Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) vlevi


vlevi
nagyúr

Most latom, mekkora olvashatatlan zagyvasagot sikerult bepotyognom...
Ennyit a tablagep billentyuzetrol... :-(

Viszont nekem is lenne egy kerdesem.
Hulyeskedik az Usb a gepemben. ma pl minden elozetes jel nelkul kikapcsolt az egerem.
semmi hardveres dolgot nem csinaltam, csak netezgettem, egyszercsak nem mozdult az eger. kihuztam, bedugtam, mukodott megint. Mostanaban hulye az usb, neha a pendriveot nem ismeri fel, csak ha a masik lyukba is dugok valamit.

Van tippje valakinek?

(#23252) Werkly


Werkly
őstag

Kérdésem lenne, hogy ha nem ISO állományt rakok pendrivera hanem átmásolom a WIN 7 lemez tartalmát egy az egyben akkor pendriveról telepíthető egy USB-s noti? Kösz!

(#23253) zolee0307 válasza Werkly (#23252) üzenetére


zolee0307
őstag

Hat csak átmásolod szerintem nem lesz jó, nem fog bootolni.

Én ez alapján csináltam meg a pendriveos telepítőt:

[link]

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#23254) psg5


psg5
veterán

Asus A6U5050 laptopra Win 7 bátrabban mehet ha beleraktam plussz ramot? Most 1Gb van benne. Az nem gond, hogy szimpla grafikusvezérlője van? 512ram-val nagyon akadt. Így már érdemesebb rárakni?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#23255) m1sk4r válasza Werkly (#23252) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Ha meglévő ISO-ról szeretnél USB-s telepítőt készíteni, akkor ezzel a programmal a legegyszerűbb:

Windows 7 USB/DVD download tool

Aurea mediocritas

(#23256) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok! Az miért van, hogy alvó állapotba helyezés utáni indításkor a win benaplóz egy HAL hibát (eseményazonosító 12)? Ezzel kapcsolatban nem találtam semmit a neten, amit kipróbáltam, hogy a biosban az ACPI-t átállítottam ST1-re, ilyenkor a hibernálás menü is elérhető a winben, de alvó állapotba helyezéskor, és indításkor még több hibát benaplóz.

Van erre vmi megoldás, hogy rendesen működjön ez az alvó állapot?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#23257) degu válasza NEMO1968 (#23243) üzenetére


degu
senior tag

Kozben teljesen varatlanul oldodott meg a rejtely!
A haverom athozta az O" win 7-es telepito lemezet,amivel siman felkuszott a win!
Nem akartam elhinni,hogy egyszerre hibasodott meg 3 telepito lemez...de igy tortent a magia! :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23258) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Nemrég elkezdtem figyelgetni a tárhely aktivitást egy kis programmal windows alatt (addgadget..) és azt vettem észre, hogy ha nem csinálok semmit, akkor is van egy kis írogatás/olvasás a rendszer lemez alatt. Nem sok kb 10-20-30 KB 2-3 másodpercenként. Adatok egy külön hdd-n vannak, rendszer egy ssd-n, és van ramdisk is pagefile-nak, chrome chache-nek meg pár felhasználói mappának.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez a minimális forgalom normális-e, illetve, hogy ez mennyire árthat az ssd-nek?

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#23259) PumpkinSeed válasza Tenken (#23258) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehet, hogy valami kémprogi vagy trójai, ajánlatos egy mbam-mal megnézetni a gépet. Ha azután is csinálja, akkor nézd meg a feladatkezelőben, hogy mik mennek. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23260) Tenken válasza PumpkinSeed (#23259) üzenetére


Tenken
őstag

Jó, de honnan tudjam, hogy feladatkezelőben mi mihez tartozik? Mindent nem lőhetek le.
Van pár mini alkalmazás, stb. Meg gondolom vannak amik windows-os alapszolgáltatások.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#23261) Tenken válasza Tenken (#23260) üzenetére


Tenken
őstag

Nem talált malware-t sem. Valami w7-os alapszolgáltatás lesz a felelős, de azokhoz meg nem merek nyúlni látatlanban.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#23262) PumpkinSeed válasza Tenken (#23261) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha windows van a dolog háta mögött akkor nem gond, mert az természetes, és semmi problémát nem jelent szerintem. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23263) Tenken válasza PumpkinSeed (#23262) üzenetére


Tenken
őstag

Szerintem sem tragédia, csak kíváncsi voltam másodvéleményekre. Azért írtam le nagyságrendileg is. Érdekelt volna, hogy másnál is így néz-e ez ki.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#23264) PumpkinSeed válasza Tenken (#23263) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nekem meg olyat szokott, hogy néha felugrik a feltöltés, pedig torrent sincs bekapcsolva és mbam alapján sincs semmi fent. Nálam pl ilyen anomáliák szoktak lenni :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23265) Tenken válasza PumpkinSeed (#23264) üzenetére


Tenken
őstag

Szerintem az azért van, mert "körülnéz". Frissíti a hálózati részeket, gyorsan csekkolja, hogy van-e valami frissítés w7 alá, vagy valami másik programnak. Ilyen nálam is van, de olyan ritkán, meg alapon olyan alacsony a forgalom, hogy elképzelhetetlennek tartok egy malware-t. Pláne, hogy friss w7 szinte.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#23266) PumpkinSeed válasza Tenken (#23265) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Viszont ha malware eléggé észrevehető, mivel olyankor a feltöltés eléggé látványosan mozog. Nekem már volt ilyen és hála a rainmeternek észre is vettem:D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#23267) NEMO1968 válasza degu (#23257) üzenetére


NEMO1968
őstag

Na akkor örülök hogy megoldódott :D
Annak meg még jobban,hogy aránylag jó helyen tapogatóztunk.
Tudod,az a bizonyos karón varjú :) .
Előfordulhat,főleg ha közel 1 időben írtad a 3 lemezt.
A CD-k sem örök életű adathordozók.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#23268) szaboygula


szaboygula
csendes tag

Windows 7 és CanoScan Lide 80 scanner problémája

telepítettem a win 7-hez illeszkedő drivert a fenti szkennerhez.
Az eszközkezelőben a képeszközöknél megjelenik a szkenner, az általános fülön a "Ez az eszköz megfelelően működik." felirattal, valamint az illesztőprogram fülön megjeleníthetők az illesztőprogram adatai mind a sytem32, mind a twain alkönyvtárban.

A képolvasók és a fényképezőgépek eszközök között (a telepítővarázslót elindítva) megjelenik a szkenner névvel, az eszköz tulajdonságait lekérve az általános fülön megjelenik a gyártó, a modell, a port leírása és,
hogy az eszköz üzemkész.
A "képolvasó vagy fényképezőgép tesztelése" elidítását követően a szkenner tesztje végigfut,
ezt követően megjelenik a teszt sikeres ablak "a képeszköz sikeresen teljesítette a diagnosztikai tesztet" felirattal.

Ugyanakkor a 'képolvasási profilok"-at megnyitva a "nem talált képolvasót a rendszer felirat jelenik meg, és a
Windows faxoló és képolvasó program nem találja az eszközt, nem lehet a szkennert használni.

Ha valaki segítene megköszönném.

(#23269) Archanon


Archanon
őstag

Valamit elszúrtam telepítés során, kéne egy kis help... A gép két windopwst lát indításkor, és választani lehet a kettő közül, hogy melyiket indítsa. Az egyik használhatatlan, a másik működik. Hogyan tüntethetném el a használhatatlan valamit? Zavar, hogy nem megy röccenés mentesen az indítás.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#23270) Fire/SOUL/CD válasza Archanon (#23269) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

WIN gomb+R, msconfig bepötyög és enter, megjelenő ablakon rendszerindítás fül és törlöd a hibás bejegyzést, leokézod, gép restart. Arra ügyelj, hogy tényleg a hibás bejegyzést töröld.

szaboygula
A Canon-hoz adott scanner szoftver sem találja? (CanoScan Toolbox)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23271) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Tudtok nekem vmi jó - és persze lehetőleg ingyenes - takarítóprogramot? Registry, fájlmaradékok meg minden amit csak lehet.

használtam CCleaner-t, próbálgattam a Wise alkalmazásokat...kipróbáltam volna az Advanced System Care-t is de a Free verzió elég keveset tud....vmi jó kis tipp?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#23272) Bogyó bá' válasza volvoguy (#23271) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy igazán jó "takarító" létezik, ez a gondos adatmentés utáni teljes újratelepítés. :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23273) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Most vettem egy Seagete 2 terás winyót. És lemezkezelőbe hozzáakartam adni partíciókat, de előtte megkérdezi a lemez inicializálása ablakban hogy melyik partícióstílust akarom használni. Itt egyiknek másiknak mi az előnye hátránya? Illetve melyikre menjek rá, vagy inkább úgy kérdem melyikre ajánlott rámenni? MBR vagy GPT

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#23274) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#23273) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

MBR-t válaszd. GPT-nek akkor van létjogosultsága, ha a HDD kapacitása nagyobb, mint 2TiB (vagy 2,2TB másképp). Pl egy 3TiB-os HDD-nél már nem kérdés a GPT, ellenkező esetben(MBR-nél) csak 2 terát tudnál használni a 3 terás meghajtóból.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23275) degu válasza NEMO1968 (#23267) üzenetére


degu
senior tag

Azert mentem be a surube,mert mindharom lemez maskor lett irva,es mas gyartmanyu!
Na! Ez a fekete magia! :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23276) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Mit kell tennem ahhoz, hogy a 23207 -ban látható képen a "D" nélkül a "C" -ről induljon az OP?

(#23277) Fire/SOUL/CD válasza bakosgabor57 (#23276) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

melyik meghajtóra van fizikailag telepítve a W7?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23278) bakosgabor57 válasza Fire/SOUL/CD (#23277) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Köszönöm türelmed irántam :R
Olvastam ezt a cikkedben, csak nem mertem megtenni, mert nem pont erre a felállásra vonatkozott...
Minden esetre várok az SSD holnapi érkezéséig ...
Szerk: Jelenleg a "C"-n van, de a "D" nélkül nem indul, gondolom a boot fájlok a D-n vannak.
Szerk II : ez jól meg lett kavarva :)

[ Szerkesztve ]

(#23279) Fire/SOUL/CD válasza bakosgabor57 (#23278) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"melyik meghajtóra van fizikailag telepítve a W7?"
Hülye kérdés volt, fogammal néztem :DDD , egyértelmű, hogy az 1TB-os HDD-re, szóval akkor

1. A további pontokat csak saját felelősségre alkalmazod és elfogadod, hogy lehet, hogy nem fog többet elindulni az OS. Ha ez Ok, akkor

2. Csak a Lemez 0 és a Lemez 1 lehet csatlakoztatva a gépre
3. Elindítod az OS-t, majd a Lemezkezelőt, jobb egér a C partíción és Partíció megjelölése aktívként lehetőséget választod. "Tiltakozni" fog, de ne hagyd magad. Ha sikeres a művelet(megkapja az Aktív jelzőt a C partíció), csak akkor menni tovább a következő pontra
4. Zárd be a lemezkezelőt, indítsd el a parancssort rendszergazdai jogosultsággal (start->CMD és CTRL+SHIFT+ENTER), majd add ki az alábbi parancsot
bcdboot c:\windows /l hu-hu /s c:
5. ha a művelet sikeres, akkor bezárhatod a parancssort, ismét indítsd el a lemezkezelőt és a C partíciónál most már azt kell látnod, hogy az Aktív és a Rendszer jelzők is szerepelnek.
6. Gép leállít, Lemez 0-t lehúzod, bekapcsolod a gépet(lehet, hogy a deszka BIOS-ában a bootsorrend megváltozik, erre ügyelj) és imádkozol, hogy elinduljon.
7. ha ez megtörténik, akkor az azt jelenti, hogy a másik meghajtó nélkül is indul rendesen az OS, azaz a másik meghajtót már felhasználhatod más célra is.

"Olvastam ezt a cikkedben, csak nem mertem megtenni, mert nem pont erre a felállásra vonatkozott..."
igen, pont azért nem is linkeltem, így "egyénre szabottabb"/célirányosabb lett

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23280) bakosgabor57 válasza Fire/SOUL/CD (#23279) üzenetére


bakosgabor57
őstag

még egyszer megköszönöm, hátha megakadt a fogadon :)

[ Szerkesztve ]

(#23281) Archanon válasza Fire/SOUL/CD (#23270) üzenetére


Archanon
őstag

Köszi, ezt majd mindj megpróbálom. Más: hogy a jó életbe kreáljak internetkapcsolatot egy fruss rendszerbe? Most telepítettem másik vinyóra, és nem volg alapból net... Eddig mindig volt nem kellett semmit se csinálnilom, volt net, erre meg most... Pedig közvetlenül ebbe a gépbe jön most a net, tehát mèg csak nem is riuteren jön. Ötletek?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#23282) Fire/SOUL/CD válasza Archanon (#23281) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. BIOS-ban engedélyezve van az alaplapi LAN?
2. Ha igen, akkor telepítettél hozzá megfelelő LAN drivert? (Eszközkezelőben a hálózati kártyák csoportban nem felkiáltójeles, avagy ismeretlen eszközként látszik?)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23283) Archanon válasza Fire/SOUL/CD (#23282) üzenetére


Archanon
őstag

Lan driver természetesen telepítve van, de így se működik. A biosba mégis hol keressék lanra vonatkozó dolgokat? Nem igazán van használható beállítás etéren.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#23284) Fire/SOUL/CD válasza Archanon (#23283) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az eszközkezelőben ott a LAN kártya(ahol írtam korábban) és nem felkiáltójeles(azaz a driver is elméletileg jó), akkor a BIOS-ban nem kell állítanod semmit.
privátba dobj képet az eszközkezelő/hálózati kártyák csoportról és arról is jöhet kép, hogy milyen IP-t és egyéb címeket kap az alaplapi hálókari

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23285) LonGleY


LonGleY
veterán

Licensz- és egyéb kérdések

Üdv! Egy kb. 15 gépes irodai rendszert fejlesztenénk min. Windows 7 x64-es szintre, bár az Office elhagyása mellett felmerült az Ubuntu alap is, mint alternatíva. Most a Win-ről kérdeznélek titeket:

1. hol érdemes beszerezni az operációs rendszert? bármelyik szimpatikus bolt szóba jöhet?

2. milyen verzióra lesz szükségünk? van valami megkötés a Home Premium irodai alkalmazhatósága tekintetében, vagy eleve célozzuk meg a Professional-t?

3. van mennyiségi licensz? vagy szépen 15-el szorozzam be az oprendszer szokásos árát?

4. ahány gép, annyi féle.. lehet mégis valami csoportos megoldással élni a telepítés és aktiválás során?

5. a távoli menedzsmentet hogy oldanátok meg? masszív TeamView-erezés? valószínűleg kiiktatnánk a mostani, homályos tevékenységű szervert, és mindent felhő alapra fektetnénk, egy komolyabb router segítségével

Jó lenne összeszedni minden pontra a válaszokat, tanácsokat, így kérlek, ha csak egyre is tudsz válaszolni, tedd meg! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#23286) Archanon válasza Fire/SOUL/CD (#23284) üzenetére


Archanon
őstag

Ezt az ips dolgot hol találom? ;F

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#23287) Archanon válasza Archanon (#23286) üzenetére


Archanon
őstag

Update: felnyomtam ismét a rendszert. Van net... vicc. :U

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#23288) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#23274) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#23289) jozsi252


jozsi252
veterán

Illetve annyit felejtettem el még megkérdezni hogy vettem egy másik winyót, és pár program használja elérési útként a régi winyót. Pl AllShare meg ilyenek. Ha a régi winyót kiveszem és ugyanazt a meghajtóbetűjelet adom meg az új winyónak, akkor elvileg a progikba külön nem kell semmitsem módosítani ugye? Mert gondolom mindenhol a meghajtóbetűjel a fontos.

iPhone 13 Pro Max

(#23290) Fire/SOUL/CD válasza jozsi252 (#23289) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ha a régi winyót kiveszem és ugyanazt a meghajtóbetűjelet adom meg az új winyónak, akkor elvileg a progikba külön nem kell semmitsem módosítani ugye?"
Elméletben igen, azaz így kellene eljárni. Arra ügyelj, ha az általad használt progiknak nem meghajtóra, hanem azon belül mappákba mutat az elérési útjuk, akkor az új HDD-n is létre kell hozni azokat a mappákat.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#23291) jozsi252 válasza Fire/SOUL/CD (#23290) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen ez teljesen okés, mert ami olyan volt azokat a dolgokat 1:1-be áthúztam, így akkor elvileg mennie kell. De azért mondom megkérdezem itt a fórumba hogy a meghajtóbetűjelen kívül van-e más dolog ami azonosítja az adott partíciót, de akkor ezek szerint nincsen. Lényeg hogy a pontos elérési út meglegyen, az pedig meg van.

Köszönöm ismét segítséged :R

iPhone 13 Pro Max

(#23292) LonGleY válasza LonGleY (#23285) üzenetére


LonGleY
veterán

Közben megoldódot. De kösz a sok választ! :]...

(#23293) degu válasza jozsi252 (#23291) üzenetére


degu
senior tag

De van! A *label*

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23294) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Csak egy icipici problémába ütköztem, és értetlenül állok előtte: Egyszerűen eltünt a rendszerből a belső kártyaolvasóm, illetve a hozzrendelt betűjelek. Ha az USB csatlakozójára csatlakozok valamilyen eszközzel, azt látja és beolvassa a rendszer, de ha memória kártyát dugok bele, nem történik semmi, pedig a front panelen elkezd világítani a zöld led, hogy olvassa a kártyát. Tegnap este még minden oksa volt vele, és ma reggel alvásból felébresztve már ilyen. Hiába indítom újra a rendszert nem változik.

A másik ami érdekes, és most figyeltem fel rá, hogy ha a fényképezőt dugom rá az USB portra, és úgy olvasom be a memória kártyát, akkor a kártyán lévő CR2-es fájloknak megjeleníti a miniatűr képét az intéző, de gépre bemásolt CR2-es fájloknál már nem. Ennek vajon mi lehet az oka?

(#23295) willz


willz
csendes tag

Sziasztok!

Az a gondom, hogy bootolás után még kb. 15-20 másodpercig nem csatlakozik a gép az internetre.Ott a kék pötty a hálózat ikonján és még a start menüt sem lehet közben megnyitni.
Routeren keresztül megy a net,már beállítottam fix IP-t, de próbáltam router nélkül, tűzfalat kikapcsolva is.
IPv4 kapcsolatot használok, arra is gondoltam hátha az IPv6 miatt tökölődik ennyit, de ahogy látom nem lehet eltávolítani a protokollt.Ha csak a pipát veszem ki előle, az sem segít.
Van valakinek ötlete?

Köszi!

(#23296) szaboygula válasza Fire/SOUL/CD (#23270) üzenetére


szaboygula
csendes tag

A gond az, hogy nincs a Canon európai honlapján sem win 7 alatt futó Canon alkalmazás ehhez a szkennerhez.
Szerencsémre a Microsoft telefonos ügyfélszolgálata javasolta az USA-beli Canon honlapon található szoftvert, ahonnét letöltve megoldódott a gond. (Dicséret a MS ügyfélszolgálatnak a gyors segítségért, és morgolódás a Canonnak - Európa annyira nem kedves ügyfél, hogy a meglevő szoftvert ide is feltöltsék?)

Akinek tehát hasonló gondja van, a CanoScan lide 80 szkennerhez driver törlő program és a CanoScan Toolbox 4.1 szoftver Windows 7-hez elérhető itt:

(#23297) Bogyó bá' válasza szaboygula (#23296) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ott, de hol? :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23298) szaboygula válasza szaboygula (#23296) üzenetére


szaboygula
csendes tag

Lemaradt a link: [link]

(#23299) snowdog válasza szaboygula (#23296) üzenetére


snowdog
veterán

Tegyük hozzá ez is csak a Win7 32 bites verzió alatt működik. A 64 biteshez én eddig még nem találtam megfelelő driver-t.

[ Szerkesztve ]

(#23300) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Olyan programot keresek Windows 7-re, ami virtuális desktop-okat hoz létre. Tudtok valami jót ajánlani ? Valami igényesebb érdekelne, nem ilyen sufnituningos dolog.. Előre is köszi!

This is the way

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.