Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) looser válasza zoo8800 (#51299) üzenetére


looser
addikt

Hát, lehet, hogy bajban vagyok.... :-/
Leszedtem a két frissítést, újraindítottam. A frissítések keresése után megtalálja a W10-et. Kiveszem előle a pipát, elrejtem, leokézom. Csak a fontos frissítéseket jelölöm ki, erre:

Esetleg más ötlet, bárkitől, hogyan szabadulhatnék meg tőle? :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#51302) zoo8800 válasza looser (#51301) üzenetére


zoo8800
veterán

Akkor passz.

rip and tear, until it is done

(#51303) AtHoS válasza looser (#51301) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én egy gépen akadtam hasonló jelenségre, ott eltávolítottam a kb3036683-at, majd frissítések keresése után elrejtettem és mindenféle frissítés telepítését nélkülözve újraindítottam a gépet. Ha jól emlékszem ezt követően ismét kerestettem frissítéseket és ekkor már nem kínálta a win10-et telepítésre.

Más:

Adott egy asztali gép, ahol egyik napról a másikra lesérült a windows7, ami folyamatosan indítási javítással kezd (csökkentett mód sem indul, nem talál visszaállítási pontokat sem :U ), de sajnálatos módon nem képes azt végrehajtani, mert nem találja mit is kellene javítania. Winyót kivettem a gépből és egy másik gépben lemezellenőriztettem, de nem talált hibát a win7 beépített ellenőrzése (chkdsk)

Hard Disk Sentinel-ben olvasható, hogy 7 hibás szektor lett tartalék tárterületre áthelyezve.
Jelenleg macriummal lementettem az összes partíciót a winyóról és elindítottam HDS felület inicializálását. Ezt követően szándékozom a mentésből visszaállítani a partíciókat.

Ha mégsem jön be az elképzelt módszer, akkor mi módon lehetne életet lehelni az operációs rendszerbe ?

read-only mode on the forum

(#51304) brd válasza Doky586 (#51300) üzenetére


brd
nagyúr

Úgy értettem, hogy a .wim file-t nem tudod törölni, de nem erről van szó.
Unlocker-t nem próbáltál?

The only real valuable thing is intuition.

(#51305) Doky586 válasza brd (#51304) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"a Deployment Kit kicsomagolta a WIM-et egy könyvtárba, de ezt semmivel sem tudom törölni..!!"

(#51306) AtHoS válasza AtHoS (#51303) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Winyóval semmi gond nem volt, de a startup repair fvevol.sys-t írta sérültnek a system32\drivers mappában. Ezt felülírtam a konzolból x betűjelen elérhető verzióval, de innentől folyamatos kék képernyőzést kaptam, így rövid úton reinstall-t választottam

read-only mode on the forum

(#51307) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Windows 7 és a magyarról szeretném angolra váltani de amikor az angol nyelv csomagot telepitetettem azután is magyar maradt a bejelentkező és a kijelentkező képernyő.És a driverek is magyar nyelven akarnak feltelepülni.Nem lehet 100% angolra váltani a win7 vagy mit kellene még finomítanom?

(#51308) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Segítséget szeretnék kérni. Van egy ssd-m ami fut egy win7 ultimate x64 rendszer. Telepítéskor valahogy sikerült dinamikus lemezre formázni. Ezt szeretném a rajta lévő adatok + op rendszer megtartásával átkonvertálni alaplemezzé. Másik op rendszer kerülne a win7 mellé.
Van egy HDD is a gépben amin van egy tartalék win driverek nélkül, ilyen esetekre. Arról tudok beállításokat végezni.

Megoldható ez, és ha igen akkor hogyan?
Egy szájbarágós magyar nyelvű leírást megköszönnék.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#51309) zoo8800 válasza Predator2 (#51308) üzenetére


zoo8800
veterán

Nemrég ilyen problémába futottam én is, format lett a vége.

rip and tear, until it is done

(#51310) kraftxld válasza Predator2 (#51308) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51311) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Pár napja raktam ujjá a win7 és majdnem 7 órán át csak a frissítéseget töltögette :W.Kérdésem,hogy belelehetne integrálni a javításokat a telepítő lemezbe vagy összes javítás letölthető és egy klikkel telepíthető.Amúgy elég gennyó a MS,hogy nem adja ki a win7 sp2 telepítő lemezét hanem szívat,hogy álljak csak át a csempékre :W
Más: már kérdeztem de hátha valaki nem látta: erre a kérdésemre valaki tudna válaszolni? :R

(#51312) zoo8800 válasza qwertly (#51311) üzenetére


zoo8800
veterán

1.
Torrentről elérhető egy, a januárig megjelent frissítésekkel felfissített verzió. Semmi buhera nincs benne, és a saját kulcsoddal aktiválva legális.
2.
Szerintem nem.

rip and tear, until it is done

(#51313) DS39 válasza zoo8800 (#51312) üzenetére


DS39
nagyúr

ditywindows-on van augusztusig frissítésekkel integrált verzió is.

(#51314) SP4C3 válasza qwertly (#51311) üzenetére


SP4C3
veterán

Szerzel egy "felfrissített" angol win7-et és azt aktiválod és 100%-ban angol lesz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51315) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat :R

(#51316) looser


looser
addikt

Na, megoldódott, szóval a kép nem változott (mint fent; még mindig azt írja ki, hogy a Windows 10 letöltése), de csak a kijelölt frissítéseket tölti le, szóval oké minden :-)

Köszönet, jó volt az említett frissítések leszedésének ötlete :R

Szerk.: csak annyi, hogy hagytam letölteni, mert gondoltam, hogy ilyen volumenű dolog előtt csak szól, nemcsak letölti, újraindul és már megy is fel...

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#51317) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősöm eddig tört Windowst használt, de most jó útra tért, és vett egy Windows 7 Professional telepítőkódot az aprón.

Az volna a kérdésem, hogy meg tudom... illetve meg tudja-e úszni újratelepítés nélkül? Ki lehet valahogy cserélni a sorozatszámot?

Remélem ez nem számít wareznak.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#51318) DS39 válasza Hegyirabló (#51317) üzenetére


DS39
nagyúr

számítógép / tulajdonságok alul kulcs módosítása

(#51319) King Unique válasza Hegyirabló (#51317) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondja a fórumtárs, meg lehet adni más kulcsot is, akár parancssorból is [link], de előtte természetesen az "okosítót" ajánlott eltávolítani.

(#51320) Hegyirabló válasza DS39 (#51318) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Elméletileg tudom, hogy így kellene, de gyakorlatilag nincs ott ilyen gomb.

Aquila non captat muscas.

(#51321) King Unique válasza Hegyirabló (#51320) üzenetére


King Unique
titán

Akkor próbáld a Vezérlőpult ---> rendszer és biztonság ---> rendszer -> másik termékkulcs megadása alól.
De előtte az okosítót szedjétek le!

(#51322) Hegyirabló válasza King Unique (#51321) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nincs ott ez a lehetőség. :(

Aquila non captat muscas.

(#51323) DS39 válasza Hegyirabló (#51322) üzenetére


DS39
nagyúr

ebből újratelepítés lesz.
mivel ez Ultimate, azt Pro kulccsal nem nagyon fogsz aktiválni. :N

amúgy az aktivátor valószínűleg belenyúlt registry szinten, ezért nincs ott az opció.

szedd le egy integrált Win7Prot, aztán hajrá, reinstall.

King Unique: az pont ugyanoda visz mint amit én írtam, csak bonyolultabban. :)

[ Szerkesztve ]

(#51324) Hegyirabló válasza DS39 (#51323) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Óóó...

Kár. :( De magamtól észre sem vettem volna, hogy ez Ultimate.

Köszönöm! :R

Aquila non captat muscas.

(#51325) King Unique válasza Hegyirabló (#51322) üzenetére


King Unique
titán

Pedig normál esetben ott kelleni lenni, de vsz az aktivator miatt...nem hiába javasoltam, hogy szedd le.
Illetve jellemző, hogy sokan "ilyen esetben" Ultimate verziót tesznek fel, ami nyilván nem fog menni a Pro kulcsával...tehát reinstall.

(#51326) Hegyirabló válasza King Unique (#51325) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Valószínűleg az okosítót sem tudnám, hogyan kell leszedni, ezért marad a reinstall.

Aquila non captat muscas.

(#51327) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám. Adott egy Packard Bell EasyNote MX52-es gép. Most Windows 7 Home Premium 32 bit fut rajta.

A gondom a kövi lenne. Bekapcsoláskor ha felmegy a netre, WiFi hálózatra folyamatosan panaszkodnak, hogy elveszi a netet. De nagyon. Szóval valami miatt elszívja az egész netet. Mi erre a megoldás?

A gépre hivatalosan csak Vista van driverek is, a 7-est jelenleg tört verzióban használom a Vista driverekkel. Viszont a Vista valami miatt frissen telepítve nem tud WiFi-re menni. Hálózat van, net nincs.

Tudnátok segíteni? Mert ez már idegesítő. Vista-val nincs ilyen gond. Nem tapasztaltam.

Előre is köszönöm!

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#51328) brd válasza kraftxld (#51310) üzenetére


brd
nagyúr

Vajon miért nem létezik ilyesmi programból olyan, ami mindent tud, és nem idióta?

The only real valuable thing is intuition.

(#51329) efi99 válasza Hegyirabló (#51317) üzenetére


efi99
senior tag

Sokszor árulnak használt OEM-kulcsokat, mert hogy ez legális.
De azt nem csak az adott hardverhoz lehet használni? Ha valaki már egyszer használta, utána megveszem és egy teljesen más hardverhez rendelem így, azt el fogja fogadni ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51330) SP4C3 válasza efi99 (#51329) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha dobozos akkor nincs hardware-hez kötve.
Nem túl szerencsés ilyen úton windows kulcsot venni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51331) efi99 válasza SP4C3 (#51330) üzenetére


efi99
senior tag

De OEM-t is árulnak rengeteget, sőt szinte csak azt.
Továbbá dobozosnál sem hiszem, hogy egyszerre 2 gépen is fent lehet ugyanazzal a kulccsal, márpedig a 2. telepítő (aki a vevő) könnyen elbukhat így az aktiválásnál, szóval ez sem jobb.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51332) kraftxld válasza brd (#51328) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, elég érdekesen működnek a programok ilyen téren, épp pénteken küzdöttem ezzel mint malac a jégen. (szerver, tökéletes recept a katasztrófára, Server 2003 x64, fizikai install, backup exec-el mentve, system state meg fölösleges az az emberke szerint aki beállította)
A minitool nagy dumával hírdeti a free-nél, hogy jó szerverre is, de nagy kövér hibával elszáll, hogy bocsi ez nem fog menni szerveren (a boot CD), fizetősből meg nincs boot CD pedig megvettem volna.
Paragonnál meg ki volt szürkítve a dynamic to mbr konverzió.
Én általában legyalulom és újra csinálom nem küzdök a konvertálással.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51333) SP4C3 válasza efi99 (#51331) üzenetére


SP4C3
veterán

Természetesen csak egy gépen futhat egy idôben.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#51334) brd válasza efi99 (#51329) üzenetére


brd
nagyúr

Teljesen mindegy, mihez lehet használni. Ha ad számlát (v. adás-vételit), akkor probléma esetén nálad van az adu, ha nem ad, akkor pedig úgysem jogtiszta, ilyenkor a warez egyébként is kényelmesebb....

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#51335) Doky586 válasza kraftxld (#51332) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyilván másik hdd-ről (pl másik gépbe rakva) vagy pendriveról bootolva lehet átkonvertálni a formátumot. A servert meg írják hogy nem tudja a free...

(#51336) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Továbbra sem tudom törölni a fileokat (se win se linux alól).. Ilyen a jogosultságuk:

A könyvtárakhoz már van a rendszerhazdáknak joga..

magamat választottam tulajdonosnak (eredetileg a trustedinstaller volt), de nem tudom megváltozatni a jogosultságokat... (win7 home premium 1user) Mit tegyek hogy törölni tudjam ezen 100ezernyi filet?

[ Szerkesztve ]

(#51337) kraftxld válasza Doky586 (#51336) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1, amikor beállítod a tulajdonost, örököltesd le az alojjektumokra:

2, Miután ez megvan a sima biztonsági beállításnál mindenkinek adsz teljes hozzáférést.

3, töröl, örül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51338) Doky586 válasza kraftxld (#51337) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1. öröklés csak mappáknál van, de hiába pipálom be, a fileok jogosultsága NEM változik meg! Talán azért mert a SYSTEM-nek nincs joga hozzá. Nálad a system-nek full kontrol joga van, nálam csak ro.
2. Jogosultság ablakon nem tudok új usert hozzáadni mert arra a gombra csak a tulajdonosválasztás jön fel ahol már én vagyok a tulaj.. (látod hogy pajzs van a gombon) :(

[ Szerkesztve ]

(#51339) Panthera válasza looser (#51298) üzenetére


Panthera
őstag

A frissítéshez fel kell íratkozni valahova? Vagy ha update van a gépen, meg fog jelenni mindenképpen?
A céges gépeken nem örülnék, ha ez megjelenne és magától települne. Korlátozott felhasználó nem tudná telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#51340) Doky586 válasza Doky586 (#51338) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pontosabban fogalmazva ha mappáknál bepipálom akkor hibaüzenet jön.. :((

De a könyvtárak jogaival nincs is gond, mert azokon a rendszergazdáknak van joga, csak a fileokon nincs.

[ Szerkesztve ]

(#51341) Gery1987 válasza Gery1987 (#51327) üzenetére


Gery1987
őstag

Erre van ötletetek?

Bocsánat nem zaklatás akar lenni csak tényleg idegesítő a dolog. Köszönöm!

[link]

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#51342) kraftxld válasza Doky586 (#51340) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megpróbálhatod a file-oknál az engedélyek öröklődését bekapcsolni.
Ha nem megy így sem, akkor unlocker feltelepít, azzal törölni próbálod, sikítani fog, hogy csak újraindításkor tudja megcsinálni.
Újraindítod a gépet, örül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51343) Doky586 válasza kraftxld (#51342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi! :R
Azt hiszem ez be fog válni. Éggyesével már törölt fileokat (!) most könyvtáron próbálom, csak nem túl gyors. Az egyik könyvtáron már fél órája dolgozik, de több könytár van..

(#51344) brd válasza Doky586 (#51343) üzenetére


brd
nagyúr

Bocs', de szelektíven olvasol?

The only real valuable thing is intuition.

(#51345) Doky586 válasza brd (#51344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Te értelmezted félre: a wim egy olyan file mint a zip, és válaszoltam is rá.(szelektíven olvasol?). Az említett programról még nem hallottam, megemlíthetted volna hogy az egy program. NEM tetted...

Egyébként az első könyvtárat már sikeresen törölte: pontosan egy óra alatt végzett vele miközben végig 90%-al terhelte a procit.

[ Szerkesztve ]

(#51346) brd válasza Doky586 (#51345) üzenetére


brd
nagyúr

Pedig gondoltam rá, hogy odaírom, 2. sor... :U Ha nem hallottál róla, akkor ezt jelezhetted volna, nem? Ha nem értesz valamit, nem kérdezed meg...? :F

The only real valuable thing is intuition.

(#51347) Doky586 válasza brd (#51346) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így van, mivel írtad hogy félreértetted a kicsomagolás történetét, nem firtattam a félreértés részleteit..

(#51348) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a segítséget mindenkinek ! :R :R

2,5 óra alatt az Unlocker progi sikeresen kitörölte mindkét felesleges (SYSTEM jogosultság hiányától szenvedő) könyvtáramat.

[ Szerkesztve ]

(#51349) looser válasza Panthera (#51339) üzenetére


looser
addikt

Szia! Eredetileg, amikor megjelent úgy két hónapja az értesítési területen a fehér windows logó, azon lehetett beállítani. Én (barom), feliratkoztam, lemondani nem mondtam, s mivel mindig automatikusra van téve a frissítés (szól, de nem tölt le), amikor belenéztem, akkor szólt, hogy itt van és ő most már töltené is. Na ekkor pánikoltam be :-) A fenti javítócsomagok (eredetileg opcionális, nem sürgős) leszedésével a probléma megszűnt, csak éppen továbbra is azt írja ki, hogy a windows 10 letöltése, miközben az aktuális frisítéseket tölti.
Domain policyből szabályozható a dolog, de ha nincsenek tartományban a gépek, akkor a manuális állítgatáson kívül nem tudom, van-e más mód.
Korlátozott felhasználó akkor nem tudja telepíteni, ha ki van véve a pipa a "Frisítések telepítésének engedélyezése az összes felhasználónak" opció elől.
Nálunk így van:

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#51350) rgeorge válasza looser (#51349) üzenetére


rgeorge
addikt

Én hétvégén 3 laptop és egy PC-n állítottam le ezt, eddig egyiken sem jött vissza a Windows 10 letöltése. Az egyik update visszament, de újra leszedve már nem. Ellenőrizd azért a telepített frissítéseknél még egyszer.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.