-nél AHCI-t érdemes, de a korábban IDE-re telepített Windows így valószínűleg nem indul el, ahhoz egy kicsit (hozzáértés függvényében lehet nagy is) matatni kell benne.

The only real valuable thing is intuition.

(#51183) akaido válasza gorje (#51180) üzenetére


akaido
addikt

Lemez hiányában: [link]
Indításnál nyomogasd az F8-at, és az indítómenüt ha elkapja akkor a Számítógép javítását válaszd.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51184) brd válasza xenom0rph (#51181) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg semmit, hulladék az eszköz (vagy gyárilag, vagy elromlott). Esetleg korábbi drivert is meg lehet próbálni. Továbbá, ha van valamilyen "Internet Security" programcsomag (tehát ami a hálózati forgalmat is figyeli, nem csak vírusirtó) telepítve, az is okozhatja.

The only real valuable thing is intuition.

(#51185) akaido válasza xenom0rph (#51181) üzenetére


akaido
addikt

- Lefuttatnék egy sfc/scannow-t azaz system fájl ellenőrzést.
- Driver verifier: beírod a Keresésbe: verifier
Ha ezután sem javul, akkor a wlan drivert leszedném mondjuk egy iobit uninstallerrel vagy revo uninstallerrel, és újrapakolnám.
Gyanús lehet a ram is: Memtest.

brd- hez kiegészítés

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51187) brd válasza #46372352 (#51161) üzenetére


brd
nagyúr

Magyar Winben nem vagyok jó, mi az a Megnyitás? Angolban ez az Open, és alapból ugyanaz, mint a duplakatt. Tudsz egy képet mutatni a mostani menüről? Ill. hogy melyik részen kellene lennie a Megnyitásnak?

The only real valuable thing is intuition.

(#51188) brd válasza brd (#51184) üzenetére


brd
nagyúr

Kiegészítés: esetleg az USB driver is lehet rossz. Nem az eszközé, hanem az USB kezeléséhez használt, azaz a chipset driver, vagy ha külső USB vezérlő, akkor azé.

The only real valuable thing is intuition.

(#51189) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Udv.
Gondom van win7-es rendszerben levedtem jelszoval a rendszert, pontosabban a HUTCHDB felhasznalot, amin kivul nincs masik felhasznalo.
A jeszot tegnap este valtoztattam meg, de az istennek sem stimmel, hiaba probalkozom, nem tudom elinditani, belepni.
Ezt fel lehet oldani valahogyan?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#51191) gorje válasza akaido (#51183) üzenetére


gorje
senior tag

Koszi szepen a segitseget! Rendszer helyreallitas eseten mind2 esetben hibat ir. Nincs visszaallitasi pont es annak hianyaban levo verzio eseteben is.
Holnap dobok ra win7et nem szenvedek vele.

Koszimeg1x!

[ Szerkesztve ]

(#51192) akaido válasza HUTCHDB (#51189) üzenetére


akaido
addikt

Nekem egy Hiren's Boot CD paswword nullázó van bekészítve erre a helyzetre:

Esetleg: [link] (nagyon "komoly" angolja van)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51193) brd válasza HUTCHDB (#51189) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nincs másik admin, akivel be tudsz lépni, akkor valamilyen trükkhöz kell folyamodni, pl. ehhez (ne felejsd el visszamásolni a sethc-t, ha végeztél!), vagy ehhez.

The only real valuable thing is intuition.

(#51194) kiskornel


kiskornel
addikt

Sziasztok!
250GB átmásolása órákig tartott. SATA III - SATA III-ra... Forrás egy SSD, a cél meg egy 4GB-os piros WD.

Mikor már megelégeltem, hogy pár MB-tal megy csak a másolás, akkor ránéztem az erőforrás figyelőre, és ez fogadott.

A system miért veszi el a sok-sok erőforrást a total commandertől? TC csak 5-tel másol, a rendszer meg 55tel olvas, 38-tel ír, a tc meg csak 5Megát kap...

Végén már kikapcsoltam a virtuális memóriát is. Rendszer SSD-n van, kímélő módba beállítva! Tehát minimális rendszer írás, stb.

Tudok ezen valahogy változtatni. Mi lehet a probléma?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#51195) brd válasza kiskornel (#51194) üzenetére


brd
nagyúr

A 4GB az gondolom 4TB akart lenni. A System sajnos bármi lehet, mert lehet olyan átvitelt indítani, ami látszólag a System nevében fut. Azt kellene (kellett volna) megnézni, hogy milyen fileokat takar a System nevében futó átvitel. A TC alapesetben úgy másol, hogy az OS rutinját hívja meg, és a cache kezelést is rábízza, ilyenkor azt látni a EF-ben, hogy a System olvas/ír, mellette a TC is valamennyivel, de a System-é lesz a nagyobb, mert ő végzi a cache kezelését. Viszont 250GB másolása különböző HDD-kre kb. 1 órás időtartammal teljesen normális, ennél kevés HDD-n lenne gyorsabb. Ha egy kicsit töredezett a filerendszer, vagy más is használja a háttérben a célHDD-t, akkor akár többszörösére is nőhet az idő.

The only real valuable thing is intuition.

(#51196) kraftxld válasza gorje (#51180) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha kikapcsolod az automatikus újraindítást akkor 0x0000007B hibakóddal indul?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51197) kiskornel válasza brd (#51195) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszi a választ. Ahha... 4TB-ra gondoltam, csak nem azt sikerült klimpíroznom...

Miután átszenvedte a fájlokat, megnyitottam sajátgépben ugyanazon partíciókat, majd másolás winfos rendszerrel. Azóta is 81MB/seccel megy stabilan. Hogy miért ott áll meg, azt nem tudom, de egy jottányit se lassul, akármilyen kicsi fájlok jönnek.

Szvsz, lehet, hogy régi a TC-m? :F

TC 8.01 (64 bit).

Töredezett meg lehet a vinyó, de egy 1TB-os partíció, és alig volt rajt adat... meg hát ugyanoda másolom most is.

Valószínű igazad lesz, hogy a system a "TC" volt, de korántsem akkora értékeket írt ki átviteli sebességnek, mint amit az a system erőforrás felemésztett. 5 megát másolt TC alatt, erre a system 60 Megát olvasott és 38-at írt (ha jól emléxem).

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#51198) gorje válasza kraftxld (#51196) üzenetére


gorje
senior tag

Igen valami ilyesmi. F8 nal probaltam ezt is + a driveres hiba felulirast (nem tudom mi a pontos megnevezese) de ugyanugy hibat dobott vagy ujraindult.

(#51199) kraftxld válasza gorje (#51198) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A megfelelő sata driver nincs meg a Windows-ban azért hal szét.
Két program tudja megcsinálni automatán (ShadowProtect hardware independent restore, Macrium ReDeploy) amit sikeresen teszteltem, de minkettő fizetős.
Ha nagyon-nagyon nem boldogulsz esetleg tudok adni egy ShadowProtect ISO file-t ami 3 napig megy, azzal meg tudod csinálni.
Ha az alaplapod támogatja rakd át a SATA-t IDE vagy compatibility módba, szerencsés esetben elindul a gép, felrakod a drivereket és esetleg visszarakhatod normál SATA-ba.

Tuti van valami kézzel hekkelős módszer, már olvastam róla itt a fórumon is, de még nem próbáltam.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51200) brd válasza kraftxld (#51199) üzenetére


brd
nagyúr

3 megoldás is van kézzel hekkelésre:

1. Vagy megkeresi a jó drivert és azt telepíti kívülről (másik, hasonló, vagy újabb OS alá betolva a nem induló OS-t tartalmazó partíciót), megnyitva a registry-t, bemásolva a driverfile-okat a helyükre stb. - macerás, driverfüggően extra cumi is lehet így kézzel telepíteni drivert).
2. Ahogy te is írtad, a BIOS-ban Compatible/IDE (amelyik van, ha van egyáltalán) módban (ha úgy elindul) ráerőszakolja az éppen látszódó háttértároló-vezérlőre a jó drivert (itt esetleg fontos lehet, hogy a jó vezérlőt válassza ki az ember a listából, ha több is van az .inf file-okban definiálva), persze sírni fog, hogy nem egyezik, de ha jó lesz kiválasztva, nem kell hinni neki. :)
3. Eltávolítja a korábbi (előző HW-en használt) drivert legalább a registryből és beizgatja az msahci drivert (ha a másik gépen esetleg eleve Compatible/IDE módban futott, akkor utóbbi is elég), ezzel felismeri AHCI vezérlőnek legalább, és elindul, aztán lehet (javasolt) telepíteni a rendes driverét a vezérlőnek. Erre a ThinkPad topicba én is írtam valamikor egy szösszenetet Intel driver eltávolításának vonatkozásában.

A 2-essel érdemes elsőre próbálkozni, nyilván az a legegyszerűbb, és legkevesebb időráfordítással jár.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.