Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) kraftxld válasza dokee78 (#51743) üzenetére


kraftxld
nagyúr

De el is olvastad a linkelt cikket? Épp az a lényege az USB kulcsnak, hogy TPM nélkül működik a dolog, és az kell a gépindításhoz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51752) Doky586 válasza dokee78 (#51743) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

VeraCript.. Független, megbízhatóbb, ingyenes, akár home verzióhoz is jó (nem kell megvenni az ultimate-ot)

(#51753) westlake válasza alfiboy (#51736) üzenetére


westlake
félisten

Semmi szükség a darabolásra. A Rufus-szal lehet csinálni NTFS - UEFI telepítőt. 10GB-os wim file-lal is működik.

#51737: Ez nem hiba. Azért piros, mert a Windows Update manuális használata előtt be kell állítanod, hogyan működjön a Windows Update. Ezután már nem lesz piros.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#51754) Doky586 válasza alfiboy (#51736) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy lehet ezen elakadni ???
minden le van írva a cikkben, amit akkor linkeltem. egyedül az install.wim nem fog kelleni, helyette az install.swm és társait kell betenni. Annyira egyszerű hogy nem lehet még részegen sem elrontani.

Az viszont probléma ha nem 64 bites rendszert próbálsz, mert x86 -ot nem lehet uefi módban installálni...

[ Szerkesztve ]

(#51755) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok !

Tegnap megpróbáltam a win10-et visszaredukálni 7-re. Hát..,.sikerült, de visszaállítás közben a net elment, mire visszaállt addigra azt írta ki az egyébként jogtiszta op.rendszerről, hogy kalózmásolat bla-bla-bla.

Van valakinek infója arra vonatkozóan, hogy hogyan vagyis hol tudnám megnézni a kulcsot mondjuk a regisztry-ben vagy mit tom én hogy hol, mert a matrica sehol....

választ :R

(#51756) dokee78 válasza kraftxld (#51739) üzenetére


dokee78
félisten

Megnézem újra a cikket. :U :R
Ha nem jön össze megpróbálom a Doky586 által linkeltet. :R

(#51757) tpeter77 válasza Glaz-dozfhut (#51750) üzenetére


tpeter77
addikt

Letöltöttem, alkalomadtán kiirom DVD-re aztán kipróbáljuk.
te, mit jelent az hogy Szerts?

(#51758) mis69 válasza #73959936 (#51755) üzenetére


mis69
tag

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))

Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur
Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
i = i -1
KeyOutput = "-" & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function

A fenti kodot notepad-ba (jegyzettombb) masolva --> mentes maskent --> Fajl tipus --> minden (*.*) --> fajl neve: productkey.vbs --> Mentes

(#51759) #73959936 válasza mis69 (#51758) üzenetére


#73959936
törölt tag

és ha készen van az általad írt (küldött) akármi és productkey.vbs a neve hová másoljam ?

Ez mit csinál ?

Nem vagyok értetlen.... :N

(már letöltöttem a produkey-t és ki is olvastam a kulcsot, de nem hagyja aktiválni :( pedig eredeti :K

[ Szerkesztve ]

(#51760) mis69 válasza #73959936 (#51759) üzenetére


mis69
tag

Jobb egérgomb-->új-->szöveges dokumentum.Megnyitod bemásolod-->fájl-->mentés másként-->fájl tipus --> minden (*.*) --> fájl neve: productkey.vbs --> mentes.

(#51761) #73959936 válasza mis69 (#51760) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ne hari, a kérdéses fájl készen van vbs kiterjesztéssel és azzal a névvel, amit írsz.

Hová másoljam ? Hol a helye ? Mind1 ? system32 ? mit fog csinálni ?

értem már, de nem fogadja el a regisztrációt az ms

[ Szerkesztve ]

(#51762) mis69


mis69
tag

Másnak akinek esetleg szüksége van rá a létrehozott VBS fájlra csak rá kell kattintani és írja a termékkulcsot.

kovacsen222: Hogy nem fogadja el neked arra sajnos nem tudom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#51763) #73959936 válasza mis69 (#51762) üzenetére


#73959936
törölt tag

Azért bosszantó, mert tényleg valódi (érvényes) kulcs volt, aktiválva win7-re. Fel sem ment volna a 10-es frissítés, ha nem így van, aztán visszafelé meg ez történt. A tetejébe meg még mielőtt 10-re frissítettem le is töltöttem azt a szoftvert, ami megnézte hogy tényleg eredeti windowsról van szó.

Sejtelmem sincs mit csináljak :(

és persze h.köszönöm amit tettél ;)

[ Szerkesztve ]

(#51764) Doky586 válasza mis69 (#51762) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit csinál? ezt írja a registrybe??
"BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"

inkább olvasnia kéne, nem?

(#51765) #73959936 válasza Doky586 (#51764) üzenetére


#73959936
törölt tag

kiolvassa az aktivált windows kulcsot, ha rákattintasz

(#51766) kraftxld válasza Doky586 (#51764) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem épp, olvasd át megint a VBS-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51767) mis69 válasza Doky586 (#51764) üzenetére


mis69
tag

Nem tudom nem én írtam csak használom.Valakinek régebben hasonló problémája volt és ezt ajánlották nem kell telepíteni semmit és utána törölhető.

(#51768) Doky586 válasza kraftxld (#51766) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Átolvastam. 3x is. Egy mukkot nem értek belőle. de nemcsak ebből, más vbsből se...

(#51769) #73959936


#73959936
törölt tag

Miért kell átolvasni ? semmi értelme...használja

rákatt és kiírja, amit tudni akar nem ?

(#51770) kraftxld válasza Doky586 (#51768) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha fingod sincs róla, hogy mit csinál, akkor miért gondolod, hogy ír a registry-be? :DDD

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51771) Doky586 válasza kraftxld (#51770) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

mis69 ezt írta: "csak rá kell kattintani és írja a termékkulcsot."

egyébként pedig a vbs biztonsági szempontból a vírusokkal vetekszik. és nem tudom mit csinál, akár kártékony is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#51772) kraftxld válasza Doky586 (#51771) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, a képernyőre kiírja.
Tudtad, hogy a világon a dihidrogén-oxid-tól halnak meg rengetegen? Tiltjuk be és biztos mindig káros :DDD
Ahogy .VBS-ben is, akármi másban is lehet kártékony kód. Az előbb linkelt vbs csak kiolvas egy registry kulcsot, matekozik vele egy kicsit majd kiköpi az eredményt a képernyőre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51773) Doky586 válasza kraftxld (#51772) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért kérdeztem hogy "Mit csinál?"
Eddig csak az volt hogy ír. HA te értesz hozzá akkor elhiszem hogy nem írja át a jelenlegi termékkulcsomat.. de eddig ezt még senki sem mondta ki, mis69 is csak azt írta hogy "nem én írtam csak használom", lehet hogy ő se ért jobban hozzá mint én..

[ Szerkesztve ]

(#51774) rgeorge válasza Doky586 (#51773) üzenetére


rgeorge
addikt

Az egyetlen rendszerhez kapcsolódó művelet a szkriptben a WshShell.RegRead, ami olvas a registryből.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51775) Doky586 válasza rgeorge (#51774) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

:R
Így már le mertem futtatni, de így is csak hibaüzenetet adott. De nem nekem van rá szükségem.

(#51776) #73959936


#73959936
törölt tag

Még mindig én szerencsétlenkedem itt némi gonddal bajjal.

Win 10-ről álltam volna vissza 7-re, miközben jött 1 net szünet és mire végzett a visszaállítással, addigra az addig teljesen legális win 7-ből kalózmásolat lett, teli barom felirattal figyelmeztetéssel és állandó aktiválásra buzdítással. (fekete háttér stb....)

Kulcsot kiolvastam próbáltam újraaktiválni, de nem ment. Valamiféle akármi hibával kiakadt, de nincs gond a kulccsal, csak maradt a gond, és gondolom utolsó előtti lehetőségként az, hogy kihúzom a netkábelt és telefonautomatán keresztül próbálom regelni....(persze ingyenes vezetékes telefon nincs) és közbe eszem a kefét, mi a sza****ért is jártam így ?

Ha meg ez sem jön össze, marad az MS felé a telefon, de elegem van, hogy csakazért, mert net-szünet volt kínlódni kell olyanért, amiért nem kellene :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#51777) prozodus válasza #73959936 (#51776) üzenetére


prozodus
őstag

Nem jobb lenne újraindítani a telepítést?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51778) rgeorge válasza Doky586 (#51775) üzenetére


rgeorge
addikt

Mert rendszergazda jogosultság kell a registry olvasáshoz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51779) #73959936 válasza prozodus (#51777) üzenetére


#73959936
törölt tag

Gondolkodtam rajta, de sok idő míg minden felmegy....

Nem a 60-as ssd-re a rendszer, hanem a cullang....rengeteg beállítással

Meg igazából arra is gondoltam, hogy hiába raknám újból az egészet, lehet h.úgy érzékeli az MS, mintha 2x próbálnám feltenni ugyanazt a kulcsot...OEM lemezről.

Nem tudom miért de belül reménykedem abban, hogy érzékelik valahol, hogy 1 kulcs - 1 gép

[ Szerkesztve ]

(#51780) alfiboy válasza Doky586 (#51754) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Sikerült a telepítő elkészítése és szépen fel is ment.
:R

Mit ronthadtam el, hardver elltávolításánál szerepel az elsődleges (SSD) meghajtóm?

...

(#51781) Doky586 válasza alfiboy (#51780) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a biosban a sata portnál tiltsd a "external sata" és a "hot plug" funkciót..

(#51782) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali!
Nem igazán sorolható be a problémám egy konkrét topicba, így hát ebbe írok. Tehát kb. mióta kiadták a Chrome 45-ös verzióját, azóta ha megnyitok egy új lapot, vagy linket, vagy bezárok, akkor a Winampban ijesztően beakad a zenelejátszás egy nagyon kis időre (mint mikor kékhalállal elszáll az XP). Ezt annyira megelégeltem, hogy váltottam Opera böngészőre, sőt, azóta volt egy Win reinstall is (más okok miatt), de mintha itt is jelentkezne a probléma.
Lehetséges, hogy elzabálja az erőforrásokat a böngésző a Winamp elől? Bár ha a winamp prioritását (a folyamatoknál) feljebb veszem, akkor se javul semmi. :(
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#51783) alfiboy válasza Doky586 (#51781) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Nagyon köszönöm a türelmed és a segítséged!
:R

...

(#51784) prozodus válasza TomMusic (#51782) üzenetére


prozodus
őstag

A chrome tök fos. A youtube-ra hegyezték ki, arra elmegy, de másra nem is nagyon jó. Jellemzően nem a memóriát zabálja nagyon, bár eléggé, hanem hajlamos egyes programokkal összeakadni, nemcsak a winamppal, és akkor összetojja magát és/vagy kicsinálja a másik programot. Az opera hajlamos memóriazabálásra, de ezzel együtt sokkal megbízhatóbb.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51785) user12 válasza TomMusic (#51782) üzenetére


user12
őstag

Az újabb 5.xx vagy a 2.xx winampot használod?
Az újabbnál előfordulhat, hogy valamelyik modulja nem komázik a böngészővel vagy a böngésző által meghívott modullal vagy folyamattal :(
A régebbi a némiképp puritánabb :D az igazat megvallva én jobban is szerettem az egyszerűsége és kevesebb erőforrás-éhsége miatt - és hát abban is ugyanúgy szólt a zene, mint az újabb esetében

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#51786) TomMusic válasza user12 (#51785) üzenetére


TomMusic
őstag

v5-öt használok, már vagy lassan 10 éve, és soha nem volt semmi bajom vele, még az ősrégi gépen se, amin még a CS 1.6 is laggolt. :K
Mikor a windoz ugy befagyott, hogy az egér se mozdult, a winamp hiba nélkül játszotta a zenét...
Elég gáz egyébként, néha úgy érzem, mint ha megállt volna a fejlődés. (Köszönhető a sok beképzelt programozónak, akik egy text kiírására lefoglalnak 2 giga ramot...*költői túlzás* )

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#51787) user12 válasza TomMusic (#51786) üzenetére


user12
őstag

:)
A másik lehetőség, hogy kipróbálod más lejátszóval, előjön-e a jelenség. :F

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#51788) TomMusic válasza user12 (#51787) üzenetére


TomMusic
őstag

Igen, de a Winamptól nem akarok megválni. Már lelki kötelék alakult ki közöttünk. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#51789) prozodus válasza user12 (#51787) üzenetére


prozodus
őstag

Foobarral nem. És annak még a hangja is jobb.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51790) user12 válasza TomMusic (#51788) üzenetére


user12
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#51791) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok

Van itt egy gép amin win7 fut de egy másik partícióra XP-t telepítettek. Persze csak az XP bootolt ezért hozzápiszkáltak és most ott tart hogy csak fekete képernyő és kurzor jön be.

Win 7 lemezre ezt a hibát kaptam :

Sok Google dolgot kipróbáltam de semmi eddig..

Köszönöm

(#51792) prozodus válasza huliganboy (#51791) üzenetére


prozodus
őstag

Ha jól emlékszem, sima telepítésnél hiába van külön partíción, egyes fájlokat a "c:"-re telepít, és összeakad a 2 rendszer. De vmi variálással működésre tudtam bírni az ilyen duplatelepítést, de nem sokáig volt így fenn. És mintha még a biosban is kellett volna állítani vmit.

Sztem újratelepítés.
De persze próbálkozhatsz még a hibakód guglizásával is.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51793) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Üdv!

Haverom Windows 7-el van baja és az a gond,hogy sokszor kékhalálozik van olyan,hogy ha letölt valamit meg netezik mellette akkor is,erre van megoldás?

Ezt írja:

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51794) brd válasza huliganboy (#51791) üzenetére


brd
nagyúr

Ha az aktív partíció flag-et nem bántotta a hozzáértő, akkor bootolj be egy XP telepítőről, keveredj el a javítókonzolig (nem javításig, javítókonzolig!, ez egy fekete hátteres ablak kell legyen), ott add ki a következőket:

fixmbr
fixboot c:
bootcfg /rebuild

Itt, ha minden ok, kérdezni fog, erre nyomj Igent. Most nem emlékszem pontosan, de itt lehet, hogy megkérdezi, hogy mi legyen a menüben a neve a megtalált OS-nek, ide írj be valamit (pl. XP, ez fog látszani az XP-s bootmenüben), majd lehet, hogy azt is megkérdezi, hogy milyen opciókkal indítsa, itt írd be hogy /fastdetect (perjellel). Ha ezt megcsinálta, az XP-nek már indulnia kell, ha nem indul, gyere vissza visítani! Ha indul, akkor bootolj egy Win7 telepítőről, majd juss el egy konzolig (pl. nyomj Shift+F10-et az első interakciós lehetőségnél), itt pedig:

bootrec /fixmbr
bootsect.exe /nt60 all /force
bootrec /fixboot

Ha nincs a c:\-n bootmgr (a dir c:\ -re megjelenő listában nincsen bootmgr), akkor még ezt is:

copy e:\bootmgr c:\

Az e: helyére a win7 DVD-jének betűjelét kell írni; több partíció esetén lehet, hogy ez f:, vagy g: lesz, de a tartalma kb. ez kell legyen (egy dir e: vagy dir f: stb.-vel kiírja, és azt kell írni a copy-s sorba az e: helyett, ami ezt tartalmazza):

2009.07.14. 11:26 43 autorun.inf
2009.07.14. 11:26 <DIR> boot
2009.07.14. 11:26 383 562 bootmgr
2009.07.14. 11:26 <DIR> efi
2009.07.14. 11:26 111 880 setup.exe
2009.07.14. 11:26 <DIR> sources
2009.07.14. 11:26 <DIR> support
2009.07.14. 11:26 <DIR> upgrade

Ezt követően valószínűleg bootol a Win7, de lehet még, hogy a BCD-t is széttúrta a szakértő, ekkor Win7 telepítőről indulva parancssor (tudod, az első ablaknál Shift+F10), oda:

bcdedit /export C:\BCD_Backup
c:
cd \boot
attrib bcd -s -h -r
del bcd
bootrec /RebuildBcd

Indítsd újra, ha elindult a Win7, akkor még az XP-t kell hozzáadni a Win7 bootmenühöz, ehhez nyiss Win7 alatt egy admin jogú parancssort, oda:

bcdedit /create {ntldr} /d “XP”
bcdedit /set {ntldr} device boot
bcdedit /set {ntldr} path ntldr
bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast

Asszem' nem hagytam ki semmit. Ha esetleg valahol a boot folyamán ékezetes betűt jelenítene meg a rendszer (boot menüben pl.) az így valószínűleg hibás lesz, de ilyen irányban finomítani már fizetős. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#51795) brd válasza FoLey-v (#51793) üzenetére


brd
nagyúr

Mindig ez a hiba jön, vagy néha más? Ha más, akkor memóriateszt, tápteszt, és hasonlók, mert HW-hibára utalnak a hibák. Ha viszont ugyanaz, akkor valószínűleg egy driver, vagy valamilyen kernel közeli kis program hibás; elő egy BlueScreenView-et, és meg kell nézni az alsó részt, és ott a pirossal megjelölt sorokban lévő filenname oszlop tartalmát írd be ide!

The only real valuable thing is intuition.

(#51796) FoLey-v válasza brd (#51795) üzenetére


FoLey-v
addikt

Azt még nem kérdeztem meg tőle majd megfogom tőle kérdezni.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51797) huliganboy válasza brd (#51794) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Először is köszi a bő leírást!

Az XP-s részt megcsináltam, de újraindítás után újra csak fekete képernyő egy kurzorral. Illetve ez előtt, kiírja, hogy Invailed boot.ini.

Ha win 7-ről bootolok, akár DVD akár pendrive a fent linkelt képen látható képernyő jön be!

c: Windows 7
e: Windows xp

Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#51798) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok erről mi a véleményetek ?

Kamu or igaz ?

(#51799) brd válasza huliganboy (#51797) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor kell egy boot.ini is. Jól értem, hogy a Win7 volt először telepítve egy háttértárolóra, aztán jött egy XP, ugyanazon háttértároló másik partíciójára? Hányadik partíción van az XP (a 100MB-osat is számold bele, ha van!)?

Ha úgy néz ki a partíciókiosztás, hogy
100MB | Win7 | XP
akkor a következő tartalmú szöveges file-t mentsd el a 100MB-os partíció gyökerébe, boot.ini néven:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="XP" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

Ha nincs 100MB-os, akkor valószínűleg így néz ki:
Win7 | XP
ekkor a partition(3) helyett partition(2) legyen, és a Win7-es partíció gyökerébe mentsd el.

Ha win 7-ről bootolok, akár DVD akár pendrive a fent linkelt képen látható képernyő jön be!

Vagy nem a DVD/pendrive-ról bootol a gép, vagy nem nyomsz any key-t (ha érzékel bootolható partíciót a telepítő, akkor megkérdezi, hogy tényleg a telepítőt akarod-e bootoltatni; az lehet, hogy ezt nem látod, pl. a monitor miatt, de nyomkodd mondjuk másodpercenként a szóközt), vagy hibás a telepítő.

The only real valuable thing is intuition.

(#51800) FoLey-v válasza brd (#51795) üzenetére


FoLey-v
addikt

Megkérdeztem és azt mondta,hogy mindig ugyanezt mutatja.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.