Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) krealon válasza Immy (#16095) üzenetére


krealon
veterán

Ha ujratelepitessel csinalod a magyaritast, akkor legalis Win7 Prof eseten.

Nyelvi csomaggal csak az Ultimate verzion lehet nyelvet valtani.

(#16102) mezis válasza kiskornel (#16086) üzenetére


mezis
nagyúr

Audacity. Ingyenes.

mezis

(#16103) localhost válasza krealon (#16101) üzenetére


localhost
Közösségépítő

... és az Enterprise-on :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16104) mezis válasza atirag (#16083) üzenetére


mezis
nagyúr

Process Hacker.

(Nekem a Youtube downloader installálásával fellopakodott Spigotn Search Settings - Widgi Toolbar förmedvény fogta le a rendszert.)

mezis

(#16105) kiskornel


kiskornel
addikt

(#16102) mezis: köszönöm a linket, de ez ugyanúgy hallgat. Eddig az egyetlen cucc, amivel feltudtam venni hangot, az a FRAPS. De az meg videot is vesz fel + a hangot nagoyn korlátozottan lehet csak konfigolni, és ki tudja honnan captrue-oli, streameli a hangot...

(#16090) gb4400: ezen már túl vagyok:
Látható, hogy a lejátszásnál villog a színtjelző, a felvételnél ugyanakkor nem:

Itt meg az, hogy már rá van állítva az ügyeletes kimenetre a mixer:

Remélem nem ütközik szabályokba és nem büntetnek meg érte, hogy másik fórumokra hivatkozok... szóval egy másik fórumon ezt írták:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16106) #93794560 válasza kiskornel (#16105) üzenetére


#93794560
törölt tag

Szia!

Nem elég, hogy a hangtulajdonságoknál engedélyezed a mixert, a legtöbb esetben a hangrögzítő program beállításaiban is a mixert kell beállítani felvételi eszköznek. Ha később a hangbemenetről akarsz rögzíteni, akkor visszaállítod.

(#16107) atirag válasza mezis (#16104) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm kipróbálom.

(#16108) Immy válasza vilmaboy (#16100) üzenetére


Immy
őstag

Na igen ez itt a kérdés....

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#16109) kiskornel válasza #93794560 (#16106) üzenetére


kiskornel
addikt

Stimm! Ott is ez van kiválasztva, és semmi. Neked megy???

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16110) Steelmanus válasza kiskornel (#16109) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez melyik program a kepen?

(#16111) Sub-ZeRo válasza Steelmanus (#16110) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Cool record edit pro. A képen is ott van. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16112) Steelmanus válasza Sub-ZeRo (#16111) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszi' hiaba, meg nem ittam KV-t :D
pedig valahova eltettem hogy mikent kell az Audicy-vel hangot felvenni ugy hogy egybol vissza is lehet hallani, de ahhoz be kell konfiguralni a szeteromixet a Realtek paneljaban.
Keresgetem.

[ Szerkesztve ]

(#16113) pzstm válasza Sub-ZeRo (#16111) üzenetére


pzstm
titán

ránézésre kb. 6.3.1-es verzió szerinted is? :DDD ;] :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16114) Sub-ZeRo válasza pzstm (#16113) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Öhm, várj egy picit. ....Ó igen, ránézésre is annyi. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16115) Fire/SOUL/CD válasza kiskornel (#16109) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Stereo Mixer (legjobb tudomásom szerint) csak analóg forrással működik, digitálissal nem. (Ha a lejátszásnál a hangszórókat adod meg alapértelmezett eszköznek, egyből működnie kell). Audigy2 vagy újabb/X-Fi, Xonar stb kártyák tudnak közvetlenül a digitális forrásról rögzíteni, de arról nem tudok, hogy ezek a közismert Realtek integrált hangkártyák alkalmasak lennének erre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16116) vilmaboy válasza Sub-ZeRo (#16111) üzenetére


vilmaboy
őstag

ez free progi? vagy fizetős a buli?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16117) Sub-ZeRo válasza vilmaboy (#16116) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van free és fizetős változata. Tudod a kugli a barátod. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16118) vilmaboy válasza Sub-ZeRo (#16117) üzenetére


vilmaboy
őstag

jam... pont a Vilmaboy szokta ugyanezt irogatni PH-n ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16119) Sub-ZeRo válasza vilmaboy (#16118) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ennyi. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16120) kiskornel válasza Fire/SOUL/CD (#16115) üzenetére


kiskornel
addikt

Azért annyira nem vagyok hülye a témában. Nem működött a dolog, ezért fordultam hozzátok. De XP-nél a Stereo Mixer bizony még a DAC előttről digitálisan streameli a hangot. Miután kinyírt egy erősítőt az analóg összeköttetés a PC és a házimozi közt, csak optikaival volt összekötve.
Az előző gépemen XP futott, optikai SPDIF kimenettel, alaplapi Realtek és mindig működött.

Ez már magánvélemény: szerintem a Win7-ben van letiltva ez a funkció. Még kipróbálom, ha analóg kábel is van csatlakoztatva...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#16121) kroy83


kroy83
tag

Sziasztok!

Egy eléggé idegesítő problémám van. Kb két napja az egerem (Logitech g9) azt csinalja, hogy kikapcsol bekapcsol. Mintha kihúznám az usbből 5-8 secre majd visszadugnám. Driver update nem segitett. Azt ajánlották hogy usb root hub nal a power managmant fülön kapcsoljam ki a power savet, de nem változott a helyzet. Plz help mert kivagyok tőle... :O

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#16122) vilmaboy válasza kroy83 (#16121) üzenetére


vilmaboy
őstag

Másik usb porton is csinálja?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#16124) Visormail válasza #32839680 (#16123) üzenetére


Visormail
addikt

A Biost frissítsd ha van újabb és legyen bekapcsolva benne az összes energiagazdálkodási funkció (apic acpi akármi neveken is van, ha vannak fokozatai akkor a legmagasabbra pl 2.0 enabled, s1-ről s3 stb amiket tud). A driverekből próbálj mindenhez újabbat vadászni ha van, ezek szokták okozni a készenléti/hibernálós hibákat. Persze a win is legyen frissítve, eseménynaplóba nézz be hátha szerencséd van és befirkantott egy olyat amiben esetleg megemlíti hogy konkrétan melyik driver okozott hibát, na de ez sajnos nem éppen gyakori.
Hacsak nem valami hardver hiba.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16126) Visormail válasza #32839680 (#16125) üzenetére


Visormail
addikt

Ilyen bejegyzéseim nekem is vannak időnként de a hibernálásban nincs hiba úgyhogy szerintem nem ez a baj.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16128) pzstm


pzstm
titán

Coming to you live from Worldwide Partner Conference

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16129) kroy83 válasza vilmaboy (#16122) üzenetére


kroy83
tag

Igen azzal kezdtem h átdugtam egy másikba. Mindenféle vírusölőt is telepítettem, meg ilyen rendszer optimizálókat futtattam, de a probléma továbbra is fennáll. :W

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#16131) Visormail válasza #32839680 (#16130) üzenetére


Visormail
addikt

Igen azt is, minden ilyesmit kapcsolj be amit tud. Akkor legalább nézz rá az újabb biosok leírására hogy nem írnak e ezzel kapcsolatos javítást, mondjuk ha nem az nem jelent semmit mert sokszor csak a főbb dolgokat írják re pedig mást is javítanak.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#16132) Sub-ZeRo válasza kroy83 (#16129) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet az egér döglik meg?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16133) kroy83 válasza Sub-ZeRo (#16132) üzenetére


kroy83
tag

Szerintem nem ez a baj, de majd kiprobalom egy masik gepen. :(

I don't need to "get a life". I'm a gamer, I have lots of lives!

(#16134) aizen92


aizen92
addikt

egy olyan problémám lenne hogy néha fogja magát a win7 vagy én nem tudom mi a baj ( ide irányítottak ) és a core 1 felpörög 100%ra az egér belassul és kb. semmi se lehet csinálni olyan lassú. Ha kijelentkezek ( kb 5 percig tart mire ezt sikerül megtennem olyan lassú) és vissza akkor semmi gond. :S s jogtiszta win7 van rajta szal ( játék közbe sose jön elő csak ha "üresbe" megy a gép esetleg netezek )

képet mellékeltem mit mutat a win7 minialkalmazás

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#16135) snowdog válasza aizen92 (#16134) üzenetére


snowdog
veterán

Valami csak pörgeti a procit. Ezzel mit látsz? [link]

(#16136) aizen92 válasza snowdog (#16135) üzenetére


aizen92
addikt

leszedem és akkor háttérben futtatom a progit ha előjön majd leírom mi volt de a sima feladatkezelőben nem mutatott semmit

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#16137) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

0x490-es hibakód megoldására van valami tippetek? Megáll a bootanimáció közben a betöltés, aztán kész. Az autómata javító nem tudta kijavítani, ott láttam a 490-es hibakódot.

Amennyire ki lehet sakkozni googleben, ez valami MBR-el kapcsolatos probléma.

-rendszer visszaállítás nem segített
-legutolsó helyes mód és a címtárszolgáltatások visszaállítása boot opció sem segített
-csökkentettben elindul a gép, ott az sfc /scannow nem talált hibás rendszerfájlt

Azt hiszem a /fixboot /fixmbr megoldaná a telepítőben parancssorból kiadva, de nem akarnám feleslegesen legyalulni a Grubot, hogy aztán azt is tehessem vissza...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16138) Maarki


Maarki
aktív tag

Üdv

A segítségeteket szeretném kérni vettem egy notebookot amihez kaptam eredeti win7et csináltam mentést az elején 3dvd lett viszont elhagytam valahol a dvdket és az lenne a kérdésem hogy nem tudom valahonnan le tölteni az eredeti windowst ? Mert meg van a notebook hátulján a kód szóval csak egy telepítő kellene.
Jah és ilyen kellene win7 home prem OA ez van a matricán

Válaszotok Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#16139) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Még sose csináltam töredezettség mentesítést....van értelme? használjam a Windows beépítettjét, vagy van rá jobb program? Sérülnek a fájljaim, vagy csak előnye van a töredezettség-mentesítésnek? Köszi Üdv!

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#16140) pzstm válasza volvoguy (#16139) üzenetére


pzstm
titán

kikapcsoltad valaha az automatikust? Beépített teljesen jó amúgy, de Windows7-nél korán sincs már akkora jelentősége mint régebben. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16141) CPT.Pirk válasza volvoguy (#16139) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg fogja enni a hörcsögödet, ha lefuttatod.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#16142) mr.robi


mr.robi
tag

sziasztok, újra tudom telepíteni a windowsot úgy, hogy a C-t megformázzam? elég ha a program files-ból a programok kitörlődnek...

(#16143) Psychonaut válasza mr.robi (#16142) üzenetére


Psychonaut
addikt

Vezérlőpult, Programok telepítése és törlése. Ha ennél komolyabb "tisztítást" akarsz, akkor újra kell telepítened az egészet.

(#16144) robagp


robagp
tag

Hello!
A fent említett rendszer /nem neveznék meg, mert annyit sem ér/ más op rendszereken formázott pendrive -ot nem látja, még ha fat vagy fat32 -be van is formázva, azt írja formázzam meg.
Semmi sem kell a pendrive-ról tehát meg is formáznám, de nem tudja megformázni....
Leszedtem a Easeues Partition Master 9.11 free verzióját, no az se tud vele mit kezdeni.
Van valami módszer, hogy lássa őkiváltságossága a pendrive-ot valami módon?
Tudom mi a gondja, csak nem tudok vele mit kezdeni:
A gondja az vele, hogy minden más op rendszer hagy egy kis particionálatlan területet méghozzá legelöl, és eme csoda csak azt a kis rész látja, hiába mögötte a 30 Gb-s formázott rész!
Próbáltam egyesíteni a particiókat, de hiába! Nem kell külön szoft a pendrive-hoz, se a 32 Gb-s kingstone pendrive-val, se a 8 Gb-s scandisk SD kártyával nem tud mit kezdeni....
Mac, linux szó nélkül képes particionálni, formázni, írni, olvasni.... tehát semmi baja az adattárolóknak!
Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

(#16145) robagp


robagp
tag

Bocsi net hiba miatt ment kétszer...

[ Szerkesztve ]

(#16146) Fire/SOUL/CD válasza robagp (#16144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...hogy minden más op rendszer hagy egy kis particionálatlan területet méghozzá legelöl..."
Windows biztosan nem. Így járj el: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16147) moma


moma
őstag

sziasztok,
telepíteni szeretnék egy win 7et usb driveról.
amikor kijelölöm, hogy melyik particióra menjen akkor ezt a hibát dobja:
"Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See the setup log files for more information."

ez az első partició azon a vinyán, van még egy gépben.

ezeket a log fileokat hol kellene megtalálnom vagy mi lehet a gond?

köszi!

we all deserve a bit of luck.

(#16148) Fire/SOUL/CD válasza moma (#16147) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W7 lemezkezelőjét nyisd meg és dobj egy képet róla(teljes képernyőre nyisd ki, minden partíció látszódjon és azok infói is). Írd meg, hogy melyik meghajtó melyik partíciójára szeretnél telepíteni. (Ez a hiba amúgy tipikusan akkor lép fel, ha nem aktív státuszú partíció lett kijelölve.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#16149) Maarki


Maarki
aktív tag

Látom azért megy az élet a fórumba akkor esetleg valaki tud válaszolnia kérdésemre vagy ennyire nehéz kérdést raktam fel ? :F

(#16150) Fire/SOUL/CD válasza Maarki (#16149) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha időközben nem törölted le az eredeti partíciókat a laposról, akkor még nincs gond, mert a gyári recovery funkcióval újra telepítheted a rendszered. Sajnos, ha a partícióktól megszabadultál (pl az összes partíciót letörölted), akkor már nehéz ügy, mert az OEM változatok nem minden esetben fogadják el az OA kulcsokat, a neten pedig itt-ott fellelhető OA telepítők Angol nyelvűek, Magyar nyelvű ritka.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.