Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) brd válasza Doky586 (#51500) üzenetére


brd
nagyúr

Én tudom, csak arra utaltam, hogy nem ugyanarról beszéltek (=félreérted a problémát).

The only real valuable thing is intuition.

(#51502) Doky586 válasza brd (#51501) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

sajnos Ö nem hajlandó semmit mutatni hogy miről beszél...

(#51503) prozodus válasza Doky586 (#51483) üzenetére


prozodus
őstag

Csak 98? Elég hozzá egy alaposan kihasznált chrome...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51504) ]Phobos[ válasza Doky586 (#51497) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Nem érted, nálam 4 GB-ot ír ki a feladat kezelő összesre, saját gépnél viszont látszik a 6 GB, de azt írja, h 4 GB használható.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#51505) brd válasza Doky586 (#51502) üzenetére


brd
nagyúr

? Többször is konzekvensen használhatót ír, ill. hogy a Sajátgép ennyit lát (bár ez kicsit fals, de ez inkább lesz a "Rendszer" nevű panel, mint a Feladatkezelő).

The only real valuable thing is intuition.

(#51506) user12 válasza ]Phobos[ (#51504) üzenetére


user12
őstag

Csökkentett módban is ugyanennyit lát?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#51507) #81556480


#81556480
törölt tag

Szevasztok!

Ismerem a PH alapelveket, ez viszont úgy gondolom speciális eset.

Adott egy win 7 amit aktivátorral láttak el. Nekem az a feladatom hogy jogtiszta kódot adjak be neki. Ez lehetséges újratelepítés nélkül?

háttér:

A gépre fel kellett tenni egy (jogtiszta) programot ( semmi más nem fut rajta, csak ez) amit hamarabb kellett működtetni, minthogy megjött volna az eredeti win. A program speciális ipari program, egyszeri telepítéssel. Viszont nekem a feladatom hogy jogtisztává tegyem a mögötte futó wint. lehetséges serialt változtatni?

hogy ne adjunk táptalajt a wareznak, megköszönném ha valaki ért hozzá és elmagyarázná, akár privátban, hogyan kell kiirtani az aktivátort.

köszi !

(#51508) kraftxld válasza #81556480 (#51507) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aktivátortól függ, de lehetséges. Ha van benne visszaállítás funkció akkor visszaállítod az eredeti aktiválós témát, majd az slmgr.vbs scripttel beadod a legális kulcsot. (Esetleg a rendszer tulajdonságainál kell megadni az új kulcsot)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51509) #81556480 válasza kraftxld (#51508) üzenetére


#81556480
törölt tag

Alapjáraton normál meglévő kulcsot lehetséges cserélni ?

(#51510) kraftxld válasza #81556480 (#51509) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, attól függően, hogy VL vagy OEM, az slmgr.vbs-t vagy a vezérlőpult / rendszer-t kell használni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51511) #93794560


#93794560
törölt tag

Egy kis Win10-es kirándulás után visszatértem a hetesre. Nem is gondoltam volna, hogy ekkora megkönnyebbülés lesz. :D

(#51512) prozodus válasza #93794560 (#51511) üzenetére


prozodus
őstag

Mert?
10-est még nem néztem meg, már a 8-ast is szidták eleget, 9-esről meg nem is beszélnek :))

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51513) #93794560 válasza prozodus (#51512) üzenetére


#93794560
törölt tag

A 10-es még gyermekbetegségektől szenved, bugos. Úgy érzem, egy kicsit elkapkodták a kiadását, hogy az iskolakezdésre kint legyen. A driver hibákat nem lehet a Microsoft nyakába varrni, de a beállítások logikátlan, összevissza elhelyezését igen. A regionális beállítások többfelé vannak szétszórva, külön az időformátum beállítása, külön a billentyűzet kiosztás, nyelvi csomag feltelepítése után annak beállítása is macerás, mert hiába állítom át a nyelvet, bizonyos dolgokat máshol kell beállítani, és hiába állítom át, a panelen nem mutatja a változást, így nem tudhatom, hogy átállította-e. Az értesítési terület is sokszor jelez, miközben nincs rajta semmi új értesítés, sokszor üresen is jelez. Megállás nélkül dolgozik valamin, pörgeti a merevlemezt, még akkor is, ha az indexelés ki van kapcsolva. Igaz, hogy SSD-n ez nem észlelhető, de állandóan használja a háttértárat, bőven elegendő memória esetén is. Zabálja a memóriát akkor is, ha nincs megnyitva semmi, meg sok kis bosszantó dolog. Bár a beépített adatközléseket ki lehet kapcsolni, vannak olyanok, amiket nem. Egy kicsit zavar, annak ellenére, hogy semmiféle kényes dolog nincs a gépemen. Úgy érzem, el kell telnie még egy fél évnek, hogy valamelyest javuljon a rendszer. Alapvetően elfogadhatóan működik, de nem érzem úgy, hogy szívesen használnám.
A Start Menü az katasztrófa. Ez persze csak az én magánvéleményem. Se nem Start menü, sem pedig csempés felület. Olyan felemás hibrid. Rosszul is néz ki, a csempék megjelenítésekor is fellépnek bugok. A 8.1-es csempés felülete ennél jobb volt, annak ellenére, hogy nem aratott osztatlan sikert. Nekem azzal nem volt bajom, csak egy szoftver miatt maradtam 7-esen, mert 8.1-en bizonyos funkciói hibásan működtek.
Ezt a 10-est már egyszer felfrissítettem, így ha bármikor kedvem támad feltenni, a jövőben már simán megtehetem. De ez nem most lesz.

(#51514) prozodus válasza #93794560 (#51513) üzenetére


prozodus
őstag

Kösz, bár ez egyelőre fájón pfuj, és korántsem kedvcsináló... Marad a 7 :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51515) #93794560 válasza prozodus (#51514) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem célom fikázni a 10-est, de még nem érzem úgy, hogy használnom kellene.

(#51516) prozodus válasza #93794560 (#51515) üzenetére


prozodus
őstag

A pfuj nem az akciót, hanem a reakciót jelentette, ha félreértetted volna

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#51517) kona005


kona005
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy hogyan lehetne azt megszüntetni hogy ne kérdezzen rá egy program arra hogy engedélyezem-e a futtatását? Tudjátok amiiknél az a kis pajzs ott van az ikonnál :DDD Remélem érthető voltam, előre is köszi a segítséget:R

(#51518) #93794560 válasza prozodus (#51516) üzenetére


#93794560
törölt tag

OK

(#51519) #93794560 válasza kona005 (#51517) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a Felhasználói fiókok felügyeletét kikapcsolod, akkor nem kérdez rá, de nem érdemes kikapcsolni, mert így bármi rendszergazdai jogosultsággal futhat, akár egy kártevő is.

(#51520) kona005 válasza #93794560 (#51519) üzenetére


kona005
senior tag

Ja okés, mondjuk igazad van, csak úgy idegesít hogy rákkantitok meg még utána h igen futtatom meg még egyszer megkérdezi hogy anyád életére esküszöl hogy te ezt el akarod indítani...

(#51521) #93794560 válasza kona005 (#51520) üzenetére


#93794560
törölt tag

Elvileg csak egyszer kell rákérdeznie, általában akkor szokott ismét kérdezni, ha a futtatandó program meghív egy másikat is, ami szintén igényli a jóváhagyást. Letöltött fájloknál előfordulhat, hogy először kiírja, hogy a fájl a netről származik, és nem biztos, hogy biztonságos. Ha ezt leokéztad, utána jön a felhasználói fiókok felügyelete.

(#51522) efi99 válasza kona005 (#51517) üzenetére


efi99
senior tag

Ezzel esetleg?
http://www.intowindows.com/elevatedshortcut-create-elevated-shortcuts-to-run-programs-without-uac-prompt/
Nem próbáltam amúgy.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51523) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy még letölthető Win7 64bit HUN MSDN verzió a Microsoft oldaláról? (nem találom sehol) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51524) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

W7-ben egy ideje napi első indításnál az animációk úgy jönnek be mintha slow motionben lennének. Találtam egy videót a problémára, pontosan ilyen: [link]

Az első kommentben ajánlanak egy fixet, ez valóban megoldja?

"search "cmd" -> right click + run as administrator
type "bcdedit /set useplatformclock true" and press enter. (w/o quotation marks)
Restart computer and your problems should be fixed!"

Kicsit szkeptikusan állok az ilyen youtube komment fixekhez, gondoltam inkább megkérdezem itt is. :)

(#51525) kraftxld válasza MaxxDamage (#51523) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy a nevében is benne van, az MSDN-ről tölthető le megfelelő felhasználónév és jelszóval.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51526) MaxxDamage válasza kraftxld (#51525) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm, már megtaláltam. :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#51527) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Van egy laptopom, amihez anno angol nyelvű win 7 pro-t vettem, de már anyámék használják és jó volna magyarosítani a cuccot. Az jó megoldás lenne, hogy a virágboltban beszerzem az MSDN VL licenszes verzióját és azt aktiválom a saját kulcsommal?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51528) kraftxld válasza Ispy (#51527) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha OEM licenszt vettél akkor nem biztos, hogy sikerül vele aktiválni a VL-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51529) Ispy válasza kraftxld (#51528) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, OEM licensz.

Most látom, hogy van elérhető sima win 7-t is, az is MSDN-ről. Akkor leszedem ezt, remélem ezt fel tudom rakni és be tudom aktiválni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#51530) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

w7-et telepítettem. Kód, aktiváció megvolt. viszont nem nagyon akar frissíteni. :F Beállítom, hogy én választom ki a frissítéseket, elkezd keresni. Aztán keres. De már órák óta és nem talál semmit. :U

mod: tárgytalan, már megtalálta. Jó sokáig kereste. :R

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#51531) krealon válasza Troy. (#51469) üzenetére


krealon
veterán

"Mostanában hibernálva kapcsolom ki a gépet, viszont 10-ből 1-2-szer feléled. Kikapcsolom, leáll majd újra elindul. Ez mitől lehet?"

Nincs kikapcsolva a kekhalal utani ujrainditas, ezert ujraindul a gep.
Egy ismerosomnel az nvidia meghajto-csomagot kellett egy hasonlo esetben frissiteni, mert leallasnal es alvo uzemmodba lepesnel folyton ujraindilt a gep. Az nvidia talca-ikonra kattintva pedig, a control center (vagy mi?) halalozott el.

"Egyébiránt billentyűzettel/egérrel fel lehet "éleszteni"? Vagy egér mozgásra?"

Ha ugy van beallitva a gep, es a mukodeshez szukseges aramot megkapjak az eszkozok (bill / eger).

(#51532) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a E: meghajtót nem tudom kiterjeszteni? Ott áll üresen a D: és egybe szeretném őket vonni. Az E:-n van adat, a D:-n semmi.
Egy kép a gondomról

(#51533) kraftxld válasza acsati (#51532) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Törölni kell a kiterjesztett partíciót, és ezt egy partíciókezelő programmal kell megcsinálnod.
A windows lemezkezelő nem tud "hátrafelé" kiterjeszteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51534) acsati válasza kraftxld (#51533) üzenetére


acsati
aktív tag

Rendben akkor megcsinálom úgy. Köszi a választ! :R

(#51535) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

A windowsban érdemes uninstallálni a KB2952664, KB3021917, KB3068708, KB3075249 és KB3080149 frissítéseket, majd újraindítás után a Windows Update-ben letiltani. (A Win10-es telemetria érkezik rajtuk keresztül a W7-re is.)
A Szolgáltatások közül a Windows hibajelentési szolgáltatást is érdemes letiltani.
A Start->Keresésbe "felhasználói élmény", majd a megjelenő sorra klikk. Az ablakban a "Nem kivánok részt venni a programban" legyen kiválasztva, aztán Módosítások mentése gomb.

A Start->Keresésbe "hibabejelentés". Az összes felhasználó jelentésbeállításainak módosítása. A 3. vagy a 4. lehetőség legyen kiválasztva. (Kérdés a megoldás keresés előtt, vagy soha ne keressen megoldásokat.) Aztán OK.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#51536) HummeRC válasza mr_ricsi (#51535) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm, bár eredeti minden programom, nem szeretem a kíváncsiskodókat. Kiszedtem őket. :K

(#51537) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis segítségre lenne szükségem.

Miután megtudtam azt, hogy ha a dobozos win7-t frissíteném win10-re, akkor az OEM-re változna, ezért úgy döntöttem, hogy továbbra is a win7 marad a gépemen (valószínűleg jövőre váltok konfigot).
A fentiek miatt viszont véglegesen szeretném törölni a gépről a "Windows 10 beszerzése értesítőt", úgy, hogy semmi nyoma ne maradjon.

Már próbálkoztam a linken lévő teljes eltávolítási leírással (Az alkalmazás eltávolítása), de csak a tálcáról tűnt el az ikon, a "Rejtett ikonok megjelenése -->Testreszabás-nál" ott virít a GWX.exe, valamint a Windows Update oldalon továbbra is ott van a "Frissítés Windows 10-re" lehetőség ....

Tudnátok segíteni,hogy tudnám véglegesen törölni a win10 frissítéssel kapcsolatos dolgokat?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#51538) bolic válasza sz.j (#51537) üzenetére


bolic
őstag

KB3035583
KB2952664

KB3075249
KB3080149

KB3021917
KB3068708

Ezeket kell uninstallálni és elrejteni.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#51539) sz.j válasza bolic (#51538) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Ezeket kell uninstallálni és elrejteni."

Bocsi, de ezt nem értem ..
Ha uninstallom akkor mit kell elrejteni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#51540) mr_ricsi válasza sz.j (#51539) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Uninstall után a windows update újra jelzi ezeket a frissítéseket, mert nincsenek telepítve. Ott kell letiltani, nehogy véletlenül újra felrakd.
(A windows update-et célszerű átállítani automatikusról hogy csak jelezze az új frissítéseket, és te döntöd el, mikor és melyik települjön.)

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#51541) sz.j válasza mr_ricsi (#51540) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm az infót, így már értem az "elrejtés"-t.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#51542) sz.j válasza bolic (#51538) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt nem értem ...
Uninstalltam az összes megadott frissítést, majd újraindult a gép, és ennek ellenére továbbra is látható a GWX.exe és a win update oldalon a "Frissítés Windows 10-re" .... :(((

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#51543) mr_ricsi válasza sz.j (#51542) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem maradt a Win update-ed automatikuson?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#51544) W. A. Lacky


W. A. Lacky
tag

Sziasztok!
Én hagytam feltelepülni a W10-et, működik is kis hibákkal; pl.: - nem tartja meg a képernyővédő beállításait. A következő bekapcsoláskor ismét alaphelyzetbe áll, azaz nincs képernyővédő; - nem hajlandó engedni a másik - XP-s - gépemről történő nyomtatást, hiába a megosztás, sőt az XP-s gépemnek nem engedi kezelni a W10-esen lévő fájlokat. Fordítva minden működik; - állandóan a szememre veti, hogy nincs bekapcsolva a Windows Defender, de bekapcsolni nem engedi; - hiába kapcsolom ki az értesítések, mégis mindig értesít.
Ha valaki esetleg tudna tanácsot adni, azt igen megköszönném, mert egyelőre: :W

W. A.

(#51545) zoo8800 válasza sz.j (#51542) üzenetére


zoo8800
veterán

Az egyik gépről csak rendszervisszaállítással tudtam leszedni a frissítő klienst.

rip and tear, until it is done

(#51546) sz.j válasza mr_ricsi (#51543) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem.
Eleve úgy volt és van beállítva, hogy én döntöm el, hogy mikor telepítem a frissítéseket.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#51547) hun-vik


hun-vik
csendes tag

Sziasztok!

Felmerült két problémám amiben a segítségeteket szeretném kérni:

Néhány napja az értesítési területen lévő ikonjaim nem az általam beállított sorrendben jelennek meg az indítás után. Ha áthelyezem az ikont a megfelelő helyre, akkor a beállítást nem jegyzi meg az újraindítást követően. :W

A másik zavaró dolog, hogy a "Leállítás" gomb előtt állandóan ott virít a sárga felkiáltójeles pajzs "A frissítések telepítése, majd a számítógép leállítása.", miközben nincs elérhető frissítés a számítógéphez. :F

A gépet regisztráltam az ingyenes Windows 10 update-ra, de a frissítést ezidáig nem telepítette a Broadcom Virtual Wireless Adapter driver inkompabilitás miatt (amit egyébként nem is bánok). A WU minden nap megpróbálta frissítést Windows 10-re, de sikertelenül. Néhány napja nincs próbálkozás a frissítésre, csak a "leállítás" gomb melletti jelzés.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#51548) efi99 válasza hun-vik (#51547) üzenetére


efi99
senior tag

Jó neked, nekem időnként egyik-másik meg sem jelenik, holott a hozzátartozó program fut. :D
Ha nagyon számít a sorrend esetleg lehet próbálkozni a sorban, késleltetetten történő indításokkal, gondolom talán időrendben teszi ki őket (vagy nem)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51549) chungee


chungee
addikt

Napot!

Le szeretném törölni a KB2670838 update-et. De nem találom :( Merre van :F Egy hibajelenség miatt kell eltávolítanom.

(#51550) sz.j válasza chungee (#51549) üzenetére


sz.j
nagyúr

A Futtatás ablakba írd be, hogy appwiz.cpl majd klikk a "Telepített frissítések megjelenítése"-re, ha a megnyíló ablakban nem találod, akkor nyomj egy Ctrl + F-et és írd be a keresőbe azt amit keresel.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.