Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) DS39 válasza gzbotii (#23800) üzenetére


DS39
nagyúr

nézd meg a Hálózati és megosztási központban, ott a Csatlakozás hálózathoz opciót.

de a vezetékes net minek van lekódolva? bedugod, megy, ki elől van védve? :)

(#23802) gzbotii válasza DS39 (#23801) üzenetére


gzbotii
veterán

Szolgaltato. Igy adja, van egy szep random szamok es betukbol allo felhasznalo nev + jelszo kombo :U

De amugy itt meg most sem taltam meg az automatikus csatlakozas funkciot :(

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23803) DS39 válasza gzbotii (#23802) üzenetére


DS39
nagyúr

milyen szolgáltató? én még nem hallottam olyat hogy a vezetékes netet lejelszavaznák. amit adnak ilyen felh. név. + jelszó kombót az a wifi hozzáféréshez kell többnyire, de azt is simán felül lehetne írni, hogy ne kérjen semmit. (na persze ez nem célszerű, de meg lehet csinálni.)

(#23804) sfdrakex válasza gzbotii (#23802) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Internet beállításokban, kapcsolatoknál nézd át a beállításokat, kapcsold be az automatikus tárcsázást.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23805) gzbotii válasza DS39 (#23803) üzenetére


gzbotii
veterán

Erdelyi DIGI. Ezt, tudtommal nem lehet kikerulni. De eddig be tudtam allitani, hogy Win indulaskor automatikusan csatlakozzon. Most meg nem talaom. Mint irtam, apum miatt lenne fontos.

Mas: notit hasznalni routerkent, azaz a netmegosztast, hogy lehet beallitani? Valaki egy lirast? :B

Bocs a sok noob kerdesert.

(#23804) sfdrakex: mar vagy 5x atbogaraztam, de nem talalom

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23806) sfdrakex válasza gzbotii (#23805) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt egy leírás hogyan oszd meg a netet W7en WiFi-n.

Amikor feldobja a csatlakozós ablakot ott lehet valahol még állítani, hogy induljon W7-el együtt a net is. Sajnos nem emlékszem pontosan már én sem, mert routert használok.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23807) gzbotii válasza sfdrakex (#23806) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat az a baj, hogy ott hasonlot nem talalok.
Es a Win-ben levo megosytasi koyponton keresztul?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23808) gzbotii válasza gzbotii (#23807) üzenetére


gzbotii
veterán

Megosztas megoldva, de az automatikus tarcsazas optciot meg most se talalom.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23809) sfdrakex válasza gzbotii (#23808) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Erre gondoltam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23810) NyuszyCaster válasza sfdrakex (#23787) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Ha a ram teszt nem fut le, akkor miért vagy abban biztos hogy nincs ram hiba? Próbáltad amit már írtam én is, és szerintem más is, hogy kiveszel ki a ram modulokból és úgy használod a gépedet. Kék halál a legtöbbször hardver hiba miatt van, vagy akkor ha agyon van buherálva az OS.

szia csak abból gondolom hogy a másik kettő lefut hiba nélkül többször is és a memtesztx86 v.420 is 5x futott le gond nélkül de irtam a ram topic ba hát ha tudnak segiteni kiszedni sajna nem birtam mert nekem betegségem miatt nem megy olyan könnyen :W

HTC desire 500

(#23811) NyuszyCaster válasza sfdrakex (#23786) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia!

tudod ha te még nem csináltál valamit te sem vágod elsőre szerintem

megcsinálni nem kell helyettem nem szellemifogyatékos csak mozgáskorlátozott
de azért köszi a segitséget megtudtam csinálni!!!

HTC desire 500

(#23812) sfdrakex válasza NyuszyCaster (#23810) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Memtestet 12-24 órán át szokták javasolni futtatni, nem csak párszor.

(#23811) NyuszyCaster

Képekkel illusztrálva van hogyan kell, sokat nem kell hozzá angolul tudni, jobban leírni nem igen lehet.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23813) PumpkinSeed válasza sfdrakex (#23812) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Na szval akkor nem volt másik felhasználó és csak egyetlen felhasználó volt, amin jelszó van. A jelszó 24 karakterből állt, amit pwgen generált. A gép nem lett újraindítva mert a CPU fan nincs az alaplapba dugva és a csipogást halottam volna. A programozó barátom mégis belépet a gépembe, hogyan csinálta?:O

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23814) Sub-ZeRo válasza NyuszyCaster (#23810) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy cask szimplán tudod hogy baj van valamelyik driverrel. Nekem is vágott már kékhalált a gép, de legtöbször alvó módból való visszatéréskor. Valamiért nem pörgeti fel a vinyót és arra panaszkodik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23815) sfdrakex válasza PumpkinSeed (#23813) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Passzolom, tőle nem kérdezted?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23816) PumpkinSeed válasza sfdrakex (#23815) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azt mondta gondolkozzak, de már 2 hete azt csinálom, már tényleg nincs ötletem.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23817) Bogyó bá' válasza PumpkinSeed (#23816) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kint hagytad a cetlidet az asztalon, amire fel volt írva a jelszó... :P

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23818) PumpkinSeed válasza Bogyó bá' (#23817) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nincs feljegyezve sehova. :DD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23819) soultrapp


soultrapp
senior tag

erre valaki?

kérdésem

(#23820) PumpkinSeed válasza soultrapp (#23819) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehet, hogy minden indításnál újra telepíti az egeret. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23821) soultrapp válasza PumpkinSeed (#23820) üzenetére


soultrapp
senior tag

hát nem tudom inkább valami progit tölthet be a háttérbe csak nem tudom mit.
mert a pcoci is dolgozik.

másik egérrel is kipróbáltam ugyan ez a helyzet.

(#23822) entek


entek
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Nekem olyan problémám lenne, hogy egy Nvidia kártya helyére ATI-t raktam. Ezért újra húztam a windows-t. Végigment a telepítés elkezdtem programokat telepíteni. Jött egy újraindítás és amikor elértem az üdvözlőképernyőhöz kékhalál és újraindulás. Sok mindent próbáltam végső megoldásként szétszedtem megfújkáltam minden csatlakozást újra beindítottam és működött. Viszont előtte többször is megpróbáltam újratelepíteni azonban sem pendriveről sem cd-ről nem akart bootolni. Egy ultimate (nem teljesen legális formájú, alapból tuningolt) telepítése történt. Most éppen nem jelentkezett még a probléma azonban nem merem újraindítani a gépet. Mit érdemes tennem? Továbbá a Catalyst telepítése után azt jelezte, hogy nincs a gépben ATI cucc. Második telepítés után működött, viszont a többszöri újraindítások során egyszer bejutottam és mikor a Catalystban akartam vájkálni akkor jött a kékhalál. Azóta nem nyúltam hozzá. Szóval van valami megoldás vagy egy eredetinek ható windows telepítése oldja csak meg a helyzetet.

(#23823) NyuszyCaster válasza sfdrakex (#23812) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

jó megpróbálom úgy de mellyikel? a win memtesztjével vagy a memteszt86 ?

HTC desire 500

(#23824) Sub-ZeRo válasza entek (#23822) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Warez tiltott itt, meg ilyen buherált windowsokkal nem foglalkozunk. :/ Szóval egy eredetit próbálj meg és próba cseresznye.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#23825) NyuszyCaster válasza entek (#23822) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia

szedd le a vga drivert inditás csökkentet módban és söpörj ki mindent ami ati c kliner ha van regisztriből is kiszedi második ikon

a kártyádnak és a redszerednek megfelelő driver letőltése [link] ujra telepités

szerintem igy jó lesz
valamint netkeret redszer 4 ha nem lenne fönt már

HTC desire 500

(#23826) NyuszyCaster válasza Sub-ZeRo (#23814) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

igyekeztem mindenből a legujabat föltenni

de lehet igazad van

HTC desire 500

(#23827) entek válasza NyuszyCaster (#23825) üzenetére


entek
csendes tag

Bocsánat a warez miatt, de hozzá tartozott a hibához. Szereztem egy eredetit és azzal fogok újrapróbálkozni. Ha további problémák merülnek fel jelentkezem. De még mindig kérdéses, hogy kellesz-e az újratelepítés.

(#23828) NyuszyCaster válasza entek (#23827) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szerintem csináld amit irtam és valóban eredetit tegyél föl sokan úgy gondolják hogy a gamer vagy nvidia vagy ati edeson meg mit tudom én mi jobb pedig nem!!!

más
mi vezetett arra hogy nvidia karit atira cserélj? :D és milyen ati?

HTC desire 500

(#23829) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

még az előbb hallgattam win 7 alatt win media playerben pendrive-ról zenét és most, hogy akarok egy filmet nézni szintén win media playerrel, maga a media player nem indul el, csak elkezdi tölteni, aztán megáll vele és nem történik semmi,abbahagyja, egyáltalán nem indul el a win media player.
le sem töröltem nem is állítgattam semmit.
ez miért van és visszatudom valahogy hozni pl. kijavítani? vagy van olyan, hogy media player helyreállítása?

szerkesztve:
nem szóltam :B , megjavult :)

[ Szerkesztve ]

(#23830) sfdrakex válasza soultrapp (#23821) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feladat kezelőt ha elindítod nem látszik mi használja a gépet?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23831) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok!
Lenne egy problémám egy Logitech Internet 350 médiás billentyűvel. HP laptopon Ubuntu és WIN8-al működik, nincs baj. Asztali gépemen Ubuntu alatt működik, de WIN7 (64bit) nem. Setpoint volt fent, de úgyse működik ha letörlöm. Ehhez a bill-hez nem adtak ki drivert, mert a windowsnak tudni kellene kezelni. Eszközkezelőből kitörlöm a felkiáltójeles "multimedia keyboard"-ot, majd reboot, win7 jelszónál be tudom írni jelszavam, de ahogy bejelentkezik kifagy úgy ahogy van. Érdekes igaz? Egyszer sikerült azt elérni, hogy HID billentyűként elindult és működött rajta minden, de ez a következő indításig élt. Úgyse megy ha csak ő van bedugva az egész gépbe. Usb osztóm nincs. Köszönöm előre is.

(#23832) labeda válasza Laybee (#23831) üzenetére


labeda
aktív tag

Nálam ezt ugyanígy, Logitech egérrel adta elő, úgy hogy vissza kellett állítanom miatta az egész rendszert. Azóta sem használom.

[ Szerkesztve ]

(#23833) Laybee válasza labeda (#23832) üzenetére


Laybee
őstag

Hardverileg jó, mert akkor sehol nem működne. Még megérteném, ha win8 alatt se menne, azt mondanám a windows nem szereti.

(#23834) labeda válasza Laybee (#23833) üzenetére


labeda
aktív tag

Szerintem mondd úgy, hogy a 7 nem szereti, nyolcnál (nálam is) ment,,,,,,

[ Szerkesztve ]

(#23835) brd válasza PumpkinSeed (#23813) üzenetére


brd
nagyúr

A beépített rendszergazda júzer nem lehet? Biztos a te Win7-ed használta, nem valami USB-ről indított rendszert?

The only real valuable thing is intuition.

(#23836) soultrapp válasza sfdrakex (#23830) üzenetére


soultrapp
senior tag

Ennyi indul el mikor bejön az asztal:
+sidebar.exe

Van olyan itt aminek nem kellene elindulni?
vagy felesleges és kilehetne törölni?

[ Szerkesztve ]

(#23837) lostprophet válasza soultrapp (#23836) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Fuel.Service.exe és a MOM.exe az micsoda? Esetleg ha nem használod, a Catalyst Control Center (CCC.exe) is eltávolítható.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#23838) @matthew@ válasza lostprophet (#23837) üzenetére


@matthew@
őstag

Mind 2 AMD Catalyst folyamat: MOM.exe, Fuel.Service.exe

Matthew 24:42

(#23839) soultrapp válasza @matthew@ (#23838) üzenetére


soultrapp
senior tag

és azok fontosak?
lassítanak annyit,hogy win bejövetelkor akadjon az egér vagy 5másodpercig?

(#23840) Puma K


Puma K
veterán

Üdv!

Adott a következő probléma... van egy Packard Bell EasyNote EN TS11HR notebook a következő belsővel:

-Intel B815 CPU
-Intel HD Graphics intVGA
-2 GB /1333Mhz DDR3 RAM
-500 GB HDD
-1.3 mpx cam

Itt meg nem látszik pedig kéne:

Ehhez a géphez a létező összes Wi-Fi driver-t felraktam de nem akar működni a Realtek-es Wi-Fi driver-el sem!

Valakinek valami ötlete?
Most lett telepítve minden friss, de ez még nem megy...

Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23841) entek válasza NyuszyCaster (#23828) üzenetére


entek
csendes tag

Bocs, hogy késve válaszolok, de nem igazán figyeltem a topicot. A win 7 azóta még nem szarakodott. A kártya pedig egy érdekes történet. Vettem használtan egy 9800 GT-t és használtam. Aztán egyszer csíkozás és elment a kép. Mondom remek, elvittem egy haverhoz aki megnézte, de nem tudta úgy megsütni, hogy működjön rendesen, mert nem volt flux-a. Ezért elcserélte egy Sapphire 3850 HD-ra és azt használom.

(#23842) Fire/SOUL/CD válasza Puma K (#23840) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Általában az európai piacra szánt modellek Atheros WiFi van illetve be is van kapcsolva a Wifi? (billentyűzeten az FN+F2-vel lehet ki- és bekapcsolni, illetve a Launch Manager-ben)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23843) sfdrakex válasza soultrapp (#23836) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az oké hoyg ezek indulnak le, de ha látszana a képen az is hogy melyik folyamat mennyi CPU-t és ramot használ, már könnyebb lenne rájönni mi mennyire eszi a gépet. Kicsit méretezd át az ablakot, a programok nevének nem kell ilyen széles oszlop.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23844) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Az miért van, hogy minden kikapcsolásnál 6 dolgot frissít. Mindig!

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23845) @matthew@ válasza soultrapp (#23839) üzenetére


@matthew@
őstag

Szerintem igen, de tényloeg egy olyan kép kéne amin látszik a CPU és RAM használat, meg a legjobb az lenne ha az automatikusan induló programokról is nyomnál egy képet, így: start gomb, kereséshez beírod h futtatás, elindítod, oda beírod h msconfig majd az előjövő ablakon lesz egy olyan fül h Automatikus indulás, azt is tedd fel, mert ott ki lehet venni ami nem kell, de magadtól még ne szedj ki semmit, mert nem mind1 h mi lesz kiszedve

PumpkinSeed: téged jobban szeretnek :DDD

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#23846) sfdrakex válasza @matthew@ (#23845) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A keresőbe nem kell beírni hogy futtatás, egyből írhatja az msconfigot is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23847) vlevi válasza soultrapp (#23839) üzenetére


vlevi
nagyúr

"lassítanak annyit,hogy win bejövetelkor akadjon az egér vagy 5másodpercig?"
Na, ez jó kérdés, mert nekem is meg-megakad az egér bootoláskor.
Pedig a hardverre nem lehetne panasz, mert i5-3470, 8Giga Corsair memória, és 128Giga Samsung SSD. Mi a kókány lehet az, ami 4 processzormagot megfog annyira, hogy az egér is megáll?

matthew: Igaz, hogy a soultrapp által berakott képen nem látszik tételesen a memóriahasználat, de alul ott van, hogy a 8 gigájából 13%. Azzal nem kellene gondnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#23848) PumpkinSeed válasza @matthew@ (#23845) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hát ne szeressenek :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23849) HZoli87


HZoli87
veterán

Üdv!

Ma úgy tartotta kedvem, hogy benéztem a hálózati adapterek közé és meglepődve találtam ott egy Microsoft Virtual Wifi Miniport adaptert. Ha jól emlékszem, ez máskor nem volt. Mire jó ez? Hogyan került fel a gépre és egyáltalán szükségem van-e rá (vagyis letilthatom-e)? Köszi


(#23850) rdi


rdi
veterán

Sziasztok,
A felhasználóm vírusirtásokat végzett és közben törölte a shelljét, minden program fut, de nincs neki asztala.
A telepítéskori admin jelszavára nem emlékszik és ő az egyedüli felhasználó. A recoverija elég régi, ezért arra kért, hogy próbáljam meg megmenteni a jelenleg futó programjait.
Szerintetek egy telepítőlemezről történő frissítés elég lesz?

Fej! Tor! Potroh!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.