Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51351) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sikeresen formaztam egy dupla telepites utan a 100mb-os kis particiot.

A rendszer nem akar elindulni, vmi segitseget tudtok adni?

C:/ elso particion van win7, nem akarnam legyalulni az egeszet, hanem indithatova tenni.

Sajna kicsit amator vagyok diskparttal probalkoztam, de nem jutottam elorebb :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51352) Kernel válasza Graphics (#51351) üzenetére


Kernel
nagyúr

A telepítővel megoldható:

http://www.sevenforums.com/tutorials/668-system-recovery-options.html

Az eljárás pótolja a Bootmgr fájlt és a rejtett Boot mappát, méghozzá az aktív partíció gyökerébe.

Ha a 100 MB-os aktív, akkor oda.

Ha a Windows-partíció aktív, akkor oda, ebben az esetben a 100 MB-os bootpartíció el is távolítható, átméretezéssel kitölthető a helye is.

Konkrétan ezt keresd majd:

Betűjel nem számít, nem azonos a rendszerben látható betűjellel.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51353) Graphics válasza Kernel (#51352) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajna ez nem oldotta meg, ezt mar vegigjartam :/

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51354) brd válasza Graphics (#51351) üzenetére


brd
nagyúr

A telepítőről tudsz bootolni? Ott kellene egy parancssort varázsolni (Shift+F10, amikor először kérdez valamit). Aztán:

c:
bootrec /FixBoot
bootrec /RebuildBcd (ez akkor jó, ha kérdez valamit, akkor nyomj y-t, vagy i-t, ha magyar)
copy e:\bootmgr c:\boot

Az utolsó sorba a win7 DVD-jének betűjelét kell írni az e: helyére: ha több partíciód van, akkor lehet, hogy f:, vagy g: lesz, de a tartalma kb. ez kell legyen (egy dir e: vagy dir f: stb.-vel kiírja, és azt kell írni a copy-s sorba az e: helyett, ami ezt tartalmazza):

2009.07.14. 11:26 43 autorun.inf
2009.07.14. 11:26 <DIR> boot
2009.07.14. 11:26 383 562 bootmgr
2009.07.14. 11:26 <DIR> efi
2009.07.14. 11:26 111 880 setup.exe
2009.07.14. 11:26 <DIR> sources
2009.07.14. 11:26 <DIR> support
2009.07.14. 11:26 <DIR> upgrade

Ezenkívül aktívvá kell tenni a Win7 partícióját, amely a következő módon tehető meg, ha csak egy disked van, egyetlen partícióval (ha nem ez a helyzet, ne csináld meg, hanem írj!):

diskpart
sel dis 0
sel par 1
active
exit

Ezt követően elvileg bootolnia kellene. Ha a fenti művelet közben hibaüzenetet kapsz, azt írd be ide!

The only real valuable thing is intuition.

(#51355) Kernel válasza Graphics (#51353) üzenetére


Kernel
nagyúr

Odafigyeltél az aktív partícióra is?

Tapasztalatom szerint 100 % hatékonysággal végzi a dolgát, többszörösen teszteltem, direkt töröltem az indítófájlokat, 100 MB partíciót eltüntettem stb.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51356) Graphics válasza brd (#51354) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Koszi, vegignyomom holnap delutan :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51357) brd válasza Graphics (#51353) üzenetére


brd
nagyúr

Előfordulhat, hogy 3x kell a fentit megcsinálni (újraindítással, bootolással a telepítőről), és csak akkor ad pozitív eredményt. Igen, 3x.

The only real valuable thing is intuition.

(#51358) Winnie The P válasza Gery1987 (#51341) üzenetére


Winnie The P
őstag

Van!

Olvasd el a topik tetején a jobb oldali részen elhelyezett írást a win7 logó alatt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#51359) Gery1987 válasza Winnie The P (#51358) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Gondolom a warez-re gondolsz. Igazából nekem nem is kellene ez a Win7 így, erre meg venni nincs értelme. Használnám a Vista-t szívesen. De az meg valami miatt nem kap netet WiFi-n. Korábban kapott. Volt egy router csere amit Vista-val csináltam meg. Akkor áttettem 7-esre és hiába rakom vissza, nem kap semmit. Kábelen nem próbáltam. Ha ezt meg tudnám oldani akkor hivatalos rendszer lenne a gépen. Mert ahhoz van matricám is!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#51360) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Megosztok egy egész érdekes jelenséget egy Lenovo Z50-75 laptoppal kapcsolatban. A notis topicba rákeresve a Z50-75 kulcsszóra több embernél is előjött ez a hiba, szóval nem egyéni hiba. Egyelőre nem jöttünk még rá hogy mi okozza.
Illetve ennek az istenátka Lenovonak sem tudok mailt írni, illetve telefonszám sincs, hogy megtudnám őket kérdezni hogy tudnak-e erről a hibáról, esetleg nincs-e valami megoldásuk azon kívül hogy szervizbe küldjük a gépet.

A hiba:

Win 7 x64 OS van fent a gépen.

Lenovo Z50-75 laposról lenne szó, ami kb. fél éves. Úgy került hozzám hogy az illető arra panaszkodott hogy nem tudja a maximum letöltési sávszélességet. Na most kipróbálva én internetemmel, ugyanezt tapasztaltam. 7-11 megabit környéke a letöltési sebesség, de általában 10 megabitre áll be mindig, amúgy 40-nek kellene lenni. Gondoltam hogy esetleg valami vírus lehet, hát akkor jöjjön egy komplett újratelepítés.

- Win újratelepítés megtörtént, driverek felrakás megtörtént, jöhet a sávszélességmérés. Ugyanúgy 10 megabit a max. Legfrissebb drivereket szedtem le a gyártó oldaláról.
- Na jó mondom, akkor jöjjön egy Win update, hátha kiokoskodok valamit. Win le lett updatelve, furcsa módon utána megjavult, hozta a maximum 40 megabites sávszélt.
- Illetőt felhívom hogy happy van, jó minden. De mondom antivírusnak Microsoft Security raktam fel, megkért hogy cseréljem le Pandára. Ez meg is történt, majd ismét mérés, itt már nincs happy. Ismét maximum 10 megabit!
- Na most innentől fogva bármit csináltam a géppel, mindig csak 10 megabitet tudott. Az összes létező energiagazdálkodást kikapcsoltam, semmi..
- Pandát letöröltem, de ugyanúgy semmi javulás, max 10 megabit.

Viszont van egy pár fura dolog ezzel kapcsolatban.

1; Csökkentett módba ha elindítom a gépet, akkor hozza a maximum 40 megabites sávszélt?? WTF
2; Van USB-s wifi stickem, mondom így legalább ki tudom zárni a driver hibát, hát itt is maximum 10 megabites sávszélt tud
3; Wifin illetve LAN-on is csak 10 megabitet tud, ha a driver rossz lenne akkor szerintem egyiknek működnie kellene, de hogy mindkettő driver rossz legyen? De ugye előző pontba kizártam a driver hibát, mivel a hiba előjön USB-s Wifi Stick-el is.
4; 2 gép között ha másolok, akkor viszont jön a maximum sávszél

Sry ha hosszú voltam, de totál tanácstalan vagyok :( Már egy csomó embert próbáltam, de senki nem tud semmit.
Akinek ilyen hibája volt, felvettem a kapcsolatot 2-vel is, de egyelőre válasz még nem jött, hogy ők megtudták-e ezt oldani.

Noti topicba már kérdeztem 2 napja kb. de nem tudtak mit mondani. Viszont egyre több jel utal arra hogy a Windows-ba lehet olyan dolog elállítva aminek nem kellene lennie, ezért megpróbálom itt is megkérdezni.
Driver hibát azért is zárnám ki, mert akkor a Wifis USB Stick-el hoznia kellett volna a max sávszélt. Ezért a Windows-al lehet valamit.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#51361) zsoleer


zsoleer
senior tag

Sziasztok
Egy gyors kérdés amire nem találok megoldást , létrehoztam két fiokot azt szeretném elérni hogy a másik személy ha belép a saját fiokjával ne lássa az én meghajtomat.Két wincsi van a gépbe hogyan tudom ezt megtenni ha windowson belül nem lehet akkor esetleg valami program?

(#51362) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! 32 bites W7-m van, 4GB RAM-al, de csak 3 a használható. Meg lehet a 32 bites alatt oldani 4GB-t? :)

(#51363) Gery1987 válasza peti_s (#51362) üzenetére


Gery1987
őstag

Nem. 64 bites verziót kell feltenned. Nincs más megoldás.

zsoleer

Max talán az megoldható hogy azon a fiókon levéded jelszóval. Azt hogy ne lássa azt nem.

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#51364) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Win7 SP1 telepítés után, meddig tart a frissítések keresése? Úgy emlékszem, hogy régebben is elég sokáig kereste, de most már vagy 1 órája tart, és hálózat használatot sem látok.

[ Szerkesztve ]

(#51365) kraftxld válasza pinnacle (#51364) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Géptől függ, én megkínálnám egy újabb WU agent-el: [link]
Újraindítás, majd újrapróba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51366) brd válasza pinnacle (#51364) üzenetére


brd
nagyúr

Vista óta soha nem a hálózat a lassúság oka (pár Mbit feletti sebességnél), ill. pár hónapja már egyáltalán nem, mert valamit elszúrtak (talán szándékosan...). Türelem kell, más megoldás nincs egyelőre (ha valaki talált, engem is érdekelne). A hálózat egyébként a keresésnél még nem igazán kerül a képbe, inkább a letöltés/telepítés közben lehet csak tényező.

The only real valuable thing is intuition.

(#51367) pinnacle válasza kraftxld (#51365) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi kraftxld, brd! Nem emlékszem, hogy meddig tart a frissítések keresése, mert ott szoktam hagyni a gépet, de szerintem 1 órán belül, jelenik meg az a rengeteg frissítés, és még vagy 3-4x újra meg újra. Egyébként nincs offline frissítésre lehetőség? Mennyivel egyszerűbb lenne, letölteni egybe az egészet.

(#51368) brd válasza pinnacle (#51367) üzenetére


brd
nagyúr

De van, feljebb írtam egy topictársnak egy programot, ami majdnem ilyet csinál. Azért csak majdnem, mert nem egyben tölti le, hanem igazából az összes frissítést külön-külön, a beállított opcióknak megfelelően, de a mostani helyzetben ez talán még mindig gyorsabb (esetleg min. 2 gépnél már szinte biztosan).

The only real valuable thing is intuition.

(#51369) SP4C3 válasza pinnacle (#51367) üzenetére


SP4C3
veterán

ExOsztálytársnőmnek 6 és fél órába fájt a drága magyar win7 frissítése.

Offline: Torrent oldal és keresel egy frissítésekkel tele integrált win7-et. -DirtyWinfos-on is lehet, hogy van előre megpakolt telepítő, onnan lenne a legtutibb

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51370) pinnacle válasza brd (#51368) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi brd, SP4C3! Lehet, hogy a WU agent-el lesz a gond, ha jól emlékszem azt szedi le elsőnek, és csak utána jön a frissítés. Igaz, most felraktam a legfrissebbet, de semmi változás. Lehet, hogy a végén valami összesített verziót teszek fel.

(#51371) peti_s válasza Gery1987 (#51363) üzenetére


peti_s
addikt

Köszönöm a gyors választ, de akkor miért mondják mindenhol hogy 4GB-t még tud kisebb nagyobb hiányosságokkal kezelni? Nagyon nem szeretném újra tenni 64 bitesre. De ha tényleg semmi más lehetőség nincs akkor muszáj lesz :/

(#51372) Gery1987 válasza peti_s (#51371) üzenetére


Gery1987
őstag

Gondolom azért mert van aki el tud lenni -1GB-al. Bár nem tudom ki. Mindenképpen át kéne rakni. Talán elég frissíteni egy telepítővel is nem biztos hogy 0-ról kell újrahúzni. Ha meg nincs igazán belakva akkor meg no problem, mehet 0-ról.

De hogy kihasználd a teljes memória részed nincs más megoldás. 4GB-hoz hozzá kell tenni amúgy a processzor cache részét, a VGA kártya VRAM-ját (ha nem Intel GMA, v Intel HD Grafhics van benne mert annak MHz órajele van). Ergó ha ez bőven 4GB felett van instant menjen fel a 64 bites variáns és akkor mindent látni fog rendesen.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#51373) Kernel válasza peti_s (#51371) üzenetére


Kernel
nagyúr

Majdnem az egészet tudja kezelni, jelenleg is így használom egy éve. Nyilván nem használnám, ha nagyon problémás lenne.

Bár a legközelebbi telepítésem már 64 bites a szomszéd partíción, csak nincs még belakva.

Viszont az alaplapi integrált GPU is levesz belőle, aminek a méretét a BIOS-ban lehet állítani (Shared RAM). Ha feleslegesen nagyra van állítva, az is kellemetlen.

Egyébként azért döntöttem a 32 bites mellett, mert amikor teszteltem egymás mellett a kettőt, a 64 bites hiába látott kicsivel többet a 4 gigából, de többet fel is zabált alapból, így végeredményben nem maradt több szabadon.

Ugyanakkor a szkennerem csak 32 biten használható, igaz nem is nagyon van rá szükség. A lézernyomtató már fontosabb, azzal viszont trükközni kellett, hogy 64 biten működjön, de most már megoldódott.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51374) kraftxld válasza Gery1987 (#51372) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem lehet 32 bitről 64 bitre frissíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51375) peti_s


peti_s
addikt

De nekem alapból kiírja hogy csak 3 GB használható. Feladatkezelőben is csak 3 GB van. XP anno 3,4 GB-t megcímzett, de ez semmiért sem akar 3 GB fölé menni. A videokártya 512-s, a processzorban 12 MB cache van. 6 éve használom ezt az OS-t, maximálisan be van lakva. :)

[ Szerkesztve ]

(#51376) cs_dy


cs_dy
tag

Kedves Fórumtagok!

Van egy Windows 7 rendszerem, egy merevlemezen 3 partícióval. Az elsőn van a win7, a másodikon 50 GB-on Mageia 5, a harmadik pedig adatok windows-os formátumban.

A Mageia-t telepítettem az 50 GB-os helyre nem automatikus helyfoglalással.

Van rá mód, hogy ezek után boot manager-be rakjam a két rendszert, hogy választhassak melyik indul el? Tud valaki segíteni

Sajnos próbálkoztam az EasyBCD-vel, de ez az eredménye (kép) kb. nem az én fotóm :

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#51377) rgeorge válasza peti_s (#51375) üzenetére


rgeorge
addikt

A 4GB korlát 32 bites rendszerben a CPU memóriacímzése miatt létezik. Emiatt a valódi RAM-ból nem érhető el az a címtartomány, amit valamelyik hardvereszköz (pl. VGA) is használ, valamint nyilván a VGA használhat a RAM-ból konkrétan is valamennyit megosztva, ami szintén csökkenti az elérhető RAM méretét. Ezenkívül a régi CPU-k mellett külön memóriavezérlőre is szükség volt, ez szintén korlátozhatja az elérhető RAM méretét. A cache méretének ehhez semmi köze.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51378) Panthera válasza looser (#51349) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Én még egy gépen sem találkoztam az értesítéssel, igazad lehet, valószínűleg domain policy beállítás tilthatja (tartomány van, viszont nincs rálátásom).
Köszi!

(#51379) krealon válasza Gery1987 (#51327) üzenetére


krealon
veterán

"A következő lenne a problémám. Adott egy Packard Bell EasyNote MX52-es gép. Most Windows 7 Home Premium 32 bit fut rajta.

A gondom a kövi lenne. Bekapcsoláskor ha felmegy a netre, WiFi hálózatra folyamatosan panaszkodnak, hogy elveszi a netet. De nagyon. Szóval valami miatt elszívja az egész netet. Mi erre a megoldás?"

Keress a WiFi chipsetnek megfelelo Win7 drivert (PCI (hardware) ID alapjan).
pl https://www.atheros.cz/

(#51380) Graphics válasza brd (#51354) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vételen, na két particióm van..

Ez gondolom akkor bonyolítja a szitut.

Illetve az nem gond, hogy a 100MB-os kis partició le lett formázva?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51381) Hegyirabló válasza efi99 (#51331) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Az illető 100%-os Vakerás, meg merné csinálni, hogy használhatatlan kódot ad el?

Én mondjuk sosem értettem, hogyan tudnak ennyiért adni, de azt sem, hogyan lehet 1000Ft-ért Steam kódot venni, mikor a dobozos játék ennek többszörösébe kerül. Pedig többször vettem már kódot, eddig még semmi gondom nem volt.

Aquila non captat muscas.

(#51382) Kernel válasza Graphics (#51380) üzenetére


Kernel
nagyúr

Semmit nem bonyolít, de jobban már nem tudom leírni.

Ha nem követed, amit például az aktív partícióról írtam, akkor nem erőltetem. Ilyet én pár kattintással elrendezek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#51383) user12 válasza zsoleer (#51361) üzenetére


user12
őstag

Szia

Meg lehet csinálni, hogy az egyes partíciókra vonatkozó olvasási, ill. listázási jogosultságot korlátozod a Te, illetve a másik fiókra.
Viszont a boot meghajtóra vonatkozó jogosultságok kiosztásánál körültekintően kell eljárni :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#51384) user12 válasza jozsi252 (#51360) üzenetére


user12
őstag

Szia,

Én a helyedben még megpróbáltam volna még egy Live linux-al is :)

Anno XP-nél találkoztam hasonló galibával, ezeket a winsockfix nevű kis segédprogram orvosolta. Nem tudom, hogy 7-tel mennyire kompatíbilis, de az alábbi ms-es linken találtam TCP/IP reset eljárást

https://support.microsoft.com/en-us/kb/299357

Érdemes volna megpróbálni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#51385) Graphics válasza Kernel (#51382) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oksi, köszi :R

Végül kétszer megcsináltam a fenti parancssorost, meg egyszer az indítási javítást és helyrerakta.

Kicsit jobban beleásom azért magam a témába , mert van elmaradásom ezen a téren :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#51386) pinnacle válasza pinnacle (#51370) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Felraktam az 500 frissítést tartalmazó verziót, utána már csak 3x kellett frissíteni, de az már gyorsan ment. Sűrűn dob kék halált, XP-vel ilyen soha nem volt. Mi lehet a gond? Elég régi gép, de azért még böngészésre jó.

[ Szerkesztve ]

(#51387) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Helló,
Egy frissen felhúzott win7 egy hyperx ssd-re, nem látja az 1 tb os hdd-met.
Eszközelebően ott van, de egyszerűen mintha nem létezni az win7 számára.

Mi lehet a gond? :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#51388) Bobbacsi válasza Ł-IceRocK-Ł (#51387) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Felügyeleti eszközök - Számitógép kezelés - Lemezkezelés -- itt látszik ?
Ha igen adjál neki betüjelet ( D,E,F, ami következik )

(#51389) Ł-IceRocK-Ł válasza Bobbacsi (#51388) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Idegen lemezként érzékelte, át kellett konvertálni, de az adatok megmaradtak.
Ilyennel se találkoztam még... :))

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#51390) akaido válasza user12 (#51384) üzenetére


akaido
addikt

W7 alatt is működik parancssorból:[link]
Hátha segít jozsi252-nek

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#51391) kraftxld válasza Ł-IceRocK-Ł (#51389) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez teljesen normális dinamikus lemeznél.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51392) Gery1987 válasza krealon (#51379) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Köszönöm a segítséged, de Win7-el azonnal van hálózatom és netem is. Vista alatt nincs net, csak hálózat. Anno volt de az egy jóval frissebb Vista volt, amit felrakok az meg egy tök szűz rendszer. Erre nem találok magyarázatot.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#51393) Ł-IceRocK-Ł válasza kraftxld (#51391) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

De az előző rendszer nem is erre a vinyóra volt telepítve.
Kicsit bekavart ez az SSD, azt hittem az AHCI rakoncátlankodik, de eddig is ebben a módban üzemeltek.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#51394) pinnacle válasza pinnacle (#51386) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Átállítottam, Native, SATA-ra, idáig Legacy, P-ATA+S-ATA volt, felrakott pár drivert, talán ez volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#51395) efi99 válasza brd (#51368) üzenetére


efi99
senior tag

De most komolyan, ott nyüzsög Redmondban 4000 programozó, vajon mekkora fennakadást okozna, ha ebből 1 valaki egy aktuálisan görgetett frissítőcsomagból havonta kiszedné azt a 2-t, amit leváltódik, meg beletenné azt a 7-et, ami megjelenik ? (olyasmire gondolok tehát, mint az Afterfix projekt). Lenne vagy 20 perc meló. És akkor minden hónapban lenne egy friss SP és ezt mindig az alapkiadásra kéne húzni
Ehelyett mi van, ezt mindössze 3-4 évente csinálják, majd nagy dobpergés közepette bejelentenek egy SP-t, aztán újabb hosszú évekig csönd, az ember - meg a gép - meg kínlódjon órákig a 300 új frissítéssel. Mindezt több kanyarban, mert vannak olyan patchek, amik egymásra épülnek, meg egymást váltják.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51396) kraftxld válasza efi99 (#51395) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Már nincsenek SP-k az oprendszerhez.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51397) SP4C3 válasza efi99 (#51395) üzenetére


SP4C3
veterán

Na hát igen. :) Jól ki van ez találva. Ezért nem is frissítettem sohasem. Még most sem.. :D :P ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51398) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nem tudtok valami programot mondani, ami a lemez használatot (főleg az írás) figyeli, naplózza. Pl. hogy hova mi és mikor kerül mentésre, írásra a lemezen? :F Egyik napról a másikra eltűnt 10GB a lemezről és fogalmam sincs miért, szeretném kideríteni mi zabálja fel rejtélyesen a lemezterületet...

THX!

(#51399) Storms


Storms
őstag

Üdv

Melyek azok a frissítések amiket nem szabad feltenni, ahhoz hogy ne jelenjen meg a frissítsen Windows 10-re?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#51400) Graphics válasza Storms (#51399) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez egy jo kerdes, ez engme is erdekelne

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.