Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) hucsikoi válasza Predator2 (#23946) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségek/Aktuális séma melletti "Séma beállításának módosítása"/Speciális energiaellátási beállítás módosítása itt kapod ezt a képernyőt: [link]
Az automatikus frissítés mikorra van állítva? Lehet az a bűnös.

(#23952) GU-81M


GU-81M
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo laptopom, kaptam hozzá W7 Home Premiumot, 64 biteset. A kérdésem az lenne, hogy ezt fel tudom egy pc-re (avagy lehet-e egy másik gépre is telepíteni ugyanazzal a termékkulccsal)? (az is 64 bites) Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#23953) hucsikoi válasza GU-81M (#23952) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Csak egy gépen használhatod.

(#23954) 0805


0805
tag

Sziasztok!

Temporary Internet Files mappám akárhogy állitgatom ha youtubot nézem meghízík de minél tovább youtubozok annál nagyobb....több gigára is megnö.

Mitöl van ez??hiába állitom az explorert mindig ugyanugy nö youtube közben...okés h ideiglenes mappa meg minden de mivan ha 10videót megnézek???nem marad egy dekka helyem se a c-meghajtón...

Köszi a helpet elöre is.

[ Szerkesztve ]

(#23955) #41133696


#41133696
törölt tag

E Havi foltozó kedd termése Windows 7 rendszerekhez.

(#23956) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#23955) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azért az a gusztustalan, hogy az sp1 telepítése után, még volt 136 frissítés, ami lejött. Egy sp2 jöhetne már...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23957) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Hogyan tudom azt beállítani, hogy ha elindítok egy programot, az fusson akkor is, ha átmegyek egy másik windows felh névbe? (nem jelentkezem ki, csak átváltok)

(#23958) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#23956) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez így van :D és még most emelkedett plusz 9-el :D Amúgy tényleg gáz, hogy frissen telepített Windows 7 esetében - hivatalosan ugye nincs integrátor eszköz MS oldalról - több órás meló csak a rendszer felrakása ha RTM lemeze van az embernek. SP1 felmászik 30-60 perc alatt, aztán még a kis apróbb frissítések telepítése legalább annyi idő mint az RTM+ SP1-é volt, beleszámítva, hogy közben 14 x újraindul, majd újból WU, ameddig az nincs, hogy most már nem talál frissítést. Na és ugye pár hónapja már valamelyik nagy IT külföldi oldal fellebbentette, hogy esélyes, hogy nem is lesz SP2... Az lesz csak a szép világ 2020-ig még lesz 84 foltozó kedd :D

(#23959) artiny


artiny
őstag

Mi lehet ez, biztonsági kódot ker wifi csatlakozásnál?
Egy haver kerdezte tolem,hogy... amikor megadja a wifi jelszot az othoni netjere ker biztonsagi kodot(most instalaltam ujra neki a gepet)

(#23960) Debilon válasza 0805 (#23954) üzenetére


Debilon
addikt

gondolom HD-ben nézed a videókat

abba a mappába kerül amikor nézed elkezded nézni, ne csodálkozz, hogy ennyire megnő

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#23961) default.


default.
őstag

sziasztok!
win7 alatt a felügyeleti eszközök\számítógépkezelés\lemezkezelés -ben vagyok és van 1 HDD ami több részből áll:

helyreállítási partíció, EFI rendszerpartíció, elsődleges partíció, OEM partíció.

ezeket szeretném eltüntetni, és 1 partíciót létrehozni, vagyis hogy egyben legyen az egész, ne legyenek ilyen partíciók. (jobb gombbal rákattintva csak az elsődleges partíciót engedi törölni, a többinél csak súgó van)

segítsetek légyszi !!!
köszi!

(#23962) Sub-ZeRo válasza default. (#23961) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát, én tegnap töröltem valami hasonlóakat a laptopról és nem megy a gyári visszaállítás sajnos. Pedig jó lett volna ha menne. Ha törölni akarod, akkor windows dvd és ott mindent tudsz törölni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23963) NEMO1968 válasza artiny (#23959) üzenetére


NEMO1968
őstag

Akkor azért kéri.
Valszeg titkosítva van a WiFi router,hogy az utcáról ne tudjanak belépni.
Azt a kódot kéri,amit akkor megadott neki.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23964) lostprophet válasza #41133696 (#23958) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Tessék lekapni Windows Download Integratort ( [link] ), kompatibilis Win7-tel és 8-cal is, és rendelkezik még egy rakat egyéb hasznos funkcióval is.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#23965) allein


allein
addikt

Jó reggelt mindenkinek. Még mindig nem tudok mit kezdeni a fennálló problémával. Hetente 2-3 alkalommal azt csinálja a laptop, hogy amikor a "Leállítás" gombra kattintok megjelenik a "Kikapcsolás" képernyő és innen tovább nem megy. Tegnap este is 10 percig hagytam és akkor sem kapcsolt ki, képernyő elment pihenőbe és a gép még mindig nem kapcsolt ki. Mi lehet a probléma, mi a teendő? Lépjek kapcsolatba a gyártóval? Sony Vaio laptopról van szó.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#23966) #93794560


#93794560
törölt tag

Olvastam itt korábban, hogy valakinek itt gondja volt a 16 gigás pendrive-jával. Ez tuti, hogy nem Windows 7 hiba, mert egy MAXELL 16-ossal nálam is előfordult. Pont ugyanazok a jelenségek fordultak elő, mint az előbb leírtak. Nem olvasható fájlok, mappák. Formázás nem megy le, a gyorsformázás egyáltalán, a lassú pedig a végén hibát dob ki. Úgy látszik, mindegyik ilyennél ugyanez a hibajelenség. Lehet, hogy típushiba. Az biztos, hogy MAXELL 16-os, de hogy milyen, azt nem tudni. nincs rajta semmi, csak egy MAXELL felirat.

[ Szerkesztve ]

(#23967) ÉM


ÉM
tag

Sziasztok!
Megkértek, hogy egy Dell inspiron 14z ultrabookra telepítsek fel win 7-et.
Az a problémám, hogy ugye ebben található egy 32gigás ssd és egy 500gigás hdd is.
Hogy célszerű telepíteni az oprendszert rá, hogy optimálisan működjön?
Jelenleg egy win 8 van a gépen, az ssd-n 8 giga van particionálva a többi üres, az oprendszer pedig a hdd-n helyezkedik el.

(#23968) PumpkinSeed válasza ÉM (#23967) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem SSD-re tedd az oprendszert mert akkor lesz a leggyorsabb a bootolási folyamat.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23969) Bogyó bá' válasza ÉM (#23967) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én meg nem b*szogatnám. Ha nem tévedek nagyot, akkor a 8GB a swap-file helye, a "particionálatlan2 rész meg egy hibrid meghajtót alkot a HDD-vel, spéci vezérlőprogrammal. Ennél csak rosszabb lesz, ha a Win7 telepítés miatt legyalulod őket. (Önmagában kevés is a 32 GB az oprendszernek és tartozékainak).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23970) ÉM válasza Bogyó bá' (#23969) üzenetére


ÉM
tag

8Gb memó van a gépben, én is úgy gyanítom ez a lapozófájl lesz.
Egyébként egy Micron RealSSD C400 van benne, aminek 50mb/s a szekvenciális olvasása !?! és egy wd wd5000lpvt. 32 gigára én sem szívesen tennék oprendszert.
Akkor a tudomány mai állása szerint inkább hanyagoljam ezt az egész akciót?

(#23971) Bogyó bá' válasza ÉM (#23970) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még az is lehet, hogy ki van kapcsolva a lapozófile (nézz utána) és a hiberfil.sys van azon a 8 gigán, a gyors indulás végett. Szerintem az oprendszerváltással lefokoznád a gépet ultrabookból sima szubnotivá.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23972) PumpkinSeed válasza Bogyó bá' (#23969) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt most akkor benéztem, de ma is okosodtam. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23973) Predator2 válasza hucsikoi (#23951) üzenetére


Predator2
addikt

nálam is úgy van beállítva mint neked de mégis felkel sajna :(

frissítések meg így:[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#23974) ÉM válasza Bogyó bá' (#23971) üzenetére


ÉM
tag

A következőképpen néz ki a helyzet:

A C:-n megtaláltam a hiberfil.sys. 6,75 GB a pagefile.sys 1,27GB és a swapfile.sys 268MB
Most akkor már nem nagyon értem. :F Egyébként az ssd-n lévő 8 gigás particiót csak törölni lehet, mást nem lehet vele csinálni.

(#23975) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

A linkelt problémában esetleg tudtok segíteni?
Sajnos a kérdés nem a legjobb helyre ment.
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#23976) Bogyó bá' válasza ÉM (#23974) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Létezik az, hogy tényleg csak az SSD első 8MB-ját használná HDD-gyorsításra, a többi meg üres volna? :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23977) allein


allein
addikt

Üdv. újra. Tudna valaki valami okosat mondani a 23965-ös hozzászóláshoz? Imént ez a kép fogadott :U Mitévő legyek?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#23978) PumpkinSeed válasza allein (#23977) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt kék halálnak hívják. Általában memória hibára hívja fel a figyelmet. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23979) choco01


choco01
addikt

Hali.
Net-keretrendszer 4.5 fedezi a 4-est is ?:)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#23980) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok,

Hogyan lehet azt megoldani, hogy megosztáskor ne kérjen jelszót, de közben a távoli asztalos usernek legyen jelszava?

A helyzet jelenleg így néz ki:
A gépet elérem névre IP-re. Vendég fiók bekapcsolva, nincs jelszava, jelszavas megosztás kikapcsolva, helyileg nem tud bejelentkezni.
A meglévő felhasználónak van jelszava a távoli asztal miatt, de automatikusan bejelentkezik. Ha kiveszem a jelszavát akkor megy a megosztás jelszó nélkül, de a távoli asztal nem :(

Köszi előre is a segítséget.

Scobby

(#23981) Visormail válasza Scobbyka (#23980) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#23982) Scobbyka válasza Visormail (#23981) üzenetére


Scobbyka
tag

Ezek be vannak állítva, de akkor is kéri a jelszót de nagyon. Mint írtam ha nincs a User felhasználónak jelszava akkor megy minden szuperül. De mihelyst visszarakom a User jelszavát azonnal visít a megosztási jelszóért. Ha beírom hogy Vendég jelszó nélkül akkor be is lép. De felhasználói interakció nélkül nem nyitja meg a megosztást.

Scobby

(#23983) Visormail válasza choco01 (#23979) üzenetére


Visormail
addikt

Igen [link] The .NET Framework 4.5 replaces the .NET Framework 4. When you install the .NET Framework 4.5 on a system that has the .NET Framework 4 installed, the assemblies are replaced.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#23984) choco01 válasza Visormail (#23983) üzenetére


choco01
addikt

XP mellett nem jó.:S

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#23985) weiss


weiss
addikt

Helló! Az normális, hogy az eseménynaplóban nincsenek bejegyzések eszközeltávolításról/csatlakozásról? 3G modemem rendszeresen lecsatlakozik majd rögtön vissza, hallani is a Win-es hangot, és szeretném kideríteni hol a hiba.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23986) Visormail válasza choco01 (#23984) üzenetére


Visormail
addikt

Igen xp-t már nem támogat, csak vista/7/server2008 (későbbiek meg már tartalmazzák). System Requirements
Mondjuk a win7 topikban vagyunk :)

weiss: alkalmazás és szolgáltatásnaplók/microsoft/windows/network profile/műveletek részen esetleg valami hasznos?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#23987) weiss válasza Visormail (#23986) üzenetére


weiss
addikt

Csak ennyi.

Hálózat leválasztva
Név: Orange
Leírás: Orange
Típus: Nem kezelt
Állapot: Leválasztva
Kategória: Nyilvános

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23988) Dot


Dot
őstag

Hali!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy lehetne a következőt megcsinálni: Van 2 monitorom az 1ik-en fut valami 3d-s alkalmazás amiből nem léphetek ki és kell hozzá egy egér és billentyű használat. A második monitoron lévő progikat egy másik bill + egérrel tudjam vezérelni.
W7-be meg lehet-e oldani?
Vagy milyen fórumban kellene feltennem ezt a kérdést? :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23989) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!
Valaki nem tudja esetleg hogy újratelepítés óta miért nem tudom lefrissíteni a laptopomat? 140 frissítés volt amit fel is telepített de amikor újraindulásnál konfigurálja a frissítéseket az mindig sikertelen. Ez írja ki:
3 / 3. fázis
A Windows-frissítések konfigurálása nem sikerült
Módosítások visszavonása...

Ma már 5x is eljátszotta ezt velem. Mi lehet a gond?
A Windows eredeti ( pontosabban a Lenovo által előretelepített Win 7 van a laptopon).

[ Szerkesztve ]

(#23990) hucsikoi válasza Predator2 (#23973) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Szvsz a frissítések keresésének időpontját érdemes lenne megváltoztatni egy olyan időpontra, amikor be van kapcsolva a géped. Lehet az lesz a hunyó.

(#23991) sfdrakex válasza bopeti98 (#23989) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne egyben próbáld az összeset, hanem kisebb csoportokban, vagy ha úgy se megy egyesével és időrendi sorrendben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23992) PumpkinSeed válasza Dot (#23988) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

ThinSoft-nál van egy BeTwin progi, de én úgy tudom, hogy ennél mindkét klienshoz kell egy videókari. Szval csak akkor működhet, ha két vidkari van a gépbe. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23993) bopeti98 válasza sfdrakex (#23991) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi! :R

Kisebb csoportokban feltelepíti csak így elég hosszadalmas. Ahogy feltelepítettem az összes frissítést csinálok egy visszaállító lemezt hogy legközelebb ha újra kell telepíteni a gépet ne kelljen mindent nulláról kezdeni.

(#23994) PumpkinSeed válasza bopeti98 (#23989) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Valamiért nekem se nagyon akar frissíteni. Valami az új frissítésekkel lehet, mert minden kikapcsnál 6 frissítés van. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23995) VGYke válasza 0805 (#23954) üzenetére


VGYke
addikt

Akkor ha nem marad helyed 10 video utá, 10 videónként indísd a lemezkarbantartót!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#23996) Dot válasza PumpkinSeed (#23992) üzenetére


Dot
őstag

Utána nézek.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23997) Darren82


Darren82
tag

Üdvözlök mindenkit!
Az lenne a kérdésem,hogy Java alkalmazásokon belül,miért nem jelenít meg képeket a rendszer?
Nem tapasztaltam hasonlót eddig éveken keresztül.
Köze lehet a keddi windows frissítéshez?
Próbáltam Chrome,firefox,explorer böngészőben,hasonló eredménnyel.
Ha valaki tud megoldást,köszönöm!
Ha van megfelelőbb topic rá,jellezzetek!

(#23998) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

nem értem, a win7 2009-es, kijött tavaly a win8 és egy árban vannak :(( (upgrade is indokolatlanul drága)
ezzel nem azt akarom mondani, hogy amint kijött a 8 akkor a 7 már nem jó és dobálják az emberekhez olcsóért, hanem hogy csökkentsék legalább az árát.
(az új mindig drágább a régebbi mindig olcsóbb, minél régebbi annál olcsóbb, ez mindennel így megy csak a winnel nem)
azért elég undorító ez az egész így.
sőt az meg már über undorító, hogy az xp, ami már 11éves szintén ugyan annyiba kerül, mint ma a win7 és 8. :((
nem tűnik fel senkinek ez? :U

[ Szerkesztve ]

(#23999) brd válasza Ice&Lime (#23998) üzenetére


brd
nagyúr

Ha te gyártanád/árulnád, csökkentenéd az árát, amikor így is megveszik? Vagy vesznek akkor már helyette W8-at? Ugye, hogy nem?

The only real valuable thing is intuition.

(#24000) DS39 válasza Ice&Lime (#23998) üzenetére


DS39
nagyúr

de ki vesz ma már xp-t? jövőre lejár a támogatása.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.