Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) CJ4567 válasza 800.henrik (#40550) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam a 8-8.1 több memóriát használt.

No Sana No Life

(#40552) DS39 válasza szabonagyur (#40548) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam 4 giga ram-nál van több svchost folyamat is, és összesen ha használnak 140 MB-ot.

800.henrik: a Szolgáltatásokat böngészd végig és a feleslegesen futó service-eket lődd ki, persze ha nem tudok mik azok, inkább hagyd békén, de mást nem tudsz ezzel kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#40553) CJ4567 válasza DS39 (#40552) üzenetére


CJ4567
veterán

3GB ramnál ugyan ez, alig használnak ramot.

No Sana No Life

(#40554) szabonagyur válasza 800.henrik (#40550) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én elhiszem, de nálad ez a gép már annyi anomáliát csinált, hogy kihajítanám ahogy van. Memóriákat nem ismerte fel stb...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40555) 800.henrik válasza DS39 (#40552) üzenetére


800.henrik
senior tag

szabonagyur

"A BIOS-ban kikapcsoltam a SpeedStep-et, most jó :)"

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40556) szabonagyur válasza 800.henrik (#40555) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor egyel később minek írtad be, hogy megint sokat használ?[link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40557) 800.henrik válasza szabonagyur (#40556) üzenetére


800.henrik
senior tag

A gép jó, nincs kékhalál, újraindulás :N

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#40558) szabonagyur válasza 800.henrik (#40557) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt nem írtad most, hogy van ilyesmi...

De még egyszer írom az egész gépedet kéne letesztelni mert valami tuti nem jó a géppel. Memóriád is meghalt, kivetted megszűnt a kékhalál. Kikapcsoltad a speedstepet most megint jó... ez csak ideig óráig kérdés csak szerintem...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40559) lp640sv válasza szabonagyur (#40543) üzenetére


lp640sv
tag

120-as! persze van rajta jatek is azert is van keves helyem de akkor is fura ez a 9gb kulombseg.hibernalas miatt csoken? es azt hogy lehet alitani?kikapcsolni?
meg ez a sok frissites! nem tudod a regiek torlodnek?

(#40560) Sub-ZeRo válasza 800.henrik (#40546) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40561) szabonagyur válasza lp640sv (#40559) üzenetére


szabonagyur
félisten

futtasd rendszergazdai módban a parancssort, majd írd be ezt: powercfg -h off

Rendszervisszaállítási pontokat próbáld meg törölni esetleg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40562) King Unique válasza Wa2x_ (#40532) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég haveromnak volt hasonló, Win8 + Defender... alatt. Ő sem tudott letölteni, pontosabban xy és exe fájlokat.
Tanácsomra lefutatta MBAM-ot és az mindent letakarított a gépről, illetve ezeket elküldtem neki rar-ba tömörítve (told a cuccot) és úgy le tudta szedni.
Tehát MBAM, v Kaspersky live CD takarítás, v más böngésző, esetleg portable verzió használata. :K Ha az se jön be, akkor marad rendszer visszaállítás, esetleg reinstall.

(#40563) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Klasszikus hiba lépet fel,a a frissítés lelet töltve elindult a telepítés közben áram szünet lett :W .Utána gép újra indítva azóta,olyan hiba van,hogy minden kikapcsoláskor közli hogy várjuk meg a frissítések teleppitését közbe nem kapcsoljuk ki a pc.Szépen megvárjuk látszólag megtörténik a frissítések telepítése pc következő indításakor kiírja konfigurálja a frissítések megvan ez is elindul a pc működik szépen de ha kiakarjuk kapcsolni újra kiírja frissítések telepit.És ezt már egy hete játssza,valószínűleg "beragadt" azok a javítások amelyet az áramszünet alatt telepített.Mikében tudnám ezt a bosszantó hibát kijavítani?

(#40564) Kékes525 válasza qwertly (#40563) üzenetére


Kékes525
félisten

Csökkentett módban rendszer visszaállítás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40565) ensolid


ensolid
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy a kérdésem nem ide való, de nem tudom akkor hova máshova írjam.
A problémám az lenne, hogy ma reggel mikor bekapcsoltam a gépet azt a hibaüzenetet kaptam, hogy az amd catalys control center host application működése leállt nem is nagyon foglalkoztam vele, de ha el akarok indítani egy videólejátszó programot powerdvd, media player home cinema vagy a sima windows media player akkor ezeknek a lejátszónak is hibaüzenetet dob föl, hogy a működésük leállt. Tegnap még semmi ilyen gondom nem volt este még meg is néztem egy filmet. Mi lehet a gond azóta windows updateról se települ frissítés se ami bekavarhatna. Panda Cloud antivirus használom azt lefuttattam nem talált vírust se.

(#40566) akoska23


akoska23
aktív tag

Erre esetleg valaki tud megoldást? Már nagyon bosszantó. :R :R

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40567) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Egy merevlemezen de külön partíción van egy windows7 és egy linux telepítve. Eddig Gnu Grub-ot használtam a partíció illetve a rendszer kiválasztásához. Viszont a Windowst újra kellett telepítenem (törölve lett a program), így most hogy tudok belépni a linuxba?

(#40568) Rubyra1n


Rubyra1n
tag

Olyan gondom van hogy az Malwarebytes, mindig kidob egy kis ablakot a jobb alsó sarokban és azt írja hogy egy fájl blokkolva van,kiírja hogy mi az ip címe meg hgy melyik könyvtárban található. A kérdésem az hogy hogyan lehetne ezt megszűntetni és mindig az uTorrentet dobja ki.

(#40569) King Unique válasza Rubyra1n (#40568) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom MBAM-ban kéne közvetlenül megnézni és kivételekhez adni (Malware kizárások, 2 verzióban, v máshol is lehet), ha megbízható. De, ha folyamatosan figyelmeztet miatta, akkor talán nem véletlenül...van vírusírtó topik és MBAM-nak is külön topikja, ahol célszerűbb lenne megkérdezni.

(#40570) Rubyra1n válasza King Unique (#40569) üzenetére


Rubyra1n
tag

köszi az infót :)

(#40571) kispx válasza kukinyo (#40567) üzenetére


kispx
addikt

Egy live cd-ről rakd újra a grub-ot. Pl: Ubuntu esetében

(#40572) Kékes525 válasza ensolid (#40565) üzenetére


Kékes525
félisten

AMD Catalyst™ driverek topikja Itt próbáld meg, addig is lehet hogy egy rendszer visszaállítás használna, de nézd meg Hitman Pro, Emisoft Anti-Malware, Malwarebytes Anit-Malware, herdProtect ezek közül minél többel, biztos ami biztos alapon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40573) Kékes525 válasza akoska23 (#40409) üzenetére


Kékes525
félisten

Vírus ellenőrzés Hitman Pro, Emisoft Anti-Malware, Malwarebytes Anit-Malware, herdProtect ezek közül minél többel, biztos ami biztos alapon. Illetve rendszer-visszaállítás, ha az előző nem hoz eredményt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40574) kukinyo válasza kispx (#40571) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm a linket, átnézem.

(#40575) ensolid válasza Kékes525 (#40572) üzenetére


ensolid
tag

Kösz a segítséget ez a HerdProtect valamit használt mert már a media player home cinema lejátssza a filmeket powerd dvd még nem indul meg a catalyst se arra rákérdezek ott ahol mondtad

(#40576) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom bekapcsolni a Windows Defendert.
Előzmények: első második

[ Szerkesztve ]

(#40577) CJ4567 válasza dokee78 (#40576) üzenetére


CJ4567
veterán

Vírusírtót csak saját eltávolítójával távolítunk el. CCleanerrel takarítsd ki a registry-t, ha úgy se jó, akkor reinstall lesz belőle.

No Sana No Life

(#40578) dokee78 válasza CJ4567 (#40577) üzenetére


dokee78
félisten

Megvolt a takarítás és nem installálja.
Telepítés közben az előző hozzászólásomban lévő screenshotot dobja.

[ Szerkesztve ]

(#40579) kispx válasza dokee78 (#40578) üzenetére


kispx
addikt

Link
Ez próbáltad?

(#40580) Remington


Remington
őstag

Sziasztok!

Sehogy se tudom teszt módban indítani a Windowsom, ezek közül az 1-est, 3-ast 4-est próbáltam de nem megy, legalábbis nem jelenik meg a vízjel a sarokban.
Az egeremet szeretném 500hz-en futtatni, Windows 7 Ultimate x64, frissítések fent vannak

Miért lehet?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#40581) dokee78 válasza kispx (#40579) üzenetére


dokee78
félisten

:R

Holnap megpróbálom.

(#40582) King Unique válasza dokee78 (#40578) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, amit linkeltek megoldást MSE-re, beválik, de takarítás alatt mit értesz, mert minden AV célszerű alapból, v utólag a saját eltávolítójával leszedni: Norton Removal Tool, ezt futtasd le.
És bocs, h belevau, de azért MSE nagyon nem egy acélos védelem Win7 alatt :N , a korábban felrakott Avast is sokkal jobb, v mostanság ingyenesek közül a Qihoo 360 termékei a favoritok. Ezekkel sokkal jobban jársz védelem terén. :K

[ Szerkesztve ]

(#40583) zoli62


zoli62
addikt

Felállás Toshiba laptop, Windows 7 Premium SP1, Tplink 1043 ND router és ADSL 2+ internet Dlink 360 R (fekete ) modemmel. Hibajelenség: feltöltés esetén (ftp, vaghy Onedrive szinkronizálás, stb.) pár perc után megszakad a PPPOE csatlakozás, ami a router webes felületén láthatóan újracsatlakozást idéz elő, sikertelelenül, csak az újraindítás segít. Az internetkapcsolat wifivel történik, Én a modemre gyanakszom, de ugye azt a Telekomtól kaptam, az előtte használt saját modemmel és TPlink routerrel , kisebb sávszélességgel (8 Mbs) nem volt gond. Ennek viszont kissé ellentmond, hogy egy másik windows XP-s gépnél szintén wifivel nincs ilyen gond. Ötletek?

(#40584) Evome


Evome
aktív tag

Tudtok valami oldalt ajánlani ahol widgetek vannak? Konkrétan olyan kellene ami számolja hogy mennyit kattintok, már ha létezik ilyen!?

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#40585) Kékes525 válasza ensolid (#40575) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet hogy újra kell a nem indulókat installálni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40586) Sub-ZeRo válasza zoli62 (#40583) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Routert iktasd ki és úgy is próbáld meg. Ha bontja, akkor modemmel lesz baj, ha nem, akkor a lan/wifi driver hulladék a laptopon kell cserélni őket. Vagy egy router fw csere is játszhat még.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#40587) Kékes525 válasza Evome (#40584) üzenetére


Kékes525
félisten

Win7Gadgets AddGadgetS.com Gadgets & widgets

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#40588) Evome válasza Kékes525 (#40587) üzenetére


Evome
aktív tag

Ezer köszönet :C

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#40589) ensolid válasza Kékes525 (#40585) üzenetére


ensolid
tag

sajnos azt próbáltam nem használt lehet újra kell rakni a rendszert az lesz a vége

(#40590) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!

Sajnos frissítés telepítés közben áramtalanítva lett a pc így a windows állandóan telepíteni akarja a sérült javításokat.Kitakarítottam a pc a CCleaner programmal.Sajnos pár újra indítás után újra előjön,hogy leállítás közben kiírja,hogy telepíti a javításokat.Hogyan tudnám a megjavítási a sérült frissítéseket?

(#40591) szabonagyur válasza qwertly (#40590) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Eltávolítani a frissítéseket amiket megpróbált felrakni?
Visszaállítani frissítés előttire?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40592) kukinyo válasza kispx (#40571) üzenetére


kukinyo
addikt

Végül is nem ebből a leírásból de összejött a dolog.
Most olyan problémám van hogy a Windows rendszerbetöltő oldalon felbukkant két linux felirat is a választható boot menüben. Egyikre sem csinál semmit. Hogyan tudnám ezeket eltüntetni onnan?

(#40593) kispx válasza kukinyo (#40592) üzenetére


kispx
addikt

Inkább ide kéne írni, hogy ne offoljuk tele a linuxos témája a windows 7 topicot:
Linux abszolút kezdőknek
És ott többen értenekek a grubhoz, mint itt :)

De ha Windows rendszerbetöltő alatt a Microsoft megoldását érted, akkor futtatás -> msconfig -> boot fül -> kiválasztod alul van egy delete gomb.

[ Szerkesztve ]

(#40594) qwertly válasza szabonagyur (#40591) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,de amikor a vezérlő pultból nézem a frissítéseket akkor nincsen ilyen opció csak,hogy meglehet tekinteni a hogy sikeres vagy sikertelen lett a telepítés.Más:ha a vissza állítást választom akkor elvesznek azok a fájlok és mappák amelyek a áram szünet óta lett létre hozva?

(#40595) kukinyo válasza kispx (#40593) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen a Microsoft megoldását értem.
Msconfig-ban már néztem és ott nem jelenik meg.

(#40596) kispx válasza qwertly (#40594) üzenetére


kispx
addikt

vezérlőpult -> programok és szolgáltatások -> (bal oldalsó sáv) Telepített frissítések megjelenítése -> ott van az eltávolítás

(#40597) szabonagyur válasza qwertly (#40594) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudtommal a fájlokhoz nem nyúl. De ne az update részen nézd a frissítéseket, hanem a programok telepítés törlése résznél. Abba bemész bal oldalt van telepített frissítések és el is tudod távolítani. Még dátum alapján is tudsz szűrni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40598) qwertly


qwertly
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsot :R ,holnap meg is fogom nézni.

(#40599) kispx válasza kukinyo (#40595) üzenetére


kispx
addikt

Akkor az EasyBCD-vel nézd meg.
Ha jól látom a community edition nem fut Pro/Enterprise/Business verziójú Windows-on.

Vagy van még egy parancssoros bcdedit.

(#40600) psyho85


psyho85
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi két képen látható töredezett legördülőket(?) mi okozhatja? Ez még ilyen elmegy probléma, de sajnos pár programban van szintén van ilyen legördülő lista, ami ilyen hiba miatt használhatatlan. Új Win7 HP 64 bit, minden frissítéssel. Pontosítok: melyik frissítés okozhatja, mert a telepítés utáni update hozta ki (a platformfrissítést fel se tettem, mert az ugye a weblapok megjelenítésében okozhat hibákat).

A videokártya a noti (8510p) HD 2600-a, a driver legutolsó megjelent Catalyst 13.9.

Köszönöm!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.