Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) TRob1 válasza Petyyyyy (#16300) üzenetére


TRob1
veterán

"Nyitva" nekem se, ezért úgy nem is használom. Na de ilyen miatt nem teszek fel egy régebbi programot ahelyett hogy "megnyomnám a jobb felső gombot". :DDD

(#16302) sz.j :
Köszi, jó tudni.
Amúgy lehet hogy volt egy ilyen "megérzésem ( :U :) ), mert már régóta nem használok egyik gépen se Gadgeteket.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#16302) sz.j válasza TRob1 (#16299) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha valaki még nem olvasta volna:
"Veszélyesek lehetnek a Windows kütyüi"

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16303) Воланд válasza Petyyyyy (#16300) üzenetére


Воланд
titán

akkor azt a reszet nem kapcsolod be.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16304) Visormail válasza sz.j (#16302) üzenetére


Visormail
addikt

Jujj de szánalmas.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16305) PH 5.5 válasza RootRulez (#16293) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

NTFS Access

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#16306) vlevi válasza sz.j (#16302) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, pedig hasznalhato dolgok is voltak ott. Meg a gyari MS-os gadgetek is hasznalhatok voltak valamire. Ora, idojaras, valuta,... Ezek is kartekonyak :F

(#16307) LuiT


LuiT
tag

Az volna a problémám, hogy a merevlemezek ikonjai megváltoztak, hogyan lehetne őket visszaállítani az eredetire?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#16308) sz.j válasza vlevi (#16306) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...Ezek is kartekonyak?"

Ki tudja ..., mert én nem.
Mindenesetre sajnálnám, ha nem lehetne használni őket .....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#16309) Steelmanus válasza Julot (#16271) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a linket, es a valaszt.

(#16310) attyla85


attyla85
csendes tag

Van egy asztali gépem, melyen Windows7 (32bit) van. És van egy laptopom amelyen pedig Vista (32bit). Szerettem volna készíteni egy hálózatmegosztást amelyet végig is konfiguráltam de az eredmény többszöri nekifutásra is az hogy: "a hozzáférés le van tiltva" szöveg jelenik meg.
Amit csináltam, beállítottam:
1.
Mindkét gép C:/ meghajtóját megosztottam jobb klikk/megosztás/mappa megosztás, ezen belül mindenki, majd a jogokat mindet bepipáltam mindkét gépen. Meg is jelent win7-en is és a Vistán is a C:/ meghajtóm sarkában a kis ikon amely a hálózatmegosztást jelzi.
2.
Beállítottam, hogy mindkét gép az "Otthon" nevű munkacsoportban legyen.
3.
Majd beállítottam mindkét gépen a hálózatfelderítést, a kikapcsoltam a jelszóhasználatot.
4.
Mindkét gépen az "Attyla" nevű rendszergazda felhasználónevet használom
5.
A hálózati tulajdonságoknál az egyik gép IP címe a 192.168.0.11 a másik a 192.168.0.12. Ezt a routerem osztotta ki nekik, én ezen nem állítgattam. Az asztali gépem vezetékesen csatlakozik a routerhez, a laptop wifi-n keresztül.
És ha elindítom a Total Commandert (futtatva rendszergazdaként), akkor rámegyek a meghajtókra hogy hálózat, és látom egyik géppel a másikat. A laptop látja az asztali gépet (a neve: Attyla-Pc), az asztali gép látja a laptopot (neve: Medion-Pc). Na idáig tök jó. De amikor megnyitom és rákattintok a C:/ meghajtóra akkor kiírja hogy: "a hozzáférés megtagadva ..Medion-Pc/C:" És fordítva is ez van. Egyik sem engedi beléptetni a másik gépet a C:/ meghajtójára amely pedig a meg van osztva mindkét helyen. Mi lehet a baj, és mit tegyek?
Kérem szépen, aki tud segítsen nekem mit tehetnék. Mi az amit még be kéne állítsak hogy "a hozzáférés ne legyen megtagadva"? Már google-iztam sokat ez ügyben de nem találtam segítséget a gondomra sajnos.
Köszönöm a válaszokat előre is! Üdv, Attila

(#16311) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv ismét.

A kérdésem a következő: hogyan lehet megváltoztatni a default mappa ikonját? Értem itt úgy, hogy a már meglévő és az új mappák ikonja más legyen. Továbbá a sajátgép, vezérlőpult, hálózat, stb. ikonjainak megváltoztatásának módja érdekelne.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16313) TigerCat válasza attyla85 (#16310) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem az újraindítás segített, amíg ezt nem tettem meg, hasonló volt a szitu. Igaz, nem rendszerpartíciót osztottam meg...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16314) Fire/SOUL/CD válasza attyla85 (#16310) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. [link] (különösen az 5. pont, gyakran kijelölik a Mindenki-t, csak nem kattintanak a hozzáadás gombon)
2. Ne a rendszerpartíciót oszd meg, hanem egy másik partíción egy mappát
3. Tartományt írd vissza WORKGROUP-ra mindkét gépen
4. Ha használsz tűzfallal is felvértezett védelmi programot, akkor annak a hálózati beállításiban nézz szét.
5. Ne Total Commander-ben tallózd a hálózatot, hanem a Windows Intézőben(találkoztam már olyan esettel, amikor az Intézőben rendben volt minden, TC-ben meg nem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16315) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, elkezdte adni szinte naponta a kék halált a win, hát egyszer el kellet jönnie, és mielőtt újra rakom szeretném megtudni, pontosan mennyi ideig is volt fent a gépen.

Viszont nem tudom ezt hogy lehetne korrektül ellenőrizni, windows mappában vannak könyvtárak 2009 ből is viszont akkor még meg sem volt a számítógép nagy része :)) pontosan akkor csak a ház volt, az meg kétlem h emlékezne valamire :)))

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#16316) bpx válasza trialboj (#16315) üzenetére


bpx
őstag

parancssor: systeminfo
ott lesz az elején a telepítés dátuma

(#16317) Воланд válasza trialboj (#16315) üzenetére


Воланд
titán

systeminfo | find /i "install date"

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16318) attyla85 válasza Fire/SOUL/CD (#16314) üzenetére


attyla85
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom amiket mondtál.

(#16319) attyla85 válasza Fire/SOUL/CD (#16314) üzenetére


attyla85
csendes tag

Működik, köszönöm szépen. Az volt amit nem jól csináltam, hogy maga a C:/ meghajtót nem lehet megosztani, csak benne egy mappát. És nekem csak egy c meghajtóm van. De így is jó. Kösz még1szer.

Hali

(#16320) attyla85 válasza attyla85 (#16319) üzenetére


attyla85
csendes tag

A C:/ meghajtót úgy ahogy van ezt sehogy nem lehet megosztani csak az azon belüli mappa egyikét? (vagy akármelyiket)

Köszönöm a választ!

(#16321) attyla85 válasza Fire/SOUL/CD (#16314) üzenetére


attyla85
csendes tag

A laptopomon van egy másik meghajtó, és azt sem engedi meghajtóként megosztani :S (nem aktiv a gomb)

[kép nagyban]

[kép nagyban]

[ Szerkesztve ]

(#16322) trialboj válasza bpx (#16316) üzenetére


trialboj
őstag

Elkezdi betöltögetni az adatokat, persze nem ír semmit s mikor befejezi eltűnik az ablak...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#16323) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv!

A TMP és TEMP könyvtár mennyire aktív? Azért kérdem hogyha áthelyezem ssd-ről hdd-re akkor mennyire fog folyamatosan pörögni tőle a hdd?

(#16324) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Egy notebookon eredeti Win7 Home Premium oprendszer van amit újra kellene rakni mert már nagyon kaka az egész rendszer. Kérdésem az lenne hogy ha újratelepítem a Wint a netről letöltött telepítővel és a notebookon található termékkulcsot beírom az úgy jó lesz-e? Egyáltalán mi a módja az újratelepítésnek ha nincs telepítőlemezem? :U

(#16325) Sub-ZeRo válasza pethYeti (#16323) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Annyira pörgeti, mintha egy hdd-n hagynád ahol a rendszer is van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16326) pethYeti válasza Sub-ZeRo (#16325) üzenetére


pethYeti
addikt

Máshogy kérdem, mennyire nyúl hozzá, mert most kikapcsol magától ugye a hdd ha nincs egy ideig használatban, ha áthelyezem akkor sokkal ritkábban fog lekapcsolni a hdd mert a programok gyakran használják azt a területet?

(#16327) bpx válasza trialboj (#16322) üzenetére


bpx
őstag

mert ugye parancssorba kellene beírni, és nem pedig "futtatás"-ba

(#16328) Sub-ZeRo válasza pethYeti (#16326) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Inkább hagyd ssd-n. Ha elkezdesz netezni és le van kapcsolva a hdd akkor mire felpörög, addig úgy is megakad a böngésző. SSD-nek nem lesz baja tőle.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16329) pethYeti válasza Sub-ZeRo (#16328) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi! :R

(#16330) Petyyyyy válasza krealon (#16312) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönet! :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16331) trialboj válasza bpx (#16327) üzenetére


trialboj
őstag

ANGOLUL mond légy szíves, ugye angolul kellene használni a szoftvereket!

command promt pfff egy lángész volt aki kitalálta hogy lefordítsák.

mindenesetre köszönöm, így már meg tudtam nézni

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#16332) Воланд válasza trialboj (#16331) üzenetére


Воланд
titán

windows gomb + r lenyom, cmd bepotyog, enter, systeminfo | find /i "install date" bepotyog, enter.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16333) Fire/SOUL/CD válasza attyla85 (#16321) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Speciális megosztás gombon katt és a többi egyértelmű lesz. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16334) attyla85 válasza Fire/SOUL/CD (#16333) üzenetére


attyla85
csendes tag

azt is próbáltam, akkor jön a "hozzáférés megtagadva", vagy "hozzáférés letiltva" szöveg ha meg akarom nyitni a megosztott meghajtót..

[ Szerkesztve ]

(#16335) kiskornel válasza attyla85 (#16334) üzenetére


kiskornel
addikt

rendszergazdai megosztást próbáltad?:
\\számítógép név\c$

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16336) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Adott néhány Windows 7-es gép, rendszergazdai és általános jogú fiókokkal. Hogyan tudom beállítani, hogy semmit ne tudjanak módosítani? De téma, se háttér, se hangok, se böngésző beállítások, se semmi. Csak használni lehessen az alkalmazásokat. Tudja ezt a Windows, vagy külső program kell hozzá?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16337) Tamás88 válasza TigerCat (#16336) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szerintem a csoport házirenddel megoldható, de miért ne módosítsák a háttérképet?

(#16338) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Win7-en mennyire fordul elő, hogy lefagy a rendszer ?

(#16339) TigerCat válasza Tamás88 (#16337) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, teszem azt van egy gép, amit Ügyfelek is láthatnak. Ott hasznos funkció lenne...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16340) Hunork válasza utgyuru (#16338) üzenetére


Hunork
veterán

Nálam soha... :DD (max 1-1 alkalmazás, de ezek meg kilőhetők...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#16341) TRob1 válasza Hunork (#16340) üzenetére


TRob1
veterán

Szintén soha.

¤ R'n'R ¤

(#16342) zibo73 válasza utgyuru (#16338) üzenetére


zibo73
aktív tag

Csatlakozom még soha nem fagyott le!!!

(#16343) morzsa


morzsa
aktív tag

Sziasztok!

Végre sikerült szert tennem egy "új" alaplapra: Giga P35 DS3 2.1.
Mindent visszapakoltam, persze a windows elküldött a fenébe és még annyira sem indult, hogy új drivereket kapjon az abit helyett. Akkor hajrá! Elő a lemezt, és anyázás.
- Valami drivereket követel installálás közben (gondolom sata), és nem megy tovább. Mindent letöltöttem a giga oldalról (szószerint mindent) nem kell neki. Próbáltam a gyári lemezt is, nem kell neki.
- Előkapartam a szuper-backup IDE vinyómat. Arra gond nélkül fölment. Remek, akkor ráhúzzuk az újat satára. Abitnál is így ment (floppym csak kődarabbal egyenlő van). De abitnál simán átváltottam az új win7-re és előbb a bootmenu-ből, majd a winyóról is töröltem a segéd verziót. Most viszont hiába töröltem a bootmenüből a mankót, csak az ide lemezzel együtt hajlandó bootolni a gép. Miért, mit lehet tenni.? Az ide lemez öreg már lassú és hibás(99%) is. Backupnak még elmegy, de mindennapos használatra? Másrészt, korábban miért tudtam simán kiiktatni? Előre is köszönöm.
G P35 DS3 2.1 2Gb Kingmax 3870 320Gb SATA 200Gb IDE PIO DWR216D jahh C2duo 4400

https://linktr.ee/wbteam21

(#16344) utgyuru válasza zibo73 (#16342) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Nálam 2 éve megy, ma összejött egy fagyás. Amit a legjobban furcsállok, ment egy FF, itthagytam a gépet, és mikor visszajöttem, se egér, se billzet, se ctrl+alt+delre nem reagált. Más nem nyúlhatott hozzá. Lehet hardverhiba ?

(#16345) Воланд válasza utgyuru (#16344) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaplo mit mond?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16346) pete_21 válasza utgyuru (#16338) üzenetére


pete_21
addikt

Nem sűrűn, de nekem csak a mai nap 3x fagyott. :DDD
Valószínűleg az Eset Smart Security HIPS modulja miatt. Valamiért most a Logitech programjával összeakadt. Eddig nem volt gondja, de most teljesen megakasztotta a rendszert, csak a reset segített. Furcsa, mert eddig nem volt semmi gondja.
De ezt a fagyást leszámítva nem sűrűn fordul elő. :)

(#16347) LuiT


LuiT
tag

A lemezkezelőm alig akar betöltödni, mi lehet a gondja?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#16348) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudom, hogy ide 7es gyíkkal járnak az emberek, de az XP topik teljesen kihalt.
Mit kell beállítanom, hogy sikerüljön távsegítséget kérnem MSN-en keresztül? XP Sp3 gépről nem kapcsolódik össze, közli a másik gépen az msn hogy a dns neve nem oldható fel.
Köszi előre is!

(#16349) atirag


atirag
őstag

Le tudná valaki írni miért csinál a windows virtual store mappát egy appdata mappába? És hogy működik ez? Mert tegnap telepítettem egy vezérlő szoftvert és hiába töröltem le simán a program files-ból a virtual-ban fent volt. És ettől nem működött rendesen a program.
Szóval miért csinál ilyet a windows és miért nem mindig?

(#16350) bpx válasza morzsa (#16343) üzenetére


bpx
őstag

nekem volt ilyen alaplapom (EP35-DS3 2.1) és nem emlékszem hogy bármit igényelt volna telepítéskor, még AHCI-val sem

hol kér drivert? a winchestert/partíciókat nem látod?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.