Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) alfiboy válasza ReSeTer (#51950) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Hali!

Rufus segítségével készíts új telepítőt MBR-ként.
[link]

...

(#51952) ReSeTer válasza alfiboy (#51951) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Jó, de attól még a winyóm a régi marad, amire megint nem fogja engedni a dolgot, nem?

Vagy ez az egész a dvd windows telepítő lemezemmel problémázik?

[ Szerkesztve ]

(#51953) alfiboy válasza ReSeTer (#51952) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Engedni fogja.

EFI beállításokat ezközöltél biosban?
:F

...

(#51954) ReSeTer válasza alfiboy (#51953) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Fogalmam sincs miről beszélsz :) Lehet ott állítani valamit, hogy jó legyen dvd lemezes telepítővel is?

Eddig 8 éves alaplapom volt BIOS-al, ez az új meg valami grafikus felülettel rendelkezik.

(#51955) alfiboy válasza ReSeTer (#51954) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Persze lehet, kell is.

...

(#51956) brd válasza ReSeTer (#51950) üzenetére


brd
nagyúr

Ha lehet olyat a BIOS/EFI-ben, akkor EFI bootról visszaállítod BIOS-rendszerűre. EFI módban nem lehet (ill. nem egyszerű beállítani Windows esetén) MBR típusú lemezről bootolni. Alaplap típusa?

The only real valuable thing is intuition.

(#51957) ReSeTer válasza brd (#51956) üzenetére


ReSeTer
senior tag

msi b85-g43 ATX (nem gamer)

(#51958) brd válasza ReSeTer (#51957) üzenetére


brd
nagyúr

A BIOS/EFI-ben elvileg van egy Boot, azon belül egy Boot Mode Select nevű menü, ezt kellene LEGACY+UEFI-re állítani, majd a DVD/USB-ről a nem UEFI-s előtagú eszközről bootolni, és jó lesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#51959) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek, elindult a telepítés.

(#51960) plejik


plejik
addikt

Olyan probléma ütköztem, hogy qualcomm atheros wifi adapter nem tud csatlakozni a routerhez. Az azonosításnál állandóan megakad. Ami azért érdekes, mert az inteles wifi adapter tud, sőt minden más is, csak ezek a qualcomm atheros-os cuccok nem. Mi lehet a gond, hiába tettem fel a Win 7 es drivereket egyszerűen nem megy.. és kezdi már nagyon fel b..i az agyam.. Valakinek esetleg valami ötlet? Vagy találkozott már hasonlóval?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#51961) ferryke


ferryke
csendes tag

Sziasztok,
az elmult idöszakban többszor is megtörtent kernék segítséget.
Windows 7 friss telepítes utan (x86, x64 több gepre is húztam újat.) a rendszer nem óhajt frissítéseket találni. A alaphelyzetben svchost.exe ami a frissíteshez tartozik 1-2gb ramot es 50% procit eszik. Ha kikapcsolom az Update-t megoldodik az energia evés, de frissîtés tovabbra sincs. Mi lehet a hiba?

Koszi

(#51962) Doky586 válasza ferryke (#51961) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"az elmult idöszakban többszor is megtörtent"
Jó jó.. Ha ő bevette az esemény utáni pirulát akkor nincs gond... :DD

[ Szerkesztve ]

(#51963) efi99 válasza ferryke (#51961) üzenetére


efi99
senior tag

Az mit jelent?
Kiírja, hogy naprakész, vagy fél óra után megunod és leállítod a keresést eredmény nélkül?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51964) alfiboy


alfiboy
aktív tag

[Erre valaki? :R]

X64 Pro rendszer EFI-ben. Mindhárom mappa a másikoldalt látható fájlkiterjesztéseket tartalmazza.

...

(#51965) brd válasza alfiboy (#51964) üzenetére


brd
nagyúr

Saját tulajdonba veszed, aztán jogokat adsz magadnak a törlésre, és utána törölheted. Ha ebből bármelyik gond a számodra, és a topicban nem találod meg a leírását, akkor használj Unlocker-t, de vigyázz, hogy csak az Explorer extension-t telepítsd "belőle"!

The only real valuable thing is intuition.

(#51966) alfiboy válasza brd (#51965) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ismerem a módszert.
:R
Biztonsággal törölhetem, nem borul meg a rendszer?

...

(#51967) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
nem rég tettem fel win7 64et,és azóta a letöltésem az utorrentben lelassult.
a lan driver nem fogja vissza és a router is engedi,merrt amugy 210/110Mbps sebességet mérek mindenütt.
Letöltésnél nem megy 7,3MB/S fölé pedig régen 25-27MB/s is volt.
van ötlet hogy esetleg a windows beállításaiban mit lehet állítani vagy megpróbálni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51968) brd válasza alfiboy (#51966) üzenetére


brd
nagyúr

Ezek egy-egy frissítés után maradnak, olyankor, amikor az adott frissítés készítésekor a készítő kokózott kicsit. Eddig csak .net-esek után láttam ilyet, de úgy néz ki, terjed a betegség.

The only real valuable thing is intuition.

(#51969) alfiboy válasza brd (#51968) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem.
:D
:R

...

(#51970) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!
Két merevlemezt szeretnék betenni a gépbe, de mindkettő rendszerlemez. Mi történik azzal a wincsivel, amelyikről nem indítom el a gépemet, nem sérül az MBR? Szeretném, ha mindkettő használható maradna egy ideig. Néhányszor megcserélném a rendszer indítását, tehát a két lemezt.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#51971) quailstorm válasza egykori (#51970) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi ez a baromság?
Amíg nem módosítod az MBR-t, nem sérül. BIOS-ban váltott bootsorrenddel, vagy akár bootmenuvel válthatsz a kettő közt.
De csinálhatsz közös menüt is az egyik HDD-re.
Nálam itthon káosz van, minden HDD-n van MBR, de csak egyet használok.

(#51972) egykori válasza quailstorm (#51971) üzenetére


egykori
őstag

Elnézést, nem akartalak felidegesíteni, de mindenre próbálok most figyelni, mert fontos lesz néhány hétig, hogy az a wincester működjön mókolás nélkül, amelyikre szükség van. A bootmenüt is elkerülném. A "BIOS-ban váltott bootsorrenddel" lenne jó, azaz, induláskor kiválasztom, hogy melyik induljon és mehet. Egyébként, mindkettő Win7.

(#51973) quailstorm válasza egykori (#51972) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem idegesítesz
túlliheged

akkor bennhagyod a két HDD-t és bootsorrenddel vagy meghajtóválasztóval csinálod
bootmenüvel el lehetne nevezni és akkor biztos lehetnél, mert ha pl egyforma a két HDD (mint nálam) akkor nehéz

EasyBCD-vel elég jól lehet konfigolni

(#51974) Bacusuz válasza quailstorm (#51973) üzenetére


Bacusuz
őstag

sziasztok
van a windowsban olyan ami esetleg leszabályozhatja a letöltésem sebességét?
Ésha igen hol lehet beállítani?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51975) quailstorm válasza Bacusuz (#51974) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#51976) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Üdv!
Szokatlan problémát tapasztalok.
Felhasználó fiók váltása során, mikor már kint vagyok a felhasználóknál, lefagyás-szerű jelenséget produkál a gépem, semmilyen beviteli eszközre nem reagál. A bekapcsoló gomb viszont normálisan leállítja a gépet.
Ezen kívül olykor készenléti módból sem tér vissza a gép, de bekapcs gomb megint csak feléleszti a monitort, és rendesen leáll a gép.

Parák:
- Usb egér és billentyű
- Win7 x64 (intel 120gb ssd-n)
- Asus P5N7A-VM + E7300 + 4GB RAM

Gondoltam arra hogy talán az usb kapcsolat száll el, vagy a windows beviteli hardverekért felelős része, vagy... passz.
Köszönöm a segítséget.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#51977) Sari


Sari
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy ha új ssd-t teszek a gépbe, akkor a hdd-t ugye le kell húzni az alaplapról. Mikor az ssdre feltelepítettem a windows 7et és visszadugom az alaplapra a hddt akkor a hddre korábban telepített windows nem kavar be? Lehet később formázni? 64bites rendszert érdemes telepíteni 4gb ramhoz?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#51978) adika4444 válasza Sari (#51977) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Nem fog bekavarni, csak a BIOS-ban be kell állítani a boot sorrendet. Formázni az SSD-ről futó Win alól bármikor tudod.
4 gb ramhoz én 64 bitet javaslok, sokkal jobb az élmény mint 32-nél.

üdv, adika4444

(#51979) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt hogy kell megnézni hogy a windows mikor volt telepítve..?

(#51980) brd válasza Doky586 (#51979) üzenetére


brd
nagyúr

Ha jól volt beállítva az óra, akkor pl. megnézed a Windows könyvtár létrehozásának dátumát.

The only real valuable thing is intuition.

(#51981) Bacusuz válasza quailstorm (#51975) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#51982) Doky586 válasza brd (#51980) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az nem lehet. Több gépen is ellenőriztem és mindegyik esetében a C:\Windows\ mappa dátuma csak pár nappal, v 1héttel ezelőtti. Pedig évekkel ezelőtt telepítettem.. új tipp..?

(#51983) DS39 válasza Doky586 (#51982) üzenetére


DS39
nagyúr

piriform speccy - az kiírja az oprendszer menüpont alatt.

(#51984) efi99 válasza Doky586 (#51979) üzenetére


efi99
senior tag

Eventviewer-ben megnézed az első winlogon esemény idejét ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51985) brd válasza Doky586 (#51982) üzenetére


brd
nagyúr

Mondom létrehozásának (ez azt jelenti, hogy nem a módosításának).

The only real valuable thing is intuition.

(#51986) DS39 válasza brd (#51985) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam a Windows és mondjuk a Users mappa is, 2009 júl. 14-et ír. pedig nem akkor lett telepítve.
az általam említett program meg kiolvassa vmi logból, azt jónapot, az pontosat ír.

(#51987) efi99 válasza brd (#51985) üzenetére


efi99
senior tag

Az nem jó.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#51988) Doky586 válasza brd (#51985) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az meg régebbi mint ahogy a gépet megvettem, és azóta már újratelepítettem.,

Az eseménynapló nem rossz tipp, de mintha annak is lenne egy méretkorlátja, és ha betelik akkor a régebbiek törlődnek..

(#51989) brd válasza DS39 (#51986) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor meg parancssorba:
systeminfo | find "Install "
magyar winen talán az "Install " helyet "Telep" legyen.

The only real valuable thing is intuition.

(#51990) DS39 válasza brd (#51989) üzenetére


DS39
nagyúr

na igen, ez a jó megoldás, akkor innen olvassa ki a Speccy is. :)

(#51991) Doky586 válasza DS39 (#51990) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kösz, a végén megtaláltam az Aida64-ben...

(#51992) egykori válasza quailstorm (#51973) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, sikerült, nem lett semmilyen probléma. :R

(#51993) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!
Az normális, hogy egyszercsak kiírja az antivirus (nod32), hogy új hálózati kapcsolatot észlelt?

Egyelőre beállítottam szigorúra, de furcsa, mert hónapokkal ezelőtt cseréltem modemet, és azóta megy róla a net. Nem igazán tudom most ezt hova tenni.

Buliban hasznos! =]

(#51994) wjbhbdux válasza ferryke (#51961) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Én is ugyanezt tapasztalom, kicsi netbookot használhatatlanná teszi a wuauserv szolgáltatás a folyamatos update keresésével maxon pörgetve az egyik CPU magot + memory leak is van. A legfrissebb MSDN isot használva az első frissítés ami magát a Win updatet frissíti felmegy normálisan, aztán ez van. Hiába fut órákig, nem jut tovább. Neten elvétve találni hasonló esetet az elmúlt hónapokból, van akinek megoldotta a mostanában havonta frissített win update kliens, de nem egy túl széles kört érintő probléma sajnos, ki tudja lesz-e megoldás. Úgyhogy felment a win8.1. :(

/s

(#51995) brd válasza inf3rno (#51993) üzenetére


brd
nagyúr

Normális. Mindegy, mire állítod, úgysem lesz rajta forgalom, ez a 169.254.x.x-es tartomány egy olyan, amelyikből a Windows akkor ad magának IP-t (véletlenszerűen egyet), ha a DHCP server nem válaszol. Mivel gondolom PPPoE-s elérésed van, ez normális, mert nincs is DHCP server. A tiszta az lenne, ha a hálókártyáról levennéd a TCP/IP protokollt (ill. akár az egyebeket is leveheted, de figyelj oda, hogy ha másra használnád majd esetleg a hálókártyát, mint a modemhez kapcsoláshoz, akkor majd tedd vissza).

The only real valuable thing is intuition.

(#51996) inf3rno válasza brd (#51995) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Inkább nem csesztetem, ha nem muszáj.

Buliban hasznos! =]

(#51997) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől van, ha Windows 7 alatt, vagy két felhasználó (rendszergazda és egy általános jogú felhasználó), és ha az általános jogúval szeretnék létrehozni egy mappát már akkor is rendszergazdai jelszót kér hozzá?

(#51998) kraftxld válasza RaPiDsHaRe (#51997) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hol akarod létrehozni a mappát?
Ha olyan helyen ahol nincs jogosultsága a sima felhasználónak, akkor kéri majd a jelszót.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51999) RaPiDsHaRe válasza kraftxld (#51998) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

A HDD- két részre van osztva, és a D-n szeretnék létrehozni mappát, de nem engedi.
Az UAC-t próbáltam állítani, de akkor is rákérdez.

(#52000) kraftxld válasza RaPiDsHaRe (#51999) üzenetére


kraftxld
nagyúr

UAC-nak zérónullasemmi köze sincs a filerendszer jogosultságaihoz.
A D meghajtó tulajdonságainál a biztonság fülön adj megfelelő jogosultságot a második felhasználónak és menni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.