Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) olivera88 válasza Doky586 (#40150) üzenetére


olivera88
veterán

Vagyis elírtam na, nem a régit látja hanem az átméretezés utáni kisebbet. De megvan az oka közben, az ingyenes verzió nem tudja átméretezni a partíciót.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40152) Doky586 válasza olivera88 (#40151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

;]

(#40153) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Ismerős gépén tegnap este volt net, ma reggelre nem. Router ellenőrizve, wifin keresztül telefon fogja a netet, gépen nem tudtam böngészőn át a routerhez jutni. Vezetéket cseréltem, sikertelenül. Hibaelhárítás során ezen ablakok jelezték a hibát:
1
2
3

Ezek, vagy eddigi tapasztalataitok alapján tudtok segíteni mi lehet a hiba, vagy hogy merre érdemes keresni a megoldást?

Kösz' előre is!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40154) Pityu.


Pityu.
nagyúr

[link]Erre valaki?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40155) kispx válasza Pityu. (#40154) üzenetére


kispx
addikt

lapozófájl van?
Hány víruskergetőt használsz?

[ Szerkesztve ]

(#40156) Pityu. válasza kispx (#40155) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos nállam a lapozó fájl ki van kapcsolva ssd miatt,tudom most jön az hogy az úgy nem jó,már 2 éve így használom 8gb ram van a gépemben sosem volt semmi gond akármilyen kemény játékkal is játszottam vagy programot használtam.
Ezeket használom:HitmanPro,SUPERAntiSpyware Free Edition,Malwarebytes Anti-Malware,avast free de semmit sem találtak

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40157) kispx válasza Pityu. (#40156) üzenetére


kispx
addikt

> "tudom most jön az hogy az úgy nem jó"
Ezt jól tudod, mert ez a tipikus hibaüzenete, amikor valamit tényleg kiszeretne írni a lapozó fájlra, de nem tudja és a memóriába sem tudja tartani.

(#40158) szabonagyur válasza Pityu. (#40156) üzenetére


szabonagyur
félisten

És nincs HDD-d amin be tudod kapcsolni mondjuk 1-2 Gb-ot?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40159) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Valami történt a gépemmel, youtube videó nézése hívta fel rá a figyelmemet. Annyit vettem észre, hogy a videók pár mp-enként meg-meg akadgatnak hangilag és képileg is 1 ezredmp-re. Frissítettem flash playert, másik böngészővel próbáltam, rebootoltam, nem segített. Utána próbálgattam, és kiderült, nem a videók akadtak, hanem a komplett gép, egérmozgás is megakad olyankor, mi történhetett?
Tegnap még nem volt gondom vele, ma volt 1 áramszünet, az tehetett volna be az SSD-mnek pl? Egyáltalán mivel tudnám ezt kitesztelni? Az oprendszer friss, szinte még ropog, alig 1 hónapos, a gép pedig egy i5-3570 8 giga rammal.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#40160) Pityu. válasza kispx (#40157) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ahogy mondom 2 éve van így a gépem,sosem írt ki semmit pedig nem egy memória zabáló játékkal játszottam sőt,meg programokkal és sosem nyaggatott ezzel az üzenettel,sőt 8gb nél nem szabadna memória problémának történnie kikapcsolt lapozó fájlal,össz egy programnál volt gond de azt nem használom.

#40158szabonagyur

De van ha át lehet helyezni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40161) szabonagyur válasza Pityu. (#40160) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, hogy át lehet. Több meghajtóra is lehet rakni stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40162) Pityu. válasza szabonagyur (#40161) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor lehet rakok winchesterre,mennyit érdemes állítani?8gb memória van a gépemben

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40163) kispx válasza Pityu. (#40160) üzenetére


kispx
addikt

Nem akarok flémelni. De
- az, hogy 2 évig nem adott hibát, az nem azt jelenti, hogy most sem fog.
- 8 Gb-nál is szabad memóriaproblémának lennie, kikapcsolt lapozófájl mellett.
- Te tudod.

(#40162) Pityu.
Adjál neki 1 vagy 2 GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#40164) Pityu. válasza kispx (#40163) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akár 16gb vel is meg csinálná?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40165) kispx válasza Pityu. (#40164) üzenetére


kispx
addikt

Művészet kategória, ha nem használsz nagy memóriaigényű vagy memleakes programokat.

(#40166) #41133696


#41133696
törölt tag

Mai:

(#40167) Pityu. válasza kispx (#40165) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Olyan progikat használok pl mint: photoshop,lightroom,torrent letöltő,meg játékok,meg még pár nem nagyszám programot.Víruskeresőkkel is átnéztem a gépet de semmit nem talált aztán fostam hogy memória hiba de az szerintem nem így jönne elő,csak ahogy írtam ez nekem szokatlan hogy hiba üzenet,mert még nem volt.Itt van egy kép itt valaki felhívta a figyelmemet hogy nézzek utána a gyorsítótárazott cuccoknak mert 4275mb lett tárazva annyira megíjedtem mikor a gép kiírta a hibát és 8gb ből 7gb le volt foglalva.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40168) szabonagyur válasza Pityu. (#40167) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igazából teljesen mindegy, 1-2Gb elfér bárhol, SSD-t sem vágná tönkre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40169) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Az alábbi gépem van:
apaplap:ASUS M5A99X EVO
cpu :AMD Phenom II X6 1090T 3.20GHz AM3 BOX Black Edition
ram :KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT
ssd :A-DATA 60GB SATA3 2,5" S511 AS511S3-60GM-C
vga : MSI 7900GTO
táp :Thermaltake blue evo series 750w
cpu cooler:COOLINK corator ds
ház :SHARKOON T9
dvd+-r :optiarc 7263s

Jelenleg win 7 van rajt és kb 1,5 hónapja elkezdte azt csinálni, hogy netelés közbe - mert másra nem használom - megakad a kép, majd feketeség, visszajön és írja, hogy a képmegjelenítő drivere újraindult, vagy vmi ilyesmi, de utána ok volt.

Ma viszont egyszercsak simán ujraindult a gép, majd betölti a wint már jönne az üdvözlöm kép, majd feketeség és ujraindul. Csökkentetbe elindítom, úgy megy a dolog, majd videókari driver uninstall, ujraindít így ok a dolog. Viszont ugye a win 7 autómatice drivert telepít a vgahoz és ha ujraindítom, akkor ismét üdvözlömnél ujraindul a gép. Feltettem a 307.83-as legújabb drivert és uaz a hiba :(

Vkinek ötlel?

Tudom, hogy rakás f.s a vga-m, de csak netelésre használom a gépet!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#40170) szabonagyur válasza Newyorker (#40169) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Esélyes, hogy a VGA megadta magát.. eléggé régi a kártya így nem meglepő. Az első jele volt a nem válaszoló dolog, a második amit írtál. Ha tényleg netre kell vegyél valami kártyát 10k körül.

Netezni azért jól lehet 6 magon :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40171) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Esetleg valakinek valamilyen ötlete erre?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40172) szabonagyur válasza HoTaZo (#40153) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Első kép alapján PPoe szerint kapcsolódik a gép, de ha router van akkor minek kapcsolódik így? Elvben ilyenkor a jelszót megoldja a router PPoe beállítása.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40173) HoTaZo válasza szabonagyur (#40172) üzenetére


HoTaZo
őstag

És hogy lehetne kikerülni, hogy ne így akarjon kapcsolódni?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40174) szabonagyur válasza HoTaZo (#40173) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hálózati beállítások között lehet valahol törölni, talán adapterek között van ilyen. Sajna pontosan nem tudom nem használtam ilyet. Nekem úgy fest valaki próbálta manuálisan beállítani a netet vagy korábban így volt és ezt használja most a gép.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40175) HoTaZo válasza szabonagyur (#40174) üzenetére


HoTaZo
őstag

Valószínűleg reggel, amikor nem jött be neki a net (de mi állíthatódott el tegnap este a kikapcsoláskor?) próbálta valamilyen módon életre kelteni és akkor állíthatta manuálisan a netet. Nekem utána szólt, én nem is találkoztam még ilyennel. Szerinted hálózati kártya hiba okozhat ilyet, vagy efelől megnyugtathatom?

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40176) szabonagyur válasza HoTaZo (#40175) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát az a kérdés, hogy akkor mit írt ki neki... Simán lehet bármi igazából. Első körben ezt állítsd át neki, utána lehet tovább találgatni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40177) HoTaZo válasza szabonagyur (#40176) üzenetére


HoTaZo
őstag

OK, köszi!
Folyt. köv.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#40178) olivera88


olivera88
veterán

Az elébb használtam a Mint Live DVD t, és azóta nem hajlandó a Win bebootolni a HDD röl, ezt írja ki. Reboot and select proper boot device or insert boot media. A HDD van béallitva elsönek, arról kéne bootolnia. Délután még nem volt ilyen baj.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40179) Newyorker válasza Newyorker (#40169) üzenetére


Newyorker
addikt

"megakad a kép, majd feketeség, visszajön és írja, hogy a képmegjelenítő drivere újraindult"

pontosan ez van alul a kis buborékban:

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#40180) szabonagyur válasza Newyorker (#40179) üzenetére


szabonagyur
félisten

Írtam választ, kuka a kártya :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40181) DS39 válasza #41133696 (#40166) üzenetére


DS39
nagyúr

nálad hiba nélkül felmentek? engem kicsit beparáztatott hogy végtelen loop lesz megint, települt, újraindítottam, akkor a leállításnál elpörög 30%-ig a konfigurálás, reboot után felment 100%-ra, majd nem az Üdvözöljük képernyő jött, hanem egy újabb Leállítás, újraindult, megint elkezdte a konfigot, de szerencsére nem előröl hanem egyből 100%-on volt, és jött az üdvözlő képernyő majd belépett rendesen.

(#40182) Newyorker válasza szabonagyur (#40180) üzenetére


Newyorker
addikt

:R

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#40183) olivera88 válasza olivera88 (#40178) üzenetére


olivera88
veterán

Erre valaki? Miért nem hajlandó bebootolni a HDD röl a rendszer?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#40184) szabonagyur válasza olivera88 (#40183) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esélyes, hogy live cd elcseszett valamit a boot részen, telepítőt rakd be majd javítást csinálj vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40185) xcds


xcds
őstag

Sziasztok! Ha kapcsolodva vagyok wifin egy halozathoz, hogy tudom megnézni a jelszót?

(#40186) Fire/SOUL/CD válasza xcds (#40185) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40187) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

Win7 64bit HE SP1 a rendszer.
Mai napi frissítések létöltése, telepítése és újraindítása után, tönkrementek a minialkalmazásaim, ronda lilás, olvashatatlan szutyok lett belőlük!

Tudnátok segíteni mi lehet a probléma?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#40188) xcds válasza Fire/SOUL/CD (#40186) üzenetére


xcds
őstag

Na, itt a jelszó sor hiányzik. Valószínűleg csak rendszergazda nezheti meg...

(#40189) King Unique válasza GaborGh (#40187) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem újdonság a dolog, én is találkoztam vele tavaly [link], az IE11-re történő frissítés okozza [link], de csak akkor jön elő, ha képernyőn be van állítva a nagyítás, pl. 125%-on van...
Ennyi idő alatt illett volna ezt kijavítani, mert az nem mindenkinek megoldás, h ne használjon nagyítást, v hogy ne rakja fel IE11-et... :U
De ezek szerint még mindig xar, akkor továbbra is hanyagolom, igaz IE-t sem használok annyira, de akkor is kár, h nem oldották meg normálisan... :(

[ Szerkesztve ]

(#40190) szabonagyur válasza xcds (#40188) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha céges dolog van gondolom azért van letiltva, hogy ne mehessen fel akárki a hálózatra.. ha egyáltalán jelszóval van csak korlátozva a dolog... Sokszor MAC szűrés és társai is vannak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40191) GaborGh válasza King Unique (#40189) üzenetére


GaborGh
őstag

Köszi szépen, nagyon sokat segítettél :)

Eddig sem kedveltem az IE-t, de ezek után meg főleg nem, frissítéseket pedig nem fogom neki engedni, 1000 éve Chrome-ot használok.

Egyébként ki lehet irtani gyökeresen a Winből az IE-t valahogy, vagy együtt kell élni vele?

(#40192) King Unique válasza GaborGh (#40191) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem tudom, de szerintem nem érdemes, felesleges... :N Leszeded azt az 1 frissítést, aztán meg van oldva, IE10-re meg ugyanúgy érkeznek tovább a javítások.
Én se használom különösebben, de sok vizet nem zavar a gépen.
Viszont ez a probléma tényleg kellemetlen és idegesítő, nem tudom valaha ki lesz-e egyáltalán javítva...? :(((

(#40193) szabonagyur válasza King Unique (#40192) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ha meg mondjuk újra telepíted a gépet és egyből IE11-el indítasz és rá a frissítések akkor meg hibátlanok a minialkalmazások.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40194) vlevi válasza King Unique (#40192) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemtudom, de annak fényében, hogy a Microsoft nem javasolja a minialkalmazások használatát (mindenféle biztonsági kockázatra hivatkozva), nem tartom valószínűnek, hogy nagyon erőlködnének a dolgon. De ez csak egy magánvélemény.

(#40195) King Unique válasza szabonagyur (#40193) üzenetére


King Unique
titán

Nagyításnál is ?? Egyből IE11-et hogyan, mikor Win7 telepítő alapban aszem IE9-cet pakolja fel, vonnan egyből 10 kihagyásával, már 11-re frissít, v külön manuálisan rá a 11-et??
Azért ez az opció nem mkinek járható út, pláne akinek a sok program stb. miatt macerás félévente újrarakni, nem beszélve a sok frissítés újbóli felpakolásáról stb....ennyit meg eleve nem ér az egész, főleg, ha nem is használom IE-t különösebben :N

(#40194) vlevi : persze, mert helyette ott vannak modern appok, csempés Win8.1 :D , de úgy tudom neked az amúgy se nyerte el a tetszésedet.

[ Szerkesztve ]

(#40196) szabonagyur válasza King Unique (#40195) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win7 IE9el indít de update felajánlja a 11et, azt lehet egyből üres rendszerre rakni, nem kell végig frissíteni :) De ha indítasz IE9-et az is kiírja, hogy elavult és a 11 a legfrissebb. Hazaérek megnézem a nagyítást :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40197) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mitől lehet az nagy ritkán de tényleg nagy ritkán és csak a mostani windowsomon hogy azt hiszem legtöbbször böngészek és youtube videót nézek hirtelen fekete lesz a képernyő és a windows újra indul?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40198) King Unique válasza szabonagyur (#40196) üzenetére


King Unique
titán

OK, értem. :K
igazából csak nagyításkor gond, mert ha eredeti teljes felbontásra állítottam vissza anno, akkor nem jelentkezett a hiba.

(#40199) Pityu. válasza Pityu. (#40197) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most egy másik oldalon másik flash videónál csinálta ugyan ezt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#40200) szabonagyur válasza King Unique (#40198) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hmm érdekes, nálam néha csinál olyat, hogy átlátszóvá válik de aztán bezárom feladatkezelőben majd megnyitom és megy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.