Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) brd válasza kiskornel (#51197) üzenetére


brd
nagyúr

Valamikor a 7-es TC környékén tértek át erre a megoldásra, tehát azóta nem változott (sokat?) ez a rutin. A TC azt írja, amennyivel ő tudja éppen betolni a System-nek (a cache-be) a forrásról jövő adatot. A másolás elején lehet is látni, ha több GB RAM van szabadon, hogy a forrás maximum sebességének a közelébe felszalad az átvitel, majd szépen lecsökken a cél sebességére; persze ha a forrás a gyorsabb. Tehát ilyenkor valószínűleg az volt a helyzet, hogy a cache már tele volt. Szélsőséges esetben akár az is előfordulhat, hogy a pagefile-lal bajlódott a rendszer, azért volt extra lassú a másolás egy idő után (HDD-n, vagy az SSD-n van?). Ha jól emlékszem, az Intézőből indított másolás kulturáltabban cache-el, mint a TC, de én külső programból szoktam saját gépen nagyobbakat másolni, mert úgy tudom szabályozni az I/O prioritását is (a TC-re hiába állítom be, mert az írás sajnos a System nevében fut az esetében, tehát ha a cél lassú, akkor hiába állítom az I/O prioritást, a System-é nehezen változtatható, és nem is érdemes más okok miatt).

The only real valuable thing is intuition.

(#51202) kraftxld válasza brd (#51200) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, van vele pöcsölés, szerencsére nekem elég beröffenteni az ISO-t, megnyomni a gombot, teker egy kicsit aztán indul.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51203) brd válasza kraftxld (#51202) üzenetére


brd
nagyúr

Jól hangzik, sok időt meg lehet takarítani vele. :) Hogyan tud három napos lenni? Mit ellenőriz? Az aktuális időt a gépen? Tehát mindig le tudsz tölteni egy 3 napig futót?

The only real valuable thing is intuition.

(#51204) kraftxld válasza brd (#51203) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A meglévő IT edition licensz kulcsot kell beütni és megcsinálja az ISO-t [link]
Amikor legyárjta az ISO-t akkor ellenőrzi a kulcsot, hogy érvényes-e. Ameddig érvényes a licensz addig lehet gyártnani a file-t, de általában az USB-t használom ha itt van.
Amúgy USB kulcson jön és az addig érvényes ameddig előfizetsz, ezt távoli gépekhez meg VMware-ben szoktam használni.[link]
Gépeket meg szervereket is szoktunk vele menteni, a gyárban van egy db és azt hordjuk-visszük akinek kell.
Elég drága, a bolti pénz érte úgy $3000/év, de idővel meg partnerként lehet belőle szépen alkudni.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51205) zozinho


zozinho
csendes tag

Sziasztok,
Wifi routert cseréltem otthon - Asus RT-N12+ és a leírás alapján képtelenség beállítani a kapcsolatot, nem tudok rámenni a laptoppal se semmivel, konfiguráltam újonnan és korlátozott hozzáférést ír ki állandóan.
Automatikusra volt állítva minden, semmit nem babráltam, felmentem a router/asus.com-ra, admin, admin, gyors internetbeállítás PPOe, következő, SSID, ok, újratekeri a rendszert és azt írja ki "időtúllépés miatt megszakadt" "próbálja újra - eddig jutottam. A hálózati kapcsolatoknál írja hogy ASUS csatlakozva - korlátozott hozzáférés.
Egy hete ba**ódok vele és megőrülök az idegtől, akárhogy próbálom, újraindítom, resetelem, meg minden, de nulla eredmény.
Előtte volt egy 740-es TP-m az 3 után adta meg magát, valószínűleg az antennánál. A lapotopot elvittem szervízbe, átnézték a wifi-modul jó, náluk minden faszásul ment a neten. A diginél van a netem, nincs modem, csak egy ethernet-vég.

HELP !

(#51206) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Tudtok mondani olyan programokat, amivel tudok image-t készíteni a frissen telepített Win 7-emről?

(#51207) kispx válasza timelord1987 (#51206) üzenetére


kispx
addikt

[link]
Ezek mellé a CloneZillát is megemlíteném.

(#51208) timelord1987 válasza kispx (#51207) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen!
Tudnál még olyan programot ajánlani, amivel tudom integrálni a Windows telepítőbe a friss Windows Update-eket?

(#51209) kispx válasza timelord1987 (#51208) üzenetére


kispx
addikt

(#51210) bolic válasza kiskornel (#51197) üzenetére


bolic
őstag

Ha mozgatod a fájlokat, a törölt fájl átkerül Lomtár-ba, ha nem kapcsoltad ki a Lomtárt. Lomtár-jobbklilkk a tulajdonságra, majd a "A törölt fájlok ne kerüljenek át a Lomtárba, hanem azonnal semmisüljenek meg" opciót választani minden egyes meghajtón.

Ha tudtad, nem szóltam. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#51211) timelord1987 válasza kispx (#51209) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszi!

(#51212) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Segítsetek, kérlek, mert lassan megőrülök ettől a fránya Windows-tól!

Egy telepítőt indítok, de mindig ezzel a hibával áll le:

"Error 1719 - Windows Installer could not be accessed. Contact your support to verify that is properly registered and enabled."

A Microsoft fórumán leírt 3 metódus mindegyikét végigcsináltam, de nem segített.

Ráadásul a "Szolgáltatások" között fut a Windows Installer, ezért teljesen érthetetlen számomra a fenti hiba.

Talán hasznos leírnom, hogy az OS (Win7 x64 Ultimate SP1) rendszeresen karbantartott (CCleaner, Registry Mechanic, Smart Defrag), minden "szökőévben" telepítek rá új szoftvert, vírusirtó, tűzfal fut rajta, és minden frissítés "up-to-date".

Legyetek szívesek, segítsetek a megoldásban, hogy telepíteni tudjam a programot!

Köszönöm előre is!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#51213) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy nemrég vettem egy HP ProBook G2-est. Vettem hozzá OEM Windowst is.
Most jött el, hogy telepítem, viszont sosem csináltam még ilyet.
Eljutottam odáig, hogy megkérdezi melyik partícióra tegye a Win-t. A 750 GB HDD fel lett osztva:
Lemez:0 Partíció:1 7.8 GB Elsődleges
Lemez:0 Partíció:2 7.8 GB Rendszer
Lemez 0 Szabad terület 683 GB

Na most, az elsődlegest nem engedi kiterjeszteni, a rendszert meg hiába próbálom 64-re növelni, hibát ír ki.
0x8004240e

Ilyenkor hogyan tovább?
Most a 683 GB-on hozzak létre még egy partíciót, de akkor mire jó a felső kettő?

Választ előre is köszönöm! :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51214) Doky586 válasza SkiDev (#51213) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Törölj mindent azon hdd-ről... [link]

"Boot-olj be a W7 telepítőlemezről és amikor megjelenik a területi beállítások ablak(nyelv, idő- és pénzformátum, billentyűzet), akkor üss egy SHIFT+F10-t. Add ki a leírt parancsokat, majd ennek végeztével bezárhatod a parancssort" és kilépsz a telepítőből.

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK X (ahol X az SSD-d sorszáma, amit a LIST DISK parancsnál látsz)
LIST DISK (ezt most csak azért használtam ismét, hogy lásd, hogy valóban a megfelelő eszköz lett-e kijelölve, egy csillag lesz a kijelölt eszköz előtt a listában)
CLEAN
EXIT

ezután kilépsz, újraindítod a gépet és automatikus módban végigviszed a telepítőt..

Vagy a linkelt leírás szerint darabolod fel a hdd-t ha érted mi miért történik.

[ Szerkesztve ]

(#51215) SkiDev válasza Doky586 (#51214) üzenetére


SkiDev
senior tag

X mint sorszámot honnan tudom vagy csak adjam meg h pl 1?
Illetve akkor sorban kell ezeket a kódokat beütögetnem?
Illetve nem kell a többi kód a Clean és Exit között? : O

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51216) Doky586 válasza SkiDev (#51215) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az előtte levő parancs kiírja az 1.oszlopban mi micsoda. de ha csak 1db hdd van benne semmi más akkor valószínűleg az X=0 val az esetedben, de nézd meg mit ír ki..

Azért írtam hogy: Törölj mindent azon hdd-ről, a telepítőlemezzel így teheted meg. Ezután már tisztán indíthatod a telepítőt és nem fog panaszkodni. Nem kell más parancs az automata telepítéshez (ott a manuális módszert taglalja a cikk).

[ Szerkesztve ]

(#51217) SkiDev válasza Doky586 (#51216) üzenetére


SkiDev
senior tag

Rendben van, felfogtam. :DDD
Megcsináltam mindent, mindent eltávolított, egyben van a 698.6 GB. :))
Már csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyit érdemes a Winnek adni? 64GB elég vagy muszáj felmenni 128GB-ig?
Illetve, ha megában kéri akkor 64000/128000-et elég beírnom, nem kell váltogatnom az 1024-gyel?

Bocsi, hogy lámáskodok itt, de már a nyugtatóért nyúlok a pillanaton! :D Nagyon új még nekem...

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51218) pjen válasza SkiDev (#51213) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem kezd újra.Tedd be a telepítőt,mikor oda ér,hogy megkérdi hová telepítsen,pontosan nem látom mikor,nincs előttem gép.Menj a haladó beállításokra ott létre tudsz hozni particiókat.Mondjuk a rendszernek 100Gb ot.Kijelölöd hogy erre települjön.

(#51219) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok van valami megoldás arra, hogy a win minden újraindítás után egy alaphelyzetre álljon vissza? Kiosk gépeken kellene mert elnyomkodják és tiszta rendszer kellene minden induláskor.

(#51220) SkiDev válasza pjen (#51218) üzenetére


SkiDev
senior tag

Szerintem nem kell újrakezdeni, csak a Méret kell már egyedül a Haladó beállításban, minden rendben! :K
Végülis adtam neki 81920 MB-ot... Ha a régi 80 GB HDD-n elvolt a gépem mindennel együtt itt is el fog lenni magában a rendszer... :)

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51221) Doky586 válasza SkiDev (#51217) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Muszáj?? Nem muszáj semmit se..

A telepítő megcsinál mindent automatikusan az egybenlevő ÜRES lemezre (egy nagy partícód lesz). Ha pedig értesz hozzá és több kell akkor felesleges mondanom mi kell neked.

Az alignálást könnyen elronthatod manuális particionálgatással, aztán csodálkozol miért lassú...

[ Szerkesztve ]

(#51222) pjen válasza SkiDev (#51220) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is 70Gb van már több mint 2 éve,de már időnkét takarítgatnom kell.Egyébként(nincs előttem)azt hittem a haladón már túl léptél,azért írtam kezd el megint.

[ Szerkesztve ]

(#51223) SkiDev


SkiDev
senior tag

A Windows fájlok kibontását fejezi be mindjárt, akkor állítsam meg az egészet és kezdjem előlről?

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51224) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Van arra lehetőségem, hogyha átneveztem a számítógépet, és így más lett a biztonsági mentés neve is, hogy a régebbi (más számítógépnevet viselő) biztonsági mentés file-t kitöröljem? Mert eddig nem igazán sikerült...

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#51225) pjen válasza SkiDev (#51223) üzenetére


pjen
félisten

Ha tudtál létre hozni particiót a win nek,akkor hagyd menni.

(#51226) SkiDev válasza pjen (#51225) üzenetére


SkiDev
senior tag

Mindegy megoldottam. :D
Betöltött minden, majd visszaszámolt és újraindult. Én meg balga nyomtam neki egy gombot így újra a CD-ről bootolt. Letisztítottam újra a HDD-t és partíció nélkül feltettem. :) Sikeresen be is bootolt a gép, viszont innentől passzolom a témát mit kéne vele csinálni. Elvileg van valami HP drivers, de még odáig sem tudok eljutni, hogy csatlakozzak a wifire.... :(

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51227) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni a következő témában:
Adott egy Asus N53 notebook, amikor piacra dobták, Windows 7 volt az aktuális oprendszer. Azóta végigjártam a Win7, 8, 8.1, 10 utat. A windows 10-ben jókorát csalódtam, instabil rendszer, 10 percig tartott a wifi jelem, utána restart. Ez állandó jellegű probléma volt, legfrissebb driverek ellenére is.

Azon gondolkoztam el, mi lenne, ha a Win7-t pakolnám vissza. Nem emlékszem, hogy lett volna bármiféle baja is, főleg ilyen kompatibilitási gondok...Lehet még használni most is a 7-t szerintetek? Mindenféle hülye start menütől irtózom, legyen gyors minden, meg persze stabil.... :)

Köszönöm előre is a véleményeteket! :)

(#51228) zoo8800 válasza muveszur (#51227) üzenetére


zoo8800
veterán

Már miért ne lehetne használni a Win7-et? :)

rip and tear, until it is done

(#51229) pjen válasza SkiDev (#51226) üzenetére


pjen
félisten

Telepítő lemezt nem kaptál hozzá?A laposon nem volt egy alap linux amivel lett vona wifi?Mindegy vezetékes netre kéne kötni és letölteni a Slim Drivers nevű progit,az megtalálja a lapos legújad drivereit,sok sikert.

(#51230) Doky586 válasza kispx (#51209) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én is ugyanígy szeretném telepíteni a telepítőbe a frissítéseket. Ott elakadtam hogy a leírás kéri hogy "A frissítéseket D:\W7\UPDATE mappába tedd.". Eszerint a frissítéseket le kellene töltenem még valahonnan? Jelenleg a Win7-em up to date, úgyhogy a kereső 0 db frissítést talál..

Honnan töltsem le azt a ~200db KB*** filet ?

(#51231) muveszur válasza zoo8800 (#51228) üzenetére


muveszur
addikt

Nem mai darab már a rendszer. :)
De akkor ezek szerint lehet, hogy pont jó a kiforrotsága.

(#51232) zoo8800 válasza muveszur (#51231) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem mai, de 2020-ig kapja még a frissítéseket.

rip and tear, until it is done

(#51233) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Abban kérném a segítséget, hogy BIOS-ban mit kell beállítani akkor, ha a gépet úgy szeretném használni, hogy egy SSD-n lenne a rendszer, ami SATA-n csatlakozik és ugyanezen a SATA-n lenne egy sima HDD, amin az egyéb anyagok lennének.

A SSD-t megvettem tegnap, csak most valahogy életet kellene lehelni belé, illetve win7-et telepíteni rá.

Köszi

(#51234) zoo8800 válasza Pityke78 (#51233) üzenetére


zoo8800
veterán

Az nem jó, ha két SATA csatit használsz? Bevallom, nem láttam még 1 SATA-n 2 meghajtót.
A Win-t tudod telepíteni pendrive-ról.

rip and tear, until it is done

(#51235) pjen válasza Pityke78 (#51233) üzenetére


pjen
félisten

Ugyanazon a satán nem fog menni.Ha asztali gép tedd egy másik csatira,ha lapos és csak egy HDD hely van benne,de van ODD akkor a HDD t tedd az optika helyére az SSD t pedig a HDD helyére.A HDD t csak akkor tedd be amikor a win már fel van telepítve az SSD re.

(#51236) Pityke78 válasza pjen (#51235) üzenetére


Pityke78
őstag

Úgy gondoltam az egy SATA-t, hogy egy kábel van 4 db csatlakozóval. A 0-as lenne az SSD, az 1-es a HDD. Így értettem...., vagy rosszul gondolom? :)

Amúgy a lap egy GIGABYTE GA-EP35-DS3.

[ Szerkesztve ]

(#51237) pjen válasza Pityke78 (#51236) üzenetére


pjen
félisten

Akkor ez egy asztali gép?A mit én eddig láttam az alaplapon vannak sata csatik4-6 stb.Mindegyikbe lehet dugni egy sata kábelt a másik végét a meghajtóba+ a táp fesz.Olyan kábelt amit írsz még nem láttam.

(#51238) Pityke78 válasza pjen (#51237) üzenetére


Pityke78
őstag

Szerintem én értettem félre, mert az a kábel amiről én beszélek az a táp kábel lesz. :W :W :W
Sorry........ :))

Viszont BIOS-ban ha jól tudom át kell állítanom AHCI módra a SATA üzemmódot

(#51239) HUTCHDB válasza akaido (#51192) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

és (#51193) brd!

megoldva, köszönöm! :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#51240) SkiDev válasza pjen (#51229) üzenetére


SkiDev
senior tag

Telepítőlemezt megnéztem a dobozban, de nem volt. A laposon egy FreeDOS futott valami HP Documents mellett, de mikor telepítettem a Windowst legyalultam az egész HDD-t.
Így akármit köthetek rá, egyszerűen nem lát semmit. Se USB, se a kék internet kábel.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#51241) Pityke78


Pityke78
őstag

Az mitől lehet, hogy USB-n próbálom telepíteni a win7-et az új SSD-re, el is indul a telepítő, kiválasztom az országot, stb, majd a meghajtók kezelésénél ott van az SSD, aminél kiválasztom hogy új, majd tovább gomb.

Elindul a windows telepítés, filok másolása, stb, de mikor újraindul a gép, akkor megint elkezdődik előröl a folyamat. Ez miért van?

Illetve a meghajtó kezelésnél formázzam az SSD, vagy csak simán nyomjak rá hogy új? Ha formázást nyomok, akkor a 120 GB-os SSD-nél létrehoz egy 100MB-os 0-as partíciót a rendszernek. Ha az új gombra nyomok, akkor megmarad egyben a 120 GB.

Hogy csináljam?

Köszi

(#51242) brd válasza Pityke78 (#51241) üzenetére


brd
nagyúr

Azért, mert a bootsorrendben előrébb van az optikai meghajtó, mint az SSD.
Ha üres meghajtóra telepíted az Ultimate Win7-ed, akkor elsősorban a BitLocker-hez szükséges partíciót is létrehozza. Ha viszont van már egy egész meghajtót elfoglaló partíció, akkor nem tud ilyet létrehozni (és a rendszermeghajtót ilyenkor nem is lehet titkosítani BitLockerrel). Telepítsd üres meghajtóra, azt javaslom.

The only real valuable thing is intuition.

(#51243) kispx válasza Doky586 (#51230) üzenetére


kispx
addikt

Igen le kell töltened. A cikk alatti hozzászólásokat érdemes elolvasni mielőtt belevágsz.
De linkelem: link

(#51244) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs itt senki aki csinált már Win7 telepítőlemezre e szerint frissítés integrációt?

A frissítéseket egy szüzen telepített VirtualBox-ból átmásoltam. (c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\ ) Ezek lennének azok?

Rengeteg az apró file benne:

Vagy nem ez kell ?
Hogy kell kiszelektálni egyes win10 frissítés reklám frissítést belőle? pl KB3035583 nem kéne, de nem azonosítható hogy mi micsoda.

[ Szerkesztve ]

(#51245) pjen válasza SkiDev (#51240) üzenetére


pjen
félisten

Akkor valahol, internet kávézó,haver stb le kell töltened a lapos driver csomagját,felmásolni a gépre és telepíteni.Hp veboldal beirod a gép pontos típusát,ott megtalálod az egész meghajtó csomagot.

(#51246) pjen válasza Pityke78 (#51241) üzenetére


pjen
félisten

Mikor újra indul húzd ki a pent az USB ből.

(#51247) brd válasza Doky586 (#51244) üzenetére


brd
nagyúr

Ebből sehogy (pontosabban értelmetlen foglalkozni vele). Az általad linkelt oldalon írnak a hozzászólások elején egy programot, de pl. a WSUS Offline is jó erre a célra.

The only real valuable thing is intuition.

(#51248) brd válasza pjen (#51246) üzenetére


brd
nagyúr

Ó bazz', tényleg, nem olvastam el rendesen az elejét a hozzászólásának. :W Bár így sem akkora hülyeség, amit írtam, csak az optikai meghajtó helyett pendrive-ot kell odaképzelni. :)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#51249) Doky586 válasza kispx (#51243) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most vettem észre a hozzászólást..

Sajnos az ilyen jellegű oldalra mutató link nem segítség (legalábbis nekem).

Az eredeti cikk hozzászólásaiból se látom honnan vegyen azon "frissítéseket" amit abba a könyvtárba kellene tennem.

#51247 brd: kipróbálom a WSUS-t de egyenlóre valami exe és cab fileokat kezdett el letölteni a saját könyvtárába, nem kérdezett hogy milyen verziós a win7-em (home, pro, ulti, stb), win esetén nyelvet sem kérdez (hun, en, ger, stb), ha iso, ba tettem volna a pipát az mit csinálna?
Mit tegyek a d:\W7\UPDATE\ mappába ezekből..?

Esetleg betehetnél egy screenshotot hogy hogy állítsam be hogy letöltse ami kell.
Win7 Home Premium Hun x64 SP1 óta megjelent frissítéseket akarom beintegrálni. Se driver se office NEM érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#51250) brd válasza Doky586 (#51249) üzenetére


brd
nagyúr

Nem is kell kérdeznie, mert az mindegy. Az x86/x64 verziót kell beállítani. Az ISO arra jó, hogy készít egyet a letöltött frissítésekkel, amelyben lesz egy telepítő, ami a letöltött frissítéseket telepíti, lásd program neve. ;) A program könyvtárában létrejön egy client\w61-x64\glb mappastruktúra (64 bites W7-hez), ennek a tartalma kell neked (.msu és .cab file-ok lesznek benne, ha minden jól megy).
Képet nem tudok most tolni, de legyen bepipálva csak a Windows 7 - x64 Global, az Include C++.... és esetleg a Verify downloaded updates, esetleg kettő még, ha kell/használsz ilyeneket: az Include Microsoft Security... és az Include Windows Defender... Aztán Start gomb.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.