Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) Skizz válasza Skizz (#40093) üzenetére


Skizz
addikt

Valaki esetleg?

(#40102) Powerpityu


Powerpityu
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, és pedig:
Eddig össze volt kötve a gépem egy HDRedy tv-vel DVI kábellel.
Asztal kiterjesztéssel lehetett oda-vissza járkálni a "két" asztalon.(a gép balra a tv jobbra)
Cseréltem a tv-t egy 3D-s verzióra és HDMI kábelt kellet alkalmaznom.
Most az a helyzet hogy a tv lett az elsődleges és a monitor a másodlagos megjelenítő.
Csak annyi a gond, hogy most balról- jobbra kell átmenni a tv-re.
Van erre valami megoldás?(a monitor legyen az 1-es a tv pedig a 2-es, hogy balról jobbra tudjak átjárni a két kijelzőn)
Vagy próbálkozzak valamelyik tv-s topikba?

Köszi

(#40103) Evome válasza Evome (#40100) üzenetére


Evome
aktív tag

Megoldva

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#40104) premete válasza Powerpityu (#40102) üzenetére


premete
veterán

Húzd át a másik oldalra a képernyőfelbontás fülön a monitor ikont.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#40105) Powerpityu válasza premete (#40104) üzenetére


Powerpityu
csendes tag

Ezer köszönet, ennyire egyszerű megoldásra nem is gondoltam :D

(#40106) Kripect


Kripect
csendes tag

Helo!

Kérlek olvassátok el, és segítsetek ha tudtok
http://pcforum.hu/tudastar/114465/Windows+7+ujrarakasa+utan+nem+indul+a+gep.html
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5754525-ujraraktam-a-win7-et-de-nem-indul-el

(#40107) szabonagyur válasza Kripect (#40106) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esélyes a hardver hiba, ha már a Windows tutira jó... Attól, hogy nem régi a hardver attól hiba mindig lehet, ezt ennyivel kizárni nem lehet. Géped adatai? Bár a nem indul a gépem topikban esélyes, hogy hamarább kapnál tuti infót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40108) Kripect válasza szabonagyur (#40107) üzenetére


Kripect
csendes tag

Remélem, hogy nem ment tönkre a vinchester, mert voltak rajta képek, amik kellenének :/
Nem elavult a gépem, mármint nem valami 10 éves dolog :)
KÖzépszintű gép, Cs go-t és league of legends- et lazán viszi full grafon...
Köszönöm, írok oda is!

(#40109) szabonagyur válasza Kripect (#40108) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam nem számít mikori a géped, ha itt volt az ideje, hogy valami megadja magát akkor lehet tegnapi a géped akár.. A másik témába azért ettől részletesebben írd le milyen géped van, milyen hardver stb. A vinyód nem valószínű, hogy meghalt ha már rendszer felmegy rá. Inkább memóriára gyanakodnék első körben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40110) Kripect válasza szabonagyur (#40109) üzenetére


Kripect
csendes tag

Az a baj, nem tudom mi van a gépembe, mindig aida32-n szoktam megnézni, és onnan írom... :(

(#40111) szabonagyur válasza Kripect (#40110) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát akkor nem biztos, hogy egyszerű lesz neked megoldani a probléma diagnózist.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40112) Kripect válasza szabonagyur (#40111) üzenetére


Kripect
csendes tag

MOndjuk az biztos, hogy ddr2-es ramom van, 3GB
Ati readon HD 4800 series (vagy valami hasonló) :D (512 es meg valami 4870-es szám is rémlik)
250GB-os winchester

[ Szerkesztve ]

(#40113) szabonagyur válasza Kripect (#40112) üzenetére


szabonagyur
félisten

Így nehéz rábökni valamit. Amit tuti meg tudsz tenni, hogy a 3gb ram az 2+1 vagy 1+1+1 felállás, így azokat tudod tesztelni, hogy kiveszel egyet és végig megy e a telepítés. Ha alaplapodon van integrált VGA szintén ki lehet venni a VGA-t próbára.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40114) brd válasza Sub-ZeRo (#40096) üzenetére


brd
nagyúr

Azért a MSE ajánlás mellé illene odatenni, hogy nem nyújt akkora védelmet. :U

The only real valuable thing is intuition.

(#40115) dz1989 válasza diablo1984 (#40086) üzenetére


dz1989
senior tag

Az elvben rajtavan mert eddig működött aztán gondolt egyet és ez lett...

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#40116) dz1989 válasza Sub-ZeRo (#40087) üzenetére


dz1989
senior tag

Anélkül is felismerte eddig.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#40117) dz1989 válasza zodo (#40088) üzenetére


dz1989
senior tag

Oké, ma délután meg probálom.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#40118) King Unique válasza brd (#40114) üzenetére


King Unique
titán

Így van, jóformán semmilyen védelmet nem nyújt, felejtős... :U , haverom is nemrég Defender (MSE) alatt kapott be pár szemetet 7-esen és másik notin 8-cason is egyaránt..
Igaz annyi előnye azért van, h nem kavar be annyira, nem tilt, szabályoz le dolgokat a rendszerben, mint egyik másik AV.
De ilyen téren Win7-re Avast is jobb lehet, mert azért AVG az tényleg picit akaszt, v pl. egy Webroot (fizetős az igaz) az, ami nem próbál erőszakosan közbeavatkozni és gépterhelése is az egyik legalacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#40119) znagy69


znagy69
őstag

Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék. Win7 op.rendszeren, alkalmazás frissítés után a rendszer újraindulás után jelszót kér. Előtte és az op.rendszer installálásakor nem kértünk és így is működött. Volt már valakinek ilyen esete?

(#40120) donmackó


donmackó
őstag

A win 7 tudna települni egy 64 megás gpuval is? Anyósék gépében minden feltétel adott, csak a videókártya a gyenge pont ( 3 GHz cpu, 3 Gb ram, 2x1 Tb Hdd, 64 Mb Gpu). Vajon erre települne?

Release the cable hounds!

(#40121) brd válasza donmackó (#40120) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, a telepítésnek nem feltétele az Aero-képes VGA.

The only real valuable thing is intuition.

(#40122) donmackó válasza brd (#40121) üzenetére


donmackó
őstag

Csak azért kérdezem mert az Ms honlapján 128 megás karit kérnek. De akkor ezek szerint működni fog fog evvel is? Később majd cserélve lesz egy nagyobbra.

Release the cable hounds!

(#40123) szabonagyur válasza donmackó (#40122) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugye a 3ghz CPU az 2 magos?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40124) donmackó válasza szabonagyur (#40123) üzenetére


donmackó
őstag

Intel® Pentium® D Processor 925 (4M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB) [link]

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#40125) szabonagyur válasza donmackó (#40124) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó lesz egynek, gondolom nem játékra kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40126) brd válasza donmackó (#40122) üzenetére


brd
nagyúr

Mondom, Aero nélkül akár egy 2MB-os kártyán is elfut, csak tudjon 1024x768-at, meg 16 bitet (ill. 8 biten is működik, csak eléggé ocsmány).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#40127) donmackó válasza brd (#40126) üzenetére


donmackó
őstag

Ok köszi. Később majd cserélve lesz, amikor végre megértik hogy egy 64 megás int.vga már szinte semmire nem elég.

Release the cable hounds!

(#40128) DS39 válasza King Unique (#40118) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem is az avast jobb, viszont 8.1-en használtam a gyárit Defender-MSE-t és semmi baj nem volt vele. mondjuk ésszel kell netezni mellette, mert az avast webvédelme tök jó, ha bejelentett támadó webhelyre lépsz véletlen, egyből jelzi és be sem tölti azt az oldalt, vagy nem engedi letölteni a fertőzöttnek vélt fájlt.
az MSE-nél erre esély sincs.

[ Szerkesztve ]

(#40129) CJ4567 válasza DS39 (#40128) üzenetére


CJ4567
veterán

Bitdefender Internet Securityről tudsz véleményt mondani?

No Sana No Life

(#40130) Kripect válasza szabonagyur (#40113) üzenetére


Kripect
csendes tag

Noss, gondolkodtam éjszaka :D
Arra jutottam, hogy valószinüleg a ram adta meg magát.
Szétszedtem a gépet, és láttam hogy 1db 1GB os és 1db 2 GB os van benne...
Kipróbáltam eggyenként, beraktam a gépbe, elindítottam a gépet, ám mind2 nél fekete a kép.
Rakjak újra megint? Mármint, most nem raktam újra, csak simán kipróbálgattam mind2-t hogy elindul-e a gép

(#40131) DS39 válasza CJ4567 (#40129) üzenetére


DS39
nagyúr

nem használtam, de a fizetős víruskergetők között állítólag a legjobb. (bár ezekkel a független av-teszt cégekkel kapcsolatban szkeptikus vagyok, van az a kenőpénz amitől a lista elejére kerül egy termék)

[ Szerkesztve ]

(#40132) CJ4567 válasza DS39 (#40131) üzenetére


CJ4567
veterán

Most még 21 óráig ingyen letöltheted, rengetegszer csinálnak ilyet.

No Sana No Life

(#40133) DS39 válasza CJ4567 (#40132) üzenetére


DS39
nagyúr

a telepítőt letölthetem, de a használata licenchez kötött, egy év 50 euró 1 pc-re [link]

(#40134) thorex


thorex
tag

Üdv!!!

Win 7 home premium oprendszerem van a gépen. Az intézőbe szeretném a nagyikonos vagy az extra nagy ikonos megjelenítést nem csak képekre, hanem videókra is. A videóknál kezdőképet állít be, a wmv-t, az avi-t, az m4v-t megjeleníti, de az mp4-et, az mkv-t, valamint az mpg-t nem. :( (Gom-player, Cyberlink PowerDVD 13-as, WMP is van a gépen)

A laptopomon ugyanilyen oprendszer van és ott megjeleníti :K (szintén Gom és Cyberlink is van rajta)

Kérdésem: hogyan tudom megjeleníteni videók kezdőképeit az "összes" formátumra??? (csak a felsoroltakra :) )

(#40135) szabonagyur válasza DS39 (#40133) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erre gondol a kolléga: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40136) CJ4567 válasza szabonagyur (#40135) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen, elfelejtettem a linket, köszi!

No Sana No Life

(#40137) DS39 válasza szabonagyur (#40135) üzenetére


DS39
nagyúr

ja értem, köszi. :)

(#40138) DS39


DS39
nagyúr

be lehet állítani a gyári Windows fájlkezelőt, hogy ha módosítás dátuma szerint rendezek, csökkenőben, akkor a mappák felül maradjanak? akkor is alulra helyezi (a fájlokat alá) a mappákat ha a mappák dátuma újabb, mint a fájloké.
a webes OneDrive-ban a mappák felül vannak dátum szerint csökkenőben, utána a fájlok, dátum szerint csökkenőben.
furcsa hogy a MS egyik ill. másik szoftvere más logikával működik.

[ Szerkesztve ]

(#40139) King Unique válasza DS39 (#40128) üzenetére


King Unique
titán

Mondom, olyan téren jó a Defender=MSE, h nem piszkál bele erőszakosan a rendszerbe, nem korlátoz be folyamatokat, mint egyik-másik, ez az előnye valóban megvan... :K Viszont védelem terén szinte 0... :U , max egy rezidens MBAM-al, v + tűzfallal, böngészőkre integrált AdBlock, Trafficlight stb. szűrőkkel érhet vmit, de akkor már megint majdnem ott vagy, mintha egy komplett más védelmi csomagot raknál fel.
Egy tudatos, körültekintő usernek lehet elég lehet, de inkább kiegészítő védelmekkel megspékelve, illetve az a baj, h userek elég nagy része nem ilyen, hanem (hozzá nem értő) átlag user és ahogy sok mindennel, úgy vírusvédelemmel sem foglalkoznak...

(#40129) CJ4567 : BDIS, a KIS (Kasperky) mellett az egyik legerősebb védelem, viszont amit fentebb pedzegettem, pont az a hátránya van meg ezeknek, h néha többet árt, mint használ....mármint védelme az szuper, viszot bekavarhat egyes dolgokba, nálam pl. W8- alatt nem engedte rendszer visszaállítást. Illetve lehetnek még hülye dolgai, ahogy a KIS-nek is, de pl. Avastnak is vannak apróbbak.
Én W7-en Webrootot használok, könnyű telepíteni, eltávolítani, nem erőszakoskodik, nem akasztja a rendszert és védelme is mondhatni kiváló. Csak egy bibeje van, h fizetős. :D
Az a BDIS link, meg 6 hónapos ingyenes, teljes értékű promó, regisztráció után megküldik email-ban a licenszet is.

[ Szerkesztve ]

(#40140) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem puszta kíváncsiságból.Az alábbi dologra lennék kíváncsi:Ha egy adott program pl ez esetben a Mozilla Firefox ha fel van telepítve egy win7-re és utána szabályosan el van távolítva, majd ugyan ezt 5-6 alkalommal megismételjük egymás után ugyan azon a rendszeren (tehát feltelepítjük majd eltávolítjuk a firefoxot) akkor ez okoz-e valami hibát ill. rendellenességet a rendszernek?Gondolok itt a registry és egyéb rendszer hibákra stb, vagy semmi hibát nem okoznak ezek a sorozatos egymás utáni install/unisnstall-ok.Tudom idióta kérdés,de azért kérlek válaszoljatok.Köszi.... :)

(#40141) LonGleY válasza #85154688 (#40140) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, hiszen mindig ugyanazokat a bejegyzéseket hozza létre, vagy épp távolítja el. A több telepítés semmiféle plusz anyagot nem jelent a gépen. Egyébként is túl van misztifikálva ez a registry dolog, semmi értelme ezzel foglalkozni Win 7 esetében. Egy tonna programot is felrakhatsz egymás után hatvanszor, akkor sem fog lassulni, szétcsesződni a rendszer. Egyedül akkor tapasztalhatsz lassulást, ha az adott programonak van automatikusan rendszerrel induló része. Az is csak addig számít, míg nem uninstallálod a programot, vagy tiltod le a folyamat automata indulását. A temp foldereket lehet néha üríteni, azt meg a CCleaner intézi, ezen kívül nem kell aggódni a 7 szemetelődése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#40142) LonGleY válasza #85154688 (#40140) üzenetére


LonGleY
veterán

A baj ugye, hogy egy rakás fölösleges (és persze fizetős) rendszerturka program, nameg az XP-s korszak ezt az aggodalmat oltotta az emberbe, hogy óvni kell a rendszert, meg rendszeresen simogatni. A legviccesebb, mikor valaki registry-t akar defragolni... :Đ Az már a legalja. Szóval, ezeket el lehet nyugodtan felejteni.

(#40143) #85154688 válasza LonGleY (#40142) üzenetére


#85154688
törölt tag

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

(#40144) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Ismerősöm megkért, hogy telepítsem újra a notiját, mert nem akart újfent betölteni a rendszer (ezt konstatáltam is, tényleg nem, hibaüzenettel elszállt 5 perc semmittevés után).
Nos a telepítés viszont a formázás után, a kicsomagolás közben 58%-nál megáll, két baromi hosszú fájlt hiányol, majd még közli, hogy $MFT fájl sérült, ami tudtommal a master file table...
Többszöri próbálkozás és egyéb oprendszerek kipróbálása után is ez a tényállás.
Jól gondolom, hogy a vinyó kuka?

Köszönöm a választ! :R

Üdv, Balázs

(#40145) LonGleY válasza gooool (#40144) üzenetére


LonGleY
veterán

az

(#40146) Krystal_s válasza thorex (#40134) üzenetére


Krystal_s
addikt

Valószínű, hogy a másik gépeden van még valami codecpack stb. Alapból a Win7 csak az általad említett formátumoknál mutat előnézeti képet és a többinél mp4, flv, mov fájloknál nem, pedig jobb lenne, ha mindegyiknél látni lehetne, mert így elég hülyén néz ki.
Tudomásom szerint, csak külső programmal lehet minden formátumhoz megjeleníteni pl Icaros tud ilyet.

(#40147) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez mitől lehet kiírta a windows hogy kevés a memória lépjek ki a firefox ból,meg néztem akkor mennyi volt a pillanatnyi memória fogyasztás és 7gb t írt a firefox meg összesen csak 900 megát evett a feladatkezelőbben nézve,aztán most lejjebb ment a memória használat 3,90gb re de ez is rohadt sok de nem tudok rá jönni mitől lehet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40148) olivera88


olivera88
veterán

Átméreteztem a D partíciót kisebbre Suse Linuxal, aztán visszaállítottam az EaseUs Partition Masterrel az eredeti méretre, de a Win még a régi méretet látja, hogy lehet ez?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40149) brd válasza olivera88 (#40148) üzenetére


brd
nagyúr

Az EaseUs Partition Master-t nem használom sokat, de amennyit igen, az alapján azt mondom, hogy sehogy. Képet tudsz mutatni a lemezkezelőről?

The only real valuable thing is intuition.

(#40150) Doky586 válasza olivera88 (#40148) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Átméreteztem a D partíciót kisebbre ... aztán visszaállítottam ... az eredeti méretre.
... a Win még a régi méretet látja
"

Nem az a természetes? Ha csinálsz valamit aztán visszacsinálod az olyan mintha nem is csináltál volna semmit. Miért csodálkozol hogy ugyanazt látja mint eredetileg?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.