Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) olivera88


olivera88
veterán

Ma vettem egy pendriveot mert a régit már nem igen akarta látni a Windows. Erre nem eltűnik ez is Ezek szerint más baj lehet, ez is eltűnik egy idő után. :W Csak annyit ír h cserélhető lemez, és a méretét nem írja se megnyitni nem lehet. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40252) LonGleY válasza Petyyyyy (#40250) üzenetére


LonGleY
veterán

Kikapcsolod a jelszó kérést és egyáltalán nem látod a képernyőt. Vagy csukott szemmel kattintasz a megfelelő userre. Esetleg pakolsz rá egy post-it matricát, rajta a kedvenc állatod tollrajzával.

olivera88: Vírus / rossz alaplapi driver / rossz pendrive / rossz alaplapi csatlakozó stb. Próbáld ki őket egy live Linux / másik gép alól!

[ Szerkesztve ]

(#40253) Petyyyyy válasza LonGleY (#40252) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Igazán lehengerlő a válasz, köszönöm, de vékony klienseket akarok bolondbiztossá tenni, nem engem zavar az a két gomb.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40254) premete válasza Petyyyyy (#40250) üzenetére


premete
veterán

A cégesen a w7 nekem pont ilyen, csak az üres háttérkép van rajta. Csak az a baj vele, hogy sem bejelentkezni nem tudok, se kikapcsolni a cuccot. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#40255) LonGleY válasza Petyyyyy (#40253) üzenetére


LonGleY
veterán

Át lehet kapcsolni a klasszikus nézetre a bejelentkezést, de ott is lesznek gombok. Ha bolondoknak csinálsz gépet, akiket ez megzavarja, tudom nekik ajánlani a magánzárkát.

[ Szerkesztve ]

(#40256) szabonagyur válasza Petyyyyy (#40250) üzenetére


szabonagyur
félisten

Főkapcsolót minek akarod eltüntetni? :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40257) twine válasza LonGleY (#40252) üzenetére


twine
addikt

"Próbáld ki őket egy live linux alól"

Biztos "nagy kedve" van hozzá :D :C

[ Szerkesztve ]

(#40258) LonGleY válasza twine (#40257) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor nincs más megoldás: ki kell dobni a gépet egy masszív, kalapáccsal történő javítási kísérlet után. Persze, a megfelelő, elektronikus hulladékokat átvevő ponton.

[ Szerkesztve ]

(#40259) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Egy elég érdekes gondom akadt. Windows 7 x64 Professional-öm van, Office 2013 32 bittel. Frissült volna a Windows-om, de az updatek telepítésénél kaptam egy bsod-t. System service exception hibakóddal, ataport.sys-re hivatkozva. Ez ugye inkább szoftveres hiba lehet?
A gond az, hogy azóta az Office alkalmazásaim ikonja eltűnt, de a programok legalább elindulnak. Az Office frissítések nem mennek fel, 80070663 hibára hivatkozva. Megpróbáltam a Winupdate cache törlését, nem segített. Egy .Net framework javító Microsoft fix-et is futtattam, az sem segített. A c:\Users\All Users\Microsoft\OFFICE\DATA\opa12.dat-ot is átneveztem, de semmi nem segített.
Első körben ezeket találtam a hibakódra keresve.
Gondoltam most már mindegy, nyomok egy javítást. Vezérlőpult/Programokban ha rámegyek az Officera, majd módosítás, akkor nem csinál semmit. Eltávolítás csinál valamit, majd kiírja, hogy sikertelen.
Az Office telepítőt futtatva 2 mp-ig bejön a telepítő, majd a Microsoft Setup Bootstrapper jön be, és megoldást akar keresni a problémára.
Vagyis ott tartok, hogy sem javítani, sem eltávolítani, sem ismét rátelepíteni nem tudom.
Mit tudnátok javasolni?
Köszönöm a választ!

(#40260) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Azért kell "bolondbiztosra" csinálni, mert le akarom korlátozni az összes felesleges lehetőséget a vékonyklienseken. Ki lesznek állítva multimédiás pultként rendezvényeken, szóval minél kevesebben piszkálhasson bele a vendég.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#40261) olivera88 válasza LonGleY (#40252) üzenetére


olivera88
veterán

Vírus kizárva. Majd megnézem Linux alól. A régi penem ment tegnap a szomszéd gépjén még ott voltam.

Nagyon vicces. :DDD

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40262) LonGleY válasza olivera88 (#40261) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor a szomszédojod gépjét nem kívánojolom feldarabolni.

még ott voltam :F

Általában én is ott vagyok, ahol a pendrive-omat használom.

[ Szerkesztve ]

(#40263) olivera88 válasza LonGleY (#40262) üzenetére


olivera88
veterán

Kölcsön adtam neki, mikor berakta akkor jó volt, aztán késöbb nem tudom h jó volt e.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40264) LonGleY válasza olivera88 (#40263) üzenetére


LonGleY
veterán

A pendrive-ok azért egyik használatról a másikra viszonylag ritkán adják fel. Ha mégis, akkor is csak egyszer. Nah, megyek máshova izzadni, ez így nem állapot. A pendrive-ot hátrahagyom. Mire visszaérek, remélem, még működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#40265) wrox válasza Petyyyyy (#40253) üzenetére


wrox
senior tag

Ha kliensek lesznek, akkor Group Policyvel szénné tudod konfigurálni.

(#40266) olivera88 válasza LonGleY (#40252) üzenetére


olivera88
veterán

Megneztem Linuxon, latja de ott se lehet megnyitni, unable to mount location. Egyebkent par napja frissitettem az USB driveret.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40267) LonGleY válasza olivera88 (#40266) üzenetére


LonGleY
veterán

A driver ilyen szempontból mindegy, ha a linuxról beszélünk, hisz a kernel sajátját használja.

Akkor a szoftveres gond kizárva, az alaplap, de még inkább a drive (legalábbis az azon található partíció) a bűnös továbbra is.

Ilyenkor mindig azt szoktam csináli/tanácsolni, hogy Parted Magic-el (letöltés) rakj új ms table-t rá, aztán lehet megint megformázni valami ideális fájlrendszerrel (leginkább FAT32). Ez egész sokszor rendbevágja őket.

[ Szerkesztve ]

(#40268) LonGleY válasza LonGleY (#40267) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha utána más gépen már jó, de a tieden Linux alól sem, akkor az alaplapod (vagy a BIOS-od) a bűnös. Ha Linux alatt oké, de Win alól nem, akkor a telepített rendszereddel van valami bibi. Ha pedig más pendrive-ok jól működnek a teszttől függetlenül, akkor a pendrive a kuka. Ennél közvetlenebb tesztet nem tudok.

Ja, amúgy érdemes rendes Ubuntu-val próbálni, amikor live Linuxolni akarsz. Az ilyen fél-noname disztrók inkább felejtősek.

[ Szerkesztve ]

(#40269) olivera88 válasza LonGleY (#40267) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Látom ISO ban van a Parted Magic, h kell telepíteni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40270) ghost364


ghost364
senior tag

Szerintetek mi a baja a feladatkezelőnek? :F Egy ideje ilyen. Win 7 Ultimate SP1

(#40271) LonGleY válasza olivera88 (#40269) üzenetére


LonGleY
veterán

Sehogy. Ez is ugyanúgy egy live Linux.

[ Szerkesztve ]

(#40272) szabonagyur válasza ghost364 (#40270) üzenetére


szabonagyur
félisten

Semmi baja, kattints a keretre duplán és visszajön a régi :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40273) Abrion


Abrion
senior tag

Több mint egy éve nem használtam a windows 7 et, van pár NTFS partícióm amiben pár fájl nem tud a windows tulajdonos cserét csinálni, segítsetek, találtam pár olyan fájlt amin a cserélő csak úgy átmegy és nem ír semmi olyat hogy megtagadva, de mégsem csinál cserét.

(#40274) olivera88 válasza LonGleY (#40268) üzenetére


olivera88
veterán

Most meg ezt a dobta a Win a telóm 16 gb os kártyájára, [link] meg fényképezőgépem kártyájára is, a fényképezőgép kártyája is eltűnik időnként, a teló kártya volt az egyedüli ami normálisan működik még. Az egyik ismerősöm szerint a táppal van gond, de ez hülyeség szerintem.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40275) ghost364 válasza szabonagyur (#40272) üzenetére


ghost364
senior tag

Köszi! :R Akkor csak én vagyok helikopter. :D

(#40276) pete_21 válasza pete_21 (#40259) üzenetére


pete_21
addikt

Végül ezzel sikerült eltávolítani az Office-t, és természetesen utána fel is tudtam telepíteni.
Az updatek utána már felmentek, 1 kivétellel: [link], erre is a 80070663 hibát dobja. Manuálisan letöltöttem a frissítést, úgy sem települ. Várok egy kicsit, hátha a Microsoft megoldja később.

(#40277) LonGleY válasza olivera88 (#40274) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem hülyeség. Így, a sokadik probléma után logikus, hogy az alaplap tápellátottságával, vagy magával az alaplappal van valami... amúgy mi a pontos típusa a tápodnak?

[ Szerkesztve ]

(#40278) olivera88 válasza LonGleY (#40277) üzenetére


olivera88
veterán

Azért mondta az a kolléga azt még elfelejtettem hozzátenni mert vettem múlt héten egy új Seagate HDD t ami már első nap hangokat adott ki, halk zizegő kattogó hang ami meg is szűnt másnapra. Másnap felraktam a HD Sentinelt, és csak 88 % volt a kondíció 8 hibás és 8 gyenge szektorral. :O Akkor héten kicserélték egy másikra, ez hibátlan.

Nem valami márkás táp. ATX 500 W P4

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40279) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Nem akarom leírni az ismerősöm kálváriáját ezért a lényegre térnék. Olvasgattam sokszor, hogy le lehet tölteni a win telepítőket legálisan. Ehhez mi kell és hol lehet megtenni? Próbáltam keresni ilyenekre de nem sok sikerrel.

(#40280) bon válasza Abrion (#40273) üzenetére


bon
őstag

A problémás fájlokon egyenként se sikerül tulajdonost cserléni?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#40281) LonGleY válasza olivera88 (#40278) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt tényleg azonnal dobd ki... Nem is értem,
miért nem ezzel kezdted eddig is. Helyette:

Chieftec CTG-500 vagy FSP Raider 550

[ Szerkesztve ]

(#40282) Abrion válasza bon (#40280) üzenetére


Abrion
senior tag

Úgy igen, de egy könyvtárral visszább nem tudtam, de nem ez a bajom, hanem hogy nem jelezte ki hogy nem volt tulaj váltás, ki tudja lehet fontos fájloknál sincs tulaj váltás, több millió fájl van, egyesével végig nézni túl sokáig tartana, jelenleg a nemfontos fájlokat másolom másik partícióra, amin nincs jogom azt nem fogja tudni másolni.
de ez így sokáig fog tartani, van vagy 1T anyag. és ezt nem fogom tudni megcsinálni a windows könyvtárában, ah.

[ Szerkesztve ]

(#40283) kivlov válasza F_Zolee (#40279) üzenetére


kivlov
aktív tag

Írd be a gugliba ezt és az első találat a tiéd: oprend
Regisztráció után már mehet is integrált rendszerek menüpont alatt...

(#40284) olivera88 válasza LonGleY (#40281) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD Ha kidobom attól még nem hiszem h helyrejön a gond. Na most pl az új pent látja, a régi SD kártyát meg nem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40285) szabonagyur válasza olivera88 (#40284) üzenetére


szabonagyur
félisten

A gond hogyne jönne helyre :D Mivel kidobod és kénytelen vagy egy jót venni. Jobb ha cserélsz mielőtt mindent kell...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40286) LonGleY válasza szabonagyur (#40285) üzenetére


LonGleY
veterán

Jah, és így is mák, ha nem kell már most alaplapot cserélni, mert bizony gyanús, hogy az a remekbeszabott alkatrésze maradandóan fektette le 1-2 áramkörét. A szar tápok ezt csinálják. Lehet be kéne néznie a 'milyen tápot vegyek' topikba, mindjárt át is gondolná az eddigi gépösszerakói pályafutását...

[ Szerkesztve ]

(#40287) szabonagyur válasza LonGleY (#40286) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen csoda, ha nem lesz baja az alaplapnak... Az a baj ez is a végén derült csak ki, hogy milyen a táp... Probléma leíráskor szerintem elvárható a pontos adatok megadás, és nem csak hardveresen de szoftveresen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40288) olivera88 válasza LonGleY (#40286) üzenetére


olivera88
veterán

Egy jó ideje már megvan ez a hiba a fényképezőgép kártyájánál, de akkor még normálisan használható volt , most meg... A telókártyánál meg nem volt ilyen eltűnés gond. De most az se megy, nem ismerhető fel azt írja.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40289) pete_21 válasza olivera88 (#40288) üzenetére


pete_21
addikt

Egy gyenge táp bizonytalan, kiszámíthatatlan hibákat tud generálni. Pont ilyet, hogy egyszer megy a telefon memóriája, egyszer meg nem... Ne várj mindig egzakt hibákat ilyen esetben. :)
Egyébként a telefon működik másik gépben?
Próbálj ki mindent egy másik, tuti jó gépben: régi pendrive-ot, új pendrive-ot, és telefont. Ott mi működik, és mi nem?
És azt a tápot tényleg nagyon gyorsan dobd ki! Vegyél egy normálisat, miket LonGleY ajánlott, azok tökéletesek lesznek.
Ha jön valami áramingadozás, vagy kimaradás, akkor füstjelenség kíséretében viheti magával az egész gépet a gagyi táp. Arról nem is beszélve, hogy használat közben is károsíthatja: akár az alaplapot, videókártyát, CPU-t, akár a winyót, ha nem kap megfelelő, stabil, és elegendő áramot, feszültséget, akkor ki is nyírhatja a komponenseket.

MOD: Másrészt meg lehet alaplaphiba is, az sem zárható ki teljesen. De egy normális tápra mindenképp szükséged van! Akár az alaplap a rossz, akár a táp, egy normális táp beszerzésével kezdd a dolgot!

[ Szerkesztve ]

(#40290) HoTaZo válasza olivera88 (#40274) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szia!

Nem akarok beleszólni, de nekem is hasonló problémám volt, én le is cseréltem a silány tápomat, de a kártyát továbbra se ismerte fel a gépem. Megnéztem a Minitool partition wizarddal és logicalra volt formatálva, át formatáltam primaryra és máris felismerte a gép. Ugyanúgy a telómban szolgált azelőtt a kártya.

#40288 ugyanez volt nálam is.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40291) F_Zolee válasza kivlov (#40283) üzenetére


F_Zolee
veterán

Köszi! Továbbítom.

(#40292) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Hogyan lehetne meghatározni Windows 7(jelen esetben Professional 64 bit)esetében,hogy a számítógép főkapcsolójának megnyomása után mikor ér véget a Windows 7 bootolási folyamata?
(Nálam ki van téve az asztalra a beépített minialkalmazása a Windows 7-nek,azt szoktam figyelni,mikor esik le a processzorhasználat 1százalékra,és akkor nyúlok a géphez,ha ez megtörtént,de újabban valamikor csak kb.5-6 százalékra esik le,valamilyen netes kommunikáció zajlik,ha jól látom.)

(#40293) LonGleY válasza Kezdő vagyok (#40292) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor nézegesd még egy kicsit a feladatkezelőt! Honnan szopjuk, hogy mi az, ami elszüttyög nálad?

(#40294) Kezdő vagyok válasza LonGleY (#40293) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Valamilyen dwm.exe mutatott aktivitást.

(#40295) LonGleY válasza Kezdő vagyok (#40294) üzenetére


LonGleY
veterán

annak semmi köze a nethez, de sebaj

(#40296) kispx válasza Kezdő vagyok (#40294) üzenetére


kispx
addikt

Szedd le a process explorer nevű programot. A nézet -> osztlopok menüben válaszd ki a
network in
network out
network other oszlopokat és nézd megy melyik folyamat kommunikál folyamatosan.

(#40297) olivera88 válasza HoTaZo (#40290) üzenetére


olivera88
veterán

Megnéztem, de nálam primary. A tápot meg cserélni fogom hamarosan LC Power-re v Cooler Master-ra

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40298) Kezdő vagyok válasza kispx (#40296) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nincs ilyen programom.
És érdekes módon ez olyan,hogy csak rendszer indításkor jelentkezik.
Mióta feltettem egy WD My Passport program frissítést,azóta tapasztalom ezt.

(#40299) kispx válasza Kezdő vagyok (#40298) üzenetére


kispx
addikt

Telepíteni sem kell. Nem volt kedvem linkelni, mert nincs JS a böngészőben de most megteszem. :)
Csak a szükséges programokat kell felrakni.

(#40300) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Ismét egy kérdés merült fel:
Adott egy Toshiba laptop, 4 éves, i3, 4GB RAM, Intel HD3000. Ezt a párom használja, és rengeteg net mellett szokott még ilyen régebbecske játékokkal is szórakozni ha épp ideje engedi (ilyenek: Diablo2, Heroes 3-4-5, Sims3, L2, Aion). Na ezen sokáig egy nem épp legális Win7 Ultimate x64 volt, de erre is rákerült egy Win8.1 Pro x64. Az ő elmondása szerint az összes játék teljesítménye (főleg az "újabbaké") lényegesen nőtt, viszont 1 hónap után ez is kezdett belassulni, most is van, hogy percekig maxon pörgeti a merevlemezt, és még egy Chrome-ot is nagyon lassan nyit meg.

Jött az ötlet, hogy mivel a gyártó honlapján nincs támogatva a Win8, akkor rakjunk vissza erre is egy Win7-et.

És akkor a kérdés: erre a gépre melyik verziót ajánlatátok? Illetve 32 vagy 64 biteset? :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.