Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Visormail válasza artiny (#17294) üzenetére


Visormail
addikt

Maga a raid üzemmód egyáltalán nem természetes ha ilyet okoz, 2 teljesen különböző vinyónál sem tapasztaltam raid0 tömbbe. Használod is a raidet vagy csak úgymaradt a biosban?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#17302) geprombolo válasza fatal` (#17299) üzenetére


geprombolo
senior tag

Igazad van, elhamarkodottan szóltam bele. Azt hittem, hogy bármit lehet vele bármihez társítani. Mondjuk lehet, hogy ha az exe rendszerbeli társítását megszűntetem, akkor rákérdez és lehetne társítani.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17303) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

egy kis segítséget szeretnék kapni.

Adott egy Windows 7 Ultimat 64 bites asztali gép és adott egy 7 Home Premium 64 bites laptop.

Az XP Mode ot és két könyvelői alkalmazást szeretnék szinkronizálni a két gép között, illetve azok adatait. Gondoltam a szinkrozináló központra, de ott csak offline könyvtárakat jelenített meg, újat nem adhattam hozzá.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#17304) kiskornel válasza krisztian7 (#17291) üzenetére


kiskornel
addikt

Próbáld ki ezt a megoldást: [link] (mivel érdekelt rákerestem, de céges gépen én nem tudom ezt kipróbálni... hátha megoldja a problémádat).

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17305) malibu


malibu
tag

Üdv!

Gigabyte s54 sli s4 alaplapom van. Win7-re hol találok drivert? Vagy nem is kell? Bárhol keresem, csak ilyen keresőprogramot lehet letölteni ami átnézi a gépet és gondolom pénzért letölthetek valamit.

(#17306) sfdrakex válasza malibu (#17305) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz akkor nem kell. Egyébként gigabyte oldalán kerested már?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17307) malibu


malibu
tag

Köszi!!!

Még annyi lenne a kérdésem, hogy mit lenne érdemes elsőnek kipróbálnom alaplap csere és win újratelepítés előtt?

Az integrált hálókártyát használom és egyik reggel már nem tudott csatlakozni. IP cím teljesen elállítódott.
Az a gond, hogy semmire nem reagál. cmd-ben a release és reset-re is csak vár. Eszközkezelőben eltávolításnál is csak megjelenik a kis ablak, De semmi. Nem fagy le a gép csak a hálókártya rész. Ha csak tiltani akarom ott is csak vár és csak a feladatkezelőben tudom bezárni. Csökkentett módban is ugyanez a helyzet.

(#17308) krisztian7 válasza fatal` (#17299) üzenetére


krisztian7
tag

Egyszer már előfordult ez nála, de akkor a sima default exe fájllal megoldódott a probléma.
Vírusirtót és trójait is direkt lefuttattam(eset és malwarebytes), de nem találtak semmit se és hiába módosítom a regedit-ben a dolgokat az se segít. Letöröltem a társításhoz vett microsoft word-t, utána jó lett, de ahogy felteszem újra a word-t ugyanazt csinálja.
kiskornel: unassoc-ot is próbáltam, de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#17309) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok

Hol tudom megnézni, hogy pontosan mi foglalja a memoriám?
A feladatkezelőből talán ha összeadom a programokat kijönn kb. 200 maximum 300mb de a memoria használatnál pedig 900mb-ot ír.

Ez hogyan lehetséges?

Köszi a választ.

(#17310) Sub-ZeRo válasza swoody (#17309) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Start menü, majd el kezded gépelni, resource monitor. (magyarul nem tudom hogy van :D )

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17311) Воланд válasza swoody (#17309) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17312) swoody


swoody
senior tag

Sub-ZeRo
woland_y2k

Mindkettővel megnéztem és ha kilőttem szinten mindent még az explorer-t is akkor is marad 200mb körül amit nem mutat ki.
Gép inditásnál már alapból 800mb az elfoglalt memoria.

(#17313) kiskornel válasza swoody (#17309) üzenetére


kiskornel
addikt

Ezt nézd meg:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#17314) DeFranco válasza swoody (#17312) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Előtöltés a te barátod. Gondolom az össz memóriád kb. 25-30%-a a foglalt mennyiség.

Ez rendben van, hagyd úgy, a win készíti be neked a memóriába azokat a programokat, amiket gyakran használsz, hogy kéznél legyen. Ha kell másra a memória, egyből üríti, semmilyen hátrány nem ér emiatt. Tényleg a barátod.

(#17315) swoody válasza kiskornel (#17313) üzenetére


swoody
senior tag

2mb. :)

DeFranco: De csak 2-3 napja csinálja és mostmár nagyon idegesít. Egy weblap betőltés is több idő.
Kb.: 40-45% foglal el a 2gb-ból.
Nem használok semmilyen olyan programot ami ekkora erőforrást igényelne.

[ Szerkesztve ]

(#17316) vlevi válasza Sub-ZeRo (#17310) üzenetére


vlevi
nagyúr

törölve...

swoody: Egyébként érdekes állatfaj ez a win7 a memóriakezelés tekintetében. Ami van, az felhasználja. Végülis azért van a memória, vagy nem? Ha jól látom, 16gigád van. előtöltés, cache, satöbbi. Ha majd valamelyik alkalmazáshoz szükség lesz további memóriára, akkor majd ad neki. csökkenti az előtöltés által elfoglalt memóriát, visszavesz a cache-ből, kitesz valami a swapbe, satöbbi. Jó ez így. Baj majd akkor lesz, ha azzal van elfoglalva a windows, hogy állandóan betelik a memória, és csak berreg a vinyó percekig és nem tudsz dolgozni.
De 16Gigánál ilyen nagyon nehezen fordulhat elő, tekintve, hogy az alkalmazások túlnyomó része 32 bites, és emiatt a legnagyobb memory leak-el is csak max 2G-t tud elzabálni.

[ Szerkesztve ]

(#17317) hemaka válasza swoody (#17315) üzenetére


hemaka
nagyúr

A böngésző cache-ét ürítetted?
Nem hiszem, hogy emiatt lenne, nálam is 1,5G van eltéve a windóz által, mégsincs semmi gond.

(#17318) Sub-ZeRo válasza swoody (#17315) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ne foglalkozz vele szerintem. Nekem volt mikor a 4 gigából 2,5 gigát foglalt le, és az pedig az elötöltés volt. Figyeli mit mikor használsz és ha egy adott időban sokszor használod a programot, akkor előtölti, ergó gyorsabb lesz. Elméletben.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17319) swoody válasza vlevi (#17316) üzenetére


swoody
senior tag

2gb van. :)
Ezért is kicsit cinkes, hogy a 2ből olyan 0,8-at elhaszáln olyanra amiről nem tudom, hogy micsoda.

hemaka: Volt valamleyik nap. De böngésző nélkül is elfoglalja ezt a helyet.

Sub-ZeRo: Gondolkoztam, hogy veszek még ramot de kicsit idegesítő, hogy 2-4gb ddr2=16gb ddr3, ahogy nézegettem az árakat.

Szerintem csinálok egy vírus írtást hátha.

(#17320) #41133696


#41133696
törölt tag

E havi frissítő kedd termése 64-bites Windows 7 -re csak Windows :)

:K

(#17321) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

xp alatt hűvösebb a gép procija, mint win7 alatt?

(#17322) #19617792 válasza #41133696 (#17320) üzenetére


#19617792
törölt tag

magyar Windows :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17323) hemaka válasza #41133696 (#17320) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sima 32bitesre is jött egy 20MB-os pack. :)

EarL 007
LOL, ha angol, MSDNAA... :D

[ Szerkesztve ]

(#17324) sfdrakex válasza swoody (#17319) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne foglalkozz vele, ahoyg többen is írták elő tárazza a W7 a sűrűn használt programokat, így ha indítod őket gyorsabban indulnak a memóriából. Viszont ha memória igényes programot indítasz akkor üríti a memóriát és odaadja annak az egy programnak, teljesen jól kezeli a W7 a memóriát, így gyorsabb a használata a gépednek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17325) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

A KB2647753-as frissítés mindenkinek fel ment rendesen? Nekem 4x-er telepítette és ötödször is akarja magát telepíteni. A kis butus nem tudja, hogy elég egyszer is. :DDD

(#17326) DeFranco : Á el is rejtem a pi*sába. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17326) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#17325) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hagyd, a tinik ilyenek :DDD

(#17327) pzstm


pzstm
titán

könnyen megeshet, hogy utolsó patch tuesday-om win7 alól :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17328) Sub-ZeRo válasza pzstm (#17327) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én meg most jöttem vissza 7-re, mert elegem lett ebből a félkész valamiből. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17329) pzstm válasza Sub-ZeRo (#17328) üzenetére


pzstm
titán

nem elsőnapos install lesz nálam sem az tuti...lehet egy ideig még csak VHD bootos megoldásban fog dübörögni :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17330) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

xp alatt hűvösebb a gép procija, mint win7 alatt?
ki tud ilyen adatot, akinek volt vagy van is a gépén mind a kettő os?

(#17331) hemaka válasza Sub-ZeRo (#17325) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem, nálam is már sokadszorra próbálkozik...

Valaki aki win7-32bit leszedné nekem a lifecam 3.60-at és feltelepítené magának? Kíváncsi vagyok, hogy nálam van szar a palacsintában? :F

(#17332) Sub-ZeRo válasza Ice&Lime (#17330) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért fontos ez?! Nem mindegy? Nem fog 210 fokon menni win7 alatt a proci nyugodj meg.

(#17333) pzstm: Nekem is felment az első résszel, de restart után megint feljött ez a frissítés.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17333) pzstm válasza Sub-ZeRo (#17325) üzenetére


pzstm
titán

nálam most ért a végére de nincs semmilyen hiba, restartra várakozik éppen :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17334) Ice&Lime válasza Sub-ZeRo (#17332) üzenetére


Ice&Lime
veterán

konkrét adatra lettem volna kíváncsi.csak egy érdekességként.

[ Szerkesztve ]

(#17335) Sub-ZeRo válasza Ice&Lime (#17334) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha el is tér, max 4-5 fok lehet a különbség.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17336) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok, ez meg mi?

Most hogy válasszak? :W

Frissítési beállításaim:

Idáig választhattam...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#17337) pzstm válasza moonguru (#17336) üzenetére


pzstm
titán

hehe :))))

egyszer belefutottam én is. két megoldás lehetséges.
1. Frissítési beállításaidat átrakod másra, leokézod, balak bezár majd update megnyit. M
(ez nálam nem jött be)

2. Restart simán :D

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17338) Ice&Lime válasza Sub-ZeRo (#17335) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha ez tényleg így is van a valóságban, az már elég soknak számít.

(#17339) #41133696 válasza #19617792 (#17322) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, az utolsó teljesen angol Windows-om a 64-bites XP volt :D Ha egyszer az anyanyelvem magyar, miért legyen más az alapértelmezett rendszerem nyelve? Már még az sincs, hogy előbb jönne ki a Service Pack, vagy az RTM eleve előbb jelenjen meg. Nem látok hátrányt e tekintetben :D

(#17323) hemaka: Arra mindig soványabb szokott lenni :D

(#17325) Sub-ZeRo: Fel :K

(#17340) sz.j válasza Sub-ZeRo (#17325) üzenetére


sz.j
nagyúr

Állítólag felment, de újra és újra telepíteni akarja [Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2647753)], úgyhogy nem ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17341) #41133696 válasza sz.j (#17340) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ehh... most nézem nálam is... megint fel ajánlja... :U

(#17342) moonguru válasza pzstm (#17337) üzenetére


moonguru
őstag

Köszönöm! (1 újraindítás tényleg megoldotta!) :)

KB2647753 tényleg többször telepszik (sikeresen), így én is eltüntettem a listából!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#17343) zoo8800 válasza sz.j (#17340) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezzel a frissítéssel én is küzdök, valamit elszúrtak a srácok az MS-nél :D

rip and tear, until it is done

(#17344) #41133696 válasza zoo8800 (#17343) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szóval tömeges jelenség, és 1 éven belül a második a múltkori a GFWL volt :(((

(#17345) DeFranco válasza #41133696 (#17344) üzenetére


DeFranco
nagyúr

.NET framework-nek is van/volt egy ilyen frissítése.

(#17346) pzstm válasza #41133696 (#17344) üzenetére


pzstm
titán

biztos már csak W8-al foglalkoznak ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17347) HZoli87 válasza #41133696 (#17341) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen-igen, köszönjük MS. :DD

(#17348) IronMike


IronMike
tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy win 7 ami a leges legkevesebb helyet foglalja, és fel lehet rá tenni MS SQLt.
Az is jó lenne nekem, ha lenne vmi progi ami utólag kitakarítja az oda nem kellő dolgokat. pl. játékok, felesleges alkalmazások stb.

Most nekem kb 20Gbot foglal v még többet.

Ha volt már ilyen kérdés bocsi, nem olvastam vissza!

Köszi a választ!

MacBook Air 13' i5

(#17349) TGWH válasza IronMike (#17348) üzenetére


TGWH
őstag

Biztonsági mentés ki, lapozófájl minek ha 8gb ramod van, és kb. 10-15 gb helyed lesz.
Nekem 14gb, de kell is, csak 60gb ssd-m van :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#17350) IronMike válasza TGWH (#17349) üzenetére


IronMike
tag

Biztonsági mentés ki? Ok de hol tudom kilőni?
Lapozó file .. nekem 4gb ramom van, és néha fifa 12vel játszok akkor ezt ne kapcsoljam ki?

MacBook Air 13' i5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.