Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) Ice&Lime válasza Steelmanus (#23189) üzenetére


Ice&Lime
veterán

egy a gond ezzel, de az nagy, hogy ez csak klasszikus módban működik, amit te mondtál aero-ban viszont egyáltalán nem működik.
tehát akkor win7 alap aero témában szeretném megváltoztatni ezt a rikító fehér hátteret még mindig:

(#23202) Steelmanus válasza Ice&Lime (#23201) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoban, az aeroban nem mukodik, ilyen az ha az ember nem probalja ki a tippet a sajat gepen. Elnezesedet Kerem, rossz tipp volt.

(#23203) Ice&Lime válasza Steelmanus (#23202) üzenetére


Ice&Lime
veterán

semmi gond, akkor csak egy olyan kellene nekem, hogy hova menti ki pontosan az aero témát a windows.
nem az alap beállított aero téma, hanem amit én csinálok és mentek el, na azt hova menti?

[ Szerkesztve ]

(#23204) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

megtaláltam.:)

(#23205) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

hát ez nem jött be, nem tudok belenyúlni teljesen a felhasználói témában és átszerkeszteni, nincs erre véletlenül valami speciális progi amivel bele lehet nyúlni a témákba és átszerkeszteni őket? csak a fehér háttér miatt kéne.

[ Szerkesztve ]

(#23206) degu


degu
senior tag

Probaltam telepiteni az XP/SP1-et - hibaval leallt.
Probaltam egy masik telepitolemezzel az XP/SP2-t -hibaval leallt.
Csereltem alaplapot,es probaltam telepiteni a win 7-et. 13%-nal hibaval leallt !
A hibakod,amit kiirt: 0x80070570
/Egyebkent a gep masik vinyoval,es mar fenntlevo XP-val rendben fut/
Most mi lehet a baj?
Valaki megatkozott?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23207) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hello!
SSD és Win7 telepítés előtt állok. A kérdésem a következő lenne:
Alábbi képen látható a jelenlegi felállás, C -n (SATA3) van a Win7, a rendszer töltő rekord viszont a D -n van (SATA). Ha a Fire/SOUL/CD cikkében leírtak szerint (mostani C és D kiiktatva) teszem fel a Win7- et az SSD- re, fogja-e látni a jelenlegi C-n lévő Win7- et? Tulajdon képpen a mostani D- re nem is lenne szükségem...

[ Szerkesztve ]

(#23208) NEMO1968 válasza degu (#23206) üzenetére


NEMO1968
őstag

USB-n tedd rá egy másik gépre a vinyót,és nézd meg egy HD Sentinel-el.
Lehet hogy rossz a vinyód.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23209) degu válasza NEMO1968 (#23208) üzenetére


degu
senior tag

Hat 3 vinyot is kiprobaltam!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23210) Fire/SOUL/CD válasza bakosgabor57 (#23207) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. tehát most a képen látható 2 meghajtón kívül van még egy SSD-d, amire szeretnél W7-t telepíteni?
2. "teszem fel a Win7- et az SSD- re, fogja-e látni a jelenlegi C-n lévő Win7- et?"
Persze, de annak nem sok értelme lenne, mert jelenleg csak akkor indul el az OS-d C-ről, ha a D is létezik, ugyanis onnan indul az OS, nem a C-ről a valóságban jelenleg.
3. Ha az 1-2 pont igaz, akkor őszintén szólva nem tudom mi fog történni, ha az SSD-re telepítést követően (ha addig ezt a 2 meghajtót le is csatlakoztatod) visszacsatlakoztatod majd ezt a 2 másik meghajtót.

Ebben az esetben(tekintve, hogy a D-re nem lenne szükséged), azt kellene elsőre kivitelezni, hogy valóban arról az 1 terás lemezről induljon az OS, anélkül, hogy a másik 250G-s csatlakoztatva lenne, mert jelenleg jó eséllyel az a szitu, hogy ha a D-t lecsatlakoztatod, akkor nem indulhat az OS-d...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23211) bakosgabor57 válasza Fire/SOUL/CD (#23210) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Köszönöm a választ, értem is, de inkább elkerülöm a bajt, megy a levesbe a régi Win7...

(#23212) Zoll21


Zoll21
tag

Szaiasztok!Olyan problémám lenne, hogy hétvégén gépezett öcsém, és kikapcsolta szabályosan a gépet, majd másnap bekapcsolásnál a "BOOTMGR is compressed" felirat várt a "Ctrl+Alt+Del" gombsor parancssorral, ezt be is ütöttem, de csak újraindul a gép.
Utána-néztem a goggle-ban (mivel barátunk :C ), és meg is próbáltam a win7 dvd-vel (c:/meghajtó beállítás), de sajnos a win7 telepítő elindul és nincs benne sehol olyan rész, hogy javítás vagy ilyesmi.(Bejön a nyelv kiválasztás->Linceszelfogadás->Milyen op-rendszert akarok->egyből a partícionálás és egyéb merevlemezzel kapcsolatos dolgok-> telepítés)
De sehol nem találtam a javítási lehetőséget.

Hogy tudnám másképp kijavítani a dolgot???

Előre is köszönöm a segítséget. üdv: Zoll21

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#23213) aleister válasza NEMO1968 (#23200) üzenetére


aleister
veterán

No problem, sőt, köszi! :)
Inkább válaszoljon az ember feleslegesen, mint ne írjon semmit. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#23214) Fire/SOUL/CD válasza Zoll21 (#23212) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A nyelv kiválasztás után katt a tovább gombon és a követező ablak bal alsó sarkában lesz Számítógép javítása néven, amit keresel.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23215) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Audigy 2 ZS-hez melyik a legjobb driver 64 biten? Látom van már 4.5, nekem idáig 3.8 volt, minden működött a mikrofont leszámítva. Remélhetőleg a 4.5-nél már működik.

(#23216) Zoll21 válasza Fire/SOUL/CD (#23214) üzenetére


Zoll21
tag

De nincs ott semmi már néztem youtube videót is azon ott van nekem nincs ott. Nem lenne jó a win7 telepítő?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#23217) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok!Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy adott egy win 7 mellé szeretnék win 8 at dual bootba de a d meghajtóra nem lehet felrakni a win8at. jelenleg így néz ki a lemezkezelési helyzet azt mondták, hogy le kellene takarítanom a d ről mindent és újraparticionálni de egyszerűen nem engedi a gyári program(probáltam easeusal is de nem sikerült nekem) valami ötletet tudnátok adni, hogy hogyan vehetném rá, hogy újra "op rendszer kombatibilis legyen a d meghajtó is"?Válaszotokat előre is köszönöm!

(#23218) Fire/SOUL/CD válasza Zoll21 (#23216) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha valami netről leszedett moddolt telepítőd van, abban előfordulhat. Szerez egy eredeti telepítőlemezt vagy ISO-t.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23219) Zoll21 válasza Fire/SOUL/CD (#23218) üzenetére


Zoll21
tag

Tudsz segíteni az ISO-ban honnan tudok leszedni, illetve van egy 4gb-os pendrive-om arra rámegy, és gyorsabb is nem?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#23220) Fire/SOUL/CD válasza gabesszg (#23217) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valóban azt kellene csinálni, csak előtte a lapozófájlt tedd vissza az SSD-re, mert vélhetően azért nyavalyog pl így. leokézod, gép restart és utána fuss neki ismét a partíciók törlésének.
A legújabb Easeus tud dinamikus lemezt alaplemezzé konvertálni, azt követően már tudsz telepíteni rá OS-t.
(W7 telepítőlemezről bebootolva parancssorból is le lehet takarítani az egész HDD-t, ha esetleg még sem jönne össze valamiért az Easeus-al)

Zoll21 - [link]
Magyar nincs közte, de a célnak megfelel egy angol is (Ultimate-ben lehet nyelvet is váltani).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23221) Zoll21 válasza Fire/SOUL/CD (#23220) üzenetére


Zoll21
tag

És honnan tudom mi volt fent?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#23222) Borgi válasza Ice&Lime (#23201) üzenetére


Borgi
aktív tag

HI,

tudom nem ezt a fajta választ várod de használj rendes filekezelőt mint pl total commander, amit úgy szabsz testre ahogy nem szégyelsz, és még hatékonyabb is.

total

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#23223) Ice&Lime válasza Borgi (#23222) üzenetére


Ice&Lime
veterán

:) aranyos vagy.
szeretem a tc-ert, de azt bizonyos feladatokra szoktam használni, általánosságban az win intézőt használom.

egyébként hihetetlen, hogy csak klasszikusban lehet megváltoztatni az ablak hátterének a színét és aero-ban pedig nem, pedig a win7 elég jóra sikerült és egy ilyen pici, de számomra fontos dolgot kihagyni belőle, viszont a régimódi ósdi klasszikusba meg beletenni, hát én nem tudom, elég gáz ez.... :U

legalább regedit-ben átlehetne írni?....tényleg azt nem tudja valaki, hogy lehet e ott esetleg?

(#23224) Borgi válasza Ice&Lime (#23223) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi,

én is bizonyos feladatokra használom, pl bármilyen file-okkal kapcsolatos művelet :D egyszerüen falra mászok a beépített filekezelőtől. Kolegáim közül is sok piszmog vele és nézni is rossz mennyire lassu.

amúgy megnéztem és én sem találtam semmi lehetőséget rá aero mellett.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#23225) brd válasza Ice&Lime (#23201) üzenetére


brd
nagyúr

Csak hekk van rá, közepe táján a kék keret, vagy ilyesmi, ill. mintha a fizetős WindowsBlind is tudná.

The only real valuable thing is intuition.

(#23226) Fire/SOUL/CD válasza Zoll21 (#23221) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért, nem tudod azt sem, hogy mit telepítettél korábban? :F
(Amúgy meg a hibajavítás miatt kell egy nem szétcseszett telepítő, ami a feladat szempontból lényegtelen, mert csak annyi a feladat, hogy a meghajtó tömörítést eltávolítsd/kikapcsold)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23227) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Olyan gondom van hogy létrehoztam egy otthoni csoportot az asztaligépen majd ehhez csatlakoztam a netbookkal. Az asztali gép kábelen keresztül csatlakozik a routerhez,a netbook pedig wifin keresztül.

Látja is egymást a két gép,viszont a másolás iszonyatosan lassú. Egy 3 megás mp3 másolásai is percekbe telik. :U

Ha az asztali gépről megnyitom a kisgép tartalmát és áthúzom a nagygépre az gyors.
Ha kisgépről nyitom az asztali gépet és áthúzom a kicsire az halál lassú.
Ha a nagygépről próbálom "áttolni" a kicsire az is lassú.

Valamiért a kisgépre való írás nem jó.Mitől lehet? :F

Total kommanderben és intézőben is ugyanaz.A nagygépen W7 ultimate 64bit, a másikon W7 home premium 64bit.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#23228) Fire/SOUL/CD válasza Viktoár (#23227) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Átmenetileg a "kis gép" se wifin csatlakozzon, hanem kábellel. Akkor is lassú a másolás?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23229) Viktoár válasza Fire/SOUL/CD (#23228) üzenetére


Viktoár
addikt

Erre még nem gondoltam. :B Kerítenem kell egy kábelt a próbához.

Ha az olvasás a netbookon történik és az írás az asztalin úgy nincs gond.Tehát a hálózat sebessége ebben az esetben jó,fordítva miért lehet más?

Üdv:Viktor

(#23230) Viktoár válasza Viktoár (#23229) üzenetére


Viktoár
addikt

Nincs itthon másik kábel,drága öcsém elvitte. :W

Üdv:Viktor

(#23231) Fire/SOUL/CD válasza Viktoár (#23229) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert ha LAN-on is előáll a helyzet, akkor szabályozva/korlátozva van a sebesség, amit valami külső progi is okozhat, pl speed limiter és hasonlók(lehet öcsike pakolt fel valamit, amiről nem tudsz) :DDD.
Ha LAN-on oké a dolog, akkor meg a routeren belül, annak beállításában (is) keresendő a megoldás, ott is lehet sebességkorlátozást eszközölni. Ez utóbbit(függetlenül attól, hogy találsz-e LAn kábelt vagy sem) ellenőrizheted. (Ha privátba megírod a router pontos típusát, akkor megmondom pontosan, hogy hol nézz körbe (ha szükséged van ilyen jellegű segítségre persze))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23232) Viktoár válasza Fire/SOUL/CD (#23231) üzenetére


Viktoár
addikt

Küldtem üzit. :R

Üdv:Viktor

(#23233) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Ugyan a kérdésem op.rendszertől független, de ezért itt teszem fel:
Ha beteszem a laptopom kártyaolvasójába az SD kártyát, miért van az, hogy látja, tudok másolni, áthelyezni, mindent, de a törlés opciót nem adja be? Azt nem tudok. Ha berakok egy sd-s kártyaolvasót, azon meg tudok törölni. Több op rendszerrel, több kártyával is próbáltam: SD-SDHC-2gb-16gb..stb.
Előre is köszi.

(#23234) Fire/SOUL/CD válasza kovaripeti (#23233) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A kártyaolvasó külön driverét is feltelepítetted? (az alap driver nem minden esetben jó, amit az OS automatikusan felpakol. Windows esetén ez egy tipikus jelenség a rossz driverre, azaz addig readonly-ként kezeli az sd kártyát, amíg a külön, gyári driver fel nem kerül.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23235) benjemin1994


benjemin1994
tag

Eltűntek a tálcán a hangerő/network/battery gombok. Valaki tud segíteni?
ezt a módszert már próbáltam de nem segített
PLS :F

[ Szerkesztve ]

(#23236) Fire/SOUL/CD válasza benjemin1994 (#23235) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Restore/customize-t próbálva sem jönnek vissza? Amúgy előtte nem futtattál valami "rendszer optimalizáló vagy takarító" progit? (maguktól nem szoktak mindenestül "eltűnni"/letiltódni az értesítési területről az ikonok)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23237) benjemin1994 válasza Fire/SOUL/CD (#23236) üzenetére


benjemin1994
tag

mi pontosan ez a Restore/customize? már nem tudom hogy tűnt el... valami hülye osx trasformation pack összekutyult mindent még régebben... és miután uninstaláltam... egy csomó ikon megmaradt... és pld a tálcán a hangerő gomb is fekete volt. Ezt próbáltam valahogy visszacsinálni az original windowos ra... és a végén eltűnt..

(#23238) Fire/SOUL/CD válasza benjemin1994 (#23237) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"mi pontosan ez a Restore/customize?"
Ott van az általad adott képen a 2 lehetőség, kattints rá. Mondjuk figyelembe véve az előzményeket, amiről írtál, nem biztos, hogy összejön sajnos.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23239) kovaripeti válasza Fire/SOUL/CD (#23234) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Azt nem telepítettem fel, mert megbíztam az Op.-ban. Na akkor felteszem. Csak tudnám, hogy milyen néven keressem a CD-n, mert automatikusan nem tudom indítani, mert Vista kompatibilis. Nekem meg Win8 fut és nem engedi telepíteni.
Esetleg még ehhez kérek segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#23240) Fire/SOUL/CD válasza kovaripeti (#23239) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha privátban megírod a lapos pontos típusát, akkor talán tudok segíteni a dologban, egyelőre a telepítőlemezen lévő drivereket hanyagold.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23241) kovaripeti válasza Fire/SOUL/CD (#23240) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm a segítséged! Ment a Pü.

(#23242) benjemin1994 válasza Fire/SOUL/CD (#23238) üzenetére


benjemin1994
tag

azt hiába nyomom semmi nem történik :F

(#23243) NEMO1968 válasza degu (#23209) üzenetére


NEMO1968
őstag

Guugli a barátunk.
Én néztem kicsit a problémádra beírva a hibakódodat.
Sajnos ez bármi lehet a hiányzó fájloktól kezdve a memóriahibán keresztül a vinyó vagy a kábel hibájáig.
Futtass le egy memtesztet,vagy próbálj másik telepítőlemezeket.
1.[link]
2.[link]
3.itt meg a kábelről írnak
Szal lehet találgatni!!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23244) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Sziasztok!
Adott a #23207 -ben látható jelenlegi lemez felállás. A jelenlegi "belakott" Win7-ről készített backup működne majd a leendő SSD-re szűz-telepített Win7-nél? Vagy ha agy Op elhalálozik, csak saját magát tudja visszaállítani? Bocs de sosem volt szükségem helyreállításra...

[ Szerkesztve ]

(#23245) Fire/SOUL/CD válasza bakosgabor57 (#23244) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, mivel a mostanival sem működik. Már korábban is írtam(nem pont így), hogy a Lemez 0 nélkül(pl lehúzod azt a meghajtót) Lemez 1-ről már el sem indulna a rendszered, ergo -ha időközben ezt nem orvosoltad- akkor a most készített backup sem ér semmit Lemez 0 nélkül.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23246) bakosgabor57 válasza Fire/SOUL/CD (#23245) üzenetére


bakosgabor57
őstag

A backup-öt a jelenlegi felállásban készíteném, az SSD telepítést a jelenlegi 2 lemez lehúzásával, aztán az SSD-n használnám a backup-öt. Elnézést, ha hülyeséget beszélek ...

[ Szerkesztve ]

(#23247) bakosgabor57 válasza bakosgabor57 (#23246) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Már látom, tényleg hülyeség, csak el szerettem volna kerülni a hosszadalmas frissítgetést stb., két héten belül ez lesz az ötödik telepítésem ...

[ Szerkesztve ]

(#23248) Zoll21


Zoll21
tag

Sikerült megcsinálni a gépet (Szeretem teljes win7 telepítõt).
Köszönöm a segítséget.

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#23250) vlevi válasza bakosgabor57 (#23244) üzenetére


vlevi
nagyúr

Javaslom, hogy csinalj ketto backupot. az elsot a mostani,ntisztan hdd-s konfigrol. es nezd meg, hogy jo-e. ezutan vagd kette a hdd egyetlen particiojat, pl. easus oartition assistanttal. az igy marado elso particio akkoramlegyen, hogy boven rferjen az ssd-re. termeszetesen minden, a mi a windows mukodesehez kell, az legyen rajta, tehat errol bootoljon a gep.
ha ez megvan, errol is csinalj mentnest, csak vigyazz, ne ird felulnaznelozot. elvileg az elozore nincs szukseg, csak ha szarsag van.
nos, ezt a ,asodk mentest mar fel tudodnhasznalni. gep szetszed, hdd ki, ssd be, windows install cd, ott valami helyreallitas, menupont van, nagyjabol egyertelmu, mit lehet csinalni. ha minden jol megy, akkor az ssd-re vissza fogja tolteni a mentest, bitre pontosan ugyanugy, ahogy a hdd-n volt, backup kozben. ezert is fontos, hogy elozoleg a hdd-n akkora particio legyen, ami rafer majd az ssd-re.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.