Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) mezis válasza csdm (#23899) üzenetére


mezis
nagyúr

Telepítő rendben ?

Próbálj ki egy Ubuntu 12.04.1-et (esetleg Xubuntu-t). Ha azzal baj van, vissza a szervizbe.

mezis

(#23902) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Ahoy (megint -.- )

nem feltétlen win7-es probléma, de win 7 van a gépen, ezért kérdezem, hogyha van egy pendrive-om, 16 gigás, karácsonykor vettem. Nem volt vele gond, mostanában pedig ha bedugom a gépbe, akkor egyfolytában világít, feldobja, hogy formázni kell, de nem tudja megformázni. Se gyorsan, se lassan, se ntfs, se fat32, sehogy. ha lassan csinálom, akkor végig megy a csík lassan, és utána írja ki, hogy fail. Próbáltam usb disk formatter programmal, azzal sem megy. Próbáltam diskmgmt-ben esetleg újra partícionálni, az sem megy. Tudtok valamit javasolni? :F

(#23903) apro válasza RockHaRD (#23902) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Cseréltesd ki a hol vetted,mert abba már nem lehelsz lelket.

(#23904) RockHaRD válasza apro (#23903) üzenetére


RockHaRD
addikt

na ez a gond... akkor bukó :O

media marktba vettem, (anyuméknak karácsonyra) és karácsony után odaadtam a blokkját - dobozát, de nem találja, szal akkor 6 ezer ft a kukában :W

(#23905) apro válasza RockHaRD (#23904) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Nem biztos az a bolttól függ az említett boltnál meg van a blokk másolata a gépben ha van szerencséd és RENDES az ügyintéző a "garis"akkor segít.Azért írom nekem már volt az említett bolttal (Miskolc)ilyesmi esetem és kb húsz perc alatt elintézték,lehet szerencsém volt?egy próbát megér.(igaz nekem rajta volt a vonalkód az árún)

[ Szerkesztve ]

(#23906) RockHaRD válasza apro (#23905) üzenetére


RockHaRD
addikt

sajna a pendrive-on nincs vonalkód, szal tuti, hogy nem cserélnék így ki.

(#23907) Puma K válasza lostprophet (#23900) üzenetére


Puma K
veterán

Jobb szeretem magam megoldani a problémákat.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23908) oncsi válasza RockHaRD (#23906) üzenetére


oncsi
őstag

Szia!
16Gb-os Maxell-el volt hasonló gondom. Win alatt nem tudtam vele kezdeni semmit. Eleve volt rajta egy titkosító progi.
Ubuntu leformázta, és azóta jó win-en is. Hátha..

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#23909) PumpkinSeed válasza RockHaRD (#23906) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azért szerintem egy próbát megér. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23910) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#23906) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy dolgot még megpróbálhatsz, W7 telepítőlemezről bootolj be, amikor megjelenik a területi beállítások, akkor SHIFT+F10 a többit pedig itt leírtam.
3 kiegészítés
1. A LIST DISK parancsnál látszódnia kell a pendrive-nak, ha nem, akkor valóban kukázható
2. a CLEAN parancsnak hibátlanul kell lefutnia, ha nem így lenne, akkor nem kell a többi parancsot kiadni.
3. Lassú formázást eszközölj (megjegyzésben olvashatsz róla hogyan kivitelezhető ez)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23911) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok

segiséget szertnék kérni

van 3 kicsi program isoban külön külön

olyat szeretnék csinálni ha lehet hogy pendrive ről be butoljon és választhatom hogy melyiket inditsam

ha valaki tud léci segitsen abban hogy hogyan csináljam meg

köszönöm

HTC desire 500

(#23912) PumpkinSeed válasza NyuszyCaster (#23911) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem az úgy jó lenne, ha beletennéd őket 1 nagy ISO-ba és úgy tennéd rá az adathordozóra. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23913) NyuszyCaster válasza PumpkinSeed (#23912) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

de úgy szeretném hogy ezek nem win alól indulnának

HTC desire 500

(#23914) PumpkinSeed válasza NyuszyCaster (#23913) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Értem én, azért teszed rá adathordozóra és bootolos arról indításnál. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23915) NyuszyCaster válasza PumpkinSeed (#23914) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

azt hiszem meg van hogyan kell

HTC desire 500

(#23916) PumpkinSeed válasza NyuszyCaster (#23915) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Remélem tudtam segíteni. :))

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23917) NyuszyCaster válasza PumpkinSeed (#23916) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

sajnos nem jó
és az egyik kicsi programot elhagytam és nem tudom letölteni sehonnan
a maxbalst4 et a maxtor hivatalos programja de már csak win re telepedős van

HTC desire 500

(#23918) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#23910) üzenetére


RockHaRD
addikt

köszi, este megpróbálom, hátha :R

találtam egy másik pendrive-ot, amin volt egy parted magic nevezetű progi, amiről bebootol vmi linux féle cucc, és ott látszódott a pendrive, és az erase disk-nél végigfutott rajta a cucc (ssd-knél csináltam ezt időnként), viszont utána azon belül a partition manager részlegbe nem tudtam semmit sem csinálni a pendrive-val. win-be is furcsálom, hogy a diskmgmt-be úgy írja a pendrive partícióját, hogy 16gb RAW :F

(#23919) i.csab


i.csab
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Win 7 indításával kapcsolatban, egy másik topikból irányítottak ide.
A probléma leírása itt található (nem szerettem volna a hozzászólásokat duplikálni):
http://prohardver.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje_processzor_ram_hdd/hsz_7432-7432.html

Köszönöm szépen.
Üdv: i.csab

[ Szerkesztve ]

(#23920) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#23918) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...win-be is furcsálom, hogy a diskmgmt-be úgy írja a pendrive partícióját, hogy 16gb RAW"
Ez még bizakodásra ad okot, mert legalább a rendes kapacitása látszik a pendrive-nak(ha pl 1MB-osnak látná, na akkor szinte biztosan kukázható lenne) illetve a RAW sem gond még, mert azzal csak azt jelöli a Windows, hogy érvénytelen a fájlrendszer rajta.
A parancssoros módszer, amit linkeltem, az ezeket megoldja majd, hacsak valóban fizikailag nem rossz a pendrive.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23921) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#23920) üzenetére


RockHaRD
addikt

bizakodó vagyok.

Este írok, hogy mi lett

:R

(#23922) AkosAkos válasza bucilali (#23895) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Ezt láttam csak azt hittem lehet olyat, hogy teljesen eltüntetni valahol...:D
Köszönöm a segítséget! :)

(#23923) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni valakitől, akinek van SB/IB igp procis gépe.
Kellene egy regshot a Virtu 2.0 telepítése előtti és utáni állapotról. Notebook-hoz szeretném feltelepíteni, de hivatalosan csak asztalt akar támogatni egyenlőre. Ezért kellene egy kis kitérőt tenni így. (Nekem nincs asztalim.)

Előre is köszi, ha valaki tud segíteni!
(Priviben jelezze, aki tudna és hajlandó.)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#23924) #27441408


#27441408
törölt tag

üdv, adott 1 gép amin win7 van és valami microsoft security essencial nevű védelmi cucc, de én ebbe nem bíztam feltettem az ingyenes avastot, a másiknak inaktiváltam az aktív védelmét, ez elég vagy töröljem is?? a gépről.(megnéztem restart után se indult el csak az avast a másik azt írja nincs valósidejű védeleme)

[ Szerkesztve ]

(#23925) sfdrakex válasza #27441408 (#23924) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Töröld nyugodtan. Egyébként nem rossz az MSE sem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23926) #27441408 válasza sfdrakex (#23925) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi akkor töröltem, nekem a lelki békém jobban bízik más felügyeleti eszközben :)

Még kérdeznék, kémprogram keresőt írnátok? INGYENESET aktiv védelem nem fontos csak jó legyen tehát ha futtatom tegye a dolgát. Illetve ccleaner van a gépen, XP alatt én megbíztam benne reg pucolás célzatból, jó Win7-re is?

[ Szerkesztve ]

(#23927) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi

Lenne egy kis problémám nyomtató megosztással kapcsolatban.
Van egy laptop, win7 64 bit és egy munkahelyi gép (xp 32 bit) + hp laserjet 1200-es nyomtatóval.
Azt akarom, hogy neten keresztül tudjak nyomtatni a laptopról.

Amit csináltam.
1. Egy munkacsoportban van a 2 gép. Szerk: (workgroup-ot adtam meg az xp-n. Vagy nevezzem át munkacsoportra? Mert én angol 7-et használok de a munkahelyi gép az magyar.)
Látja is a 7-es a megosztott nyomtatót.

Probléma.
Hiába próbálom megadni neki, hogy telepítse fel, nem akarja a jót. Kerestem hozzá drivert, ki is csomagoltam, de az inf fájlok nem jók nekik. (64-est szedtem le persze)
Nekem fel kell telepítenem az én gépemre is a kicsomagolt fájlokat, mert ha kicsomagolom, akkor felajánlja, hogy telepítsem fel. Kell ez nekem? Ezt nem próbáltam, mert nem akarom mindenféle driverrel megzúzni a rendszert.
Ha nem kell, akkor valami ötlet, hogy miért nem megy? Neten olvastam a nyomtató megosztást és nem sokra mentem vele. Nem akarta a jót. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23928) brd válasza Sub-ZeRo (#23927) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, a 7-esre is fel kell telepíteni a drivert.

The only real valuable thing is intuition.

(#23929) Sub-ZeRo válasza brd (#23928) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oksa. Meg az xp gépen nincs jelszó, de a homegroupnál van. Kikapcsoljam igaz?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23930) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Win7 esetében hogy/hol tudom megnézni h mi az ami felkelti a gépet alvó állapotból?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#23931) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Windows 8-ra frissítettünk Win 7-ről vissza lehet "frissíteni" a Win 7-et? :F :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#23932) hucsikoi válasza Predator2 (#23930) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Azt hiszem ez lesz az: vezérlőpult-energiagazdálkodási lehetőségek.

(#23933) Fire/SOUL/CD válasza choco01 (#23931) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23934) MrChris


MrChris
nagyúr

Sziasztok, tud valaki ebben segíteni? Szeretném, ha a karakterek megjelenítése ugyanolyan lenne Win7-ben mint annó az XP-mben volt. A képekhez talán magyarázat sem kell, az egyiken az XP vs. Win7 karaktermegjelenése látható (különböző programokban másképp jelentkezik, ez a kép Firefoxból van, de Chromnál se tökéletes...), másikon a Win7 erre vonatkozó beállítóablaka amiben látható, hogy nincs megfelelő változat. Ezen hogyan lehet segíteni?

Természetesen a monitor felbontásához van igazítva a videokari kimenete (1920*1200), meg kalibrálva is van...

(#23935) MrChris válasza MrChris (#23934) üzenetére


MrChris
nagyúr

uh a képek lemaradtak

(#23936) vlevi válasza MrChris (#23934) üzenetére


vlevi
nagyúr

Első körben ki kell kapcsolni a Cleartype-ot.
Második lépésben még a számítógép tulajdonságoknál a speciális rendszerbeállításokban is ki lehet kapcsolni a betűtípusok simítását.

(#23937) Spd89


Spd89
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy win7 laptop, 1 terás hdd tele van, regeditbe a tcp-hez lett írva, azóta win7 logóig betölt, majd kék halál.
Csökkentett módban, stb. próbáltam, külső vinyóról is.

Újratelepítés nélkül hogyan lehetne elindítani, illetve kitörölni azt az értéket a regeditből, hogy ne kék halál legyen, hanem betöltsön a win7?

Előre is köszi a választ.

(#23938) MrChris válasza vlevi (#23936) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi. Igen, azzal próbálkoztam, valamennyire javít, de továbbra is maradnak csúnya dolgok, mint pl a felső menüsorok, vagy ilyen, jobb gomb menü:

Ronda betűforma szintén valami élsimítós dolog lehet...vagy inkább szellemképes árnyékolás :)

[ Szerkesztve ]

(#23939) brd válasza Sub-ZeRo (#23929) üzenetére


brd
nagyúr

XP-ben, ha jól tudom, nincs homegroup (nem ismeri a fogalmat - de ne kezeld készpénzként, sosem használtam még homegroupot :), nem volt rá szükségem). Van egyszerű filemegosztás (ez a guest/vendég acc'on keresztül fér hozzá a dolgokhoz, a neve mindegy, a beépített userről van szó, a windowsnak ez ugyanaz a user, mert a SID-je ugyanaz), meg van a nem egyszerű (ez az igazi, itt felhasználószinten tudod megmondani, hogy ki mit lásson - értve ezt a nyomtatóra is).

The only real valuable thing is intuition.

(#23940) brd válasza Spd89 (#23937) üzenetére


brd
nagyúr

Telepítőről boot, javítás választása, rendszervisszaállítás, és reménykedés, hogy van olyan pont, ami még a beállítás előttre vonatkozik. Ha tökös vagy, megpróbálkozhatsz kívülről (másik gépről, vagy akár a telepítővel bootolva is, az eljárás ugyanaz, a regedit.exe-t kell elindítani, és a HKLM alá betölteni a hive-ot) is szerkeszteni a registry-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#23941) Spd89 válasza brd (#23940) üzenetére


Spd89
csendes tag

Az első mondatodban lévők megvoltak, nem segítettek, de a másodikat megpróbálom.
Köszönöm a segítséget :R

(#23942) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérek hozzáértőktől!
A gépem újratelepítés után van és valamiért REMEGNEK A MONITORKÍMÉLŐ BUBORÉKOK vagy pl. amikor lenyitom a legördülő menüt oly darabosan, szagatva nyílik le. Először megpróbáltam a VGA-hoz újabb drivert feltenni, de nem segített. Ráadásul ugyan az van fent mint a telepítés előtt. Tippem szerint a VGA driver körül van gond vagy win beállítás kérdése? WIN7(64) és Geforce9600GT-ről van szó.

(#23943) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#23920) üzenetére


RockHaRD
addikt

no, sajna nem örülünk...

látja a pendrive-ot, látja azt is, hogy 14 gigás, ki is tudom választani, beírom, hogy clean, és azonnal kiírja, hogy sikeresen megtisztítva, majd miután beírtam, hogy create partion primary, utána fogadott ez a szöveg:


:(

(#23944) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Kis segítséget kérnék.
Adott 2-3 db win 7 64-bites számítógép, domaines környezetben.
A gépek, néha bekapcsolás után, néha csak használat közben nagyon lelassulnak, majd kiírják, hogy kevés a virtuális memória.
Az érdekesség, hogy a memória méretét a windows kezeli.
Amikor a hiba előjön, akkor a virtuális memória mérete 6GB felett van.
Az svcdhost.exe egyik folyamata termeli ezt a sok virtuális memóriát foglaló cuccot.
A eseménynapló szolgáltatás letiltásával a hiba kezelhető, azonban ez csak tüneti kezelés, a hibát nem oldja meg végegesen.

Valaki találkozott már ilyen hibával?
Mi lehet a megoldás?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#23945) Sub-ZeRo válasza brd (#23939) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem bírja megenni a windows 7 x64-es drivert és hibát ír ki, hogy a megfelelő drivert adjam be neki. Az xp 64-est sem eszi meg, de még a 32-es xp drivert megpróbálom, ha lesz egy kis időm.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23946) Predator2 válasza hucsikoi (#23932) üzenetére


Predator2
addikt

és azon belül pontosan hol? mert megint felébredt a gépem de nem találom h mi keltette fel

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#23947) Fire/SOUL/CD válasza RockHaRD (#23943) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olyan, mintha szabálytalanul lett volna partíciószerkezet kreálva a pendrive-ra (ilyet csak külső particionálóval lehet elkövetni)
Amit kiír az amúgy korrekt, mert pendrive-on nem lehet csak 1 darab partíció. ha létre is hozol egy külső progival(mert a lemezkezelő nem enged ilyet, okkal) több partíciót, akkor van ez a gond.

persze, lehet, hogy a pendrive valóban beadta a kulcsot és azért tűnik úgy, mintha több partíció lenne rajta, pedig nincs is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23948) RockHaRD válasza Fire/SOUL/CD (#23947) üzenetére


RockHaRD
addikt

cska parted magic-be erase disket nyomtam rá, az lefutott egy negyed óra alatt, és utána már azon belül (ilyne linux szerű izé) annak a partition managerében már nem sikerült partíciót létre hozni, mert valami create labelt ír, hogy azt csináljam először, de azt meg nem tudja megcsinálni...

sztem kuka :(

(#23949) brd válasza Sub-ZeRo (#23945) üzenetére


brd
nagyúr

Telepíteni kell a universal drivert; ha jól gondolom, az van csak Win7-re ehhez a nyomtatóhoz, és közben kell megadni a nyomtatót, hogy hol van. Ha nem tudod megadni, akkor adj meg valami fals adatot, pl. lpt1, és utána állítsd át a nyomtató elérés útját a helyesre.

The only real valuable thing is intuition.

(#23950) Sub-ZeRo válasza brd (#23949) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oksa, majd még ptóbálkozom. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.