Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) Doky586 válasza metaldog (#40749) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] A hklm helyett talán a hkcu-ba is teheted ha nem minden user tiltása a célod, vagy az előbb említett kis progi.

Sajnos ez nem megoldás arra hogy ha el kell vinned ismerőshöz egy filet, akinek gépe közismerten hemzseg a vírusoktól, de a pendriveodon vannak fonos doc, xls, stb fileok amik ettől megfertőződhetnek..

(#40752) Doky586 válasza LámaZ (#40750) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"amelyen korábban Windows XP futott. Sikerült telepíteni rá a Windows 7-et"
"A rendszert sajnos nem lehet újrahúzni, mert csak HDD-ről bootol."
:F

(#40753) LámaZ válasza Doky586 (#40752) üzenetére


LámaZ
addikt

A Win 7 telepítője elindul pendrive-ról, nem kell arról bootolnia.

Legyen minden jó!

(#40754) Doky586 válasza LámaZ (#40753) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jé.. tényleg. igazad van. még nem próbáltam exe-vel telepíteni Win98 óta..

De miért nem tudsz DVD-ről vagy USB-ről bootolni ?
Le van jelszavazva a bios vagy mi a gond?

(#40755) LámaZ válasza Doky586 (#40754) üzenetére


LámaZ
addikt

A BIOS nem támogatja a bootot más eszközről, csak HDD-ről.

Legyen minden jó!

(#40756) V.Stryker válasza V.Stryker (#40744) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre valaki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#40757) Doky586 válasza LámaZ (#40755) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez hülyeség. Az i845 tud bootolni FDD-ről, HDD-ről, CDROM-ról (ami DVD is lehet) és ZIPdrive-ról.. persze hogy kiválaszható legyen a bootmenüben ahoz az IDE portok a főmenüben nem lehetnek tiltott állapotban. Auto-n kell legyenek. Ez a BIOS-nak kell; a Windows-nak tökmindegy hogy áll ott a kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#40758) LámaZ válasza Doky586 (#40757) üzenetére


LámaZ
addikt

Akkor még futok egy kört...
Köszi!

Legyen minden jó!

(#40759) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Win 7-et akarok újratelepíteni egy 500Gigás (465GiB) merevlemezre úgy, hogy ne kelljen túl nagy rendszerpartíciót csinálnom.
Registryben át tudnám helyezni a Users mappát és a Program Files(x86) (, Program files, Program Data) mappákat a nagyobb partícióra. Lehet ebből problémám?
Így hagynék egy 50Gigás partíciót a Vindóznak és az agresszív dolgoknak(1-2 driver, program), amik feltétlen C-re akarnak települni.
Hogy tudnám ezt már telepítés közben megcsinálni? Bár ez nem olyan fontos nekem.

Szerintem ez így sokkal praktikusabb lenne, mert nem kell linkelgetni, 2 felé telepíteni, kelleténél nagyobb partíciót csinálni, csak nem tudom, hogy okozhat-e ez rendellenes működést.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40760) VoidXs válasza mekker (#40759) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nálam jelenleg a C: meghajtó 42.4 gigás, pedig csak a Windowst raktam rá, minden programot a B:-re (nálam ez a jelrendszer, az A: a DVD) telepítettem. Nem kell trükköznöd semmit, csak ne telepítgess oda.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#40761) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! Szeretnék egy kis gyors help-et! Külföldön vagyok és történt valami az otthoni asztali géppel. Windows7 fut, (na) ha betöltene. Asztalig eljut, startmenü van, de semmi parancsikon, nem reagál semmire, csak homokórázik!
Mentett rendszervisszaállítás nincs és távoli asztalról kell majd megcsinálnom, ha egyszer megint betölt. Most csinálja másodszor, 2 napig resetelte párom hátha jó lesz. 2 napig ment. Nagyon fontos lenne mert csak így tudjuk tartani a kapcsolatot.
Az én ötletem: vírus, vagy valami program fogja meg. Mindent kilőttem mielőtt otthon hagytam, csak, nod, skype, logmein, fut a háttérben. Ha jól emlékszem minden mást kilőttem.
Előre is köszönöm aki hasznos tanáccsal szolgál!!!

(#40762) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Lehet még venni dobozos(!) Window 7 Ultimate-t? OEM mostmár nem kell. Mert nem hiszem hogy ne lenne még elfekvőben pár raktárban, vagy az el nem adott példányokat megsemmisítik talán?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#40763) petyusz851 válasza klaca1978 (#40761) üzenetére


petyusz851
tag

Ismerős a dolog nekem is volt ilyen és végül szervizben teljesen új memóriát kaptam és utána megszűnt :)
És az ikonok helyén egy fehér négyzet volt, de nem mindegyiknél. Akármire rámentem csak homokóra volt nálam is. Körülbelül 1 hónapot kínlódtam vele mire meguntam és elküldtem garanciába. :W
Üdv!

(#40764) Fire/SOUL/CD válasza DrTechnoid (#40762) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt-ott még fellelhető itthoni webshopokban(például), de olyan 85K körül mozog az ára (és ez nem elírás)
Talán apró-ra is benézhetsz, egyszer régebben valaki bontatlan terméket árult OEM áron

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40765) Met


Met
nagyúr

Hálózati megosztás problémám támadt.
Adott 4 win7-es gép.
Hogy lehet egyformán beállítani a hálózatot hogy mindenki lásson mindenkit és a fileokhoz is hozzáférjen módosítás szinten.
Egy munkacsoportban vannak, mind Otthoni hálózatban vannak.
Ennek ellenére délelőtt jó minden, délután meg már az egyik gép nem fér hozzá a másikhoz.
Mindegyik gépen Comodo víruskergető van.
:F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40766) CJ4567 válasza mekker (#40759) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam a rendszerpartíció 80gb, 280gb a.saját dolgoknak, 100gb meg régi dolgok még egy régebbi hdd-ról, driverek, filmek, zenék, stb..

No Sana No Life

(#40767) DrTechnoid válasza Fire/SOUL/CD (#40764) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Köszi, erre még nem taáltam rá pedig keresgetem egy ideje!!

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#40768) #41133696


#41133696
törölt tag

Valamennyi támogatott rendszer felhasználóit illeti (Vista vonal - Vista, 7, 8.x):

Nem fog a jövőben szólni a Windows biztonsági hibáiról a Microsoft

(#40769) Shade45


Shade45
senior tag

Üdv!

Adott egy gép amit több ember használ, mivel nem akarok letiltani mindent a rendszergazda jogosultsággal nem rendelkezőknek, ezért arra gondoltam, hogy mi lenne ha lenne 2 winchester és mindkettőre egy-egy 64bit-es Win7 telepítve.

Így megmarad mindenkinek a korlátlan szabadsága, de így nem szemetelnénk tele egymás oprendszerét a másik fél számára felesleges hülyeségekkel. Így ha újratelepítésre kerül is a sor, csak az egyik rendszert érintené.

Megoldható ez így?
Illetve ha belépek az egyik rendszerbe fogom látni a másik fizikai winchestert? Vagy az ilyenkor automatikusan eltűnik és csak a második oprendszer fogja látni?

Remélem érthető volt, hogy mit is akarok pontosan!

Magyarul ugyan az a gép, de el akarom kerülni a rendszerek közötti átjárást! Hogy az én winchesteremen/rendszeremen minden rendben futhasson, még ha a másik rendszert szarrá is barmolják.

[ Szerkesztve ]

(#40770) CJ4567 válasza Shade45 (#40769) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem tűnnek el, megoldható.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#40771) Shade45 válasza CJ4567 (#40770) üzenetére


Shade45
senior tag

Ugyan úgy betudnak lépni a másik vinyóra is?

Megoldás lenne ez a problémámra (Dual boot)? Vagy tudsz/tudtok esetleg valami mást javasolni? 3 gyerekről van egyébként szó, de hiába van tűzfal-vírusírtó-weblap- programletiltás beállítva az ő profiljukba valahogy mégis mindig kész káosz az egész...
Így én sem merek ugyan arról a gépről - még ha más felhasználónév alatt lépek is be - pl egy banki átutalást megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

(#40772) CJ4567 válasza Shade45 (#40771) üzenetére


CJ4567
veterán

Persze, írni, olvasni, módosítani tudják, ugyan az mintha.két winchester lenne benne csak most mindkettőn van egy Windows.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#40773) Shade45 válasza CJ4567 (#40772) üzenetére


Shade45
senior tag

Akkor úgy nem tudnám megcsinálni mintha fizikailag két különböző gép lenne?

(#40774) #41133696 válasza Shade45 (#40769) üzenetére


#41133696
törölt tag

Technikailag igen, jogilag csak akkor ha két legymástól eltérő licenckulccsal telepíted.

(#40775) Shade45 válasza #41133696 (#40774) üzenetére


Shade45
senior tag

Értem.

Akkor tegyük fel veszek még egy licencet az eddigi mellé, akkor mi lenne a menete, hogy működjön és ne legyen átjárhatóság a két rendszer között?

(#40776) #41133696 válasza Shade45 (#40775) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nagyon régen volt egy program, még 2002 körül amikor ez a Dual-bootos dolog az MS részéről nem volt az OS erős része (Windows 9x), PQ bootmagic volt a neve, abban azt hiszem be lehetett álllítani, hogy a nem aktív OS partícióját elrejtse az aktív elől. Pont azért, hogy ne piszkáljon hozzá a másik OS. Manapság ettől nem kell tartani, Windows XP-től kezve ennek is megindult az evolúciója, de az igazi Windows Vistától kezdődően lett.

Ha attól tartasz, hogy esetleg törölnek bármit is a Te rendszerpartíciódról, akkor rendszergazdaként a jogosultságokat állíthatod mappánként is, az almappákra vonatkozóan is.

[ Szerkesztve ]

(#40777) szabonagyur válasza mekker (#40759) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ennek mi értelme amúgy, hogy a rendszer felét ide akarod a felét meg máshova rakni? Rakd fel a rendszered driverrel a C-re aztán telepítéskor a programokat rakd a D-re és ennyi. Ha meg ne adj isten túl nagy a C meghajtód majd levágsz belőle és hozzá rakod a D-hez..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40778) Shade45 válasza #41133696 (#40776) üzenetére


Shade45
senior tag

Ez az "azt hiszem" kicsit kevés garancia arra, hogy működni fog... :) (No offense...)

És ha nem használok külső programot hozzá, hanem csak felrakom a két oprendszert és beállítom (betudom állítani?), hogy ne tudjon hozzá férni a 2. oprendszer meghajtójához. Tehát látják egymást, de írni, olvasni nem tudnának a másik rendszerben.

(#40779) Shade45 válasza #41133696 (#40776) üzenetére


Shade45
senior tag

Nem a fájlok törlésétől félek, hanem hogy telepítenek olyan szoftvereket amik kihatással lehetnek a rendszerre, esetleg vírust nyalnak be valamilyen webhelyről. És így nem igazán érezném biztonságosnak a gépem használatát...

Volt már rá példa, hogy egyetlen vírusírtós ellenőrzés 48 vírust hozott fel, pedig a gyerek csak pár órát ült a gép előtt és facebookos játékokhoz keresett cracket... Szóval kreatívak tudnak lenni, pedig elvileg a böngészőben le lett tiltva a letöltés (nekem nem is sikerült letöltenem semmit), de ők ezt mégis megtudták oldani!

Ezért szeretnék "fizikailag" két rendszert/gépet, mert már kezdek kicsit belefáradni a takarításba, aztán a sajátjukon azt és úgy csinálnak amit csak akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#40780) mekker válasza szabonagyur (#40777) üzenetére


mekker
őstag

Épp az a lényege, hogy Windows mappa C-n van, minden más meg másik partíción...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40781) szabonagyur válasza mekker (#40780) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennek akkor sincs semmi értelme... főleg egy véletlen formázással majd lelövöd a meghatjót és összecsuklik a rendszer... Ennyire kiszámolni is minek kell a particiót? Ha meg majd kell valami mit csinálsz vele? Úgy sem tudod csak akkor kiszámolni ha feltelepítesz most mindent és soha többet semmit még egy frissítést sem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40782) LámaZ


LámaZ
addikt

Ha több HDD van, akkor könnyebb a helyzet. Nekem pl. az adataim egy külső USB HDD-n vannak.

Ha csak egy HDD van, akkor érdemes legalább 3 (három) partíciót kialakítani:

1. egyet az operációs rendszernek
A felhasználók egyéni adatai ugye az oprendszert tároló HDD-n lesznek a Felhasználók mappában.
Ha minden fiók jelszóval védett, akkor egymás Documents and Settings mappában tárolt dokumentumait nem látják a felhasználók.

2. egyet a felhasználói programoknak
Ennek azért van értelme, mert ha újra kell telepíteni az oprendszert, akkor a ProgramFiles mappa megmarad, és oda a progik újratelepítése gyorsabban megoldható, mert a telepítők ellenőrzik, hogy mely fájlok vannak már a gépen, és ha frissek stb. ezek a fájlok, akkor a telepítők lépnek tovább. Így pl. a Microsoft Office újratelepítése pillanatokon belül megoldható. Ja, és le kell tiltani azt, hogy a mezei felhasználók programokat telepíthessenek. (Hogyan? Per pill. én sem tudom.)

3. egyet a KÖZÖS adatoknak

Jól mondom?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#40783) CJ4567 válasza mekker (#40780) üzenetére


CJ4567
veterán

Adj 80gb-t a Windowsnak, és nem kell idegeskedni ezen(max 96gb, néha jól jönne a +16gb).

No Sana No Life

(#40784) LámaZ válasza CJ4567 (#40783) üzenetére


LámaZ
addikt

100 GB, a 10-es számrendszer miatt.

Legyen minden jó!

(#40785) szabonagyur válasza CJ4567 (#40783) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én is ezt mondtam neki, hogy minek így számolgatni... Ha ennyire fél attól, hogy túl nagy a C akkor ne csináljon 2 meghajtót, vagy ami sok lesz vágja le a végén..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40786) CJ4567 válasza LámaZ (#40784) üzenetére


CJ4567
veterán

Akkor a 96GB-s SSD 100GB-s? :F
(#40785) szabonagyur Én olyanról még nem hallottam hogy túl nagy a C, csak hogy túl kicsi :DDD

No Sana No Life

(#40787) LámaZ válasza CJ4567 (#40786) üzenetére


LámaZ
addikt

Vagy úgy.
***
Mást kérdezek (csak elméleti kérdés!):
Van abban fantázia, hogy XY feltesz egy win 7 Live Cd-rendszert egy HDD-re (amely USB-re van kötve egy másik gépen), majd beszereli a végleges helyére, mondjuk egy asztali PC-be?
Alapfunkcióknak működniük kell, és a finomhangolás (driverek telepítése) utólag is megoldható, nem?

Legyen minden jó!

(#40788) Romvr


Romvr
őstag

Emberek, van egy keresztkérdésem:
- Adva vagyon egy HP Probook 645 G1-es gép amin CSAK USB3-as aljaz van. Gyárilag volt rajta OEM Windows 7, de az megmakkant menthetetlenül. Gondoltam naivan hogy rádugok egy Win7 telepítőt és felrakom a rendszert. Hát képzelhetitek hogy pofára restem!

- A kérdés pedig úgy hangzik hogy miként tegyek fel Windows 7 rendszert egy olyan gépre amin csak USB3-as aljzatok vannak? A HP hogyan telepítette rá ha nem ismeri ezt a szabványt? :F

Próbáltam már WinToolKit-el integrálni minden driver-t de nagyon nem akar működni a dolog így se. Minden ötletre vevő vagyok csak a "telepíts win8-at" típusúakra nem. :U

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#40789) klaca1978 válasza petyusz851 (#40763) üzenetére


klaca1978
tag

a memória ok! esetleg vki. valami hasznos ötlet?

(#40790) szabonagyur válasza CJ4567 (#40786) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kolléga írta, hogy nem akar túl nagy particiót csinálni :D De ha elmondaná mit akar rárakni lehet egyszerűbb lenne a kérdés, de így nehéz lesz. Én a helyébe alaból a D-re raknám a rendszert és a C tuti jó lenne valami 5Gb-osnak is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40791) szabonagyur válasza Romvr (#40788) üzenetére


szabonagyur
félisten

A HP valószínűleg hálózatról rakta rá, vagy egyből vinyóra a komplett gép képfájlt. Pedig a drivereket kell beleintegrálni a megfelelőt, úgy mennie kéne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40792) Romvr válasza szabonagyur (#40791) üzenetére


Romvr
őstag

Én most azon filózom hogy bebootolok egy USB-s rendszert (Win to Go, céges) és csinálok egy partíciót amire rámásolom az egész telepítőkészletet. Anno OSX-nél mindig tartottam egy telepítő partíciót, remélem itt is működik :)

Ha nem akkor megszívtam :(

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#40793) szabonagyur válasza Romvr (#40792) üzenetére


szabonagyur
félisten

Próbáld meg bár érdekes lenne, hogy arról meg be tud bootolni a gép. Nálam gépen van 2db 2.0 és 2db 3.0 és mindig utóbbit használom telepítésre és megy a Win7 macera nélkül. USB tuti jól van megcsinálva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40794) qqcqqc válasza szabonagyur (#40793) üzenetére


qqcqqc
őstag

Akkor neked valaki integrálta a telepítőbe az usb 3 driverét, mert alapból nem megy.

Romvr:

Nincs recovery partíciód?

(#40795) attiati


attiati
veterán

Az mitől lehet, hogy eltűnt a gyorsindító a tálcáról egyik napról a másikra? (És egy egyedileg beállított eszköztár is.)

És hogy lehet visszahozni?

(én magamtól biztos nem tűntettem el)

(#40796) szabonagyur válasza qqcqqc (#40794) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy integrálta senki, MSDN-es Win7 Sp1 X64 HP, egy db frissítés sincs benne.
Lehet, hogy mivel Intel USB3-am van azért ismeri alapból, kollégáé nem tudni milyen vezérlő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40797) Darkness válasza attiati (#40795) üzenetére


Darkness
aktív tag

üdv!

ahogy legelőször is kiraktad... :)

tálcán jobb klikk, eszköztárak, új eszköztár... s jó esetben az utolsó hozzáadott eszköztár helye jelenik meg.
ha nem, akkor:

felülre: %appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch beírod, majd klikk mappa választás...

remélem, erre gondoltál...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#40798) mekker válasza szabonagyur (#40781) üzenetére


mekker
őstag

Most csináltam egy 50 giga körüli rendszermeghajtót, azon bőven elfér a Win, minden mást meg átraktam D:\-re. Ha 2-3 hónapon belül nem akadnak problémák a programokkal, akkor marad így, ha mégis lenne valami, akkor visszatérek a hagyományos módszerre.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#40799) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

A pápához hasonlóan én is megkezdtem az aggódást.

Samsung 840 EVO (SSD), szóval a boot szélvész gyors. De utána a internetes hálózatok ikonja az értesítési felületen vagy 2 percig csak keresi a WiFi jelet, holott egyrészt max. erősségű, másrészt egy hónapja még azonnal megtalálta. Plusz a HP Quick Launch se működik egy ideig. A Windows Update kis ikonja 6 perc alatt jön be.
Bezzeg a Chrome 2 mp alatt elindul. Amikor egy weboldalt próbálok behozni, valami olyat ír ki, hogy a Proxy szerver nem található.

Ez így hogy merre? :F

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#40800) szabonagyur válasza koshmar (#40799) üzenetére


szabonagyur
félisten

A HP QL az kegyetlen lassú mindegy milyen SSD van alatta. A hálózat kezelése is nem lehet, hogy a HP progija miatt lassú? Ki lehetett valahogy kapcsolni és használni a windows kezelőjét.

Proxy hiba meg router beállítás inkább, DNS szervernek esetleg google-t beállítani?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.