Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) NEMO1968 válasza willz (#23295) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Ezzel a gondoddal nem vagy egyedül.
Nekem is ilyen,és még néhányunknak itt a WIN 7 fórumban.
Nem tudtunk rájönni mi lehet a probléma.
Ami közös volt bennünk,az az,hogy mindenkinek SSD-re telepítés után jött elő.
Volt akinek már a szűz WIN 7 is így csinálta.
Fogadd el,hogy ez ilyen.
Esetleg próbálj meg lelőni minden vírusirtót,hátha az kever bele.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23302) willz válasza NEMO1968 (#23301) üzenetére


willz
csendes tag

Szia!

Köszi az infot!Nekem is SSD-ről megy.De arra gondoltam amíg vinyóra volt telepítve csak azért nem tűnt fel, mert jóval lassabban állt fel a rendszer, több ideje volt szüttyögni annak a valaminek a hálózattal.
Nod van fent csak, azt már próbáltam kikapcsolni.
Nincs esetleg olyan program, amivel a rendszerindításnál induló szolgáltatásokat lehetne figyelni?
Mi mennyi időt vesz igénybe, mennyi memóriát használ, stb...
Vagy hülyeséget akarok? :D

(#23303) NEMO1968 válasza willz (#23302) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nem tudok róla,de a WIN feladatkezelőjében,teljesítményfigyelőjében elég jól lehet látni a dolgokat.
minialkalmazásokban a procifigyelőt is elindíthatod.
Most én kérdezek tőled.
Olyan progi kéne(lehetőleg ingyenes),ami folyamatosan figyeli a CPU és a GPU hőfokokat a háttérben.
Az adatokat elmentené,és a munka végeztével írná a min.,ill. max hőfokot,esetleg grafikonon is megjeleníthetné(idő- hőfok tengely)
Szal utólag tudnám visszanézni a hőmérsékleteket a terhelés függvényében.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23304) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Miért van hogy a winyóm leformáztam és átraktam tesóm gépébe. Nem volt rajta semmilyen adat sem, és alapból a gépe nem ismerte fel. Ez miért lehetséges? A lemezkezelőbe kellett neki adni betüjelet. Ha másoltam volna rá 1-2 dolgot akkor felismerte volna?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#23305) sfdrakex válasza jozsi252 (#23304) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha lett volna rajta adat betűjelet akkor is adni kell neki. Ezen ne aggódj, nem probléma.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23306) willz válasza NEMO1968 (#23303) üzenetére


willz
csendes tag

Igen, ezt tudom!Olyanra gondoltam, ami rendszerindításnál log-olja sorban az elindított szolgáltatásokat.XP-re volt ilyen, de nem emlékszem a nevére..
Everest és Aida tud ilyet, bár grafikont nem készít, csak táblázatot.De nem tudom, hogy van e ingyenes verziójuk.

(#23307) bakosgabor57 válasza Fire/SOUL/CD (#23279) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Hello! Újabb segítséget kérek
Megcsináltam a leírtakat a következő eredménnyel:
1. A "C" lemez Aktív lett, viszont nem kapta meg a Rendszer jelzőt
Gondoltam a hiányosság ellenére továbblépek ...
2. bcdboot c:\windows /l hu-hu /s c: parancsra kiírta, hogy a rendszerindító fájlok sikeresen létrehozva
3. Gép leállít, "D" lemez lehúz, gép indít, és kiírja: hiányzó ntldr
4. Gép leállít, "D" visszadug, és valóban csak a "D"-n találom meg az "ntldr"-t mégpedig a \Windows\ServicePackFiles\i386 mappában ...
A "C" Windows-ában nincs ilyen, nem tudom mitévő legyek, jelenlegi lemez állapot ez:

(#23308) Fire/SOUL/CD válasza bakosgabor57 (#23307) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. ott nem is kell, hogy a Rendszer jelzőt megkapja, csak az Aktív-ot...
2. A C gyökérkönyvtárról dobj egy képet privátba, de úgy, hogy a rejtett fájlok is látszódjanak(innentől már privátba értekezzünk)

Többi pontban vázolt jelenség meg természetes ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23309) Werkly


Werkly
őstag

Kérdezném, hogy a notimon gyárilag Vista van telepítve matricával a gép alján. Namármost csak helyreállító lemez van hozzá. Ha én full legyalulom valaha a HDD-t akkor ugrott a licensz? Úgyértem ha letöltök egy Vista-t és a noti matricáján lévő számot adom meg az már bukta vagy sem? Köszi!

(#23310) Fire/SOUL/CD válasza Werkly (#23309) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Namármost csak helyreállító lemez van hozzá."
Ami egy DVD és amúgy egy Vista telepítőt tartalmaz? pl ilyesmi?
Mert ha igen, akkor arról újra lehet húzni a rendszert és ahhoz a lemezhez/Vista változathoz jó lesz a lapos alján levő kulcs.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23311) departure


departure
csendes tag

Sziasztok,

mstsc.exe-vel (rdp) akarom elérni a gépemet, a routerem csak a dyndns illetve a tzo szolgáltatásait támogatja, ezek viszont fizetősek.

van valakinek bármi egyéb ötlete amivel ezt megvalósíthatom ?

(rat, teamviewer, vnc kizárva)

köszönöm!

Szerk.: W7 Ultimate SP1 64 bites rendszerről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

üff kafa leyla

(#23312) sfdrakex válasza departure (#23311) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

logmein-t próbáltad? Telepíted a gépedre, és utána webes felületről eléred a géped.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23313) departure válasza sfdrakex (#23312) üzenetére


departure
csendes tag

a cél az, hogy külső szoftver nélkül oldjam meg kihasználva ezzel a Windows (jelen esetben 7) lehetőségeit,
ugyanis sok helyen nincs időm vagy jogosultságom arra, hogy külső szoftvert telepítsek
ezért is ebbe a fórum részbe írtam

szerk: Látom webes felületről eltudom érni, viszont még mindig nem szívesen használok más szoftvert, a sebezhetőségeik miatt, ne menjünk bele abba, hogy maga a Windows is sebezhető.

[ Szerkesztve ]

üff kafa leyla

(#23314) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv mindenkinek!

Nem tudom, hogy éppen a megfelelő topic-ba írok, de felteszem itt a kérdésem hátha tudtok rá válaszolni.
Ismerősömnek van egy asus p5ld2-se alaplapja, és Windows 7 64 biten nem tudunk rá hangot varázsolni. A gyári driver cd már nincs meg, az asus honlapján nem találtunk hasonló drivert. Tudtok esetleg segíteni?

(#23315) departure válasza birozoli7800 (#23314) üzenetére


departure
csendes tag

64 bites Vista drivert próbáltátok ?

de ha igen és nem megy akkor:

http://downloadcenter.intel.com/confirm.aspx?httpDown=http://downloadmirror.intel.com/13365/eng/AUD_allOS_5.12.01.5500_PV_ADI_AC97.exe&agr=N&ProductID=2773&DwnldId=13365&strOSs=All&OSFullName=All%20Operating%20Systems&lang=eng

üff kafa leyla

(#23316) Sub-ZeRo válasza departure (#23313) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van igyenes dns is. Csak oda havonta egyszer kell bejelentkezni és akkor nem szűnik meg a domain neved. Vagyis a honlapra. Pl. noip.com.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23317) departure válasza Sub-ZeRo (#23316) üzenetére


departure
csendes tag

igen no-ip-t használom is egy ideje de nem erre, de sikerült így is megoldanom közben ! :D

üff kafa leyla

(#23318) bim


bim
veterán

Hy guruk!

WIN7 hol tárolja a hálozati jelszavakat? Újra kellene telepítenem és nem merek nekiállni mert nem találom a szerződést amin a jelszó van. :W (digi DSL)

(#23319) brd válasza bim (#23318) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel kit tudod nyerni. A "vírusirtó" nyavajoghat rá, de ne foglalkozz vele, használd nyugodtan.

The only real valuable thing is intuition.

(#23320) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Egy program futtatásával kapcsolatban ütköztem megmagyarázhatatlan anomáliákba, erről részletesebben ebben a fórumban írtam.
Gyanítom megoldást a win7 működésében kellene keresni (új felhasználói fiók létrehozása előtt).
Annyit még hozzáteszek, hogy már fogalmam sincs mikor (probléma jelentkezés előtt egy MPC újratelepítésnél, vagy már utána), de rendszergazdaként(?), regedittel kigyilkoltam minden olyan registry ágat, amiben MPC-HC szó szerepelt...
Viszont azóta vagy ötször újratelepítettem már a programot.

Van ötletetek a megoldásra?

Ha hibát követtem el a registry gyilkolászással és olyan kulcsot töröltem amit nem kellett volna, valamint ki van kapcsolva a rendszer visszaállítás, akkor hogyan/mivel (milyen programmal) tudnám a registry-t helyrerakni? Esetleg win7 telepítő lemez :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#23321) lostprophet válasza Ice&Lime (#23201) üzenetére


lostprophet
aktív tag

[link]
A letöltési linkeket elcseszték, a "%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A"-t cseréld ki mediafire.com-ra :)

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#23322) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Ha felteszek egy appot, majd vmilyen okból letörlöm (sima uninstall mindenféle Registry pucolás nélkül), majd később megint visszateszem akkor az okozhat vmilyen problémát? Főleg játékokkal van ez így, felteszem, hogy kipróbáljam, majd letörlöm...vagy ha vmi hibásan települt és újra kell telepíteni...lehet ebből gond?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#23323) zoli62


zoli62
addikt

A fokozott biztonságú személyes tűzfalat is bekapcsoltam, előtte csak nyilvános és tartományi volt. Okozhat ez egymagában indulás utáni hosszú percekig tartó magas processzorterhelést? Kb, azóta figyeltem meg jobban. Elvileg a nyilvános és tartományi is elég, nem?

(#23324) VGYke válasza VGYke (#23320) üzenetére


VGYke
addikt

Kiegészíteném kérdésem Win7 - MPCHC - registry problémával kapcsolatban:
Azóta futottam pár kört a regedit-tel. Jelenleg uninstallálva van az MPC-HC.
Ugye alapállás: "Főnök" mint rendszergazda, VGy és Asszony korlátozott fiók.
Regedit-et elindítva a felhaszálói fiókokból külön-külön és MPC-HC -re keresve:
* Főnök fiókból, kb. 13 bejegyzést találok (ugye innen működik a program, ha telepítem/másolom)
* VGy (problémás) fiókból, kb. 48 bejegyzést találok (innen nem működik a kép lejátszás)
* Asszony (szintén korlátozott) fiókból, kb.14 bejegyzést találok (innen is működik a program, ha telepítem/másolom)
:F
a darab azért "kb", mert megróbáltam olyan bejegyzéseket nem számolni, amik az E:/ MPC-HC/ tárolására szolgáló, telepítő vagy tömörített fájl mentésének helyére vonatkoznak, de nem biztos hogy jól sikerült...

Van ötletetek hogyan tovább Win7 újratelepítés, vagy újabb fiók létrehozása nélkül?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#23325) TommyX_


TommyX_
őstag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hol tudnám azt beállítani, ha rá viszem az egeret a tálcán lévő ikonra, akkor kis ablakban megjelenik az adott alkalmazás tartalma.
(Nekem úgy rémlik, hogy a Win 7 ezt tudja)

Előre is kösz a választ!

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#23326) sfdrakex válasza TommyX_ (#23325) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha az "előnézetre" azaz a program ablakának kicsinyített képére gondolsz, akkor ahhoz az aerot kell bekapcsolni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23327) TommyX_ válasza sfdrakex (#23326) üzenetére


TommyX_
őstag

Igen, hirtelen nem jutott eszembe a pontos neve. :B
Amúgy az aero be volt kapcsolva, csak az élményindex nem volt lefuttatva, ezért nem működött, de most már jó, kösz a helpet még egyszer.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#23328) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok

Lenne egy kérdésem.Remélem tudtok segíteni.

Mitől van az hogy amikor a Win7-et alvó módba akarnám tenni magától felébred a gép mikor semmit nem csinálok vele hozzá se érek?

A gépembe egy Samsung SSD van az a rendszer 'vinyóm'.
A régi merevlemezes háttértárral nem csinálta ezt.
Van egy olyan érzésem a SSD-nél kell beállítani valamit csak nem tudom,hogy mit.

(#23329) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Hol lehet megtalálni a már fent lévő widgetek fájljait(időjárás, árfolyam stb..)? Leszedtem egy widgetet, installálni nem tudom, csak a fájlok vannak meg, és arra gondoltam bemásolnám a többi mellé, hátha úgy elérhető lesz az installáltak között.
Előre is köszi!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#23330) w.miki


w.miki
veterán

Hali!

Én XP-t használok, és egy barátom Ideapad u350-esére most először tettem fel win7-est. (Ultimate)
Kérdezném, hogy miket kell beállítani a telepítés után? Hogyan kell konfigurálni ezt a rendszert? :B
Van erről egy gyik?

Másnál is 503-as hibákat dobál a PH fórum? :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23331) sfdrakex válasza w.miki (#23330) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam is 503-ast dobál pH, egésznap.

Konfigolni nem kell szerintem semmit, max hibernálást kikapcsoljátok ha nem akar hibernálni (cmd futtat rendszergazdaként majd: powercfg -H off). Konfigolni nem kell csak telepíteni a használni kívánt programokat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23332) Archanon válasza robyg (#23328) üzenetére


Archanon
őstag

[link]

Jobbat én se tudok... én próbáltam, nem vált be, de hátha majd neked... Igazán jó lenne rájönni a megoldásra, mert jól jönne az energiatakarékosság, ha nem akarom kikapcsolni a gépem.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#23333) muhaha01


muhaha01
tag

sziasztok, nem biztos, hogy ez a megfelelő topik, de hátha.

olyan kérdésem van, hogy hogyan lehet a böngészési előzményeket megtudni vagy eltakarítani, akár mozilla, akár explorer vagy chrome esetében, amikor egyrészt az ember privát módon böngészik, illetve a parancssorban flushdns paranccsal törli az előzményeket?
van rá valami mód, régebben tudtam, de mára elfelejtettem. ha jól érzem, ez böngészőtől független.

előre is köszi a segítséget!

(#23334) Sub-ZeRo válasza Archanon (#23332) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Általában az egér meg a Lan szokta felébreszteni a gépet. Eszközkezelőben ki kell lőni, hogy fel tudja ébreszteni a gépet. Esetleg még a billentyűzetet is ide lehet venni. Aztán próba cseresznye.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23335) vj0c1 válasza vj0c1 (#23329) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Hülyeséget kérdeztem, vagy nem tudja senki?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#23336) sfdrakex válasza vj0c1 (#23335) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Google-el kerestem windows 7 widgets path kifejezésre, ezt találtam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23337) vj0c1 válasza sfdrakex (#23336) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Köszi a helpet.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#23338) choco01


choco01
addikt

Sziasztok! :))
Tudnátok nekem valami megoldást,alkalmazást arra hogy ha újra akarom rakni a gépem de több progi van rajta ami kéne,de utána nem akarom egyenként felrakni őket?
Van valami lementi ezeket pl. egy külső hdd-re,aztán felrakom a progit és a fájlból vissza rakja őket? :DD
Köszi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#23339) sfdrakex válasza choco01 (#23338) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor kellett volna egy mentést csinálnod mikor feltetted az OS-t és a programokat. Olyan ami csak a programokat kimenti, szerintem nincs. Egyébként nem hiszem hogy olyan sok idő pár programot újra tenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23340) choco01 válasza sfdrakex (#23339) üzenetére


choco01
addikt

És olyan,amivel a programjaimból többől tudok egy image fájlt csinálni egy progival,és az utána automatikusan fel is rakja őket?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#23341) kispx válasza choco01 (#23340) üzenetére


kispx
addikt

Ezt a topicot olvasgasd.
Nem teljesen ugyanaz amit szeretnél, de olyan nincs amire gondolsz. A partícióról/merevlemezről egy képfájlt csinál. Ez bármikor visszaállíthatod és a programokat nem kell installálni/beállítani, csak legelőször.

[ Szerkesztve ]

(#23342) m1sk4r válasza choco01 (#23340) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

ninite.com

Ez egy alternatíva, itt megtalálhatóak a leggyakrabban használt programok, tehát speciális igényeket nem elégít ki. Bepipálod ami kell neked és utána le tudsz tölteni egy online installert, így nem kell egyenként telepítgetni.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#23343) sfdrakex válasza choco01 (#23340) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sok értelme szerintem nincs a dolognak, nálam most is 3 évet ment az OS újra telepítés nélkül, és csak gép csere miatt van most frissen telepített OS a gépemen. 3 év alatt viszont minden programnak van sok új verziója, ami sokszor jobb is, érdemes cserélni, ezért nincs értelme, csinálni egy csomagot, és még évek múlva is azt felrakni, egy friss telepítésre. Lehet hogy te sűrűn újra teszed a W7-et, akkor esetleg van értelme.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23344) bandy13


bandy13
aktív tag

Tudna valaki segiteni ?
Nem lehet paricionalnom a winyot ... hibat dob (xp nel nem ismeri fel a winyot)
Ez van win7 alatt:
http://kepfeltoltes.hu/130127/20130127_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

varom a valaszokat ! Elore is koszonom !

(#23345) sfdrakex válasza bandy13 (#23344) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tuti törölve van a partíció? Nincs létre hozva rajta egy? Telepíteni se engedi?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23346) bandy13 válasza sfdrakex (#23345) üzenetére


bandy13
aktív tag

Hat 3 particiora volt szetosztva az 500gb ..
Telepitettem a kulso hordozhato vinyora egy ubuntut es az valahogy bezavarta mert amikor lehuztam a kulsot, hogy be bootoljon a win7 nem jott be megneztem telepito lemezzel es nem formazottnak tunteti fel.
(Lehet hogy leformazta a winyot az ubuntu.. nem tudom)
Sima formatalasnak nem kene gondot okoznia... :/

[ Szerkesztve ]

(#23347) zorzy4 válasza bandy13 (#23346) üzenetére


zorzy4
őstag

Lehet hogy hülyeséget írok, de úgy tudom a linux valamit átállít a boot szektorban , így nem látja a windows. Én kétszer próbáltam linux nevű szemetet, és ugyan így jártam.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#23348) bandy13 válasza zorzy4 (#23347) üzenetére


bandy13
aktív tag

es mi volt a megoldas ?

(#23349) zorzy4 válasza bandy13 (#23348) üzenetére


zorzy4
őstag

Eladtam a vinyót, és az első helyen is tesztelés után visszaadták, hogy rossz, és csak a második üzletben értettek hozzá annyira, hogy visszaállítsák. Akkoriban még nem igazán értettem a gépekhez. De ezt a mai napig nem tudom hogy kell. Keress rá a neten. Vagy kérdezz rá a pc world segélyvonal fórumon.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#23350) bandy13 válasza zorzy4 (#23349) üzenetére


bandy13
aktív tag

ertem hat egy 500gb wd nem szivesen valnek meg tole ...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.