Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) Speeedfire válasza lostprophet (#23049) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valóban van egy gomb rajta. De minek volt lenovo part ha dos-al adták el? :DDD


bogyo112: A driverek miatt nem aggódok. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#23052) attiati válasza Johnny Cage (#23029) üzenetére


attiati
veterán

köszi megnézem

az 1. pontnál ott vesztettem el a fonalat, hogy

%UserProfile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch
Ezután kattintsunk a Select Folders gombra.

nekem itt nincs select folders gomb (magyarul se). Vagy vak vagyok?

(#23053) Johnny Cage válasza attiati (#23052) üzenetére


Johnny Cage
addikt

tálcán kattintottál, jobb klikk => eszköztárak => új eszköztár?

(#23054) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Többször is kékhalált produkált a gépem, ezért újraraktam.
Most frissen formatált windows 7 az alábbi üzenetet írja ki:
[link]

Utánaolvastam a dolognak, de nem tiszta... Sokan videodriverre gyanakodnak, de teljesen friss az is.

(#23055) attiati válasza Johnny Cage (#23053) üzenetére


attiati
veterán

most már megvan, köszi

(#23056) alratar válasza MATEO6600 (#23054) üzenetére


alratar
addikt

Én memória hibára gyanakszom.
Memteszt volt?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#23057) attiati válasza MATEO6600 (#23054) üzenetére


attiati
veterán

tök véletlenül találtam neked, ugyanaz volt a probléma, bár megoldás nem tudom, hogy jött e rá

[ Szerkesztve ]

(#23058) attiati válasza attiati (#22974) üzenetére


attiati
veterán

valaki erre?

1. ha felrakom az XP módot, arra feltelepítek egy Acronis True Image-t, akkor be fogom tudni tölteni xp mód alá a régi gépem rendszerpartíciójáról lementett image fájlt működőképesen?

2. Igazából az xp mód feltelepítése nélkül is tudok virtuális gépet futtatni win7 alatt, nem? (virtualbox, vmware, virtuapc....)

[ Szerkesztve ]

(#23059) DS39 válasza attiati (#23058) üzenetére


DS39
nagyúr

2. Igen.

(#23060) attiati válasza DS39 (#23059) üzenetére


attiati
veterán

de akkor mire jó az xp móddal szenvedni? Virtualbox gondolom jóval több funkciót tud.

Vagy jobban integrált az xp mód? Automatikusan megosztja a netet, könyvtárakat, könnyebben kezelhetó?

(#23061) DS39 válasza attiati (#23060) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezzel akarta a Microsoft a váltast elősegíteni XP-ről 7-re.

(#23062) brd válasza attiati (#23060) üzenetére


brd
nagyúr

Főleg vállalati szinten van előnye, az XP mód ugyanis egy XP licence-t is magában foglal, az egyéb (VirtualBox, VMware etc.) megoldáshoz viszont vásárolni kellene, hogy legális legyen. Ill. annyiból jobb még, hogy a Win7 startmenüjébe bekerülhetnek az XP-n futó program ikonjai (akár pl. az XP-n futó program automatikusan is indulhat a Win7 indulásakor, teljesen transzparenssé téve az XP-n futó program működését), ill. némileg szorosabb az integráció a Win7 és az XP között, mint az egyéb megoldásoknál (pl. beállítható úgy is, hogy a felhasználó egyáltalán ne vegye észre, hogy egy virtuális gépben fut a programja, vagy az XP-s tray ikonok is a Win7 trayben jelennek meg). De egyébként szerintem kényelmetlenebb, lassabb (pl. csak 1 CPU magot használhat), és nehezebben konfigurálható (alig pár beállítási lehetőség van).

The only real valuable thing is intuition.

(#23063) piqla válasza lostprophet (#23019) üzenetére


piqla
őstag

Azt hol tudom megnezni, hogy melyik frissites az, amelyiket telepiteni akarja?

Szereted az állatokat?

(#23064) lostprophet válasza piqla (#23063) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Esetleg úgy nézd meg, hogy Vezérlőpult > Rendszer és biztonság > Frissítések keresése

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#23065) attiati válasza brd (#23062) üzenetére


attiati
veterán

az utolsó mondattal meg is győztél, hogy inkább virtuabox :)

azt egyébként hol tudom megnézni, hogy hány nap van hátra a win aktiválásig, vagy hogy aktivált e a win7?

(#23066) brd válasza attiati (#23065) üzenetére


brd
nagyúr

Parancssorba:

slmgr /dli
slmgr /dlv
slmgr /xpr

Mindegyik kicsit mást ír ki. Grafikus felületen: jobbgomb a Computer ikonon, és Properties.

The only real valuable thing is intuition.

(#23067) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Hogy lehet törölni a Microsoft Silverlight nem kötelező frissítését, mert amióta felraktam azóta a Google chrome betöltése, működése nagyon lelassult?

Magát a Microsoft Silverlight-t töröltem, de ez nem oldotta meg a problémát, viszont a telepített frissítését nem tudom törölni ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23068) piqla válasza lostprophet (#23064) üzenetére


piqla
őstag

Nem tudom, hogy ezt akarja-e allandoan telepiteni, de az elmult 2 honapban mar vagy tizszer installaltam, szoval eleg sanszos: Security Update for Microsoft .NET Framework 3.5.1 on Windows 7 and Windows Server 2008 R2 for x64-based Systems (KB2756920)

Oh, igen, ezt elfelejtettem irni: 800B0100 hibaval nem tudom telepiteni.

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#23069) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#23067) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

start, keresőbe elkezded bepötyögni, hogy telepített frissítések megjelenítése, majd a megjelenő ablakban rákattintasz és eltávolítás.

Vagy ezzel a módszerrel nem jártál sikerrel, így értetted a "viszont a telepített frissítését nem tudom törölni ...."?

Ha igen, akkor még esetleg ezzel a fix-el megpróbálkozhatsz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23070) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#23069) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt már néztem és itt nem találom a "nem kötelező" frissítést ..., vagy lehet, hogy azért nem találom, mert a Silverlight törlésével az is törlésre került?
Viszont a telepített frissítések felsorolásánál még mindig szerepel ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23071) Fire/SOUL/CD válasza sz.j (#23070) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Viszont a telepített frissítések felsorolásánál még mindig szerepel ...."
Akkor onnan távolítsd el, ha nem megy, akkor meg használd a fix-et, amit linkeltem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23072) sz.j válasza Fire/SOUL/CD (#23071) üzenetére


sz.j
nagyúr

Manuálisan nem megy (nem lehet törölni), marad a fix....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#23073) lostprophet válasza piqla (#23068) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Akkor az a lehetőséged marad, hogy jobbklikk és frissítés elrejtése.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#23074) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Ha a gépbe beleteszek + ramot akkor szükséges újratenni a gépet?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23075) Fire/SOUL/CD válasza PumpkinSeed (#23074) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell. Akkor lehet (de tényleg csak feltételes módban) plusz melód, ha a bővítést követően a RAM meghaladja a 4G-t és olyan alaplapod van, aminek a BIOS-ában van Memory Remap vagy Memory Hole funkció, mert ilyen esetben ezen funkciókat(ugyanaz a 2 funkció csak más néven) engedélyezni kell a BIOS-ban. Ha ez a szitu esetleg, akkor sem kell újrahúzni az OS-t.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23076) PumpkinSeed válasza Fire/SOUL/CD (#23075) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

ASUS P5G41T-M LX lapnál ez problémát jelenthet?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23077) Fire/SOUL/CD válasza PumpkinSeed (#23076) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ez pont egy olyan alaplap, aminek van a BIOS-ában ilyen funkció Memory Remap Feature néven, azt engedélyezned (Enabled) kell. :K BIOS-ban az Advanced/Chipset útvonalon találod majd.
(Ha ezt nem tennéd meg, akkor nem látja a 4G feletti RAM-ot az OS)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23078) PumpkinSeed válasza Fire/SOUL/CD (#23077) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszönöm a segítséget. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23079) sfdrakex válasza PumpkinSeed (#23078) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Viszont ha eddig is volt minimum 4 giga ramod és azt látta rendesen, akkor be van kapcsolva a memory remap.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23080) PumpkinSeed válasza sfdrakex (#23079) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

most 4 giga van szval elvben be van kapcsolva. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23081) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok! Milyen kodek kell, hogy win 7 alatt bluray filmet tudjak lejátszani? Ha lehet nem akarok egy 20 lejátszó programot feltelepíteni, csak ha muszáj.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#23082) attiati válasza zorzy4 (#23081) üzenetére


attiati
veterán

media player classic home cinema?
mondjuk azt nem tudom, hogy BR-ről akarod lejátszani, vagy ripet?

[ Szerkesztve ]

(#23083) zorzy4 válasza attiati (#23082) üzenetére


zorzy4
őstag

Lemezről.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#23084) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Van egy 100Gb-os partícióm amin a windows 7 van, van egy 100gb-os üres partícióm. Hogyan tudom összevonni úgy hogy ne kelljen windowst törölnöm?
Ha rossz topicba írtam akkor bocsi.

(#23085) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Lehet nem ide kellene feltenni a kérdést de fogalmam sincs hova illene. Szóval nem tudok ilyen: _ karaktert írni a billel. Shift+- lenne a kombinációja de nem megy. Ötlet? Logitech MX5500 a bill.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#23086) attiati


attiati
veterán

hogy viseli a win7, ha alaplapot cserélek alatta?

menni fog ez újratelepítés nélkül?

(#23087) DS39 válasza attiati (#23086) üzenetére


DS39
nagyúr

csak ha nagyon hasonló lesz az új alaplapi chipset, meg a rá integrált cuccok, de minden ilyen esetben ajánlott az újratelepítés, hogy ne szívj vele később. fél órát kell csupán rászánni, a win7 gyorsan felkúszik :)

(#23088) attiati válasza DS39 (#23087) üzenetére


attiati
veterán

Az fel, de 2 napja szenvedek ele, hogy minden a megszokott helyén legyen :)

Amúgy ha váltásra is kényszerülnék, akkor is ugyanúgy amd fm2->fm2. És max annyi, hogy a85-ről a75-ös chipset és más lenne a hang és a hálókártya chip.

De nagyon remélem, hogy nem a lapnak van baja, csak a gyárti cpu hűtő sípol alacsony fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#23089) Bogyó bá' válasza attiati (#23086) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tavaly, amikor az Athlon II 640-X4-et lecseréltem az i5-re, poénból először csak áttettem az SSD-t a régi gépből az újba. A Win7 "anyázott" egy darabig, de végülis minden hardvert felismert, és elindult. Mondjuk fél óra bohóckodás után újratelepítettem... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23090) sfdrakex válasza Tomika86 (#23084) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egymás melletti a 2 partíció? Ha így van akkor számítógépen jobb klikk/ kezelés / lemez kezelés, törlöd az üres 100 gigás részt, a másik meghajtón jobb klikk és kötet kiterjesztés és hozzáadod az üres 100-at.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23091) LordDarkness válasza LordDarkness (#23085) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Megnéztem és a magyar kiosztásnál nem található a karakter angolnál vagy a 101 gombos magyarnál működik. Tipp?

Rock Katona

(#23092) Fire/SOUL/CD válasza LordDarkness (#23091) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A szoftvere is fel van telepítve?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23093) LordDarkness válasza Fire/SOUL/CD (#23092) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Igen de kipróbáltam egy mezei PS2 billel is ott is ugyan ez a baj. Remélem nem újratelepítés lesz belőle.

Rock Katona

(#23094) Tomika86 válasza sfdrakex (#23090) üzenetére


Tomika86
senior tag

Helló!

Köszi sikerült!

(#23095) Fire/SOUL/CD válasza LordDarkness (#23093) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem telepítettél billentyűzetet és ott valami "elcseszett" kiosztásút választottál?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23096) LordDarkness válasza Fire/SOUL/CD (#23095) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Nem. Működött minden normálisan aztán egyszer bekapcsolás után már nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#23097) Fire/SOUL/CD válasza LordDarkness (#23096) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nyiss meg egy wordpad-et vagy bármilyen text editort és szépen sorban nyomkodd végig az összes billentyűt, természetesen SHIFT-el is. Lehet, hogy nem csak az az 1 dolog nem fog működni és azt jó lenne tudni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23098) LordDarkness válasza Fire/SOUL/CD (#23097) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Működik minden csak az az egy nem.

Rock Katona

(#23099) Fire/SOUL/CD válasza LordDarkness (#23098) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor passzolom, talán lesz valaki, aki már találkozott ilyen jelenséggel.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23100) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok ha tudtok segitsetek ...Asztali pc ,ssd-re telepitett win 7 pro 32 bit...3 hétig tökéletesen ment ,most ha inditom akkor elindul de egyből kivillan a hdd led és folyamatosan világit mindegy mire katintok egyből lefagy.....ha ujra inditom akkor is..új alkatrészekből össze rakott gép...köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.