Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) @matthew@ válasza vlevi (#23847) üzenetére


@matthew@
őstag

Az előfordulhat h ugrál le-fel.

soultrapp Mondjuk ami sokat fogjat indulásnál és okozhat ilyet az a víusirtó, nekem is okozott ilyeneket, a aspersky meg pár más is, de ez minden gépen mást eredményez, milyen vírusirtó van fent? Esetleg probald k azt h letiltod majd újrainditod, majd nézd meg h akkor is van-e ilyen probléma

Matthew 24:42

(#23852) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#23849) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy szolgáltatás, amivel a WiFi jel továbbítható is, így amolyan virtuális router/hotspot-ként is üzemelhet az adott gép. Arra és akkor jó, ha nincs WiFi routered, de meg kellene osztani a netet wifi-n, mert van a családban több pl laptop.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23853) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#23852) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Köszi a segítséget, valami hasonlóra gondoltam én is. Akkor letiltom, ha később kellene, akkor majd engedélyezem. :R

(#23854) rebel56


rebel56
tag

Sziasztok! Külföldön vásárolt, német nyelvű Windows 7 Home Premium változattal telepített, eredeti serialt tartalmazó matricával ellátott gépen ha magyar nyelvű Windows 7 Home Premiumra cseréljük a rendszert, ugyanazzal a termékkóddal lehetséges és jogszerű az aktiválás?

(#23855) Bogyó bá' válasza rebel56 (#23854) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tudtommal nem. Csak a Professionalnál lehet nyelvet váltani.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23856) hucsikoi válasza rebel56 (#23854) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Elvileg lehet, de nem lesz tökéletes.

Szerk: Úgy néz ki, hogy csak Ultimate vagy Enterprise esetén lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23857) DS39 válasza hucsikoi (#23856) üzenetére


DS39
nagyúr

félre értitek mindketten, nem nyelvet akar váltani, hanem egy magyart telepíteni, és német kulccsal aktiválni.

(#23858) hucsikoi válasza DS39 (#23857) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Igaz! Ezt jól benéztem. :B

(#23859) rebel56


rebel56
tag

Igazából nem nyelvváltásról lenne szó, hanem magyar nyelvű telepítőlemezzel való újratelepítésről. Ezesetben legális az azonos változatú, de német nyelvű OA licenc termékkód használata?

(#23860) HZoli87 válasza rebel56 (#23859) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez járható út, de az OEM OA kulcsot nem biztos hogy elfogadja egy "mezei" telepítő (msdn, oem, vl, ...).

(#23861) soultrapp válasza sfdrakex (#23843) üzenetére


soultrapp
senior tag

hy!
Na csináltam képet:

A régi procimmal eleinte nem volt ilyen gondom az egérrel,de az idő múltával kb 2hónap múlva jelentkezett.
Most viszont az új erősebb procimmal kezdetektől ilyen az egér friss win7el 64bit.

(#23862) soultrapp válasza soultrapp (#23861) üzenetére


soultrapp
senior tag

Nem tudom kiszedni automatikus indításból az avastot,mert vissza rakja a pipát.
Letiltottam a tálcán a avastot,de akkor is szarakodott az egér.
Kezd felidegesíteni.

(#23863) Bogyó bá' válasza soultrapp (#23862) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Uninstalláld. Ha mégsem ez a gond, majd újratelepíted.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23864) @matthew@ válasza soultrapp (#23862) üzenetére


@matthew@
őstag

A beállításoknál kéne kiszedni az avast védelmét, vhol

Matthew 24:42

(#23865) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Másik topicban már kérdeztem, de hátha itt előbb választ kapok.
Arról lenne szó, hogy adott egy 64 bites win7 egy partíción. Mehet mellé egyből a 32bites is?
Szóval akkor elvileg lesz boot menü, ahol lehet választani, hogy 32 vagy 64 bitest indítsak.
Működőképes a dolog így? Nincs esetleg úgy, hogy a 32 bitest kell előbb, aztán a 64 bitest telepíteni?
Köszi előre is a segítséget. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#23866) Bogyó bá' válasza GrooveHero (#23865) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem nem tudsz 2 db Win7-et egymás mellé tenni, de nem is volna értelme: a 64 bites mindenre elég...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23867) GrooveHero válasza Bogyó bá' (#23866) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem is azzal lenne a gond, hogy nem elég. Hanem arról, hogy van néhány hardver (hp laserjet 1000 és egy Genius vivid3x scanner) amikhez nincs 64 bites driver, így nem használhatók 64 bit alatt. Természetesen 32 bit alatt mennek rendesen.
Amúgy én úgy emléksz, hogy pár éve megoldottam. Sőt a boot. ini, vagy melyik fájlban még a bott menüben lévő nevet is meg lehet változtatni, így azt írok oda, amit akarok, könnyen felismerhető a 32 és 64 bites verzió.
Csak az nem rémlik, hogy nem volt e sorrend, hogy melyiket kell telepíteni előbb

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#23868) pckownz


pckownz
senior tag

Kellene kis segítség.
Win7 frissítés volt, valamit elszúrt a csávó, nem tud bootolni a win. Indítási menüt sem hozza fel. Mondtam, hogy bootoljon dvd-ről és format c, de azt mondja hogy valami üzenetet feldob, a végén "press any key" és bármit nyom, újra ugyan ez jön.
Tudom homályos leírás, valaki találkozott hasonlóval?

(#23869) PumpkinSeed válasza pckownz (#23868) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

BIOS-ban nem állított el valamit?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23870) pckownz válasza PumpkinSeed (#23869) üzenetére


pckownz
senior tag

A boot sorrenden kívül tudtommal semmit.

(#23871) Fire/SOUL/CD válasza pckownz (#23868) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elmész hozzá személyesen és megcsinálod neki, mert ha a "csávó" azt sen tudja mit csinál/mi és mit ír ki, akkor ott nem sok esély van arra(konkrétan zéró), hogy azt te telefonon, chat-en stb elmagyarázd neki, vagy ha igen, akkor pár napod rá fog menni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23872) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Sziasztok!

64 bites WIN7-et használok; 16 GB RAM-om van. Viszont bármilyen műveletet végzek a gépen, csak kb. 25%-ig megy föl a memóriahasználat, azaz kb. 4 GB-ig, ugye. Videoszerkesztésnél dolgozik a négymagos Core i5-3570 proci 90-95%-on, de még ennél a műveletnél is csak a RAM 22-25%-át használja a gép.

Valamit esetleg át kéne állítanom a BIOS-ban vagy máshol, mert korlátozza egyelőre valami beállítás a memóriahasználatot? Csak mert furcsa nekem, hogy HD videók szerkesztéséhez is csak 4GB memóriát használ... Vagy rossz nyomon járok?

Üdv!

(#23873) tomahawkwind


tomahawkwind
csendes tag

Sziasztok!
nem tudom mennyire ide vág, de lenne egy kérdésem:
Bios frissítés után a számítógépet nem lehet leállítani a start menüből.A
windowsból ugyan kijelentkezik, ám a gép ezután is megy, kikapcsolni csak a
tápegység hátán található gombbal lehet.
Mit lehet tenni?
ps.:Sajnos nem tudom, milyen beállítások voltak érvényben a frissítés előtt, mert azóta már elmentettem újakat..

*Termék típusa : Motherboard
*Modell : P8H61-M LE/USB3

[Alaplap]
*Alaplap revízió száma : r3
*BIOS verzió : 4401

[Grafikus kártya]
*Gyártó : MSI
*Modell : Gtx 550 ti
*Grafikus chip : Nvidia
*Meghajtószoftver verzió : 310.90

[Processzor]
*Processzor Gyártó : Intel
*Processzor Típus : g630
*Processzor Sebesség : 2.7ghz

[Memória]
Memória Gyártó : Kingmax
Memória Típus : DDr3 SDram
Memória Méret : 8gb 1033mhz

Operációs rendszer : Windows 7 64bit

Köszönöm!

(#23874) brd válasza supertrezi (#23872) üzenetére


brd
nagyúr

Ha pl. 32 bites programot használsz, az csak 4GB RAM-ot (ami többnyire inkább csak 2) tud használni (64 bites OS-en). Biztosan 64 bites az a program? A rendszerpanelen (pl. Windows gomb+PAUSE) mennyi memóriát ír az OS? Ha több ilyen nagy memóriaigényű programot indítasz, akkor is csak max. 4GB-ot használ?

The only real valuable thing is intuition.

(#23875) PumpkinSeed válasza pckownz (#23870) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem a BOOT sorrendet elfelejtette visszaállítani, és egy másik meghajtóról szeretne BOOTolni a gép. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23876) supertrezi válasza brd (#23874) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Helló!

Ezt már megnéztem: 16 GB (15,2 GB használható)

AVS Video Editor 6.0.3.184-gyel nyomom; állítólag 64bites. De szerintem megpróbálkozom egy olyan szerkesztőprogrammal, ami biztosan az.

Egyáltalán, milyen programok nagy RAM-igényűek? Videoszerkesztők meg...?

(#23877) Bogyó bá' válasza supertrezi (#23876) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Photoshop nagy felbontású psd vagy tiff állományokkal, 3D-s tervezőprogramok, stb. szeretik a memóriát rendesen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23878) tbalint3


tbalint3
tag

Hello,

Kicseréltem a routeremet, majd az újnak beállítottam ugyanazt az SSID-t mint a réginek. Ezután a Win7-es gépemet bekapcsolva töröltem a régebbi beállításokat, majd csatlakoztam az új routerre. A kapcsolat jól működik viszont amikor átállítottam a hálózat típusát Nyilvánosról Otthonira akkor a hálózat nevéhez beszúrt egy kettest is. Ezt nem lehetne valahogy eltűntetni?

Köszönöm.

(#23879) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő a gondom. Ismerősöm gépére egy megosztott merevlemezre egy xp és egy windows 7 (mindkettő 32 bites) op. rendszer van telepítve. Egy pár napja azt tapasztalta, hogy a gép bekapcsolása után megjelenő menüben nem lehet választani az op. rendszerek között. Ezt a hibát mi okozhatja, és milyen módon lehetne kijavítani? Előre is köszi a segítséget

(#23880) HZoli87 válasza tbalint3 (#23878) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

A képeden bal oldalt az Adapterbeállítások módosítása menüpont alatt megtudod változtatni a hálózat nevét.

(#23881) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Ezzel a hibával mit tudok kezdeni? Nagyon idegesítő. És néha a win sem indul el miatta.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#23882) HZoli87 válasza HZoli87 (#23880) üzenetére


HZoli87
veterán

Javítom magam, mert hülyeséget javasoltam. Itt a helyes eljárás:

Vezérlőpult \ Hálózat és internet \ Vezeték nélküli hálózatok kezelése

Átnevezni és törölni is lehet.

(#23883) tbalint3 válasza HZoli87 (#23882) üzenetére


tbalint3
tag

Szia,

Sajnos ez nem működik már próbáltam, de itt a Vezeték nélküli hálózatok kezelésében rendesen van kiírva a név kettes nélkül. Próbáltam már törölni is majd újra létrehozni, de nem segített.
Itt egy másik kép a problémáról:

(#23884) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

GYORS KÉRDÉS!
Hogy lehet az Office 2010-ben megcsinálni, hogy csak az első oldalon legyen élőfej?

(#23885) HZoli87 válasza tbalint3 (#23883) üzenetére


HZoli87
veterán

Én sajnos kifogytam az ötletekből. :B

(#23886) tbalint3 válasza HZoli87 (#23885) üzenetére


tbalint3
tag

Nem baj, sikerült megoldani :) :
Bementem a hálózati és megosztási központba, majd az aktív hálózatok megtekintése részben rákattintottam a "ház" ikonra, itt lehet nevet változtatni és a hálózati helyek összefésülése vagy törlése opciónál kitörölhettem a régi routerhez tartozó nevet, ezután engedte átnevezni.
És ezután már NIS 2013 hálózatbiztonsági térképe is a rendes hálózati nevet írja ki.

[ Szerkesztve ]

(#23887) HZoli87 válasza tbalint3 (#23886) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi hogy leírtad, ma is tanultam valamit. :)

(#23888) tbalint3 válasza HZoli87 (#23887) üzenetére


tbalint3
tag

Nincsmit. :R

(#23889) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Most én kérnék segítséget a szakiktól. Hálózatomban megjelent egy útválasztó (TL-WR740N), amihez az égadta világon semmi közöm sincs. Nekem más fajta van (TL-WR941ND). Fájlmegosztás és minden nemű megosztás kikapcsolt állapotban van. Norton is jelzi őt. A WLAN rengeteg hálózatot lát (jelenleg 23 db-ot). Ilyenkor mi a teendő? Biztonsági kockázatot jelenthet-e? Megosztás kikapcsolva, NIS-ben tiltva számára a hozzáférés (korlátozott).

(#23890) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#23889) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szomszéd nem vett? :DDD(alap esetben a routerek típusnevei az SSID-k) Esetleg nem jelentek meg új szolgáltatók a térségben?
Biztonsági kockázatot nem jelent számodra a leírtak alapján.
(Ettől függetlenül érdemes a saját SSID-d elrejteni és természetesen a router admin felületét jelszóval védeni, valamint AES titkosítást alkalmazni, de feltételezem ez már most is így van)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23891) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#23890) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi. A beállítások rendben vannak (router természetesen jelszóval védve, SSID broadcast kikapcsolva, WPA2-PSK + AES, MAC filter). Szomszédom nincs jelenleg. :DDD

Rengeteg szolgáltató van itt (Digi, UPC, T-Home, ...), meg ahogy írtam is, majd 25 hálózatot lát a WLAN kártya, rendesen elszaporodtak az útválasztók erre felé. Még egyszer megnéztem a megosztást a Vezérlőpultban, rendesen ki van kapcsolva, Nortonban is tiltottam.

(#23892) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Win x86 ultimate rendszeren támadt problémában kérek segítséget. Valamit elállított a rokon kisgyerek egy haverom gépén(Intel Celeron G550 cpu,integ GVA), és most a kép el van fordulva 90 fokkal.Nem csak a tálca van oldalt, hanem a parancsikonok, és a háttérkép is elfordult. Van ötletetek, hogy hol lehetne visszaállítani?
Köszi előre is!

(#23893) Bogyó bá' válasza dodopek (#23892) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Asztalon jobbklikk, képernyőfelbontás, tájolás! Itt állítsd vissza!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23894) TommyX_


TommyX_
őstag

Olyan kérdésem lenne, ha egy usb eszközt csatlakoztatok a géphez, neki állni folyamatosan világítani a töltés jelző és 10-15 másodperc múlva jelenik meg az eszköz ablaka.
Az adott eszköz illesztőprogramja telepítve (van természetesen), de minden csatlakozásnál ez van, ha a pendrive-ot csatlakoztatom, ha a külső merevlemezt.
(Windows Xp és Win8-nál nem volt ilyen gond, itt miért lép fel ez a lassú usb eszköz felismerés?)
Kösz a választ előre is.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#23895) bucilali válasza AkosAkos (#23884) üzenetére


bucilali
aktív tag

lap elrendezése--->oldalbeállítás-->elrendezés-->első oldal eltérő elé pipa

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#23896) dodopek válasza Bogyó bá' (#23893) üzenetére


dodopek
addikt

:R :R Köszönöm! :)

(#23897) Bogyó bá' válasza dodopek (#23896) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igazán szívesen! Az úttörő ahol tud, segít! (40 éve legalábbis azt mondták nekünk) :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23898) Puma K válasza Fire/SOUL/CD (#23842) üzenetére


Puma K
veterán

Sikerült megoldanom.

Kicsit sokáig tartott de sikerült levadásznom a MEGFELELŐ driver, mert hogy 6 félét leszedtem amiben az a vezérlő volt, de valójában az 5-ből csak 1-ben volt a hozzá való driver...

Azért köszönöm neked is!
Meg most megint tanultam valamit, hogy az európai gépekben Atheros WiFi van :R

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23899) csdm


csdm
senior tag

Volt szervízben a laptopom egy nvidia quadro nvs135m 128 mb kártyát cseréltek kiugyanilyen tipusúra, gondolom utángyártottra.

Azóta újratelepítettem a windows 7-et és amikor a grapikus kártya illesztő driverét telepítem, akkor mindig az újraindítást követően lefagy, nem tölt be, csak safe modeban hajlandó indulni.
Mi a fenét tegyek?

(#23900) lostprophet válasza Puma K (#23898) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Később szerintem megelőzhető a probléma, ha például Driver Genius-t / Driver Magician-t vagy ha ingyenes megoldást keresel, DriverPack Solution-t használsz, amelyek automatikusan megkeresik a hardverhez megfelelő drivert és feltelepítik.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.